Putnam County High Coed Invitational

Scores:
Men's Score
St. Bede85
Putnam County51
Lowpoint-Washburn32
Flanagan17
 
Women's Score
Lowpoint-Washburn73
Putnam County69
St. Bede35
Flanagan13

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Khouaja, Sami FR Putnam County 12.91
2 Judd, Alex FR Putnam County 14.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret JR St. Bede 10.75 6
2 Hinkle, Brody SR Lowpoint-Washburn 10.86 4
3 Nowotnik, Richard SR Flanagan 11.76 3
4 Harms, Christian SO Flanagan 12.19 2
5 Senica, Daryl JR St. Bede 12.30 1

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McDonald, Nate SO Flanagan -
2 Harms, Christian SO Flanagan -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret JR St. Bede 22.67 6
2 Green, Dominic JR Putnam County 23.57 4
3 Senica, Daryl JR St. Bede 25.12 3
4 Hinkle, Brody SR Lowpoint-Washburn -
5 Khouaja, Sami FR Putnam County -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Byrd, Logan SO Flanagan -
2 Rupprecht, Cody FR Flanagan -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poundstone, Adam SR St. Bede 54.09 6
2 McCook, Miles FR Putnam County 58.99 4
3 Hewitt, Jimmy SR Putnam County 59.10 3
4 Brown, Trey JR Lowpoint-Washburn 59.74 2
5 Gensler, Kristian SR St. Bede 1:05.49 1

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Noe SR Putnam County 2:04.61 6
2 Lang, Curt SO St. Bede 2:16.97 4
3 Hsiao, Kevin JR St. Bede 2:36.01 3
4 Munson, Ben SO Putnam County 3:09.48 2

Men's 1,600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Noe SR Putnam County 4:58.69 6
2 Hernandez, Anthony FR St. Bede 5:11.29 4
3 Funfsinn, Carter SR St. Bede 5:11.54 3
4 Dzierzynski, Mike SO Putnam County 5:23.52 2

Men's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Funfsinn, Carter SR St. Bede 10:44.82 6
2 Hernandez, Anthony FR St. Bede 11:12.90 4
3 Dzierzynski, Mike SO Putnam County 11:21.06 3
4 Sabotta, Jon SR Putnam County 11:23.72 2

Men's 300m Intermediate Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret JR St. Bede 41.87 6
2 Kunkel, Alec JR St. Bede 46.15 4
3 Lopez, Joel SR Lowpoint-Washburn 49.38 3
4 Thompson, Nolyn FR Putnam County 49.75 2
5 Sabotta, Jon SR Putnam County 52.21 1
6 Nowotnik, Richard SR Flanagan -

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weldon, Trent FR Lowpoint-Washburn 5' 8.0" 6
2 Gastman, Logan SO Lowpoint-Washburn 5' 8.0" 4
3 Kunkel, Alec JR St. Bede 5' 6.0" 3
4 Flores, Noe SR Putnam County 5' 4.0" 2
5 McCook, Miles FR Putnam County 4' 10.0" 1

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hinkle, Brody SR Lowpoint-Washburn 19' 0.0" 6
2 Wamhoff, Luke JR St. Bede 17' 5.0" 4
3 Green, Dominic JR Putnam County 17' 3.0" 3
4 Senica, Daryl JR St. Bede 17' 0.0" 2
5 Harms, Christian SO Flanagan 16' 10.0" 1
6 Dzierzynski, Mike SO Putnam County 16' 4.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wamhoff, Luke JR St. Bede 38' 11.0" 6
2 Gastman, Logan SO Lowpoint-Washburn 36' 0.0" 4
3 Sabotta, Jon SR Putnam County 33' 9.0" 3
4 Thompson, Nolyn FR Putnam County 32' 3.0" 2

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olson, Nick SR Flanagan 52' 1.5" 6
2 Manning, Michael SR St. Bede 42' 9.0" 4
3 Poundstone, Adam SR St. Bede 33' 6.0" 3
4 Mecagni, Joseph SO Putnam County 32' 11.5" 2
5 Barth, Charlie SO Lowpoint-Washburn 30' 1.0" 1
6 Rupprecht, Cody FR Flanagan 28' 0.0"

Men's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manning, Michael SR St. Bede 133' 9.0" 6
2 Olson, Nick SR Flanagan 127' 3.0" 4
3 Carlson, Seth SR Putnam County 116' 3.0" 3
4 Lopez, Joel SR Lowpoint-Washburn 95' 6.0" 2
5 Rupprecht, Cody FR Flanagan 81' 8.0" 1
6 Barth, Charlie SO Lowpoint-Washburn 76' 3.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mattson, Hayley FR Putnam County 15.91
2 Yu, Kassie JR St. Bede 16.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vasquez, Shania JR Lowpoint-Washburn 13.13 6
2 Heston, Sydney SO Lowpoint-Washburn 13.47 4
3 Cattani, Antonia FR St. Bede 13.51 3
4 Burkitt, Emily SR Flanagan 13.59 2
5 Thompson, Izzy SO Putnam County 14.34 1

