2017 Hoosier State Relays 4A- 6A

Scores:
Men's Score
Avon78
Carroll (Fort Wayne)48
Westfield37
Chesterton32
Hamilton Southeastern31.5
North Central (Indianapolis)27
Center Grove24.5
Ft. Wayne Snider22
Ft. Wayne Northrop22
Carmel20
Evansville Harrison20
Zionsville18
Bloomington North18
Jeffersonville17.5
Warren Central17
Portage14
Ben Davis10
Whiteland Community10
Plymouth10
Noblesville8
Indianapolis Cathedral8
DeKalb8
Lake Central8
Merrillville7
Hobart6
Crown Point6
Pike6
Frankfort6
Lawrence North5
Pendleton Heights5
East Central5
Silver Creek5
Columbus North4
Richmond4
Mooresville3.5
Brownsburg3.5
Fishers3
Ft. Wayne Wayne3
Bloomington South2
Goshen1.5
Evansville Central1
 
Women's Score
Warren Central74
Noblesville48
Zionsville48
Crown Point40
Carmel40
Fishers38
Ft. Wayne Northrop31
Westfield28
Hamilton Southeastern18.5
Carroll (Fort Wayne)18
Penn17
Avon15
Ben Davis14
Lake Central12
Lawrence North10
DeKalb10
Madison Consolidated10
Lafayette Jefferson10
Jeffersonville10
North Central (Indianapolis)9
Ft. Wayne Wayne8
Shelbyville8
LaPorte7
Munster7
Portage6
Homestead6
Lawrence Central6
Center Grove5.5
Franklin Central4
Perry Meridian4
Warsaw Community4
Greenfield-Central4
Valparaiso3
Ft. Wayne South Side3
East Noble3
Chesterton2
East Central2
South Bend Adams2

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Becker, Justin JR Carroll (Fort Wayne) 6.86 10
2 Guerendo, Isaac JR Avon 6.87 8
3 Schmeling, Jordan SR Carroll (Fort Wayne) 6.93 6
4 Mason, Grant SR Center Grove 6.93 5
5 Claiborne, Jawaun SR Richmond 6.97 4
6 Young, Craig SO Ft. Wayne Wayne 6.99 3
7 Corzan, Darren SR Chesterton 7.00 2
8 Milledge, Greg JR Portage 7.14 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Guerendo, Isaac JR Avon 6.93
2 Young, Craig SO Ft. Wayne Wayne 7.00
3 Milledge, Greg JR Portage 7.05
4 Biokoro, EJ SR Chesterton 7.08
5 Rodgers, Nolan SR Westfield 7.12
6 Corzan, Braden JR Chesterton 7.13
7 Tracy , Tyrone JR Decatur Central 7.15
8 Harrington , Blayne JR Decatur Central 7.20
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Becker, Justin JR Carroll (Fort Wayne) 6.83
2 Mason, Grant SR Center Grove 7.00
3 Corzan, Darren SR Chesterton 7.04
4 Gauldin, Elijah SR Portage 7.07
5 Giles, Anthony SR Lake Central 7.12
6 Mcbride, Noah SR Evansville Harrison 7.18
7 Hodge, Jordan SO Warren Central 7.18
8 Adams, Michael SO Pike 7.27
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schmeling, Jordan SR Carroll (Fort Wayne) 6.96
2 Claiborne, Jawaun SR Richmond 6.97
3 Pavloski, Antonio SR Lake Central 7.05
4 Murr, Travis SR Franklin Community 7.16
5 Eddington, Andrecus SR Kokomo 7.19
6 Sheard, Tyland JR Warren Central 7.21
7 Glenn, Brian JR Warren Central 7.22
8 Pryor, Jarrell JR Lawrence Central 7.45

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fendel, Gabe JR Hamilton Southeastern 9:15.19 10
2 Kintzele, Jacob JR Chesterton 9:22.18 8
3 Hamlin, Jesse SO Ft. Wayne Snider 9:24.53 6
4 Jones, Parker SR Pendleton Heights 9:25.22 5
5 Jennings, Roman SR Ft. Wayne Snider 9:25.72 4
6 Hodges, John SO North Central (Indianapolis) 9:25.84 3
7 Chapa, Antonio SR Portage 9:26.11 2
8 Sorensen, Evan JR Evansville Central 9:28.30 1
9 Goetz, Connor JR Carroll (Fort Wayne) 9:30.70
10 Murphy, Colin JR Carmel 9:33.24
11 Fleming, Alec JR Lowell 9:33.43
12 Roth, Josh SR Fishers 9:34.47
13 Gastineau, Thomas SO Carmel 9:35.82
14 Starnes, Dustin SR Ft. Wayne Northrop 9:36.33
15 Butche, Brennan SO Mississinewa 9:37.29
16 Woodrow, Jacob SR Avon 9:39.87
17 Grant, Keelan JR Carmel 9:40.97
18 Persin, Will JR McCutcheon 9:41.18
19 Acker, Noah SR East Noble 9:43.43
20 Christofanelli, Geno FR Crown Point 9:43.90
21 Clements, Braden SR Carroll (Fort Wayne) 9:48.27
22 Wagoner, Ben SR Hamilton Southeastern 9:52.31
23 Bates, Calvin SO Carmel 9:56.76
24 Chimbanda, Jonas JR Pike 10:10.45

