Boys Shelbyville Open

Scores:
Team Score
Shelbyville102.5
Warrensburg-Latham61.4
Altamont48
Villa Grove37.5
Mt. Zion36
Cumberland33.33
Marshall32
Teutopolis31.5
St. Teresa28
St. Anthony23
Sullivan19.5
Macon Meridian19
Arcola16
Cowden-Herrick11
Arthur Lovington Atwood H10
Sangamon Valley10
Shiloh10
Casey-Westfield8.2
Patoka8
Central A & M6
Stewardson-Strasburg4
Neoga3
Pana High School1

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nohren, Aaron JR Cowden-Herrick 12.94
2 Sullens, Dawson FR Patoka 13.86
3 Gregory, Jared SO Decatur Lutheran 19.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heal, Augie SO St. Anthony 12.45
2 Cameron, Mason SO Shelbyville 12.51
3 McCoy, Gus FR Central A & M 12.74
4 Brandt, Jake SO St. Anthony 12.75
5 Miller, Garrett FR Casey-Westfield 12.80
6 Floyd, Mack SO Villa Grove 12.81
7 Zerussen, Shawn JR Teutopolis 12.88
8 Lanham, Seth SO Neoga 13.68
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Marshall SO Macon Meridian 11.39 5
2 Yaw, Ryan SO Cumberland 11.68
3 Bowman, Luke SO Sullivan 11.84
4 Isom-Byron, Kingston FR Altamont 12.03
5 Stewart, Mason FR Cowden-Herrick 12.10
6 Schlickman, Charles JR Decatur Lutheran 12.31
7 Bushue, Braydan JR Teutopolis 12.45
8 Sparr, Wyatt SO Stewardson-Strasburg 12.65
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Royce, Wyatt JR Sangamon Valley 11.39 5
2 Price, Brandon JR Mt. Zion 11.72
3 Maynard, Logan JR Marshall 11.82
4 Abernathy, Caleb SR Neoga 11.85
5 Call, Levi JR Shelbyville 11.86
6 Lehmann, Ethan SR St. Teresa 11.88
7 Highley, Nathan JR Sangamon Valley 11.90
8 Brock, Joshua JR Cumberland -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Diondre SO Warrensburg-Latham 10.96 10
2 Riley, Chase SR Patoka 10.98 8
3 Guerrero, Kenny SR Villa Grove 11.41 2
4 Lewis, Dionte SO Warrensburg-Latham 11.64 1
5 Wright, Jacardia FR St. Teresa 11.67
6 Schinzler, Luke JR Central A & M 11.75
7 Uphoff, Zane SR Sullivan 11.83
8 Ballinger, Chandler SR Stewardson-Strasburg -

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burks, Zach FR Cowden-Herrick 26.93
2 Lanham, Seth SO Neoga 28.45
3 Kellermann, Wyatt FR Patoka -
4 Ramirez, Jorge FR Arcola -
5 Herrera, Jose SR Arcola -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carroll, Tristan JR Sullivan 25.89
2 Walcher, Kyler FR Decatur Lutheran 25.94
3 Eaton, Braden SO Neoga 26.24
4 Thompson, Loggan FR Casey-Westfield 26.59
5 Miller, Garrett FR Casey-Westfield 26.64
6 Nichols, Payton FR Stewardson-Strasburg 27.17
7 Wolf, Stuart SO Villa Grove 27.32
8 Mulke, Moritz SR Newton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Watson, Cade SO Shelbyville 24.27
2 Bryles, John SO St. Teresa 24.60
3 Stewart, Mason FR Cowden-Herrick 25.33
4 Hardiek, Trevor JR Teutopolis 25.74
5 Blanchette, Jon JR St. Anthony 26.30
6 Schlickman, Charles JR Decatur Lutheran -
7 Lustig, Nick JR Altamont -
8 Isley, Andy SO Teutopolis -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Howard, Dillon JR Cumberland 23.51 8
