2017 West Lafayette HSR Qualifier

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Iziaih FR Danville 7.12
2 Blankman, Spencer FR West Lafayette 7.14
3 Carmack, Wyatt JR Carroll (Flora) 7.19
4 Woltz, Kaleb SO McCutcheon 7.32
5 Vallad, Nathan SR West Central 7.33
6 Dekalb, Issac FR Delphi Community 7.35
7 callahan, joe JR Sheridan 7.42
8 Hernandez, Jose SO Rensselaer Central 8.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 vought, brent FR Sheridan 7.18
2 Wenglarz, Max FR North Judson-San Pierre 7.20
3 Dapp, Charlie SO Brebeuf Jesuit 7.31
4 Foster, Walt JR McCutcheon 7.38
5 Davisson, Hunter JR Rensselaer Central 7.41
6 Seibert, Tate SR Carroll (Flora) 7.60
7 Abbott, Noah SO Delphi Community 7.61
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nickson, Zyriek JR Merrillville 7.07
2 Conyers, DJ FR Brebeuf Jesuit 7.11
3 Minick, Carson SR McCutcheon 7.14
4 Wilson, Osahar SO Danville 7.17
5 Koenig, Gage FR Armstrong 7.58
6 Sato, Jack FR Lafayette Jefferson 7.61
7 Flores, Manuel FR Logansport 7.94
8 Standard, Payton FR Carroll (Flora) 8.04
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chandler, Brittain SO Lafayette Jefferson 6.92
2 Griffin, Xavier JR Merrillville 6.95
3 Wade, Nalen SO Brebeuf Jesuit 7.12
4 Bellman, Carson JR Culver Academies 7.15
5 Hood, Sage SO West Lafayette 7.19
6 Reed, Demondre SO Danville 7.35
7 Conrad, Nathan SO Watseka 7.69
8 Kannal, Zach SR McCutcheon -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Mica SR Western 6.90
2 Holt, Avion SO Thea Bowman Academy 6.97
3 Elliot, A.J. JR Harrison (West Lafayette) 7.01
4 Robinson, Aubin SO Merrillville 7.15
5 Boles, Devon JR Lafayette Jefferson 7.17
6 Hernandez, Pedro SR Rensselaer Central 7.31
7 Ta, Garrett SO McCutcheon 7.35
8 Cowen, Clayton SR Hamilton Heights 7.78
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Toliver, Milton JR South Bend Adams 6.74
2 Johnson, Bishop FR Lafayette Jefferson 6.80
3 Golden, Jr., Thomas SR Merrillville 6.91
4 Dahnke, Dawson JR Harrison (West Lafayette) 6.96
5 Jones, Demarge SO Thea Bowman Academy 7.04
6 Kendrick, Tristan SR McCutcheon 7.81
7 Arseneau, Hudson FR Watseka 7.87
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alexander, Justus SR Merrillville 6.93
2 Torres, Drew SR McCutcheon 6.99
3 Ellison, Caleb FR Brebeuf Jesuit 7.32
4 Gaylor, Blake SO Carroll (Flora) 7.46
5 Collins, Maurice JR Danville 7.47
6 Greer, Fletcher SO North Judson-San Pierre 7.49
7 Grant, Mikel JR Lafayette Jefferson 7.53
8 Musgraves, Kelton SO Watseka 7.56
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neely, Justin SR Culver Academies 6.88
2 Perry, Antwahn SO McCutcheon 7.27
3 Felton, Sincere FR Danville 7.31
4 Balvich, Graham SR Rensselaer Central 7.37
5 Albright, Bradley SO Hamilton Heights 7.41
6 Shantz, Alex SR Watseka 7.52
7 Roth, Zack JR Carroll (Flora) 7.62
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Enjambre, David FR Danville 7.19
2 Williams, Gunner JR Sheridan 7.32
3 Anderson, Devon JR Carroll (Flora) 7.33
4 Sibley, Quintrayl SO McCutcheon 7.33
5 Salentine, Sam SO Brebeuf Jesuit 7.39
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Charles SR Thea Bowman Academy 6.87
2 Beard, Zhe'Don JR Western 6.88
3 Loudermilk, Brian JR Culver Academies 7.11
4 Moncreace, Tylum JR Merrillville 7.18
5 Brown, Lattrell JR Lafayette Jefferson 7.34
6 Brown, Jesse SR Hamilton Heights 7.47
7 Dix, James FR Brebeuf Jesuit 7.71
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Kejuan SR Merrillville 6.80
2 Mayfield, Armond SR Danville 6.96
3 Tucker, Garrett FR McCutcheon 7.09
4 Defoe, Tad SO Hamilton Heights 7.23
5 Kerr, Niko JR Culver Academies 7.29
6 Moton , Ty SR Lafayette Jefferson 7.43

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chapman, Camden FR Rensselaer Central 12:14.15
2 Madrid , Ricky JR Lafayette Jefferson 12:15.09
3 Schweikert, Mark JR North Judson-San Pierre 12:19.09
4 Alling, Eric JR Rossville 12:27.10
5 jacobs, taylor FR Sheridan 12:32.34
6 Bridgman, Austin SO Armstrong 12:51.49
7 Loschen, Dalton SO Armstrong 12:51.76
8 miller, nolan FR Sheridan 13:14.61
9 Plank, Truman SR Carroll (Flora) 13:21.35
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bhe, Justin JR Merrillville 11:18.04
2 Harmon, Hayden JR Merrillville 11:18.91
3 Reyes, Jesse JR Lafayette Jefferson 11:19.98
4 Ruppert, Josh SO Brebeuf Jesuit 11:28.55
