2017 Indiana Track Club HS Open

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boling, Tanner SR St. Xavier 7.89
2 Bennett, Josh FR St. Xavier 7.98
3 Hicks, Anthony SR Indiana Storm Track Club 8.19
4 Galloway, Greyson SO St. Xavier 8.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Treven FR Rantoul 7.48
2 Calderon, Daniel JR Oldham County 8.11
3 Harding, Jack SO Oldham County 8.12
4 Stanis, Michael FR Cin. Summit Country Day 8.25
5 Egan, Liam FR St. Xavier 8.45
6 Burke, Connor FR St. Xavier 8.62
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Christion JR Bruin Elite 7.38
2 Peck, Weston FR Rantoul 7.74
3 Cox, Cameron SR Oldham County 7.96
4 Moss, Cameron SR Northeast striders 8.22
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fitzpatrick, Nathan JR Cin. Summit Country Day 8.18
2 Kisantear, Dominique FR Rantoul 8.52
3 Givan, Ben SO St. Xavier 8.60
4 Speight, Jack SO Cin. Summit Country Day 8.98
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ridgway, Xavier SR Indiana Storm Track Club 7.79
2 Lewis, Jordan FR Rantoul 8.19
3 Hammersmith, Jack JR Cin. Elder 8.34
4 Mieczkowski, Kyle JR North Oldham 8.65
5 Satraitis, Kris JR North Oldham 8.89
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spencer, Malik JR Male 7.23
2 Mosley, Tony SO Male 7.66
3 Winfield, Kendrick FR Male 7.83
4 Stephens, Chris FR Male 7.91
5 Allen, Xander SR Kentucky Elite 8.05
6 Luellen, Dakota SR Union County 8.07
7 Russell, Hayden SR North Oldham 8.41
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamilton, Zach SO Unattached 7.77
2 Pitchford, Josh JR North Oldham 7.82
3 Gainey, Justin SO Male 7.85
4 Callahan, Cian SO Trinity (Louisville) 7.92
5 Renfro, Deandre SO Rantoul 8.03
6 Ashe, Kelton SR Cin. Elder 8.08
7 Pike, Dylan SR Trinity (Louisville) 8.17
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sloss, Darnell SO Eastern 7.36
2 Johnson, Amir FR Cin. Summit Country Day 7.85
3 Mazzoni, Brian SR St. Xavier 7.95
4 Warner, Tayshawn JR Fern Creek 8.17
5 Cadet, Frankie SO Eastern 8.22
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gay, Zephananiah SR NWI Jaguars 7.55
2 Erwin, Clay SO St. Xavier 7.72
3 Gladden, Andrew SR NOVA TC 7.72
4 Breaden, Tyler SR Kentucky Elite 7.73
5 Goodman, Weston SO Corydon Central 8.07
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Jacob SR Kentucky Elite 7.51
2 Yeboah, Prince JR Bryan Station 7.53
3 Petree, Skylar SR Kentucky Elite 7.73
4 Coleman Jr, Landrum SR NWI Jaguars 8.12
5 Duffy, Desmond SR Indiana Storm Track Club 8.17
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bell, Taveous JR Rantoul 7.58
2 Erwin, Nick SO St. Xavier 7.60
3 Lindsay, Bruce SO Eastern 7.74
4 Herrmann, Austin SO Franklin County 8.16
5 Ribarich, T.J. SR Green County 8.38
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Ra'Mell SR NOVA TC 7.44
2 Whipple , Trey SR Evansville Harrison Track Club 7.54
3 Pearson, Reggie SR NOVA TC 7.54
4 Rance-Cox, Jr, Nerville SR Unattached 7.70
5 Howard, Curtis SO Unattached 7.80
6 Carter, Ty JR Conner 7.80
7 Randel, Raheem SR Kentucky Elite 7.83
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goldberg, Jax SR St. Xavier 7.40
2 Mccauley, Heru JR Warren Central 7.48
3 Garr, Ricky SR St. Xavier 7.55
4 Thompson, Charles SR NWI Jaguars 7.62
5 Vaughn, Rashawn SR Future Stars 7.78
6 Hurst, Cody FR Franklin County 7.82
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Higginson, Jadrien JR Castle 7.35
2 Williams, Evan SR New Albany Track Club 7.38
3 Price, Elijah FR Warren Central 7.38
4 Jackson, Joe JR Warren Central 7.46
5 Duffy, Donnovan SR Indiana Storm Track Club 7.51
6 Marshall, Kyron JR Unattached 7.66
7 Eniitan, Amos SR NOVA TC 7.84
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Garrett FR Unattached 7.40
2 Leake, Cade SR Eastern 7.43
3 Oden, Russell SR Conner 7.47
4 Saylor, Seth SR Future Stars 7.52
5 Litwicki, Matthew SR Unattached 7.65
6 Moll, Joseph SR St. Louis Express 7.69
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Orschell, Mitchell JR Franklin County 7.24
2 Moore, James FR Trinity (Louisville) 7.29
3 Evans, Roosevelt SR Warren Central 7.34
4 Robinson, Jaylen SR Ben Davis 7.34
5 DePriest, Peyton SR NOVA TC 7.37
6 Sanders, Darrius SR Future Stars 7.60
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Jaban SR NOVA TC 7.18
2 Brown, Nate SO Eastern 7.39
3 Myers, Isaac SR Unattached 7.56
4 Burnett, Christopher SR NWI Jaguars 7.61
Finals Heat #18
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guerendo, Isaac SR NOVA TC 6.95
2 Sheard, Tyland JR Warren Central 7.18
3 DuPriest, Corey SR NOVA TC 7.21
4 Lawal, Jamiu SR Ben Davis 7.29
5 Harper, Dillion FR Rantoul 7.40
6 Hughes, Keontre SR Cadet Track Club 7.52
Finals Heat #19
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fletcher, Liam SR Cadet Track Club 7.18
2 Wilson, Alex JR Trinity (Louisville) 7.18
3 Richardson, Raphael SR NOVA TC 7.19
4 Trigg, Maliq JR Bryan Station 7.25
5 Tribble, Quincy SO Unattached 7.33
6 Nisle, Benjamin SR Unattached 7.59
Finals Heat #20
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Collin SR Bruin Elite 7.13
2 Bettis, Dakota JR Unattached 7.16
3 Glenn, Brian JR Warren Central 7.16
4 McIntyre, Taivone SO Ben Davis 7.27
5 Richardson, JV FR Cin. Elder 7.70
Finals Heat #21
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Rondale JR Trinity (Louisville) 6.90
2 Franklin, Anthony SO Bryan Station 7.08
3 Ladd, Julian SR Ben Davis 7.11
4 Vaughn, Shaton SR Future Stars 7.19
5 Johnson, Ahmad SR Trinity (Louisville) 7.57
Finals Heat #22
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moothery, Jordan SO Unattached 6.85
2 Pavloski, Antonio SR Unattached 7.08
3 Giles, Anthony SR Unattached 7.22
4 Graf, Jacob SO Unattached 7.46
5 Sterner, Kobe JR Unattached 7.50
6 Hoffman , Braden JR Unattached 7.57

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Connor SR Cadet Track Club 23.98
2 Lewis, Treven FR Rantoul 25.07
3 Adkins, Jaden FR Rantoul 25.14
4 Lewis, Jordan FR Rantoul 26.65
5 Beaty, Steven SO Oldham County 27.82
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peck, Weston FR Rantoul 24.46
2 Grants, Jared SR Oldham County 25.12
3 Zech, Luke FR Rantoul 26.80
4 Johnson, Aunetrae SO Oldham County 26.95
5 Moss, Cameron SR Northeast striders 27.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carl, Dereje FR Corydon Central 27.68
2 Harbeson, Elliott FR Corydon Central 28.32
3 Higginbotham, Dylan FR Corydon Central 28.44
4 Acosta, Eddie FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 30.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wayne, James SO Fall Creek Running Club 24.81
2 Marks, Spencer SR St. Louis Express 26.14
3 Brenson, Johnathan SO Rantoul 26.37
4 Duffy, Desmond SR Indiana Storm Track Club 26.45
5 Johnson, Darius SO Eastern 27.10
6 Cadet, Frankie SO Eastern 27.75
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smock, Davon FR Male 23.29
2 Chandler, Joey SR Cadet Track Club 24.24
3 Sloss, Darnell SO Eastern 24.87
4 Bennett, Lenny SR Future Stars 25.77
5 Steed, Bryson FR Male 26.34
6 Goodman, Weston SO Corydon Central 26.92
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Ra'Mell SR NOVA TC 24.59
2 Ridgway, Xavier SR Indiana Storm Track Club 25.33
3 Vestal, Henry SO Male 25.44
4 Eniitan, Amos SR NOVA TC 25.80
5 Lindsay, Bruce SO Eastern 26.05
6 Dennis, Garrett SO Male 26.13
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warfield, Jacoby SO Male 24.89
2 Carter, Ty JR Conner 24.94
3 Moll, Joseph SR St. Louis Express 25.11
4 Kist, Aaron SR Franklin County 25.24
5 Walters, Graham SR Indiana Track Club 25.25
6 Griffiths, Kelson FR Green County 28.66
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leake, Cade SR Eastern 24.04
2 Romanyk, Joe SO Zionsville 24.29
3 Greeson, Payton JR Zionsville 24.55
4 Yeboah, Prince JR Bryan Station 24.83
5 Duffy, Donnovan SR Indiana Storm Track Club 24.96
6 Coleman Jr, Landrum SR NWI Jaguars 27.46
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Garrett FR Unattached 23.79
2 Jackson, Joe JR Warren Central 24.40
3 Strong, Malik SR NWI Jaguars 24.61
4 Gay, Zephananiah SR NWI Jaguars 25.09
5 Thompson, Charles SR NWI Jaguars 25.14
6 Sams, Charles Austin SO Eastern 25.20
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gentry, Isaiah SO Bruin Elite 24.07
2 Cunningham, Kayon SO Rantoul 24.16
3 Williams, Jacob SR Kentucky Elite 24.42
4 Bonds, Xavier SR Male 24.64
5 Isom, Cainel SO Male 24.77
6 Rodgers, Darrion SR St. Louis Express 25.15
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCullough, David JR Zionsville 23.29
2 Brown, Alexander JR Unattached 23.66
3 Harper, Dillion FR Rantoul 23.82
4 Horton, Christion JR Bruin Elite 23.83
5 Brown, Nate SO Eastern 24.08
6 Vaughn, Rashawn SR Future Stars 25.49
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DePriest, Peyton SR NOVA TC 23.09
2 Egunyomi, David SR NOVA TC 23.49
3 Fletcher, Liam SR Cadet Track Club 23.88
4 Canfield, Carson JR Zionsville 24.00
5 Woerner, Zack FR Zionsville 24.36
6 McClellan, Noah JR Unattached 25.22
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Farmer , Robert SR Evansville Harrison Track Club 23.59
2 Tribble, Quincy SO Unattached 23.93
3 Lucas, Nicholas SR Unattached 24.29
4 Nisle, Benjamin SR Unattached 24.42
5 Litwicki, Matthew SR Unattached 25.34
6 Ribarich, T.J. SR Green County 26.20
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guerendo, Isaac SR NOVA TC 22.59
2 Giles, Anthony SR Unattached 23.61
3 Bettis, Dakota JR Unattached 23.72
4 Stiver , Jarrod SR BCTC 24.05
5 Myers, Isaac SR Unattached 24.63
6 Burnett, Christopher SR NWI Jaguars 24.96
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McBride, Noah SR Evansville Harrison Track Club 22.31
2 Richardson, Raphael SR NOVA TC 23.23
3 Vaughn, Shaton SR Future Stars 23.27
4 Pease, Bryce SR St. Louis Express 23.45
5 Sammy , Brandon SR BCTC 23.76
6 Jackson, George JR Warren Central 23.95
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCall, Isaiah SR Bryan Station 22.86
2 Brown, Collin SR Bruin Elite 22.96
3 Pavloski, Antonio SR Unattached 23.04
4 Favors, Bryce JR Eastern 23.14
5 Franklin, Anthony SO Bryan Station 23.82
6 Sterner, Kobe JR Unattached 24.04
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaylen SR Ben Davis 23.62
2 McIntyre, Taivone SO Ben Davis 23.93
3 Trejo, Aaron JR Ben Davis 23.98
4 Ladd, Julian SR Ben Davis 24.12
5 Lawal, Jamiu SR Ben Davis 24.21
6 Lomax, Kevin SR St. Louis Express 24.30

