Jacksonville HS Indoor Class A

Scores:
Men's Score
Carthage97
Warrensburg-Latham54
Carlinville53
Madison51
Pleasant Plains34
Athens32
Virden23
New Berlin20
Liberty19
Lewistown15
Williamsville14
Deer Creek-Mackinaw13
Rushville-Industry11
Staunton10
Pittsfield10
Warsaw10
Alton Marquette9
Litchfield9
Mt. Olive8
Illini Bluffs8
Peoria Christian8
Virginia7
St. Teresa7
Sangamon Valley6
Tremont6
Auburn4
Hillsboro3
Pawnee3
Routt1
North Greene1
 
Women's Score
St. Teresa55
Warrensburg-Latham52
Litchfield52
Pleasant Plains34
Springfield Lutheran26
Hillsboro24
Liberty23
New Berlin23
Astoria22.5
Williamsville22
Lewistown21
Carlinville20
Madison18
Deer Creek-Mackinaw18
Peoria Christian17
Rushville-Industry17
Tremont14
Carthage14
Pittsfield10
Illini Bluffs9
Alton Marquette8
Judah Christian7
PORTA6
Delavan6
Staunton4.5
Auburn4
Gillespie4
Midwest Central3
Sangamon Valley3
Warsaw2
Pleasant Hill2
Athens2
Unity (Mendon)1

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Artman, Connor JR Carthage 7.14 10
2 Wassell, Kahlil SR New Berlin 7.24 8
3 Lewis, Diondre JR Warrensburg-Latham 7.25 6
4 Griffin, Eric SO Madison 7.34 5
5 Lewis, Dionte JR Warrensburg-Latham 7.38 4
6 Reese, Jared SR Deer Creek-Mackinaw 7.39 3
7 Grawe, Kolten JR Liberty 7.43 2
8 Hiler, Bryce FR Virden 7.63 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Hunter JR Williamsville 7.53
2 Geggie, Trevor JR Litchfield 7.76
3 Broughton, Zach SO Springfield Lutheran 7.81
4 Rice, Timothy SO Tremont 7.86
5 Rainey, Cameron JR Carlinville 7.90
6 Stier, Gabe SR Williamsville 7.91
7 Gresham, Davon JR Delavan 7.98
8 Humphrey, Luke SR Auburn 8.72
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Grawe, Kolten JR Liberty 7.44
2 O'Neil, Connor SR Liberty 7.50
3 Travelstead, Nathan SR Virginia 7.83
4 Fouts, Kyle FR Virden 7.92
5 Monroe, Keating SR Litchfield 7.97
6 Curry, Nate SO PORTA 8.16
7 Stolzenberg, Lukas SR Deer Creek-Mackinaw 8.19
8 Davidson, Adam SO Meredosia-Chambersburg 8.69
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lewis, Dionte JR Warrensburg-Latham 7.17
2 Downs, Gregory SO Auburn 7.66
3 McKee, Carson SR Carthage 7.73
4 Lipe, Joey FR Hillsboro 8.06
5 Cosgriff, Alex FR Routt 8.12
6 Burdell, Austin JR Mt. Olive 8.68
7 Powell, Chase JR Unity (Mendon) -
8 Wockley, Joel SO Tremont -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Artman, Connor JR Carthage 7.13
2 Reese, Jared SR Deer Creek-Mackinaw 7.41
3 Wilson, JD SO Astoria 7.56
4 Simmons, Davion SO Alton Marquette 7.65
5 Bachman, Matt SR Peoria Christian 7.79
6 McCormick, Noah SO Hillsboro 7.91
7 Triplett, Josh FR Rushville-Industry 8.23
8 Gaines, Marcus JR Virginia 8.39
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Myers, Jake JR Lewistown 7.50
2 McCoy, Joseph FR Madison 7.51
3 Makolo, Gedeon SR Rushville-Industry 7.51
4 Porter, Jake JR Astoria 7.75
5 Mullenix, Ethan SR Staunton 7.85
6 Brown, Keagan SR Pawnee 7.89
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griffin, Eric SO Madison 7.25
2 Wilson, Bryce SO Warsaw 7.53
3 Royce, Wyatt SR Sangamon Valley 7.61
4 Lawson, Blake SR Meredosia-Chambersburg 7.65
5 Highley, Nathan SR Sangamon Valley 7.93
6 Allison, Brandon SR PORTA 8.27
7 Miller, Chance JR Cuba 8.30
8 Peecher, Ian FR New Berlin 8.47
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lewis, Diondre JR Warrensburg-Latham 7.25
2 Hiler, Bryce FR Virden 7.48
3 Western, Lucas SO Pleasant Plains 7.53
4 Patterson, Courtney JR Cuba 8.42
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wassell, Kahlil SR New Berlin 7.19
2 Tapscott, Hunter JR Pleasant Plains 7.49
3 Gregory, Aaron JR Alton Marquette 7.69
4 Adams, Dylan FR Warsaw 7.91
5 Laird, Nic FR Athens 8.01
6 Ruiz, Tony FR Routt 8.98
7 Nassar, Christopher SR North Greene 10.28
8 Ray, Mitchel JR Athens -

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Keagan SR Pawnee 26.62
2 Burdell, Austin JR Mt. Olive 29.08
3 Walker, David FR Mt. Olive 39.76
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Everitt, Colin SO Alton Marquette 27.81
2 Welch, Arlo JR Deer Creek-Mackinaw 27.83
3 Davidson, Adam SO Meredosia-Chambersburg 28.25
4 McCloughan, Zach SO Springfield Lutheran -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Keithan SR Auburn 25.21
2 Jones, Noah SR North Greene 26.08
3 Birdsell, Kaleb JR Routt 26.39
4 Omer, Jeremiah FR Midwest Central 28.61
5 Alexander, Dearrius JR Auburn 30.03
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, JD SO Astoria 24.83
2 Griggs, Connor SO Deer Creek-Mackinaw 26.71
3 Powell, Chase JR Unity (Mendon) -
4 Goeckner, Tim SO Virden -
5 Longley, Levi SR Virginia -
6 Broughton, Zach SO Springfield Lutheran -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Myers, Jake JR Lewistown 24.36 3
2 Porter, Jake JR Astoria 26.07
3 June, Luke FR Virden 27.14
4 Wockley, Joel SO Tremont 27.25
5 Titsworth, Dawson JR Hillsboro 28.40
6 Simmons, Harry FR PORTA 30.59
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCoy, Joseph FR Madison 24.78
2 Lawani, Nader JR Rushville-Industry 25.59
3 Simmons, Davion SO Alton Marquette 25.71
4 Travelstead, Nathan SR Virginia 26.31
5 Whitmer, Morgan SR Cuba 26.34
6 Ringering, Billy SR Litchfield 26.34
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickerson, Egan SO Peoria Christian 24.88
2 Craft, Koby JR Liberty 25.37
3 Caudle, Cameron SR Rushville-Industry 25.63
4 Gresham, Davon JR Delavan 25.76
5 McCarthy, Nathan SR Athens 27.09
6 Nuss, Ricky JR New Berlin 27.36
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tapscott, Hunter JR Pleasant Plains 24.66
2 Sargent, Colton SO Carthage 24.75
3 Highley, Nathan SR Sangamon Valley 25.46
4 Seal, Jacob JR Pittsfield 25.54
5 Royce, Wyatt SR Sangamon Valley 25.92
6 Rice, Timothy SO Tremont 26.37
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griffin, Eric SO Madison 23.86 6
2 Western, Lucas SO Pleasant Plains 24.76
3 Lawson, Blake SR Meredosia-Chambersburg 25.38
4 Asama, Thomas SR Routt 25.72
5 Adams, Dylan FR Warsaw 26.91
6 Mullenix, Ethan SR Staunton -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rochelle, Seth JR Liberty 23.96 4
2 Durbin, Ty SR Litchfield 24.66 1
3 Thompson, Hunter JR Williamsville 25.16
4 Speegle, Michael SO Warsaw 25.27
5 Ray, Mitchel JR Athens 26.52
6 McCormick, Noah SO Hillsboro 26.93
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Dionte JR Warrensburg-Latham 23.02 10
2 Wassell, Kahlil SR New Berlin 23.27 8
3 Lewis, Diondre JR Warrensburg-Latham 23.91 5
4 McKee, Carson SR Carthage 24.49 2
5 Stier, Gabe SR Williamsville 26.20
6 Curry, Nate SO PORTA 27.21

