Madison West Relays - Class A

Scores:
Team Score
Verona Area64
Kimberly45
Stevens Point39
Brookfield East33
Arrowhead29
Mukwonago27
Waukesha North26
Kettle Moraine26
Oak Creek25
Wauwatosa East23
Madison West23
Hononegah22
Oconomowoc21.5
D. C. Everest21
Madison La Follette21
Neenah20
Wisconsin Rapids Lincoln19
Madison Memorial17.5
Whitefish Bay17
Rockford East17
Waunakee10
Hartford Union10
Muskego8
Middleton5
Menomonee Falls5
Marquette University4
Homestead4
Madison East3

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, L.O. JR Waunakee 6.41 10
2 Ifediora, Obi SR Verona Area 6.49 8
3 Ifediora, Chudi SR Verona Area 6.55 6
4 Glinski, Austin SR Wisconsin Rapids Lincoln 6.60 5
5 Harden, Roy SR Oak Creek 6.65 4
6 Genrich, Zach SR Mukwonago 6.67 3
7 Brown-Williams, Daeleon SO Marquette University 6.70 2
8 Murray, Evan SO Whitefish Bay 6.71 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ifediora, Chudi SR Verona Area 6.58
2 Harden, Roy SR Oak Creek 6.63
3 Brown-Williams, Daeleon SO Marquette University 6.67
4 Hogeland, Zac SR Waukesha North 6.75
5 Seaton, Morris JR Brookfield East 6.75
6 Hunt, Deno FR Wauwatosa East 6.76
7 Williams, Saxton SR Brookfield East 6.78
8 Bolden, RayQuan SR Whitefish Bay 6.85
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ifediora, Obi SR Verona Area 6.58
2 Glinski, Austin SR Wisconsin Rapids Lincoln 6.68
3 Murray, Evan SO Whitefish Bay 6.71
4 Genrich, Zach SR Mukwonago 6.71
5 Garrison, Willie SO Homestead 6.72
6 Hamerski, Trent JR Stevens Point 6.75
7 Kollmann, Dominick SO Menomonee Falls 6.86
8 Warren, Jacob JR Muskego 6.86
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, L.O. JR Waunakee 6.45
2 Turner, Trevaun SR Middleton 6.74
3 Statz, Lucas JR Waunakee 6.74
4 Conklin, DonDreon SR Madison Memorial 6.76
5 Henry, Scott JR Wauwatosa East 6.77
6 Sims, Alex SR Madison La Follette 6.85
7 Scholz, Sam JR Muskego 6.91
8 Delany, Sam SR Kettle Moraine 6.92
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Turner, Trevaun SR Middleton 6.73
2 Statz, Lucas JR Waunakee 6.75
3 Young, Michael SO Menomonee Falls 6.89
4 Girone, Adrian SO Mukwonago 6.90
5 Blaney, Ethan JR Neenah 6.97
6 Pagel, Alex SR D. C. Everest 6.98
7 Bruss, Tyler SR Kimberly 7.16
8 Hart, David SO Madison West 7.55
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, L.O. JR Waunakee 6.48
2 Hamerski, Trent JR Stevens Point 6.76
3 Murray, Evan SO Whitefish Bay 6.80
4 Kean, Joseph FR Middleton 6.87
5 Grothey, Mitch SR Arrowhead 6.95
6 Easley, Shamari JR Oak Creek 6.97
7 Rutlin, Damarco SR Marquette University 7.10
8 Cowling, Cooper JR Neenah 7.28
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Harden, Roy SR Oak Creek 6.64
2 Brown-Williams, Daeleon SO Marquette University 6.70
3 Genrich, Zach SR Mukwonago 6.73
4 Kollmann, Dominick SO Menomonee Falls 6.85
5 Lamin Janneh, Modou SR Madison East 6.91
6 Lind, Kevin JR Kimberly 6.95
7 Schuster, Kaleb JR D. C. Everest 7.01
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ifediora, Obi SR Verona Area 6.62
2 Conklin, DonDreon SR Madison Memorial 6.76
3 Hunt, Deno FR Wauwatosa East 6.79
4 Scholz, Sam JR Muskego 6.81
5 Bolden, RayQuan SR Whitefish Bay 6.85
6 Nieman, Austin SO Hartford Union 7.08
7 Adams, Jonqueze JR Rockford East 7.15
8 Parker, Simeon SR Madison West 7.20
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ifediora, Chudi SR Verona Area 6.67
2 Williams, Saxton SR Brookfield East 6.77
3 Sims, Alex SR Madison La Follette 6.80
4 Warren, Jacob JR Muskego 6.81
5 Etseves, Bronson SR Arrowhead 6.95
6 Hayag, Samuel FR Hononegah 7.10
7 Timm, Mike JR Kettle Moraine 7.11
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Henry, Scott JR Wauwatosa East 6.76
2 Hogeland, Zac SR Waukesha North 6.84
3 Delany, Sam SR Kettle Moraine 6.86
4 Balke, James SR Stevens Point 6.87
5 Detoro, Corey JR Homestead 6.87
6 Sardina, Pietro JR Oconomowoc 6.89
7 Biolo, Drake JR Wisconsin Rapids Lincoln 7.02
8 Richardson, Isaiah SO Hononegah 7.11
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Garrison, Willie SO Homestead 6.68
2 Glinski, Austin SR Wisconsin Rapids Lincoln 6.69
3 Seaton, Morris JR Brookfield East 6.72
4 Phillips, Xavier JR Waukesha North 6.86
5 Stultz, Lincoln JR Oconomowoc 6.92
6 Moore, Henry JR Madison Memorial 7.00
7 Hull, Tyler SO Madison East 7.17
8 Smith, Richard JR Hartford Union 7.33