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heffner, Clint SR St. Louis Express 53.63
2 Adkins, Jaden FR Rantoul 56.45
3 Burke, Connor FR St. Xavier 1:00.93
4 Galloway, Greyson SO St. Xavier 1:03.52
5 Givan, Ben SO St. Xavier 1:04.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gadau, Garon JR Springs Valley 55.18
2 Cox, Cameron SR Oldham County 1:01.54
3 Beaty, Steven SO Oldham County 1:02.69
4 Egan, Liam FR St. Xavier 1:03.39
5 Johnson, Aunetrae SO Oldham County 1:03.55
6 Bennett, Josh FR St. Xavier 1:06.24
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smock, Davon FR Male 55.71
2 Barnett, Jalen FR Male 1:04.74
3 Price, Jalen FR Male 1:04.88
4 Durnell, Jack JR Body in Training Track Cl 1:07.01
5 Moss, Cameron SR Northeast striders 1:07.28
6 Campbell, John FR North Oldham 1:09.96
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Defreeze, Ashton JR Male 1:00.04
2 Sidebottom, Daniel FR Green County 1:01.27
3 Mazzoni, Brian SR St. Xavier 1:01.39
4 Voyles, Kyle JR Corydon Central 1:01.80
5 Boggs, Walker FR Green County 1:04.82
6 Shorter, Luke SO Franklin County 1:07.65
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 PERKINSON, ALEX SR Pioneers - Born To Run 57.05
2 Bridgeman, Cameron SO Male 59.23
3 Duffy, Desmond SR Indiana Storm Track Club 1:01.13
4 Eastham, Mase SR Green County 1:01.72
5 Simmons, Demarcus SO Male 1:02.04
6 Dziabula, Kanin SO Green County 1:04.92
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moll, Joseph SR St. Louis Express 56.94
2 Slaughter, Julien JR Unattached 58.96
3 Morris, Valor SR NWI Jaguars 1:00.87
4 Carl, Dereje FR Corydon Central 1:02.34
5 Alveyknapp, Hayden FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 1:02.64
6 Acosta, Eddie FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 1:08.93
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sloss, Darnell SO Eastern 56.60
2 Stroud, DeAndre SR New Albany Track Club 57.08
3 Behringer, Shawn FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 57.26
4 Pinkin, Sherron SR NWI Jaguars 57.66
5 Marks, Spencer SR St. Louis Express 59.01
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Motley, Jared JR Rantoul 56.36
2 Banayote, Anthony SR BCTC 57.67
3 Gay, Zephananiah SR NWI Jaguars 57.81
4 Hamilton, Zach SO Unattached 57.94
5 Mundell, Julian JR Male 58.38
6 Jackson, Savion SR New Albany Track Club 1:01.08
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meriwether, Jason SR New Albany Track Club 55.80
2 Bell, Taveous JR Rantoul 56.41
3 Hall, Brock SR NOVA TC 57.41
4 Barlow, Khalil SR NWI Jaguars 58.75
5 Warth, Luke SO Conner 58.85
6 Johnson, Darius SO Eastern 1:00.48
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Nate SO Eastern 54.47
2 Williams, Jacob SR Kentucky Elite 55.94
3 Barnes, Elijah SO Bryan Station 56.77
4 Hart, Luke SR Conner 56.82
5 Shorter, Jackquise SR NWI Jaguars 1:07.66
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cunningham, Kayon SO Rantoul 55.60
2 Duffy, Donnovan SR Indiana Storm Track Club 55.76
3 Oden, Russell SR Conner 55.86
4 Trejo, Aaron JR Ben Davis 56.15
5 Gietl, Clay JR Zionsville 56.67
6 Sall, Modu JR Trinity (Louisville) 57.44
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goldberg, Jax SR St. Xavier 53.38
2 Thomas, Dekaleb SR Trinity (Louisville) 54.21
3 Garr, Ricky SR St. Xavier 55.13
4 Schmitt, Austin SR Evansville Harrison Track Club 55.27
5 Huckstep, Solo SR Indiana Storm Track Club 55.62
6 Sams, Charles Austin SO Eastern 59.13
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Saylor, Seth SR Future Stars 54.20
2 Morgerson, Bailey FR Bryan Station 54.21
3 Carter, Ty JR Conner 56.11
4 Leake, Cade SR Eastern 56.40
5 Jackson, James FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 56.57
6 McGee, Nicolas SR NWI Jaguars 1:08.10
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hughes, Keontre SR Cadet Track Club 54.01
2 Stern, Will SR Louisville Collegiate 54.51
3 Erwin, Nick SO St. Xavier 54.78
4 Bean, Douglas SR Bryan Station 56.60
5 Erwin, Clay SO St. Xavier 57.49
6 Trigg, Tyriq JR Bryan Station 58.84
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harper, Jerry FR Rantoul 53.33
2 White, Jeremiah SR Evansville Harrison Track Club 53.69
3 Favors, Bryce JR Eastern 53.73
4 Gentry, Isaiah SO Bruin Elite 55.22
5 Walters, Graham SR Indiana Track Club 58.10
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Canfield, Carson JR Zionsville 53.34
2 Sanders, Darrius SR Future Stars 53.40
3 Cook, Macean SR Conner 54.71
4 Rodgers, Darrion SR St. Louis Express 54.76
5 Arnold, William FR Warren Central 57.05
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Farmer , Robert SR Evansville Harrison Track Club 52.70
2 Lomax, Kevin SR St. Louis Express 53.83
3 Frye, Cameron SR Ben Davis 54.21
4 Boling, Tanner SR St. Xavier 54.52
5 Deurloo, Zachary JR American $peed 54.61
6 Burnam, Jacob JR Trinity (Louisville) 55.07
Finals Heat #18
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Connor SR Cadet Track Club 52.06
2 Egunyomi, David SR NOVA TC 52.12
3 Romanyk, Joe SO Zionsville 52.44
4 Ladd, Julian SR Ben Davis 53.33
5 Durham, David JR American $peed 54.30
6 Fowler, Jacob SR Indiana Track Club 54.40
Finals Heat #19
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DePriest, Peyton SR NOVA TC 50.48
2 Dallmann, Antonio JR Unattached 52.24
3 Byrdsong, Bryce SR Warren Central 52.59
4 Corbett, Malcolm JR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 53.93
5 Bradshaw, Greg JR Warren Central 56.25
Finals Heat #20
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCullough, David JR Zionsville 50.04
2 Johnson, Sean JR American $peed 51.55
3 Wilson, Alex JR Trinity (Louisville) 51.60
4 Pease, Bryce SR St. Louis Express 51.84
5 Shepard, Benjamin JR American $peed 51.93
6 Snyder, jacob SR Unattached 53.36
Finals Heat #21
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gudgel, Spencer JR Unattached 51.47
2 Brown, Collin SR Bruin Elite 52.22
3 Trigg, Maliq JR Bryan Station 52.81
4 Montgomery, Deion SR Male 53.09
5 Sterner, Kobe JR Unattached 54.27

