Jacksonville HS Indoor AA/AAA

Scores:
Men's Score
Glenwood78
Breese Central68
Alton60
Springfield52
Freeburg44
Granite City42
Eureka29
Southeast (Springfield)26
Sacred Heart-Griffin24
Triad20
Canton18
Taylorville17
Highland16
Pontiac16
Rochester16
Jersey13
Bloomington Central Catholic7
Quincy4
Keokuk1
 
Women's Score
Dunlap131
Edwardsville64
Springfield50.5
Granite City43.5
Southeast (Springfield)35
Quincy34.5
Freeburg32.5
Alton32
Glenwood27
Triad13.5
Collinsville10
Taylorville10
Jersey10
Bloomington Central Catholic8
Macomb8
Rochester7.5
Keokuk7
Sacred Heart-Griffin6
Lanphier4
Breese Central3
Highland2
Pontiac1
Canton1

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rolfe, Tony SR Glenwood 6.92 10
2 Wilson, Algenon FR Alton 7.26 8
3 Thompson, Brayden SR Canton 7.30 6
4 Brown, Earlie SO Alton 7.30 5
5 Onyewuchi, Nnamdi SR Springfield 7.33 4
6 Caswell, Johnnie SO Triad 7.35 3
7 Thomas, Collin SR Breese Central 7.39 2
8 Hill, Vincent SO Southeast (Springfield) 7.45 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Zehnder, Will SR Triad 7.69
2 Bachman, Jake JR Eureka 7.73
3 Moews, Jack FR Bloomington Central Catholic 7.81
4 Von Behren, Matt SO Sacred Heart-Griffin 8.01
5 Dial, Quinton SR Jersey 8.27
6 Reid, Aden FR Macomb 8.51
7 Williba, Eugene JR Granite City -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Brayden SR Canton 7.26
2 Wilson, Algenon FR Alton 7.38
3 Thomas, Collin SR Breese Central 7.47
4 Hill, Vincent SO Southeast (Springfield) 7.54
5 Meng, Brendan SO Freeburg 7.64
6 Hacker, Jason JR Southeast (Springfield) 7.84
7 Sutton, Jeremiah JR Quincy 7.95
8 Mbah, Cyrille SR Eureka -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rolfe, Tony SR Glenwood 6.95
2 Stewart, Bailey SR Breese Central 7.60
3 Moore, Jagger SO Taylorville 7.64
4 Baalman, Brandon SR Jersey 7.74
5 Chamberlin, Jace SR Canton 7.77
6 Panopio, Matthew FR Bloomington Central Catholic 7.96
7 Potts, Kenny SO Pontiac 8.19
8 Tinder, Braedon SR Keokuk -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Earlie SO Alton 7.30
2 Caswell, Johnnie SO Triad 7.33
3 Onyewuchi, Nnamdi SR Springfield 7.36
4 Orozco, Ivan JR Highland 7.68
5 Geiger, Mason JR Highland 7.68
6 Campbell, Dae'Sean JR Quincy 7.69
7 Hall, Quentin FR Taylorville 7.80
8 Lee, Tremayne JR Sacred Heart-Griffin -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Noah SO Freeburg 7.59
2 Duban, Ben JR Rochester 7.61
3 Turner, Kevin SR Pontiac 7.78
4 Towns, Kejuan FR Granite City 7.91
5 Sizemore, Gavin JR Macomb 8.67
6 Burnes, Wendel JR Springfield -
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bunfill, Dylan JR Jacksonville 7.68
2 Bonner, Andrew SO Jacksonville 7.69
3 Bax, Zach JR Rochester 7.72
4 Flax-Solomon, Cory SO Keokuk 7.74

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stokes, Tyquavian SR Keokuk 26.11
2 Ludwig, Jacob SO Bloomington Central Catholic 27.12
3 Dixon, Nehemia JR Granite City 27.63
4 Maierhofer, Tristan SR Pontiac -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Halverson, Jake JR Canton 25.11
2 Bonner, Andrew SO Jacksonville 25.25
3 Silas, Maurice JR Quincy 26.10
4 Flax-Solomon, Cory SO Keokuk 26.30
5 Beemsterboer, Jack SO Bloomington Central Catholic 26.38
6 Metcalf, Adam SR Pontiac 27.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bunfill, Dylan JR Jacksonville 25.02
2 Stelivan, Jujuan JR Southeast (Springfield) 25.45
3 Otten, Dylan JR Freeburg 25.91
4 Blakes, Emanuel JR Eureka 26.52
5 Gully IV, Roy SO Springfield 26.78
6 Wendle, Mike SO Jersey -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuhlman, Jacob SR Glenwood 24.91
2 Hoffman, Josh SR Quincy 25.77
3 Williams, Talon SO Rochester 25.82
4 Miller, Armonte SO Alton 26.19
5 Lino, Skyler FR Macomb 29.28
6 Houck, Spencer SR Freeburg -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fogle, Ryan SR Eureka 24.83 1
2 Lobb, Tyson SO Breese Central 24.88
3 Moore, Jagger SO Taylorville 25.01
4 Hall, Kevin JR Jersey 25.45
5 Richter, Bennett SR Breese Central 25.56
6 Emuze, David FR Southeast (Springfield) 25.95
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Brayden SR Canton 24.33 4
2 Curtis, Malik SO Triad 25.06
3 Duban, Ben JR Rochester -
4 DeProw, Chase JR Highland -
5 Champley, Evan JR Taylorville -
6 Zehnder, Will SR Triad -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Higgins, Tyler SR Highland 22.63 10
2 Blair, Tristan SR Sacred Heart-Griffin 23.31 8
3 Marsaglia, Luke SO Glenwood 23.59 6
4 Onyewuchi, Nnamdi SR Springfield 23.80 5
5 Brown, Earlie SO Alton 24.72 3
6 Lee, Tremayne JR Sacred Heart-Griffin 24.81 2