2 Hein, Alex SO St. Teresa 23.64 5
3 Royce, Wyatt JR Sangamon Valley 24.00 1
4 Miller, Derrick JR Marshall 24.48
5 Bowman, Luke SO Sullivan 24.59
6 Highley, Nathan JR Sangamon Valley 24.84
7 Ballinger, Chandler SR Stewardson-Strasburg -
8 Kocher, Rhett SO Newton -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Diondre SO Warrensburg-Latham 23.03 10
2 Mohr, Cole JR Villa Grove 23.64 5
3 Sims, Grant JR Shelbyville 23.74 2
4 Maynard, Logan JR Marshall 24.30
5 Yaw, Ryan SO Cumberland 24.34
6 Nuxoll, Jack SO St. Anthony 24.63
7 Riley, Chase SR Patoka -
8 Lewis, Dionte SO Warrensburg-Latham -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hewing, Cauy SO Teutopolis 1:00.19
2 Larry, Austin FR Mt. Zion 1:01.19
3 Martin, Keegan FR Cowden-Herrick 1:02.09
4 Gresens, Zack SO Neoga 1:02.41
5 Burton, Nicholas JR Stewardson-Strasburg 1:05.16
6 Sloan, Trevor JR Central A & M 1:07.22
7 Barthelme, Austin SO Newton -
8 Cucinella, Giuceppe FR Newton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Mason FR Cowden-Herrick 56.40
2 Hopkins, Quentin SR Cumberland 56.88
3 Vought, Clayton JR Decatur Lutheran 56.90
4 Copple, Ian SO Teutopolis 57.18
5 Gustafson, Joe FR Warrensburg-Latham 58.05
6 Dyer, Cullen FR Sullivan 59.38
7 Sattler, Gage SO Stewardson-Strasburg 1:01.69
8 Solano, Michael JR Sangamon Valley -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sager, Mitchell JR St. Anthony 56.01
2 Karsten, Grant FR Decatur Lutheran 56.38
3 Currey, Blake FR Casey-Westfield 56.58
4 Fraser, Gage FR Marshall 57.04
5 Harner, Mason JR Sullivan 57.05
6 Durbin, Seth SR Shelbyville 57.30
7 Karnes, Justin FR Brownstown 57.90
8 Abernathy, Caleb SR Neoga -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Diondre SO Warrensburg-Latham 52.33 10
2 Hein, Alex SO St. Teresa 52.82 8
3 Nuxoll, Jack SO St. Anthony 53.38 6
4 Howard, Dillon JR Cumberland 53.79 4
5 Hutchinson, Reece SO Marshall 54.49 2
6 Henze, Preston SR Shelbyville 54.51 1
7 Barns, Hunter SR Altamont 56.59
8 Baker, Drake SR Macon Meridian -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Ethan JR Decatur Lutheran 2:19.77
2 Price, Duncan JR Villa Grove 2:25.83
3 Martin, Keegan FR Cowden-Herrick 2:26.46
4 Burks, Zach FR Cowden-Herrick 2:27.05
5 Stutzman, Joshua SO Sullivan 2:29.79
6 Clark, Jackson SO Neoga 2:33.28
7 Thompson, Loggan FR Casey-Westfield 2:35.89
8 Herrerra, Johnny FR Casey-Westfield 2:37.27
9 Caceres, Adrian FR St. Teresa 2:51.55
10 Curry, Anthony JR Stewardson-Strasburg 2:58.18
11 Moreno, Freddy JR Arcola -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olson, Gabe SR St. Teresa 2:10.96
2 Schumacher, Jordan SO Teutopolis 2:17.09
3 Clark, Tanner SO Stewardson-Strasburg 2:17.29
4 Solano, Michael JR Sangamon Valley 2:17.56
5 Moss, Issac SO Mt. Zion 2:17.75
6 Burress, Wilson FR Marshall 2:17.94
7 Dawson, Trevor SR Warrensburg-Latham 2:18.12
8 Lemus, Moises FR St. Anthony -
9 Crane, Sam SO Arcola -
10 Koebele, Michael JR Newton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Skowronski, Ryan SO Shelbyville 2:04.14 10