Women's 200m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vasquez, Shania JR Lowpoint-Washburn 28.21 6
2 Heston, Sydney SO Lowpoint-Washburn 29.34 4
3 Thompson, Izzy SO Putnam County 30.18 3
4 Walker, Emily SO Putnam County 30.76 2
5 Tang, Rita JR St. Bede 34.92 1
6 Medina, Andrea JR St. Bede 35.42

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Gabi JR St. Bede 1:22.08
2 Martinez, Lucia SR St. Bede 1:35.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Emily SO Putnam County 1:08.47 6
2 Green, Tia FR Putnam County 1:11.92 4
3 Nino, Asia SO Lowpoint-Washburn 1:13.25 3
4 Vollmer, Liberty JR Flanagan 1:15.35 2
5 Dana, Amanda SR Flanagan 1:19.28 1

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DiazDeLeon, Lindsey SO Putnam County 2:34.92 6
2 Darrow, Madison JR Lowpoint-Washburn 2:45.03 4
3 West, Destiny SO Putnam County 2:50.68 3
4 Hartman, Claire FR Lowpoint-Washburn 2:59.72 2
5 Linnig, Berklee FR St. Bede 3:01.84 1
6 Needs, Annie SR St. Bede 3:02.21
7 Dana, Amanda SR Flanagan -

Women's 1,600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Unzicker, Lucy FR Lowpoint-Washburn 6:33.83 6
2 Darrow, Madison JR Lowpoint-Washburn 6:45.23 4
3 Pantenburg, Teagan JR Putnam County 6:59.75 3
4 Linnig, Berklee FR St. Bede 7:18.00 2
5 Ramey, Becky SO Putnam County 7:52.13 1

Women's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Unzicker, Lucy FR Lowpoint-Washburn 13:43.18 6
2 Pantenburg, Teagan JR Putnam County 14:55.27 4
3 Wiggin, Alexandria JR Lowpoint-Washburn 15:16.34 3
4 Ramey, Becky SO Putnam County 16:19.04 2

Women's 300m Intermediate Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawley, Olivia JR Putnam County 49.13 6
2 Holocker, Katrien FR Putnam County 52.51 4
3 Rippel, Celina SR Lowpoint-Washburn 53.72 3
4 Linnig, Payton SO St. Bede 57.22 2
5 Hodel, Clara FR Lowpoint-Washburn 58.03 1
6 Eustice, Carly SO St. Bede 1:00.44

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Senica, Christine FR St. Bede 4' 8.0" 6
2 Cyr, Emma JR Putnam County 4' 6.0" 4
3 Postula, Anna SO St. Bede 4' 4.0" 3
4 Holocker, Katrien FR Putnam County 4' 2.0" 2
5 Hodel, Clara FR Lowpoint-Washburn 4' 2.0" 1

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Giordano, Lauren SR St. Bede 15' 7.5" 6
2 Condon, Kaelyn JR St. Bede 15' 3.0" 4
3 DiazDeLeon, Lindsey SO Putnam County 15' 2.75" 3
4 Leman, Whitney FR Lowpoint-Washburn 14' 6.5" 2
5 Rippel, Celina SR Lowpoint-Washburn 14' 6.0" 1
6 Burkitt, Emily SR Flanagan 13' 5.0"
7 Mattson, Hayley FR Putnam County 11' 4.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leman, Whitney FR Lowpoint-Washburn 32' 4.0" 6
2 DiazDeLeon, Lindsey SO Putnam County 32' 0.5" 4
3 Rippel, Celina SR Lowpoint-Washburn 31' 0.5" 3
4 Keegan, Madi SO Putnam County 29' 9.0" 2

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heckman, Lottie SO Lowpoint-Washburn 30' 9.0" 6
2 Collins, Korbin SR Flanagan 29' 3.0" 4
3 Boyd, Molly FR Putnam County 27' 11.0" 3
4 Cook, Courtney SR St. Bede 27' 0.0" 2
5 Barnes, Jane SO St. Bede 26' 8.5" 1
6 Cyr, Emma JR Putnam County 26' 0.25"
7 Wiggin, Alexandria JR Lowpoint-Washburn 22' 2.0"
8 Campbell, Carrie SR Flanagan 21' 7.75"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keegan, Madi SO Putnam County 99' 0.0" 6
2 Collins, Korbin SR Flanagan 88' 8.0" 4
3 Barnes, Jane SO St. Bede 84' 8.0" 3
4 Heckman, Lottie SO Lowpoint-Washburn 80' 2.0" 2
5 Cook, Courtney SR St. Bede 79' 0.0" 1
6 Campbell, Carrie SR Flanagan 72' 0.0"
7 Sabotta, Annie SO Putnam County 58' 6.0"
8 Liable, Kassidy FR Lowpoint-Washburn 47' 10.0"