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Shawn SR Jersey 59.99
2 Olsen, Alek SO Jacksonville 1:01.11
3 Ramirez, Luis JR Jacksonville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boeren, Marshall FR Triad 59.33
2 Whitfield, Sander FR Quincy 1:02.14
3 Hausman, Isaac JR Jersey 1:02.39
4 Cross, Nathaniel FR Rochester 1:03.77
5 Bristow, Alec JR Pontiac 1:05.05
6 Arends, Luke FR Rochester 1:05.64
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ibarra, Luis JR Canton 58.59
2 Towns, Devon SO Triad 59.20
3 Collier, Caleb SR Canton 1:00.02
4 Davis, Brayden SO Macomb 1:00.80
5 Jester, Ryan SR Freeburg -
6 Fenton, Tyce JR Keokuk -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alston, Nicholas JR Quincy 58.09
2 Brook, Logan SO Bloomington Central Catholic 59.05
3 Lee III, Eddie FR Keokuk 1:01.50
4 Lopez, Nick FR Alton 1:05.74
5 Johnson, Colton JR Eureka -
6 Schmitt, Noah JR Highland -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Opeoluwa JR Southeast (Springfield) 55.58 3
2 Schiff, Austin SO Glenwood 56.37
3 Standish, Connor SO Eureka 56.50
4 Beard, Max FR Sacred Heart-Griffin 58.05
5 Phillips, Thomas FR Macomb 58.30
6 Williams, Cameron SR Glenwood 58.34
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hawkins, Qa'Ron SO Springfield 55.09 4
2 Meng, Brendan SO Freeburg 55.80 1
3 Whittle, Joel SR Pontiac 56.55
4 Williams, Elijah SO Springfield 56.65
5 Champley, Evan JR Taylorville -
6 Thole, Grant SR Highland -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blair, Tristan SR Sacred Heart-Griffin 53.41 10
2 Thomas, Collin SR Breese Central 53.70 8
3 White, Josh JR Southeast (Springfield) 54.15 6
4 Walton, Carter SO Taylorville 54.64 5
5 Stewart, Bailey SR Breese Central 55.73 2
6 Macias, Arie SR Alton -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schlenker, Adam SR Bloomington Central Catholic 2:13.45
2 Bracco, Michael JR Sacred Heart-Griffin 2:15.84
3 Ibarra, Luis JR Canton 2:17.64
4 McMillen, Wes SO Highland 2:20.05
5 Heinold, Alex SO Eureka 2:20.63
6 Barker, Isaiah SO Triad 2:20.83
7 Bryden, Andrew SR Jersey 2:22.05
8 Lewis, Ben SO Alton 2:23.49
9 Croxford, Ryan SO Jersey 2:25.35
10 Theobald, Jesse JR Canton 2:26.24
11 Ford, Chauncey FR Macomb 2:33.19
12 Arndt, Ethan JR Bloomington Central Catholic 2:34.50
13 Hampton, Nathan SO Southeast (Springfield) 2:35.24
14 Wright, Tanner SR Pontiac 2:37.31
15 Smith, Richard SO Southeast (Springfield) 2:37.87
16 Walder, Keith JR Eureka -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walters, Seth JR Rochester 2:09.46
2 Kauerauf, Luke SR Glenwood 2:11.33
3 Swift, Billy JR Sacred Heart-Griffin 2:11.99
4 Nikonowicz, Leo SR Granite City 2:13.63
5 Shepler, Dakota SO Macomb 2:13.65
6 Herberling, John FR Taylorville 2:17.64
7 McNay, Andrew JR Quincy 2:18.01
8 Garner, Keith JR Quincy 2:18.01
9 Jung, Zach SR Triad 2:18.98
10 Kruep, Hunter JR Breese Central 2:20.50
11 Strubhart, Hunter SO Breese Central 2:21.14
12 Lee III, Eddie FR Keokuk 2:25.37
13 Schrage, Brock SR Highland 2:26.82
14 Fatheree, Ryan SR Jacksonville 2:33.51
15 Muston, Connor SR Keokuk 2:40.26
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Keefe, Andrew SO Granite City 1:59.35 10
2 Cable, Josh JR Rochester 2:00.82 8
3 Durham, Nate SR Pontiac 2:04.03 6
4 Wilkerson, Drew SR Freeburg 2:04.34 5
5 Collier, Craig SR Freeburg 2:04.60 4
6 Gary, Jarrett SR Springfield 2:04.61 3
7 Formea, Will SO Springfield 2:04.71 2
8 Walton, Will SR Taylorville 2:08.03 1
9 Macias, Arie SR Alton 2:08.28
10 Capps, Logan JR Glenwood 2:13.20
11 Moberly, Jacob JR Jacksonville 2:18.21

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bergschneider, Reese JR Taylorville 5:24.53
2 soltermann, christopher FR Jacksonville 5:26.11
3 Wyse, Dalton SR Southeast (Springfield) 5:38.32
4 Thomas, Ryan JR Bloomington Central Catholic 5:40.81
5 Mcfarlin, Don JR Eureka 5:43.27
6 Hampton, Nathan SO Southeast (Springfield) 5:43.32
7 VanNess, Logan JR Breese Central 5:45.13
8 Duke, Caleb JR Breese Central 5:45.97
9 Muston, Connor SR Keokuk 6:01.81
10 Vigezzi, Tim SR Macomb 6:05.39
11 Saxer, Michael JR Jacksonville 6:13.30
12 Graves, Carter JR Pontiac 6:56.48
13 Washburn, Trenton SR Keokuk 7:52.71
14 Theobald, Jesse JR Canton -
15 Wood, Mason FR Canton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Kyle SO Eureka 5:02.26
2 Martin, Seth SO Triad 5:03.23
3 Fahey, Brendan SO Sacred Heart-Griffin 5:06.28
4 Waldinger, Ryan SO Springfield 5:07.08
5 Cazier, Christian SO Jersey 5:09.46
6 Bertman, Andrew SO Jersey 5:10.24
7 Oh, Michael SR Sacred Heart-Griffin 5:10.35
8 Patton, Deric SO Triad 5:10.87
9 Staley, Elliot FR Rochester 5:11.35
10 Brown, Mason SO Rochester 5:12.30
11 Shepler, Dakota SO Macomb 5:12.69
12 Fleer, Noah SO Quincy 5:12.99
13 Harold, Tony SO Granite City 5:13.71
14 Stillwell, Bryce SO Quincy 5:15.59
15 Corrigan, Seth JR Pontiac 5:40.40
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Keefe, Will SR Granite City 4:29.81 10
2 Parrish, Charlie JR Freeburg 4:33.26 8
3 Durr, Chris SR Glenwood 4:37.65 6
4 Rathgeb, Evan SR Alton 4:41.19 5
5 Dionesotes, Will JR Bloomington Central Catholic 4:45.75 4
6 Maton, Dathan SO Glenwood 4:48.46 3
7 Plocher, Jacob SR Highland 4:51.59 2
8 Sloan, Luke SR Taylorville 4:52.24 1
9 Hatter, Blake SO Freeburg 4:52.80
10 Havis, Cassius FR Alton 4:57.10
11 Forness, Sam FR Springfield 4:59.21
12 Schrage, Brendan SR Highland 5:18.74

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rakers, Ben SR Breese Central 8.58 10
2 Tindall, Tyler JR Granite City 9.15 8
3 Rexing, Tom JR Jersey 9.27 6
4 Williams, Noah SO Freeburg 9.63 5
5 Stratman, Korbin JR Quincy 9.64 4
6 Johnson, Montrail SR Alton 9.70 3
7 Treadwell, Tyrone JR Springfield 9.93 2
8 Mizeur, Jacob SR Sacred Heart-Griffin 9.97 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rakers, Ben SR Breese Central 8.56
2 Treadwell, Tyrone JR Springfield 9.24
3 Johnson, Montrail SR Alton 9.25
4 Williams, Noah SO Freeburg 9.31
5 Rexing, Tom JR Jersey 9.36
6 Elbe, Nick SO Freeburg 9.87
7 Donovan, Andrew SO Quincy 10.84
8 Hansen, Robbie SR Glenwood -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mizeur, Jacob SR Sacred Heart-Griffin 9.81
2 Dunaway, Zebert JR Taylorville 10.13
3 Johnson, Colton JR Eureka 10.28
4 Laurentsen, Ryan JR Pontiac 12.06
5 Davis, August FR Sacred Heart-Griffin -
6 Hutchinson, Richard JR Triad -
7 Detmer, Jay JR Breese Central -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Blakes, Emanuel JR Eureka 9.98
2 Baker, Evan SR Macomb 10.17
3 Schmitt, Noah JR Highland 10.94
4 Kimbrel, Austin SR Jersey -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tindall, Tyler JR Granite City 9.13
2 Stratman, Korbin JR Quincy 9.49
3 Halford, Keigan SO Taylorville 9.91
4 Smith, Jordan JR Granite City 9.97
5 Mason, Tony SO Bloomington Central Catholic 10.44
6 Johnson, Keonte SO Alton 10.56
7 Bristow, Alec JR Pontiac 10.66
8 Weston, James JR Southeast (Springfield) 10.74