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Dea, Ryan SR Northeast striders 2:18.69
2 Cochonour, Christian SR Casey-Westfield 2:19.20
3 Jeffries, Daniel SR Green County 2:30.97
4 Lawson, Dylen FR Corydon Central 2:33.48
5 Walker, Josiah SR Indiana Track Club 2:40.74
6 Thomas, Finn SR Northeast striders 2:41.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Probus, John SR Eastern 2:25.53
2 Voyles, Kyle JR Corydon Central 2:29.48
3 Frazier, Keilen SO Fern Creek 2:34.07
4 Baltazar, Mauricio FR Rantoul 2:59.73
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Abell, Bradley SO Green County 2:15.76
2 Keltee, Dontae SO Fern Creek 2:17.50
3 Rouso, Logan FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:21.19
4 Bowers, Cameron FR American $peed 2:24.13
5 Curtis, Hayden SO Fern Creek 2:25.01
6 Kuhn, Jackson SO North Oldham 2:25.30
7 Imel, Bennett FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:26.63
8 Simon, Alex JR American $peed 2:27.67
9 Fairchild, Peyton FR Conner 2:32.20
10 Marks, Spencer SR St. Louis Express 2:35.29
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cosby, Brayden SR New Albany Track Club 2:11.61
2 Jackson, James FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:19.77
3 Casas, Iosef SR Fern Creek 2:19.88
4 Derose, Tim SR Future Stars 2:20.38
5 Lazo, Raul FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:20.89
6 Armstrong, Tyler JR Eastern 2:23.16
7 Tyner, Michael SR Hamilton Heights 2:23.67
8 Murphy, Jack FR Conner 2:24.95
9 Hampton, Ethan SO Conner 2:25.17
10 O'Shea, Conner FR Madison Central HS 2:27.14
11 Thornton, Timothy SR Fern Creek 2:27.27
12 Carl, Dereje FR Corydon Central 2:32.85
13 Klusman, Cole FR Franklin County 2:41.26
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Teague, Nick SO New Albany Track Club 2:12.17
2 Kishpaugh, Borru FR Liberty Christian 2:13.05
3 Wells, Pierce SO Eastern 2:14.32
4 Hanak, Will FR Conner 2:15.53
5 Stewart, Kyler FR Madison central 2:16.34
6 PERKINSON, ALEX SR Pioneers - Born To Run 2:18.48
7 Taylor, Keegan SO North Oldham 2:20.72
8 Ackerman, Seth FR Eastern 2:21.38
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ackerman, Sam JR Eastern 2:08.68
2 Manning, Michael SR Future Stars 2:11.10
3 Penman, Austin SO Bryan Station 2:11.32
4 Miller, Caleb JR BHSS 2:12.03
5 Moock, Max JR Eastern 2:14.27
6 Thomasson, Robbie SO Eastern 2:14.54
7 Huntley, Jon JR Westfield 2:15.65
8 Carter, Dale JR Oldham County 2:16.60
9 Thompson, Nate SR Future Stars 2:17.48
10 LANCASTER, ALEX SR Pioneers - Born To Run 2:27.15
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drury, Michael SR Oldham County 2:06.25
2 Pierce, Drew SO Eastern 2:07.36
3 Rumminger, Lukas JR Conner 2:10.68
4 Flowers, Jahi JR Ben Davis 2:13.82
5 Frizzell, Eli SR Nashville Highlanders 2:16.60
6 Wells, Emerson JR Eastern 2:17.44
7 UPTON, TYLER SR Pioneers - Born To Run 2:18.38
8 Klusman, Colin SR Franklin County 2:20.08
9 Cox, Andrew FR Unattached 2:21.62
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Alejandro SR Future Stars 1:59.27
2 Mitchell, Hunter JR Conner 2:01.60
3 Owens, Harrison SR Bryan Station 2:04.60
4 Grealish, Rhys SR NOVA TC 2:04.87
5 Perez, Bryce SR Future Stars 2:05.42
6 Taylor, Shon SR New Albany Track Club 2:05.55
7 jones, will SR bhsn 2:07.69
8 Adkins, Britton SO Unattached 2:08.86
9 Liwanag, Kyle JR Warren Central 2:09.11
10 Schroering, Luke SR Pioneers - Born To Run 2:09.87
11 Heffner, Clint SR St. Louis Express 2:12.38
12 KIMBLE, MORRIS JR Unattached 2:12.61
13 Maue, Derek JR Westfield 2:12.73
14 Rodgers, Darrion SR St. Louis Express 2:22.98

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vegh, Nate JR St. Xavier 5:23.33
2 Bryant, Jay SR Green County 5:26.60
3 Frawley, Chris SO St. Xavier 5:28.23
4 Henon, Frank JR Fern Creek 5:33.06
5 Tafel, Daniel SO St. Xavier 5:41.36
6 Sharp, Justin SO Fern Creek 5:50.67
7 Lado, Youhana SO Fern Creek 5:51.16
8 Myles, Tyrique FR Rantoul 5:51.26
9 Marsh, Michael JR Male 6:01.44
10 Beasley, Fisher FR Louisville Collegiate 6:04.08
11 Dewsnup, Nash JR North Oldham 6:11.24
12 Patel, Raj FR Rantoul 6:12.55
13 Sponel, Jared FR Male 6:35.73
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rouso, Logan FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 5:13.56
2 Collins, Ford SO St. Xavier 5:20.03
3 Carrico, Brian SO St. Xavier 5:20.33
4 Stegman, John Paul FR St. Xavier 5:20.86
5 Phillips, Davin FR Green County 5:20.88
6 Lawson, Dylen FR Corydon Central 5:21.01
7 Buechler, Paul SO St. Xavier 5:21.41
8 Mulcahy, Shane SR Evansville Harrison Track Club 5:21.90
9 Barnett, Josh FR Westfield 5:24.07
10 Lamb, David FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 5:31.37
11 Johnson, Ben SO Louisville Collegiate 5:44.41
12 Houser, Stephen SR Slicc Eagle Track Club 5:48.73
13 Weisenberger, Clayton SO Springs Valley 5:50.56
14 Shorter, Luke SO Franklin County 6:01.55
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gossett, Jonathan FR Rantoul 5:10.42
2 Woodman, Nick JR Vilardo TC 5:11.71
3 Streib, Henry FR Vilardo Track Club 5:11.99
4 Salinas, Benjamin FR Unattached 5:12.16
5 Barlow, Ken SR St. Xavier 5:14.02
6 Schoenbachler, Peter FR St. Xavier 5:14.36
7 Kolb, Will FR Male 5:15.93
8 Woo, Kaden FR St. Xavier 5:19.95
9 James, Kendrick FR Male 5:20.30
10 Montgomery, Austin SR Derby City Athletic Club 5:22.97
11 Brown, Greg SO Male 5:24.66
12 Imel, Bennett FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 5:25.21
13 Magness, Connor FR Cin. Elder 5:25.47
14 Arps, Collin SO Green County 5:27.31
15 Allen, Joshua SR Slicc Eagle Track Club 5:27.92
16 Thomas, Finn SR Northeast striders 6:06.15
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Elijah SO Rantoul 4:59.39
2 Meacham, Zachary SR Conner 5:04.04
3 Phillips, Corey SO Westfield 5:05.18
4 Chmielewski, Ben SO Eastern 5:07.37
5 Wood, Mason SO Eastern 5:09.04
6 Reed, Zack SR Wabash 5:10.06
7 Stewart, Kyler FR Madison central 5:10.34
8 Goodman, Gavin SO Warren Central 5:11.69
9 Robinson, Chase SO Eastern 5:13.48
10 Burgar, Owen JR Springs Valley 5:16.62
11 Glasford, Nicholas SR Male 5:17.46
12 Dixon, Nathaniel FR Unattached 5:17.85
13 Hildenbrand, Trent FR Male 5:18.67
14 Hampton, Ethan SO Conner 5:20.07
15 Brown, Trevor JR Oldham County 5:22.84
16 Koch, Asa SO Westfield 5:23.17
17 May, Thomas SO Westfield 5:33.85
18 Roland, Luke SR New Albany Track Club 5:40.30
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rushton, Paul FR Vilardo Track Club 4:53.92
2 Salgado, Sair JR Fern Creek 4:59.47
3 Sallee, Chris SR Green County 5:00.11
4 Hunter, Will SR Louisville Collegiate 5:00.53
5 Cook, Isaiah SO Oldham County 5:00.60
6 Prater, Koby SO Wabash 5:01.75
7 O'Dea, Ryan SR Northeast striders 5:01.91
8 Talbert, Jake FR Vilardo TC 5:02.42
9 Harman, Michael JR Vilardo Track Club 5:02.65
10 Murphy, Jack FR Conner 5:04.39
11 DeHaan, Josh SR Eastern 5:05.49
12 Bishop, Dalton JR St. Xavier 5:07.73
13 Gonzalez Cordova, Angelo SR New Albany Track Club 5:09.50
14 Miller, Josh FR Unattached 5:10.09
15 Bogdajewicz, Robby FR Westfield 5:10.12
16 Schweinberg, Mark FR Cin. Elder 5:11.37
17 Payne, Sam SR Unattached 5:14.85
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kishpaugh, Borru FR Liberty Christian 4:51.67
2 Reid, Matty SR Wild Kittens 4:51.88
3 Walker, Pierce SO St. Xavier 4:52.75
4 Goodin, Samuel SR Warren Central 4:53.99
5 Henes, Ethan JR Louisville Collegiate 4:54.95
6 Ellis, Ross SO Floyd Central 4:57.63
7 Heinemann, Luke FR Floyd Central 4:58.99
8 Hlade, Alex JR Zionsville 4:59.34
9 Miller, Davin JR Unattached 5:00.34
10 Krebs, Michael FR Male 5:01.92
11 LANCASTER, ALEX SR Pioneers - Born To Run 5:04.03
12 Wilmes, Henry SO Trinity (Louisville) 5:09.68
13 Orta-Hernandez, Mauricio SR Warren Central 5:12.06
14 Fairchild, Peyton FR Conner 5:26.03
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Douthit, Noah SO Westfield 4:50.15
2 Knepshield, Thomas JR St. Xavier 4:50.74
3 Novak, Samuel SO Westfield 4:51.17
4 Hanak, Will FR Conner 4:52.28
5 Coyle, Trevor JR Eastern 4:52.92
6 Payne, George SR Slicc Eagle Track Club 4:54.18
7 McClure, Johnny FR Westfield 4:54.72
8 Perrone, Will SO St. Xavier 4:56.56
9 Barnett, Joe SO Westfield 4:59.75
10 Noeth, Adam SR Cin. Elder 5:00.04
11 Lazo, Raul FR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 5:00.30
12 Derose, Tim SR Future Stars 5:03.14
13 Frizzell, Eli SR Nashville Highlanders 5:04.07
14 Schenkel, Michael SO Cin. Elder 5:05.21
15 Cox, Andrew FR Unattached 5:05.90
16 O'Shea, Conner FR Madison Central HS 5:06.03
17 McManus, Brad SO Westfield 5:12.29
18 Delaney, Daniel SO Eastern 5:12.57
19 Grese, Ben SR Unattached -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heffner, Clint SR St. Louis Express 4:39.04
2 Edwards, Andrew SR St. Xavier 4:39.59
3 Had away, Garrett JR Oldham County 4:44.79
4 Steppe, Jake SO Male 4:45.47
5 Thomasson, Robbie SO Eastern 4:48.69
6 Williams, Lincoln FR St. Xavier 4:49.29
7 Rumminger, Lukas JR Conner 4:50.76
8 Hawes, Jack SO UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 4:51.98
9 Hayes, Connor FR Unattached 5:00.56
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hoeft, Josh SO Fall Creek Running Club 4:43.28
2 Sharber, Carson SO North Oldham 4:44.69
3 Corbett, Eoin SO St. Xavier 4:44.99
4 Schmitt, Ben SR NOVA TC 4:45.65
5 McClure, James JR Westfield 4:48.44
6 Huntley, Jon JR Westfield 4:49.38
7 Scales, Matt SR Castle 4:49.55
8 Cole, Logan SR Zionsville 4:51.91
9 Emery, Alex SR Eastern 4:53.40
10 Schenkel, Ryan SR Cin. Elder 4:53.54
11 Dolph, Marino SO Unattached 4:54.49
12 GAINES, THOMAS SR Pioneers - Born To Run 4:57.52
13 Oakley, Nick JR Unattached 4:57.80
14 Gavette, Drew SO Zionsville 4:58.30
15 MASTERSON, REID SR Pioneers - Born To Run 4:59.17
16 Phillips, Caleb SR Unattached 5:07.28
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vilardo, Andrew SR Vilardo Track Club 4:36.46
2 Haller, James SR New Albany Track Club 4:36.88
3 Brizendine, Jacob SO Oldham County 4:37.52
4 Majercak, Will SR Wild Kittens 4:38.29
5 Reid, Will SR Unattached 4:41.28
6 Swain, Glavin SR Trinity (Louisville) 4:42.48
7 Ackerman, Sam JR Eastern 4:46.99
8 Michels, Nick SO Trinity (Louisville) 4:47.22
9 Langen, Eric JR Cin. Elder 4:48.36
10 Williams, Shane SO Trinity (Louisville) 4:48.93
11 Petroy, Nick SR Wild Kittens 4:50.61
12 Jones, Ethan JR Castle 4:51.06
13 Wallingford, Alex SO New Albany Track Club 4:52.62
14 Hruskoci, Nicholas FR Unattached 4:52.81
15 Brake, Chris JR Castle 4:53.84
16 Pierce, Billy SR Floyd Central 4:54.28
17 Arnold, Kenny SR Wild Kittens 4:56.69
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warren, Trevor JR Trinity (Louisville) 4:29.24
2 Hocker, Cole SO Fall Creek Running Club 4:29.80
3 Schaefer, Patrick JR St. Xavier 4:30.53
4 Allen, Dylan JR Male 4:32.62
5 Larkin, Zach SO St. Xavier 4:33.69
6 Harris, Kyle SR Wild Kittens 4:34.48
7 Guenthner, Ryan SR St. Xavier 4:34.78
8 Shiflet, Grady SO St. Xavier 4:36.23
9 Warren, Andrew JR VTC 4:36.91
10 Sawyer, Jackson SO Castle 4:37.37
11 Kriauciunas, Andrius SR West Lafayette 4:38.58
12 Pehlman, Ryan SO Fall Creek Track Club 4:39.13
13 Hodges, John Thomas (JT) SO UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 4:41.69
14 Meredith, Jack JR Trinity (Louisville) 4:44.02
15 Wells, Emerson JR Eastern 4:52.17
16 Liwanag, Kyle JR Warren Central 4:54.63
17 Althardt, Michael SO Warren Central 4:55.83