2 Lampe, Brandon JR Marshall 2:06.36 8
3 Isley, Scott SR Teutopolis 2:06.60 6
4 Skinner, Marcus SR Shelbyville 2:07.36 4
5 Kastl, Ryan SR Neoga 2:07.93 2
6 Terneus, Mason SO Warrensburg-Latham 2:08.56 1
7 Kingery, Tanner JR Cumberland 2:09.78
8 Karnes, Justin FR Brownstown 2:10.56
9 Goss, Charlie JR Sullivan 2:11.97
10 Sager, Mitchell JR St. Anthony 2:25.64
11 Jones, Mason SO Mt. Zion -
12 Stone, Joseph JR Newton -
13 Baker, Drake SR Macon Meridian -

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Curl, Ditton FR Cowden-Herrick 6:28.93
2 Price, Trevor JR Villa Grove 6:29.95
3 Elliot, Patton SO Central A & M 6:40.78
4 Minnot, Yeager FR Central A & M 6:41.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Collin FR Mt. Zion 5:03.73
2 Holt, Jesse SR Neoga 5:16.40
3 Nickerson, Cameron SO Sullivan 5:17.65
4 Rowe, Brandon JR Marshall 5:19.49
5 Sarver, Jarrett SO Cowden-Herrick 5:20.86
6 Helmink, Clayton SO St. Anthony 5:26.91
7 Dailey, Tyler SR Decatur Lutheran 5:31.17
8 McMechan, Gunnar SR Cumberland 5:31.76
9 Titus, Brody SO Neoga 5:37.37
10 Hopkins, Austin SO Villa Grove 5:39.12
11 Sturgeon, Joey JR Patoka 5:42.79
12 Marble, Dylan SO Altamont 5:46.30
13 Goeckner, Nick SO St. Anthony 5:54.19
14 Ohl, Jason JR St. Teresa 5:55.63
15 Edwards, Ethan JR Decatur Lutheran -
16 Hewing, Wyatt SR Teutopolis -
17 Downs, Alec FR Arcola -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Logan SR Arthur Lovington Atwood H 4:33.15 10
2 Skinner, Marcus SR Shelbyville 4:35.61 8
3 Pasley, Tyler JR Shelbyville 4:48.17 6
4 Stewart, Jackson FR St. Teresa 4:52.95 4
5 Terneus, Owen FR Warrensburg-Latham 4:58.28 2
6 Latonis, Jacob SR Pana High School 5:02.85 1
7 Plank, Isaiah SO Sullivan 5:08.17
8 Oetjen, Victor JR Marshall 5:09.65
9 Stewart, Boston FR Sangamon Valley 5:13.80
10 Steiner, Ian JR Sangamon Valley 5:17.92
11 Baker, Drake SR Macon Meridian -
12 Isley, Scott SR Teutopolis -
13 Flores, Jesus JR Altamont -
14 Harris, Collin SO Newton -
15 Carr, Ben SO Newton -

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richey, Adam FR Marshall 11:39.85
2 Bradley, Zach SO Villa Grove 11:41.39
3 Schmidt, Jacob SO Teutopolis 12:09.83
4 Hartke, Garrett JR Teutopolis 12:13.32
5 Slingerland, Toby JR Altamont 12:13.69
6 Ballinger, Blake JR Neoga 12:48.96
7 Green, Joe SR Warrensburg-Latham 13:10.83
8 Badgley, Blake JR Sangamon Valley 13:34.89
9 Howard, Ethan SO Villa Grove 14:21.00
10 Bober, Jacob SO Cowden-Herrick -
11 Kocher, Dawson JR Newton -
12 McLeroy, Lucas FR Central A & M -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pasley, Tyler JR Shelbyville 10:25.78 10
2 McClellan, Kort FR Cumberland 10:41.18 8
3 Flores, Jesus JR Altamont 10:42.09 6
4 Bland, J.T. JR Sullivan 10:43.26 4
5 Helmink, Clayton SO St. Anthony 11:10.48 2
6 Sarver, Jarrett SO Cowden-Herrick 11:14.14 1
7 Tschosik, Nick JR St. Teresa 11:18.49
8 Sustaita, Raul SR St. Teresa 11:25.92
9 Nickerson, Cameron SO Sullivan 11:35.29