Men's 55m Dash Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Natzke, Paul SR Verona Area 19.14

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Enz, Colin JR Neenah 23.63 3
2 Cooper , Jeremiah JR Hartford Union 24.03
3 Wilkerson, Julius JR Homestead 25.13
4 Hart, David SO Madison West 26.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, L.O. JR Waunakee 24.20
2 Newell, Adrian SO Rockford East 24.33
3 Easley, Shamari JR Oak Creek 24.68
4 Rutlin, Damarco SR Marquette University 24.92
5 Nwanko, Paul SR Madison East 26.16
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tetzlaff, Robert JR Arrowhead 23.95 1
2 Stultz, Lincoln JR Oconomowoc 24.13
3 Primack, Henry SR Whitefish Bay 24.27
4 Genrich, Zach SR Mukwonago 24.49
5 Gatlin, Anthony SR Middleton 24.69
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Saxton SR Brookfield East 22.99 6
2 Bosshart, RJ SO Muskego 23.56 4
3 Hammen, Alex JR Kimberly 24.13
4 Hamerski, Trent JR Stevens Point 24.55
5 Alfred, Shane JR Madison La Follette 25.87
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ifediora, Obi SR Verona Area 22.52 10
2 Glinski, Austin SR Wisconsin Rapids Lincoln 22.98 8
3 Huenink, Lewis SO Wauwatosa East 23.48 5
4 Phillips, Xavier JR Waukesha North 23.79 2
5 Chard, Jack JR Kettle Moraine 24.02

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Christian SR Arrowhead 56.13
2 Rodd, Eric SO Homestead 58.21
3 Lynch, Jake SO Hartford Union 58.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drewry, Lance JR Madison Memorial 55.12
2 Manning, TJ SR Verona Area 55.32
3 Heller, Breck SR Waukesha North 56.36
4 O'Mara-Jones, Gage SO Middleton 56.41
5 Leonard, Levi JR Muskego 56.92
6 Attenberger, Simon SR Brookfield East 57.42
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cianciolo, Thomas SR Neenah 53.84
2 Ellenberg, Rowen SO Kimberly 53.85
3 Primack, Henry SR Whitefish Bay 54.93
4 Einerson, Bryson JR Wisconsin Rapids Lincoln 56.28
5 Winternheimer, Ethan JR Rockford East 57.22
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Potter, Ryan SO Oak Creek 51.56 5
2 Schedlbauer, Ryan SR Mukwonago 52.87 3
3 Kohn, Kaleb SO Madison West 53.17 2
4 Nienow, Matthew SR Menomonee Falls 53.57 1
5 Ikeda, Taishi SR Oconomowoc 54.16
6 Carl, Brian SR Waunakee 55.19
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Psicihulis, Ben SR Kettle Moraine 49.48 10
2 Torgerson, Evan SR D. C. Everest 50.98 8
3 Metz, Nolan JR Stevens Point 51.33 6
4 Wilson, Tyler JR Hononegah 52.70 4
5 Kramer, Alex JR Marquette University 54.82