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conard, Mitchell SO Unattached 9.99
2 Luellen, Dakota SR Union County 10.61
3 Zech, Luke FR Rantoul 11.06
4 Durnell, Jack JR Body in Training Track Cl 13.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robertson, Donnell SO Rantoul 9.30
2 Metken, Tim SO Carmel 9.68
3 Byers, Kameron JR American $peed 10.09
4 Hicks, Anthony SR Indiana Storm Track Club 10.55
5 Randel, Raheem SR Kentucky Elite 11.42
6 Dziabula, Kanin SO Green County 11.75
7 Hammersmith, Jack JR Cin. Elder 13.05
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Christion JR Bruin Elite 8.62
2 Deurloo, Zachary JR American $peed 8.89
3 Snyder, AJ SR Unattached 9.16
4 Hills, Seth SR Terre Haute South Vigo 9.21
5 Pratt, Austin SR Unattached 9.38
6 Teater, Brandon FR Unattached 9.47
7 Bennett, Lenny SR Future Stars 9.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearson, Jakob SO Unattached 8.80
2 Patton, Nick SR Indiana Storm Track Club 9.05
3 Gordon, George SR NOVA TC 9.30
4 Shepler, William SO Warren Central 9.52
5 Kase, Michael SR Vilardo Track Club 9.61
6 Jewel, Blake JR Franklin County 10.12
7 Pike, Dylan SR Trinity (Louisville) 10.79
8 Callahan, Cian SO Trinity (Louisville) 11.30
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzalez, Tremaine JR Unattached 8.52
2 Byrdsong, Bryce SR Warren Central 8.52
3 Baryoh, Moses SR Warren Central 8.57
4 Snyder, jacob SR Unattached 8.62
5 Woody, Chris SR Bruin Elite 8.66
6 Andrews, Jalen SR Warren Central 8.70
7 Hughes, Keontre SR Cadet Track Club 8.85
8 Bernard, Desmond SR Bryan Station 9.14
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCall, Isaiah SR Bryan Station 8.01
2 Felton, David SR Evansville Harrison Track Club 8.46
3 Vaughn, Shaton SR Future Stars 8.69
4 Johnson, Martel JR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 8.92
5 Saylor, Seth SR Future Stars 8.97
6 Corbett, Malcolm JR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 9.12
7 Rios, Carlos JR Cin. Elder 9.59

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wild Kittens A Will Reid, Kyle Harris,
Will Majercak, Ben Grese
8:41.59
2 Louisville Collegiate A Abshir Abdi, Ethan Henes,
Will Hunter, Ethan Kincaid
9:01.83
3 Wild Kittens B Kenny Arnold, Nick Petroy,
Matty Reid, Jacob Rowland
9:10.69
4 Green County A Chris Sallee, Bradley Abell,
Mase Eastham, Davin Phillips
9:29.75
5 Franklin County A Colin Klusman, Aaron Kist,
Joseph Goins, Evan Aplsey
10:03.61
6 Cin. Summit Country Day A Kyle Schneider, Hudson Nuss,
Jack Speight, Charlie Perez
10:12.22
7 Circle City Cross & Track Club B Mateo Crawford, Zack DeSimone,
Ben Lupton, Tem Tedla
10:12.84
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Oldham County A Michael Drury, Garrett Had away,
Jacob Brizendine, Spencer Harvey
8:55.13
2 Martinsville T&F Club A Tyler Garrett, Marino Dolph,
Jordan Dolph, Jacob Kitchens
8:56.37
3 Circle City Cross & Track Club A Adrian Kittrell, Liam McGuire,
Jacob Dunagin, Max Parent
8:56.96
4 NOVA TC A Keith Abramson, Hunter Wakefield,
Nyc Sigmon, Tim Wilson
8:57.73
5 Rantoul A Elijah Hall, Jonathan Gossett,
Jerry Harper, Jared Motley
8:58.76
6 Evansville Harrison Track Club A Jeremiah White, Austin Schmitt,
Brandt Hout, Shane Mulcahy
9:02.40
7 Eastern A Seth Ackerman, Pierce Wells,
Drew Pierce, Max Moock
9:07.88
8 NWI Jaguars A Khalil Barlow, Nicolas McGee,
Valor Morris, Sherron Pinkin
9:54.57
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Trinity (Louisville) A Jack Baum, Jacob Burnam,
Trevor Warren, Glavin Swain
8:10.38
2 Westfield A Aaron Bennett, Nick Leahy,
Desmond Herrell, Charlie Miller
8:11.98
3 Terre Haute South Vigo A Ryan Hannaford, Carson Kline,
Griffin Barger, Thomas Haley
8:17.69
4 Castle A Jackson Sawyer, Logan Brown,
Corde Outlaw, George Economou
8:31.82
5 Tanner Gilpin TC A Ian Shaw, Matt Shishman,
Wil Zinkan, Tanner Gilpin
8:36.20
6 Future Stars A Bryce Perez, Michael Manning,
Nate Thompson, Alejandro Flores
8:38.13
7 Conner A Macean Cook, Zachary Meacham,
Hunter Mitchell, Luke Hart
8:42.76
8 American $peed A David Durham, Benjamin Shepard,
Sean Johnson, Steven Hutcheson
8:54.40
9 Pioneers - Born To Run A Luke Schroering, Thomas Gaines,
Reid Masterson, Tyler Upton
9:22.96
10 Indiana Track Club A Jonathan Pyclik, Shawn Sciscoe,
Josiah Walker, Dalton Smith
10:38.74

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Favors, Bryce JR Eastern 1.92
2 Monson, Sam SR Indiana Track Club 1.82
3 Currey, Blake SO Casey-Westfield 1.77
4 Herman, Drew FR Unattached 1.77
5 Cochonour, Christian SR Casey-Westfield 1.72
6 Gordon, George SR NOVA TC 1.72
7 Wright, Garrett SR NOVA TC 1.67
8 Parker, Andrew SR Male 1.62
9 Waxler, Teddy SR Indiana Track Club 1.62
10 Lanham, Austin SO Green County -
11 Dziabula, Kanin SO Green County -
12 Dolph , Jordan JR Unattached -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cappola, Anthony SR Unattached 15' 0.0"
2 Willingham, Bobby SR Axis Athletics 13' 10.0"
3 Hall, Josh SR Unattached 13' 10.0"
4 Lipe, Mitch SR Unattached 13' 10.0"
5 Grace, Tyler SR Indianapolis Flight Club 12' 10.0"
6 Holcombe, Jack SR Axis Athletics 12' 10.0"
7 Lamar, Warner SR Axis Athletics 12' 10.0"
8 Shea, Cole SR Axis Athletics 12' 10.0"
9 Richard, Dillon SR NOVA TC 12' 10.0"
10 Ritz, Colton SR Indiana Track Club 12' 10.0"
11 Lawal, Jamiu SR Ben Davis 12' 10.0"
12 Zeinemann, Kyle SR Indiana Track Club 12' 4.0"
13 Huth, Payton SR Unattached 11' 10.0"
14 Bisesi, Nick SR PoleVaultElite 11' 10.0"
15 Klaserner, Adam JR Cin. Elder 11' 4.0"
16 Holcombe, Patrick SR Axis Athletics 10' 10.0"
17 Willis, Blake SR Indiana Track Club 10' 10.0"
18 Givens, Koran SR New Albany Track Club 10' 10.0"
19 Miller, Travis JR New Albany Track Club 10' 10.0"
20 Montgomery, Devon SR Indiana Track Club 10' 4.0"
21 Hicks, Anthony SR Indiana Storm Track Club 10' 4.0"
22 Dykes, Bryce SR Indiana Track Club 10' 4.0"
23 Dirr, Casey SO Cin. Elder 9' 10.0"
24 Starcke, Will SR Axis Athletics 9' 10.0"
25 Ramsey, Aiden SO BDTC -
26 Ramsey, Garrett SR Indiana Track Club -
27 Grace, Cameron SR Indianapolis Flight Club -
28 Kirk, Quartey SR Ben Davis -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Villegas, Antonio SR Indiana Track Club 6.49
2 Dornick, Dawson SO Oldham County 4.78
3 Beckes, William JR Cin. Summit Country Day 4.68
4 Horton, Cameron FR Eastern 4.44
5 Grants, Jared SR Oldham County -
6 Higginbotham, Dylan FR Corydon Central -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanis, Michael FR Cin. Summit Country Day 5.20
2 Brenson, Johnathan SO Rantoul 5.15
3 Renfro, Deandre SO Rantoul 5.13
4 Goodman, Weston SO Corydon Central 4.89
5 Kisantear, Dominique FR Rantoul 4.77
6 Fitzpatrick, Nathan JR Cin. Summit Country Day 4.60
7 Harbeson, Elliott FR Corydon Central 4.60
8 Johnson, Amir FR Cin. Summit Country Day 4.55
9 Durnell, Jack JR Body in Training Track Cl 4.05
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gladden, Andrew SR NOVA TC 5.91
2 scisney, EJ SR Indianapolis Flight Club 5.73
3 Vaughn, Rashawn SR Future Stars 5.45
4 Gordon, George SR NOVA TC 5.31
5 Rios, Carlos JR Cin. Elder 5.04
6 Ashe, Kelton SR Cin. Elder 4.84
7 Richardson, JV FR Cin. Elder 4.65
8 Graf, Jacob SO Unattached -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearson, Jakob SO Unattached 6.17
2 Stoll, Codey SR Kentucky Elite 5.99
3 Waxler, Teddy SR Indiana Track Club 5.89
4 Chandler, Joey SR Cadet Track Club 5.83
5 Conard, Mitchell SO Unattached 5.78
6 Lindsay, Bruce SO Eastern 5.74
7 McIntyre, Taivone SO Ben Davis 5.45
8 Rance-Cox, Jr, Nerville SR Unattached 4.99
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Monson, Sam SR Indiana Track Club 6.37
2 Lomax, Kevin SR St. Louis Express 6.06
3 Keith, Tamron SR Trinity (Louisville) 6.05
4 Purkhiser, Wyatt JR Springs Valley 5.93
5 Richardson, Darquan JR New Albany Track Club 5.92
6 Gadau, Garon JR Springs Valley 5.86
7 Shea, Cole SR Axis Athletics 5.82
8 Marshall, Kyron JR Unattached 5.02
9 Mccauley, Heru JR Warren Central -
10 Price, Elijah FR Warren Central -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DuPriest, Corey SR NOVA TC 6.58
2 Woody, Chris SR Bruin Elite 6.40
3 Glenn, Brian JR Warren Central 6.25
4 syrus, william SR Indianapolis Flight Club 6.22
5 Guerendo, Isaac SR NOVA TC 6.05
6 Botaka, Moses SO Bryan Station 6.04
7 Orschell, Mitchell JR Franklin County 6.03
8 McClellan, Noah JR Unattached 5.97
9 Lucas, Nicholas SR Unattached 5.74
10 Burnett, Christopher SR NWI Jaguars 5.63