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Felton, David SR Evansville Harrison 8.14 10
2 Goines, Christian SR Center Grove 8.15 8
3 Black, Daryl JR Pike 8.17 6
4 Gonzalez, Tremaine JR Silver Creek 8.18 5
5 Vaughn, Shaton JR Ft. Wayne Northrop 8.22 4
6 Finley, Daveon SR Portage 8.24 3
7 Byrdsong, Bryce SR Warren Central 8.25 2
8 Baryoh, Moses SR Warren Central 8.36 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gonzalez, Tremaine JR Silver Creek 8.29
2 Byrdsong, Bryce SR Warren Central 8.37
3 Tutsie, Mike SR Warren Central 8.40
4 Warbington, Leo JR Lawrence Central 8.41
5 Andrews, Jalen SR Warren Central 8.43
6 Wilkins, Raekwon SR Franklin Central 8.67
7 Pearson, Jakob SO Carmel 9.18
8 Haack, Peyton JR Westfield 12.35
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Goines, Christian SR Center Grove 8.22
2 Vaughn, Shaton JR Ft. Wayne Northrop 8.35
3 Wray, Dainon JR Westfield 8.43
4 Perry, Triston SR Columbus North 8.56
5 Daniels, Zach SR Ft. Wayne Wayne 8.59
6 Maguire, Cole JR North Central (Indianapolis) 8.63
7 Budde, Kaleb SR Bloomington South 8.77
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Finley, Daveon SR Portage 8.29
2 Black, Daryl JR Pike 8.33
3 Baryoh, Moses SR Warren Central 8.36
4 Felton, David SR Evansville Harrison 8.36
5 Paden, Eric JR Zionsville 8.56
6 Garcia, Gabriel SO Crown Point 8.76
7 Kelly, Courtlin SR Valparaiso 8.76
8 Kneeland, Jr., Antonio SR Merrillville 8.78

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lawrence North A Deangelo Mason, Alex Abram,
Harold Jones, Jaymie Thomas
1:32.69
2 NorthWood A Terell Pratcher, Garrett Griffin,
Landon Parker, Brayton Yoder
1:33.24
3 Lawrence Central A Austin Adams, Lashon Bright,
Kirk Pinkston, Leo Warbington
1:33.32
4 Merrillville A Kaylin Brookshire, Kejuan Thomas,
Rackesh Ragoo, Chaz Sales
1:34.05
5 Ft. Wayne Wayne A Zach Daniels, Patrick Cotton,
Aarik Adams, Amaud Hill
1:34.23
6 Anderson A Avery Malone, Elijah Merida,
Troy McGhee, Tyneilus Morrow
1:36.07
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Fishers A Will Syrus, Jalen Moss,
Hunter Kaiser, Brian Kantner
1:31.20 2
2 Crown Point A Shane McCormick, Zach Stewart,
David O'Toole, Jacob Berry
1:31.26
3 Noblesville A James Hardin, Bryce Gatewood,
Trenton Reeves, Joshua Garcia
1:32.62
4 Bloomington North A Matt Ambrosio, Kobe Sterner,
Isaiah Knight, Antonio Dallmann
1:33.30
5 Brownsburg A Leigh Nutall, Dequincy Davis,
Jack Parker, ShaiTrevon SumpterBey
1:33.76
6 Mt. Vernon (Fortville) A Blake Miller, Jailin Porter,
Alex Carver, Donovan Bigelow
1:33.99
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carroll (Fort Wayne) A Jordan Schmeling, Cam Shank,
Connor Tapp, Justin Becker
1:30.02 16
2 Chesterton A Darren Corzan, Braden Corzan,
EJ Biokoro, Philip Flores
1:30.63 8
3 Portage A Elijah Gauldin, Greg Milledge,
Laron Parker, Angel Sanchez
1:31.84
4 Center Grove A Grant Mason, Russ Yeast,
Alec Yates, Sam Hohlt
1:31.95
5 Columbus North A Mitchell Burton, Cortez Bandy,
James Harris, Triston Perry
1:33.65
6 North Central (Indianapolis) A Joshua Brown, Isaiah Moore,
Damian Clay, Emanuell Rome
1:34.06
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Avon A Isaac Guerendo, Jaban Carter,
Corey DuPriest, Peyton DePriest
1:28.69 20
2 Warren Central A Dallace Jones, Jordan Hodge,
Mike Tutsie, Brian Glenn
1:30.12 12
3 Evansville Harrison A David Felton, Robert Farmer,
Noah Mcbride, Ty'Wan Daniels
1:30.56 10
4 Ben Davis A Daniel Akinniranye, Marcellus Barker,
Julian Ladd, Jamiu Lawal
1:31.04 6
5 Lake Central A Gurvir Gill, Carter Goldman,
Antonio Pavloski, Joey Copeland
1:31.06 4
6 Carmel A Alex Brown-Baez, Jalen Walker,
Jakob Pearson, Isiah Baxter
1:34.80