5 Etzler, Patrick SO Brebeuf Jesuit 11:30.06
6 Barnes, Ethan SO Danville 11:42.43
7 Duncan, Stephen FR Rensselaer Central 11:43.94
8 Fair, Garrett JR Lafayette Jefferson 12:14.50
9 Guimond, Ryan JR Lafayette Jefferson 12:14.77
10 Oconner, Zach SR Brebeuf Jesuit 12:55.77
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chambers, Colin FR Brebeuf Jesuit 11:05.01
2 Smith, Nathan SR Sheridan 11:05.34
3 Venters, Isaac SR Twin Lakes 11:07.00
4 Dawson, Christian FR Logansport 11:07.01
5 Smith, Alec FR Carroll (Flora) 11:07.08
6 Williams, Finn FR Brebeuf Jesuit 11:11.55
7 Caspersen, Niels SO Brebeuf Jesuit 11:14.42
8 Hoover, Jacob SR Logansport 11:31.04
9 Schuman, Josh SR Brebeuf Jesuit 11:32.30
10 Ragen, Blake SR Delphi Community 11:49.55
11 Walbolt, Mitchell FR Hamilton Heights 11:52.32
12 Ringer, Joe FR Hamilton Heights 13:13.34
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Persin, Will JR McCutcheon 9:54.25
2 Robyne, Isaiah JR West Lafayette 9:57.42
3 White, Will SO Harrison (West Lafayette) 10:04.12
4 Lang, Hunter SR Brebeuf Jesuit 10:17.17
5 Fink, Matthew SR Brebeuf Jesuit 10:21.31
6 Whitlock, Caleb JR McCutcheon 10:36.56
7 Pusey, Hawk JR West Lafayette 10:41.36
8 Rangel, Roberto SO Danville 10:53.14
9 Bird, Callaway JR Culver Academies 10:53.94
10 Clark, Grant SR Rossville 11:08.52

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brookshire, Kaylin SR Merrillville 8.48
2 Hazell, Kyle SO West Lafayette 8.95
3 Munoz, Marquis FR Lafayette Jefferson 9.65
4 Sibley, Quintrayl SO McCutcheon 10.08
5 Muller, Bryce JR Logansport 10.19
6 Pardon, Efrain JR Rensselaer Central 10.69
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zappala, Giovonni JR Harrison (West Lafayette) 8.05
2 Kneeland, Jr., Antonio SR Merrillville 8.08
3 Wright-Enlow, Sedric JR Lafayette Jefferson 8.12
4 Clark, Myles SO Brebeuf Jesuit 8.25
5 Miller, Andrew JR McCutcheon 8.82
6 Mabon, Jeremiah JR Thea Bowman Academy 9.72
7 Green, Jeffery SO Rensselaer Central 10.69
8 Sheagley, Aidan SR Carroll (Flora) 10.75
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ciotta, Mitchell JR Logansport 8.42
2 Armstrong, Isaac SO Harrison (West Lafayette) 8.59
3 Midkiff, Nathan SR West Lafayette 8.72
4 Sales, Chaz JR Merrillville 8.72
5 Mayfield, Armond SR Danville 8.82
6 Duke, Mike SR Western 9.15
7 Henderson, Tyler JR Merrillville 9.39
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Robert JR Merrillville 8.61
2 Mosley, Howard SO Culver Academies 9.08
3 Leuck, Max SR Harrison (West Lafayette) 9.21
4 Kender, Max SO Delphi Community 9.64
5 Robinson, Eli SO McCutcheon 9.65
6 Dvorak, Tobias SR Lafayette Jefferson 10.25
7 Shell, Blake SO North Judson-San Pierre 12.72
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Latiker, Davin FR Merrillville 8.73
2 Griffin, Xavier JR Merrillville 8.75
3 Reedy, Colton SO North Judson-San Pierre 9.18
4 Foster, Walt JR McCutcheon 9.38
5 Coleman Jr, Landrum JR Thea Bowman Academy 9.74
6 Zabala, Kevin JR Delphi Community 10.51

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rensselaer Central B Hunter Davisson, Pedro Hernandez,
Jeffery Green, Jose Hernandez
1:46.89
2 Carroll (Flora) B Tate Seibert, Blake Gaylor,
Mason Lipp, Payton Standard
1:49.12
3 Logansport B Manuel Flores, A J Salas,
Yobani Castelan, Jonathan Rodas
1:50.26
4 Armstrong A Gage Koenig, Kyle Reitmeier,
Dalton Loschen, Austin Bridgman
1:53.46
5 Watseka B Matthew Stichnoth, Kelton Musgraves,
Hudson Arseneau, Nathan Conrad
1:53.99
6 Rossville A Bryan Ayala, Matthew Downing,
Jacob Mills, Mitch Dickerson
1:56.26
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carroll (Flora) A Aidan Sheagley, Devon Anderson,
Wyatt Carmack, Zack Roth
1:42.27
2 Rensselaer Central A Graham Balvich, Tony Ybarra,
Parker Jordan, Brayden Wright
1:42.60
3 Western B Josh Coleman, Jordan Hicks,
Andrew Ault, Hunter Cottingham
1:44.67
4 Delphi Community A Noah Abbott, Preston Mullins,
Braxton Thompson, Issac Dekalb
1:45.77
5 Sheridan A joe callahan, Gunner Williams,
brent vought, rhett williams
1:45.91
6 West Central A Nathan Vallad, Adrian Villarreal,
Zane Kroft, Kurt Tianli
1:46.31
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette B In-Soo Hyun, Sage Hood,
James Cover, Angelo DeBerry
1:41.35
2 North Judson-San Pierre A Fletcher Greer, Colton Reedy,
Max Wenglarz, Seth Barnett
1:41.68
3 McCutcheon B Cameron Maynard, Hunter Cooley,