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keith, Tamron SR Trinity (Louisville) 1' 1.21"
2 Woody, Chris SR Bruin Elite 1' 0.72"
3 Botaka, Moses SO Bryan Station 1' 0.48"
4 Thomas, Dekaleb SR Trinity (Louisville) 1' 0.41"
5 Sommers, Samuel SO Unattached 1' 0.09"
6 Obrien, Samuel FR North Oldham 11.16
7 Lindsay, Bruce SO Eastern 11.07
8 Holloway, Elijah SO Bryan Station -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trotter, Pete SR Hauser 1' 0.59"
2 Mickens, Michael SR Male 11.51
3 Funk, Hunter SR Eastern 10.94
4 Alexander, Nate SR Eastern 9.10
5 Wolfe, Jesse FR Corydon Central 8.62
6 Richardson, Caleb SR Oldham County 8.50
7 Rabbeth, Mason FR Oldham County 8.37
8 Meyer, Ryan SO Oldham County 8.27
9 Morris, Quinlan FR Oldham County 8.16
10 Eastham, Jordan FR Green County 6.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parker, Joel JR Franklin County 1' 0.15"
2 Luna, Fernando SR NOVA TC 11.54
3 Moon, Thaddeus SO Green County 11.07
4 Perkins, Keaton FR Green County 10.40
5 Lord, Nathan SO Rantoul 9.84
6 Durnell, Jack JR Body in Training Track Cl 9.54
7 Conard, Mitchell SO Unattached 9.32
8 Boise, Steven FR Rantoul 8.94
9 Sellers, Noah FR Rantoul 8.69
10 Jones, Grayson SR Kentucky Elite 8.05
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Joshua JR Unattached 1' 1.78"
2 Swarens, Jason FR Terre Haute South Vigo 1' 0.74"
3 DiMatteo, Anthony SR NOVA TC 1' 0.61"
4 Rapp, Nick SR NOVA TC 1' 0.07"
5 Jones, Kendale SR Bryan Station 11.43
6 Parker, Andrew SR Male 11.19
7 Kirby, Stephen SR Male 10.64
8 Rollins Jr, Derrick SR NWI Jaguars 10.06
9 Edwards, Anthony SR NWI Jaguars 7.37
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campbell, Isaiah SR Ben Davis 1' 3.05"
2 Bates, Jacob SR Springs Valley 1' 3.0"
3 Peck, Brandon SR Terre Haute South Vigo 1' 2.71"
4 King, Brock SR NOVA TC 1' 2.08"
5 Ray, Nathan SO Green County 1' 1.56"
6 Beaver, Stephen SR Unattached 1' 1.46"
7 Smith, Bryan SR Terre Haute South Vigo 1' 1.41"
8 Costin, Caleb SR Trinity (Louisville) 1' 1.32"
9 Robertson, Donnell SO Rantoul 1' 0.97"

Men's Weight Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bertucci, Derek SR Let It Fly Throwing 1' 2.94"
2 Stephenson, Newlyn SR Let It Fly Throwing 1' 1.52"
3 Lucas, Parker SR Indiana Track Club 1' 0.44"
4 Stephenson, Joe SR Let It Fly Throwing 8.68

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lauren, Jones JR Cin. Summit Country Day 8.78
2 DeRoussel, Annie SO Cin. Summit Country Day 8.97
3 LaLonde, Grace FR Cin. Summit Country Day 9.51
4 Young, Natalie FR Assumption 10.84
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Caroline SO Oldham County 8.84
2 Willis, Bobbi-Dawn FR Oldham County 8.91
3 Wilson, Sue FR Assumption 9.22
4 Cannon, Rachel FR Assumption 10.31
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Sophia FR Cin. Summit Country Day 8.89
2 O'Bryan, Elizabeth SO Assumption 9.16
3 Brault, Maddie SR Cin. Summit Country Day 9.74
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCann, Kathleen SR Indiana Track Club 9.55
2 Lawyer, Alexis JR Corydon Central 9.75
3 Cox, Kelsey SR Oldham County 10.24
4 Ramsey, Zoie SR Indiana Track Club 12.76
5 Cannon, Abby SR Indiana Track Club 13.04
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donham, Jesse FR Noblesville 9.23
2 Waterman, Jenna SO Noblesville 9.55
3 Essig, Abby SR Noblesville 9.74
4 Berry, Willow FR Green County 10.24
5 Johnson, Olivia FR Noblesville 12.76
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lacey, Reagan FR North Oldham 8.84
2 Clark, Elizabeth FR Noblesville 9.11
3 Jackson, Cierra SO Eastern 9.22
4 Landero-Luna, Alma SO Daviess County 9.65
5 Mondragon, Elvira FR Noblesville 9.71
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brockhoff, Hallie SR Assumption 9.04
2 Clayton, Hannah SO Noblesville 9.06
3 Angell, Natash FR Noblesville 9.07
4 Graves, Jernie SR NWI Jaguars 9.26
5 Chappell, Avery SO Daviess County 9.34
6 Teregeyo, Jada SO Noblesville 9.42
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Kamaya SR Northeast striders 8.38
2 Watts, Ashaunte SR Kentucky Elite 8.67
3 Adeniyan, Titilayo JR Noblesville 8.71
4 Blackwell, Nya SR NWI Jaguars 8.89
5 Lindsey, Cassie FR Green County 8.97
6 Pittman, Montiera SR Kentucky Elite 9.09
7 Love, Hannah SR Kentucky Elite 9.62
8 Harris, India SR St. Louis Express 9.63
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dornan, Tey SR Kentucky Elite 8.43
2 Todd, Mya SO Assumption 8.76
3 Howe, Meg SR Future Stars 8.76
4 Tudryn, Sage SR Kentucky Elite 8.91
5 Yang, Lucy JR Assumption 9.09
6 Herman, Abby SR Noblesville 9.20
7 Irby, Liberty SR Future Stars 9.40
8 Nelson, Nikayla SR NWI Jaguars 9.51
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 William, Bre'Asia SR Evansville Harrison Track Club 8.27
2 Barker, Alexa SR Evansville Harrison Track Club 8.42
3 McGowan, Autumn SR Evansville Harrison Track Club 8.55
4 Munday, Spencer SO Male 8.61
5 Brownie, Adriouna SR WC Track Club 8.66
6 Brisco, Grace SO Noblesville 8.71
7 Walker, Shaylen SR Future Stars 9.26
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunn, Miyale SO Male 8.33
2 Barnes, Imani SR WC Track Club 8.34
3 Markley, Carly JR Unattached 8.47
4 Moore, Grace SO Assumption 8.49
5 Ellison, Kasee SR WC Track Club 8.52
6 Davis, Keondra JR Noblesville 8.72
7 Washington, Diamond SR NWI Jaguars 8.79
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Melody SR NWI Jaguars 8.12
2 Morton, Mikayla JR Male 8.33
3 Paul, Makayla JR Eastern 8.34
4 McKenzie, TJ SR Future Stars 8.39
5 Tichenor, Darriana SR WC Track Club 8.41
6 Frye, Faith SO Casey-Westfield 8.50
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bond, Jokenia SR Bryan Station 8.18
2 Tucker, Skylar SR Indiana Storm Track Club 8.28
3 Miller, Kennedy SO Unattached 8.30
4 Mack, Arianna SR Indiana Storm Track Club 8.32
5 Brooks, Sydni JR Cin. Summit Country Day 8.39
6 Loving, Jasmine SR Unattached 8.69
7 Harris, Deonna SR WC Track Club 8.71
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilkerson, Talor SR Bryan Station 8.02
2 Talley, K'ja SR WC Track Club 8.04
3 Davis, Emijah SR NWI Jaguars 8.04
4 Bethel, Tashyonna SR Male 8.11
5 Dorsey, Chaya SR St. Louis Express 8.20
6 Harvin, Aniya SR Future Stars 8.32
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denning, Jumyia SR Eastern 7.97
2 YEAST, KIYAH FR Unattached 7.98
3 Brown, Sheniya JR Ben Davis 8.04
4 Martin, Sidney SR St. Louis Express 8.10
5 Crawford, Anaiya JR Male 8.22
6 Hubbard, Zhane JR Unattached 8.26
7 Orris, Julia SR North Oldham 9.10
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Raglin, Brooke SR Bryan Station 7.66
2 Baker, Ashley SR WC Track Club 7.85
3 Covington, Mikeisha SR WC Track Club 7.95
4 Hamilton Ragsdale , Sydney SR BCTC 7.98
5 Frank, Danielle SR St. Louis Express 8.03
6 Hoosier, Prommyse SR WC Track Club 8.12
7 Rusiniak, Katelyn SR Unattached 8.41