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ostrowski, Zach JR D. C. Everest 2:06.90
2 Wahl, Alec SO Marquette University 2:07.32
3 Smalley, Tyler SR Menomonee Falls 2:08.12
4 Schneider, Josh SR Mukwonago 2:08.91
5 Tuomi, Brad FR Verona Area 2:11.67
6 Hansen, Henry SO Madison East 2:12.08
7 Gilles, Braedon FR Middleton 2:13.26
8 Spurry, Mason SO Whitefish Bay 2:19.95
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wodnicki, Jas JR Brookfield East 2:03.06
2 Petri, Jake SR Muskego 2:03.74
3 Baines, Eddie JR Hononegah 2:04.73
4 Marshall, Chris SR Kettle Moraine 2:05.01
5 Cummisford, Noah SR Homestead 2:05.56
6 Adler, Tyler SR Waunakee 2:06.09
7 Schell, Adam JR Wauwatosa East 2:06.19
8 Priebe, Miles JR Neenah 2:07.78
9 Aaseng, Matt SR Wisconsin Rapids Lincoln 2:13.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sandvold, Cole SR Arrowhead 1:56.75 10
2 Belson, Liam JR Stevens Point 1:57.70 8
3 Gessner, Finn SR Madison La Follette 1:58.20 6
4 Ellis, Parker SR Oconomowoc 1:59.95 5
5 Van Barriger, Jordan SR Rockford East 2:01.39 4
6 Bishop, Sam SR Madison West 2:02.11 3
7 Jansen, Alex JR Kimberly 2:02.39 2
8 Sippy, Michael SR Oak Creek 2:02.62 1
9 Bietz, Jonas SR Madison Memorial 2:05.19

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newman, Kai SO Homestead 4:53.57
2 Dethloff, Eric FR Menomonee Falls 5:03.65
3 Schuh, Greg SR Brookfield East 5:04.09
4 Hinton, Cole SO Waunakee 5:04.52
5 Ford, Jason SO Verona Area 5:11.18
6 Kierzek, Adam SO Muskego 5:12.73
7 Hammer, Mitchell SO Wisconsin Rapids Lincoln 5:14.05
8 Binns, John JR Hartford Union 5:22.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 friske, noah SO Rockford East 4:38.13 5
2 Jaeger, Sam JR Middleton 4:39.86 2
3 Wellenstein , Henry SO Wauwatosa East 4:41.05
4 Bernstein, Tyler SR Stevens Point 4:44.57
5 Kaszuba, Colton SR Neenah 4:45.21
6 Kozinski, Nolan JR Marquette University 4:47.15
7 Breiten, David JR Hononegah 4:47.30
8 Durst, Mason JR Arrowhead 4:48.52
9 Zunker, Trevor JR D. C. Everest 4:55.16
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gessner, Finn SR Madison La Follette 4:28.07 10
2 Fitzgerald, Jack JR Kimberly 4:31.69 8
3 Juarez, Michael SR Waukesha North 4:37.99 6
4 Dyer, Eli SO Whitefish Bay 4:39.57 4
5 Rohn-Capellaro, Julian SR Madison East 4:39.68 3
6 Boyle, Luke SO Mukwonago 4:40.19 1
7 Kisting, Tyler SO Oak Creek 4:40.81
8 Letcher, Aaron JR Madison West 4:41.37
9 Carter, Alex SR Oconomowoc 4:50.27

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Devries , Elijah SO Arrowhead 10:10.21 1
2 Ystenes, Roman FR Middleton 10:16.15
3 Goihl, Thomas JR Menomonee Falls 10:20.44
4 Mulder, Miles SO Oconomowoc 10:32.46
5 Roehl, Brad FR Mukwonago 10:33.26
6 Winowiski, Isaiah SO D. C. Everest 10:41.41
7 Gildea, Stuart SR Brookfield East 10:57.62
8 Bartley, Ben JR Waukesha North 11:02.35
9 Jayaraaman, Hari JR Verona Area 11:10.38
10 Vogt, Triston SO Waunakee 11:23.22
11 Niedbalski, Joshua JR Wisconsin Rapids Lincoln 11:29.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meinke, Matthew SO Neenah 9:33.08 10
2 Zamzow-Schmidt, Noah SR Madison West 9:33.36 8
3 Benz, Isaac SR Kimberly 9:39.31 6
4 Freitag, Josh JR Madison La Follette 9:42.77 5
5 Miller, Thomas SR Homestead 9:45.39 4
6 Welte, Ben SR Hononegah 10:01.37 3
7 Franz, Derek SR Stevens Point 10:09.91 2
8 Neuroth, Kyle SR Muskego 10:15.41
9 Potter, David JR Whitefish Bay 10:17.47
10 Loetscher, Max SO Madison East 10:19.67
11 friske, noah SO Rockford East 10:21.31
12 Sveum, Jack SR Wauwatosa East 10:23.40
13 Collopy, Pete JR Marquette University 10:44.11

