Brockman Invite

Scores:
Men's Score
St. Bede132
Kewanee96
Wethersfield92
Erie-Prophetstown86.5
Bureau Valley70
Riverdale67
Stark County14.5
 
Women's Score
Bureau Valley139
Erie-Prophetstown91
Stark County86
Riverdale81
Annawan61
St. Bede53
Kewanee41

Men's Men 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cade, Trevin FR Bureau Valley 13.00
2 Slater, Christian FR Erie-Prophetstown 13.11
3 Blasedail, Noah FR Erie-Prophetstown 14.25
4 Raineri, Caleb FR Stark County 14.44
5 Weisbrook, Alex FR Wethersfield 16.39
6 Reay, Jacob SO Stark County 17.65
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Lewis JR Kewanee 11.83 10
2 Israel, Jeremiah SO Kewanee 11.90 8
3 Poundstone, Adam SR St. Bede 12.03 6
4 Tuthill, Riley SR Wethersfield 12.04 4
5 Hockings, AJ JR Bureau Valley 12.25 2
6 Lamb, Cody SO Riverdale 12.39 1
7 Senica, Daryl JR St. Bede 12.41

Men's Men 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sidor, Nick FR Riverdale 24.29 4
2 Cade, Trevin FR Bureau Valley 26.61
3 Matney, Hunter SR Wethersfield 27.94
4 Crowley, Patrick SO Stark County 28.83
5 Manzo, Austin SR Erie-Prophetstown 29.82
6 Gomez, Sebastian SO Kewanee 31.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret JR St. Bede 23.03 10
2 Wetzell, Kody SR Erie-Prophetstown 23.69 8
3 Croissant, Jacob JR St. Bede 24.16 6
4 Lamb, Cody SO Riverdale 25.01 2
5 Bumphrey, Bryce SR Wethersfield 25.45 1
6 Prescott, Carson SR Kewanee 25.90
7 Wirth, Jacob JR Bureau Valley 26.74

Men's Men 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Samuels, Julian FR Wethersfield 57.96 1
2 Horner, Casey FR Bureau Valley 58.93
3 Alvarado, Felipe FR Kewanee 59.37
4 Gensler, Kristian SR St. Bede 1:04.10
5 Hsiao, Kevin JR St. Bede 1:04.55
6 VanWassenhove, Owen JR Kewanee 1:06.86
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wetzell, Kody SR Erie-Prophetstown 50.82 10
2 Buresh, Ben JR Wethersfield 51.77 8
3 Reilley, Conner SR Erie-Prophetstown 54.52 6
4 Whitford, Kendile JR Bureau Valley 55.43 4
5 Knapp, Fox SR Riverdale 57.62 2
6 Murphy, Brett JR Riverdale 58.76
7 Plotner, James SR Stark County 59.58

Men's Men 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cameron, Kerrick SR Erie-Prophetstown 2:04.04 10
2 Reilley, Conner SR Erie-Prophetstown 2:04.32 8
3 Wetzel, Eli SR Kewanee 2:06.23 6
4 Bitting, Kurt JR Bureau Valley 2:08.67 4
5 Lang, Curt SO St. Bede 2:12.88 2
6 Baldwin, Dayne JR Riverdale 2:15.85 1
7 Sand, Tyler SR Riverdale 2:19.12
8 Sanchez, Bryan FR Kewanee 2:27.28
9 Morales, Isaac SO Stark County 2:27.80
10 Hsiao, Kevin JR St. Bede 2:31.74
11 Robinson, Robbie FR Stark County 2:40.34
12 Mosley, Cody FR Wethersfield 2:45.63
13 Glaski, Zander FR Bureau Valley 2:56.15

Men's Men 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cameron, Kerrick SR Erie-Prophetstown 4:57.28 10
2 Hernandez, Anthony FR St. Bede 5:05.88 8
3 Funfsinn, Carter SR St. Bede 5:08.28 6
4 Sierens, Bradley JR Bureau Valley 5:10.51 4
5 Friant, Aiden SO Riverdale 5:20.77 2
6 Charlet, Jared SO Wethersfield 5:27.53 1
7 Hand, Hunter JR Kewanee 5:31.77
8 Sanchez, Bryan FR Kewanee 5:32.50
9 Searl, John JR Riverdale 5:33.97
10 Griffin, Trevor SO Bureau Valley 5:36.13

Men's Men 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Funfsinn, Carter SR St. Bede 10:52.24 10
2 Deneve, Ben SO Erie-Prophetstown 10:56.53 8
3 Hernandez, Anthony FR St. Bede 11:58.62 6
4 Hand, Hunter JR Kewanee 12:07.79 4
5 Glaski, Zander FR Bureau Valley 12:45.61 2
6 Shimin, Trevor JR Stark County 12:51.53 1
7 Hernandez, Isaac JR Kewanee 14:29.92