Antwahn Perry, Kaleb Woltz
1:45.12
4 Twin Lakes A Cameron Crowther, Joe Valentine,
Vidal Solorzano, Devin Cardwell
1:45.22
5 Lafayette Jefferson C Marlon Adams, Ty Moton,
Gavin Williams, John Cooper
1:46.12
6 Logansport A Mitchell Ciotta, Davonte Booker,
Alex Sanchez, Bryce Lesher
1:49.99
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hamilton Heights A Jesse Brown, George Harden,
Jacob Glover, Tad Defoe
1:37.77
2 Harrison (West Lafayette) A Stevie Coffing, Kiefer Ekelund,
Dawson Dahnke, Rashawn Sanford
1:38.34
3 Danville A Sincere Felton, Osahar Wilson,
Iziaih Lopez, David Enjambre
1:40.07
4 Culver Academies A Carson Bellman, John Michael Hibbard,
Niko Kerr, Brian Loudermilk
1:40.50
5 Watseka A Keegan Zack, Ethan Keller,
Jose Covarrubias, Cameron Wonch
1:43.04
6 Thea Bowman Academy B Meeko Bond, Izavier Causey,
Valor Morris, Sheddrick James
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette A Ben Edwards, Nathan Midkiff,
Spencer Blankman, Russell Erb
1:38.30
2 Lafayette Jefferson B Jack Sato, Austin Casanova,
Tobias Dvorak, Jacob Rush
1:39.64
3 Western A Mica Beard, Zhe'Don Beard,
Alex Newman, Nick Hackler
1:39.80
4 Brebeuf Jesuit A Greg Coleman, Myles Clark,
Michael Bales, Nalen Wade
1:43.98
5 South Bend Adams A Milton Toliver, Jaleel Dotson,
Horus Green Weathersp, Ethan Goodridge
1:49.38
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Merrillville A Kaylin Brookshire, Kejuan Thomas,
Rackesh Ragoo, Chaz Sales
1:34.55
2 Merrillville C Justus Alexander, Tyler Henderson,
Xavier Griffin, Thomas Golden, Jr.
1:36.94
3 Merrillville B Nigel Taylor, Tylum Moncreace,
Drew Bailey, Luke Shufford, Jr.
1:37.25
4 Thea Bowman Academy A Demarge Jones, Charles Thompson,
Cleveland Neal, Christoher Burnett
1:39.76
5 Lafayette Jefferson A Sedric Wright-Enlow, Bishop Johnson,
Jeremiah Lee, Brittain Chandler
1:40.04
6 McCutcheon A AJ Gage, Carson Minick,
Drew Torres, Bryson McGhee
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Harrison (West Lafayette) A Deandre Hawkins, Tim Krogmeier,
Max Leuck, Giovonni Zappala
3:45.40
2 North Judson-San Pierre A Max Wenglarz, Alex Howsare,
Colton Reedy, Ricky Slease
3:54.34
3 Watseka A Darrell Collins, Garret White,
Anthony Mathes, Justin Bunting
4:02.25
4 West Central A Brett Czahor, Dalton Sizemore,
Mason Schultz, Adrian Villarreal
4:07.75
5 Rensselaer Central B , ,
,
4:18.40
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brebeuf Jesuit A Greg Coleman, Myles Clark,
Michael Bales, Sam Salentine
3:56.25
2 Lafayette Jefferson B Devon Boles, Austin Casanova,
Tobias Dvorak, Xavier Detrick
4:04.23
3 McCutcheon B Jerimiah Andrews, Evan Lawson,
Daniel Hughes, Evin Switzer
4:06.86
4 Delphi Community A Noah Abbott, Preston Mullins,
Brandon Freeman, Max Kender
4:08.50
5 Lafayette Jefferson A Ethan Adkins, Richard Gaeta,
Bailey Martin, Patrick Casasanta
4:27.08
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rensselaer Central A William Spencer, Parker Jordan,
Brayden Wright, Tony Ybarra
3:48.97
2 McCutcheon A Cole Gingrich, Tristan Headdy,
Garrett Tucker, Zach Kannal
3:49.20
3 Hamilton Heights A Isiah Campbell, George Harden,
Jacob Glover, Dylan Young
3:49.24
4 Culver Academies A Jacob Bird, Will Hetzel,
John Michael Hibbard, Niko Kerr
3:52.61
5 Logansport A Oscar Grimaldo, Mason Shafer,
Marcus Bellanca, Bryce Muller
3:54.41
6 Thea Bowman Academy B Izavier Causey, Karlen Coker,
Avion Holt, Sheddrick James
3:56.58
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Danville A Brandon Barfell, Quemarii Williams,
Sincere Williams-Davis, Phillip Hall
3:36.26
2 Merrillville A Kaylin Brookshire, Drew Bailey,
Chaz Sales, Darryl Robinson
3:36.53
3 Thea Bowman Academy A Demarge Jones, Charles Thompson,
Khail Barlow, Malik Strong
3:36.83
4 West Lafayette A Mitchell Curl, Ben Edwards,
Nathan Midkiff, Ryan Moreno
3:37.96
5 Merrillville B Tyler Henderson, Thomas Golden, Jr.,
Antonio Kneeland, Jr., Xavier Griffin
3:41.34
6 Twin Lakes A Vidal Solorzano, James McWilliams,
Elian Estudillo, Cameron Crowther
3:58.85

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette C Cole Hockema, Alec Meister,
Reese Holloway, Carter Delworth
9:29.00
2 West Lafayette D Bill Morgan, Elion Borici,
Sam Engers, Michael Will
9:52.36
3 Logansport A Brandon Hauser, Kyle Army,
Drake Gellinger, Neil Frutos
9:52.89
4 Sheridan A Nathan Smith, wade hunter,