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Noah SR Rushville-Industry 1:00.63
2 Walker, David FR Mt. Olive 1:41.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fortune, Hunter FR Springfield Lutheran 1:03.39
2 Hellrung, Chris JR Alton Marquette 1:03.55
3 Howerter, Peter SR Cuba 1:05.37
4 Pilger, Hayden JR Cuba 1:08.42
5 Menge, Gabe JR Virginia 1:08.94
6 Alexander, Dearrius JR Auburn 1:09.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Noah SR North Greene 58.15
2 Kunkel, Jordan SR Rushville-Industry 1:01.65
3 Lemon, Dawson SO Virginia 1:02.00
4 Vieweg, Chase SR Hillsboro 1:07.24
5 Rawe, Geoffery FR North Greene -
6 Harkins, Jonah FR Hillsboro -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spengler, David FR Peoria Christian 58.46
2 Larimore, Solomon SO Tremont 1:01.06
3 Centola, Bradley FR Sangamon Valley 1:01.61
4 Peters, Ben JR Unity (Mendon) 1:01.90
5 Boggs, Trent FR Astoria 1:03.32
6 Moore, Carl SO Madison -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McFadden, Jack SO Pleasant Plains 56.58
2 Sunley, Dakota FR Pleasant Plains 58.27
3 Bishop, Alex JR Litchfield 59.78
4 Collins, Cole SR Williamsville 1:00.25
5 Omer, Jeremiah FR Midwest Central 1:04.27
6 Cosgriff, Alex FR Routt 1:04.39
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Katravion SR Madison 58.25
2 Asama, Thomas SR Routt 59.39
3 Martin, Austin SR Meredosia-Chambersburg 1:00.72
4 Martin, Johnny JR Sangamon Valley 1:00.90
5 Morrell, Austin FR PORTA 1:04.97
6 Doucoure, Mamadou SR PORTA 1:11.91
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Neil, Connor SR Liberty 56.16 1
2 Speegle, Michael SO Warsaw 57.36
3 Stewart, Jon SR Alton Marquette 57.76
4 Peacock, Matt SO Carthage 58.07
5 Thompson, Titus FR Tremont 58.22
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seal, Jacob JR Pittsfield 55.98 2
2 Hughes, Tyler JR Carlinville 56.94
3 Law, Chase SO Williamsville 57.22
4 Freeman, Jakob FR Meredosia-Chambersburg 1:00.81
5 Meints, Javan SR Athens -
6 Richardson, Devin SR Athens -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Dionte JR Warrensburg-Latham 53.90 6
2 Carnicle, Jacob SR Deer Creek-Mackinaw 55.25 4
3 Gwartney, James JR Pittsfield 56.23
4 Bounds, Jacob SR Virden 57.75
5 Gresham, Gale JR Deer Creek-Mackinaw -
6 Kirkham, Cayden JR Carthage -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Diondre JR Warrensburg-Latham 53.87 10
2 Landon, Jason JR Carlinville 53.88 8
3 Guinn, Ethan SR Litchfield 55.12 5
4 Bearden, Kendall SR Virden 55.69 3
5 Wassell, Kahlil SR New Berlin 56.52
6 Pearson, Jacob SR New Berlin -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gallengos, Hugo SO Virginia 2:21.66
2 Orwig, Kieth FR Rushville-Industry 2:28.94
3 Peters, Ben JR Unity (Mendon) 2:29.10
4 Peters, Jacob FR Routt 2:29.54
5 Cox, Seth JR Alton Marquette 2:30.48
6 Sanders, Adam SR Alton Marquette 2:36.75
7 West, Justin SO Virden 2:38.32
8 Ingles, Hunter FR Rushville-Industry 2:38.48
9 Hastings, Chandler FR PORTA 2:42.45
10 Sooley, Janse SO Judah Christian 2:43.10
11 Farthing, Josh SO Auburn 2:44.52
12 Vitale, Salvo SO New Berlin 2:47.50
13 Brown, Dylan FR Cuba 3:05.13
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roper, Briley FR Carlinville 2:17.89
2 Stark, Ryan SR Illini Bluffs 2:18.15
3 Presser, Jacob FR Unity (Mendon) 2:19.72
4 Wells, Brandon SO North Greene 2:19.89
5 Fatheree, Ethan SO Virden 2:20.86
6 Prosser, Josh JR Peoria Christian 2:22.43
7 Cook, Kade SO Warsaw 2:25.46
8 Ellis, John FR Warrensburg-Latham 2:25.61
9 Tate, Kole SO Virginia 2:26.04
10 Arview, Dylan SR Litchfield 2:29.16
11 Rohlfs, Evan FR Delavan 2:30.45
12 Buhlig, Jacob JR Meredosia-Chambersburg 2:31.15
13 LaMaster, Alan SO PORTA 2:33.25
14 Ohl, Tyler FR St. Teresa 2:35.16
15 Floyd, Hayden JR Meredosia-Chambersburg 2:35.59
16 Watson, Kallen SO New Berlin -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Terneus, Owen SO Warrensburg-Latham 2:15.63 3
2 Doll, Benny JR Pleasant Plains 2:15.69 2
3 Hill, Keayton FR Williamsville 2:19.38
4 Wixom, Maverick SR Peoria Christian 2:21.64
5 Solano, Michael SR Sangamon Valley 2:21.73
6 Steiner, Ian SR Sangamon Valley 2:24.57
7 Keiser, Colton FR Hillsboro 2:26.12
8 Forrest, Garrett FR Deer Creek-Mackinaw 2:28.28
9 Myers, Dalton SO Deer Creek-Mackinaw 2:28.69
10 Jackson, Brice SO Routt 2:37.29
11 Taylor, Sam JR Hillsboro 2:53.15
12 Green, Earl SR Madison -
13 Benning, Michael FR Springfield Lutheran -
14 Durbin, Chris SO Litchfield -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bryan, Jacob JR Carthage 2:02.79 10
2 Landon, Jason JR Carlinville 2:02.80 8
3 Sanders, Otis SO Pleasant Plains 2:06.64 6
4 McIntyre, Noah FR Athens 2:08.21 5
5 Grainger, Chase SR Carthage 2:14.01 4
6 Pollard, Justin SR North Greene 2:16.68 1
7 Evelti, Massimo SO St. Teresa 2:18.86
8 Meints, Javan SR Athens 2:21.98
9 Petro, Dalton SO Tremont -
10 Richmond, Nic SR Auburn -
11 Watkins, Javon JR Madison -
12 Branson, Noah SR Williamsville -
13 Stuber, Calvin SR Tremont -

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Joe FR Virginia 5:32.92
2 Danenberger, Sam SO New Berlin 5:41.64
3 Wilson, Dade FR Deer Creek-Mackinaw 5:45.60
4 Frisby, Keyth SO Deer Creek-Mackinaw 6:00.99
5 Sooley, Janse SO Judah Christian 6:02.78
6 Ludwig, David SO Springfield Lutheran 6:11.43
7 Klopfer, Coale JR Meredosia-Chambersburg 6:14.99
8 Cribbett, Skylar JR Alton Marquette 6:15.28
9 Woodruff, Logan SO Unity (Mendon) 6:25.42
10 Miller, Chance JR Cuba 6:26.16
11 Werries, Nick SR Meredosia-Chambersburg 7:22.20
12 Lovitt, Dustin FR Cuba 7:42.61
13 Marshall, Dan SO Routt -
14 Brown, Izak FR Judah Christian -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stark, Ryan SR Illini Bluffs 5:15.67
2 Williams, Cale FR Carlinville 5:16.83
3 Hofferkamp, Thomas JR Williamsville 5:17.75
4 Presser, Jacob FR Unity (Mendon) 5:20.69
5 Vespa, Zach SR Springfield Lutheran 5:23.85
6 Ellis, John FR Warrensburg-Latham 5:39.28
7 Hulett, Ryne SR New Berlin 5:39.94
8 Cook, Kade SO Warsaw 5:44.82
9 Sanders, Adam SR Alton Marquette 5:47.30
10 Finocchiaro, Vincenzo SR Virden 5:47.63
11 Jackson, Brice SO Routt 5:53.77
12 Cameron, Chad SO Astoria 5:54.81
13 Tschosik, Nick SR St. Teresa -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hess, Robbie SO Lewistown 5:07.89
2 Lippold, Bailey SO Carlinville 5:08.08
3 Melin, Steven SO Pleasant Plains 5:09.29
4 Owens, Karsten FR Sangamon Valley 5:21.31
5 Mechochko, Jake SR Auburn 5:22.85
6 Davidson, Conner SO Rushville-Industry 5:23.29
7 Buchanan, Hunter SO Virden 5:26.45
8 Backstrom, Jared SR Peoria Christian 5:29.93
9 Rohlfs, Evan FR Delavan 5:33.02
10 Haage, David SO Sangamon Valley 5:34.85
11 Doggett, Dakota JR Auburn 6:03.42
12 Gray, Tyler JR Rushville-Industry 6:06.41
13 Keiser, Colton FR Hillsboro -
14 Horn, Evan FR Williamsville -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McIntyre, Wyatt JR Athens 4:30.73 10
2 Bryan, Jacob JR Carthage 4:33.53 8
3 Ten Eyck, Eli JR Pittsfield 4:33.61 6
4 Stewart, Jackson SO St. Teresa 4:43.81 5
5 Lee, Jon SR Peoria Christian 4:43.99 4
6 Baker, Austin SR Pawnee 4:48.73 3
7 Grainger, Clayton SR Carthage 4:51.37 2
8 Sunley, Nick FR Pleasant Plains 5:03.30 1
9 Sumer, Leland FR Tremont 5:04.01
10 Hill, Layne SR Athens 5:12.46
11 Terneus, Owen SO Warrensburg-Latham 5:17.13
12 Pollard, Justin SR North Greene 5:18.41
13 Schafer, Ben FR PORTA 6:12.02
14 Watkins, Javon JR Madison -
15 Petro, Dalton SO Tremont -