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herkert, Jack SR Verona Area 7.67 10
2 Kirkendoll, Michael SR Whitefish Bay 7.69 8
3 Stewart, DJ JR Kimberly 7.72 6
4 Biddle, Jared SR Verona Area 7.76 5
5 Hewitt, Austin SR Muskego 7.80 4
6 Peters, Hunter SR Madison Memorial 7.85 3
7 Biewer, Jake JR Arrowhead 7.91 2
8 Schrang, Jared SR Oconomowoc 8.00 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Herkert, Jack SR Verona Area 7.78
2 Kirkendoll, Michael SR Whitefish Bay 7.83
3 Schrang, Jared SR Oconomowoc 7.96
4 Prendergast, Matt JR Arrowhead 8.19
5 Anderson, Jalen SO Hononegah 8.19
6 Tyler, Alek SR Brookfield East 8.53
7 Aschenbrenner, Kelby SR Wisconsin Rapids Lincoln 8.55
8 Cramer, Dan SO Oak Creek 8.57
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Peters, Hunter SR Madison Memorial 7.80
2 Hewitt, Austin SR Muskego 7.91
3 Biewer, Jake JR Arrowhead 7.94
4 Barnes, Avery SR Brookfield East 8.09
5 McDonald, Will JR Waukesha North 8.35
6 Kubicek, Matthew JR Wauwatosa East 8.37
7 Hartlieb, Matt JR Homestead 8.56
8 Schneider, Jared SO Homestead 8.64
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stewart, DJ JR Kimberly 7.79
2 Biddle, Jared SR Verona Area 7.99
3 Wallace, Austin JR Kimberly 8.00
4 Rybolt, Mac SR Mukwonago 8.12
5 Nienow, Matthew SR Menomonee Falls 8.27
6 Carter, James JR Oak Creek 8.38
7 Schmidt, Jesse JR Mukwonago 8.43
8 Holley, Jalen JR Wauwatosa East 8.66
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Biewer, Jake JR Arrowhead 7.94
2 Stewart, DJ JR Kimberly 7.97
3 Schmidt, Jesse JR Mukwonago 8.54
4 Dehli, Noah SR Kettle Moraine 8.75
5 Bamba, Mory SO Menomonee Falls 8.89
6 LaMonica, Anthony JR Hononegah 8.95
7 Sustar, Carl JR Marquette University 9.93
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kirkendoll, Michael SR Whitefish Bay 7.92
2 Schrang, Jared SR Oconomowoc 8.13
3 Barnes, Avery SR Brookfield East 8.25
4 Hartlieb, Matt JR Homestead 8.62
5 Jameth, Musa SR Madison La Follette 8.80
6 Zopf, Sammy SR Middleton 9.33
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wallace, Austin JR Kimberly 8.04
2 Rybolt, Mac SR Mukwonago 8.31
3 Kubicek, Matthew JR Wauwatosa East 8.39
4 McDonald, Will JR Waukesha North 8.50
5 Carter, James JR Oak Creek 8.51
6 Tippett, Gavin SR Kettle Moraine 8.90
7 Gessler, Sam JR Middleton 10.16
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Biddle, Jared SR Verona Area 7.85
2 Hewitt, Austin SR Muskego 8.04
3 Cramer, Dan SO Oak Creek 8.70
4 Holley, Jalen JR Wauwatosa East 8.70
5 Ranum, Jordan JR Waunakee 9.01
6 Thompson, Cortez SR Madison Memorial 9.09
7 Lecher, Zach SR Wisconsin Rapids Lincoln 9.23
8 Carlson, Jacob JR D. C. Everest 9.25
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Peters, Hunter SR Madison Memorial 7.86
2 Anderson, Jalen SO Hononegah 8.48
3 Aschenbrenner, Kelby SR Wisconsin Rapids Lincoln 8.62
4 Schneider, Jared SO Homestead 8.70
5 Swiderski, Alex SO Marquette University 8.73
6 Scheibe, Conner SO D. C. Everest 8.76
7 Phetteplace, Tyler JR Oconomowoc 9.07
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Herkert, Jack SR Verona Area 7.91
2 Prendergast, Matt JR Arrowhead 8.24
3 Nienow, Matthew SR Menomonee Falls 8.32
4 Tyler, Alek SR Brookfield East 8.39
5 Tran, Kevin SO Waukesha North 9.11
6 O'Neal, Liam SR Stevens Point 9.17
7 Reichart, Spencer SO Muskego 9.75

