Midwest Prep Track and Field Invitational 2017

Scores:
Men's Score
Bloom Twp.70.5
Columbus North54.5
New Palestine43
Southport41
Payton Prep35
Indianapolis Cathedral34
Lawrence Central25
Silver Creek23
Roncalli21.5
Batesville19
Shelbyville18.5
Culver Academies18
Hagerstown18
Heritage Christian13
Kenwood13
Warren Central12
Proviso West11
Plainfield10
Plymouth10
Union County9
East Central9
Brooks College Prep8
Indianapolis Bishop Chatard6
Franklin County5.5
Thea Bowman Academy3
Providence2
 
Women's Score
Homewood-Flossmoor91.38
Floyd Central48.33
Lawrence Central45
Avon43.38
Penn40.33
Bloom Twp.33
Kenwood28.88
Thea Bowman Academy28
East Central26.38
Indianapolis Cathedral25
Plainfield23.21
Bloomington North15.38
Shelbyville14
Culver Academies14
Batesville11
New Palestine11
Evanston Township10
Pioneer10
Columbus North9.76
Evansville Reitz Memorial8
Hagerstown2

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramsey, Jalaen SR Shelbyville 23.98
2 Atwood , Larry JR Kenwood 24.46
3 Medow, Nathan JR Payton Prep 24.90
4 Jones, Lanson SO Anderson Prep -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Demers, Justice JR Southport 23.57 4
2 Flemmons, Jaylen JR Columbus North 23.99
3 Young, Frankie JR Heritage Christian 24.25
4 Boyd, Isaiah FR Lawrence Central 25.00
5 Stephenson, Newlyn SR Thea Bowman Academy 25.32
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Jair JR Heritage Christian 23.63 1
2 Williams, Kamrin SO Bloom Twp. 23.68
3 bently, issac SR Union County 23.77
4 Otley, Michael SR Roncalli 23.81
5 Ball, Deshawn SR Lawrence Central 23.96
6 Thompson, Miles JR Payton Prep 24.10
7 Lukes, Isesis JR Silver Creek 24.60
8 Stiver , Jarrod SR Indianapolis Bishop Chatard -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Myles SR Payton Prep 23.25 5
2 Adams, Austin JR Lawrence Central 23.95
3 Stewart, Garrett FR Indianapolis Cathedral 23.96
4 Keys, Dante SR Plainfield 24.76
5 Jacobs, Gage SO Plainfield 24.77
6 Robinson, Patrick SR Proviso West 25.07
7 Anderson, Tyrek JR Proviso West 25.57
8 Houston, Justin SO Brooks College Prep -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mappes, Andrew SR Southport 23.08 10
2 Cole, Kolani SR Kenwood 23.10 8
3 Burton, Mitchell SR Columbus North 23.17 6
4 Jones, Demarge SO Thea Bowman Academy 23.58 3
5 Sammy , Brandon SR Indianapolis Bishop Chatard 23.58 2
6 Alexander, Zion JR Bloom Twp. 24.11
7 Simmons, Justin SR Proviso West 24.42
8 Thompson, Charles SR Thea Bowman Academy 26.69

