Decatur Area Indoor Invitational

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 George, Taylor SR Warrensburg-Latham 8.12
2 Nichols, Lakeida SO Mahomet-Seymour 8.25
3 Udaku, Chieme SR Springfield High School 8.30
4 Thompson, Ciara SR Mt. Zion 8.43
5 Woerner, Allison SR Glenwood 8.45
6 Nerland, Aubree FR Glenwood 8.50
7 Meyer, Maddie SR Argenta-Oreana 8.55
8 Werts, Maggie JR Clinton 8.62
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 George, Taylor SR Warrensburg-Latham 8.22
2 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 8.80
3 Frazier, Renee SO Mattoon 8.92
4 Burke, Tori FR Clinton 8.93
5 Hill, Megan JR Macon Meridian 9.17
6 Mathews-Smith, Makaeda FR Sacred Heart-Griffin 9.22
7 Herrera, Marina SO St. Teresa 9.27
8 DuBay, Ariel SO Taylorville 10.34
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Meyer, Maddie SR Argenta-Oreana 8.47
2 Nerland, Aubree FR Glenwood 8.49
3 Alvis, Hannah SO Mattoon 8.79
4 Hale, Maggie SO Macon Meridian 9.07
5 Kull, McKenna SO Shelbyville 9.20
6 Cervantes, Katie SR Mt. Zion 9.52
7 Gregory, Laney SO Clinton 9.60
8 Simes, Rachel SR Taylorville 10.74
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Filkin, Madison JR Clinton 8.71
2 Byron, Sylvia FR Mahomet-Seymour 8.73
3 Johnston, Grace SO Warrensburg-Latham 8.89
4 Teichman, Allie SR Springfield High School 9.14
5 Hunter, Isley SO Sacred Heart-Griffin 9.31
6 Wilson, Jeanna-Marie SO St. Teresa 9.31
7 Mann, Abby JR Sangamon Valley 9.45
8 Gamez, Ali SR Mt. Zion 9.75
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Udaku, Chieme SR Springfield High School 8.29
2 Nichols, Lakeida SO Mahomet-Seymour 8.46
3 Werts, Maggie JR Clinton 8.59
4 White, August JR Glenwood 9.11
5 Boggs, Abby JR Sangamon Valley 9.28
6 Haccandy, Marie SO Sacred Heart-Griffin 9.48
7 Hopkins, Courtney SO Shelbyville 9.78
8 Martin, Makenzie JR St. Teresa 11.03
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Ciara SR Mt. Zion 8.47
2 Tippitt, Ellison JR Taylorville 8.77
3 Doty, Shay SR Springfield High School 8.87
4 Storm, Emmalee JR Shelbyville 8.90
5 Pryor, Destiny FR Mahomet-Seymour 9.30
6 Myers, Kami JR Sangamon Valley 9.58
7 Irizarry, Kyanna SO Mattoon 10.28
8 Roesch, Erin JR Glenwood -
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Woerner, Allison SR Glenwood 8.45
2 Meyer, Cassie SR Argenta-Oreana 8.72
3 Montgomery, Claire FR Taylorville 8.94
4 Dennis, Ashley SO Sangamon Valley 8.97
5 Dickerson, Jahnyah FR St. Teresa 9.09
6 Balster, Amy SR Springfield High School 9.35
7 O'Brien, Mary SO Sacred Heart-Griffin 9.65
8 Bailey, Makenna FR Mattoon 9.80

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parson, Jenny SR Springfield High School 29.86
2 Trent, Mariah SR Springfield High School 30.98
3 Balster, Amy SR Springfield High School 31.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beyers, Carson FR Shelbyville 30.88
2 Gamez, Ali SR Mt. Zion 32.70