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Breese Central A Ben Rakers, Collin Thomas,
Tyson Lobb, Bailey Stewart
1:35.30 10
2 Glenwood A Tony Rolfe, Austin Schiff,
Brad Whewell, Luke Marsaglia
1:36.18 8
3 Alton A Earlie Brown, Tony Dobbins,
Demontra Wilson, Kiondray Samelton
1:36.52 6
4 Springfield A Cameron Jones, Germaine Evans,
Nnamdi Onyewuchi, Wendel Burnes
1:37.95 5
5 Eureka A Ryan Fogle, Jake Bachman,
Mayson Lehman, Cyrille Mbah
1:39.12 4
6 Sacred Heart-Griffin A Gabe Bonansinga, Jack Ross,
Tristan Blair, Tremayne Lee
1:39.48 3
7 Canton A Jace Chamberlin, Josh Weyers,
Jake Halverson, Brayden Thompson
1:40.23 2
8 Triad A Johnnie Caswell, Malik Curtis,
Amaziah Lusk, Will Zehnder
1:40.38 1
9 Southeast (Springfield) A Jason Hacker, Vincent Hill,
Victor Portis, Jujuan Stelivan
1:40.88
10 Jersey A Brandon Baalman, Kevin Hall,
Dereck Hill, Mike Wendle
1:40.89
11 Granite City A Jordan Smith, DeShawn Smith,
Tyler Tindall, Kejuan Towns
1:40.95
12 Highland A Mason Geiger, Seby Wolf,
Ivan Orozco, Chase DeProw
1:42.20
13 Freeburg A Noah Williams, Brendan Meng,
Nick Elbe, Spencer Houck
1:42.45
14 Pontiac A Ethan Lee, Kevin Turner,
Kenny Potts, Geno Borrego
1:43.13
15 Quincy A Heath Clark, Benjamin Hodges,
Collin Stierlin, Tristan Hoener
1:43.85
16 Keokuk A Braedon Tinder, Tyquavian Stokes,
Tyce Fenton, Cory Flax-Solomon
1:44.21
17 Rochester A Brady Wycoff, Logan Tapscott,
Tate Ferguson, Zach Bax
1:44.31
18 Bloomington Central Catholic A Logan Brook, Jack Beemsterboer,
Jack Moews, Matthew Panopio
1:45.97
19 Macomb A Evan Baker, Aden Reid,
Quintin Adler, Skyler Lino
1:51.72
20 Jacksonville A Andrew Bonner, Dylan Bunfill,
Christian Rodriguez, Alek Olsen
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Eureka A Logan Ogg, Tommy Standish,
Jake Bachman, Cyrille Mbah
3:38.96 10
2 Glenwood A Justin Montrey, Chelky Blaise,
Brad Whewell, Luke Marsaglia
3:41.62 8
3 Breese Central A Bennett Richter, Jay Detmer,
Bailey Stewart, Collin Thomas
3:42.76 6
4 Southeast (Springfield) A Jason Hacker, Opeoluwa Jones,
James Weston, Josh White
3:45.64 5
5 Triad A Zach Knopf, Amaziah Lusk,
Anthony Larue, Richard Hutchinson
3:47.36 4
6 Pontiac A Joel Whittle, Nate Durham,
Ethan Lee, Jack Fogarty
3:47.52 3
7 Alton A Matt Paulda, Kelvin Cummings,
Cassius Havis, Montrail Johnson
3:47.78 2
8 Granite City A Andrew O'Keefe, Tyler Tindall,
Jordan Smith, Leo Nikonowicz
3:48.93 1
9 Springfield A Will Formea, Jarrett Gary,
Tyrone Treadwell, Elijah Williams
3:49.50
10 Freeburg A Ian Alberts, Craig Collier,
Nick Elbe, Brendan Meng
3:50.12
11 Bloomington Central Catholic A Will Dionesotes, Logan Brook,
Jack Moews, Danny Homan
3:52.61
12 Highland A Bryce Sexton, Isaac Jones,
Seby Wolf, Tyler Higgins
3:53.47
13 Rochester A Josh Cable, Justin Meadows,
Brady Wycoff, Seth Walters
3:54.74
14 Jersey A Ben Flowers, Austin Koenig,
Dereck Hill, Lucas Ross
3:54.92
15 Quincy A Tristan Hoener, Nicholas Alston,
Jack Bartley, Christopher Bradshaw
3:55.66
16 Sacred Heart-Griffin A Max Beard, Gabe Bonansinga,
Jack Ross, Matt Von Behren
3:56.08
17 Jacksonville A Ryan Fatheree, Dylan Bunfill,
Jacob Moberly, Jacob Covell
4:04.16
18 Keokuk A Tyce Fenton, Eddie Lee III,
Cameron Robertson, Dylan Finch
4:17.70

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Alton A Arie Macias, Kelvin Cummings,
Evan Rathgeb, Cassius Havis
8:33.57 10
2 Taylorville A Luke Sloan, John Herberling,
Carter Walton, Will Walton
8:36.49 8
3 Eureka A Tommy Standish, Connor Standish,
Keith Walder, Cyrille Mbah
8:37.05 6
4 Glenwood A Justin Montrey, Logan Capps,
Chelky Blaise, Chris Durr
8:37.70 5
5 Highland A Bryce Sexton, Jacob Plocher,
Isaac Jones, Jack Beiermann
8:41.74 4
6 Triad A Zach Knopf, Zach Jung,
Isaiah Barker, Ben Walter
9:10.04 3
7 Pontiac A Joel Whittle, Jack Fogarty,
Seth Corrigan, Alex Sennott
9:21.35 2
8 Jersey A Ben Flowers, Andrew Bertman,
Alan Wendell, Andrew Bryden
9:23.62 1
9 Keokuk A Dylan Finch, Cameron Robertson,
Trenton Washburn, Connor Muston
9:31.48
10 Jacksonville A Ryan Fatheree, Jacob Covell,
Jacob Moberly, christopher soltermann
9:34.27
11 Freeburg A Connor Stein, Jared Holliday,
Mackallen Smith, Owen Holliday
9:34.90
12 Rochester A Daniel Ryan, Jacob White,
Riley McKneelen, Liam Higginbotham
9:35.74
13 Bloomington Central Catholic A Ethan Arndt, Adam Schlenker,
Danny Homan, Ryan Thomas
9:35.99
14 Macomb A Tim Vigezzi, Thomas Phillips,
Robert Fields III, Chauncey Ford
9:38.65
15 Sacred Heart-Griffin A Andre Tarter, Aden Boehme,
Daniel Cavanaugh, Zach Megginson
9:46.16
16 Granite City A Jeremiah Perry, Donald James,
Aidan Sampson, Kariem Ali
9:49.31
17 Southeast (Springfield) A Opeoluwa Jones, Dalton Wyse,
Josh White, Nicholas Cranik
9:57.22
18 Springfield A Ben KIm, Brady Malone,
Ben Brower, Devon Swafford
10:06.89
19 Quincy A Blake Stillwell, Nathan Farlow,
Sean McCaughey, Simon Shackleton
10:07.30
20 Breese Central A Noah Hollenkamp, Caleb Duke,
Hunter Strubhart, Hunter Kruep
11:20.29

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Detmer, Jay JR Breese Central 6' 2.0" 10
2 Kohrmann, Brent SR Breese Central 6' 2.0" 8
3 Kimbrel, Austin SR Jersey 6' 0.0" 6
4 Deal, Torrey SR Granite City 6' 0.0" 5
5 White, Josh JR Southeast (Springfield) 5' 10.0" 4
6 Pluff, Zach SO Freeburg 5' 8.0" 3
7 Emuze, David FR Southeast (Springfield) 5' 8.0" 2
8 Hancock, Will SO Triad 5' 8.0" 1
9 Borrego, Geno SR Pontiac 5' 8.0"
10 Gully IV, Roy SO Springfield 5' 8.0"
11 Snyder, Jacob SO Quincy 5' 6.0"
12 Mason, Sam SO Bloomington Central Catholic 5' 6.0"
13 Yu, Philip FR Bloomington Central Catholic 5' 6.0"
14 Dunaway, Zebert JR Taylorville 5' 6.0"
15 Womack, Ju'qui SO Alton 5' 6.0"
16 Herberling, John FR Taylorville 5' 4.0"
17 Donovan, Andrew SO Quincy 5' 4.0"
18 Gary, Jaylen SO Springfield 5' 4.0"
19 Frasier, Treymayne SO Sacred Heart-Griffin 5' 4.0"
20 Lyons, Matt JR Pontiac 5' 2.0"
21 Shea, Hayden JR Freeburg 5' 2.0"
22 Baker, Evan SR Macomb 5' 2.0"
23 Danner, Miles JR Eureka -
24 McCaw, Blake FR Highland -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alberts, Ian SR Freeburg 12' 6.0" 10
2 Elliot, Jadon SO Triad 11' 6.0" 8
3 Weyers, Josh JR Canton 11' 0.0" 6
4 Melgreen, Spencer SR Rochester 10' 6.0" 5
5 Laurentsen, Ryan JR Pontiac 10' 6.0" 4
6 Reeves, Matt JR Rochester 10' 6.0" 3
7 Dowell, Tanner JR Glenwood 10' 6.0" 2
8 Jacobs, Peter SR Freeburg 10' 6.0" 1
9 Wolf, Seby JR Highland 10' 6.0"
10 Burns, Billy SR Pontiac 10' 0.0"
11 Nicard, Kristian SR Granite City 9' 0.0"
12 Stratman, Korbin JR Quincy 9' 0.0"
13 Lauber, Jerry SO Triad 9' 0.0"
14 Thornton, Deakon JR Highland 9' 0.0"
15 Stillwell, Blake SO Quincy 8' 0.0"