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Ft. Wayne Wayne A Zach Daniels, Qamari Hassan,
Robert McPherson, Kevin Santos
3:31.36
2 Chesterton A EJ Biokoro, Kyle Walton,
Loui Razo, Luke Villarreal
3:32.28
3 Fishers A Jalen Moss, DiSean Graham,
Josh Lindbloom, Brian Kantner
3:32.29
4 Ft. Wayne Snider A Jalen Ellis, Caleb Fields,
Donovan McLeister, Keelian Graham
3:32.80
5 Carroll (Fort Wayne) A Tariq Jones, Christian Naylor,
Connor Woodbury, Chris Flick
3:35.70
6 Merrillville A Drew Bailey, Kaylin Brookshire,
Thomas Golden, Jr., Darryl Robinson
3:41.53
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Central A Dallace Jones, Jalen Andrews,
Bryce Byrdsong, Mike Tutsie
3:27.80
2 Noblesville A Bryce Gatewood, James Hardin,
Mitchell Conard, Jaden Wills
3:28.57
3 Lawrence North A Deangelo Mason, Jaymie Thomas,
DJ Rudolph, Cameron Venable
3:28.78
4 Northridge A Andy Kauffman, Jacob Lackey,
Ben Zuercher, Nathan Weaver
3:30.24
5 Indianapolis Cathedral A Lucian Anderson, Shiloh Means,
Pete Werner, Luke Sanders
3:31.44
6 Portage A Laron Parker, Lataryion Perry,
Armon Williams, Christian West
3:33.01
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 North Central (Indianapolis) A Damian Clay, Isaiah Ware,
Malcom Corbett, Cole Maguire
3:24.41 12
2 Center Grove A Tyler Boyer, Logan Bontrager,
Trevor Hohlt, Matthew Drake
3:26.00 6
3 Leo A Alejandro Flores, Bryce Perez,
Shammond Williams, Taylor Plattner
3:27.68
4 Ft. Wayne Northrop A Tyler Clibon, Jayce Phillips,
Shaton Vaughn, Jalen Royal
3:28.58
5 Ben Davis A Daren Bunton, Julian Ladd,
Marcellus Barker, Aaron Trejo
3:28.65
6 Terre Haute South Vigo A Thomas Haley, Seth Hills,
Carson Kline, Dylan Price
3:31.97
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Avon A David Egunyomi, Sammy Bullock,
Madison King, Peyton DePriest
3:23.35 20
2 Westfield A Peyton Haack, Charlie Miller,
Owen McGraw, Justin Mamaril
3:23.73 16
3 Bloomington North A Kobe Sterner, Isaiah Knight,
Will Jones, Antonio Dallmann
3:24.56 10
4 Zionsville A Carson Canfield, Joe Romanyk,
David McCullough, Cam Greeson
3:25.24 8
5 Lake Central A Josh Benson, Antonio Pavloski,
De'Shaun Fort, Nick Lucas
3:27.07 4
6 Carmel A Alex Brown-Baez, Spencer Gudgel,
Eli Konow, Jalen Walker
3:27.68 2

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Indianapolis Cathedral A Cole Hocker, Morris Kimble,
Ryan Pehlman, Josh Hoeft
8:17.14
2 Evansville Harrison A Jeremiah White, Austin Schmidt,
David Gansman, Triston Jaurez
8:17.25
3 Lowell A Hunter Boyer, Lucas Fontanez,
Dustin Hudak, Gabriel Sanchez
8:26.58
4 Warren Central A Kyle Liwanag, Ben Pratt,
Samuel Goodin, Michael Althardt
8:26.97
5 Evansville Central A Evan Sorensen, Tyler Reifsteck,
Tyler Rahilly, Logan Goldman
8:28.25
6 Elkhart Central A Luis Perez, Adam Delks,
Elias Soto, Nathan Dibley
8:30.77
7 Bloomington South A Tanner Gilpin, Matt Shishman,
Tyce Bomba, Codie Pullon
8:35.89
8 Pendleton Heights A Milan Jones, Parker Jones,
Caleb Harrington, Caleb Martin
8:36.57
9 Ben Davis A Hayden Baldwin, Jesse Vargas,
Carlos Davalos, Maurice Macklin
8:36.73
10 Lake Central A Gurvir Gill, Carter Goldman,
Joey Copeland, Mitch Polaski
8:39.90
11 Ft. Wayne Snider A Caleb Fields, Tyson Agnew,
Logan Schmucker, Todd Schlegel
8:46.79
12 Portage A Thomas Elwood, Matthew Zmija,
Raul Cervantes, David Salinas
8:59.60
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Westfield A Charlie Miller, Desmond Herrell,
Aaron Bennett, Jacob Mears
7:58.82 20
2 Avon A Zach Kleyn, Rhys Grealish,
Hunter Wakefield, Madison King
7:59.49 16
3 Ft. Wayne Northrop A Nick Derickson, Tristan Auer,
Jackson Brokaw, Jalen Royal
8:00.08 12
4 Zionsville A Evan Tate Browning, David McCullough,
Jackson Martin, Joe Romanyk
8:01.16 10
5 Carmel A Jon Balda, Spencer Gudgel,
Kenji Tomozawa, Trey Harris
8:01.48 8
6 Crown Point A Aaron Kamstra, Josh Whitaker,
Zachary Hoover, Logan Slaven
8:10.87 6
7 Noblesville A William Anderson, Levi Neuzerling,
Justin Amburgy, Eric Hoffman
8:11.89 4
8 North Central (Indianapolis) A Jonathan Deem-Loureiro, Adam Faler,
Anderson Whitnell, Jacob Lough
8:13.46 2
9 Terre Haute South Vigo A Ryan Hannaford, Thomas Haley,
Dylan Price, Carson Kline
8:17.57
10 Bloomington North A Andrew Warren, Jacob Fowler,
Andrew Vilardo, Will Jones
8:20.32
11 Silver Creek A Boone Barton, Mathew Bottorff,
Luke Poe, Cameron Stephens
8:26.26
12 Fishers A Brandon Reyes, Alex Meyer,
Andrew Runion, Jack Kinsel
8:33.62