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hammons, Mya SR WC Track Club 27.92
2 Willis, Bobbi-Dawn FR Oldham County 29.58
3 Owens, Jazmyn SR Male 30.91
4 Lawyer, Alexis JR Corydon Central 33.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cannon, Abby SR Indiana Track Club 30.36
2 Courtney , Ashton JR Unattached 31.29
3 Recktenwald, Abigail FR Assumption 31.43
4 McCabe, Erin FR Eastern 32.79
5 Johnson, Olivia FR Noblesville 42.57
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berry, Dyan SR NWI Jaguars 27.85
2 Mendez, Arianna JR Eastern 30.17
3 Blackwell, Nya SR NWI Jaguars 30.23
4 Yang, Lucy JR Assumption 30.44
5 Cox, Kelsey SR Oldham County 31.95
6 Love, Hannah SR Kentucky Elite 33.88
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dornan, Tey SR Kentucky Elite 29.09
2 Todd, Mya SO Assumption 29.52
3 Watts, Ashaunte SR Kentucky Elite 30.38
4 Jaggers, Graysie FR Green County 31.39
5 Mondragon, Elvira FR Noblesville 31.84
6 Harris, India SR St. Louis Express 32.74
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Munday, Spencer SO Male 29.17
2 Brooks, Kara SR Zionsville 29.78
3 Brockhoff, Hallie SR Assumption 30.34
4 Mabon, Janaya SR NWI Jaguars 30.49
5 Love, Zion SR Kentucky Elite 31.29
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Howe, Meg SR Future Stars 29.23
2 Layton, Emily FR Noblesville 30.16
3 McCarty, Abby JR Zionsville 30.41
4 Clark, Elizabeth FR Noblesville 30.74
5 Hicks, Asia SR WC Track Club 30.80
6 Lindsey, Cassie FR Green County 31.26
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Feagans, Sydney FR Bloomington North 28.28
2 Waites, Keytorria SR WC Track Club 29.30
3 Washington, Diamond SR NWI Jaguars 29.33
4 Babcock, Audrey FR Assumption 29.42
5 Perry, Kayla SR St. Louis Express 29.54
6 Grady, Lauryn JR Assumption 30.35
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gietl, Camryn FR Zionsville 28.22
2 Purcell, Kayla SO Eastern 28.70
3 Romanky, Madison JR Zionsville 29.33
4 Moakler, Chloe SR Assumption 29.78
5 McGowan, Autumn SR Evansville Harrison Track Club 31.11
6 Graves, Jernie SR NWI Jaguars 31.56
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnes, Imani SR WC Track Club 26.83
2 William, Bre'Asia SR Evansville Harrison Track Club 28.05
3 Howard, Monique SR Evansville Harrison Track Club 28.12
4 Williams, Octavia SR St. Louis Express 28.17
5 Tucker, Skylar SR Indiana Storm Track Club 28.22
6 Brisco, Grace SO Noblesville 28.63
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellison, Kasee SR WC Track Club 27.89
2 Paul, Makayla JR Eastern 28.44
3 Brownie, Adriouna SR WC Track Club 29.23
4 Brooks, Dallas FR Zionsville 29.77
5 Harris, Deonna SR WC Track Club 30.33
6 Irby, Liberty SR Future Stars 31.38
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Melody SR NWI Jaguars 26.67
2 Berry, Miracle SR WC Track Club 28.29
3 Barker, Alexa SR Evansville Harrison Track Club 28.62
4 Johnson, Destiny SR WC Track Club 29.16
5 Vaughn, Chimond JR Male 30.12
6 Wingo, Ronnesha SR St. Louis Express 30.47
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Ella FR Zionsville 26.99
2 Tichenor, Darriana SR WC Track Club 27.75
3 Miller, Kennedy SO Unattached 27.97
4 Johnson, Kamaya SR Northeast striders 27.98
5 Williams, Hadiya SR Male 28.13
6 Miller, Abi JR Corydon Central 31.32
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tyler, Tiler SR WC Track Club 26.91
2 Martin, Sidney SR St. Louis Express 26.97
3 Mack, Arianna SR Indiana Storm Track Club 27.27
4 Morton, Mikayla JR Male 27.33
5 Storm, Taylor FR Unattached 27.79
6 Crawford, Anaiya JR Male 28.76
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spears, Sydney SR Indiana Storm Track Club 26.87
2 Frye, Faith SO Casey-Westfield 27.91
3 Markley, Carly JR Unattached 27.98
4 Batts, Kennedy SR WC Track Club 28.37
5 Jones, Aliyah SR Future Stars 28.48
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Maria SO Noblesville 26.25
2 YEAST, KIYAH FR Unattached 26.37
3 Barnes , Beth SR BCTC 26.70
4 Davis, Emijah SR NWI Jaguars 27.53
5 Dorsey, Chaya SR St. Louis Express 27.86
6 McKenzie, TJ SR Future Stars 28.12
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Talley, K'ja SR WC Track Club 26.41
2 Chitwood, Paige JR Unattached 27.53
3 Irby, Jodeci SR Future Stars 27.65
4 Bond, Jokenia SR Bryan Station 27.72
5 Monson, Jordan SO IN Track Club 28.07
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denning, Jumyia SR Eastern 26.26
2 Baker, Ashley SR WC Track Club 26.28
3 Benson, Kelani JR Unattached 26.82
4 Dietrick , Katie SR BCTC 26.92
5 Bethel, Tashyonna SR Male 27.85
6 Dunn, Miyale SO Male 27.89
Finals Heat #18
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Covington, Mikeisha SR WC Track Club 24.99
2 Raglin, Brooke SR Bryan Station 25.19
3 Frank, Danielle SR St. Louis Express 26.12
4 Hamilton Ragsdale , Sydney SR BCTC 26.63
5 Buchanan, Lauren SR Eastern 26.84
6 Hoosier, Prommyse SR WC Track Club 27.12
Finals Heat #19
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McGaffick, Kaitlyn SR Cadet Track Club 29.43
2 Brennan, Abbey SR Cadet Track Club 29.47
3 Bentz, Abbey SR Cadet Track Club 31.32

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Caroline SO Oldham County 1:07.52
2 Foley, Claire JR Louisville Collegiate 1:08.47
3 Bradford, Ariah SO Male 1:08.86
4 Bullard, Zaria JR Male 1:12.69
5 Vasser, A'Mya SO Male 1:14.63
6 Bush, Annie SO Louisville Collegiate 1:19.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Ella SR Indiana Track Club 1:06.82
2 Mendez, Arianna JR Eastern 1:10.19
3 Chappell, Avery SO Daviess County 1:10.62
4 Priddy, Angel FR Green County 1:12.38
5 McCabe, Erin FR Eastern 1:16.20
6 Harris, India SR St. Louis Express 1:17.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campbell, Ralen SR Ben Davis 1:05.82
2 Washington, Antwonette JR Ben Davis 1:07.27
3 Ananyan, Veronika FR Bloomington High School N 1:14.68
4 Munday, Spencer SO Male 1:15.14
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McGaffick, Kaitlyn SR Cadet Track Club 1:07.16
2 Love, Zion SR Kentucky Elite 1:09.40
3 Jaggers, Graysie FR Green County 1:11.04
4 Mabon, Janaya SR NWI Jaguars 1:12.01
5 Orris, Julia SR North Oldham 1:16.83
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Sidney SR St. Louis Express 1:04.21
2 Brisco, Grace SO Noblesville 1:06.49
3 O'Bryan, Elizabeth SO Assumption 1:08.23
4 Lacey, Reagan FR North Oldham 1:08.29
5 Perry, Kayla SR St. Louis Express 1:09.36
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Egunyomi, Esther SR NOVA TC 1:05.44
2 Brooks, Dallas FR Zionsville 1:07.53
3 Purcell, Kayla SO Eastern 1:07.76
4 Bentz, Abbey SR Cadet Track Club 1:08.67
5 Tudryn, Sage SR Kentucky Elite 1:10.92
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adam, Jordan SR NOVA TC 1:02.58
2 Cooper, Makenzie SR Kentucky Elite 1:03.60
3 Barnes, Imani SR WC Track Club 1:03.68
4 Powell, Madeline SR Derby City Athletic Club 1:09.30
5 Sandys, Katherine SO Noblesville 1:10.30
6 Berry, Dyan SR NWI Jaguars 1:15.34
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berry, Miracle SR WC Track Club 1:04.33
2 Washington, Destiny JR Unattached 1:05.45
3 Dorsey, Chaya SR St. Louis Express 1:06.80
4 Johnson, Kamaya SR Northeast striders 1:07.86
5 McCarty, Abby JR Zionsville 1:11.18
6 Wingo, Ronnesha SR St. Louis Express 1:21.39
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stephenson, Briana JR American $peed 1:03.00
2 Tucker, Skylar SR Indiana Storm Track Club 1:03.54
3 Romanky, Madison JR Zionsville 1:03.93
4 Rice, Makayla SR WC Track Club 1:06.90
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brennan, Abbey SR Cadet Track Club 1:04.03
2 Johnson, Destiny SR WC Track Club 1:04.29
3 Gibbons, Kendal FR Male 1:05.88
4 Dodd, Brentyn SR Kentucky Elite 1:08.06
5 Smith, DyShane SR NWI Jaguars 1:09.25
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hammons, Mya SR WC Track Club 1:03.59
2 Waites, Keytorria SR WC Track Club 1:04.23
3 Jones, Aliyah SR Future Stars 1:04.64
4 Davis, D'Jarriah SO Bryan Station 1:04.72
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Talley, K'ja SR WC Track Club 58.17
2 Spears, Sydney SR Indiana Storm Track Club 1:01.26
3 Mack, Arianna SR Indiana Storm Track Club 1:01.73
4 Dunn, Miyale SO Male 1:02.84
5 Robertson, Emily SR Westfield 1:03.90
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Ella FR Zionsville 59.95
2 Wilkerson, Talor SR Bryan Station 1:03.01
3 Williams, Octavia SR St. Louis Express 1:03.41
4 Feagans, Sydney FR Bloomington North 1:04.19
5 Batts, Kennedy SR WC Track Club 1:04.39
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tyler, Tiler SR WC Track Club 58.54
2 Irby, Jodeci SR Future Stars 1:00.86
3 Denning, Jumyia SR Eastern 1:01.51
4 Morton, Mikayla JR Male 1:01.59
5 O'Dea, Madalyn JR Centurion Track Club 1:03.08
6 Davis, Adari SR NWI Jaguars 1:05.26
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Covington, Mikeisha SR WC Track Club 57.96
2 Dietrick , Katie SR BCTC 58.11
3 Barnes , Beth SR BCTC 58.97
4 Frank, Danielle SR St. Louis Express 59.68
5 Anderson, Maria SO Noblesville 1:00.66
6 Buchanan, Lauren SR Eastern 1:02.53