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rolfe, Tony SR Glenwood 22' 11.0" 10
2 Rakers, Ben SR Breese Central 21' 0.0" 8
3 Jones, Cameron SO Springfield 20' 11.5" 6
4 Burnes, Wendel JR Springfield 20' 4.0" 5
5 Meng, Brendan SO Freeburg 20' 1.0" 4
6 Samelton, Kiondray JR Alton 20' 1.0" 3
7 Fogle, Ryan SR Eureka 19' 10.0" 2
8 Tinder, Braedon SR Keokuk 19' 9.5" 1
9 Baalman, Brandon SR Jersey 19' 3.0"
10 Detmer, Jay JR Breese Central 19' 2.0"
11 Moore, Jagger SO Taylorville 18' 7.5"
12 Campbell, Dae'Sean JR Quincy 18' 5.0"
13 Borrego, Angelo JR Pontiac 18' 4.5"
14 Orozco, Ivan JR Highland 18' 4.0"
15 Geiger, Mason JR Highland 18' 3.0"
16 Chamberlin, Jace SR Canton 18' 3.0"
17 Allen, Andrew FR Triad 18' 1.0"
18 Homan, Danny JR Bloomington Central Catholic 17' 8.5"
19 Dickenson, Connor JR Glenwood 17' 8.5"
20 Stelivan, Jujuan JR Southeast (Springfield) 17' 7.0"
21 Stock, Noah FR Freeburg 17' 4.0"
22 Towns, Devon SO Triad 17' 2.0"
23 Stokes, Tyquavian SR Keokuk 16' 11.5"
24 Lehman, Mayson JR Eureka 16' 9.0"
25 Sutton, Jeremiah JR Quincy 16' 7.0"
26 Metcalf, Adam SR Pontiac 16' 6.0"
27 Hacker, Jason JR Southeast (Springfield) 16' 5.0"
28 Shaw, Josh JR Jersey 16' 3.5"
29 Guo, Andy FR Granite City 15' 4.0"
30 Ludwig, Jacob SO Bloomington Central Catholic 15' 0.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rolfe, Tony SR Glenwood 47' 4.0" 10
2 Deal, Torrey SR Granite City 43' 0.0" 8
3 Hawkins, Qa'Ron SO Springfield 42' 10.0" 6
4 Treadwell, Tyrone JR Springfield 42' 0.0" 5
5 Rakers, Ben SR Breese Central 41' 7.0" 4
6 Samelton, Kiondray JR Alton 41' 4.0" 3
7 Meng, Brendan SO Freeburg 41' 3.0" 2
8 Borrego, Geno SR Pontiac 39' 1.0" 1
9 Nason, Spencer SO Eureka 38' 5.0"
10 Emuze, David FR Southeast (Springfield) 38' 4.5"
11 Dickenson, Connor JR Glenwood 38' 1.5"
12 McDuffy, Mychale FR Freeburg 37' 6.0"
13 Borrego, Angelo JR Pontiac 37' 0.0"
14 Shaw, Marquis SR Granite City 36' 9.0"
15 Wedmore, James SO Triad 36' 9.0"
16 Mason, Tony SO Bloomington Central Catholic 36' 7.0"
17 Richter, Bennett SR Breese Central 36' 2.0"
18 Shaw, Josh JR Jersey 35' 8.0"
19 Schmitt, Noah JR Highland 35' 8.0"
20 Campbell, Dae'Sean JR Quincy 35' 5.5"
21 Wilson, Algenon FR Alton 34' 10.0"
22 Sands, Connor FR Highland 34' 9.5"
23 Johnson, Colton JR Eureka -
24 Hoffman, Josh SR Quincy -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Melvin, Liam JR Pontiac 40' 6.25"
2 Speidel, Ross JR Jersey 39' 9.5"
3 Coons, Blake JR Quincy 38' 2.5"
4 Bland, Robert SO Triad 37' 9.25"
5 Means, Jaren SO Bloomington Central Catholic 37' 4.5"
6 Craigmiles, Jaden JR Jersey 37' 4.5"
7 Guzman, Anthony SO Granite City 35' 6.25"
8 Kilgore, Brent SR Pontiac 35' 6.25"
9 Gassett, Nathan SR Granite City 35' 2.5"
10 Smith, Christian SR Southeast (Springfield) 34' 8.0"
11 Hahn, Marcus SR Freeburg 34' 3.0"
12 Langhauser, Trent SR Highland 29' 4.75"
13 Washburn, Trenton SR Keokuk 28' 8.75"
14 Strothman, Nick FR Springfield 27' 3.75"
15 Smith, Jacob JR Keokuk 25' 7.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Mikey JR Glenwood 47' 1.5" 10
2 Samelton, Kalen SR Alton 46' 10.5" 8
3 Brown, Derek JR Eureka 46' 5.0" 6
4 Johnson, Maurice SR Southeast (Springfield) 43' 7.25" 5
5 Marfell, Myles SR Alton 43' 6.25" 4
6 Blaney, Matthew SR Bloomington Central Catholic 42' 6.0" 3
7 Woods, Kyle JR Taylorville 42' 6.0" 2
8 Ivy, Hunter JR Freeburg 41' 11.75" 1
9 Houberg, Jared JR Triad 41' 11.5"
10 Letcher, Tristan SR Taylorville 41' 10.75"
11 Johnson, Clay JR Rochester 39' 10.75"
12 Alewelt, Clay FR Rochester 39' 8.75"
13 Miller, Gage JR Canton 38' 6.5"
14 Waskow, Jacob FR Canton 37' 2.25"
15 Brunier, Payton SR Quincy 36' 7.25"