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Middleton A Austin Delaney, Ben Petersen,
Joseph Kean, Anthony Gatlin
45.97 3
2 Wisconsin Rapids Lincoln A Drake Biolo, Nash Coombs,
Austin Hutchinson, Austin Glinski
46.07 1
3 Hartford Union A Austin Nieman, Jon Golner,
Nick Pepin, Richard Smith
48.10
4 Madison West A Jose Rodriguez, Simeon Parker,
Cooper Hart, Dejon Noel
51.34
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Evan Brocker, Aaron Rose,
Liam O'Neal, Eli Wachowiak
46.18
2 Verona Area A Joe Riley, Jared Biddle,
Tim Soko, Hunter Bourne
46.88
3 Arrowhead A Tyler Zimmerman, Robert Tetzlaff,
Mitch Grothey, Bronson Etseves
47.17
4 Hononegah A Anthony LaMonica, Samuel Hayag,
Isaiah Richardson, Jalen Anderson
47.45
5 Oconomowoc A Nick Fiorita, Ethan Srattman,
John Caucutt, Pietro Sardina
47.74
6 Madison East A Tyler Hull, Modou Lamin Janneh,
Devan Marz, Paul Nwanko
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison Memorial A Henry Moore, Connor Miller,
Hunter Peters, DonDreon Conklin
45.77 5
2 Oak Creek A Thomas Wojnowski, Gunnar Doyle,
Ethan Myers, Dan Cramer
46.64
3 Neenah A Ethan Blaney, Carson Hughes,
Carston Chancellor, Cooper Cowling
46.88
4 Kettle Moraine A Eli Weis, Mike Timm,
Zack Skrove, Nick Goran
47.09
5 Muskego A Rene Calvetti, Jim Kerns,
Spencer Reichart, Alex Martinich
47.34
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brookfield East A Morris Seaton, Abel Christiansen,
Justin Christiansen, Saxton Williams
45.14 10
2 Mukwonago A Zach Genrich, Jacob Boucher,
Jacob Haesgen, Adrian Girone
45.18 8
3 Homestead A Corey Detoro, Willie Garrison,
Lief Erlandson, Matt Hartlieb
46.28
4 Menomonee Falls A Dominick Kollmann, Patrick Doyle,
Jared Ernst, Julius Davis
46.49
5 Kimberly A Alex Warzyn, Tyler Bruss,
Kevin Lind, Myles Laurent
47.18
6 Marquette University A Daeleon Brown-Williams, Alec Czaplicki,
Zach Nogalski, Patrick English
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wauwatosa East A Matthew Kubicek, Avery Luckett,
Jeremiah King, Scott Henry
45.64 6
2 Waukesha North A Zac Hogeland, Jake Johnston,
Logan Kozak, Xavier Phillips
45.79 4
3 Whitefish Bay A Brandon Yang, Karon Lever,
RayQuan Bolden, Michael Kirkendoll
46.00 2
4 D. C. Everest A Kaleb Schuster, Ethan Stroik,
Tom Severson, Joe Heffron
48.49
5 Rockford East A Tyvionne Horton, craig stallings,
Stevie Thomas, Avante Rivers
-
6 Waunakee A Lucas Statz, Isaiah Lindley,
Sawyer Maly, L.O. Johnson
-