taylor jacobs, nolan miller
10:07.17
5 Lafayette Jefferson B Dominic Bonta, Jadan Lindquist,
Conner Hawkins, Adrian Torres
10:10.31
6 Rensselaer Central A John Clay Anderson, Camden Chapman,
Jimi Michael, Martin Murillo
10:13.98
7 Thea Bowman Academy A Khail Barlow, Sherron Pickins,
Nicolas McGee, Malik Strong
10:19.82
8 Carroll (Flora) A Brice Brewington, Bradley Brummett,
Logan Parker, Malachi Sewell
10:19.85
9 Watseka A Justin Bunting, Kade Murray,
Adam Stanley, Darrell Collins
10:24.62
10 West Central A Judin Balella, Avery Blackburn,
Jerod Glasford, Mason Schultz
10:27.22
11 North Judson-San Pierre A Mark Schweikert, Kaleb Dollahan,
Austin Kendrick, Noah Sanchez
10:36.63
12 Delphi Community A Oscar Cruz, Michael Bernfield,
Jacob Bowlin, Jared George
11:24.05
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Culver Academies A Zach Dunlap, Callaway Bird,
Brian Krupp, Shane Pursch
8:14.16
2 Danville A Sincere Williams-Davis, Brandon Barfell,
Phillip Hall, Quemarii Williams
8:29.37
3 West Lafayette A Mitchell Curl, Solomon Barket,
Ryan Moreno, Andrius Kriauciunas
8:30.31
4 Lafayette Jefferson A Juan Tirado, Leo Bernier,
Adan Magallanes, Akintunde Azikwe
8:50.55
5 Hamilton Heights A Dylan Young, Isiah Campbell,
George Harden, Michael Tyner
8:50.56
6 McCutcheon A Dylan Linder, Caleb Kiser,
Caleb Whitlock, Cameron Crouch
9:00.47
7 Danville B Lukas Burleson, Delrey Crowder,
Michael Moreman, Dylan Watson
9:00.87
8 West Lafayette B John Bullock, Anthony Aguilera,
Harry Shook, David Czerwonky
9:00.88
9 Merrillville A Darryl Robinson, Devin Pope,
Justin Bhe, Gabriel Ochoa
9:18.49
10 Brebeuf Jesuit B Patrick Etzler, Josh Ruppert,
Hunter Lang, Alex Pirkle
9:27.03
11 Harrison (West Lafayette) A Caleb Beimfohr, Jacob Whitehead,
Will Havel, Alex Alba
9:46.55
12 Twin Lakes A Will Hinshaw, James McWilliams,
Eduardo Puga, Isaac Venters
10:08.34
13 Brebeuf Jesuit A Colin Chambers, Alex Potts,
Niels Caspersen, Robbie Sheffield
10:21.28

Men's 4,000m Distance Medley   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Logansport A Izrael Elizarraraz, Jose Solis,
Adam Lowery, Christian Dawson
12:44.17
2 West Lafayette C Thomas Morgan, Elion Borici,
Sam Engers, Michael Will
12:45.50
3 Rossville A Eric Alling, Grant Clark,
Greyson Brown, Bryan Ayala
12:48.11
4 Carroll (Flora) A Alec Smith, Malachi Sewell,
Bradley Brummett, Brice Brewington
12:53.38
5 North Judson-San Pierre A Kaleb Dollahan, Austin Kendrick,
Noah Sanchez, Ricky Slease
12:58.58
6 Rensselaer Central A John Clay Anderson, Brayden Wright,
William Spencer, Stephen Duncan
13:08.89
7 Sheridan A Nathan Smith, taylor jacobs,
wade hunter, nolan miller
13:51.37
8 Carroll (Flora) B Logan Parker, Clark Rich,
Matthew Gill, Truman Plank
14:58.67
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Culver Academies A Callaway Bird, Howard Mosley,
Shane Pursch, Zach Dunlap
11:03.99
2 West Lafayette A Solomon Barket, Mitchell Curl,
Ryan Moreno, Andrius Kriauciunas
11:04.95
3 Harrison (West Lafayette) A Will White, Tim Krogmeier,
Jacob Williams, Caleb Beimfohr
11:16.16
4 Lafayette Jefferson A Leo Bernier, Akintunde Azikwe,
Dominic Bonta, Patrick Casasanta
11:27.88
5 McCutcheon A Cody Cornell, Zach Kannal,
Jon Maddox, Will Persin
11:39.29
6 Danville A Tyler Huckelberry, Osahar Wilson,
Lenox Li, William Powell
11:59.91
7 West Lafayette B John Bullock, Anthony Aguilera,
David Czerwonky, Harry Shook
12:02.51
8 West Lafayette D Alec Meister, Cole Hockema,
Reese Holloway, Carter Delworth
12:08.52
9 Twin Lakes A Isaac Venters, Jacob Scott,
Will Hinshaw, Vidal Solorzano
12:54.90

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Elliot, A.J. JR Harrison (West Lafayette) 20' 6.0"
2 Dahnke, Dawson JR Harrison (West Lafayette) 20' 3.5"
3 Thomas, Kejuan SR Merrillville 19' 9.0"
4 Beard, Mica SR Western 19' 7.5"
5 Alexander, Justus SR Merrillville 19' 7.0"
6 Nickson, Zyriek JR Merrillville 19' 5.5"
7 Wright-Enlow, Sedric JR Lafayette Jefferson 19' 5.0"
8 Walker, Avarey JR Lafayette Jefferson 19' 3.0"
9 Hawkins, Deandre JR Harrison (West Lafayette) 19' 3.0"
10 Crowe, Justin SO McCutcheon 19' 0.0"
11 Hicks, Jordan JR Western 18' 9.0"
12 Smith, Kenyatta SR Merrillville 18' 7.0"
13 Pennell, brian SO Harrison (West Lafayette) 18' 7.0"
14 Burnett, Christoher SR Thea Bowman Academy 17' 10.5"
15 Wade, Nalen SO Brebeuf Jesuit 17' 10.0"