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Artman, Connor JR Carthage 8.60 10
2 Miller, Trey SR Lewistown 8.76 8
3 Swenson, Ethan SR Mt. Olive 9.00 6
4 Kennedy, Kendall SO Madison 9.04 5
5 Gustafson, Evan SR New Berlin 9.06 4
6 Longley, Levi SR Virginia 9.62 3
7 May, Jacob JR Liberty 9.66 2
8 Miller, Kyler SR Virginia 9.72 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Swenson, Ethan SR Mt. Olive 9.22
2 Gustafson, Evan SR New Berlin 9.22
3 Jones, Noah SR North Greene 10.24
4 Dimmitt, Tyler SO Rushville-Industry 10.69
5 Rasmussen, Tyler SR Sangamon Valley 10.79
6 Nash, Aaron SO Meredosia-Chambersburg 11.01
7 Vieweg, Chase SR Hillsboro 11.31
8 Hughes, Josh JR Auburn 12.47
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brewer, Calvin FR New Berlin 10.04
2 Toberman, Trevor FR Hillsboro 10.50
3 Freeman, Jakob FR Meredosia-Chambersburg 10.74
4 Rheude, Colby FR Virden 12.26
5 McGinnis, Thomas SR Peoria Christian -
6 Rawe, Geoffery FR North Greene -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 May, Jacob JR Liberty 9.61
2 Longley, Levi SR Virginia 9.61
3 Miller, Kyler SR Virginia 9.75
4 Elliot, Brandon JR Williamsville 11.35
5 Iverson, Michael FR Sangamon Valley 21.69
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Miller, Trey SR Lewistown 8.69
2 Artman, Connor JR Carthage 8.70
3 Kennedy, Kendall SO Madison 9.12
4 Darnell, Connor SR Williamsville 9.97
5 Heinecke, Gavin FR Liberty 10.18
6 Henderson, Josh JR Warrensburg-Latham 11.16
7 Pittman, Dontez JR Madison -
8 Heatherton, Bryce JR Athens -

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty A Kolten Grawe, Ethan Wolf,
Seth Rochelle, Koby Craft
1:37.64 10
2 Carthage A Colton Sargent, Connor Artman,
Jace Norman, Carson McKee
1:38.35 8
3 Madison A Eric Griffin, Caleb Jones,
Dontez Pittman, Joe Wooten
1:38.50 6
4 Rushville-Industry A Tyler Dimmitt, Basil Buckner,
Gedeon Makolo, David Buckner
1:38.93 5
5 Peoria Christian A David Pierce, Egan Dickerson,
Matt Bachman, Thomas McGinnis
1:38.98 4
6 Litchfield A Ethan Guinn, Ty Durbin,
Billy Ringering, Trevor Geggie
1:39.20 3
7 Virden A Nate Clark, Nick Smith,
Jacob Bounds, Kendall Bearden
1:41.12 2
8 Alton Marquette A Jon Stewart, Tommy DeClue,
Davion Simmons, Aaron Gregory
1:41.87 1
9 Sangamon Valley A Wyatt Royce, Justus Wiese,
Jachin Wiese, Nathan Highley
1:42.26
10 Williamsville A Cole Collins, Dylan McCain,
Gabe Stier, Hunter Thompson
1:42.95
11 Athens A Devin Richardson, Nic Laird,
Nathan McCarthy, Mitchel Ray
1:43.00
12 Auburn A Luke Humphrey, Jonas Bryant,
Dearrius Alexander, Keithan Williams
1:45.10
13 Warsaw A Bryce Wilson, Kade Cook,
Dylan Adams, Michael Speegle
1:45.45
14 Tremont A Timothy Rice, Dakota Lennington,
Eli Finnegan, Josh Class
1:45.61
15 Hillsboro A Dawson Titsworth, Noah McCormick,
Josh Jackson, Jonah Harkins
1:47.12
16 Springfield Lutheran A Zach Broughton, Hunter Fortune,
Zach McCloughan, Cameron Patton
1:47.12
17 Warrensburg-Latham A Tanner Martin, Tristan Blankenship,
Logan Wendell, Jorden Tedford
1:47.54
18 Virginia A Levi Longley, Nathan Travelstead,
Marcus Gaines, Kyler Miller
1:50.26
19 Routt A Tony Ruiz, Alex Cosgriff,
Kaleb Birdsell, David Jensen
1:52.66
20 PORTA A Brandon Allison, Nate Curry,
Jared Allison, Ethan Hinegordner
-
21 Cuba A James Nieheisel, Morgan Whitmer,
Chance Miller, Courtney Patterson
-
22 Deer Creek-Mackinaw A Jared Reese, Connor Craig,
Gale Gresham, Jacob Carnicle
-
23 Meredosia-Chambersburg A Blake Lawson, Austin Martin,
Aaron Nash, Jakob Freeman
-
24 Pleasant Plains A Lucas Western, Hunter Tapscott,
Jonah Miller, Nikolas Samson
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carthage A Cayden Kirkham, Connor Artman,
Jace Norman, Chase Grainger
3:37.30 10
2 Virden A Nick Smith, Nate Clark,
Jacob Bounds, Kendall Bearden
3:44.64 8
3 Carlinville A Jason Landon, Tyler Hughes,
Briley Roper, Max Rogers
3:46.71 6
4 Pleasant Plains A Jonah Miller, Sam McAfee,
Brock Brummett, Luke McGraw
3:47.74 5
5 Madison A Dontez Pittman, Caleb Jones,
Joe Wooten, Kendall Kennedy
3:48.43 4
6 Tremont A Josh Class, Eli Finnegan,
Calvin Stuber, Isaiah Rumbold
3:48.77 3
7 Sangamon Valley A Ian Steiner, Justus Wiese,
Michael Solano, Johnny Martin
3:52.43 2
8 Williamsville A Noah Branson, Cole Collins,
Keayton Hill, Chase Law
3:53.22 1
9 Deer Creek-Mackinaw A John Carnicle, Dalton Myers,
Dakota Myers, Gary Cates
3:53.22
10 Litchfield A Billy Ringering, Austin Niehaus,
Trevor Geggie, Ethan Guinn
3:57.90
11 Auburn A Nic Richmond, Keithan Williams,
Luke Humphrey, Dearrius Alexander
4:01.71
12 Hillsboro A Josh Bauman, Nate Reeves,
Chase Vieweg, Josh Jackson
4:02.72
13 Rushville-Industry A Josh Triplett, Keaton Logan,
Gavin Petrie, Isaac Escapa
4:13.24
14 New Berlin A Ricky Nuss, Jack Rogers,
Ian Peecher, Calvin Brewer
4:15.70
15 PORTA A Alan LaMaster, Austin Morrell,
Zach Trader, Jared Allison
4:19.56
16 Routt A Alex Hobson, Brice Jackson,
Jacob Peters, Dan Marshall
5:38.76
17 Peoria Christian A Thomas McGinnis, Maverick Wixom,
Egan Dickerson, David Pierce
-
18 Warrensburg-Latham A Diondre Lewis, Dionte Lewis,
Logan Wendell, Owen Terneus
-