10 Walk, Ethan SR Neoga 11:48.15
11 Wells, Ryan SO Marshall -
12 Hall, Logan SR Arthur Lovington Atwood H -

Men's 110m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zaccari, Anthony FR St. Anthony 19.56
2 Eaton, Braden SO Neoga 19.69
3 Goss, Brodie FR Sullivan 20.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitt, Travis SR Altamont 17.94
2 Baczkowski, Jacob SO Central A & M 18.47
3 Metzger, Ross SR Sullivan 18.96
4 Rasmussen, Tyler JR Sangamon Valley 19.33
5 Dooley, Timmy SR Sangamon Valley 19.76
6 Trussel, Jon SO Stewardson-Strasburg 20.11
7 Carnahan, Josh SR Mt. Zion -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Evans, Brian SR Warrensburg-Latham 14.87 10
2 Stevenson, Mitchell SO Altamont 15.39 8
3 Carver, Kyle SO Casey-Westfield 15.94 6
4 Blievernicht, Noah SR Teutopolis 16.02 4
5 Vogel, Jacob SR Warrensburg-Latham 16.17 2
6 Banning, Cole SR Shelbyville 16.78 1
7 Hunt, Elijah JR Decatur Lutheran 17.10
8 Kline, Austin SR Cumberland 17.26

Men's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goss, Brodie FR Sullivan -
2 Rasmussen, Tyler JR Sangamon Valley -
3 Nacke, Jack SR Arcola -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tedford, Jorden FR Warrensburg-Latham 49.13
2 Burks, Zach FR Cowden-Herrick 49.53
3 Bryce, Ruholl FR Teutopolis 49.67
4 Johns, Cameron SR Villa Grove 52.70
5 Dooley, Timmy SR Sangamon Valley -
6 Velchek, Nik FR St. Teresa -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitt, Travis SR Altamont 46.34
2 Eaton, Braden SO Neoga 46.45
3 Fenton, Cord FR Central A & M 47.41
4 Rodgers, Stanley FR St. Teresa 49.74
5 Trussel, Jon SO Stewardson-Strasburg 53.35
6 Banning, Cole SR Shelbyville -
7 Vogel, Jacob SR Warrensburg-Latham -
8 Hunt, Elijah JR Decatur Lutheran -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stevenson, Mitchell SO Altamont 40.26 10
2 Carnahan, Josh SR Mt. Zion 41.40 8
3 Daly, Max SR Villa Grove 41.45 6
4 Silva, John SO Mt. Zion 42.63 4
5 Kline, Austin SR Cumberland 42.65 2
6 Carver, Kyle SO Casey-Westfield 42.71 1
7 Blievernicht, Noah SR Teutopolis 45.45
8 Strader, Clayton SR Arcola -

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stewardson-Strasburg A Wyatt Sparr, Hunter Brown,
Payton Nichols, Brad Farmer
51.03
2 Sangamon Valley A Timmy Dooley, Lee Lascody,
Chance Bumgardner, Bailee Pickel
52.35
3 Villa Grove A Blayne Beeson, Chad Smith,
Kyle McColgan, Gage Knoll
56.44
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Altamont A Kingston Isom-Byron, Nick Lustig,
Lennart Leschinger, Joey Caravello
48.15
2 Teutopolis A Braydan Bushue, Kyle Deters,
Ben Sudkamp, Noah Blievernicht
48.44
3 St. Anthony A Jon Blanchette, Jake Brandt,
Augie Heal, Jack Nuxoll
48.99
4 Casey-Westfield A Garrett Miller, Loggan Thompson,
Jarod Brandenburg, Kyle Carver
49.63
5 Sullivan A Tristan Carroll, Seth Bricker,
Caleb Villalobos, Cullen Dyer
52.82
6 Central A & M A Logan Farris, Luke Schinzler,
Jacob Baczkowski, Cord Fenton
