HF Indoor Meet 3/7

Scores:
Team Score
Homewood-Flossmoor124.66
Lincoln-Way Central97.33
Tinley Park49
Eisenhower (Blue Island)40
Hillcrest22

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams , Jemille SO Eisenhower (Blue Island) 7.59
2 Robustelli, Alec SR Lincoln-Way Central 7.95
3 Valdez, Edward JR Lincoln-Way Central 8.75
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leslie, Anton JR Eisenhower (Blue Island) 7.85
2 DeGregorio, Nicholas JR Lincoln-Way Central 8.35
3 Tyler , Cory FR Eisenhower (Blue Island) 9.02
4 Mitchell, Janssen SR Homewood-Flossmoor 9.19
5 Hernandez, Angel SR Homewood-Flossmoor 9.31
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nash, Kenneth SR Homewood-Flossmoor 8.21
2 Luckett , Demarco JR Eisenhower (Blue Island) 8.27
3 Parrilla , Alexander SO Lincoln-Way Central 8.39
4 Radcliffe, Caprice SR Homewood-Flossmoor 8.63
5 Hill, Michael SO Eisenhower (Blue Island) 8.80
6 Koch, Patrick FR Lincoln-Way Central 10.67
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leonard, Trevor JR Lincoln-Way Central 7.85
2 Galvan, Joshua SO Lincoln-Way Central 8.40
3 Campbell, Hunter SR Lincoln-Way Central 8.50
4 Mercado , Gilbert JR Eisenhower (Blue Island) 8.61
5 DeStefano , Anthony SO Lincoln-Way Central 10.64
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Matt SR Homewood-Flossmoor 7.88
2 Jones, Justin SR Homewood-Flossmoor 8.24
3 Gossage, Michael JR Lincoln-Way Central 8.35
4 Wirth, Alex FR Lincoln-Way Central 8.39
5 Poirer, Jackson SO Lincoln-Way Central 8.39
6 Short, Sheldon SO Tinley Park 8.81
7 Hernandez, Nick SO Tinley Park 8.97
8 Prince, Jalen JR Eisenhower (Blue Island) 9.51
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wooden Jr, Tilman JR Hillcrest 7.86
2 Price, Michael SR Homewood-Flossmoor 7.97
3 Bristol, Jalon SR Homewood-Flossmoor 8.41
4 Jackson, Donovan SR Homewood-Flossmoor 8.42
5 Sullivan, Randy JR Tinley Park 8.57
6 Kent, Jayson FR Tinley Park 8.67
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bennett, Malcolm JR Hillcrest 7.44
2 Lewis, Ivery SR Homewood-Flossmoor 7.63
3 Payton-Bernard, Adnan SR Homewood-Flossmoor 7.82
4 Payne, Cameron SR Homewood-Flossmoor 7.84
5 Dieudonne, Jivan SR Homewood-Flossmoor 7.92
6 Spells, Malakhai SR Homewood-Flossmoor 8.03
7 Reyna, Daniel FR Lincoln-Way Central 8.15
8 Moore , Amari FR Eisenhower (Blue Island) 8.40
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Auld, Xavier SO Lincoln-Way Central 7.58
2 Nwokenkwo, Isaiah SR Homewood-Flossmoor 7.64
3 Walker Jr., Jermaine SR Homewood-Flossmoor 7.80
4 Trice, Justin SO Tinley Park 7.84
5 Jones, Michael JR Tinley Park 7.91
6 Babawale, Jide SR Homewood-Flossmoor 7.92
7 Gallegos, Jojairo FR Tinley Park 8.35
8 Hughes, Ahmiale FR Tinley Park 8.42
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Antonio SR Tinley Park 7.31
2 Williams, Daylin SR Homewood-Flossmoor 7.53
3 Webster, Eli JR Tinley Park 7.62
4 Thompson, Greg SR Tinley Park 7.64
5 Godfrey, CJ SO Lincoln-Way Central 7.73
6 Kocenko, Tommy JR Lincoln-Way Central 7.77
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Da'Kari JR Hillcrest 7.22 2
2 Lewis-Banks, Matt SR Homewood-Flossmoor 7.30 1
3 Perry, Zion SR Hillcrest 7.42
4 White, Danny JR Tinley Park 7.69
5 Miller, Dante JR Tinley Park 7.70
6 Nigro, Peyton JR Lincoln-Way Central 8.13
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridges, Joshua SR Homewood-Flossmoor 7.11 8
2 Sylvester, Najee SR Hillcrest 7.14 6
3 Ellis, Marcell SR Homewood-Flossmoor 7.20 4
4 Corbett, Kendall SR Hillcrest 7.36
5 Amadore, Marcus SR Homewood-Flossmoor 7.51
6 Morgan, David JR Tinley Park 7.65
7 Stoklosa, Zachary JR Lincoln-Way Central 7.70
8 Baitly, Tim JR Eisenhower (Blue Island) 9.01