16 Lopez, Iziaih FR Danville 17' 6.0"
17 Brown, Greyson FR Rossville 17' 5.5"
18 Reed, Demondre SO Danville 17' 5.0"
19 Hernandez, Pedro SR Rensselaer Central 17' 2.0"
20 Williams, Gunner JR Sheridan 17' 2.0"
21 Neely, Justin SR Culver Academies 17' 1.0"
22 Headdy, Tristan FR McCutcheon 17' 1.0"
23 Bellanca, Marcus SR Logansport 17' 0.0"
24 Cottingham, Hunter FR Western 17' 0.0"
25 Roche', Sean SR Merrillville 17' 0.0"
26 Balvich, Graham SR Rensselaer Central 16' 11.5"
27 Bailey, Drew SO Merrillville 16' 10.0"
28 Dix, James FR Brebeuf Jesuit 16' 8.0"
29 Detrick, Xavier FR Lafayette Jefferson -
30 Brown, Lattrell JR Lafayette Jefferson -
31 Jones, Demarge SO Thea Bowman Academy -
32 Johnson, Justin FR Lafayette Jefferson -
33 Salazar, David SO McCutcheon -
34 DeBerry, Angelo SO West Lafayette -
35 Wilbur, Chase SR Delphi Community -
36 Robinson, Aubin SO Merrillville -
37 Young, Austin SR Logansport -
38 Harris, Bennie FR Danville -
39 Collins, Maurice JR Danville -
40 vought, brent FR Sheridan -
41 callahan, joe JR Sheridan -
42 williams, rhett SO Sheridan -
43 Moncreace, Tylum JR Merrillville -
44 Jordan, Parker JR Rensselaer Central -
45 Standard, Payton FR Carroll (Flora) -
46 Dekalb, Issac FR Delphi Community -
47 Burns, James JR Lafayette Jefferson -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Henry SR McCutcheon 39' 4.5"
2 Villarreal, Adrian SR West Central 37' 9.0"
3 Williams, Griffin FR Rossville 35' 10.5"
4 Angot, Zach SR Logansport -
5 Simpson, Lane JR Carroll (Flora) -
6 Hollingsworth, Drew SO Delphi Community -
7 Cogswell, Andrew JR Carroll (Flora) -
8 Trapp, Colby FR Carroll (Flora) -
9 Taulbee, Isaac SO North Judson-San Pierre -
10 McCarty, Evan FR Armstrong -
11 Cain, Joshua JR West Central -
12 Vallad, Nathan SR West Central -
13 Starkey, Alex JR Logansport -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibbs, Julius SR Lafayette Jefferson 42' 11.5"
2 Reitmeier, Kyle JR Armstrong 40' 7.0"
3 Trammell, Jacob SR Rensselaer Central 40' 1.5"
4 Davis, Robert SR McCutcheon 40' 0.5"
5 Jeffries, Adam SO McCutcheon 39' 11.5"
6 Lester, Brett SO Harrison (West Lafayette) 38' 7.25"
7 Moudy, Jared SR Delphi Community 37' 11.25"
8 Sandberg, Dale SR North Judson-San Pierre 37' 10.25"
9 Gray, Garrett JR Harrison (West Lafayette) 37' 6.5"
10 Simmons, Marcel JR Danville 37' 5.05"
11 Gerlach, Evan JR Rensselaer Central -
12 Kirk, Jeremy SR North Judson-San Pierre -
13 Sowders, Eil SR Lafayette Jefferson -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norton, Brett JR Merrillville 54' 7.5"
2 Stubbs III, Alfred SR Merrillville 52' 7.5"
3 Sams Jr., Anthony SR Merrillville 50' 1.0"
4 Harrison, Devin JR Brebeuf Jesuit 47' 0.5"
5 Nelson, Jaiden SR Danville 46' 9.0"
6 Pittman, Jalen SR Danville 45' 10.5"
7 Heidle, Josiah SR Danville 45' 8.25"
8 Branson, Luke SR Rensselaer Central 43' 9.0"
9 Mayfield, Kolby SR Danville 43' 7.5"
10 Kuhlmann, Rusty SO Watseka 43' 3.0"
11 Williams, Kelon JR Lafayette Jefferson 42' 8.5"
12 Tendick, Travis SR West Central 42' 3.25"
13 Spaulding, Justin SO Brebeuf Jesuit -

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harden, Aja JR Danville 7.98
2 Crowe, Brittney FR McCutcheon 8.08
3 Blackwell, Nya SR Thea Bowman Academy 8.32
4 Crowel, Maddie SO Delphi Community 8.38
5 Roland, Cambree FR Carroll (Flora) 8.45
6 Wiggins, Meka SO Brebeuf Jesuit 8.85
7 Rigg, Alisha FR Armstrong 9.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beeker, Jade FR McCutcheon 8.10
2 Brase, Elizabeth FR Brebeuf Jesuit 8.40
3 Cluver, Beatha SR Watseka 8.46
4 Unger, Lexi SO Carroll (Flora) 8.48
5 Parr, Alex SO Western 9.00
6 Omark, Victoria SR Danville 9.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barber, Emily SR Rensselaer Central 7.91
2 Washington, Diamond SO Thea Bowman Academy 8.00
3 Anderson, Erin SO Culver Academies 8.11
4 Whaley, Aleah JR West Lafayette 8.14
5 McGill, Molly SR Carroll (Flora) 8.14
6 King, Whitney FR Hamilton Heights 8.21
7 Uplinger, Mikayla SR Danville 9.84
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Jaylenn SO Thea Bowman Academy 7.91
2 Healey, Alexis FR Rensselaer Central 8.24
3 Boehning, McKenzie SR West Central 8.37
4 Robinson, Tanya JR Carroll (Flora) 8.60
5 Pettengill, Isabella FR North Judson-San Pierre 8.61
6 Lekouma, Clem JR Sheridan 8.64
7 Fox, Bridget SO Brebeuf Jesuit 8.97
8 Cope, Shamiah SO Danville 9.00
