2017 Huey Johnson Memorial

Scores:
Team Score
Bloom Twp.125
Oak Lawn Community86
Thornton Fractional North79
Thornton61
Stagg53
North Lawndale Prep23
Tinley Park11
Steinmetz8

Women's 55m Dash F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, India FR Bloom Twp. 7.75 10
2 Grim, Alexis SO Thornton 7.81 8
3 Johnson, Lavae FR Bloom Twp. 7.94 6
4 White, Mercedes FR Thornton 8.14 4
5 Davis, Brooke SO Tinley Park 8.37 2
6 Gardner, Janea FR Bloom Twp. -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gardner, Janea FR Bloom Twp. 7.76
2 Davis, Brooke SO Tinley Park 8.10
3 Banks, Maya SO Stagg 8.45
4 Ambali, Mistura SO Thornton Fractional North 8.58
5 Damian, Jeniffer SO Steinmetz 9.58
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Lavae FR Bloom Twp. 8.05
2 White, Mercedes FR Thornton 8.09
3 Houston, DeAnna SO Thornton Fractional North 8.51
4 Lyttle, Desiree FR Tinley Park 8.53
5 Emerson, Alexis SO Thornton Fractional North 8.90
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Grim, Alexis SO Thornton 7.78
2 Miazek, Julia FR Stagg 8.17
3 Lenon, Tasia FR Tinley Park 8.50
4 Mayorga, Danielle FR Oak Lawn Community 8.55
5 Pedroza, Yetzamil FR Steinmetz 9.21
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lee, India FR Bloom Twp. 7.81
2 Jackson, Amira FR Oak Lawn Community 8.11
3 Hunter, Tiana JR North Lawndale Prep 8.19
4 Cafagna, Abby FR Oak Lawn Community 8.34
5 Griffith, Linda FR Thornton 8.41

Women's 55m Dash Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Hannah JR Bloom Twp. 7.36 10
2 Beverly, Tiara JR Thornton Fractional North 7.37 8
3 Walker, Fierra JR Stagg 7.47 6
4 Windom, Amari SR Thornton 7.59 4
5 Garrett, Lova SO Stagg 7.62 2
6 Foster, Ari JR North Lawndale Prep 7.88 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griggs, Kyja JR Bloom Twp. 7.92
2 Edwards, Kayla SR Thornton 8.04
3 Coleman, Anijah SO Stagg 8.10
4 Miles, She-Ani SR Thornton Fractional North 8.62
5 Horvath, Hailee JR Oak Lawn Community 9.06
6 Mcgee, Jakyra SR North Lawndale Prep -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Walker, Fierra JR Stagg 7.43
2 Garrett, Lova SO Stagg 7.68
3 Williams, Jasmine SR Bloom Twp. 7.98
4 Egbulefu, Blessing JR Oak Lawn Community 8.10
5 Pelot, Jennifer FR Steinmetz 10.02
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morris, Hannah JR Bloom Twp. 7.38
2 Beverly, Tiara JR Thornton Fractional North 7.44
3 Madden, Jessica JR Thornton 8.36
4 Weeden, Joquel JR Thornton Fractional North 8.44
5 Mulhem, Salam SR Oak Lawn Community 8.51
6 Gomez, Lluviccia SO Steinmetz 9.17
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Windom, Amari SR Thornton 7.65
2 Foster, Ari JR North Lawndale Prep 7.88
3 Kirksy, Talia FR Tinley Park 8.25
4 Jackson, Alexis JR Tinley Park 8.71
5 Damian, Jasmine SO Steinmetz 9.04