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simpson, Jabari SR Kenwood 52.48
2 Jiles, Kaemon SR Columbus North 53.68
3 Wesley, Shyiem SR Proviso West 56.10
4 Snyder, Matt SR Union County -
5 nixon, josh SR Union County -
6 Richardson, Curtis FR Indianapolis Bishop Chatard -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wayne, James SO Indianapolis Cathedral 51.50
2 Harris, Jakyle SR Kenwood 54.16
3 Jones, Daylan FR Lawrence Central 54.46
4 Means, Shiloh FR Indianapolis Cathedral 54.62
5 Bussey, Chandler SR Lawrence Central 54.69
6 Peterman, Kevin SR Lawrence Central 54.71
7 Barlow, Khail JR Thea Bowman Academy 59.50
8 Jones, Lanson SO Anderson Prep -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Lucian SR Indianapolis Cathedral 50.77 4
2 Corey, Spencer SR New Palestine 51.42 1
3 Houston, Justin SO Brooks College Prep 52.38
4 Cunningham, Kurt SR Roncalli 52.56
5 Lyngh, Myles JR Roncalli 54.07
6 Strong, Malik SR Thea Bowman Academy 55.05
7 Wiggins, Mario JR Payton Prep -
8 Smothers, Destin SR Proviso West -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Voelz, Samuel SR New Palestine 48.93 10
2 Boyd, Mikael SR Bloom Twp. 49.43 8
3 Davis, Antonio SR Bloom Twp. 49.47 6
4 Wheat, Amitai JR Bloom Twp. 50.59 5
5 Otley, Gabe SR Roncalli 51.11 3
6 Bruns, Justin JR Proviso West 51.23 2
7 Snyder, Jacob SR Heritage Christian 52.33
8 Jones, Demarge SO Thea Bowman Academy 53.22

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crowder, Chase SR New Palestine 2:05.36 2
2 Restivo, Dominic SR Plainfield 2:06.94 1
3 Kittrell, Adrian SR Lawrence Central 2:07.64
4 Fox, Sean SR Plainfield 2:09.20
5 Boyd, Mikael SR Bloom Twp. 2:12.10
6 Hunt, Brendan JR Kenwood 2:13.70
7 Shorter, Jaclquise JR Thea Bowman Academy 2:37.98
8 McGee, Nicolas JR Thea Bowman Academy -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Antonio SR Bloom Twp. 1:59.67 10
2 Dunlap, Zach SR Culver Academies 1:59.76 8
3 Marchbanks, Matthew JR Payton Prep 2:01.33 6
4 McGuire, Liam SR Lawrence Central 2:01.55 5
5 Frausto, Javier JR Brooks College Prep 2:03.23 4
6 Bottorff, Mathew SR Silver Creek 2:04.73 3
7 Schroering, Luke SR Providence 2:08.67
8 Wheat, Amitai JR Bloom Twp. -

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Slagle, Kaleb JR Hagerstown 4:38.43 3
2 Moster, Caleb SR Batesville 4:40.17 2
3 Garcia, Julian JR Bloom Twp. 4:45.83
4 Embry, Alec SR Columbus North 4:46.33
5 Scott, Collin JR Shelbyville 4:46.35
6 Gaines, Thomas SO Providence 4:46.44
7 Lukens, Alex JR Lawrence Central 4:58.07
8 Mayer, Max JR Kenwood 5:20.39
9 McGee, Nicolas JR Thea Bowman Academy -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eagleson, Caleb SR New Palestine 4:25.04 10
2 Vargas, Alejandro SR Payton Prep 4:34.27 8
3 Burton, Matthew JR Heritage Christian 4:34.29 6
4 Bledsoe, Mason SR Hagerstown 4:34.48 5
5 O'Brien, Neil SR Roncalli 4:37.93 4
6 Perkins, Nick SO Roncalli 4:40.19 1
7 Taylor, Michael SO Anderson Prep 4:43.91
8 Luke, Poe JR Silver Creek 4:44.13
9 Pursch, Shane JR Culver Academies 4:45.93
10 Bird, Callaway JR Culver Academies 4:50.04
11 Dunagin, Jacob JR Lawrence Central 4:53.11

Men's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Michael SO Anderson Prep -
2 Sullivan, Matthew FR Payton Prep 10:33.19 1
3 Eagleson, Caleb SR New Palestine 9:55.99 6
4 Allen, Charlie JR Columbus North 10:26.08 4
5 Brooks, Elijah SR Columbus North 10:15.68 5
6 Kane, Dalton FR Plainfield 10:32.07
7 Evans, Connor JR Plainfield 10:47.14
8 Crook, Michael JR Southport 9:54.25 8
9 Moster, Caleb SR Batesville -
10 Masterson, Reid SR Providence 10:33.03 2
11 Stephens, Cameron SR Silver Creek 9:41.33 10
12 Rose, Zachary FR Payton Prep 10:33.47