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arnold, Larra SR Northeast striders 2:45.68
2 Jordon, Elena JR Noblesville 2:48.19
3 Gibson, Claire FR Assumption 2:53.58
4 Tierney, Molly FR Assumption 2:55.98
5 Ellis, Hannah SR Northeast striders 2:57.13
6 Manley, Allie SR Northeast striders 3:01.33
7 West, Madelyn FR Assumption 3:05.46
8 Dierken, Anna SR Louisville Track Club 3:06.50
9 York, Hayley SR Green County 3:18.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hodges, Mary Isabella SR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:42.79
2 Henderson, Addie SR Kentucky Elite 2:46.84
3 French, Mary Kathryn SR Northeast striders 2:48.15
4 Kilper, Kilah JR Noblesville 2:50.05
5 O'Bryan, Elizabeth SO Assumption 2:51.25
6 Shittu, Yasmine SR NWI Jaguars 2:57.25
7 Callahan, Cathryn JR Assumption 3:01.95
8 Richardson, Kennedy SO Eastern 3:02.13
9 Graham, Kali SR Green County 3:08.02
10 Johnson, Lyric SR NWI Jaguars 3:11.49
11 Davidson, Dominque SR NWI Jaguars 3:24.61
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Madison FR Noblesville 2:42.26
2 Snook, Avery JR Assumption 2:48.41
3 Vincent, Allison FR Madison Central High Scho 2:50.56
4 Rushton, Maggie FR Unattached 2:52.18
5 Brozak, Madeliene SO Oldham County 2:53.36
6 Locke, Lauren FR Assumption 2:53.83
7 Norman, Sophia SR Assumption 2:53.83
8 Carter, Lizzie SO Eastern 2:55.18
9 Kostecki, Jenna JR Assumption 3:01.27
10 Nazemi, Sherwin SO Nashville Highlanders 3:06.81
11 Harrod, Katherine SR Assumption 3:08.44
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dierken, Rachel FR Assumption 2:42.66
2 Dermody, Laura FR Eastern 2:42.97
3 Gregory, Taylor FR Noblesville 2:44.38
4 Judy, Grace FR Noblesville 2:46.38
5 Gant, Dayja SR WC Track Club 2:47.49
6 Corman, Julia SO Assumption 2:49.87
7 Price, Cheyenne SO Green County 2:50.44
8 York, Abigail SR Madison Central High Scho 2:51.58
9 Recktenwald, Abigail FR Assumption 2:56.81
10 Perry, Kayla SR St. Louis Express 2:59.02
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klinker, Abbie SR Noblesville 2:37.16
2 Whitaker, Sarah SO Eastern 2:39.33
3 Selking, Chloe SO Franklin Community 2:42.16
4 Mercer, Carson JR Eastern 2:43.32
5 Williams, Emily JR Daviess County 2:43.36
6 Gamble, Mollie FR Unattached 2:44.54
7 Gregory, Maddie JR Daviess County 2:45.64
8 Beavins, Emma JR Franklin Community 2:46.19
9 Swiatek, Taylor SR Northeast striders 2:46.36
10 Auger, Maggie FR Franklin Community 2:48.13
11 deSouza , Zarya SR Unattached 2:50.29
12 Fallon, Molly SR Male 3:15.18
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Owens, Riliegh SO Daviess County 2:27.27
2 Bohn, Abigail SR Derby City Athletic Club 2:31.86
3 Glover, Allie FR Assumption 2:34.80
4 Domene, Lindsey FR Assumption 2:36.15
5 Roberts, Emily JR Daviess County 2:36.98
6 Campisano, Brooklyn SR Derby City Athletic Club 2:41.45
7 Williams, Octavia SR St. Louis Express 2:41.64
8 Bussabarger, Sara JR Corydon Central 2:42.01
9 Lamothe, Zola SR WC Track Club 2:43.50
10 Medcalf, Brianna JR Corydon Central 2:47.63
11 Powell, Madeline SR Derby City Athletic Club 2:52.01
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sharples-Gordon, Susanna SR Noblesville 2:24.42
2 Dombroski, Kat SR Noblesville 2:26.97
3 Kiper, Maggie SR Male 2:27.58
4 Hazelrigg, Anna FR Noblesville 2:31.55
5 Babcock, Audrey FR Assumption 2:31.57
6 Hill, Abby SO Madison central 2:33.48
7 Curry, Rachel SO Male 2:33.64
8 Grady, Lauryn JR Assumption 2:34.10
9 Chapman, Katy SO Oldham County 2:35.61
10 Weldon, Samatha SR Future Stars 2:36.92

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hodges, Mary Isabella SR UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 6:01.14
2 Arnold, Larra SR Northeast striders 6:15.35
3 Barnett, Margaret FR Westfield 6:23.99
4 Coots, Masey FR Westfield 6:24.45
5 Crump, Cortney SR Assumption 6:33.52
6 Manley, Allie SR Northeast striders 6:43.07
7 Salinas, Marley JR Unattached 6:49.00
8 Grendi, Renee FR Assumption 6:52.52
9 Reed, Piper FR Franklin Community 6:58.52
10 Sneed, Chelsey SR Green County 7:01.70
11 Priebe, Ally SR Assumption 7:04.97
12 Barber, Rachel FR Assumption 7:14.40
13 Fitzgerald, Cassidy SR Noblesville 7:15.68
14 Nguyen, Joslin FR Unattached 7:23.30
15 Knoy, Abby FR Green County 7:25.73
16 Avila Rodriguez , Maricruz FR Unattached 7:45.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearman, Emily SR Kentucky Elite 5:57.33
2 Ragland, Sydney FR Louisville Collegiate 5:58.81
3 Clark, Julia FR Westfield 6:03.51
4 Burgan, Emma JR Westfield 6:04.52
5 Keating, Kayla FR Noblesville 6:06.19
6 Wilson, Hayley JR Westfield 6:08.20
7 Vincent, Allison FR Madison Central High Scho 6:11.31
8 Wayland, Emma SO Oldham County 6:22.91
9 Wingler, Gracie SR Green County 6:24.01
10 Bailey, Anna SR Corydon Central 6:28.77
11 Williams, Mary SR WC Track Club 6:29.15
12 Shaw, Danielle SR WC Track Club 6:40.47
13 Nazemi, Sherwin SO Nashville Highlanders 6:42.27
14 Kathman, Grace FR Bloomington High School N -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Porter, Sophie FR Westfield 5:53.61
2 Eaton, Brynna FR Noblesville 5:55.82
3 Matis, Lydia SO Assumption 5:56.93
4 Speth, Molly SR Louisville Collegiate 5:57.09
5 O'Bryan, Rachel JR Assumption 5:59.27
6 Binzer, Abbie SO North Oldham 6:03.56
7 Schemel, Robyn FR Westfield 6:04.37
8 Baldwin, Ashley FR Westfield 6:05.05
9 Stein, Jessica SO Assumption 6:05.71
10 Bailey, Sarah FR Corydon Central 6:05.95
11 Duvall, Cara JR Westfield 6:07.34
12 Clarkson, Allison SR Northeast striders 6:11.28
13 French, Mary Kathryn SR Northeast striders 6:11.53
14 Casey, Alex SO Eastern 6:11.85
15 Ellis, Hannah SR Northeast striders 6:12.01
16 McAndrews, Maggie SO Westfield 6:14.77
17 Burton, Abby SO Franklin Community 6:16.17
18 York, Abigail SR Madison Central High Scho 6:16.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shannon, Elizabeth SR Kentucky Elite 5:46.66
2 Fryman, Avery JR North Oldham 5:50.42
3 Fain, Lakin FR North Oldham 5:51.20
4 Houck, Morgen FR Westfield 5:51.64
5 Henage, Hannah FR Oldham County 5:52.27
6 Gibbs, Laura SR WC Track Club 5:55.74
7 Glenn, Riley SR Oldham County 5:55.81
8 Dierken, Rachel FR Assumption 5:57.62
9 Rhoads, Madeline JR Daviess County 6:10.87
10 Wolfe, Katie JR Daviess County 6:12.59
11 Medcalf, Brianna JR Corydon Central 6:12.63
12 Albertson, Liv SR Wild Kittens 6:13.47
13 Greer, Sarah SR Wild Kittens 6:16.35
14 Stewart, Marcie FR Corydon Central 6:18.70
15 Adkins, Marilyn SR Daviess County 6:20.29
16 Lewis, Hannah SR Kentucky Elite 6:25.75
17 Burgin, Katie SR Wild Kittens 6:48.18
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klinker, Abbie SR Noblesville 5:33.01
2 Gamble, Mollie FR Unattached 5:39.72
3 Hill, Abby SO Madison central 5:41.49
4 Carver, Mackenzie FR Unattached 5:42.29
5 Treibic, Emma JR Franklin Community 5:43.05
6 Masterson, Bailey JR Assumption 5:44.21
7 Malloy, Madison SR Assumption 5:45.76
8 Campisano, Brooklyn SR Derby City Athletic Club 5:47.02
9 Whitaker, Sarah SO Eastern 5:48.42
10 Domene, Lindsey FR Assumption 5:49.80
11 Steff, Emma SR Kentucky Elite 5:57.21
12 Swiatek, Taylor SR Northeast striders 5:59.81
13 Silberstein, Rachael SR Unattached 6:00.65
14 Dermody, Laura FR Eastern 6:01.28
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dean, Grace SR Wild Kittens 5:26.83
2 Hagerty, Mya FR Unattached 5:34.07
3 Kiper, Maggie SR Male 5:34.38
4 Swart, Aubrie SO Noblesville 5:36.85
5 Bogdajewicz, Carly JR Westfield 5:37.24
6 Reichard, Sophie FR Noblesville 5:38.12
7 Glover, Allie FR Assumption 5:38.26
8 Rauh, Zoe SR Indiana Track Club 5:38.52
9 Grider, Gabby SR Wild Kittens 5:40.09
10 Whalen, Sarah JR Assumption 5:42.18
11 Gibson, Rachel JR Oldham County 5:45.61
12 Carson, Jean SR Wild Kittens 5:46.09
13 Armstrong, Abbey FR Unattached 5:47.04
14 Hamlet, Sarah SO Westfield 5:47.71
15 Senerius, Ashley SO Westfield 5:47.76
16 Wilson, Quinn FR Unattached 5:51.25
17 Martin, Andie JR Westfield 5:55.32
18 Allen, Kayla SR Wild Kittens 6:11.11
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duffus, Zoe SR Unattached 5:03.40
2 Lacy, Kaitlyn JR Male 5:08.67
3 Little, Abi JR Noblesville 5:14.67
4 Dilick, Gabby JR Westfield 5:21.43
5 Williams, Grace JR Bloomington High School N 5:23.59
6 Bailey, Lauren SR Westfield 5:25.07
7 Wells, Jamie SR WC Track Club 5:29.22
8 Hoffman, Karlee SO Daviess County 5:32.19
9 O'Dea, Madalyn JR Centurion Track Club 5:32.99
10 Bohn, Abigail SR Derby City Athletic Club 5:34.09
11 Curry, Rachel SO Male 5:34.30
12 Hurt, Maddy JR Huntsman Distance Project 5:34.33
13 Deal, Aubrie SO Noblesville 5:36.70
14 Brown, Gabrielle SR Westfield 5:37.55
15 Gebhardt , Alexa JR Unattached 5:37.93
16 Hayes, Kendall SO Unattached 5:40.74
17 Bent, Kristin SR Kentucky Elite 5:45.19
18 Reburn, Abby SR Northeast striders 5:55.30
19 deSouza , Zarya SR Unattached 6:04.67