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keaton, Mica SR Tinley Park 30.85
2 Jackson, Alexis JR Tinley Park 32.73
3 Horvath, Hailee JR Oak Lawn Community 34.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramirez, Celeste SR Thornton 31.21
2 Mulhem, Salam SR Oak Lawn Community 31.55
3 Knight, Kaylyn SO Stagg 32.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Egbulefu, Blessing JR Oak Lawn Community 30.22 2
2 Weeden, Joquel JR Thornton Fractional North 31.49
3 Smith, Areion SO Steinmetz 34.41
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poskus, April SO Stagg 30.81 1
2 Gomez, Lluviccia SO Steinmetz 33.33
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Windom, Amari SR Thornton 27.67 10
2 Beverly, Tiara JR Thornton Fractional North 28.28 8
3 Woods, Garesia SR Bloom Twp. 28.35 6
4 Williams, Jasmine SR Bloom Twp. 29.12 4

Women's 200m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuduk, Rachel FR Stagg 32.19
2 Ismail, Ahlam SO Stagg 37.98
3 Greer, Ashlee FR Tinley Park 40.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stephens, Tyiana FR Thornton 33.23
2 Burgul, Yasemin FR Tinley Park 36.44
3 Matarieh, Yasmeena FR Stagg 42.13
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Destiny FR Thornton 31.18
2 Roper, Ahlyease FR Thornton Fractional North 34.18
3 Maybell, Makayla FR Tinley Park 35.83
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ojora, Kanyinsola FR Thornton Fractional North 28.64 10
2 Ambali, Mistura SO Thornton Fractional North 31.67
3 Pelot, Jennifer FR Steinmetz 37.86
4 Fedorchuk, Aneta SO Steinmetz 38.58
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Amira FR Oak Lawn Community 30.07 4
2 Hubbard, Kyla SO Bloom Twp. 30.21 2
3 Cafagna, Abby FR Oak Lawn Community 31.03 1
4 Hendricks, Kamryn SO Oak Lawn Community 32.10
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fryer, Allysa FR Bloom Twp. 28.94 8
2 Johnson, Lavae FR Bloom Twp. 29.18 6

Women's 400m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maybell, Makayla FR Tinley Park 1:33.91
2 Olagoke, Dupe FR Thornton Fractional North 1:34.12
3 Burgul, Yasemin FR Tinley Park 1:34.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mayorga, Danielle FR Oak Lawn Community 1:13.91 6
2 Kierna, Julia FR Oak Lawn Community 1:21.90
3 Greer, Ashlee FR Tinley Park 1:41.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Randle, Zaria SO Thornton Fractional North 1:16.11 2
2 Kuduk, Rachel FR Stagg 1:18.70 1
3 Ismail, Ahlam SO Stagg 1:27.85
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gardley, Yani SO Bloom Twp. 1:09.68 10
2 Norris, Kareema SO Bloom Twp. 1:09.88 8
3 Henning, Abby SO Stagg 1:14.93 4
4 Young, Lauarel FR Thornton Fractional North -

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palhegyi, Emma SR Oak Lawn Community 1:15.69
2 Johnson, Daja JR Thornton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lesure, Christine JR Bloom Twp. 1:17.77
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baines, Makayla SO Thornton Fractional North 1:12.27
2 Snodey, Destiny SR Thornton 1:15.41
3 Knight, Kaylyn SO Stagg 1:18.08
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beverly, Tiara JR Thornton Fractional North 1:07.01 8
2 Mitchell, Dorothy SR Thornton 1:09.21 2
3 Egbulefu, Blessing JR Oak Lawn Community 1:10.41 1
4 Bell, Alexus SR North Lawndale Prep 1:13.80
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Garesia SR Bloom Twp. 1:04.57 10
2 Thompson, KeVonna JR Bloom Twp. 1:08.67 6
3 Poskus, April SO Stagg 1:09.13 4
4 McCullough, Maggie SO Tinley Park 1:14.38