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carthage A Jacob Bryan, Chase Grainger,
Clayton Grainger, Cayden Kirkham
8:38.85 10
2 Pleasant Plains A Nick Sunley, Benny Doll,
Brock Brummett, Luke McGraw
8:52.62 8
3 Deer Creek-Mackinaw A Gary Cates, John Carnicle,
Jacob Henderson, Dakota Myers
8:55.46 6
4 Athens A Layne Hill, Ryan Nordsiek,
Javan Meints, Noah McIntyre
9:04.52 5
5 Sangamon Valley A Ian Steiner, Michael Solano,
Karsten Owens, Johnny Martin
9:09.02 4
6 Tremont A Dalton Petro, Leland Sumer,
Calvin Stuber, Isaiah Rumbold
9:11.99 3
7 St. Teresa A Jackson Stewart, Nick Tschosik,
Tyler Ohl,
9:25.12 2
8 Rushville-Industry A Issac Goodrich, Conner Davidson,
Zach Seaver, Harley Street
9:28.45 1
9 Warrensburg-Latham A Logan Wendell, Chase Mason,
John Ellis, Owen Terneus
9:31.59
10 Williamsville A Thomas Hofferkamp, Evan Horn,
Keayton Hill, Noah Branson
9:31.63
11 Litchfield A Austin Niehaus, Alex Bishop,
Dylan Arview, Chris Durbin
9:34.51
12 Virginia A Hugo Gallengos, Dawson Lemon,
Joe Walker, Kole Tate
9:39.49
13 Hillsboro A Colton Keiser, Josh Bauman,
Sam Taylor, Josh Jackson
9:48.47
14 Meredosia-Chambersburg A Jacob Morath, Robert Schwalb,
Hayden Floyd, Jacob Buhlig
9:49.15
15 PORTA A Alan LaMaster, Ben Schafer,
Chandler Hastings, Zach Trader
10:39.75
16 Virden A Andrew Wolfe, Justin Bounds,
Marshal Creasy, Alex Haney
10:41.71
17 Auburn A Dakota Doggett, Josh Farthing,
Josh Hughes, Hunter Mathews
10:59.64
18 Routt A David Jensen, Alex Hobson,
Jacob Peters, Tony Ruiz
13:06.19
19 Madison A Javon Watkins, Katravion Williams,
Earl Green, Carl Moore
-
20 New Berlin A Sam Danenberger, Kallen Watson,
Salvo Vitale,
-

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glynn, Andrew SR Staunton 13' 6.0" 10
2 Witts, Cameron SO Williamsville 13' 6.0" 8
3 Hubbard, Blake JR Carlinville 13' 6.0" 6
4 Daugherty, Isaac FR Carlinville 11' 0.0" 5
5 Crocker, Sam SO Pleasant Plains 10' 0.0" 4
6 Hamby, Grant JR Hillsboro 9' 0.0" 3
7 Whiteman, Kaeden FR Lewistown 9' 0.0" 2
8 Phillips, Andrew SO Rushville-Industry 8' 0.0" 1
9 Holding, Justin SR Pleasant Plains 8' 0.0"
10 Grigsby, Mason SO Lewistown -
11 Richmond, Nic SR Auburn -
12 Henderson, Josh JR Warrensburg-Latham -
13 Marquis, Beau FR Warrensburg-Latham -
14 Holcomb, Jake FR Hillsboro -
15 Escapa, Isaac FR Rushville-Industry -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Artman, Connor JR Carthage 22' 2.0" 10
2 DeClue, Tommy JR Alton Marquette 20' 9.0" 8
3 Kennedy, Kendall SO Madison 20' 0.5" 6
4 Rogers, Max JR Carlinville 19' 11.0" 5
5 Clark, Nate SR Virden 19' 9.0" 4
6 Buckner, Basil JR Rushville-Industry 19' 7.5" 3
7 Downs, Gregory SO Auburn 19' 5.5" 2
8 Gwartney, James JR Pittsfield 19' 5.0" 1
9 Williams, Keithan SR Auburn 18' 8.0"
10 McAfee, Sam SO Pleasant Plains 18' 7.0"
11 Rogers, Isiah SO Pleasant Hill 18' 5.0"
12 Shelton, Grant JR Litchfield 18' 1.0"
13 Mullenix, Ethan SR Staunton 17' 11.5"
14 Royce, Wyatt SR Sangamon Valley 17' 10.0"
15 Brewer, Calvin FR New Berlin 17' 9.0"
16 Pierce, David SR Peoria Christian 17' 9.0"
17 Rainey, Cameron JR Carlinville 17' 4.5"
18 Laird, Nic FR Athens 17' 4.5"
19 Highley, Nathan SR Sangamon Valley 17' 3.0"
20 McKee, Carson SR Carthage 17' 2.0"
21 Caudle, Cameron SR Rushville-Industry 17' 1.5"
22 Travelstead, Nathan SR Virginia 17' 1.0"
23 Patton, Cameron JR Springfield Lutheran 17' 0.0"
24 Birdsell, Kaleb JR Routt 17' 0.0"
25 Gallengos, Hugo SO Virginia 16' 11.0"
26 McCaslin, Jonathan JR Hillsboro 16' 10.5"
27 Benning, Michael FR Springfield Lutheran 16' 9.5"
28 Smith, Nick SR Virden 16' 8.0"
29 Monroe, Keating SR Litchfield 16' 7.0"
30 Thompson, Titus FR Tremont 16' 6.5"
31 Tedford, Jorden SO Warrensburg-Latham 16' 6.5"
32 Wockley, Joel SO Tremont 15' 9.0"
33 Freeman, Jakob FR Meredosia-Chambersburg 15' 8.0"
34 Miller, Chance JR Cuba 15' 7.0"
35 Allison, Jared SO PORTA 15' 6.0"
36 Alford, Sam JR Madison 15' 5.0"
37 Reeves, Nate FR Hillsboro 15' 4.0"
38 Chalmers, David SO Warrensburg-Latham 15' 3.5"
39 Klopfer, Coale JR Meredosia-Chambersburg 15' 0.0"
40 Gresham, Davon JR Delavan 14' 6.0"
41 Cosgriff, Alex FR Routt 14' 4.0"
42 Burdell, Austin JR Mt. Olive 14' 3.5"
43 Trader, Zach JR PORTA 14' 1.0"
44 Patterson, Courtney JR Cuba 13' 11.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Carl SO Madison 40' 10.0" 10
2 Rogers, Max JR Carlinville 40' 6.0" 8
3 Richardson, Devin SR Athens 40' 2.5" 6
4 Clark, Nate SR Virden 39' 3.0" 5
5 Wooten, Joe SO Madison 38' 0.0" 4
6 Miller, Kyler SR Virginia 37' 6.5" 3
7 Downs, Gregory SO Auburn 37' 4.0" 2
8 Asama, Thomas SR Routt 37' 3.5" 1
9 Lawani, Nader JR Rushville-Industry 36' 2.0"
10 Whitmer, Morgan SR Cuba 36' 1.0"
11 Crocker, Sam SO Pleasant Plains 36' 0.5"
12 Benning, Michael FR Springfield Lutheran 35' 7.0"
13 Birdsell, Kaleb JR Routt 35' 6.0"
14 Monroe, Keating SR Litchfield 35' 4.0"
15 Patton, Cameron JR Springfield Lutheran 35' 2.5"
16 Grainger, Chase SR Carthage 34' 11.0"
17 Shelton, Grant JR Litchfield 34' 7.0"
18 Klopfer, Coale JR Meredosia-Chambersburg 33' 11.0"
19 Stier, Gabe SR Williamsville 33' 8.0"
20 Chalmers, David SO Warrensburg-Latham 33' 1.0"
21 Rasmussen, Tyler SR Sangamon Valley 32' 3.0"
22 Mudra, Alec SO Pleasant Plains 31' 5.0"
23 Bachman, Matt SR Peoria Christian 30' 4.0"
24 Blythe, Will JR Warrensburg-Latham -
25 Verschelden, James SR Auburn -
26 Grainger, Clayton SR Carthage -
27 Davidson, Adam SO Meredosia-Chambersburg -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuhn, Riley SR Deer Creek-Mackinaw 35' 8.75"
2 Sharp, Brad SR Auburn 34' 10.5"
3 McGee, Kwame JR Alton Marquette 31' 9.0"
4 Dickerson, Nic SR Deer Creek-Mackinaw 30' 8.25"
5 Stroupe, Gage SO PORTA 28' 10.5"
6 Carpenter, Noah SO Springfield Lutheran 28' 9.75"
7 Loftis, Dalton FR Virden 26' 10.75"
8 Pilkington, Nathan SR Unity (Mendon) 25' 8.5"
9 Yaste, Ethan SO Cuba 25' 5.0"
10 Lovitt, Dustin FR Cuba 24' 1.0"
11 Buske, Noah FR Mt. Olive 23' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bird, Andy SR Warsaw 51' 7.25" 10
2 Haverfield, Raymond SR North Greene 38' 7.5"
3 Chambers, Ben SR Auburn 37' 4.25"
4 Battefeld, Nicolas SR Meredosia-Chambersburg 35' 3.25"
5 Dietel, Garrett SO Springfield Lutheran 34' 0.5"
6 Walden, Ashton JR Hillsboro 32' 5.5"
7 Hughes, Drew FR PORTA 32' 0.25"
8 Floyd, Hayden JR Meredosia-Chambersburg 32' 0.25"
9 Schepke, Connor SR Peoria Christian 31' 10.5"
10 Harris, Cory SO Alton Marquette 31' 7.25"
11 Waterfallen, Jolyrn SO North Greene 30' 4.75"
12 Clark, Eliajah JR Virginia 27' 8.0"
13 Haas, Matt JR Hillsboro 27' 4.25"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rutherford, Caleb FR Sangamon Valley 39' 4.5"
2 Denbraber, Lee SR Peoria Christian 38' 10.25"
3 Mayer, Austin JR Pleasant Plains 38' 8.75"
4 Schmitt, Chase SO Pleasant Plains 38' 6.75"
5 Hand, Kyle JR Lewistown 38' 2.5"
6 Coulter, Tanner SO Carthage 38' 0.75"
7 Peters, Steve SR Sangamon Valley 37' 1.5"
8 Hancock, Travis SR Litchfield 36' 4.5"
9 Kunkel, Jordan SR Rushville-Industry 35' 11.25"
10 Coady, Damon SO Williamsville 34' 11.75"
11 Hobson, Alex JR Routt 34' 1.75"
12 Cornwell, Dylan SR Unity (Mendon) 34' 1.0"
13 Hughes, Riley SO Athens 33' 11.75"
14 Weller, Josh SR Virden 32' 9.25"
15 Mansfield, Christain SO Virginia 29' 2.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sheckler, Jackson JR Illini Bluffs 50' 5.75" 8
2 Miller, Trevor SR Warrensburg-Latham 48' 6.75" 6
3 Olysav, Brad SO Williamsville 43' 11.25" 5
4 Card, Daniel JR Carlinville 42' 11.0" 4
5 Long, Gabe JR Carlinville 42' 4.75" 3
6 Widger, Logan SO Lewistown 42' 4.25" 2
7 Howland, Chase SR Pittsfield 42' 0.75" 1
8 White, Andrew SR Warrensburg-Latham 41' 6.0"
9 Jensen, David JR Routt 40' 2.5"
10 Grist, Bryson SR Liberty 39' 9.0"
11 Wilson, Bryce SO Warsaw 39' 4.5"
12 Stark, Ryan SR Illini Bluffs 39' 1.0"
13 Kunkel, Jakob SR Rushville-Industry 37' 5.5"
14 Travis, Tracy SR Staunton 36' 10.0"
15 Jackson, Ty SO Carthage 28' 6.5"