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warrensburg-Latham A Diondre Lewis, Brian Evans,
Jaiden Tedford, Dionte Lewis
44.72 10
2 Arcola A Clayton Strader, Tony Salinas,
Mario Cortez, Seth Still
44.91 8
3 Shelbyville A Grant Sims, Turner Pullen,
Luke Foltz, Jordan Smith
45.99 6
4 Mt. Zion A Alex Gomez, Max Genzler,
Andrew Schollmeier, Kolby Clark
46.43 4
5 Marshall A Garrett Frank, Marcus Downs,
Derrick Miller, Logan Maynard
46.45 2
6 Cumberland A Ryan Yaw, Austin Kline,
Joshua Brock, Dillon Howard
46.80 1
7 St. Teresa A Stanley Rodgers, Zach Jarrett,
Kolapo Oladipupo, Jacardia Wright
48.81
8 Newton A Mitch Bierman, Keith King,
Tim Weber, Joseph Stone
-

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stewardson-Strasburg A Zachary VanHyfte, Payton Nichols,
Brad Farmer, Sterling Howard
1:47.65
2 St. Anthony A Jon Blanchette, Augie Heal,
Wyatt Lawrence, Alex Beesley
1:51.89
3 Patoka A Joey Sturgeon, Dawson Sullens,
Wyatt Kellermann, Peyton Keepler
1:57.78
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Altamont A Kingston Isom-Byron, Nick Lustig,
Wyatt Stone, Joey Caravello
1:38.63 4
2 Mt. Zion A Alex Gomez, Max Genzler,
Andrew Schollmeier, Kolby Clark
1:39.09 2
3 Decatur Lutheran A Grant Karsten, Elijah Hunt,
Kyler Walcher, Charles Schlickman
1:42.85
4 St. Teresa A Zach Hooker, Nik Velchek,
Kolapo Oladipupo, John Bryles
1:44.68
5 Sangamon Valley A Timmy Dooley, Lee Lascody,
Chance Bumgardner, Bailee Pickel
1:48.82
6 Teutopolis A Braydan Bushue, Trevor Hardiek,
Kyle Deters, Ben Sudkamp
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Villa Grove A Max Daly, Tristan Harrison,
Kenny Guerrero, Cole Mohr
1:35.65 10
2 Marshall A Logan Maynard, Marcus Downs,
Derrick Miller, Justin Sanders
1:36.96 8
3 Shelbyville A Grant Sims, Jordan Smith,
Luke Foltz, Turner Pullen
1:37.74 6
4 Warrensburg-Latham A Jacob Vogel, Brian Evans,
Jaiden Tedford, Dionte Lewis
1:39.11 1
5 Sullivan A Tristan Carroll, Seth Bricker,
Leighton Burcham, Cullen Dyer
-
6 Arcola A Seth Still, Tony Salinas,
Clayton Strader, Brandon Lebeter
-
7 Newton A Mitch Bierman, Rhett Kocher,
Keith King, Tim Weber
-
8 Cumberland A Ryan Yaw, Joshua Brock,
Cole Willenborg, Trevor Beard
-

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hudson, Michael SR Shiloh 13' 7.0" 10
2 McWhorter, Andrew JR Teutopolis 13' 1.0" 8
3 Smith, Sebastian SR Sullivan 12' 7.0" 6
4 Martin, Keegan FR Cowden-Herrick 10' 6.0" 2
5 Kowalski, Jason SO Teutopolis 10' 6.0" 4
6 Nuzzo, Jadon FR Sullivan 10' 0.0" 0.5
7 Hendryx, Trevor JR Shelbyville 10' 0.0" 0.5
8 Thompson, JD SR Cumberland 10' 0.0" 0.33
9 Stark, Grant SR Newton -
10 Foltz, Luke JR Shelbyville -
11 Johnson, Blake FR Newton -
12 Butler, Connor FR Cumberland -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Jordan SR Shelbyville 21' 1.5" 10
2 Guerrero, Kenny SR Villa Grove 19' 3.25" 8
3 Cortez, Mario SO Arcola 19' 1.75" 6
4 Ballinger, Chandler SR Stewardson-Strasburg 18' 7.0" 4
5 Wright, Jacardia FR St. Teresa 18' 4.0" 1
6 Royce, Wyatt JR Sangamon Valley 18' 3.5"