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Whitefish Bay A Brandon Yang, Patrick Nau,
Tommy Brunner, Nolan Wollmer
1:38.85
2 Wisconsin Rapids Lincoln A Drake Biolo, Jamie Vilbaum,
Nash Coombs, Austin Hutchinson
1:40.01
3 Madison West A Jose Rodriguez, Simeon Parker,
Cooper Hart, Dejon Noel
1:42.91
4 Hartford Union A CJ Chiefe, Jeremiah Cooper,
Ryan Zuern, Logan Hennes
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukesha North A Rafa Martinez, Alex Lesperance,
Ben Sorge, Isandry Santos
1:36.80
2 Middleton A Austin Delaney, Anthony Gatlin,
Aaron Richardson, Trevaun Turner
1:37.50
3 Madison La Follette A Shane Alfred, Musa Jameth,
Alex Sims, Ladell Cannon
1:38.08
4 Madison East A Tyler Hull, Modou Lamin Janneh,
Paul Nwanko, Brett Richardson
1:42.16
5 Madison Memorial A Elliot Braun, Connor Miller,
Henry Moore, DonDreon Conklin
-
6 Waunakee A Lucas Statz, Isaiah Lindley,
Sawyer Maly, Jordan Ranum
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockford East A Tyvionne Horton, craig stallings,
Stevie Thomas, Avante Rivers
1:34.45 8
2 Kettle Moraine A Sam Delany, Conner Lilly,
Max Duchow, Zack Skrove
1:34.86 5
3 Stevens Point A Jacob Beilke, Gabe Rodriguez,
Aaron Rose, Trent Hamerski
1:35.82
4 Mukwonago A Jacob Boucher, Jacob Haesgen,
Tim Richards, Sean Stokhaug
1:37.09
5 Oconomowoc A Nick Fiorita, Pietro Sardina,
Ethan Srattman, John Caucutt
1:39.51
6 Arrowhead A Tyler Zimmerman, Robert Tetzlaff,
Joel Shelp, Zach Hastings
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hononegah A Tyshan Ford, Elliott West,
Anthony LaMonica, Nick Taylor
1:35.34 2
2 Marquette University A Michael Szymanski, Alec Czaplicki,
Zach Nogalski, Patrick English
1:36.60
3 D. C. Everest A Kevin Sandoval, Matt Nichols,
Tom Severson, Alex Pagel
1:36.93
4 Homestead A Brad Woldt, Corey Detoro,
Lief Erlandson, Matt Hartlieb
1:37.54
5 Muskego A Justin Kotarak, RJ Bosshart,
Austin Hewitt, Travis Bednarek
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brookfield East A Morris Seaton, Abel Christiansen,
Justin Christiansen, Avery Barnes
1:33.81 10
2 Wauwatosa East A Lewis Huenink, Deno Hunt,
Avery Luckett, Cyrus Taylor
1:34.81 6
3 Neenah A Travis Treml, Colin Enz,
Ethan Blaney, Alec Elkin
1:35.21 4
4 Verona Area A Chudi Ifediora, Jared Biddle,
Tim Soko, Mason Jordan
1:35.24 3
5 Kimberly A Alex Hammen, Kevin Lind,
Austin Wallace, DJ Stewart
1:35.38 1
6 Oak Creek A Thomas Wojnowski, Shamari Easley,
James Carter, Roy Harden
1:36.83

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wisconsin Rapids Lincoln A Kelby Aschenbrenner, Matt Aaseng,
Bryson Einerson, Isaac Pelot
3:53.79
2 Hartford Union A Tyler Barker, Jacob Frantl,
Ryan Zuern, Jacob Pepin
3:58.03
3 Brookfield East A Jas Wodnicki, Brandon Hillary,
Avery Barnes, Abel Christiansen
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kettle Moraine A Sam Delany, Max Duchow,
David Seamonson, Noah Dehli
3:35.98 4
2 Kimberly A Rowen Ellenberg, Trent Hyland,
Jack Fitzgerald, Alex Jansen
3:37.06
3 Madison Memorial A Elliot Braun, Connor Miller,
Darrion Morgan, Cortez Thompson
3:42.37
4 Marquette University A Carl Sustar, Ryan Wexler,
Alex Swiderski, Josh Surges
3:44.43
5 Oak Creek A Steven Potter, Blair Goedel,
Dan Cramer, Thomas Wojnowski
3:47.56
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Neenah A Travis Treml, Alec Elkin,
Thomas Cianciolo, Colin Enz
3:36.95 3
2 Muskego A Justin Kotarak, Austin Hewitt,
Travis Bednarek, Jacob Warren
3:40.55
3 Waunakee A Jordan Ranum, Jonathon Meinholz,
Tyler Adler, Brian Carl
3:45.45
4 Waukesha North A Rafa Martinez, Jake Johnston,
Chris Lehouillier, Spencer Muffler
3:46.71
5 Madison West A Dejon Noel, Adam Ellmann,
Ethan Yeck, Cooper Hart
3:51.41
6 Madison La Follette A Espen Adams, Ian Franczek,
Braxton Doucette, Alex Wolfe
3:55.45
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wauwatosa East A Chase Roberts, Ian Tyre,
Max Finco, Andrew Casey
3:37.01 2
2 Arrowhead A Matt Prendergast, David Widenski,
Jake Biewer, Zack Hastings
3:37.01 1
3 Mukwonago A Ryan Schedlbauer, Adrian Girone,
Evan Nelson, Mac Rybolt
3:37.75
4 Homestead A Lief Erlandson, Brad Woldt,
Zion Bullock, Brenton Levy
3:37.88
5 Rockford East A Jacob Cypret, Jordan Van Barriger,
Ethan Winternheimer, craig stallings
3:38.32
6 D. C. Everest A Evan Torgerson, Matt Nichols,
Kevin Sandoval, Alex Pagel
3:39.65
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Gabe Rodriguez, Jacob Beilke,
Nolan Metz, Liam Belson
3:29.71 10
2 Hononegah A Tyshan Ford, Elliott West,
Tyler Wilson, Eddie Baines
3:31.33 8
3 Verona Area A Chudi Ifediora, Mason Jordan,
Peter Barger, Obi Ifediora
3:31.71 6
4 Oconomowoc A Jared Schrang, David Garczynski,
Parker Ellis, Will Ullrich
3:33.66 5
5 Middleton A Stuart Woodzro, Gage O'Mara-Jones,
Ben Litchfield, Sam Jaeger
3:54.23
6 Whitefish Bay A Patrick Nau, Jackson Dryden,
Nolan Wollmer, Tommy Brunner
3:58.99