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reyna, Daniel FR Lincoln-Way Central 27.32
2 Prince, Jalen JR Eisenhower (Blue Island) 27.52
3 Dudley, Justin FR Lincoln-Way Central 27.53
4 Luckett , Demarco JR Eisenhower (Blue Island) 27.58 8
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kidwell, Hunter FR Lincoln-Way Central 27.25
2 Jefferson, Noah SO Lincoln-Way Central 27.28
3 Hill, Michael SO Eisenhower (Blue Island) 29.42
4 Valdez, Edward JR Lincoln-Way Central 30.09
5 DeStefano , Anthony SO Lincoln-Way Central 36.57
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montalvo, Giovannie JR Eisenhower (Blue Island) 28.01
2 Sterling, Kyle FR Lincoln-Way Central 28.03
3 Poirer, Jackson SO Lincoln-Way Central 28.32
4 Campbell, Hunter SR Lincoln-Way Central 29.10
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robustelli, Alec SR Lincoln-Way Central 27.06
2 Wirth, Alex FR Lincoln-Way Central 27.40
3 Galvan, Joshua SO Lincoln-Way Central 28.15
4 Parrilla , Alexander SO Lincoln-Way Central 28.98
5 Mercado , Gilbert JR Eisenhower (Blue Island) 29.52
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sheehan, Sean SR Lincoln-Way Central 27.77
2 Brewton, Patrick SR Homewood-Flossmoor 28.22
3 Muhammad, Khairi SR Homewood-Flossmoor 28.37
4 DeGregorio, Nicholas JR Lincoln-Way Central 28.59
5 Marquez, Alejandro SR Eisenhower (Blue Island) 29.56
6 Rento, Garcia FR Eisenhower (Blue Island) 33.56
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Nadzir SR Homewood-Flossmoor 25.74
2 Payne, Cameron SR Homewood-Flossmoor 26.61
3 Holder, Keshawn JR Tinley Park 27.61
4 Palifox, Christian JR Tinley Park 27.87
5 Miller, Tevin SO Tinley Park 29.79
6 Kent, Jayson FR Tinley Park 29.91
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wooden Jr, Tilman JR Hillcrest 26.00
2 Payton-Bernard, Adnan SR Homewood-Flossmoor 26.35
3 Jones, Michael JR Tinley Park 27.43
4 Gallegos, Jojairo FR Tinley Park 28.00
5 Short, Sheldon SO Tinley Park 30.94
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Webster, Eli JR Tinley Park 25.07
2 Miller, Dante JR Tinley Park 25.72
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson-Walls, Solomon JR Tinley Park 23.86 1
2 Anderson, Antonio SR Tinley Park 25.22
3 Auld, Xavier SO Lincoln-Way Central 25.64
4 White, Danny JR Tinley Park 27.12
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Justin SR Homewood-Flossmoor 23.43 4
2 Perry, Zion SR Hillcrest 24.45
3 Williams, Daylin SR Homewood-Flossmoor 24.71
4 Gridiron, Anton SO Hillcrest 27.48
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridges, Joshua SR Homewood-Flossmoor 23.20 6
2 Sylvester, Najee SR Hillcrest 23.81 2
3 Smith, Da'Kari JR Hillcrest 25.02
4 Corbett, Kendall SR Hillcrest 25.07
5 Bennett, Malcolm JR Hillcrest 25.48