Men's 4,000m Distance Medley   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lowell A Caleb Chapman, Adam Joseph,
Elijah Love, Fernando Rosas
10:49.74
2 Leo A Will Emery, Alejandro Flores,
Bryce Perez, Shammond Williams
10:53.70
3 Chesterton A Jacob Kintzele, Drew Berry,
Jon Bach, Andrew Smenyak
10:55.97
4 Franklin Community A Chandler McGaha, Tyler Fromer,
Josh Campbell, Jake Brown
10:56.84
5 Huntington North A Alex Wiedenhoeft, Cody Jones,
Elijah Chesterman, Brock Spahr
10:57.83
6 LaPorte A Corbin Alexander, Ryan Steder,
Anthony Wrobleski, Dakota Merkel
10:58.75
7 Bloomington North A Andrew Vilardo, Matt Ambrosio,
Will Jones, Andrew Warren
11:00.35
8 Avon A Hunter Wakefield, Daniel Burkert,
Keith Abramson, Nyc Sigmon
11:03.97
9 Marion A James Hovermale, Ian Reynolds,
Noah Shigley, Jalen Springer
11:10.69
10 Warren Central A Kyle Liwanag, Ben Pratt,
Chris Gutierrez, Michael Althardt
11:12.40
11 Greenfield-Central A Zac Archibald, Braden Brown,
Cooper Hanson, Jacob Hansen
11:20.86
12 Crown Point A Josh Whitaker, DaQuan Harrell,
Aaron Kamstra, Zachary Hoover
11:40.01
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hamilton Southeastern A Ben Wagoner, Zach Zuber,
Brayden Watson, Gabe Fendel
10:30.22 20
2 Carroll (Fort Wayne) A Dawson Winters, Dathan Tippey,
Draven Thompson, Cole Powers
10:34.08 16
3 Ft. Wayne Snider A Jesse Hamlin, Caleb Fields,
Logan Schmucker, Roman Jennings
10:35.39 12
4 North Central (Indianapolis) A Adam Faler, Isaiah Ware,
Jacob Lough, Ian Hunter
10:36.07 10
5 Indianapolis Cathedral A Ryan Pehlman, Lucian Anderson,
Morris Kimble, Cole Hocker
10:36.62 8
6 Ft. Wayne Northrop A Conner Bayne, Tristan Auer,
Nick Derickson, Dustin Starnes
10:38.15 6
7 Noblesville A Levi Neuzerling, Bryce Gatewood,
Zach Freeman, Eric Hoffman
10:39.35 4
8 Carmel A Trey Harris, Mitch Lipe,
Jon Balda, Ben Miller
10:40.42 2
9 Zionsville A Evan Tate Browning, Owen Conner,
Ripken Pacovsky, Jackson Martin
10:45.77
10 Portage A AJ Malenky, Lataryion Perry,
Dillon Quinones, Antonio Chapa
10:48.94
11 Fishers A Aaron Worley, DiSean Graham,
Ethan Meyer, Peter Werling
10:50.81
12 Westfield A Peyton Haack, Owen McGraw,
Dainon Wray, Charlie Miller
11:03.42
13 Bloomington South A Wil Zinkan, Kaleb Budde,
Tanner Gilpin, Ian Shaw
11:10.56

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cappola, Tony SR Jeffersonville 15' 6.0" 10
2 Lipe, Mitch SR Carmel 15' 6.0" 8
3 Crum, Colton JR Frankfort 14' 6.0" 6
4 Bertke, Mark SR East Central 14' 3.0" 5
5 Lawal, Jamiu SR Ben Davis 14' 0.0" 4
6 Raffin, Ben JR Chesterton 14' 0.0" 3
7 Coryea, Jacob SR Bloomington South 13' 6.0" 2
8 Mamaril, Justin SR Westfield 13' 6.0" 1
9 Hall, Josh SR Center Grove 13' 6.0"
10 Utterback, Payton SR Franklin Community 13' 0.0"
11 Bodenstein, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 13' 0.0"
12 Grace, Tyler SR Fishers 13' 0.0"
13 Bondon, Jacob JR Portage 13' 0.0"
14 Audia, Alex JR Carmel 12' 6.0"
15 Bender, Luke JR Zionsville 12' 6.0"
16 Zeinemann, Kyle SR Floyd Central 12' 6.0"
17 Humbert, Mike SR Franklin County 12' 6.0"
18 Banks, Anthony SR Merrillville -
19 De Moya, Lucas JR Goshen -
20 Hensley, Luke JR Bloomington South -
21 Stone, Nathan SO Lawrence North -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guerendo, Isaac JR Avon 22' 0.5" 10
2 Lewis, T'Cori SR Portage 21' 10.0" 8
3 Razo, Loui JR Chesterton 21' 9.75" 6
4 Flores, Philip SR Chesterton 21' 9.75" 5
5 DuPriest, Corey SR Avon 21' 9.5" 4
6 Burton, Mitchell SR Columbus North 21' 8.5" 3
7 Glenn, Brian JR Warren Central 20' 11.25" 2
8 Webb, JT SR Elkhart Central 20' 2.0"
9 Maxey, Chase JR Hamilton Southeastern 19' 0.75"
10 Morrow, Tyneilus JR Anderson 18' 11.5"
11 Griffen, Corey SR Brownsburg 18' 8.5"
12 Milledge, Greg JR Portage -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Syrus, Will JR Fishers 20' 10.0" 1
2 Williams, Armon SR Portage 20' 8.0"
3 Ryan, Nick JR Crown Point 20' 3.25"
4 Rodgers, Nolan SR Westfield 19' 11.75"
5 Nickson, Zyriek JR Merrillville 19' 10.75"
6 McCormick, Shane SR Crown Point 19' 8.25"
7 McIntyre, Taivone SO Ben Davis 19' 6.5"
8 Diemer, Evan SR Shelbyville 18' 8.25"
9 Marsh, Jacob JR LaPorte 18' 7.25"
10 Thomas, Kejuan SR Merrillville 18' 5.75"
11 Price, Elijah FR Warren Central -
12 Parker, Laron SR Portage -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Majors, Tyler JR Lawrence North 53' 8.5" 5
2 Wolford, Hunter SR Columbus North 50' 9.25" 1
3 Sams Jr., Anthony SR Merrillville 49' 8.0"
4 Campbell, Isaiah SR Ben Davis 48' 3.25"
5 Taylor, Michael SR Lake Central 47' 4.5"
6 Daming, Austin JR Center Grove 46' 7.25"
7 Dodrill, Jonathan JR Bloomington South 46' 4.5"
8 Turner, Jaylen JR Indianapolis Arsenal Technical 46' 1.25"
9 Anderson, Josh JR Silver Creek 46' 1.25"
10 Smith, James SR Indianapolis Cathedral 45' 9.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Emberton, Ryder SR Whiteland Community 57' 7.5" 10
2 Calvin, Logan SR Bloomington North 55' 5.0" 8
3 Ray, Nicholas SR Hobart 55' 1.5" 6
4 Norton, Brett JR Merrillville 53' 1.5" 4
5 Stubbs III, Alfred SR Merrillville 53' 1.0" 3
6 Overton, Dayna SR Jeffersonville 52' 4.25" 2
7 Hartmann, Drew SR Noblesville 49' 2.75"
8 Peck, Brandon SR Terre Haute South Vigo 48' 4.5"
9 Tauteris, Brock JR Goshen 48' 0.75"
10 Zinn, Grayson JR Zionsville 47' 3.5"
11 Tennyson, Coleman SR Columbus North -
12 Humes, Devin SR Brownsburg -