3 Haccandy, Marie SO Sacred Heart-Griffin 32.72
4 Swenny, Alyssa JR Sacred Heart-Griffin 34.42
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pryor, Destiny FR Mahomet-Seymour 30.30
2 Dennis, Ashley SO Sangamon Valley 31.40
3 Green, Lakyla FR Decatur Eisenhower 32.45
4 Centola, Jacey FR Sangamon Valley 32.46
5 Wilson, Jeanna-Marie SO St. Teresa 32.53
6 Herrera, Marina SO St. Teresa 33.38
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Amijah FR Mattoon 28.39
2 Princko, Keleila SO Mattoon 29.61
3 Thompson, Ciara SR Mt. Zion 30.21
4 Craw, Margaret SO Mahomet-Seymour 31.46
5 Hill, Megan JR Macon Meridian 31.51
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Mackenzie JR Decatur Eisenhower 27.50
2 Nichols, Lakeida SO Mahomet-Seymour 28.46
3 Filkin, Madison JR Clinton 29.05
4 Nerland, Aubree FR Glenwood 29.93
5 Hale, Maggie SO Macon Meridian 30.10
6 Werts, Maggie JR Clinton 30.15
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 George, Taylor SR Warrensburg-Latham 27.07
2 Woerner, Allison SR Glenwood 28.04
3 Oakley, Britney FR Warrensburg-Latham 28.52
4 Tomasello, Xanna SO Taylorville 29.19
5 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 29.46
6 Tippitt, Ellison JR Taylorville 29.57

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norris, Abby SR Springfield High School 1:10.77
2 Iyer, Varsha SR Springfield High School 1:11.60
3 Bostaph, Megan JR Mahomet-Seymour 1:31.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boggs, Abby JR Sangamon Valley 1:13.76
2 Maxwell, Faith FR Taylorville 1:18.75
3 Trapp, Nadine SO Mahomet-Seymour 1:19.95
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schrage, Macy FR Glenwood 1:10.34
2 Focht, Sarah FR Mattoon 1:10.91
3 Gardner, Emma SR Warrensburg-Latham 1:15.06
4 Williams, Jada JR Decatur Eisenhower 1:16.93
5 Woods, Isabella FR Glenwood 1:18.05
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loehr, Karmen SR Mt. Zion 1:09.08
2 Budd, Sydney SO Sangamon Valley 1:11.27
3 Foltz, Cece SO Sacred Heart-Griffin 1:12.97
4 Madonia, Abby SO Sacred Heart-Griffin 1:13.25
5 Moses, Laine FR Taylorville 1:13.42
6 Kleist, Kaylee FR St. Teresa 1:15.75
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Summerlyn SO Mattoon 1:02.91
2 Lewis, Kaitlin SR Mahomet-Seymour 1:04.28
3 Shelton, Brooke SR Mt. Zion 1:08.60
4 Johnson, Tiera FR Decatur Eisenhower 1:12.71

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karmann, Ella SR Springfield High School 2:45.79
2 Iyer, Varsha SR Springfield High School 2:47.26
3 Bowyer, Elizabeth SO Shelbyville 2:58.64
4 Lavender, Alleria FR Decatur Eisenhower 2:59.67
5 Lynch, Kitt JR Taylorville 3:02.14
6 Kellermann, Brooke SR Mt. Zion 3:04.66
7 McCullough, Molly JR Sangamon Valley 3:14.89
8 Delaney, Marie FR St. Teresa 3:18.77
9 Williams, Hannah SO Clinton 3:30.40
10 Garrett, Olivia JR Sangamon Valley 3:33.14
11 Funk, Taylor JR Warrensburg-Latham 3:36.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson- Cook, Mahoganie FR Decatur Eisenhower 2:42.19