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hodges, Latrice JR Thornton Fractional North 3:06.47 1
2 Bindokas, Agnes SR Oak Lawn Community 3:07.07
3 Perez, Leticia JR Steinmetz 3:18.12
4 Montesdeoca, Liv JR Stagg 3:22.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McNeese, Kyla JR Bloom Twp. 2:48.34 10
2 Baines, Makayla SO Thornton Fractional North 2:54.42 8
3 McCallion, Rachel SR Stagg 2:56.16 6
4 Greene, Kailey SR Oak Lawn Community 2:56.56 4
5 Etheridge, Jillian JR Bloom Twp. 3:05.14 2
6 Lizak, Ashley JR Oak Lawn Community 3:10.17
7 Ciuteikis, Gabby SR Tinley Park 3:11.37
8 Henry, Iesha SR North Lawndale Prep 3:16.17
9 Curtin, Samantha JR Stagg 3:42.91

Women's 800m Run F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lydon, Kennedy FR Thornton Fractional North 3:07.49 8
2 Gaeta, Kylie FR Stagg 3:08.86 4
3 Bennett, Jadah SO Thornton Fractional North 3:09.81 1
4 Crume, Kyla SO Bloom Twp. 3:10.24
5 Dissi, Tala FR Stagg 3:19.73
6 Colula, Karla SO Steinmetz 3:37.45
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Connor-Fry, Kylie FR Stagg 3:07.05 10
2 Anderson, Kaitlyn SO Oak Lawn Community 3:08.53 6
3 Hallman, Hannah FR Tinley Park 3:09.63 2
4 Villarreal, Angelina FR Steinmetz 3:09.91
5 Guerra, Kiara FR Oak Lawn Community 3:11.85
6 Liberti, Francesca FR Oak Lawn Community 3:21.70

Women's 3200m Run F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sheridan, Orla FR Oak Lawn Community 15:52.51 10
2 Rivera, Arizait FR Thornton Fractional North 16:12.14 8
3 Rocha, Alfaires FR Oak Lawn Community 17:01.79 6
4 Guerrero Medina, Jazmin FR Oak Lawn Community 17:06.92 4

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jaber, Tasneem SR Oak Lawn Community 13:16.89 10
2 Ruiz, Erica SR Oak Lawn Community 14:23.22 8
3 Miranda, Jenny JR Oak Lawn Community 14:32.62 6
4 Munoz, Adriana JR Thornton Fractional North 14:43.09 4
5 Sanders, Rachel SR Thornton 18:10.86 2

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Windom, Amari SR Thornton 8.87 10
2 Alexander, Taiya SR Stagg 9.37 8
3 Rowe, Jelena SR Bloom Twp. 9.47 6
4 Boulden, Ladeejah SR Thornton Fractional North 9.90 4
5 Bailey, Miayla JR North Lawndale Prep 10.11 2
6 Gorlicki, Mariola SR Oak Lawn Community 10.51 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rowe, Jelena SR Bloom Twp. 9.72
2 Bailey, Miayla JR North Lawndale Prep 10.73
3 Enright, Anna SR Oak Lawn Community 10.80
4 Baines, Makayla SO Thornton Fractional North 13.55
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Windom, Amari SR Thornton 8.93
2 Alexander, Taiya SR Stagg 9.43
3 Boulden, Ladeejah SR Thornton Fractional North 10.37
4 Gorlicki, Mariola SR Oak Lawn Community 10.59
5 Damian, Jahira JR Steinmetz 10.82

Women's 55m Hurdles F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hendricks, Kamryn SO Oak Lawn Community 11.31 10
2 Domino, Michelle FR Oak Lawn Community -
Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hendricks, Kamryn SO Oak Lawn Community 11.31
2 Villarreal, Angelina FR Steinmetz 12.00
3 Domino, Michelle FR Oak Lawn Community 12.00

Women's High Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henning, Abby SO Stagg 4' 5.0" 10
2 Hendricks, Kamryn SO Oak Lawn Community 4' 3.0" 8
3 Jenkins, Kai FR Tinley Park 4' 1.1" 6
4 Lenon, Tasia FR Tinley Park 4' 1.0" 4
5 Young, Lauarel FR Thornton Fractional North 3' 11.1" 2
6 Lydon, Kennedy FR Thornton Fractional North 3' 11.0" 1