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brase, Sam SR Brebeuf Jesuit 8.22
2 Anderson, Ty SO Thea Bowman Academy 8.25
3 Pickell, Kaylee SO McCutcheon 8.31
4 Bane, Alex JR Carroll (Flora) 8.39
5 Loposser, Mia SO Logansport 8.49
6 McGruder, Precious SR Danville 8.86
7 Zaldivar, Chelsea SO Delphi Community 9.29
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Emijah JR Thea Bowman Academy 7.42
2 McClendon, Aniya SO Merrillville 7.76
3 Pugh, Markaela FR Hamilton Heights 7.79
4 Wilson, Yaman SR Danville 7.81
5 Nicol, Riley SO McCutcheon 7.82
6 Kidwell, Katie SR Watseka 7.87
7 Williams, Sydney JR West Lafayette 7.99
8 Bryant, Maddie SR Western 8.76
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Ameia SO Danville 7.22
2 Scott, Tychina SR Thea Bowman Academy 7.34
3 Owens, Alanah SR McCutcheon 7.52
4 Davis, Caiyla FR Merrillville 7.62
5 Simmons, Chelsea SR Harrison (West Lafayette) 7.72
6 Lottie, Jessiyah SR South Bend Adams 7.79
7 Hassan, Menna SR West Lafayette 8.25
8 Bell, Kaitlyn SO Watseka 8.27
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bozeman, Romella FR Merrillville 7.36
2 Jones, Melody FR Thea Bowman Academy 7.60
3 Broughton, Lauren SO Culver Academies 8.07
4 Myers, Maddie FR West Lafayette 8.20
5 Price, Alashia SO Danville 8.30
6 Daniels, Izabelle FR Watseka 8.40
7 Hurst, Andraya FR Western 8.64
8 Overholser, Alyssa SO Carroll (Flora) 8.77
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poulsen, Anna SO Brebeuf Jesuit 7.88
2 Chatman, Arianna FR Merrillville 7.89
3 Washington, Arionana JR Danville 8.29
4 Love, Jessica FR West Lafayette 8.36
5 Tyler, Kiersten FR Western 8.39
6 Hillers, Abigaile SO North Judson-San Pierre 8.42
7 Martell, Megan FR Watseka 8.46
8 Hernandez, Joseline FR Logansport 8.48

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wuethrich, Kelsie FR Rensselaer Central 12:08.45
2 Schumacher, Madeline SO North Judson-San Pierre 13:26.53
3 Shedron, Victoria JR Rossville 14:16.95
4 Rogers, Emily FR Armstrong 14:23.65
5 Manhesmith, Sarah FR Rensselaer Central 14:25.52
6 Uplinger, Marissa JR Danville 14:40.34
7 tomacheski, emma FR Sheridan 14:41.47
8 Moffitt, Gabrielle FR McCutcheon 15:04.23
9 Hawkins, Sara JR McCutcheon 15:04.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Donnell, Katie SO Brebeuf Jesuit 11:41.90
2 Hasser, Cara JR Benton Central 11:45.47
3 Ricks, Kate SO Brebeuf Jesuit 11:56.68
4 Dague, Adrianna SR Caston 11:59.55
5 Greenwell, Sarah SO West Lafayette 12:17.60
6 Hampshire, Megan SO Western 13:16.79
7 Niblick, Audrey SR Logansport 14:49.78
8 Higgins, Adria SO Logansport 15:47.07

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Korniak, Casey SR North Judson-San Pierre 9.14
2 Sublett, Jacquelyn SR Brebeuf Jesuit 9.41
3 Moss, Zarria SR Merrillville 9.74
4 Darling, Abby JR Harrison (West Lafayette) 9.98
5 Bush, Lauren SR Carroll (Flora) 10.00
6 Folkers, Sarah SR West Lafayette 10.11
7 Winger, Mallory JR Western 10.78
8 Andrews, Hannah JR McCutcheon 10.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schluttenhofer, Kayla SR Benton Central 8.91
2 Mwenifumbo, Joselyn JR South Bend Adams 9.11
3 Penquite, Katy SO West Lafayette 9.94
4 Policka, Macey SR Hamilton Heights 10.07
5 Bordner, Shania SR Carroll (Flora) 10.21
6 Brase, Elizabeth FR Brebeuf Jesuit 10.54
7 McClure, Allie SO Logansport 11.41
8 Shisler, Heidi SO McCutcheon 13.47
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Getz, Leanna FR Harrison (West Lafayette) 10.01
2 Schultz, Maddison SR West Central 10.37
3 Didonna, Isabella SO North Judson-San Pierre 10.51
4 McSwain, Madi SR Delphi Community 10.65
5 Heng, Yi Fei SR West Lafayette 10.68
6 Peters, Caroline SR Brebeuf Jesuit 10.95
7 Nydegger, Karissa SR McCutcheon 11.95
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Householder, Brianna SO North Judson-San Pierre 10.11
2 Dispennett, Emme FR McCutcheon 10.43
3 Moore, Rachel FR Brebeuf Jesuit 10.47
4 Altman, Marley SO Brebeuf Jesuit 10.54
5 Sorg, Ali FR Harrison (West Lafayette) 10.71
6 Royster, Chyna FR Merrillville 11.14
7 Parker, Teagan JR West Lafayette 12.34
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Jaylenn SO Thea Bowman Academy 9.02
2 Walker, Kiyah SO Merrillville 9.76
3 Switzer, Shianne FR McCutcheon 9.83
4 Wagner, Mia FR Brebeuf Jesuit 10.33
5 Rossa, Kayla SO North Judson-San Pierre 10.63