Men's 110m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Luke JR Plainfield 16.79
2 Seebeck, Jerome JR Payton Prep 16.91
3 Beasley, Justin JR Union County -
4 Herr, Jesse SR Payton Prep -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baryoh, Moses SR Warren Central 15.16 6
2 Layne, Brock SR Southport 15.98 5
3 Shepler, William SO Warren Central 16.14 3
4 Warbington, Leo JR Lawrence Central 16.34 2
5 Tutsie, Mike SR Warren Central -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzalez, Tremaine JR Silver Creek 14.78 10
2 Wagner, Garrett JR Batesville 14.95 8
3 Snyder, Jacob SR Heritage Christian 16.13 4
4 Allen, Stenoree SO Lawrence Central 16.35 1

Men's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 De Jesus, Alexis JR Shelbyville 1:01.10 2
2 Seebeck, Jerome JR Payton Prep 1:01.99 1
3 Moster, Keegan JR East Central 1:02.54
4 O'Dell, Colin SO Indianapolis Cathedral 1:02.94
5 Herr, Jesse SR Payton Prep -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warbington, Leo JR Lawrence Central 1:00.52 3
2 Reed, Jared JR New Palestine 1:02.09
3 Havens, David JR Indianapolis Cathedral 1:02.97
4 Raheem, Samuel SO Bloom Twp. 1:05.94
5 Allen, Stenoree SO Lawrence Central 1:06.59
6 Welch, Miguel SO Lawrence Central -
7 James, Sheddrick SO Thea Bowman Academy -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Luke SR Indianapolis Cathedral 56.47 10
2 Wagner, Garrett JR Batesville 56.71 8
3 Massey, Frank JR Bloom Twp. 57.95 6
4 Layne, Brock SR Southport 58.83 5
5 Robinson, Holden SO Hagerstown 1:00.11 4
6 Hope, Kazie JR Bloom Twp. 1:06.68
7 Pickins, Sherron SO Thea Bowman Academy -

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Chandler SR Shelbyville 6' 4.0" 6
2 Euell, Jae SO Shelbyville 6' 2.0" 5
3 Mattox, Alex SR Shelbyville 6' 0.0" 2.5
4 Patterson, Nate JR Plymouth 7' 2.0" 10
5 Ward, Seth JR East Central 6' 0.0"
6 Hausz, Gavin JR New Palestine 5' 10.0"
7 Mitchell, Cade JR Roncalli 6' 0.0" 2.5
8 Bowens, Jalen SO Bloom Twp. 6' 0.0" 2.5
9 Massey, Frank JR Bloom Twp. 6' 8.0" 8

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Massey, Frank JR Bloom Twp. 22' 7.75" 8
2 bently, issac SR Union County 20' 11.0" 5
3 Mccauley, Heru JR Warren Central 20' 8.75" 3
4 Maltee, Jeremiah JR Indianapolis Cathedral 20' 4.75" 1
5 Shepler, William SO Warren Central 19' 11.0"
6 Fuel, Jaden FR Lawrence Central 19' 8.5"
7 Simpson, Jabari SR Kenwood 18' 10.5"
8 Burnett, Christoher SR Thea Bowman Academy 18' 6.75"
9 Robinson, Kyshun FR Proviso West 18' 5.5"
10 sullenberger, mason SR Connersville -
11 Young, Frankie JR Heritage Christian -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burton, Mitchell SR Columbus North 22' 11.5" 10
2 Sedgwick, Sam SO Roncalli 21' 5.5" 6
3 Stiver , Jarrod SR Indianapolis Bishop Chatard 20' 10.0" 4
4 Robinson, Patrick SR Proviso West 20' 7.75" 2
5 Diemer, Evan SR Shelbyville 19' 8.0"
6 Walden, Brady SR New Palestine 19' 7.25"
7 Thomas, Quayston SO Lawrence Central 19' 0.25"
8 Williams, Kamrin SO Bloom Twp. 19' 0.0"
9 Harris, Jakyle SR Kenwood 18' 0.0"
10 Wright, Donovan SO Lawrence Central 17' 6.0"
11 Wallace, Tyrin JR Bloom Twp. -