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, Kyara SR Ben Davis 7.57 10
2 Covington, Mikeisha SO Warren Central 7.58 8
3 Perryman, Tamia FR Fishers 7.70 6
4 Mitchell, Diamond SR Avon 7.75 5
5 Yeast, Kiyah FR Center Grove 7.81 4
6 LaCosse, Kristen SR Crown Point 7.82 3
7 Baker, Ashley SR Warren Central 7.85 2
8 Brown, Sheniya JR Ben Davis 7.90 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Yeast, Kiyah FR Center Grove 7.87
2 Brown, Sheniya JR Ben Davis 7.88
3 LaCosse, Kristen SR Crown Point 7.88
4 Noble, Grace FR Franklin County 8.03
5 Ferrari, Makayla SR Valparaiso 8.09
6 Anderson, Hanna JR Greenwood Community 8.14
7 Harvin, Aniya SO Ft. Wayne South Side 8.20
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Perryman, Tamia FR Fishers 7.71
2 Mitchell, Diamond SR Avon 7.86
3 Mobley, Alexus FR Franklin Central 7.94
4 Reid, Jordan SR New Palestine 8.11
5 Benson, Kelani JR Lake Central 8.12
6 Middleton, Gwen SR Homestead 8.12
7 Lakomek, Maddy SO Munster 8.21
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Simmons, Kyara SR Ben Davis 7.66
2 Harrison, Danielle JR Fishers 7.94
3 Springer, Daija SO Avon 7.97
4 Carson, Jasmine JR North Central (Indianapolis) 7.99
5 Shine, Adeyah SO Munster 8.12
6 Bieber, Kristin SR Ft. Wayne Wayne 8.28
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Covington, Mikeisha SO Warren Central 7.68
2 Baker, Ashley SR Warren Central 7.86
3 Tuerff, Riley SO LaPorte 8.05
4 Owens, Alanah SR McCutcheon 8.06
5 Hunter, Iyanla SO Perry Meridian 8.08
6 Givens, Kayonna FR East Chicago Central 8.21

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rigg, Sophia JR Zionsville 10:58.47 10
2 Geisler, Christina SR Carmel 10:58.84 8
3 Schwartz, Tyler JR DeKalb 11:00.95 6
4 Hunsley, Sarah SR Lake Central 11:03.45 5
5 Wai, Miya SO Fishers 11:06.62 4
6 Anderson, Rachel SR Carmel 11:09.18 3
7 Riehle, Shelby SO LaPorte 11:09.90 2
8 Bullock, Shelby SO Chesterton 11:23.11 1
9 Strzelecki, Erin FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 11:25.41
10 Batt, Kelsey SR Homestead 11:25.88
11 Frank, Lauren JR Penn 11:33.04
12 Sorg, Kyley JR Floyd Central 11:36.63
13 Roy, Savannah SR Avon 11:37.13
14 Beckmann, Lauren JR DeKalb 11:42.44
15 Carr, Gracie FR Indianapolis Cathedral 11:43.99
16 Deal, Aubrie SO Noblesville 11:49.76
17 Bernicke, Kate SR Avon 11:51.74
18 Orr, Charlene SR Warsaw Community 11:52.89
19 Reichard, Sophie FR Noblesville 11:52.93
20 Boom, Daphne SR Carmel 11:57.61
21 McAndrews, Lily FR Carmel 11:58.87
22 Armstrong, Abbey FR Bloomington North 12:09.07
23 Paul, Morgan SR Floyd Central 12:13.51

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Kayland SR Warren Central 8.58 10
2 LaCosse, Kristen SR Crown Point 8.76 8
3 Phillips, Aniese JR Ft. Wayne Wayne 9.01 6
4 Batts, Kennedy JR Warren Central 9.10 5
5 Robertson, Emily SR Westfield 9.21 4
6 Houston, KiMaya SR Ft. Wayne South Side 9.24 3
7 Phillips, Breanna SR Ft. Wayne Northrop 9.26 2
8 Goines, Haley JR Center Grove 9.31 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 LaCosse, Kristen SR Crown Point 8.91
2 Goines, Haley JR Center Grove 9.20
3 Talley, K'ja FR Warren Central 9.37
4 Wahlberg, Alyex SR Crown Point 9.43
5 Barnes, Aaliyah JR Muncie Central 9.46
6 Griffin, Audrey JR East Central 9.66
7 Cullen, Meghann SR Hamilton Southeastern 9.83
8 Noble, Arianna SR Fishers 9.95
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jackson, Kayland SR Warren Central 8.84
2 Robertson, Emily SR Westfield 9.22
3 Houston, KiMaya SR Ft. Wayne South Side 9.25
4 Mackenzie, Mia JR Hamilton Southeastern 9.31
5 Pinchok, Alicia JR Crown Point 9.53
6 Koch, Karmen JR Huntington North 9.56
7 Bisaryia, Jaanvi JR Carmel 10.08
8 Stone, Jasmine SR Avon 10.64
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Phillips, Aniese JR Ft. Wayne Wayne 9.05
2 Phillips, Breanna SR Ft. Wayne Northrop 9.22
3 Batts, Kennedy JR Warren Central 9.27
4 Robinson, Ella SO Zionsville 9.53
5 Mwenifumbo, Joselyn JR South Bend Adams 9.54
6 Jennings, Candace JR Lawrence Central 9.63
7 Washington, Destiny JR Lake Central 9.64
8 Irvin, Tayah SO Hamilton Southeastern 9.92