6 Meredith, Veronica SO Hamilton Heights 10.80
7 Mitchell, Adyson JR West Central 11.50

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carroll (Flora) B Joy Seward, Lexi Unger,
Tanya Robinson, Morgan Clark
2:01.48
2 Western A Andraya Hurst, Mallory Winger,
Alex Parr, Kiersten Tyler
2:06.92
3 Rossville A Emily Longenecker, Marissa Heath,
Morgan Fadness, Jayla Rosen
2:07.15
4 Watseka B Megan Martell, Haylee Ketchum,
Rylie Parsons, Emily Bunting
2:11.66
5 Delphi Community A Maddie Crowel, Anoria Webb,
Ashley Webb, Chelsea Zaldivar
2:15.86
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 North Judson-San Pierre A Casey Korniak, Kaitlyn Fitzgerald,
Abigaile Hillers, Isabella Pettengill
1:58.82
2 Hamilton Heights A Bailey Haworth, Whitney King,
Macey Policka, Markaela Pugh
2:00.98
3 West Central A McKenzie Boehning, Adyson Mitchell,
Adriana Barlow, Jenna Cords
2:02.02
4 Brebeuf Jesuit B Sam Brase, Anna Poulsen,
Bridget Fox, Meka Wiggins
2:06.92
5 Logansport A Joseline Hernandez, Mia Loposser,
Allie McClure, Daima Fermoselle
2:08.89
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Harrison (West Lafayette) A Emma Smith, Abby Darling,
Leanna Getz, Chelsea Simmons
1:53.06
2 Brebeuf Jesuit A Mia Wagner, Rachel Moore,
Elizabeth Brase, Taila Trabue
1:56.33
3 West Lafayette B Aleah Whaley, Jessica Love,
Sarah Folkers, Maddie Myers
1:57.36
4 Watseka A Beatha Cluver, Izabelle Daniels,
Kaitlyn Bell, Katie Kidwell
1:57.50
5 Carroll (Flora) A Shania Bordner, Lauren Bush,
Molly McGill, Alex Bane
1:58.30
6 McCutcheon B Sabrina Cooksey, Brittney Crowe,
Emme Dispennett, Diamond Singh
2:01.57
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lafayette Jefferson A Courtney Beckford, Cassie Dispennett,
Brook Switzer, Jillian Parker
1:55.19
2 Thea Bowman Academy B Nya Blackwell, Diamond Washington,
Janaya Mabone, Zharia Dodson
1:58.60
3 Rensselaer Central A Emily Barber, Alexis Healey,
Alivia Lakin, Darian McDow
1:58.63
4 Lafayette Jefferson B Tierra Harris, Ty'Jairese Nevings,
Janessa Hickman, Brandi Norton
2:00.63
5 Danville B Kiarri Lee, Diamond Holmes,
Arionana Washington, Alashia Price
2:08.44
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thea Bowman Academy A Tychina Scott, Jaylenn Williams,
Emijah Davis, Melody Jones
1:44.89
2 Merrillville A Alysa Coleman, Caiyla Davis,
Romella Bozeman, Aniya McClendon
1:45.83
3 Danville A Aja Harden, Yaman Wilson,
Gabi Springer, Ameia Wilson
1:51.30
4 McCutcheon A Alanah Owens, Kassidy Crowe,
Emma Crosby, Riley Nicol
1:51.76
5 West Lafayette A Lauren Thomas, Teagan Parker,
Katy Penquite, Sydney Williams
1:52.63
6 South Bend Adams A Joselyn Mwenifumbo, Devyn Moore,
RyAnna Latender, Alexandra Mihut
1:54.47

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lafayette Jefferson A Megan Donahue, Yatzury Alvarez,
Allie Eavey, Diana Vazquez
4:40.97
2 Delphi Community A Bailey Gasser, Katie Stanley,
Abigail Kender, Madi McSwain
5:08.53
3 Watseka A Haylee Ketchum, Beatha Cluver,
Rylie Parsons, Miryam Bevelle
5:31.96
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 North Judson-San Pierre A Casey Korniak, Kaitlyn Fitzgerald,
Abigaile Hillers, Isabella Pettengill
4:32.86
2 Harrison (West Lafayette) A Emma Smith, Karissa Illingsworth,
Eleanor Sammons, Kyndel Buchanan
4:33.09
3 McCutcheon B Kaylee Pickell, Koral Briggs,
Emma Crosby, Riley Nicol
4:42.47
4 Western B Anna Betz, Erica Babb,
Grace Knolinski, Grace Meissnest
4:50.01
5 Rossville A Morgan Fadness, Julia Malson,
Jayla Rosen, Madeleine Thompson
5:04.53
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hamilton Heights A Abby Christiansen, Alex Lopez,
Markaela Pugh, Macey Policka
4:24.98
2 Twin Lakes A London Griesy, Mary Patrick Mote,
Sarah Ryan, Kyrstin Roberts
4:37.16
3 West Central A Peyton Beiswanger, McKenzie Boehning,
Adriana Barlow, Adyson Mitchell
4:42.10
4 Western A Allison McMinn, Audra Blevins,
Jenna Worthington, Olivia Lushin
4:44.50
5 Rensselaer Central A Emily Barber, Myra Rodriguez,
Darian McDow, Madison Culbreth
4:47.43
6 Thea Bowman Academy B Diamond Washington, Emijah Davis,
Melody Jones, Janaya Mabone
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Merrillville A Natalie Dye, Brendea McNeal,
Carnisa Laster, Alysa Coleman
4:07.63
2 West Lafayette A Ellie Tate, Emma Tate,
Lauren Thomas, Itoro Udo-Imeh
4:10.23
3 Thea Bowman Academy A Adari Davis, Tychina Scott,