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poirer, Jackson SO Lincoln-Way Central 1:06.52
2 Valdez, Edward JR Lincoln-Way Central 1:06.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bennett, Malcolm JR Hillcrest 59.76
2 Romo, Alex SR Eisenhower (Blue Island) 1:03.31
3 Reyna, Daniel FR Lincoln-Way Central 1:03.31
4 Galvan, Joshua SO Lincoln-Way Central 1:04.74
5 Parrilla , Alexander SO Lincoln-Way Central 1:08.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Godfrey, CJ SO Lincoln-Way Central 57.30
2 Rodrigues , Kern JR Lincoln-Way Central 58.86
3 Wirth, Alex FR Lincoln-Way Central 1:03.87
4 Robustelli, Alec SR Lincoln-Way Central 1:04.99
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Myles SR Homewood-Flossmoor 1:01.33
2 Smith, Da'Kari JR Hillcrest 1:02.80
3 Jefferson, Noah SO Lincoln-Way Central 1:03.50
4 DeGregorio, Nicholas JR Lincoln-Way Central 1:07.45
5 Hernandez, Nick SO Tinley Park 1:08.70
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jointer, Craig SO Tinley Park 1:01.13
2 Jones, Justin SR Homewood-Flossmoor 1:04.41
3 Radcliffe, Caprice SR Homewood-Flossmoor 1:05.78
4 Sullivan, Randy JR Tinley Park 1:09.35
5 Miller, Tevin SO Tinley Park 1:10.89
6 Short, Sheldon SO Tinley Park 1:11.23
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kidwell, Hunter FR Lincoln-Way Central 1:01.60
2 Martinez, Christopher SO Lincoln-Way Central 1:03.12
3 Muhammad, Khairi SR Homewood-Flossmoor 1:03.63
4 Fairchild, Donovan JR Tinley Park 1:05.47
5 Palifox, Christian JR Tinley Park 1:06.09
6 Tolliver, Malik JR Tinley Park 1:08.78
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leonard, Trevor JR Lincoln-Way Central 1:01.66
2 Gallegos, Aldo JR Tinley Park 1:05.27
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Marcel SO Eisenhower (Blue Island) 56.38 2
2 Anderson, Chris SR Tinley Park 58.34
3 Wooden Jr, Tilman JR Hillcrest 58.54
4 Blissett, Allan JR Eisenhower (Blue Island) 1:01.19
5 Hood, A SR Eisenhower (Blue Island) 1:05.69
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hilson, Adell JR Tinley Park 57.49
2 Warner, Acque SR Homewood-Flossmoor 57.52
3 Auld, Xavier SO Lincoln-Way Central 1:01.31
4 Gridiron, Anton SO Hillcrest 1:04.22
5 Perry, Zion SR Hillcrest 1:05.02
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Elihu JR Eisenhower (Blue Island) 53.01 8
2 Keene, Stewart SR Homewood-Flossmoor 54.54 6
3 Rittenbacher, Nate JR Lincoln-Way Central 55.58 4
4 Eckols, Trevor SR Homewood-Flossmoor 57.05 1
5 Sylvester, Najee SR Hillcrest 57.22
6 Corbett, Kendall SR Hillcrest 1:02.40

Men's 600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jalen SR Homewood-Flossmoor 1:33.20 8
2 Esparza, Julian SO Lincoln-Way Central 1:35.71 6
3 Zabinski, Kyle FR Lincoln-Way Central 1:47.77 4
4 Nash, Kenneth SR Homewood-Flossmoor 1:51.63 2
5 Shelehada , Corbin JR Lincoln-Way Central 1:52.86 1
6 Allen, Rodney FR Hillcrest 1:54.29
7 Okechukwu, Clinton SR Hillcrest 1:55.68

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montague, Chad SR Lincoln-Way Central 2:13.87 1
2 Franklin, David SR Homewood-Flossmoor 2:32.55
3 Contreras, Alex SR Homewood-Flossmoor 2:38.42
4 Frausto, Ricaro SR Eisenhower (Blue Island) 2:39.74
5 Marquez, Alejandro SR Eisenhower (Blue Island) 2:42.54
6 Banuelos, Carlos SR Homewood-Flossmoor 2:42.84
7 Ruiz , Gilberto FR Eisenhower (Blue Island) 2:58.68
8 Johnson, Christian SR Tinley Park 3:33.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lenoir, Caleb SR Homewood-Flossmoor 2:23.50
2 Are, Gabriel SR Hillcrest 2:24.73
3 Grigoletti, Matthew SO Lincoln-Way Central 2:25.01
4 Schneibel, Tony FR Tinley Park 2:29.20
5 Knicker, Elijah SR Homewood-Flossmoor 2:30.63
6 Brogan, Ryan SO Tinley Park 2:30.69
7 Bell, Mike FR Hillcrest 2:37.36
8 Olivia , Xavier SO Eisenhower (Blue Island) 2:39.83
9 Zhan, Michael FR Lincoln-Way Central 2:41.62
10 Wesley, Jeremy SR Homewood-Flossmoor 2:42.92
11 Connors, Ian SR Homewood-Flossmoor 2:43.61
12 Franklin, Ryan FR Tinley Park 2:49.96
13 Embrey, Dorian FR Tinley Park 4:06.82
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 English, Joshua JR Eisenhower (Blue Island) 2:05.90 8
2 Englert, Andrew SO Lincoln-Way Central 2:08.58 6
3 Weglarz, Tim SR Tinley Park 2:08.68 4
4 Hackett, Nathan SR Tinley Park 2:12.12 2
5 Russo, Luke SR Tinley Park 2:15.82
6 Chapan, Nick SR Eisenhower (Blue Island) 2:16.51
7 Buriss, Jackson SO Lincoln-Way Central 2:17.02
8 Nieto, Jesus SR Hillcrest 2:17.30
9 Ludtke, Jason JR Tinley Park 2:18.64
10 Edgecombe, James FR Hillcrest 2:20.78
11 Addison, Steven JR Hillcrest 2:22.68
12 Gaytan, Ettore SR Tinley Park 2:28.17
13 Morgan, Justin SR Tinley Park 2:34.08
14 Hartman, Josh SO Tinley Park 2:45.64