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Erewele, Ozzy JR Springfield 7.70 10
2 Pauli, Kiara SO Dunlap 7.73 8
3 Rush, Toni SO Granite City 8.02 6
4 Sajna, Aanise JR Dunlap 8.09 5
5 Lacey, Daysha SO Alton 8.17 4
6 Wilson, Niya SR Granite City 8.23 3
7 Woerner, Allison SR Glenwood 8.36 2
8 Ailes-Primes, Ya' Mia JR Keokuk 8.38 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Rashia FR Alton 8.44
2 Torres, Corraima FR Collinsville 8.55
3 Snow, Alexis JR Pontiac 9.36
4 Donelan, Liz FR Sacred Heart-Griffin 9.54
5 Mesle, Morgan JR Highland 10.31
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ailes-Primes, Ya' Mia JR Keokuk 8.32
2 Woerner, Allison SR Glenwood 8.33
3 Boykin, Alexis SO Edwardsville 8.41
4 Meissner, Faye JR Breese Central 8.41
5 Seger, Alexa SO Triad 8.90
6 Sutton, Leah JR Highland 9.09
7 Rudolph, Tristyn JR Jersey 9.17
8 Florence, Kaylynn FR Southeast (Springfield) -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sajna, Aanise JR Dunlap 8.01
2 Rush, Toni SO Granite City 8.01
3 Hempen, Jessie JR Breese Central 8.33
4 Nerland, Aubree FR Glenwood 8.44
5 Drain, Aireanna JR Freeburg 8.56
6 Fawcett, Cassidy SO Canton 8.88
7 Vickers, Maysha SO Jersey 8.93
8 Haccandy, Marie SO Sacred Heart-Griffin 9.31
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lacey, Daysha SO Alton 8.20
2 Rose, Alexandria FR Quincy 8.53
3 Tanner, Jontanae FR Collinsville 9.14
4 Buerklin, Sujata SR Keokuk 9.23
5 Mott, Isabella FR Lanphier 9.40
6 Delay, Lola SO Southeast (Springfield) -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pauli, Kiara SO Dunlap 7.73
2 Wilson, Niya SR Granite City 8.17
3 Jacobs, Alexis SR Edwardsville 8.36
4 Tippitt, Ellison JR Taylorville 8.65
5 Borger, Hayleigh SO Freeburg 8.93
6 Doty, Shay FR Springfield 8.94
7 Fields, Monique SR Canton 9.00
8 Mears, Chante SO Quincy 9.36
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Erewele, Ozzy JR Springfield 7.70
2 Farmer, Ashley JR Lanphier 8.39
3 Barton, Kyleigh FR Triad 8.47
4 Upton, Shae JR Jacksonville 8.76
5 Miller, Ashley SO Bloomington Central Catholic 8.97
6 Avellone, Addyson SO Jacksonville 9.18
7 Matthews, Kyla SR Macomb 9.31
8 Dively, Anna JR Macomb 9.67

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eck, Megan SO Pontiac 31.83
2 lydigsen, lily FR Pontiac 32.75
3 Braswell, Taylor JR Highland 34.62
4 Roberts, Whitney JR Highland 34.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hefley, Jamie SO Rochester 30.11
2 Moore, Kylana FR Lanphier 30.13
3 Price, Noelle FR Lanphier 30.77
4 Black, Devyne JR Southeast (Springfield) 31.46
5 Donelan, Liz FR Sacred Heart-Griffin 32.17
6 Swenny, Alyssa JR Sacred Heart-Griffin 34.07
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Bria SO Collinsville 29.48
2 Miller, Ashley SO Bloomington Central Catholic 30.23
3 Richards, Molly SR Rochester 30.32
4 Grigg, Bailey FR Triad 30.51
5 Borger, Hayleigh SO Freeburg 31.70
6 Dietz, Hailey JR Bloomington Central Catholic 32.92
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nichols, Cydne SR Southeast (Springfield) 28.49
2 Davis, Natasha JR Edwardsville 29.09
3 Fandrey, Riley SO Triad 30.77
4 Seymour, Savannah SO Jacksonville 31.40
5 Tepen, Fran JR Jersey 31.74
6 Shepard, Grace FR Quincy 33.75
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horstmann, Abbie JR Breese Central 28.78
2 Nerland, Aubree FR Glenwood 28.83
3 Torres, Corraima FR Collinsville 28.87
4 Snyders, Anne SR Jersey 29.45
5 Churchill, McKenna FR Canton 29.64
6 Hess, Mackenzie SO Canton 30.72
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reid, Destiny SO Macomb 27.68 3
2 Drain, Aireanna JR Freeburg 29.07
3 Smith, Blessed SR Macomb 29.27
4 Brueggemann, Paige JR Breese Central 29.78
5 Montgomery, Claire FR Taylorville 29.81
6 Koeber, Cassidy FR Keokuk 29.96
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sajna, Aanise JR Dunlap 27.32 5
2 Ailes-Primes, Ya' Mia JR Keokuk 28.26 2
3 Boykin, Alexis SO Edwardsville 28.43 1
4 Hanson, Ashanti FR Springfield 29.38
5 Lehner, Codi-Lynn SR Quincy 29.41
6 Upton, Shae JR Jacksonville 31.24
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Erewele, Ozzy JR Springfield 25.82 10
2 Pauli, Kiara SO Dunlap 26.06 8
3 Rush, Toni SO Granite City 26.75 6
4 Pointer, Robyn SR Granite City 27.47 4
5 Mason-El, Koran FR Alton 30.10
6 Woerner, Allison SR Glenwood -

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Kylana FR Lanphier 1:14.27
2 Johnson, Emily SO Granite City 1:17.75
3 Trader, Ashley FR Rochester 1:18.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kittrell, Bryannah FR Lanphier 1:13.58
2 Beemsterboer, Bryn FR Bloomington Central Catholic 1:15.03
3 Schoeck, Mackenzie SO Highland 1:16.22
4 Smith, Siona FR Keokuk 1:16.36
5 Mason-El, Koran FR Alton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bracco, Grace FR Sacred Heart-Griffin 1:12.53
2 Shawgo, Sloan SO Canton 1:13.05
3 Stringer, Sydney FR Triad 1:14.00
4 davidson, adrienna FR Pontiac 1:14.32
5 Viviano, Savannah FR Triad 1:16.87
6 Dappen, Kaitlan FR Bloomington Central Catholic 1:16.97
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schrage, Macy FR Glenwood 1:11.90
2 Smith, Blessed SR Macomb 1:12.12
3 Villegas, Selina FR Collinsville 1:12.70
4 Teichman, Allison SO Springfield 1:13.33
5 McDonald, Jordan FR Collinsville 1:17.31
6 Tinder, Jetta FR Keokuk -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gegen, Annie SR Rochester 1:07.74
2 Brahler, Madeline FR Alton 1:08.42
3 Triplett, Breanna SO Southeast (Springfield) 1:08.74
4 Comer, Alyssa JR Granite City 1:09.16
5 Churchill, McKenna FR Canton 1:11.48
6 Braud, Caroline FR Sacred Heart-Griffin -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Christopher, Sarah JR Pontiac 1:05.39 1
2 Hoenes, Lizzy SO Dunlap 1:05.43
3 Manns, Abby FR Jersey 1:06.98
4 Bergkoetter, Allison SR Freeburg 1:08.27
5 Hickerson, Gracey FR Quincy 1:10.91
6 White, August JR Glenwood 1:12.10
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reid, Destiny SO Macomb 1:02.06 5
2 Tomasello, Xanna SO Taylorville 1:04.69 2
3 Parsons, Jennifer JR Springfield 1:06.28
4 Vogler, Katie JR Quincy 1:07.26
5 Rakers, Jordyn SO Breese Central 1:07.65
6 Lee, Contessa SO Southeast (Springfield) 1:10.75
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chapman, Kiara SR Jersey 1:01.06 10
2 Georgieff, Sarah JR Dunlap 1:01.64 8
3 Cashdollar, Lorie JR Edwardsville 1:01.97 6
4 Kubicek, Rachel SO Edwardsville 1:03.97 4
5 Whitworth, Kayla JR Freeburg 1:04.21 3
6 Hempen, Jessie JR Breese Central 1:06.83