7 Stone, Wyatt JR Altamont 18' 2.25"
8 Bushue, Braydan JR Teutopolis 18' 0.0"
9 Gustafson, Joe FR Warrensburg-Latham 17' 6.0"
10 Gresens, Zack SO Neoga 17' 5.0"
11 Bennett, Skylar FR Mt. Zion -
12 Stevenson, Mitchell SO Altamont -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Farris, Logan SO Central A & M 18' 4.5" 2
2 Tedford, Jaiden SR Warrensburg-Latham 18' 0.5"
3 Downs, Marcus FR Marshall 18' 0.5"
4 Watson, Cade SO Shelbyville 17' 6.0"
5 Brandenburg, Jarod SO Casey-Westfield 17' 3.0"
6 Schlickman, Charles JR Decatur Lutheran 16' 8.5"
7 Sparr, Wyatt SO Stewardson-Strasburg 15' 9.25"
8 Green, Ryan SR Cumberland -
9 Highley, Nathan JR Sangamon Valley -
10 Fletcher, Trevor FR Neoga -
11 Jarrett, Zach JR St. Teresa -
12 Kocher, Rhett SO Newton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nuxoll, Jack SO St. Anthony 18' 0.0"
2 Miller, Derrick JR Marshall 17' 6.0"
3 Brandt, Jake SO St. Anthony 17' 1.0"
4 Burcham, Leighton FR Sullivan 16' 11.0"
5 Bowman, Luke SO Sullivan 16' 10.5"
6 Burks, Zach FR Cowden-Herrick 16' 9.0"
7 Sturgeon, Joey JR Patoka 16' 4.0"
8 Keepler, Peyton JR Patoka 13' 0.5"
9 Herrerra, Johnny FR Casey-Westfield 12' 4.0"
10 Curl, Ditton FR Cowden-Herrick 11' 8.0"
11 Nelk, Izaiyah FR Villa Grove 11' 3.0"
12 Gonzalez, Victor FR Arcola -
13 Mulke, Moritz SR Newton -
14 Isley, Andy SO Teutopolis -

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fletcher, Trevor FR Neoga 37' 1.5"
2 Archer, Christian SR St. Teresa 34' 1.0"
3 Nohren, Aaron JR Cowden-Herrick 33' 3.5"
4 Howard, Sterling JR Stewardson-Strasburg 32' 9.0"
5 Frank, Garrett SO Marshall 30' 2.5"
6 Gonzalez, Victor FR Arcola 28' 2.0"
7 Curl, Ditton FR Cowden-Herrick 27' 9.5"
8 Karsten, Grant FR Decatur Lutheran -
9 Stark, Grant SR Newton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gresens, Zack SO Neoga 37' 4.5" 1
2 Davis, Mike JR St. Teresa 37' 3.0"
3 Willenborg, Cole JR Cumberland 36' 7.0"
4 Carroll, Stone FR Macon Meridian 35' 4.0"
5 Miller, Dylan JR Altamont 35' 2.25"
6 Keepler, Peyton JR Patoka 32' 11.0"
7 Burcham, Leighton FR Sullivan 32' 10.5"
8 O'Brien, Bailey JR Patoka -
9 Bumgardner, Chance SO Sangamon Valley -
10 Lawrence, Wyatt SO St. Anthony -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Trevor SR Cumberland 41' 10.0" 10
2 Uphoff, Zane SR Sullivan 40' 8.0" 8
3 Stone, Wyatt JR Altamont 40' 5.0" 6
4 Farris, Logan SO Central A & M 39' 6.0" 4
5 Hardiek, Mitch JR Teutopolis 37' 8.0" 2
6 Sanders, Justin SR Marshall 37' 1.5"
7 Butts, Andrew JR Warrensburg-Latham 37' 0.0"
8 Ballinger, Chandler SR Stewardson-Strasburg 36' 4.0"
9 Highley, Nathan JR Sangamon Valley 31' 0.0"
10 Bennett, Skylar FR Mt. Zion -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrell, Ried SO Central A & M 30' 9.0"
2 Denton, Peyton JR Central A & M 30' 8.5"
3 DeRosia, Nathaniel SO Neoga 29' 6.0"
4 Merryman, Jarod JR Sullivan 28' 1.5"
5 Livengood, Zach SO Villa Grove 23' 7.0"
6 Curl, Skyler FR Cowden-Herrick 22' 6.5"
7 Gregory, Jared SO Decatur Lutheran 20' 1.5"