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortega, Miguel SO Eisenhower (Blue Island) 5:22.68
2 Addison, Steven JR Hillcrest 5:31.68
3 Henry, Joseph SR Homewood-Flossmoor 5:36.33
4 Are, Gabriel SR Hillcrest 5:36.37
5 Montavalo , Randy FR Eisenhower (Blue Island) 5:52.03
6 Martinez , Juan FR Eisenhower (Blue Island) 5:52.37
7 Inafante , Ricardo FR Eisenhower (Blue Island) 5:52.69
8 Bell, Mike FR Hillcrest 6:09.12
9 Irin, Julian SR Eisenhower (Blue Island) 6:17.54
10 Lopez, Jorge FR Eisenhower (Blue Island) 6:38.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perch, Josh SR Lincoln-Way Central 5:00.24 6
2 Johnson, Nathan SR Tinley Park 5:43.59
3 Knicker, Elijah SR Homewood-Flossmoor 5:46.93
4 English, Joshua JR Eisenhower (Blue Island) 5:50.59
5 Berrones, Nate FR Tinley Park 5:55.52
6 White, Myles SR Homewood-Flossmoor 6:03.75
7 Marfoe, Nick SO Tinley Park 6:03.83
8 Barnicle, Max FR Tinley Park 6:20.11
9 Alsheikh, Tariq FR Tinley Park 6:39.07
10 Albrecht, Krystian FR Tinley Park 6:50.87
11 Hoffman, Jeremy FR Tinley Park 6:51.98
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nolan, Kevin SR Lincoln-Way Central 4:50.30 8
2 Tuskan, Nathan SR Lincoln-Way Central 5:00.97 4
3 Graham, Byron SR Homewood-Flossmoor 5:04.20 2
4 Coen, Bradley SR Homewood-Flossmoor 5:04.39 1
5 Kennedy, John JR Tinley Park 5:16.43
6 Martin, Nick FR Tinley Park 5:19.37
7 Nieto, Jesus SR Hillcrest 5:21.27
8 Patel, Ishaan FR Tinley Park 5:28.67
9 Boyland, Josh SR Tinley Park 5:33.48
10 Vail, Hunter SR Tinley Park 5:36.12

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kreis , Jared FR Lincoln-Way Central 10:27.68 8
2 Henry, Joseph SR Homewood-Flossmoor 11:55.53 6
3 Dion, Lucas FR Lincoln-Way Central 11:59.65 4
4 Fazio, Ethan SO Lincoln-Way Central 12:07.58 2
5 Inafante , Ricardo FR Eisenhower (Blue Island) 12:49.90 1
6 Fernandez, Miguel SO Eisenhower (Blue Island) 13:08.10
7 Rodriguez, Omar FR Eisenhower (Blue Island) 13:08.16

Men's 55m Hurdles low hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Christian SR Homewood-Flossmoor 9.65
2 Woods, Marcel SO Eisenhower (Blue Island) 9.66
3 Baitly, Tim JR Eisenhower (Blue Island) 11.15
4 Moore , Amari FR Eisenhower (Blue Island) 11.28
5 Brewton, Patrick SR Homewood-Flossmoor 12.41