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alexander, Zion JR Bloom Twp. 11.66
2 Hunter, Damon JR Columbus North 11.70
3 Dill, Michael JR Roncalli 11.82
4 Hoffman, Bradon JR Silver Creek 11.98
5 Holt, Avion SO Thea Bowman Academy 12.42
6 Graf, Jacob SO Silver Creek 12.42
7 Causey, Izavier JR Thea Bowman Academy 12.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Garrett FR Indianapolis Cathedral 11.34 8
2 Williams, Kamrin SO Bloom Twp. 11.53 3
3 Jacobs, Gage SO Plainfield 11.60 1
4 Diemer, Evan SR Shelbyville 11.62
5 Thompson, Miles JR Payton Prep 11.68
6 Medow, Nathan JR Payton Prep 11.81
7 Barnett-Bonds, Cartaveon FR Lawrence Central 11.99
8 Cheesebourough, Jordan JR Warren Central -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mappes, Andrew SR Southport 11.38 6
2 Bright, Lashon SO Lawrence Central 11.57 2
3 Keys, Dante SR Plainfield 11.63
4 Mccauley, Heru JR Warren Central 11.72
5 Anderson, Tyrek JR Proviso West 11.78
6 Fox, John JR Proviso West 12.00
7 Shannon, Ty SO Warren Central -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Myles SR Payton Prep 11.33 10
2 Burton, Mitchell SR Columbus North 11.38 5
3 bently, issac SR Union County 11.52 4
4 Cole, Kolani SR Kenwood 11.62
5 Walden, Brady SR New Palestine 11.68
6 Adams, Austin JR Lawrence Central 11.70
7 Simmons, Justin SR Proviso West 11.72
8 Thompson, Charles SR Thea Bowman Academy 13.34

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Laurel JR Kenwood 26.86 1
2 Murrell, Cori JR Avon 27.35
3 Voegele, Kirsten JR Franklin County 28.03
4 Snow, La'el SO Lawrence Central -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bradford, Brea JR Kenwood 27.37
2 Noble, Grace FR Franklin County 27.42
3 Shelton, Stacie SR Avon 27.47
4 Chitwood, Paige JR Bloomington North 27.86
5 Williams, Jasmine SR Bloom Twp. 28.15
6 Gibson, Madi JR Plainfield 28.16
7 Hasken, Meredith FR Floyd Central -
8 Cook, Kennedy JR Columbus North -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson , Zakiya SO Kenwood 26.28 4
2 Davis, Emijah JR Thea Bowman Academy 26.95
3 Fryer, Allysa FR Bloom Twp. 27.03
4 Gardner, Janea FR Bloom Twp. 27.27
5 Nobbe, Stephanie SO Batesville 27.76
6 Jones, Melody FR Thea Bowman Academy 28.49
7 Prewett, Savannah FR Anderson Prep 29.77
8 Sowders, Julie SO Floyd Central 29.92
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaimie SR Homewood-Flossmoor 24.72 10
2 Oliver, Olivia JR Homewood-Flossmoor 25.79 8
3 Mitchell, Diamond SR Avon 25.81 6
4 Newkirk, Trelyn SO Homewood-Flossmoor 26.15 5
5 Reid, Jordan FR New Palestine 26.58 3
6 Gilbert, Kaitlyn SR Heritage Christian 26.83 2
7 Coy, Addison SR Culver Academies 26.88
8 Scott, Tychina SR Thea Bowman Academy 27.12