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukesha North A Chris Lehouillier, Austin Peters,
Evan Shepard, Spencer Muffler
8:35.95
2 Brookfield East A Stuart Gildea, Brandon Hillary,
Jack Pitzen, Joe Timm
8:38.43
3 Kettle Moraine A Erik Hovila, Nick Yray,
David Seamonson, Eric Wilke
8:43.64
4 Madison La Follette A Espen Adams, Ian Franczek,
Braxton Doucette, Alex Wolfe
8:43.64
5 Kimberly A Jesse Lambrecht, Will Demerath,
Trent Hyland, Brett Schreiber
8:51.76
6 Menomonee Falls A Logan Hipps, Josh Ebner,
Devin Hoeferitza, Tyler Smalley
8:52.89
7 Muskego A Eric Jensen, Dalton Dowd,
Tyler Termaat, Glenn Kaboskey
9:00.25
8 Homestead A Zion Bullock, Harry Ward,
Mason Salb, Messi Elgin
9:01.39
9 Neenah A Karsen Sherrick, Andrew Kaminski,
Blake Groleau, Griffin Congdon
9:12.58
10 Waunakee A Jack Scwartz, Logan Rhynes,
Jack Mathison, Triston Vogt
9:20.92
11 Middleton A Jack Rader, Vince Jasowitz,
Frank Thorton, Egan Johnson
9:24.15
12 Wisconsin Rapids Lincoln A Nick Willard, Sam Forstner,
Mitchell Hammer, Omar Jasrotia
9:34.20
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Oak Creek A Ryan Potter, Tyler Kisting,
Steven Potter, Michael Sippy
8:17.54 10
2 Madison West A Daniel Jacobs, Sam Bishop,
Kaleb Kohn, Sean Topel
8:20.29 8
3 Oconomowoc A Will Ullrich, Alex Vance,
Brandon Mauel, Taishi Ikeda
8:27.92 6
4 Arrowhead A Cody Clauer, Elijah Jones,
Henry Chapman, David Widenski
8:29.21 5
5 Wauwatosa East A Andrew Casey, Max Finco,
Eli Werner, Ian Tyre
8:29.59 4
6 Stevens Point A Max Sobczak, John Hyland,
Mason Meixner, Liam Belson
8:29.61 3
7 Marquette University A Alex Kramer, Jack Wahl,
Jack Collopy, James McKenna
8:31.97 2
8 Verona Area A Peter Barger, Bryan Lopez,
Corey Pedersen, TJ Manning
8:34.28 1
9 Mukwonago A Ian Nadolski, Logan Goetz,
Luke Iding, Evan Nelson
8:41.49
10 Hononegah A Spencer Hielkema, Dominic Welte,
Braden Meyers, Andrew Wilson
8:42.72
11 Madison Memorial A Elliot Braun, Joel Foster,
Jonas Bietz, Jack Zweifel
8:44.64
12 Whitefish Bay A Robert Ali, Bo Bassindale,
Jackson Dryden, Ethan Morris
9:12.35