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Marcel SO Eisenhower (Blue Island) 10.18
2 Price, Michael SR Homewood-Flossmoor 10.91
3 Moore , Amari FR Eisenhower (Blue Island) 11.45
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Justin SR Homewood-Flossmoor 9.35 1
2 Eckols, Trevor SR Homewood-Flossmoor 9.56
3 Wright, Nadzir SR Homewood-Flossmoor 9.79
4 DeVito, Maxwell SO Lincoln-Way Central 10.00
5 Jefferson, Noah SO Lincoln-Way Central 11.77
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson-Walls, Solomon JR Tinley Park 8.25 8
2 Lewis-Banks, Matt SR Homewood-Flossmoor 8.96 6
3 Olokun, Justin SR Homewood-Flossmoor 9.09 4
4 Kayode, Idowo JR Eisenhower (Blue Island) 9.33 2
5 Hilson, Adell JR Tinley Park 9.60
6 Rittenbacher, Nate JR Lincoln-Way Central 9.68

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Cole SR Homewood-Flossmoor 5' 10.0" 8
2 Reed, Christian SR Homewood-Flossmoor 5' 8.0" 6
3 Sheehan, Sean SR Lincoln-Way Central 5' 4.0" 2.33
4 Warner, Acque SR Homewood-Flossmoor 5' 4.0" 2.33
5 Porter, Amari SR Homewood-Flossmoor 5' 4.0" 2.33
6 Payne, Cameron SR Homewood-Flossmoor 5' 4.0"
7 Manka, Alex JR Lincoln-Way Central 5' 4.0"
8 Littleton , Antoine JR Eisenhower (Blue Island) 5' 0.0"
9 Allen, Julian SR Homewood-Flossmoor 4' 10.0"
10 Easter, Antoinie SR Eisenhower (Blue Island) 4' 10.0"
11 Hibler , Rob JR Eisenhower (Blue Island) 4' 10.0"
12 Ortega, Miguel SO Eisenhower (Blue Island) 4' 10.0"
13 McClaurin , Davonne JR Eisenhower (Blue Island) 4' 10.0"
14 Keene, Stewart SR Homewood-Flossmoor 4' 8.0"
15 Are, Gabriel SR Hillcrest -
16 DeStefano , Anthony SO Lincoln-Way Central -
17 Galvan, Joshua SO Lincoln-Way Central -
18 VanRoosendaal, Dylan JR Lincoln-Way Central -
19 Herrerra, Jorge SR Eisenhower (Blue Island) -
20 Davis, Lance SR Homewood-Flossmoor -
21 Okechukwu, Clinton SR Hillcrest -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Marcell SR Homewood-Flossmoor 20' 9.0" 8
2 Hall, Justin SR Homewood-Flossmoor 20' 3.5" 6
3 Burruss, EJ SR Homewood-Flossmoor 20' 1.5" 4
4 Lewis-Banks, Matt SR Homewood-Flossmoor 19' 0.0" 2
5 Brown, Matt SR Homewood-Flossmoor 18' 7.0" 1
6 Lewis, Ivery SR Homewood-Flossmoor 18' 4.5"
7 Easter, Antoinie SR Eisenhower (Blue Island) 18' 0.0"
8 Haberkorn, Luke JR Lincoln-Way Central 17' 8.0"
9 McClaurin , Davonne JR Eisenhower (Blue Island) 17' 7.5"
10 Galvan, Joshua SO Lincoln-Way Central 17' 5.0"
11 Manka, Alex JR Lincoln-Way Central 17' 3.0"
12 Parrilla , Alexander SO Lincoln-Way Central 16' 9.0"
13 Tolliver, Malik JR Tinley Park 16' 8.0"
14 Floyd, Grant SR Homewood-Flossmoor 16' 4.0"
15 Sheehan, Sean SR Lincoln-Way Central 16' 3.5"
16 Jointer, Craig SO Tinley Park 16' 2.0"
17 Kidwell, Hunter FR Lincoln-Way Central 15' 4.5"
18 Littleton , Antoine JR Eisenhower (Blue Island) 15' 3.0"
19 Fairchild, Donovan JR Tinley Park 15' 0.0"
20 Herrerra, Jorge SR Eisenhower (Blue Island) 14' 10.0"
21 Rhodes, Timmion SO Tinley Park 14' 8.5"
22 DeVito, Maxwell SO Lincoln-Way Central 14' 8.5"
23 Hibler , Rob JR Eisenhower (Blue Island) 14' 4.0"
24 Woods, Marcel SO Eisenhower (Blue Island) 14' 4.0"
25 VanRoosendaal, Dylan JR Lincoln-Way Central 13' 10.0"
26 Jones, Michael JR Tinley Park 13' 6.0"
27 Jefferson, Noah SO Lincoln-Way Central 12' 6.0"
28 Mitchell, Janssen SR Homewood-Flossmoor 10' 8.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Greg SR Tinley Park 40' 7.0" 8
2 Hall, Justin SR Homewood-Flossmoor 40' 1.0" 6
3 Burruss, EJ SR Homewood-Flossmoor 38' 9.75" 4
4 Are, Nathaniel SR Hillcrest 38' 8.25" 2
5 Easter, Antoinie SR Eisenhower (Blue Island) 38' 6.0" 1
6 Lewis, Cole SR Homewood-Flossmoor 37' 2.0"
7 Wheeler, Chad SR Homewood-Flossmoor 36' 9.75"
8 Sheehan, Sean SR Lincoln-Way Central 36' 9.5"
9 Haberkorn, Luke JR Lincoln-Way Central 36' 3.5"
10 Manka, Alex JR Lincoln-Way Central 35' 4.75"
11 Wright, Nadzir SR Homewood-Flossmoor 35' 0.25"
12 McClaurin , Davonne JR Eisenhower (Blue Island) 34' 10.0"
13 Ford II, Ricky SR Homewood-Flossmoor 33' 7.0"
14 Tolliver, Malik JR Tinley Park 32' 7.5"
15 Littleton , Antoine JR Eisenhower (Blue Island) 32' 3.75"
16 Holder, Keshawn JR Tinley Park 31' 6.5"
17 Parrilla , Alexander SO Lincoln-Way Central 30' 11.5"
18 Herrerra, Jorge SR Eisenhower (Blue Island) 30' 0.5"
19 Kidwell, Hunter FR Lincoln-Way Central 28' 4.5"
20 Kent, Jayson FR Tinley Park -