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glover, Kennedi SR Kenwood 1:02.40
2 Smith, Katy SR Avon 1:03.60
3 Taylor, Sophia SO New Palestine 1:04.46
4 Roberts, Javenique FR Bloomington North 1:04.58
5 Egunyomi, Esther SO Avon 1:05.61
6 Yankey, Katie FR Floyd Central 1:06.52
7 Washington, Diamond SO Thea Bowman Academy 1:15.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Garesia SR Bloom Twp. 1:00.74 3
2 Jones, Jimmesia JR Lawrence Central 1:02.63
3 Woodford, Saige SR Plainfield 1:03.98
4 McNeese, Kyla JR Bloom Twp. 1:04.29
5 Clark, Kayli FR Bloomington North 1:05.65
6 Bradford, Brea JR Kenwood 1:06.76
7 Shumate, Robyn SR East Central -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harmeyer, Haylee JR Batesville 1:00.49 4
2 Denton, Ashanti FR Homewood-Flossmoor 1:00.98 2
3 Miller, Kennedy SO Indianapolis Cathedral 1:02.32
4 Cox, Carmen SR Floyd Central 1:03.53
5 Norris, Kareema SO Bloom Twp. 1:04.06
6 Mott, Elli SR Penn 1:04.16
7 Smith, Dyshane JR Thea Bowman Academy 1:06.83
8 Adam, Jordan SR Avon -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson , Zakiya SO Kenwood 58.47 10
2 Coy, Addison SR Culver Academies 58.76 8
3 McLaurin, Kaila SR Homewood-Flossmoor 59.84 6
4 Scales, Jaylyn JR Homewood-Flossmoor 1:00.34 5
5 Pennix, Jemmia SO Penn 1:01.26 1
6 Crowder, Victoria SO New Palestine 1:01.38
7 Carrico, Kelsi FR Penn 1:01.42
8 Davis, Adari SO Thea Bowman Academy 1:05.09

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hardison, Samantha SR Kenwood 2:24.76 2
2 Casner, Kaylin FR New Palestine 2:25.67
3 Roy, Savannah SR Avon 2:28.42
4 Pearce, Lillian SO Floyd Central 2:33.32
5 Sherrow, Grace SO Silver Creek 2:33.91
6 Farmer, Bella JR Bloomington North 2:35.56
7 Shittu, Yasmine SO Thea Bowman Academy 3:02.90
8 Johnson, Lyric FR Thea Bowman Academy 3:19.85
9 Silberstein, Rachel SR Bloomington North -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kiser, Madison SR Pioneer 2:14.08 10
2 Sievern, Claire SO Evansville Reitz Memorial 2:16.65 8
3 Macleod, Ashleigh SR Penn 2:16.69 6
4 Jankowski, Emma SR Penn 2:18.82 5
5 Gallagher, Annie JR Indianapolis Cathedral 2:22.15 4
6 Barba, Faith JR Floyd Central 2:23.38 3
7 Daugherty, Lorena SR Penn 2:25.02 1
8 Bittner, Abby JR East Central 2:35.21
9 Saccone, Grace SO Bloomington North -
10 Restivo, Anna JR Plainfield -

Women's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Casner, Kaylin FR New Palestine 5:22.18 8
2 Cridge, Gillian FR Indianapolis Cathedral 5:31.64 3
3 Neal, Brooke FR Penn 5:41.06
4 Wallace, Sydney FR Floyd Central 5:41.06
5 Maupin, Audrey JR Batesville 5:42.60
6 Armstrong, Abbey FR Bloomington North 5:43.07
7 Gebhardt, Alexa JR Bloomington North 5:49.16
8 Loichinger, Elizabeth FR Batesville 5:52.46
9 Owings, Jacqueline JR Floyd Central 5:54.04
10 Jackson-Gladney, Amani JR Kenwood 6:14.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Michelin, Enyaeva JR Evanston Township 5:10.87 10
2 Morlock, Olivia FR Columbus North 5:23.54 6
3 Carver, Mackenzie FR Bloomington North 5:28.78 5
4 Batliner, Erica JR Floyd Central 5:31.48 4
5 Lubbe, Danielle SR Shelbyville 5:34.75 2
6 Poltrack, Sarah SR Batesville 5:40.73 1
7 Greiwe, Lauren SO East Central 5:45.15
8 Gausman, Emma JR Batesville 5:47.00
9 Alatorre, Sofia JR Indianapolis Cathedral 5:47.10
10 Kaster, Megan FR Indianapolis Cathedral 6:13.51