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norris, Abigail SO Springfield 2:49.10
2 Crum, Kloe FR Southeast (Springfield) 2:54.60
3 Postma, Alyssa FR Triad 2:56.30
4 Ridley, Madison SO Springfield 2:56.40
5 Wohlstadter, Emma JR Macomb 3:03.30
6 Kane, Kayla FR Rochester 3:09.30
7 Mehrkens, Andrea SR Pontiac 3:09.60
8 Crisostomo, Jacey JR Pontiac 3:12.50
9 Rhone, MacKenzie FR Lanphier 3:14.80
10 Dicus, Madison FR Lanphier 3:14.80
11 Voyles, Claire FR Granite City 3:19.10
12 Myint, Jaden SO Granite City 3:19.30
13 Ely, Alyssa JR Bloomington Central Catholic 3:20.40
14 Antle, Alandra FR Jacksonville 3:20.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hady, MiKayla FR Sacred Heart-Griffin 2:44.43
2 Seals, Lillien JR Quincy 2:49.41
3 Geppert, Payten FR Collinsville 2:49.70
4 Jestin, Erika FR Triad 2:53.41
5 Dollus, Allison FR Glenwood 2:55.03
6 Fleming, Keela SO Quincy 2:56.52
7 Morris, Elizabeth JR Bloomington Central Catholic 2:56.56
8 Woodcock, Haley SO Canton 2:57.65
9 VanFossen, Emily FR Collinsville 2:57.76
10 Landon, Brichel SO Alton 3:10.73
11 Steckel, Sami SO Jersey 3:21.07
12 Huffman, Sydney JR Southeast (Springfield) -
13 Smith, Serena SR Canton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Korak, Abby FR Edwardsville 2:25.36 10
2 Vegher, Victoria SR Edwardsville 2:26.61 8
3 Brooks, Jena SR Dunlap 2:27.69 6
4 Collier, Kristen SR Freeburg 2:30.04 5
5 Chandler, Breanna FR Freeburg 2:31.30 4
6 Copeland, Andrea JR Dunlap 2:31.81 3
7 Mans, Kellie SO Alton 2:35.13 2
8 McDonald, Grace JR Sacred Heart-Griffin 2:35.52 1
9 Stovall, Maya SO Macomb 2:38.91
10 Wynn, Ali SO Glenwood 2:41.88
11 Merle, Sydney JR Jersey 2:42.10
12 Wiegman, Sara Beth SR Highland -

Women's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Markel, Jessica FR Alton 6:10.17
2 Edwards, Ruth SR Springfield 6:10.53
3 Ghrer, Noelle JR Bloomington Central Catholic 6:14.41
4 Wittenauer, Elena SR Southeast (Springfield) 6:33.92
5 Epperson, Jacqueline SR Taylorville 6:34.84
6 Lahey, Patty FR Granite City 6:37.80
7 Campbell, Hailey JR Rochester 6:49.09
8 Wohlstadter, Emma JR Macomb 6:51.22
9 Lee, Hannah SR Pontiac 6:51.90
10 Jacoby, Kaitlynn SR Lanphier 7:07.82
11 Dial, Abby SO Jersey 7:19.87
12 Weiner, Juliana JR Jersey 7:29.53
13 Ham, Autumn SO Collinsville 7:34.28
14 Wade, Ashley FR Jacksonville 9:04.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Abby SO Bloomington Central Catholic 5:53.42
2 Howerton, Valerie SO Quincy 5:55.58
3 Kurmann, Ella SR Springfield 5:55.75
4 Walter, Madi JR Triad 5:58.40
5 Carsten, Lily JR Sacred Heart-Griffin 6:03.67
6 Rainey, Bre JR Lanphier 6:07.86
7 Schwable, Reagan SO Freeburg 6:16.24
8 Nikonowicz, Chessy FR Granite City 6:25.28
9 Eastman, Jill SO Glenwood 6:28.78
10 Gordon, Jenna SO Glenwood 6:34.20
11 Whitaker, Jaelyn SO Jacksonville 6:37.84
12 Tirey, Kayla JR Collinsville -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Verville, Franny JR Dunlap 5:12.20 10
2 Aldadah, Ayah JR Dunlap 5:22.28 8
3 Hudson, Jaycie SO Edwardsville 5:30.73 6
4 Campbell, Madeline SR Rochester 5:31.44 5
5 Kurfman, Lydia SO Quincy 5:32.30 4
6 Lowry, Anna SR Taylorville 5:32.47 3
7 Huffman, Sydney JR Southeast (Springfield) 5:37.41 2
8 Schrobilgen, Abby SO Edwardsville 5:37.84 1
9 Keller, Maddie JR Triad 5:45.97
10 Mathews, Elyse JR Canton 5:46.07
11 McDonald, Grace JR Sacred Heart-Griffin 5:52.11
12 Stovall, Maya SO Macomb 5:57.80
13 Gilmore, Ashley SR Freeburg 6:04.21
14 Mathews, Kaitlyn JR Canton 6:12.28

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schutte, Maggie JR Quincy 9.24 10
2 Jones, TyKiaza SO Granite City 9.34 8
3 Howard, Dontavia SR Southeast (Springfield) 9.42 6
4 Kirby, Jada SR Dunlap 9.68 5
5 Bell, Kymel FR Edwardsville 9.81 4
6 Griggs, Kendra JR Edwardsville 9.86 3
7 Georgieff, Sarah JR Dunlap 10.05 2
8 Ferguson, Lauren SO Springfield 10.10 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bell, Kymel FR Edwardsville 9.73
2 Ashford, Alyssa JR Southeast (Springfield) 10.58
3 Geisler, Megan FR Keokuk 11.02
4 Jackson, N'dia SO Lanphier 11.20
5 Mason, Kenzie FR Quincy 11.35
6 Lane, Tylliyah FR Lanphier 11.36
7 Stephens, Sarah FR Bloomington Central Catholic 11.76
8 Staub, Lizzy SR Freeburg 11.92
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, TyKiaza SO Granite City 9.64
2 Smith, Diarra JR Alton 10.31
3 Tate, Lillia SR Keokuk 10.62
4 Clanton, Ayonna SR Alton 10.70
5 Howliet, Mi'kaylah FR Granite City 10.99
6 Stambaugh, Brandy SO Freeburg 11.53
7 Snyder, Natalie SO Taylorville 12.05
8 Neve, Alex JR Macomb 13.18
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griggs, Kendra JR Edwardsville 10.18
2 Olson, Paige FR Rochester 10.90
3 Wieter, Anabelle SO Breese Central 11.14
4 Bartels, Molly SR Jersey 11.27
5 Blum, Taylor JR Triad 11.78
6 Lamer, Sara SO Jersey 11.96
7 Locke, Cassidy SO Canton 13.35
8 Kuchar, Grace FR Sacred Heart-Griffin -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schutte, Maggie JR Quincy 9.29
2 Howard, Dontavia SR Southeast (Springfield) 9.63
3 Kirby, Jada SR Dunlap 9.71
4 Georgieff, Sarah JR Dunlap 10.19
5 Ferguson, Lauren SO Springfield 10.26
6 Udaku, Chieme SR Springfield 10.41
7 Kulage, Megan JR Triad 11.47
8 Owens, Jaelyn FR Rochester -