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 George, Taylor SR Warrensburg-Latham 8.16 10
2 Huber, Kyra SO Hillsboro 8.25 8
3 Collins, Janiya SO Madison 8.26 6
4 Keeler, Tori JR Astoria 8.28 5
5 Johnson, Tia JR Peoria Christian 8.31 4
6 Switzer, DaeLin SO St. Teresa 8.34 3
7 Oladipupo, Sade' FR St. Teresa 8.71 2
8 Morley, Alli SO Pleasant Plains -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Tia JR Peoria Christian 8.42
2 Updike, Alexis FR Deer Creek-Mackinaw 8.56
3 Anderson, Tamia JR Madison 8.66
4 Evans, Brianna SR North Greene 8.75
5 Mizeur, Audri FR Athens 8.95
6 Floyd, Ara FR Carthage 9.76
7 Cogan, Kate SR Alton Marquette 9.89
8 Knuffman, Paige FR Liberty -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Priddle, Andrea JR Litchfield 8.54
2 Johnston, Grace SO Warrensburg-Latham 8.95
3 Dennis, Ashley SO Sangamon Valley 9.10
4 Goins, Kaitlin JR Mt. Olive 9.54
5 Rogers, Kelssie FR Pawnee 9.66
6 Downs, Kaleigh FR Rushville-Industry 9.75
7 Abernathy, Emily SO Deer Creek-Mackinaw 10.47
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morley, Alli SO Pleasant Plains 8.50
2 Swick, Hailey SO Virden 8.84
3 Fess, Chloe FR Virden 9.00
4 Sayre, Kira SO Virginia 9.15
5 Southerland, Kia FR Judah Christian 9.36
6 Boggs, Abby JR Sangamon Valley 9.38
7 Turnbaugh, Julia SR Pittsfield 9.59
8 Thilliez, Margaux JR Williamsville 10.28
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 George, Taylor SR Warrensburg-Latham 8.17
2 Keeler, Tori JR Astoria 8.21
3 Huber, Kyra SO Hillsboro 8.24
4 Switzer, DaeLin SO St. Teresa 8.38
5 Oladipupo, Sade' FR St. Teresa 8.50
6 Godart, Megan SO New Berlin 8.70
7 Brooks, Brynn JR Cuba 9.26
8 Reagan, Katie JR PORTA 9.57
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Collins, Janiya SO Madison 8.37
2 McGuire, Kala JR New Berlin 8.64
3 Kaiser, Grace FR Tremont 8.99
4 Coop, Kaylee SO Routt 9.30
5 Hahn, Emma FR Mt. Olive 9.59
6 Robinson, Ellie FR Routt 9.92
7 Cox, Keighlee FR Litchfield 9.92
8 Leblond, Mady FR Williamsville 9.93
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Klockenga, Kortney SO Pleasant Plains 8.67
2 Rhodes, Katie JR Carthage 8.71
3 Lenington, Maddy SO Tremont 8.83
4 Hill, Daryn FR Alton Marquette 8.85
5 Miller, Nicole SR Hillsboro 9.01
6 Pelmore, Lyndon FR Judah Christian 9.21
7 Horton, Unique FR PORTA 9.52
8 Whiting, Hailey JR Cuba 10.70

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rogers, Kelssie FR Pawnee 34.21
2 Brunner, Laura SO Springfield Lutheran 35.53
3 Casson, Kaylee JR New Berlin 40.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Creager, Christina SO Deer Creek-Mackinaw 34.50
2 Robinson, Ellie FR Routt 34.60
3 Schlieper, Aspen JR Meredosia-Chambersburg 34.70
4 Agbavilo, Peace FR Rushville-Industry 35.10
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jancola, Linda FR Judah Christian 30.91
2 Myers, Kami JR Sangamon Valley 31.46
3 Bryant, Ashley SO Judah Christian 31.90
4 Finnegan, Sarah FR Tremont 32.91
5 Tisckos, Joelle FR Williamsville 35.37
6 Settles, Hailey SO Litchfield 39.24
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Andrews, Madisyn SO Warsaw 30.03
2 Borrowman, Cassie SO Mt. Olive 30.29
3 Dennis, Ashley SO Sangamon Valley 30.31
4 Koetzle, Kennedie SO Alton Marquette 30.62
5 Tobin, Kelly JR Routt 32.32
6 Johnson, Hailey SO Deer Creek-Mackinaw 34.07
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sayre, Kira SO Virginia 30.71
2 Beckerman, Celia SO PORTA 31.07
3 Kaiser, Grace FR Tremont 31.14
4 Turnbaugh, Julia SR Pittsfield 32.55
5 Cox, Keighlee FR Litchfield 34.52
6 Helmich, Hannah SO Virginia -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Jayden SO Virden 29.59
2 Murphy, Zoe SR Mt. Olive 30.05
3 Gillespey, Vanessa FR St. Teresa 30.68
4 Brush, Schyler SR Rushville-Industry 31.05
5 Dickerson, Jahnyah FR St. Teresa 32.20
6 Gillespie, Jahanna JR Madison 32.62
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swick, Hailey SO Virden 29.33
2 Rennecker, Rileigh FR PORTA 30.43
3 Welch, Riley SO Warsaw 31.02
4 Lambert, Kimberly FR Carthage 31.80
5 Brooks, Brynn JR Cuba 32.02
6 Evans, Brianna SR North Greene -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knuffman, Paige FR Liberty 27.90 5
2 Barber, Abbie JR Gillespie 29.37
3 Taylor, Brooklyn SO Alton Marquette 30.29
4 Jackson, Deanna SO Hillsboro 30.46
5 Braundmeier, Jaiden JR Gillespie 30.94
6 Leverenz, Hannah JR Auburn 32.65
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huber, Kyra SO Hillsboro 27.79 6
2 Sullivan, Shea SR New Berlin 28.98 1
3 Grotts, Brianna SR Carthage 29.24
4 Henrickson, Ashton JR Williamsville 29.94
5 Babington, Eniola SO Pleasant Plains 30.84
6 Oakley, Britney FR Warrensburg-Latham -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 George, Taylor SR Warrensburg-Latham 26.96 10
2 Keeler, Tori JR Astoria 27.00 8
3 Morley, Alli SO Pleasant Plains 28.14 4
4 Johnson, Tia JR Peoria Christian 28.61 3
5 Collins, Janiya SO Madison 28.90 2
6 Kuhn, Kaylee SR Unity (Mendon) 29.13