8 Gramlick, Alex FR Patoka -
9 Senteney, Luke FR Cowden-Herrick -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Null, Tyler JR Sullivan 36' 9.0"
2 Leaks, Kholbe JR Decatur Lutheran 35' 1.0"
3 Schlink, Will SO Teutopolis 34' 6.0"
4 Kendall, Kyle JR Marshall 34' 4.5"
5 Spencer, Jack JR Arcola 32' 9.5"
6 Black, Trevor SO Villa Grove 31' 9.0"
7 Sattler, Gage SO Stewardson-Strasburg 29' 5.0"
8 Leschinger, Lennart SR Altamont 28' 10.0"
9 Reisner, Jacob FR Teutopolis 28' 1.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzalez, Marcello SO Sangamon Valley 42' 2.0" 4
2 Fitzgerald, Zach SR St. Teresa 37' 2.0"
3 Cox, TJ SO Casey-Westfield 36' 8.5"
4 Brown, Nate SO Altamont 36' 5.5"
5 Trainor, Chase SO Shelbyville 36' 5.5"
6 Wolke, Mike JR Cumberland 36' 1.5"
7 Thomas, Zachary SR Stewardson-Strasburg 34' 1.0"
8 Peters, Steve JR Sangamon Valley 33' 8.0"
9 Wills, Seth SO Newton -
10 Doss, Spencer SO Macon Meridian -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Birch, Dillon JR Shelbyville 46' 7.0" 10
2 Moore, Brady JR St. Teresa 45' 4.5" 8
3 Walk, Dalton JR St. Anthony 43' 3.0" 6
4 McCreery, Tyler JR Mt. Zion 41' 8.5" 2
5 Esker, Blake SR St. Anthony 41' 4.0" 1
6 Rawlings, Brock JR Cumberland 39' 1.0"
7 Kuhuring, Clayton JR Arcola -
8 Russell, Harley SO Mt. Zion -
9 Steber, Bo Dee SR Newton -

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Birch, Dillon JR Shelbyville 141' 8.0" 10
2 Kinkelaar, Ty JR St. Anthony 139' 11.0" 8
3 Russell, Harley SO Mt. Zion 138' 6.0" 6
4 McCreery, Tyler JR Mt. Zion 127' 4.0" 4
5 Hein, Chris SR St. Teresa 126' 1.0" 2
6 Cox, TJ SO Casey-Westfield 125' 11.0" 1
7 Manion, Seth JR Sangamon Valley 117' 3.0"
8 Gonzalez, Marcello SO Sangamon Valley 114' 7.0"
9 Brown, Nate SO Altamont -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shaon, Brandon SR Cumberland 115' 8.0"
2 Koonce, Peyton SO Shelbyville 112' 3.0"
3 Esker, Blake SR St. Anthony 111' 2.0"
4 Pruemer, Collin SR Teutopolis 106' 1.0"
5 Kendall, Kyle JR Marshall 99' 4.0"
6 Kingery, Joe FR Teutopolis 95' 7.0"
7 Leschinger, Lennart SR Altamont 86' 3.0"
8 Bryles, John SO St. Teresa 85' 5.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rawlings, Brock JR Cumberland 121' 1.0"
2 Spencer, Jack JR Arcola 117' 1.0"
3 Vought, Clayton JR Decatur Lutheran 111' 1.0"
4 Orwick, Huntur JR Villa Grove 95' 6.0"
5 Thomas, Zachary SR Stewardson-Strasburg 81' 4.0"
6 Rund, Martin SO Arcola 75' 5.0"
7 Black, Riley SO Central A & M -
8 Leaks, Kholbe JR Decatur Lutheran -
9 Whitaker, Parker JR Sullivan -
10 Wills, Seth SO Newton -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Clay FR Brownstown 90' 5.0"
2 Null, Tyler JR Sullivan 86' 5.0"
3 DeRosia, Nathaniel SO Neoga 84' 4.0"
4 Beck, Joel JR Stewardson-Strasburg 77' 0.0"
5 Curl, Skyler FR Cowden-Herrick 71' 4.0"
6 Palmer, Torre FR Central A & M -
7 Thomas, Dylan SO Villa Grove -
8 Doss, Spencer SO Macon Meridian -
9 Gramlick, Alex FR Patoka -
10 Senteney, Luke FR Cowden-Herrick -