2 Bailey, Bridget SR Mt. Zion 2:44.71
3 Townsend, Bayleigh SR Shelbyville 2:45.20
4 Tacud, Pamela JR St. Teresa 2:46.21
5 Sturdy, Ashlyn FR Sangamon Valley 2:48.75
6 Steffen, Larrisa SO Mattoon 2:51.06
7 Rowe-Adams, Lauryn JR St. Teresa 2:51.80
8 Spain, Chloe JR Shelbyville 2:54.45
9 Mackling, Ashlyn SR Mt. Zion 3:02.42
10 Prevo, Mikaya JR Mattoon 3:11.02
11 Walton, Elizabeth JR Taylorville 3:20.69
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wynn, Ali SO Glenwood 2:41.78
2 Balbach, Madi FR Mahomet-Seymour 2:42.23
3 Eschbach, Bailey SO Warrensburg-Latham 2:42.47
4 McDonald, Grace JR Sacred Heart-Griffin 2:42.72
5 Sullivan, Karah JR Mahomet-Seymour 2:47.72
6 Smith, Brooklyn SO Glenwood 2:48.39
7 deCastro, Kaya FR Sacred Heart-Griffin 2:50.24
8 Hady, MiKayla FR Sacred Heart-Griffin 2:54.16
9 Epperson, Jacqueline SR Taylorville 3:11.23

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norris, Abby SR Springfield High School 6:17.62
2 Kropid, Anna SR Springfield High School 6:42.83
3 Schollmeier, Heather SR Mt. Zion 6:43.61
4 Epperson, Jacqueline SR Taylorville 6:44.91
5 Cawthon, Kirsty SR Macon Meridian 6:51.54
6 Dunscomb, Katie FR St. Teresa 6:53.97
7 Venters, Macie JR St. Teresa 6:58.56
8 Cannum, Katy SR Springfield High School 7:08.67
9 Funk, Taylor JR Warrensburg-Latham 8:00.20
10 Ostrowksy, Sydney JR Taylorville 8:12.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collings, Quincy FR Mattoon 6:02.00
2 Campbell, Allison FR Sangamon Valley 6:02.71
3 Schofield, Mickenze FR Mattoon 6:05.45
4 Carsten, Lily JR Sacred Heart-Griffin 6:07.95
5 Blanchette, AnnaBelle SR Mattoon 6:08.15
6 Eastman, Jill SO Glenwood 6:28.97
7 Eschbach, Bailey SO Warrensburg-Latham 6:31.61
8 Donelson, Riley SR Clinton 6:36.56
9 Smith, Abigail JR Taylorville 7:11.17
10 Leal, Angelita SO Decatur Eisenhower 7:13.70
11 Garrett, Olivia JR Sangamon Valley 7:28.68
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turney, Payne FR Clinton 5:31.56
2 Churm, Megan FR Mahomet-Seymour 5:42.51
3 Fox, Taylor SR Mt. Zion 5:48.41
4 Straub, Jenna JR Mahomet-Seymour 5:51.00
5 McDonald, Grace JR Sacred Heart-Griffin 5:58.74
6 Baumann, Jenny SR Mt. Zion 6:02.74
7 deCastro, Kaya FR Sacred Heart-Griffin 6:19.68
8 Curry, Katie SO Glenwood 6:26.75
9 Butler, Allison SO Macon Meridian 6:36.11
10 Dollus, Allison FR Glenwood 6:39.66

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lowry, Anna SR Taylorville 11:59.50
2 Turney, Payne FR Clinton 12:09.09
3 Straub, Jenna JR Mahomet-Seymour 12:32.60
4 Mitchell, Ailey FR Shelbyville 13:07.61
5 Johnston, Holly JR Warrensburg-Latham 13:32.26
6 Toepher, Maggie SO Glenwood 13:35.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Ruth SR Springfield High School 13:22.74
2 Bailey, Anna SR Mt. Zion 13:38.78
3 Ridley, Madison SR Springfield High School 13:44.87
4 Giganti, Toby JR Glenwood 14:06.19