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Chesterton A Brianna Molnar, Alex Smith,
Alexa Tumidalsky, Ashley Craycraft
1:48.73
2 Carmel A Kiara Gill, Michael Anderson,
Carly Markley, Josie Upton
1:49.00
3 Evansville Harrison A Bre'Asia Williams, Jordan Toney,
Alexa Barker, Monique Warfield
1:49.58
4 Bloomington North A Sydney Feagans, Paige Chitwood,
Taylor Storm, Javenique Roberts
1:49.60
5 Noblesville A Lily Walter, Kailyn Ely,
Leah Spurlock, Grace Brisco
1:52.12
6 Kankakee Valley A Julianna Colon, Courtney Sizemore,
Brooke Pumnea, Sarah Martin
2:00.98
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Ft. Wayne Wayne A Anah Chapman, Kristin Bieber,
Aniese Phillips, Deja Williams
1:46.78 2
2 Center Grove A Haley Goines, Kiyah Yeast,
Riko Williams, Deanna Dilworth
1:46.88
3 Munster A Saveda Majety, Imani Brown,
Maddy Lakomek, Adeyah Shine
1:47.45
4 Zionsville A Ella Robinson, Abby McCarty,
Camryn Gietl, Katie Isenbarger
1:47.56
5 Perry Meridian A Terranecia Gayden, Tyunna Gayden,
Melody Johnson, Iyanla Hunter
1:47.87
6 Bloomington South A Addy Kao, Senna Hendricks,
Megan Johnson, Jordan Monson
1:49.24
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Jeffersonville A Jhala Henry, Callista Tate,
Tamia Todd, Aa Leiah Winford
1:45.35 10
2 Westfield A Sydney Spears, Hannah Fife,
Emily Robertson, Rianna Evans
1:45.65 8
3 Avon A Stacie Shelton, Diamond Mitchell,
AleJa Culbreath, Daija Springer
1:46.05 6
4 Franklin Central A Alexus Mobley, Emily Walker,
Kaylor Hoover, Izzy Coker
1:49.48
5 Lake Central A Kelani Benson, Al'Briana Gibbs,
Katie Rusiniak, Destiny Washington
1:49.54
6 LaPorte A Riley Tuerff, Nichole Flowers,
Courtney Dickman, Roby Rogers
1:50.15
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Fishers A Kayla Crose, Danielle Harrison,
Paris Carver, Tamia Perryman
1:41.87 20
2 Warren Central A Ashley Baker, Imani Barnes,
K'Ja Talley, Mikeisha Covington
1:42.40 16
3 Hamilton Southeastern A Olivia Burgess, Mia Mackenzie,
Tierra Sydnor, Camille Christopher
1:42.63 12
4 North Central (Indianapolis) A Jasmine Carson, Chanler Robinson,
Ailliyah Reese, Alyssa Robinson
1:46.15 4
5 Ben Davis A Sheniya Brown, Jada Coleman,
Di'Aira Jones, Kyara Simmons
1:46.92
6 Crown Point A Aliyah Harrell, Allison Herkey,
Savannah White, Jonee Meeks
1:47.78

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Franklin Central A Kaylor Hoover, Jada Reedus,
Izzy Coker, Audrey Comastri
4:15.28
2 Ft. Wayne Wayne A Deja Williams, Aniese Phillips,
Jada Grubbs, Anah Chapman
4:18.43
3 Bloomington South A Addy Kao, Jordan Monson,
Emi McClaine, Megan Johnson
4:20.75
4 Ft. Wayne Bishop Dwenger A Allison Gerbers, Vanessa Wilson,
Abby Brelage, Samantha Weldon
4:21.20
5 Ft. Wayne South Side A Alexis Grider, KiMaya Houston,
Aniya Harvin, Krystena Davis
4:21.87
6 Evansville North A Claudia Eder, Stephanie Roth,
Sierra Kelley, Ariah Leary
4:23.19
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 East Central A Robyn Shumate, Taylor Messmore,
Emma Fey, Abby Bittner
4:09.77 2
2 South Bend Adams A Jessiyah Lottie, Joselyn Mwenifumbo,
Mary Landry, Alexandra Mihut
4:10.49
3 Indianapolis Cathedral A Kennedy Miller, Sydney Manley,
Marcell Blanchet, Annie Gallagher
4:10.88
4 Perry Meridian A Hannah Barque, Tyunna Gayden,
Melody Johnson, Iyanla Hunter
4:13.53
5 Hamilton Southeastern A Tayah Irvin, Jasmeen Saini,
Angela Perry, Tierra Sydnor
4:15.79
6 Carmel A Sydney Scott, Nevian Brown,
Emily Hand, Martha Hunter
4:16.39
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Penn A Jemmia Pennix, Ashleigh Macleod,
Emma Daggy, Elli Mott
4:05.21 6
2 North Central (Indianapolis) A Chanler Robinson, Alyssa Robinson,
Amani Miles, Adrianna Boyd
4:06.92 4
3 Northridge A Hanna Durbin, Ariana Stoltzfus,
Mariah King, Lexie Blankenship
4:10.63
4 Bloomington North A Sydney Feagans, Paige Chitwood,
Javenique Roberts, Kayli Clark
4:14.71
5 Ben Davis A Ralen Campbell, Antwonette Washington,
Brianna Jones, Monyae Cole
4:14.87
6 Avon A Jordan Adam, Katy Smith,
Jasmine Stone, Esther Egunyomi
4:15.30
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Central A Kennedy Batts, K'Ja Talley,
Tiler Tyler, Mikeisha Covington
3:55.67 20
2 Crown Point A Kirsten Macintyre, Alyex Wahlberg,
Paytn Grady, Kristen LaCosse
3:58.09 16
3 Zionsville A Ella Robinson, Madison Romanyk,
Abby McCarty, Katie Isenbarger
3:59.43 12
4 Ft. Wayne Northrop A Jo'Deci Irby, Dylan Kirkwood,
Aliyah Jones, Kyara Muhummad
4:00.86 10
5 Fishers A Kayla Crose, Arianna Noble,
Paris Carver, Danielle Harrison
4:01.49 8
6 Noblesville A Lily Walter, Anna Hazelrigg,
Grace Brisco, Hannah Perry
4:12.01
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 New Palestine A , ,
,
4:25.41