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ibberson, Anni SR Virden 1:17.51
2 Pieper, Audrey SO Virden 1:26.66
3 Walker, Zoey SO Virginia 1:29.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rottinghaus, Tessa FR Williamsville 1:16.40
2 Reynolds, Chontea JR Madison 1:17.73
3 Barbee, Rayniece JR Madison 1:21.82
4 Bell, Elizabeth SR Hillsboro 1:23.01
5 Chojnacky, Bella FR Deer Creek-Mackinaw -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scarborough, Presley FR Williamsville 1:07.21 3
2 Gray, Myah FR Warsaw 1:07.37 2
3 Lesicko, Desiree JR Staunton 1:14.87
4 Everett, Kaleigh SO Deer Creek-Mackinaw 1:16.18
5 Fox, Jacqueline SR Staunton 1:19.33
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitten, Hannah FR Litchfield 1:11.74
2 Fricke, Grace JR PORTA 1:12.41
3 Thompson, Lauren FR Litchfield 1:13.95
4 Myers, Kami JR Sangamon Valley 1:15.05
5 Hood, Sidney FR Rushville-Industry 1:19.37
6 Borrowman, Cassie SO Mt. Olive -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rowe-Adams, Lauryn JR St. Teresa 1:07.90 1
2 Huffman, Allyson JR Routt 1:12.22
3 Davis, Hannah SO PORTA 1:14.59
4 Marshall, Rose SO Routt 1:22.53
5 Floyd, Alura SR Carthage 1:29.08
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirkpatrick, Kianna FR Rushville-Industry 1:11.53
2 Hettmansberger, Kylie SR Judah Christian 1:12.46
3 Wellman, Kaela SO Liberty 1:12.90
4 Budd, Sydney SO Sangamon Valley 1:13.29
5 Leitner, Sarah FR Tremont 1:14.67
6 Lambert, Kimberly FR Carthage -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Limentato, Katie FR Judah Christian 1:06.55 4
2 Miller, Sierra SO Unity (Mendon) 1:10.08
3 Lawson, Alex JR Midwest Central 1:12.75
4 Rademacker, Gracie FR Midwest Central -
5 Teal, Megan SO Delavan -
6 Murphy, Zoe SR Mt. Olive -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bergee, Ali SR New Berlin 1:05.38 6
2 Niebrugge, Brianna SR St. Teresa 1:08.50
3 Meier, Kylie SO Hillsboro 1:09.27
4 Yakel, Jillian JR Pleasant Plains 1:09.76
5 Houser, MacKenzie FR Pleasant Plains 1:11.43
6 Hood, Caitlin JR Astoria 1:14.45
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drew, Rory FR Carlinville 1:03.97 10
2 Eck, Maddy JR Springfield Lutheran 1:05.08 8
3 Tournoux, Brigid SO Springfield Lutheran 1:05.92 5
4 Evans, Brianna SR North Greene 1:08.18
5 Smith, Tori FR North Greene 1:09.46
6 Kostecki, Lily SR Alton Marquette 1:13.17

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirkman, Haylee JR Williamsville 2:57.83
2 Leitner, Sarah FR Tremont 2:59.18
3 Eilers, Jaelyn FR PORTA 3:01.85
4 McCullough, Molly JR Sangamon Valley 3:08.37
5 Orr, Kaitlyn FR Rushville-Industry 3:10.05
6 Link, Abbie SR Virginia 3:12.21
7 Nash, Mary SO Meredosia-Chambersburg 3:13.79
8 Broaddus, Brandi JR Virden 3:17.06
9 Sholl, Annie JR Carthage 3:23.10
10 Brickey, Haylee SR North Greene 3:33.19
11 Jackson, Hannah SR Routt 3:44.95
12 Robinson, Madison JR Routt 3:51.24
13 Nicholas, Serena SR PORTA -
14 Hardin, Hadley SO Gillespie -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lehmann, Grace SO St. Teresa 2:44.46
2 Johnston, Holly JR Warrensburg-Latham 2:46.00
3 Boyles, Gracie SO Warsaw 2:48.00
4 Miller, Michelle SO Judah Christian 2:50.71
5 Schmitz, Karly SR Meredosia-Chambersburg 2:54.84
6 Schreiber, Sheridan FR Hillsboro 2:54.96
7 Finnegan, Sarah FR Tremont 3:01.65
8 Fuchs, Lexie SO New Berlin 3:03.16
9 Komor, Brittany JR Litchfield 3:07.86
10 Kuhl, Mercedes FR Hillsboro 3:11.80
11 Kleist, Kaylee FR St. Teresa 3:11.97
12 Young, Whitney JR Carthage -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henrickson, Lexy FR Williamsville 2:33.26 6
2 Wellman, Kaela SO Liberty 2:42.23
3 Heffren, Carli FR Lewistown 2:44.36
4 Eschbach, Bailey SO Warrensburg-Latham 2:45.10
5 Conry, Katie JR Unity (Mendon) 2:45.12
6 Lawson, Alex JR Midwest Central 2:50.94
7 Bradley, Meredith SO Athens 2:54.38
8 Carithers, Jessica SO Deer Creek-Mackinaw 2:55.30
9 Lesicko, Desiree JR Staunton 2:55.93
10 Hauer, Laura JR Pleasant Plains 3:08.73
11 Alepra, Sam SR Gillespie 3:15.67
12 Churchill, Taylor SR Astoria -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pawlak, Chelsea SR Deer Creek-Mackinaw 2:25.96 10
2 Eck, Maddy JR Springfield Lutheran 2:29.97 8
3 Eck, Jackie SR Springfield Lutheran 2:36.16 5
4 Goetz, April SR Auburn 2:36.51 4
5 Vickrey, Riley FR Alton Marquette 2:36.63 3
6 Throne, Madi SO Litchfield 2:37.47 2
7 Bauer, Sydney SO Pittsfield 2:38.31 1
8 Sturdy, Ashlyn FR Sangamon Valley 2:39.35
9 Barnhart, Jenna FR Judah Christian 2:41.46
10 Smith, Tori FR North Greene 2:42.55
11 Kazenski, Kylee FR Virden 2:44.49
12 Rieker, Grace JR Peoria Christian 2:45.98
13 Merryman, Kennedy SR Pittsfield 2:46.31
14 Houser, MacKenzie FR Pleasant Plains -