5 Janes, Kate SR Sacred Heart-Griffin 14:11.08
6 Gordon, Jenna SO Glenwood 14:13.58
7 Miller, Haleigh SO Mattoon 15:36.73
8 Carruthers, Mckinlee FR Mattoon 17:14.06
9 Mahaney, Shelby JR Mattoon 17:17.70

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ferguson, Lauren SR Springfield High School 10.28
2 Meyer, Cassie SR Argenta-Oreana 10.34
3 Snyder, Natalie SO Taylorville 10.58
4 Meyer, Maddie SR Argenta-Oreana 10.59
5 Switzer, DaeLin SO St. Teresa 10.61
6 Hanson, Ashanti SR Springfield High School 10.84
7 Ervin, Rachel SR Mattoon 10.89
8 Craw, Margaret SO Mahomet-Seymour 10.96
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ferguson, Lauren SR Springfield High School 10.31
2 Snyder, Natalie SO Taylorville 10.54
3 Meyer, Cassie SR Argenta-Oreana 10.88
4 Craw, Margaret SO Mahomet-Seymour 11.11
5 Pierson, Jeana JR Sangamon Valley 11.96
6 Brown, Amari SO Mattoon 12.36
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Meyer, Maddie SR Argenta-Oreana 10.42
2 Hanson, Ashanti SR Springfield High School 11.19
3 Byron, Sylvia FR Mahomet-Seymour 11.78
4 Benton, Olivia SO Clinton 11.89
5 Gillespey, Vanessa FR St. Teresa 12.71
6 Tucker, Cassidy SO Shelbyville 13.24
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Switzer, DaeLin SO St. Teresa 10.31
2 Ervin, Rachel SR Mattoon 10.89
3 Mann, Kennedy FR Taylorville 11.66
4 Centola, Jacey FR Sangamon Valley 11.78
5 Mcinture, Jimissy FR Mattoon 11.83
6 DeLeon, Monica SR Springfield High School 11.86

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Springfield High School A , ,
,
1:54.85
2 Springfield High School B , ,
,
2:05.08
3 Taylorville B Kennedy Mann, Kaylee Jones,
Paris Bell, Olivia Pruitt
2:16.26
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Shayla Darnell, Sydney Miller,
McKenna Kull, Emmalee Storm
1:59.95
2 Sacred Heart-Griffin B Abby Madonia, Liz Donelan,
Caroline Braud, Grace Bracco
2:08.01
3 Sangamon Valley B Abby Mann, Emily Voelker,
Jeana Pierson, Sierra Centola
2:10.89
4 Mt. Zion B , ,
,
2:12.20
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mt. Zion A , ,
,
2:01.28
2 Mahomet-Seymour B Madi Balbach, Margaret Craw,
Destiny Pryor, Abby Kyle
2:03.57
3 St. Teresa B Vanessa Gillespey, Marina Herrera,
Anna Hooker, Marli McLeod
2:05.23
4 Sangamon Valley A Jacey Centola, Ashley Dennis,
Abby Boggs, Kami Myers
2:06.65
5 Glenwood B Rachel Dickenson, Jillian Johnson,
Katrina Jackman, Asada Winters
2:07.05
6 Clinton B Gillian Henson, Tori Burke,
Taylor Carlson, Jackie Green
2:07.34
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Decatur Eisenhower A Mackenzie Cook, Tiera Johnson,
Lakyla Green, Treshonna Moore
1:57.15
2 Mattoon B Keleila Princko, Amijah Johnson,
Katelyn Cline, Keikei Carey
1:57.69
3 Glenwood A Erin Roesch, Aubree Nerland,
August White, Camrin Ryan
1:57.80
4 Clinton A Maggie Werts, Madison Filkin,
Jena Thomas, Riley Pruser
1:58.17
5 MacArthur B Caderia Reed, Deasha Snipes,