Women's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frank, Lauren JR Penn 11:35.39 10
2 Bernicke, Kate SR Avon 11:42.68 8
3 Sorg, Kyley JR Floyd Central 11:45.20 6
4 McKinney, Audrey FR Indianapolis Cathedral 12:11.79 5
5 Paul, Morgan SR Floyd Central 12:18.47 4
6 Sanchez, Anastasia FR Plainfield 12:24.49 3
7 Loftus, Chloe FR Floyd Central 12:24.81 2
8 Hagerty, Mya FR Bloomington North 12:30.33 1
9 Singhal, Ana JR Columbus North 12:38.46
10 Poltrack, Mary SR Batesville 12:41.36
11 Wilson, Quinn FR Bloomington North 12:47.17
12 Gausman, Emma JR Batesville 12:50.33
13 Smith, Dara JR Plainfield 13:07.85
14 Arney, Erin JR Indianapolis Cathedral 13:16.43
15 Jankowski, Ellie SO Penn 13:24.55
16 Williams, Grace JR Bloomington North -
17 Loichinger, Elizabeth FR Batesville -
18 Michelin, Enyaeva JR Evanston Township -

Women's 100m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Khaliq, Maya SO Homewood-Flossmoor 16.34 6
2 Chandler, Madie JR Plainfield 17.27
3 VanDeventer, Maura JR Columbus North 17.31
4 Cannon, Emma FR Union County 17.80
5 Dhonau, Kylie SR New Palestine 18.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jennings, Candace JR Lawrence Central 15.97 8
2 Griffin, Audrey JR East Central 16.78 2
3 Cox, Corinne JR Floyd Central 17.08 1
4 Murphy, Zoe FR Union County 18.49
5 Shanahan, Grace FR New Palestine 23.59
6 Morris, Hannah JR Bloom Twp. -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, De'Aira JR Lawrence Central 15.40 10
2 Woodford, Saige SR Plainfield 16.37 5
3 Stone, Jasmine SR Avon 16.55 4
4 Rowe, Jelena SR Bloom Twp. 16.76 3
5 Williams, Jaylenn SO Thea Bowman Academy 18.81

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Jaylenn SO Thea Bowman Academy 1:08.84 10
2 Griffin, Audrey JR East Central 1:10.29 8
3 Cox, Corinne JR Floyd Central 1:10.43 6
4 Reeves, Gretchen JR Indianapolis Cathedral 1:12.24 5
5 Khaliq, Maya SO Homewood-Flossmoor 1:13.52 4

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rowe, Jelena SR Bloom Twp. 6' 0.0" 10
2 Norwood, Jai-Lyn JR Lawrence Central 5' 6.0" 8
3 Freiberger, Spencer FR Floyd Central 5' 1.0" 6
4 Norris, Mattie JR Indianapolis Cathedral 5' 0.0" 5
5 Barmes, Mackenzie JR Lawrence Central 5' 0.0" 4
6 Laidig, Kendra JR Penn 5' 0.0" 3
7 Stone, Jasmine SR Avon 4' 10.0" 0.38
8 Smiley, Jahna JR Columbus North 4' 10.0" 0.38
9 Glover, Kennedi SR Kenwood 4' 10.0" 0.38
10 Shumate, Robyn SR East Central 4' 10.0" 0.38
11 Price, Allison SO Bloomington North 4' 10.0" 0.38
12 Myrick, Madison SO Homewood-Flossmoor 4' 10.0" 0.38
13 Howard-Bass, Maliah SR Columbus North 4' 10.0" 0.38
14 Smith, Dara JR Plainfield 4' 10.0" 0.38
15 Underwood, Jenna SO Plainfield 4' 8.0"
16 Abram, Hadley FR Bloomington North 4' 8.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diemer, Erin SR Shelbyville 11' 6.0" 10
2 George, Amanda JR Penn 10' 6.0" 6.33
3 Lowney, Claire SR Floyd Central 10' 6.0" 6.33
4 Joseph, Lauren JR Plainfield 10' 6.0" 6.33
5 Johnson, Casey SO East Central 9' 6.0" 4
6 Bertke, Mary SO East Central 9' 0.0" 2
7 Steinhardt, Sydney SR Lawrence Central 9' 0.0" 2
8 Lux, Anna SO Shelbyville 9' 0.0" 2