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, MaKayla SO Ben Davis 10.81
2 Miller, Abi JR Corydon Central 11.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fowler, Grace SR Indiana Track Club 11.28
2 Pope, Lindsey SO Unattached 11.90
3 Hellman, Claire JR Cin. Summit Country Day 12.10
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hurst, Anna JR Louisville Collegiate 10.42
2 Wormuth, Lindsey FR Noblesville 10.51
3 Schneider, Marissa SO Noblesville 10.73
4 Gombold, Serena SR Noblesville 10.85
5 Cooper, Makenzie SR Kentucky Elite 11.41
6 Monson, Jordan SO IN Track Club 22.75
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Hadiya SR Male 9.38
2 Robertson, Emily SR Westfield 9.60
3 Williams, Jaylnne SR NWI Jaguars 9.65
4 Barnes , Beth SR BCTC 9.79
5 Loving, Jasmine SR Unattached 10.24
6 Batts, Kennedy SR WC Track Club 10.35
7 Jones, Aliyah SR Future Stars 10.90

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kentucky Elite A Emma Steff, Emily Pearman,
Kristin Dent, Elizabeth Shannon
10:39.99
2 Noblesville B Taylor Gregory, Brynna Eaton,
Kayla Keating, Kilah Kilper
11:05.53
3 Male A Kendal Gibbons, Ariah Bradford,
A'Mya Vasser, Zaria Bullard
11:13.73
4 NWI Jaguars A Lyric Johnson, Adari Davis,
DyShane Smith, Dominque Davidson
11:26.11
5 Circle City Cross & Track Club A Logan Sawyer, Alex Monterroza,
MacKenzie Barmes, McKenzie Hampton
12:17.47
6 Green County A Cheyenne Price, Gracie Wingler,
Chelsey Sneed, Abby Knoy
12:23.22
7 Cin. Summit Country Day B Sophia Young, Abby Brinkman,
Zoe Edmonson, Jessie Headley
12:45.71
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Daviess County A Riliegh Owens, Emily Roberts,
Maddie Gregory, Emily Williams
10:30.56
2 WC Track Club A Keytorria Waites, Destiny Johnson,
Dayja Gant, Zola Lamothe
10:31.33
3 Oldham County A Rachel Gibson, Katy Chapman,
Anna Constant, Hannah Henage
10:32.13
4 Noblesville A Aubrie Swart, Anna Hazelrigg,
Sophie Reichard, Katherine Sandys
10:37.86
5 Terre Haute South Vigo A Lily Barton, Sarah Lonnemann,
Amanda Moore, Marianne Glaziner
10:57.68
6 Cin. Summit Country Day A Claire Hellman, Sydni Brooks,
Annie DeRoussel, Evy Mattson
11:07.53
7 Corydon Central A Sarah Bailey, Brianna Medcalf,
Anna Bailey, Sara Bussabarger
11:16.82
8 Wild Kittens B Sarah Greer, Liv Albertson,
Katie Burgin, Izzy Hudson
11:18.06
9 Louisville Collegiate A Hallie Burke, Molly Speth,
Sydney Ragland, Annie Bush
11:44.43
10 Wild Kittens A Kayla Allen, Grace Dean,
Gabby Grider, Jean Carson
-

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Kayla JR Pole Vault Elite 10' 4.0"
2 Bray, Jessica SR PoleVaultElite 10' 0.0"
3 Barton, Talia SR Axis Athletics 10' 0.0"
4 Tyler, Shelby SO Noblesville 10' 0.0"
5 Leichner, Mary SR Axis Athletics 9' 6.0"
6 Sloan, Sydney SR PoleVaultElite 9' 6.0"
7 Jones, Emily SR Greenfield-Central 9' 6.0"
8 McDaniel, Natalie SR PoleVaultElite 9' 6.0"
9 Costello, Mary SR Unattached 9' 6.0"
10 Weber, Isla SR Indiana Track Club 9' 0.0"
11 Viele, Kendall SR PoleVaultElite 9' 0.0"
12 Stoltz, MacKenzie SR Indiana Track Club 8' 6.0"
13 Williams, Mackenzie SR Zikes Road Jumpers 8' 6.0"
14 Moody, Julia SR Axis Athletics 8' 6.0"
15 Stonger, Maddie SR Indiana Track Club 8' 6.0"
16 Dyer, Kendall SR Axis Athletics 8' 0.0"
17 Hines, Jadyn JR Madison Central High Scho 8' 0.0"
18 Cate, Kealey SR Axis Athletics 8' 0.0"
19 Huckstep, Grace SR Indiana Storm Track Club 8' 0.0"
20 Stanley, Kayley SR Axis Athletics 8' 0.0"
21 Lee, LE SR PoleVaultElite 7' 6.0"
22 Ramsey, Zoie SR Indiana Track Club -
23 McGreal, Kammie SR Greenfield-Central -
24 Lafaye, Sabrina SR Axis Athletics -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grady, Lauryn JR Assumption 4.83
2 Tichenor, Darriana SR WC Track Club 4.63
3 Jaggers, Graysie FR Green County 4.57
4 Washington, Diamond SR NWI Jaguars 4.36
5 Spillman, Ashley SR Oldham County 4.22
6 William, Bre'Asia SR Evansville Harrison Track Club 4.17
7 Harris, Deonna SR WC Track Club 4.06
8 Lauren, Jones JR Cin. Summit Country Day 3.84
9 Brault, Maddie SR Cin. Summit Country Day 3.50
10 Lindsey, Cassie FR Green County -
11 Brownie, Adriouna SR WC Track Club -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Sydnee SR Let It Fly Throwing 4.66
2 Feagans, Sydney FR Bloomington North 4.62
3 Gibbons, Kendal FR Male 4.36
4 Humphrey, Abi SO Noblesville 4.12
5 LaLonde, Grace FR Cin. Summit Country Day 4.07
6 Ananyan, Veronika FR Bloomington High School N 3.96
7 Walker, Shaylen SR Future Stars -
8 Gregory, Leia SR Kentucky Elite -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tucker, Skylar SR Indiana Storm Track Club 4.99
2 Frye, Faith SO Casey-Westfield 4.84
3 Monson, Jordan SO IN Track Club 4.83
4 Campbell, Ralen SR Ben Davis 4.79
5 McKenzie, TJ SR Future Stars 4.70
6 Hammons, Mya SR WC Track Club 4.68
7 Berry, Dyan SR NWI Jaguars 4.42
8 Howe, Meg SR Future Stars 4.36
9 Owens, Jazmyn SR Male 4.26
10 Nelson, Nikayla SR NWI Jaguars 4.19
11 Walter, LILY SR Noblesville -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spears, Sydney SR Indiana Storm Track Club 5.28
2 Wertz, Elly SR Indiana Track Club 5.05
3 Anderson, Maria SO Noblesville 4.98
4 Hoosier, Prommyse SR WC Track Club 4.96
5 Muhammad, Kyara SR Future Stars 4.92
6 Rusiniak, Katelyn SR Unattached 4.88
7 Washington, Destiny JR Unattached 4.78
8 Benson, Kelani JR Unattached 4.64
9 McGaffick, Kaitlyn SR Cadet Track Club 4.52
10 Peters, Hailley SR Indiana Track Club 4.48
11 Jackson, Cierra SO Eastern 4.25

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaughn, Chimond JR Male 10.62
2 Williams, Hadiya SR Male 9.94
3 Jackson, Cierra SO Eastern 9.68
4 Moody, Julia SR Axis Athletics 9.07
5 Jaggers, Graysie FR Green County 8.41
6 Dziabula, Makenzie FR Green County -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Faith, Taylor SR Green County 8.38
2 Hurt, Sophie FR Oldham County 8.06
3 Lambrecht, Molly SR Indiana Track Club 6.72
4 Doublesteen, Mia SR Eastern 6.28
5 Rockwell, Kindra JR Oldham County 5.22
6 Samples, Macey FR Oldham County 4.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Doctor, Daijha SR Kentucky Elite 8.21
2 Higgins, Erica SR WC Track Club 7.92
3 Allen, Baylee SR Green County 7.85
4 Petri, Alayna FR Daviess County 6.79
5 Gee, Zyanna SR Kentucky Elite 6.69
6 Sidebottom, Autumn SR Green County 6.36
7 Russell, Macie FR Green County 5.91
8 Cooper, Heaven FR Green County 5.67
9 Johnson, Hannah JR Daviess County 5.45
10 Jimenez-Adane, Dani SO Daviess County 4.84
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Deysha SR WC Track Club 1' 1.07"
2 Caldwell, Jada SR Westfield 11.55
3 Lambrecht, Megan SR Indiana Track Club 11.54
4 Prim, Aaliyah SR WC Track Club 9.38
5 messer, lexi SO Unattached 9.06
6 Jones, Alexis SR Daviess County 9.05
7 Gaskin, Jada SR WC Track Club 8.34

Women's Weight Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shorter, Tiara SR Let It Fly Throwing 9.33
2 Hill, Sydnee SR Let It Fly Throwing 9.21
3 Hentschel, Kirsten SR Let It Fly Throwing 9.16