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Fishers A Emma Gillespie, Lilia Bodnar,
Johanna Strueder, Corinne O'Leary
10:03.89
2 Hamilton Southeastern A Abbie Lohman, Madealine Mirro,
Ellie Pedersen, Hannah Taylor
10:04.53
3 Ft. Wayne Bishop Dwenger A Katie Nix, Abby Brelage,
Susie Beeber, Samantha Weldon
10:06.35
4 Floyd Central A Faith Barba, Erica Batliner,
Gracie Fitzgerald, Lillian Pearce
10:06.69
5 NorthWood A Erica Stutsman, Lexi Parisi,
Kali Parisi, Whtiney Wolfe
10:07.43
6 Southport A Erin Sullivan, Bella Green,
Lexie Green, Nicole Manning
10:07.80
7 Lake Central A Ellie Keith, Kelly Shelton,
Sara Ramos, Jenny Crague
10:19.60
8 Franklin Central A Kaylor Hoover, Jada Reedus,
Sydney Welch, Shayla Traas
10:21.64
9 Elkhart Central A Lauren Dibley, Hadley Malloy,
Ellie Malloy, Antonia Hiland
10:43.76
10 Terre Haute South Vigo A Lily Barton, Marianne Glaziner,
Kaitlyn Koenig, Ruby Pigg
10:49.06
11 North Central (Indianapolis) A Rachel Barnack, Hollie Guntz,
Bryetn Minor, Grace Hanley
11:11.79
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Noblesville A Maria Anderson, Kat Dombroski,
Susanna Sharples-Gordon, Abi Little
9:24.54 20
2 Carmel A Phoebe Bates, Anna Morozov,
Izza Khurram, Maddie Dalton
9:38.62 16
3 Carroll (Fort Wayne) A Abby Green, Maggie Falater,
Leah Metzger, Meagan Hathaway
9:41.82 12
4 Penn A Lorena Daugherty, Emma Jankowski,
Elli Mott, Ashleigh Macleod
9:43.16 10
5 Warren Central A Tiler Tyler, Keytorria Waites,
Dejah Johnson, Jamie Wells
9:43.58 8
6 Homestead A Evie Bultemeyer, Abby Smith,
Julia Dvorak, Madison Distelrath
9:44.50 6
7 Warsaw Community A Anna Craig, Angie Sanchez-Vigil,
Emma Bohnenkamper, Dayton Groninger
9:46.24 4
8 Munster A Melanie Mooney, Olivia Foley,
Elise Garcia, Kaylee Galvan
9:49.13 2
9 Zionsville A Annie Pappas, Angelina Ellis,
Nina O'Neil, Logan Brown
9:55.72
10 Bloomington North A Kayli Clark, Mackenzie Carver,
Grace Saccone, Grace Williams
9:57.28
11 Crown Point A Hannah Wylie, Madelyn Whitaker,
Gabby Graveel, Maddie Russin
9:59.22
12 Westfield A Lauren Bailey, Gabrielle Brown,
Carly Bogdajewicz, ChristyAnn Delahunty
10:15.26

Women's 4,000m Distance Medley   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Penn A Lorena Daugherty, Kelsi Carrico,
Hannah Selis, Emma Jankowski
12:42.81
2 Southport A Bella Green, Lexie Green,
Nicole Manning, Erin Sullivan
12:47.99
3 Lake Central A Ellie Keith, Kelani Benson,
Sara Ramos, Sarah Hunsley
12:48.12
4 Brownsburg A Lauren Rinehart, Michaela Barrett,
Cora Minkis, Brooke Dixon
12:52.68
5 Columbia City A Lauren Keller, Gabby Fry,
Lillie Oddou, Jasmine Early
12:52.74
6 Hamilton Southeastern A Ellie Pedersen, Lauren Johnson,
Madealine Mirro, Lillian Cummins
12:54.50
7 Fishers A Debbie Shera, Arianna Noble,
Emma Gillespie, Abby Carter
12:55.04
8 Homestead A Julia Dvorak, Claire Smith,
Evie Bultemeyer, Madison Distelrath
12:55.87
9 Indianapolis Cathedral A Sofia Alatorre, Kennedy Miller,
Annie Gallagher, Gillian Cridge
13:06.68
10 Portage A Lucinda Appelman, Alison Ball,
Kaitlyn Mackovyak, Autumn Brown
13:14.49
11 Avon A Karalynn Barnett, Savannah Roy,
Kathryn Risner, Anay DeLaCruz
13:27.95
12 Warren Central A Keytorria Waites, Laura Gibbs,
Jamie Wells, Zoe Sullivan
13:28.90
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Noblesville A Susanna Sharples-Gordon, Maria Anderson,
Kat Dombroski, Abi Little
12:11.65 20
2 Zionsville A Sophia Rigg, Angelina Ellis,
Margaret Allen, Nina O'Neil
12:19.47 16
3 Westfield A Lauren Bailey, Sydney Spears,
Gabrielle Brown, Gabby Dilick
12:22.46 12
4 Lawrence North A Jean Carson, Kennedy Barlow,
Shania Riding, Grace Dean
12:26.20 10
5 Carmel A Phoebe Bates, Alexis Waples,
Anna Morozov, Maddie Dalton
12:27.29 8
6 Carroll (Fort Wayne) A Meagan Hathaway, Grace Garrison,
Leah Metzger, Abby Green
12:32.96 6
7 DeKalb A Lauren Beckmann, Maya Smith,
Aiden Smith, Tyler Schwartz
12:34.90 4
8 Crown Point A Maddie Russin, Alicia Pinchok,
Madelyn Whitaker, Hannah Wylie
12:40.19 2
9 Warsaw Community A Anna Craig, Maygan Bellamy,
Dayton Groninger, Mia Beckham
12:42.25
10 LaPorte A Katie Pickford, Riley Tuerff,
Kat Shuble, Shelby Riehle
12:46.37
11 Ft. Wayne Bishop Dwenger A Katie Nix, Abby Brelage,
Samantha Weldon, Erin Strzelecki
12:59.97
12 Bloomington North A Mya Hagerty, Taylor Storm,
Grace Saccone, Grace Williams
13:06.82