Men's Men 110m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nolan, Tim SO Kewanee 18.76 2
2 McCoy, Jarett SO Erie-Prophetstown 19.36 1
3 Cato, John SO Riverdale 20.92
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret JR St. Bede 14.44 10
2 Serna, Saul FR Kewanee 16.25 8
3 Schoff, Hunter SR Bureau Valley 16.55 6
4 Abell, Owen JR Erie-Prophetstown 18.70 4
5 Fisher, John SO Wethersfield 21.30

Men's Men 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCoy, Jarett SO Erie-Prophetstown 50.77 1
2 Cato, John SO Riverdale 53.44
3 Williams, Dane SO Stark County 54.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dannis, Bret JR St. Bede 39.31 10
2 Serna, Saul FR Kewanee 42.18 8
3 Schoff, Hunter SR Bureau Valley 44.56 6
4 Fisher, John SO Wethersfield 47.08 4
5 Nolan, Tim SO Kewanee 47.49 2

Men's Men High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Serna, Saul FR Kewanee 6' 2.0" 10
2 Ponce, Bryan SO Wethersfield 5' 9.0" 8
3 Wetzel, Eli SR Kewanee 5' 7.0" 6
4 Kunkel, Alec JR St. Bede 5' 7.0" 4
5 Knapp, Fox SR Riverdale 5' 7.0" 2
6 Cody, Thane FR Riverdale 5' 5.0" 1

Men's Men Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schoff, Hunter SR Bureau Valley 13' 3.0" 10
2 Barnett, Kale SO Bureau Valley 11' 0.0" 8
3 Tuthill, Riley SR Wethersfield 10' 6.0" 6
4 Samuels, Julian FR Wethersfield 10' 0.0" 4
5 Robleto, Ezequiel SR Kewanee 9' 6.0" 2
6 Abell, Cameron FR Erie-Prophetstown 9' 0.0" 1
7 Purvis , Ross FR Erie-Prophetstown -
8 Hand, Hunter JR Kewanee -

Men's Men Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buresh, Ben JR Wethersfield 19' 8.0" 10
2 Sanquist, Noah SR Riverdale 18' 7.0" 8
3 Robinson, Lewis JR Kewanee 18' 3.0" 6
4 Davis, Kyle SR Wethersfield 17' 11.0" 4
5 Senica, Daryl JR St. Bede 16' 9.0" 2
6 Wirth, Jacob JR Bureau Valley 16' 1.0" 1
7 McCoy, Jarett SO Erie-Prophetstown 15' 4.0"
8 Sotelo, Manuel JR Kewanee 15' 3.0"
9 Scholl, Treyton SO Stark County 15' 3.0"
10 Gibson, Noah SO Stark County 14' 11.5"

Men's Men Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanquist, Noah SR Riverdale 38' 5.0" 10
2 Robinson, Lewis JR Kewanee 38' 2.0" 8
3 Bryan, Alex SR Wethersfield 37' 7.0" 6
4 Schoff, Hunter SR Bureau Valley 36' 10.5" 4
5 Bumphrey, Bryce SR Wethersfield 35' 6.0" 2
6 Sotelo, Manuel JR Kewanee 32' 7.5" 1
7 Crowley, Patrick SO Stark County 32' 4.5"

Men's Men Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jaquet, Ryne SR Erie-Prophetstown 43' 7.0" 10
2 Manning, Michael SR St. Bede 43' 6.5" 8
3 Hughes, Connor JR Riverdale 39' 6.0" 6
4 Brinkman, Luke JR Riverdale 39' 2.0" 4
5 Alepra, David JR Wethersfield 38' 10.5" 2
6 Friedrichsen, Noah JR Erie-Prophetstown 37' 6.0" 0.5
7 Fletcher-Adams, Skylar SR Stark County 37' 6.0" 0.5
8 Davis , Carter JR Kewanee 36' 11.0"
9 Schoff, Eric SO Bureau Valley 36' 10.0"
10 Eshelmen, Lee SR Bureau Valley 36' 6.0"
11 Crowe, Xavier FR Kewanee 36' 1.5"
12 Meaker, Eric JR Stark County 33' 4.0"
13 Foster, Andy SR Wethersfield 28' 11.0"