JaKya Pealer, Anaudia Williams
2:06.34
6 Sacred Heart-Griffin A Calyn Reardon, Alyssa Swenny,
Isley Hunter, Darby Moore
2:10.16
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mahomet-Seymour A Sylvia Byron, Mara Pletcher,
Samira Kassem, Lakeida Nichols
1:55.16
2 Warrensburg-Latham A Grace Johnston, Ashley Lyons,
Britney Oakley, Taylor George
1:55.26
3 St. Teresa A Jahnyah Dickerson, Sade' Oladipupo,
DaeLin Switzer, Kenzie Snow
1:56.41
4 Mattoon A Hannah Alvis, Anna VanHyfte,
Renee Frazier, Jo Hite
1:57.46
5 MacArthur A Ty Mallory, Lameka Millsap,
Bri Neal, Kyyawna Johnson
1:58.26
6 Taylorville A Natalie Snyder, Xanna Tomasello,
Claire Montgomery, Ellison Tippitt
1:59.45

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Switzer, DaeLin SO St. Teresa 5' 7.0"
2 Baltimore, Alyssa JR Decatur Eisenhower 5' 2.0"
3 Miller, Sydney SR Shelbyville 5' 0.0"
4 Hammond, Anna SR Glenwood 4' 10.0"
5 Darnell, Shayla JR Shelbyville 4' 10.0"
6 Oakley, Britney FR Warrensburg-Latham 4' 10.0"
7 Shoeben, Stephanie SR Springfield High School 4' 8.0"
8 White, Ally SR Springfield High School 4' 8.0"
9 Johnson, Jillian FR Glenwood 4' 8.0"
10 Plush, Maggie SO Mattoon 4' 8.0"
11 Thomas, Jena SR Clinton 4' 8.0"
12 Collings, Quincy FR Mattoon 4' 6.0"
13 Brooksher, Jasmyn SR Mt. Zion 4' 6.0"
14 Loehr, Karmen SR Mt. Zion 4' 6.0"
15 Nutakor, Vanessa SR St. Teresa 4' 4.0"
16 Ball, Mariah SO Mattoon 4' 4.0"
17 Richards, Makayla SR Springfield High School 4' 2.0"
18 Pruitt, Olivia SO Taylorville -
19 Maxwell, Faith FR Taylorville -
20 Carlson, Taylor FR Clinton -
21 Benton, Laura FR Clinton -
22 Morstatter, LaDonna SR Decatur Eisenhower -
23 Bostaph, Megan JR Mahomet-Seymour -
24 Balbach, Madi FR Mahomet-Seymour -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Held, Josie SR Mt. Zion 12' 0.0"
2 Pletcher, Mara FR Mahomet-Seymour 10' 0.0"
3 Kyle, Abby SO Mahomet-Seymour 8' 6.0"
4 Smoot, Emily SR Springfield High School 8' 0.0"
5 McLeod, Marli JR St. Teresa 8' 0.0"
6 Sullivan, Karah JR Mahomet-Seymour 7' 6.0"
7 Turney, Payne FR Clinton 7' 6.0"
8 -, Jackie SR Springfield High School 7' 6.0"
9 Wilson, Carlee SO Mattoon 7' 0.0"
10 Thompson, Sophia SO St. Teresa 7' 0.0"
11 Beyers, Carson FR Shelbyville 7' 0.0"
12 Green, Jackie SO Clinton 6' 6.0"
13 Philpott, Emma SO Mattoon -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woerner, Allison SR Glenwood 17' 9.0"
2 Meyer, Maddie SR Argenta-Oreana 16' 11.0"
3 Oakley, Britney FR Warrensburg-Latham 16' 2.0"
4 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 15' 8.5"
5 Nichols, Lakeida SO Mahomet-Seymour 15' 6.0"
6 Tippitt, Ellison JR Taylorville 15' 3.5"
7 Fox, Taylor SR Mt. Zion 14' 11.0"
8 Holden, Abigail FR Glenwood 14' 10.0"
9 Johnson, Amijah FR Mattoon 14' 7.5"
10 Pruser, Riley SO Clinton 14' 5.5"
11 White, August JR Glenwood 13' 8.0"
12 Meyer, Cassie SR Argenta-Oreana 13' 8.0"
13 Johnston, Grace SO Warrensburg-Latham 13' 5.0"