Women's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rowe, Jelena SR Bloom Twp. 5' 10.0" 10
2 Williams, Takayla JR Thornton Fractional North 5' 0.0" 8
3 Mcgee, Jakyra SR North Lawndale Prep 4' 10.0" 6
4 Gorlicki, Mariola SR Oak Lawn Community 4' 6.0" 4
5 Victoria, Peterson SO Thornton Fractional North 4' 4.0" 2
6 Evans, Keiyasha SR Thornton 4' 2.0" 1

Women's Pole Vault F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Redman, Miah FR Bloom Twp. 6.60 10

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McGrath, Maddie SO Oak Lawn Community 8' 6.0" 10
2 Epps, Dominique JR Bloom Twp. 7' 0.0" 8
3 Anderson, Janai SR Bloom Twp. 6' 6.0" 6

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griggs, Kyja JR Bloom Twp. 34' 4.5" 10
2 Boulden, Ladeejah SR Thornton Fractional North 32' 7.0" 8
3 Enright, Anna SR Oak Lawn Community 28' 9.75" 6

Women's Triple Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Stephanie SO Thornton 32' 4.75" 10
2 Allen, Octavia SO Bloom Twp. -

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hatch, Rachel SR Oak Lawn Community 25' 6.0"
2 Jenkins, Jamiyah FR Tinley Park 24' 11.0"
3 Hooker, Jatavia JR Oak Lawn Community 24' 7.0"
4 Owens, Cameron SR Tinley Park 24' 2.0"
5 Smith, Areion SO Steinmetz 22' 3.0"
6 Clark, Breanna JR Thornton Fractional North 21' 8.1"
7 Gibson, Kelli SR Thornton Fractional North 21' 8.0"
8 Sequeira, Leslie FR Steinmetz 16' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beltran, Rebecca SO Tinley Park 34' 1.0" 10
2 Alexander, Taiya SR Stagg 33' 8.0" 8
3 Lopez, Leviticus JR Thornton 31' 6.0" 6
4 Williams, Jasmine JR Thornton 28' 10.0" 4
5 Harris-Alexander, Kelsea JR Bloom Twp. 28' 2.0" 2
6 DiGangi, Michaline SR Oak Lawn Community 26' 10.1" 1
7 Gordan, Jazmon'ai JR Stagg 26' 10.0"
8 Murray, Colleen SR Oak Lawn Community 25' 7.0"

Women's Shot Put F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Kayla SO Tinley Park 23' 10.0" 1
2 Alexander, Kennedy FR Thornton Fractional North 20' 10.0"
3 Olagoke, Dupe FR Thornton Fractional North 20' 4.0"
4 Al-Kodmany, Nur SO Stagg 19' 10.5"
5 Pesina, Alexis FR Oak Lawn Community 19' 5.0"
6 Greer, Aniya FR Tinley Park 18' 5.0"
7 Ruano, Lisette FR Stagg 15' 9.0"
8 Matarieh, Yasmeena FR Stagg 14' 9.0"
9 Pillajo, Jennifer FR Steinmetz 10' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miles, Kindle SO Thornton 29' 10.0" 10
2 Baker, Laquanya SO Bloom Twp. 29' 4.0" 8
3 McNeal, AJ JR Tinley Park 28' 11.0" 6
4 Artega, Alyssa SO Oak Lawn Community 28' 8.0" 4
5 Tyler, Mia FR Thornton Fractional North 27' 7.0" 2
6 Francis, Tonia SO Oak Lawn Community 23' 2.0"
7 Williams, Briana JR Thornton Fractional North 22' 4.0"
8 Morissette, Nataly SO Oak Lawn Community 20' 8.0"
9 Loyd, Chiya SO Steinmetz 17' 9.0"