Women's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rieker, Grace JR Peoria Christian 6:30.93
2 Cherry, Kendra SR Gillespie 6:33.66
3 Stier, Amber JR PORTA 6:42.54
4 Wiseman, Noelle SO PORTA 6:54.01
5 Clevenger, Tory FR Judah Christian 6:58.97
6 Olson, Kaeli SR Pleasant Plains 7:19.50
7 Kuhl, Mercedes FR Hillsboro 7:19.85
8 Witte, Annie SR Deer Creek-Mackinaw 7:20.96
9 Olson, Sydney FR Pawnee 7:38.66
10 Vistante, Julia FR Carthage -
11 Marshall, Lily SO Routt -
12 Payne, Aspen SO Carthage -
13 Link, Abbie SR Virginia -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Quarton, Caroline FR Litchfield 5:42.17 1
2 Hein, Veronica FR St. Teresa 5:47.23
3 Koechle, Audra SO Williamsville 5:49.54
4 Gudwein, Grace JR Williamsville 5:53.41
5 Campbell, Allison FR Sangamon Valley 6:00.11
6 Tacud, Pamela JR St. Teresa 6:07.20
7 Harris, Mackenzie JR Carlinville 6:13.33
8 Johnston, Holly JR Warrensburg-Latham 6:13.57
9 Brown, Lakeleigh FR North Greene 6:19.09
10 Haskell, Marissa FR North Greene 6:27.62
11 Eschbach, Bailey SO Warrensburg-Latham 6:28.08
12 Bradley, Meredith SO Athens 6:32.46
13 Schreiber, Sheridan FR Hillsboro 6:41.76
14 Schmitz, Karly SR Meredosia-Chambersburg 6:59.08
15 Whalen, Kinley SR Virden 8:08.76
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robbins, Katelyn SO Liberty 5:27.43 10
2 Heffren, Anna FR Lewistown 5:33.05 8
3 Jachino, Caroline FR Pleasant Plains 5:33.05 6
4 Goldring, Mackenzie JR Lewistown 5:34.42 5
5 Freidinger, Lizzy FR Tremont 5:35.95 4
6 Throne, Alexis SR Litchfield 5:38.20 3
7 Vickrey, Riley FR Alton Marquette 5:40.33 2
8 Goetz, April SR Auburn 5:43.77
9 Huffman, Kirstin FR Routt 6:01.38
10 Eck, Jackie SR Springfield Lutheran 6:06.44
11 Tournoux, Brigid SO Springfield Lutheran 6:06.89
12 Kazenski, Kylee FR Virden 6:16.51

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vignos, Alyssa SR New Berlin 9.72 10
2 Artman, Kailee SO Carthage 10.15 8
3 Teal, Megan SO Delavan 10.34 6
4 Briney, Emily SO Astoria 10.35 5
5 Switzer, DaeLin SO St. Teresa 10.47 4
6 Garrison, Sydney FR Williamsville 10.73 3
7 Baker, Adelle SO Tremont 10.91 2
8 Nassirpour, Roya JR Pleasant Plains -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Garrison, Sydney FR Williamsville 10.72
2 Hood, Caitlin JR Astoria 11.25
3 Helmich, Hannah SO Virginia 12.67
4 Robinson, Madison JR Routt 13.37
5 Robinson, Ellie FR Routt 15.52
6 Rademacker, Gracie FR Midwest Central -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Vignos, Alyssa SR New Berlin 9.82
2 Nassirpour, Roya JR Pleasant Plains 10.86
3 Baker, Adelle SO Tremont 10.88
4 Welch, Emma JR Meredosia-Chambersburg 11.15
5 Pierson, Jeana JR Sangamon Valley 11.78
6 Hemberger, Sarah JR Auburn 11.85
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Briney, Gracie SR Rushville-Industry 10.89
2 Fess, Chloe FR Virden 11.27
3 Welker, Josie SR Lewistown 11.60
4 Smail, Chloe FR Hillsboro 12.04
5 Centola, Jacey FR Sangamon Valley 12.35
6 Sholl, Annie JR Carthage 12.70
7 Gillespey, Vanessa FR St. Teresa 12.77
8 McCaslin, Haley SO Hillsboro -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Artman, Kailee SO Carthage 10.23
2 Switzer, DaeLin SO St. Teresa 10.44
3 Briney, Emily SO Astoria 10.45
4 Teal, Megan SO Delavan 10.48
5 Walker, Brooke SR Meredosia-Chambersburg 11.40
6 Boehm, Lakin FR PORTA 11.56
7 Murphy, Zoe SR Mt. Olive 11.86
8 Fricke, Grace JR PORTA 12.52

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Litchfield A Andrea Priddle, Ellie Niemann,
Bryn Guthrie, Courtney Priddle
1:52.85 10
2 Warrensburg-Latham A Grace Johnston, Ashley Lyons,
Britney Oakley, Taylor George
1:53.60 8
3 Pleasant Plains A Lauren Feagans, Lauryn Leonard,
Kortney Klockenga, Alli Morley
1:53.68 6
4 Madison A Tamia Anderson, Tisia Watson,
Delphanae Griffin, Janiya Collins
1:55.36 5
5 Tremont A Maddy Lenington, MacKenzie Rumbold,
Tressa Scheuermann, Bethany Wagenbach
1:56.81 4
6 Alton Marquette A Daryn Hill, Kennedie Koetzle,
Lily Kostecki, Brooklyn Taylor
1:57.42 3
7 St. Teresa A Brianna Niebrugge, Sade' Oladipupo,
Jahnyah Dickerson, DaeLin Switzer
1:57.91 2
8 Carthage A Kailee Artman, Brianna Grotts,
Katie Rhodes, Ara Floyd
1:58.50 1
9 Judah Christian A Jenna Barnhart, Lyndon Pelmore,
Linda Jancola, Katie Limentato
1:58.84
10 Warsaw A Madisyn Andrews, Gracie Boyles,
Myah Gray, Riley Welch
2:00.25
11 Williamsville A Sydney Garrison, Tori Fry,
Morgan Rottinghaus, Ashton Henrickson
2:00.70
12 Virden A Chloe Fess, Anni Ibberson,
Jayden Cole, Hailey Swick
2:02.84
13 Gillespie A Jaiden Braundmeier, Emily Elizondo,
Maya Marcacci, Abbie Barber
2:03.60
14 PORTA A Unique Horton, Rileigh Rennecker,
Mattie Pickford, Celia Beckerman
2:04.14
15 Sangamon Valley A Abby Mann, Abby Boggs,
Jacey Centola, Ashley Dennis
2:05.41
16 Rushville-Industry A Carly Benton, Schyler Brush,
Jemima Makolo, Grace Doolin
2:05.74
17 Routt A Ellie Robinson, Kaylee Coop,
Allyson Huffman, Kelly Tobin
2:06.25
18 Meredosia-Chambersburg A Emma Welch, Mary Nash,
Aspen Schlieper, Brooke Walker
2:08.76
19 Deer Creek-Mackinaw A Belen Armendarez, Ryann Drake,
Olivia Elkin, Tabatha Murphy
-
20 Astoria A Emily Briney, Abbie Cebuhar,
Caitlin Hood, Tori Keeler
-
21 New Berlin A Ali Bergee, Shea Sullivan,
Kala McGuire, Megan Godart
-
22 Hillsboro A Kyra Huber, Kylie Meier,
Phoebe Wilson, Nicole Miller
-

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Litchfield A Bryn Guthrie, Courtney Priddle,
Ellie Niemann, Andrea Priddle
4:26.23 10
2 Pleasant Plains A Carolyn Nika, Kortney Klockenga,
Jillian Yakel, Lauren Feagans
4:28.95 8
3 New Berlin A Ali Bergee, Alyssa Vignos,
Megan Godart, Kennedy Schurman
4:29.23 6
4 Carthage A Kailee Artman, Brianna Grotts,
Katie Rhodes, Ara Floyd
4:32.93 5
5 Deer Creek-Mackinaw A Emily Embry, Jessica Carithers,
Mikayla Moore, Chelsea Pawlak
4:34.47 4
6 Tremont A Adelle Baker, MacKenzie Rumbold,
Bethany Wagenbach, Tressa Scheuermann
4:36.62 3
7 Judah Christian A Jenna Barnhart, Kylie Hettmansberger,
Michelle Miller, Katie Limentato
4:39.47 2
8 Unity (Mendon) A Katie Conry, Sierra Miller,
Kaylee Kuhn, Madison Garcia
4:39.48 1
9 Warsaw A Madisyn Andrews, Gracie Boyles,
Myah Gray, Riley Welch
4:43.28
10 Williamsville A Tori Fry, Hannah Stinnett,
Morgan Rottinghaus, Lexy Henrickson
4:44.16
11 North Greene A Lakeleigh Brown, Brianna Evans,
Marissa Haskell, Tori Smith
4:50.55
12 Sangamon Valley A Sydney Budd, Abby Mann,
Abby Boggs, Ashlyn Sturdy
4:52.43
13 Hillsboro A Deanna Jackson, Haley McCaslin,
Faith Calvert, Chloe Smail
4:56.93
14 Virden A Chloe Fess, Brandi Broaddus,
Jayden Cole, Hailey Swick
5:00.92
15 PORTA A Unique Horton, Hannah Davis,
Grace Fricke, Jaelyn Eilers
5:04.06
16 Routt A Kaylee Coop, Allyson Huffman,
Kelly Tobin, Rose Marshall
5:04.64
17 Madison A Chontea Reynolds, Tisia Watson,
Rayniece Barbee, Cajazzia Snorton
5:16.80
18 Alton Marquette A Kate Cogan, Daryn Hill,
Kennedie Koetzle, Lily Kostecki
-