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dunlap A Aanise Sajna, Savannah Sullivan,
Alex Schaub, Kiara Pauli
1:45.88 10
2 Granite City A Niya Wilson, TyKiaza Jones,
Robyn Pointer, Toni Rush
1:46.57 8
3 Springfield A Chieme Udaku, Shay Doty,
Lauren Ferguson, Ozzy Erewele
1:47.90 6
4 Collinsville A Ashley Brown, Kiera West,
Brea Marshall, Breonni Bacon
1:48.84 5
5 Southeast (Springfield) A Dontavia Howard, Cydne Nichols,
Serena Bolden, Raven Moore
1:49.62 4
6 Alton A Jeanea Epps, Katie Mans,
Alleyah Tuggle, Daysha Lacey
1:50.36 3
7 Edwardsville A Lorie Cashdollar, Aleah Jacobs,
Victoria Vegher, India James
1:53.12 2
8 Glenwood A Erin Roesch, Aubree Nerland,
August White, Camrin Ryan
1:54.78 1
9 Lanphier A Ashley Farmer, Terriaunna Brown,
Jada Redding, Brianna Johnson
1:55.84
10 Breese Central A Faye Meissner, Jessie Hempen,
Jordyn Rakers, Paige Brueggemann
1:56.11
11 Keokuk A Megan Geisler, Cassidy Koeber,
Gracie Koeber, Ya' Mia Ailes-Primes
1:56.26
12 Macomb A Destiny Reid, Alex Neve,
Anna Dively, Blessed Smith
1:56.76
13 Taylorville A Natalie Snyder, Claire Montgomery,
Xanna Tomasello, Ellison Tippitt
1:57.01
14 Quincy A Alexandria Rose, Hailey Simons,
Katie Vogler, Codi-Lynn Lehner
1:57.63
15 Canton A McKenna Churchill, Mackenzie Hess,
Cassidy Fawcett, Monique Fields
1:57.63
16 Jersey A Lexi Liles, Fran Tepen,
Tristyn Rudolph, Kiara Chapman
1:58.45
17 Freeburg A Aireanna Drain, Hannah Boaus,
Lacey Terveer, Grace Marlen
1:58.45
18 Triad A Alexa Seger, Kyleigh Barton,
Isabel Averill, Kelly Pottorff
1:58.45
19 Pontiac A Sarah Christopher, samantha sipe,
arrienna davidson, adrienna davidson
1:59.53
20 Rochester A Molly Richards, Paige Olson,
Jamie Hefley, Annie Gegen
2:00.11
21 Jacksonville A Addyson Avellone, Sydney Eckstein,
Cassie Huey, Savannah Seymour
2:03.82
22 Sacred Heart-Griffin A Isley Hunter, Julia Curry,
Caroline Braud, Cece Foltz
2:04.83
23 Bloomington Central Catholic A Hailey Dietz, Maddie Kelly,
Sarah Stephens, Ashley Miller
2:05.72
24 Highland A Mackenzie Schoeck, Ariel Smock,
Leah Sutton, Taylor Braswell
2:07.25

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Southeast (Springfield) A Dontavia Howard, Tiarah Phillips,
Serena Bolden, Raven Moore
4:12.30 10
2 Edwardsville A Katherine Bobinski-Boyd, Jaycie Hudson,
Kendra Griggs, Maddie Miller
4:17.92 8
3 Dunlap A Lizzy Hoenes, Tatum Hussey,
Savannah Sullivan, Sarah Georgieff
4:19.03 6
4 Collinsville A Ashley Brown, Kiera West,
Brea Marshall, Breonni Bacon
4:26.61 5
5 Granite City A Addaya Moore, Mi'kaylah Howliet,
Brooke Du hart, Alyssa Comer
4:34.05 4
6 Breese Central A Abbie Horstmann, Jordyn Rakers,
Faye Meissner, Jessie Hempen
4:36.49 3
7 Lanphier A Terriaunna Brown, Jada Redding,
Tylliyah Lane, Aundrea Williams
4:36.89 2
8 Alton A Rashia Johnson, Diarra Smith,
Alleyah Tuggle, Katie Mans
4:37.34 1
9 Jersey A Anne Snyders, Morgan Cook,
Lexi Liles, Kiara Chapman
4:37.45
10 Quincy A Katie Vogler, Amanda Pays,
Hailey Simons, Codi-Lynn Lehner
4:38.03
11 Freeburg A Allison Bergkoetter, Hannah Boaus,
Breanna Chandler, Kristen Collier
4:39.94
12 Sacred Heart-Griffin A Kaya deCastro, Julia Curry,
Isley Hunter, Cece Foltz
4:40.68
13 Glenwood A Erin Roesch, Rachel Dickenson,
Camrin Ryan, August White
4:43.51
14 Pontiac A Sarah Christopher, samantha sipe,
Megan Eck, Jacey Crisostomo
4:46.40
15 Bloomington Central Catholic A Olivia Bleichner, Hailey Dietz,
Ana Isaac, Abby Lewis
4:47.08
16 Triad A Denise D'Antonio, Megan Kulage,
Emily Cronin, Lauren Pingsterhaus
4:47.39
17 Springfield A Shay Doty, Anna Kropid,
Allison Teichman, Alyson White
4:49.59
18 Rochester A Molly Richards, Mary Gegen,
Madeline Campbell, Annie Gegen
4:50.55
19 Keokuk A Cassidy Koeber, Gracie Koeber,
Jetta Tinder, Ellie Derr
5:03.67

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dunlap A Andrea Copeland, Miranda Kruiswyk,
Jena Brooks, Franny Verville
9:52.96 10
2 Freeburg A Kayla Whitworth, Ashley Gilmore,
Breanna Chandler, Kristen Collier
10:09.13 8
3 Edwardsville A Melissa Spencer, Maddie Miller,
Honor Dimick, Tiana Washington
10:20.37 6
4 Sacred Heart-Griffin A Grace McDonald, MiKayla Hady,
Lily Carsten, Kaya deCastro
10:50.21 5
5 Alton A Kellie Mans, Sarah Rangel,
Anyria Goner, Jessica Markel
10:53.64 4
6 Southeast (Springfield) A Tiarah Phillips, Elena Wittenauer,
Taliah Phillips, Kloe Crum
11:03.30 3
7 Springfield A Anna Kropid, Gabrielle Wood,
Varsha Iyver, Abigail Norris
11:04.28 2
8 Glenwood A Toby Giganti, Ali Wynn,
Katie Curry, Brooklyn Smith
11:06.28 1
9 Canton A Elyse Mathews, Kaitlyn Mathews,
Haley Woodcock, Serena Smith
11:07.35
10 Triad A Madi Walter, Samantha Kilzer,
Mya Bain, Maddie Keller
11:10.57
11 Collinsville A Kayla Tirey, McKenna Laing,
Payten Geppert, Selina Villegas
11:10.71
12 Jersey A Morgan Cook, Abby Manns,
Sierra Wilson, Sydney Merle
11:18.51
13 Granite City A Alyssa Comer, Chessy Nikonowicz,
Emily Johnson, Patty Lahey
11:35.01
14 Bloomington Central Catholic A Kaitlan Dappen, Abby Lewis,
Elizabeth Morris, Noelle Ghrer
11:35.34
15 Lanphier A Bre Rainey, Aundrea Williams,
Madison Dicus, Kaitlynn Jacoby
11:59.47
16 Quincy A Lauren Fuglaar, Keela Fleming,
Whitney George, Sarah Finlay
12:13.26
17 Pontiac A Jacey Crisostomo, Hannah Lee,
Megan Eck, Andrea Mehrkens
12:29.38

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mans, Katie JR Alton 5' 4.0" 10
2 Schoeben, Stephanie SO Springfield 5' 0.0" 7
3 Hammond, Anna SR Glenwood 5' 0.0" 7
4 Deeter, Ashley SR Quincy 5' 0.0" 4.5
5 Moore, Addaya SR Granite City 5' 0.0" 4.5
6 White, Alyson SO Springfield 4' 10.0" 3
7 Gegen, Mary FR Rochester 4' 10.0" 2
8 Dexter, Morgan FR Dunlap 4' 10.0" 1
9 Merle, Sydney JR Jersey 4' 10.0"
10 Johnson, Jillian FR Glenwood 4' 8.0"
11 Horstmann, Abbie JR Breese Central 4' 8.0"
12 Stephens, Sarah FR Bloomington Central Catholic 4' 8.0"
13 Sullivan, Savannah JR Dunlap 4' 6.0"
14 Gagen, Caroline FR Freeburg 4' 6.0"
15 sipe, samantha FR Pontiac 4' 6.0"
16 Allen, Brooke SR Edwardsville 4' 6.0"
17 Pohlman, Jill FR Jersey 4' 6.0"
18 Johnson, Brianna JR Lanphier 4' 6.0"
19 Locke, Cassidy SO Canton 4' 4.0"
20 Koeber, Cassidy FR Keokuk 4' 4.0"
21 D'Antonio, Denise FR Triad 4' 4.0"
22 Nichols, Jailyn FR Edwardsville 4' 4.0"
23 Powers, Katelynn JR Rochester -
24 Pays, Amanda SR Quincy -
25 Stambaugh, Brandy SO Freeburg -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bertschy, Sydney JR Dunlap 10' 6.0" 10
2 Kelly, Maddie SR Bloomington Central Catholic 10' 6.0" 8
3 Jacobs, Stephanie JR Freeburg 10' 6.0" 6
4 Schutte, Maggie JR Quincy 10' 0.0" 5
5 Holloway, Ty'Riss SR Alton 9' 0.0" 4
6 Smoot, Emily SR Springfield 8' 0.0" 3
7 Postma, Alyssa FR Triad 7' 0.0" 0.5
8 Woodcock, Haley SO Canton 7' 0.0" 0.5
9 Klem, Jackie FR Springfield 7' 0.0" 0.5
10 Siebenberger, Ella FR Freeburg 7' 0.0" 0.5
11 Kees, Hannah SR Canton 7' 0.0" 0.5
12 Hefley, Jamie SO Rochester 7' 0.0" 0.5
13 christopher, erin FR Pontiac 6' 0.0"
14 Olson, Paige FR Rochester 6' 0.0"