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Messmore, Taylor SO East Central 16' 6.75" 4
2 Jones, Jimmesia JR Lawrence Central 16' 2.0" 1
3 Noble, Grace FR Franklin County 16' 1.0"
4 Lee, India FR Bloom Twp. 15' 8.0"
5 Hill, Ashlan FR Franklin County 15' 6.0"
6 Gardner, Janea FR Bloom Twp. 15' 5.5"
7 Chandler, Madie JR Plainfield 15' 4.75"
8 Murrell, Cori JR Avon 15' 1.0"
9 Harvey, Jayden SO Avon 14' 6.0"
10 Freiberger, Spencer FR Floyd Central 14' 6.0"
11 Jenkins, Lizzy SO Penn 14' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaimie SR Homewood-Flossmoor 18' 8.5" 10
2 Mitchell, Diamond SR Avon 17' 9.0" 8
3 Coy, Addison SR Culver Academies 17' 6.5" 6
4 Norwood, Jai-Lyn JR Lawrence Central 16' 7.0" 5
5 Jones, Sydney JR Kenwood 16' 6.0" 3
6 Hoodlebrink, Amy SR Hagerstown 16' 2.5" 2
7 Tackett, Alexis SR Shelbyville 16' 0.25"
8 Myrick, Madison SO Homewood-Flossmoor 15' 2.5"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patterson, Brandi SR Kenwood 12.96
2 Noble, Grace FR Franklin County 12.96
3 Guess, Becca SR Indianapolis Bishop Chatard 13.35
4 Jackson, Zhania SO Kenwood 13.82
5 Snow, La'el SO Lawrence Central -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harvey, Jayden SO Avon 13.18
2 Nobbe, Stephanie SO Batesville 13.34
3 Jenkins, Lizzy SO Penn 13.39
4 Storm, Taylor FR Bloomington North 13.47
5 Allen, Remi JR Plainfield 13.57
6 Hasken, Meredith FR Floyd Central 14.33
7 Petty, Jordan SO Avon -
8 Moore, Ha'Briah JR Lawrence Central -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fryer, Allysa FR Bloom Twp. 12.69 6
2 Johnson , Zakiya SO Kenwood 12.79 3.5
3 Rodgers, Taylor SR Plainfield 12.79 3.5
4 Springer, Daija SO Avon 12.84
5 Grimm, Eva SO East Central 13.00
6 Gilbert, Kaitlyn SR Heritage Christian 13.03
7 Gibson, Madi JR Plainfield 13.29
8 Lee, India FR Bloom Twp. 13.31
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaimie SR Homewood-Flossmoor 12.24 10
2 Jones, Melody FR Thea Bowman Academy 12.34 8
3 Oliver, Olivia JR Homewood-Flossmoor 12.75 5
4 Bassey, Jacqueline JR Homewood-Flossmoor 12.81 2
5 Daniel, Constance JR Bloom Twp. 12.83 1
6 Reid, Jordan FR New Palestine 12.89
7 Davis, Emijah JR Thea Bowman Academy 12.98
8 Scott, Tychina SR Thea Bowman Academy 13.11