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Emma SO Carlinville 10' 9.0" 10
2 McLeod, Marli JR St. Teresa 8' 0.0" 8
3 Royer, Brinnley FR Rushville-Industry 7' 0.0" 4.5
4 Orwig, Kailey JR Rushville-Industry 7' 0.0" 4.5
5 Fox, Jacqueline SR Staunton 7' 0.0" 4.5
6 Churchill, Taylor SR Astoria 7' 0.0" 4.5
7 Thompson, Sophia SO St. Teresa 7' 0.0" 2
8 Jackson, Deanna SO Hillsboro 7' 0.0" 1
9 Barber, Abbie JR Gillespie 7' 0.0"
10 Manningham, Janine FR Tremont 6' 0.0"
11 Heffren, Carli FR Lewistown 6' 0.0"
12 Hemberger, Sarah JR Auburn 6' 0.0"
13 Leitner, Marissa FR Tremont -
14 Kazenski, Kylee FR Virden -
15 Hood, Caitlin JR Astoria -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guthrie, Bryn SR Litchfield 16' 5.0" 10
2 Knuffman, Paige FR Liberty 16' 1.0" 8
3 Oakley, Britney FR Warrensburg-Latham 15' 9.0" 6
4 Pollman, Peyton FR Illini Bluffs 15' 9.0" 5
5 Oladipupo, Sade' FR St. Teresa 15' 4.0" 4
6 Rennecker, Rileigh FR PORTA 14' 10.5" 3
7 Mizeur, Audri FR Athens 14' 9.5" 2
8 Scheuermann, Tressa FR Tremont 14' 8.0" 1
9 Teal, Megan SO Delavan 14' 7.0"
10 Klockenga, Kortney SO Pleasant Plains 14' 5.5"
11 Leysaht, Madison JR Peoria Christian 14' 5.0"
12 Griffin, Delphanae SR Madison 14' 1.0"
13 Artman, Kailee SO Carthage 13' 10.0"
14 Wieneke, Kiristen SR Pleasant Hill 13' 7.5"
15 Leverenz, Hannah JR Auburn 13' 4.5"
16 Hahn, Emma FR Mt. Olive 13' 4.0"
17 Johnston, Grace SO Warrensburg-Latham 13' 3.0"
18 Jancola, Linda FR Judah Christian 13' 2.0"
19 Garcia, Madison SR Unity (Mendon) 13' 0.0"
20 Fuchs, Lexie SO New Berlin 12' 11.5"
21 Fagan, Sakura SO PORTA 12' 8.5"
22 Wilson, Phoebe SR Hillsboro 12' 7.0"
23 Babington, Eniola SO Pleasant Plains 12' 3.0"
24 Parrish, Kareligh FR Unity (Mendon) 12' 1.0"
25 Walker, Brooke SR Meredosia-Chambersburg 12' 0.5"
26 Reynolds, Chontea JR Madison 11' 0.0"
27 Abell, Katie SO Routt 10' 8.5"
28 Sholl, Annie JR Carthage 10' 7.0"
29 Davis, Mikka SR Virden 10' 4.5"
30 Abell, Ellie JR Routt 9' 10.5"
31 Lenington, Maddy SO Tremont -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leysaht, Madison JR Peoria Christian 32' 4.0" 10
2 Mayberry, Baylee SO Lewistown 31' 11.0" 8
3 Niebrugge, Brianna SR St. Teresa 31' 4.5" 6
4 Griffin, Delphanae SR Madison 31' 3.5" 5
5 Braundmeier, Jaiden JR Gillespie 30' 10.5" 4
6 Pollman, Peyton FR Illini Bluffs 30' 9.0" 3
7 Wieneke, Kiristen SR Pleasant Hill 30' 9.0" 2
8 Huber, Kyra SO Hillsboro 30' 7.0" 1
9 Meier, Kylie SO Hillsboro 30' 5.0"
10 Lyons, Ashley JR Warrensburg-Latham 30' 2.5"
11 Welch, Emma JR Meredosia-Chambersburg 29' 7.0"
12 Labonte, Abby SR Mt. Olive 28' 11.0"
13 Grotts, Brianna SR Carthage 28' 10.5"
14 Johnston, Grace SO Warrensburg-Latham 28' 8.0"
15 Moyer, Mackenzie SO Carlinville 28' 5.0"
16 Davis, Hannah SO PORTA 27' 1.0"
17 Hahn, Emma FR Mt. Olive 23' 6.0"
18 Abell, Katie SO Routt 23' 3.5"
19 Minor, Abbi JR PORTA 21' 11.0"
20 Jackson, Hannah SR Routt -
21 Leverenz, Hannah JR Auburn -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stahl, Summer SO Deer Creek-Mackinaw 26' 3.25"
2 West, Grace SO Athens 25' 10.5"
3 Blasko, Kaitlyn SO Athens 24' 11.0"
4 Hinegardner, Madi SR North Greene 24' 1.25"
5 Taylor, Allyson JR Deer Creek-Mackinaw 24' 0.0"
6 Southerland, Kia FR Judah Christian 23' 5.25"
7 Boehm, Lakin FR PORTA 23' 0.5"
8 Mott, Mattea SO Meredosia-Chambersburg 22' 3.0"
9 Walker, Zoey SO Virginia 21' 3.5"
10 Centola, Sierra FR Sangamon Valley 20' 7.75"
11 Rout , Mckenzie SR Sangamon Valley 20' 5.75"
12 Goins, Kaitlin JR Mt. Olive 20' 4.25"
13 Curtis, Shelby SR Litchfield 20' 2.75"
14 Sholl, Annie JR Carthage 17' 4.25"
15 Bell, Elizabeth SR Hillsboro 15' 3.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Julianna FR PORTA 29' 11.5"
2 Schmulbach, Kindelle SO Williamsville 29' 4.0"
3 Smith, Kialee FR Rushville-Industry 29' 3.25"
4 Brown, Monique SO New Berlin 27' 3.75"
5 Hopkins, Libby FR Lewistown 27' 2.5"
6 Wilson, Jayla JR Meredosia-Chambersburg 26' 9.25"
7 Long, Brigitte FR Mt. Olive 26' 3.0"
8 George, Maggie JR Springfield Lutheran 26' 2.0"
9 Wills, Haley FR Carlinville 26' 1.75"
10 Byer, Macy FR New Berlin 25' 9.5"
11 Gerber, Nicky JR Lewistown 24' 11.5"
12 Abell, Ellie JR Routt 24' 9.0"
13 Moberly, Gabi JR Pleasant Plains 24' 4.0"
14 Polo, Laura FR Gillespie 21' 8.75"
15 King, Liberty FR Gillespie 19' 8.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, K.D. SR Warrensburg-Latham 49' 5.5" 10
2 Hayden, Chandler SO Pittsfield 36' 4.25" 8
3 Lamb, Ellie SO Rushville-Industry 36' 4.0" 6
4 Hooker, Anna JR St. Teresa 34' 3.75" 5
5 Pisaniello, Kaitlynn SR Warrensburg-Latham 33' 7.5" 4
6 Miller, Annah FR Midwest Central 32' 11.75" 3
7 DeJaynes, Noelle SO St. Teresa 32' 5.75" 2
8 Raftery, Emma JR Pittsfield 31' 7.5" 1
9 Abell, Katie SO Routt 31' 2.75"
10 Wertin, Logan SR Litchfield 30' 8.0"
11 Sullivan, Lauren JR Virden 30' 7.5"
12 Sibert, Shae SR Pleasant Plains 30' 4.25"
13 Aluyi, Mo SO Tremont 29' 3.0"
14 Miller, Nicole SR Hillsboro 27' 9.5"
15 Cox, Alexis JR Staunton 27' 7.0"
16 Johnson, Emma SO Peoria Christian 24' 4.5"