Men's Men Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manning, Michael SR St. Bede 132' 3.0" 10
2 Zach, Grier JR Erie-Prophetstown 121' 5.0" 8
3 Green, Joe SO Bureau Valley 115' 4.0" 6
4 Meaker, Eric JR Stark County 113' 9.0" 4
5 Israel, Jeremiah SO Kewanee 113' 0.0" 2
6 Alepra, David JR Wethersfield 109' 0.0" 1
7 Misfeldt, Blake FR Erie-Prophetstown 103' 8.0"
8 Sauer, Carson FR Kewanee 102' 4.0"
9 Schoff, Daniel JR Bureau Valley 100' 7.0"
10 Brinkman, Luke JR Riverdale 98' 0.0"
11 Evans, Preston JR Wethersfield 97' 5.0"
12 Hughes, Connor JR Riverdale 91' 8.0"
13 Fletcher-Adams, Skylar SR Stark County 74' 0.0"

Women's Women 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newsom, Kyssa SO Bureau Valley 13.86 6
2 Doty, Kelsey FR Riverdale 14.39 1
3 Lay, Taylor SO Annawan 15.00
4 Luciani, Aja JR Annawan 15.01
5 Demetreon, Katrina FR Stark County 15.41
6 Lai, Chloe JR Stark County 18.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pilon, Darcie JR Riverdale 13.49 10
2 Mungia, Marissa SR Bureau Valley 13.58 8
3 Clary, Mackenzie JR Erie-Prophetstown 14.05 4
4 Cattani, Antonia FR St. Bede 14.31 2
5 Eustice, Carly SO St. Bede 14.49
6 DeShane, Allisa SR Erie-Prophetstown 14.59

Women's Women 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Senica, Christine FR St. Bede 29.36 1
2 Eustice, Carly SO St. Bede 29.50
3 Perry, Amanda FR Stark County 30.56
4 Luciani, Aja JR Annawan 31.17
5 Scovel, Josie FR Riverdale 32.01
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pilon, Darcie JR Riverdale 27.08 10
2 Konneck, Carly FR Bureau Valley 28.07 8
3 Clary, Mackenzie JR Erie-Prophetstown 28.39 6
4 Gomez, Rachel SO Annawan 28.72 4
5 Bramm, Whitney JR Erie-Prophetstown 28.86 2

Women's Women 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shafer, Alyson FR Kewanee 1:09.37
2 Roberts, Sam SR Bureau Valley 1:11.31
3 Damerell, Alexa JR St. Bede 1:12.16
4 Wetzell, Aly SR Erie-Prophetstown 1:12.52
5 Collins, Samantha JR Kewanee 1:17.62
6 Longabaugh, Lyla FR Stark County 1:19.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pilon, Darcie JR Riverdale 1:00.67 10
2 Johnson, Whitney SO Annawan 1:02.97 8
3 Williams, Ashleigh JR Stark County 1:04.38 6
4 Gomez, Rachel SO Annawan 1:07.02 4
5 Endress, Marissa SO Bureau Valley 1:07.12 2
6 Clary, Mackenzie JR Erie-Prophetstown 1:09.36 1

Women's Women 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramsey, Kirstie SR Annawan 2:31.67 10
2 Needs, Annie SR St. Bede 2:32.71 8
3 Rumbold, Hannah SR Stark County 2:37.87 6
4 Williams, Heather SR Bureau Valley 2:41.02 4
5 Backer, Alicia FR Bureau Valley 2:45.05 2
6 Berge, Lindsey SR Riverdale 2:46.52 1
7 Downing, Naomi SR Stark County 3:04.02
8 Sibley, Lauren SO Erie-Prophetstown 3:13.75
9 Diaz, Esmeralda SO Kewanee 3:16.40
10 Robleto, Leilani SO Kewanee 3:21.69
11 Ruddell, Hannah SO Erie-Prophetstown 3:25.45

Women's Women 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weidner, Haley JR Bureau Valley 5:37.07 10
2 Ramsey, Kirstie SR Annawan 5:42.10 8
3 Frail, Olivia FR Stark County 5:46.35 6
4 Rennick, Brooke JR Stark County 5:50.44 4
5 Needs, Annie SR St. Bede 6:00.59 2
6 Nugent, Nataleigh JR Bureau Valley 6:07.45 1
7 Dornbush, Makayla FR Erie-Prophetstown 6:26.57
8 Walls, Riley FR Riverdale 6:33.84
9 Gallagher, Heide FR Erie-Prophetstown 7:19.54
10 Thorp, Lanay FR Kewanee 8:03.93

Women's Women 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weidner, Haley JR Bureau Valley 11:39.75 10
2 Dornbush, Makayla FR Erie-Prophetstown 14:04.15 8
3 Williams, Hannah SO Bureau Valley 14:15.16 6
4 Burgeson-Miniel, Olivia FR Erie-Prophetstown 14:30.47 4
5 Dennison, Alli JR Stark County 14:30.85 2
6 Nimrick, Kaleigh JR Annawan 14:38.22 1
7 West, Elizabeth SR Stark County 14:54.88