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Armwald, Dayne FR Madison West 20' 3.5"
2 Zimmerman, Tyler JR Arrowhead 19' 6.75"
3 Schmidt, Jesse JR Mukwonago 19' 6.0"
4 Bruss, Tyler SR Kimberly 19' 0.5"
5 Schrang, Jared SR Oconomowoc 18' 8.5"
6 Warren, Jacob JR Muskego 17' 6.0"
7 Martinich, Alex JR Muskego 16' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Biewer, Jake JR Arrowhead 20' 10.0"
2 Garczynski, David SR Oconomowoc 20' 8.25"
3 Richardson, Aaron JR Middleton 20' 6.25"
4 Skrove, Zack JR Kettle Moraine 19' 7.75"
5 Borowski, Luke SR Marquette University 19' 4.5"
6 Chancellor, Carston SO Neenah 18' 9.0"
7 Jung, Sam FR Neenah 18' 5.0"
8 Severson, Tom JR D. C. Everest 18' 2.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rose, Aaron JR Stevens Point 20' 2.5"
2 Chiefe, CJ SR Hartford Union 19' 9.0"
3 Vilbaum, Jamie SR Wisconsin Rapids Lincoln 19' 8.5"
4 Mais, Nathan SO Waunakee 19' 2.0"
5 Delaney, Austin SR Middleton 18' 10.0"
6 Young, Marco JR Rockford East 18' 8.0"
7 Nieman, Austin SO Hartford Union 18' 6.0"
8 Carrey, William JR Rockford East 17' 4.0"
9 Bolden, RayQuan SR Whitefish Bay -
10 Alfred, Shane JR Madison La Follette -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peters, Hunter SR Madison Memorial 21' 10.25" 6
2 Parker, Simeon SR Madison West 21' 7.0" 2
3 Kaus, Jacob SO Menomonee Falls 20' 7.5"
4 Schneider, Jared SO Homestead 20' 6.5"
5 Barnes, Avery SR Brookfield East 20' 5.0"
6 Stewart, DJ JR Kimberly 20' 4.5"
7 Morgan, Darrion SR Madison Memorial 20' 0.25"
8 Biddle, Jared SR Verona Area 19' 5.5"
9 Lever, Karon SO Whitefish Bay 19' 0.25"
10 Westfall, Isaiah JR Wisconsin Rapids Lincoln -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamerski, Trent JR Stevens Point 22' 1.5" 10
2 Johnston, Jake JR Waukesha North 21' 10.75" 8
3 Herkert, Jack SR Verona Area 21' 8.0" 5
4 Williams, Saxton SR Brookfield East 21' 7.25" 4
5 Harden, Roy SR Oak Creek 21' 7.0" 3
6 Sandoval, Kevin SR D. C. Everest 21' 5.5" 1
7 West, Elliott SR Hononegah 20' 7.0"
8 Ford, Tyshan SR Hononegah 20' 4.5"
9 Turner, Malcom SR Waukesha North 19' 8.0"
10 Rybolt, Mac SR Mukwonago -

Men's Shot Put Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Natzke, Paul SR Verona Area 8' 1.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ludwig, Joe SR Middleton 42' 1.0"
2 Palmar, Pharoah JR D. C. Everest 38' 6.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schafer, Brandon SR Menomonee Falls 44' 3.5"
2 Henningsen, Matt SR Menomonee Falls 43' 9.75"
3 Zsori, Sean JR Waukesha North 43' 2.5"
4 Davis, Rashard JR Muskego 42' 2.5"
5 Resch, Mason FR Homestead 41' 10.25"
6 Reinicke, Rhett JR Wisconsin Rapids Lincoln 40' 1.75"
7 Parker, Aaron JR Wisconsin Rapids Lincoln 39' 8.75"
8 Prince, Oscar SR Oconomowoc -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warner, Cal SR Oconomowoc 46' 8.0"
2 Hopfensperger, Hayden SO Stevens Point 44' 3.25"
3 Wedig, Nick JR Kettle Moraine 43' 1.75"
4 Entringer, Noah JR Muskego 43' 1.0"
5 Percy, Ben SR Madison Memorial 42' 2.75"
6 Day, Lukas SR Madison Memorial 41' 4.5"
7 Bourne, Dylan SO Verona Area 41' 4.5"
8 Feucht, Brett SR Hartford Union 39' 1.5"
9 Major, AJ SO Mukwonago 37' 9.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnston, Matthew JR Brookfield East 53' 6.75" 3
2 Ishag, Christian SR Kettle Moraine 49' 8.25" 2
3 Santiago-Lloyd, Sam SR Brookfield East 49' 7.25"
4 Benzinger, Alec SR Mukwonago 46' 5.25"
5 Bourne, Hunter SR Verona Area 46' 3.5"
6 Haack, Gage SO Stevens Point 45' 7.75"
7 Dulaney, Nick SR Oak Creek 45' 5.75"
8 Fay, Paul SO Hononegah 43' 2.0"
9 Horvath, Patrick SO Madison West 42' 10.5"
10 Elliot, Max SR Middleton -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dietzen, Boyd JR Kimberly 60' 10.0" 10
2 Schultz, Nate SR Arrowhead 57' 0.0" 8
3 Mueller, Zach JR D. C. Everest 55' 2.75" 6
4 Terry, John SR Hononegah 55' 0.0" 5
5 McCormick, Logan SR Kimberly 54' 8.0" 4
6 Shrader, Drew SR Arrowhead 49' 8.25" 1
7 Rodd, Tim SR Homestead 49' 3.25"
8 Meinerz, Quinn SR Hartford Union 48' 5.5"
9 Enderle, Rhys SR Madison West 47' 7.5"
10 McDonald, Will JR Waukesha North 43' 11.75"