Jaylenn Williams, Dyshane Smith
4:12.33
4 Merrillville B Aniya McClendon, Caiyla Davis,
Akilah Ware, Diamond Taher
4:22.64
5 Danville A Keneisha Williams, Shanice Garbutt,
Diamond Holmes, Ameia Wilson
4:26.28
6 McCutcheon A Alanah Owens, Haley Crowe,
Madison Stewart, Kaitlyn Phillipo
4:37.66

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Danville A Keneisha Williams, Desiree Huckleberry,
Sonnesha Hendricks, Christina Oakley
11:03.13
2 Hamilton Heights A Abby Christiansen, Chloe Henderson,
Alex Lopez, Kat Williams
11:09.40
3 Thea Bowman Academy A Dyan Berry, Adari Davis,
Yasmine Shittu, Zharia Dodson
11:31.99
4 West Central A Sydnee Vlach, Shyla Wenzel,
Audrey Wuethrich, Camille Wuethrich
11:45.34
5 McCutcheon B Katelyn Gerke, Greta Shaffer,
Brianna Rivas, Katelynn Pickell
11:56.71
6 North Judson-San Pierre A Madeline Schumacher, Caitlin Korniak,
Courtney Trusty, Sandy Chaja
12:26.18
7 Rossville A Emma Bright, Victoria Shedron,
Madeleine Thompson, Jayla Rosen
12:28.95
8 Logansport A Erika Mullins, Elizabeth Smith,
Makaya Robinson, Adria Higgins
12:37.02
9 Carroll (Flora) A Rebekah Conn, Macy Wright,
Tayler Brewington, Carly Watkins
13:19.46
10 Watseka A Shelby Naese, Miryam Bevelle,
Teagan Wuethrich, Sadee Wuethrich
14:09.68
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette A Emma Tate, Ellie Tate,
Itoro Udo-Imeh, Mary Schultz
9:59.68
2 Merrillville A Brendea McNeal, Alysa Coleman,
Diamond Taher, Natalie Dye
10:08.16
3 Twin Lakes A Mia Erwin, Ally Fanning,
London Griesy, Maggie Gutwein
10:20.64
4 Culver Academies A Marissa Rivera, Helen Johnston,
Arden Shen, Mary Terhune
10:21.44
5 West Lafayette B Abby Hummels, Claudia Li,
Caroline Jordan, Mary Schultz
10:41.12
6 Harrison (West Lafayette) A Abby Sengsanith, Kate Cunningham,
Adina Miller, Nicole Nagel
10:52.60
7 Western A Natalie Nicholson, Emma Marley,
Bronwyn Getts, Allison McMinn
10:52.70
8 Rensselaer Central A Regan Rodibaugh, Madison Culbreth,
Myra Rodriguez, Kelsie Wuethrich
11:15.19
9 McCutcheon A Katelynn Hanback, Haley Crowe,
Kaitlyn Phillipo, Madison Stewart
11:17.53
10 Brebeuf Jesuit A Kate Ricks, Avalon Husain,
Mikayla Gallagher, Katherine Modrall
-

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Merritt, Rebecca FR Sheridan 29' 11.25"
2 Wise, Mikayla SO McCutcheon 29' 3.0"
3 Wilson, Yasmine FR Danville 28' 8.5"
4 McClellan, Gracie SO Danville 28' 1.5"
5 Bright, Shawntiara JR Danville 28' 0.0"
6 Sanks, Emyle SO Danville 27' 7.34"
7 Rogers, Taylor FR Watseka -
8 Wingren, Holly SO Watseka -
9 Rigg, Alisha FR Armstrong -
10 Shidler, Brielle JR Carroll (Flora) -
11 Anderson, Hannah SO McCutcheon -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dillman, Jordyn FR Armstrong 31' 11.0"
2 Jakes, Emily JR Delphi Community 31' 6.75"
3 Richards, Kyla JR Danville 30' 1.5"
4 Wethington, Lauren SO McCutcheon 29' 4.0"
5 Lazarov, Hailey FR Watseka 28' 11.25"
6 Fields, Caylan JR Western 28' 0.75"
7 Williams, Naomi JR Western -
8 Nelson, Nikayla JR Thea Bowman Academy -
9 Brown, Kayla JR Rossville -
10 Bennett, Kate Lynn SO Delphi Community -
11 Berry, Dyan SR Thea Bowman Academy -
12 Acree, Halle JR McCutcheon -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Andrew, Kelsey JR Rossville 32' 7.5"
2 Blackwell, Bethany SR Lafayette Jefferson 32' 6.0"
3 Dickey, Nayanah SO Danville 32' 5.5"
4 Madsen, Brianna SR North Judson-San Pierre 31' 4.0"
5 Vedder, Riley SR Harrison (West Lafayette) 31' 0.75"
6 Hornbeck, Audrey SO McCutcheon 30' 9.25"
7 Kauffman, Madison JR Carroll (Flora) 30' 4.75"
8 Puckett, Savannah JR Lafayette Jefferson 29' 10.25"
9 Wyant, Morgan SO Carroll (Flora) 29' 8.0"
10 Click, Olivia JR Logansport 29' 4.5"
11 Redlin, Hannah FR Rensselaer Central 28' 10.5"
12 Brownfield, Erica JR Rensselaer Central -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henderson, Essence SR Lafayette Jefferson 47' 9.5"
2 Weatherly, Ashley SO West Lafayette 37' 7.25"
3 Thomas, Raegene SR Merrillville 37' 6.25"
4 Kem, Katie SR Rensselaer Central 37' 2.0"
5 Benson, Asia JR Watseka 36' 9.5"
6 Schumacher, Morgan SR North Judson-San Pierre 36' 2.0"
7 York-Achor, Liz JR Harrison (West Lafayette) 35' 9.0"
8 Brown, Brianna SR Merrillville 35' 6.75"
9 Brown-Gollop, Kobie JR Danville 35' 6.0"
10 Shepard, Deanna SR Logansport 33' 1.5"
11 Williams, Aleiha SR Danville 30' 7.5"
12 Butler, Amaya SO Merrillville 29' 11.0"