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolden, Serena SO Southeast (Springfield) 18' 0.0" 10
2 Woerner, Allison SR Glenwood 17' 5.5" 8
3 Sajna, Aanise JR Dunlap 17' 5.0" 6
4 Sullivan, Savannah JR Dunlap 16' 2.5" 5
5 Ailes-Primes, Ya' Mia JR Keokuk 15' 7.5" 4
6 Pottorff, Kelly JR Triad 15' 7.5" 3
7 Brooks, Martrice FR Lanphier 15' 4.5" 2
8 Brahler, Madeline FR Alton 15' 0.5" 1
9 Holden, Abigail FR Glenwood 15' 0.0"
10 Brueggemann, Paige JR Breese Central 15' 0.0"
11 Boaus, Hannah SR Freeburg 14' 9.0"
12 Matthews, Kyla SR Macomb 14' 8.0"
13 Boykin, Alexis SO Edwardsville 14' 5.5"
14 Tippitt, Ellison JR Taylorville 14' 4.5"
15 Hall, Ty'tiana FR Granite City 14' 1.5"
16 Bean, Alyssa FR Alton 14' 1.0"
17 Eckstein, Sydney JR Jacksonville 14' 0.0"
18 DeFrain, Gillian SO Canton 14' 0.0"
19 Parsons, Jennifer JR Springfield 14' 0.0"
20 Davis, Natasha JR Edwardsville 13' 9.5"
21 Whitworth, Kayla JR Freeburg 13' 9.0"
22 Swope, Mackenzie SO Rochester 13' 8.5"
23 Haire, Jerica SO Granite City 13' 4.5"
24 Wieter, Anabelle SO Breese Central 13' 3.0"
25 Doty, Shay FR Springfield 13' 3.0"
26 West, Kiera SO Collinsville 13' 2.0"
27 Tepen, Fran JR Jersey 13' 0.5"
28 McDonald, Madison SO Canton 12' 11.0"
29 Manns, Abby FR Jersey 12' 11.0"
30 Allen, Destiny SO Lanphier 12' 9.5"
31 Sutton, Leah JR Highland 12' 9.0"
32 Powers, Katelynn JR Rochester 12' 9.0"
33 Fitzgerald, Elaine SR Triad 12' 5.5"
34 Hankins, DeJia JR Quincy 12' 4.5"
35 Mears, Chante SO Quincy 12' 2.0"
36 Beemsterboer, Bryn FR Bloomington Central Catholic 11' 9.0"
37 Menninga, Lexi JR Pontiac 11' 5.5"
38 Roberts, Whitney JR Highland 10' 3.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schutte, Maggie JR Quincy 34' 2.0" 10
2 Woerner, Allison SR Glenwood 33' 11.5" 8
3 Schaub, Alex SR Dunlap 33' 9.0" 6
4 Uldaku, Chieme SR Springfield 33' 4.5" 5
5 Boaus, Hannah SR Freeburg 33' 0.5" 4
6 Roberts, Acacia SO Dunlap 32' 1.0" 3
7 Gagen, Caroline FR Freeburg 31' 10.0" 2
8 Bell, Kymel FR Edwardsville 31' 9.0" 1
9 Brahler, Madeline FR Alton 31' 7.5"
10 Liles, Lexi SO Jersey 31' 5.0"
11 Allen, Destiny SO Lanphier 31' 1.0"
12 Hankins, DeJia JR Quincy 30' 2.0"
13 Swope, Mackenzie SO Rochester 29' 4.0"
14 Henry, Brooke JR Canton 29' 3.0"
15 Smock, Ariel SR Highland 29' 1.0"
16 Rudolph, Tristyn JR Jersey 28' 8.5"
17 McDonald, Madison SO Canton 28' 5.5"
18 Spurgeon, Myesha JR Lanphier 26' 4.5"
19 Du hart, Brooke SO Granite City -
20 Braswell, Taylor JR Highland -
21 Agustin, Katrina FR Edwardsville -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oaks, Kalisse JR Springfield 29' 3.25"
2 Stein, Maci JR Freeburg 28' 9.0"
3 Irizarry, Sydney JR Breese Central 27' 10.25"
4 weaver, brianna FR Pontiac 26' 8.0"
5 Roper, Kodie SO Bloomington Central Catholic 26' 3.75"
6 Pavich, Taylor FR Breese Central 25' 11.75"
7 Murillo, Breyanna FR Collinsville 24' 8.0"
8 Maguire , Lillianna FR Southeast (Springfield) 24' 6.0"
9 Creek, Erica SO Southeast (Springfield) 24' 4.5"
10 Kanallakan, Jessica SR Jersey 24' 4.0"
11 Chapman, Kiara SR Jersey 23' 8.5"
12 Bleichner, Olivia SO Bloomington Central Catholic 21' 10.0"
13 Broadwell, Haylee JR Keokuk 19' 9.75"
14 Daily, Bri FR Jacksonville 19' 8.5"
15 Scott, Bre FR Jacksonville 18' 4.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butler, Jalen SO Sacred Heart-Griffin 32' 1.5"
2 Velez, Mercedes SR Edwardsville 31' 10.0"
3 Butcher, Addyson SO Sacred Heart-Griffin 31' 8.25"
4 Brant, Miranda SR Canton 29' 1.25"
5 Schable, Kalyn SO Glenwood 29' 0.5"
6 Tregoning, Amelia SR Glenwood 28' 9.25"
7 Henry, Brooke JR Canton 28' 8.25"
8 Alewelt, Lindsay SR Rochester 27' 11.5"
9 Lubbert, Alyssa SO Quincy 27' 10.75"
10 Ford, Celena JR Macomb 27' 7.25"
11 Broadwell, Morgan FR Keokuk 26' 10.5"
12 Barris, Savannah SR Rochester 26' 5.75"
13 Newsome, Andrea SR Pontiac 26' 4.5"
14 Quirin, Abby SR Freeburg 25' 1.75"
15 Tullis, Jenny SR Taylorville 25' 1.25"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pottorff, Kelly JR Triad 35' 9.75" 10
2 Swehla, Nicole SO Springfield 35' 9.5" 8
3 Evans, Kacie JR Dunlap 35' 2.5" 6
4 Snyder, Natalie SO Taylorville 34' 9.75" 5
5 Maloney, Savannah SR Edwardsville 34' 7.5" 4
6 Thurman, Bria SO Alton 34' 0.75" 3
7 Czar, Polly SR Highland 33' 7.25" 2
8 Tyler, Tori SR Quincy 33' 5.75" 1
9 Caswell, Kyra SR Collinsville 32' 3.25"
10 Casey, Blessing JR Lanphier 32' 2.25"
11 Beyer, Abbey SO Highland 31' 1.0"
12 Herrmann, Tamara SR Dunlap 30' 5.5"
13 Mann, Kelsi JR Macomb 29' 1.75"
14 Witzig, Lexi JR Triad 28' 5.75"