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Brashawn JR Eisenhower (Blue Island) 44' 3.0" 8
2 Aviles, Jordan SR Homewood-Flossmoor 42' 7.0" 6
3 Catledge, Brandon SR Tinley Park 40' 0.0" 4
4 Anderson, Mike SR Homewood-Flossmoor 37' 10.0" 1.5
5 Gladden, Jaden SR Homewood-Flossmoor 37' 10.0" 1.5
6 Bailey, Armon JR Eisenhower (Blue Island) 37' 9.0"
7 Lavigne, A SR Eisenhower (Blue Island) 36' 6.0"
8 Altman, Nate SR Eisenhower (Blue Island) 35' 7.0"
9 Wright, Broderick JR Eisenhower (Blue Island) 35' 5.0"
10 Campbell, Hunter SR Lincoln-Way Central 35' 0.0"
11 Leslie, Anton JR Eisenhower (Blue Island) 34' 8.0"
12 Howard, Dunn JR Tinley Park 34' 2.0"
13 Walker Jr., Jermaine SR Homewood-Flossmoor 34' 0.0"
14 Serna, Ed SR Tinley Park 32' 11.0"
15 Greer, Xavier SR Eisenhower (Blue Island) 32' 6.0"
16 Galan, Jonathan SR Eisenhower (Blue Island) 31' 4.0"
17 Adams, Don SR Tinley Park 30' 6.0"
18 Robustelli, Alec SR Lincoln-Way Central 30' 5.0"
19 Scott, Maurice SR Homewood-Flossmoor 30' 3.0"
20 Hill, Desean SR Homewood-Flossmoor 30' 0.0"
21 Pizano, Christopher JR Tinley Park 29' 3.0"
22 Schickel, Nathan SO Lincoln-Way Central 29' 2.0"
23 Orr, Nate SR Lincoln-Way Central 29' 1.0"
24 Campbell, Michael SR Eisenhower (Blue Island) 28' 8.0"
25 Dorsey, Bryce SR Homewood-Flossmoor 28' 6.0"
26 Butler, Frank JR Tinley Park 28' 5.0"
27 Staboza, Samuel SO Lincoln-Way Central 27' 3.0"
28 Ruiz , Gilberto FR Eisenhower (Blue Island) 26' 4.0"
29 Budzyski, Dominik SR Lincoln-Way Central 26' 0.0"
30 Childs, Ezekial FR Tinley Park 25' 0.0"
31 Mountford, James SO Lincoln-Way Central 24' 11.0"
32 Martinez, Christopher SO Lincoln-Way Central 24' 1.0"