14 Petersen, Maci SR Mt. Zion 11' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oladipupo, Sade' FR St. Teresa 15' 9.5"
2 Doty, Shay SR Springfield High School 14' 6.0"
3 Parson, Jenny SR Springfield High School 14' 1.5"
4 Hanson, Ashanti SR Springfield High School 13' 11.5"
5 Cook, Haily FR Mattoon 13' 9.0"
6 Mann, Kennedy FR Taylorville 13' 8.5"
7 Cline, Katelyn FR Mattoon 13' 1.0"
8 Voelker, Emily FR Sangamon Valley 12' 2.5"
9 Hopkins, Courtney SO Shelbyville 10' 5.5"
10 Carlson, Taylor FR Clinton -
11 Miller, Sydney SR Shelbyville -
12 Jones, Kaylee SO Taylorville -
13 Hill, Megan JR Macon Meridian -
14 Storm, Emmalee JR Shelbyville -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Summerlyn SO Mattoon 35' 1.0"
2 Woerner, Allison SR Glenwood 34' 5.0"
3 Meyer, Maddie SR Argenta-Oreana 34' 3.5"
4 Udaku, Chieme SR Springfield High School 32' 3.0"
5 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 32' 0.5"
6 Thomas, Jena SR Clinton 32' 0.0"
7 Pruser, Riley SO Clinton 31' 5.25"
8 Lyons, Ashley JR Warrensburg-Latham 31' 3.5"
9 Niebrugge, Brianna SR St. Teresa 31' 0.5"
10 Snyder, Natalie SO Taylorville 29' 8.0"
11 Johnston, Grace SO Warrensburg-Latham 29' 8.0"
12 Tullis, Jenny SR Taylorville 25' 10.0"
13 Ervin, Rachel SR Mattoon -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, K.D. SR Warrensburg-Latham 50' 7.5"
2 Snyder, Natalie SO Taylorville 36' 10.0"
3 Bray, Mackenzie JR Glenwood 35' 4.0"
4 Perry, Cassie SR Mahomet-Seymour 35' 3.5"
5 Workman, Claudia SO Clinton 34' 9.5"
6 Pisaniello, Kaitlynn SR Warrensburg-Latham 33' 9.0"
7 Hooker, Anna JR St. Teresa 33' 1.5"
8 Butler, Jalen SO Sacred Heart-Griffin 32' 11.0"
9 DeJaynes, Noelle SO St. Teresa 30' 11.0"
10 Jackson, Markesha SO Decatur Eisenhower 30' 1.5"
11 Schable, Kalyn SO Glenwood 29' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butcher, Addyson SO Sacred Heart-Griffin 32' 3.0"
2 Spence, Caliuna SR Decatur Eisenhower 32' 0.0"
3 Daily, Hallie SR Mt. Zion 31' 7.5"
4 Bowling, Caroline SR Mt. Zion 28' 11.0"
5 Tomasello, Xanna SO Taylorville 28' 9.0"
6 Hardin, Maddi SR Mt. Zion 28' 8.5"
7 Tregoning, Amelia SR Glenwood 28' 7.0"
8 Patelski, Kady SO Clinton 28' 2.5"
9 Durbin, Olivia FR Shelbyville 27' 9.0"
10 Turk, Payton FR Mahomet-Seymour 27' 1.0"
11 Himes, Chaselyn FR Mattoon 26' 2.0"
12 Tullis, Jenny SR Taylorville 25' 4.0"
13 Hawkins, Anna SO St. Teresa 22' 3.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oaks, Kalisse SR Springfield High School 28' 0.0"
2 Hill, Angela SO Sacred Heart-Griffin 24' 2.0"
3 -, Tyann SR Springfield High School 23' 11.5"
4 Rout , Mckenzie SR Sangamon Valley 22' 7.0"
5 Bobinski, Kirsten SO Shelbyville 22' 0.0"
6 Centola, Sierra FR Sangamon Valley 21' 8.0"
7 Alford, Marissa SO Mahomet-Seymour 21' 2.0"
8 Garza, Destanie FR Mattoon 21' 0.5"
9 Cernich, Johanna SO Sangamon Valley 19' 2.5"
10 Henne, Haylee SO Mattoon 18' 4.0"
11 Mullin, Alexis JR Shelbyville -