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holland, Maddie SR Madison Consolidated 12' 0.0" 10
2 Diemer, Erin SR Shelbyville 11' 6.0" 8
3 Bray, Jessica JR Hamilton Southeastern 11' 0.0" 6
4 Deady, Kara JR Carmel 11' 0.0" 5
5 Jones, Emily SR Greenfield-Central 10' 6.0" 4
6 Clark, Brittney JR Valparaiso 10' 6.0" 3
7 McCall, Alex JR Crown Point 10' 0.0" 1
8 Heideman, Zoi JR Chesterton 10' 0.0" 1
9 George, Amanda JR Penn 10' 0.0" 1
10 Eder, Claudia JR Evansville North 10' 0.0"
11 Tyler, Shelby SO Noblesville 10' 0.0"
12 McDaniel, Natalie SR Hamilton Southeastern 10' 0.0"
13 Lux, Anna SO Shelbyville 10' 0.0"
14 Nelson, Izabelle SR Ft. Wayne Northrop 10' 0.0"
15 Sloan, Sydney JR Hamilton Southeastern 10' 0.0"
16 Bertke, Mary SO East Central 9' 6.0"
17 Jackson, Kya SR Pike 9' 6.0"
18 Steinhardt, Sydney SR Lawrence Central 9' 0.0"
19 Viele, Kendall JR Hamilton Southeastern -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LaCosse, Kristen SR Crown Point 18' 9.75" 10
2 Muhummad, Kyara SR Ft. Wayne Northrop 17' 0.75" 8
3 Long, Meghan SO Lake Central 17' 0.25" 6
4 Flowers, Nichole JR LaPorte 16' 10.75" 5
5 Mitchell, Diamond SR Avon 16' 9.25" 4
6 Moriarity, Lexie JR East Noble 16' 8.0" 3
7 Spears, Sydney JR Westfield 16' 7.25" 2
8 Middleton, Gwen SR Homestead 15' 11.5"
9 Mackenzie, Mia JR Hamilton Southeastern 15' 9.5"
10 Anderson, Maria SO Noblesville 15' 6.25"
11 Sonderman, Emily FR Roncalli 15' 5.75"
12 Steinhardt, Sydney SR Lawrence Central 14' 11.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rusiniak, Katie JR Lake Central 16' 4.0" 1
2 Ferrari, Makayla SR Valparaiso 16' 2.75"
3 Kerr, Emily SO Terre Haute South Vigo 15' 11.5"
4 Grider, Alexis JR Ft. Wayne South Side 15' 11.5"
5 Laux, Lucy JR Jay County 15' 4.25"
6 Austin, Riley JR Richmond 15' 3.25"
7 Silvers, Bailey SR Bloomington South 15' 0.25"
8 Howe, Meg SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 14' 11.75"
9 Campbell, Ralen SR Ben Davis 14' 9.0"
10 VanDeventer, Maura JR Columbus North 14' 7.0"
11 Walter, LILY SR Noblesville 14' 2.25"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Nijah JR North Central (Indianapolis) 38' 11.75" 1
2 Rodgers, Ariahna SR Avon 38' 4.25"
3 Hopkins, Katrinia SR Avon 37' 5.75"
4 Horvath, Nicole SR Plymouth 37' 3.5"
5 Ingle, Matisen SO North Central (Indianapolis) 36' 10.5"
6 Ware, Jordan SR Elkhart Central 36' 0.5"
7 Curry, Tyra SO Warren Central 35' 8.25"
8 England, Lauren SO Terre Haute South Vigo 35' 0.0"
9 Walls, Elaina JR Bloomington North 34' 10.25"
10 Kline, Pahge JR East Noble 33' 6.0"
11 Bonser, Emily SO Greenwood Community 32' 10.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henderson, Essence SR Lafayette Jefferson 47' 6.0" 10
2 Tiney-Williams, Alicia JR Ft. Wayne Northrop 46' 3.0" 8
3 Farley, Victoria SR Portage 46' 0.5" 6
4 Anderson, Deysha SR Warren Central 42' 10.5" 5
5 Hill, Alexis SR Perry Meridian 41' 11.5" 4
6 Akinrinsola, Simisola JR Ben Davis 40' 11.25" 3
7 Caldwell, Jada SR Westfield 40' 6.0" 2
8 Truesdell, Kayla SO Jennings County 38' 11.5"
9 Avant, KayJah SR North Central (Indianapolis) 38' 6.5"
10 Aguirre, Nancy JR Decatur Central 38' 5.75"
11 Nichols, Haley FR Avon 37' 7.25"
12 Adams, Aiyana SR Ben Davis 35' 2.5"