Women's Women 100m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alejandre, Stephanie JR Kewanee 19.14
2 Heberer, Jules FR Annawan 19.98
3 Morrow, Madison FR Bureau Valley 20.29
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chandler, Brooke FR Erie-Prophetstown 17.53 10
2 Hager, Kirsten JR Annawan 17.57 8
3 Towne, Kaylee SR Bureau Valley 17.78 6
4 Tyree, Taytum JR Stark County 18.33 4
5 Webster, Lexi JR Kewanee 18.75 2
6 Haskins, Maddie SR Riverdale 18.76 1
7 Byrge, Lex SO Erie-Prophetstown 20.72

Women's Women 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Towne, Kaylee SR Bureau Valley 55.70
2 Hager, Kirsten JR Annawan 57.22
3 Webster, Lexi JR Kewanee 57.94
4 Haskins, Maddie SR Riverdale 1:02.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crowe, Iesha JR Kewanee 51.86 10
2 Kruthoff, Courtney SR Erie-Prophetstown 51.96 8
3 Moreland, Addison JR Bureau Valley 53.78 6
4 Haskins, Kenzie SR Riverdale 53.80 4
5 Chandler, Brooke FR Erie-Prophetstown 54.52 2
6 Nichols, Lexi FR Annawan 55.17 1

Women's Women High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kruthoff, Courtney SR Erie-Prophetstown 5' 2.0" 10
2 Crowe, Iesha JR Kewanee 5' 2.0" 8
3 Moreland, Addison JR Bureau Valley 4' 7.0" 3
4 Senica, Christine FR St. Bede 4' 7.0" 3
5 Stotler, Abby SO Stark County 4' 7.0" 2
6 Postula, Anna SO St. Bede 4' 7.0" 1
7 Shafer, Alyson FR Kewanee 4' 5.0"
8 Fuller, Chloe FR Erie-Prophetstown -
9 Roberts, Sam SR Bureau Valley -

Women's Women Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bramm, Whitney JR Erie-Prophetstown 8' 6.0" 10
2 DeShane, Allisa SR Erie-Prophetstown 8' 0.0" 8
3 Hager, Kirsten JR Annawan 8' 0.0" 6
4 Kruse, Laini SR Bureau Valley 7' 6.0" 4
5 Bohm, Molly FR Bureau Valley 6' 6.0" 2
6 Damron, Gracey FR Kewanee 5' 6.0" 1
7 Thorp, Lanay FR Kewanee -

Women's Women Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Giordano, Lauren SR St. Bede 15' 7.5" 10
2 Condon, Kaelyn JR St. Bede 15' 5.5" 8
3 Kruthoff, Courtney SR Erie-Prophetstown 15' 0.0" 6
4 Bond, Tyra SO Kewanee 14' 2.0" 2
5 Williams, Ashleigh JR Stark County 14' 2.0" 2
6 Smith, Mitrese JR Kewanee 13' 9.0" 1
7 Hogsett, Hope FR Stark County 13' 8.0"
8 Geary, Alex JR Bureau Valley 13' 0.0"
9 Moreland, Addison JR Bureau Valley 12' 11.0"
10 Lambert, Sydney FR Annawan 12' 6.5"
11 Cable, Emma SR Annawan 12' 4.0"
12 Pettit, Ella FR Riverdale 10' 11.0"

Women's Women Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Ashleigh JR Stark County 32' 5.0" 10
2 Konneck, Carly FR Bureau Valley 31' 5.0" 8
3 Downing, Naomi SR Stark County 30' 3.5" 6
4 Welgat, Molly SO Kewanee 29' 4.0" 4
5 Jackson , D'hnae JR Kewanee 29' 1.5" 2
6 Towne, Kaylee SR Bureau Valley 28' 8.0" 1
7 Lambert, Sydney FR Annawan 27' 8.5"
8 Kolling, Kaitlyn JR Erie-Prophetstown 27' 7.0"
9 Lay, Taylor SO Annawan 27' 5.0"
10 Eads, Abigail SO Erie-Prophetstown 27' 0.5"
11 Walls, Riley FR Riverdale 26' 6.0"

Women's Women Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ferguson, Carrie SR Riverdale 37' 10.0" 10
2 Ehnle, Jenna SR Stark County 35' 8.0" 8
3 Barnett, Saige SO Bureau Valley 35' 3.0" 6
4 Jackson, Hope FR Riverdale 32' 9.5" 4
5 Jacobs, Lexie SR Bureau Valley 32' 3.0" 2
6 Damron, Maddy JR Kewanee 27' 11.0" 1
7 Quinn, Madelyn SO Erie-Prophetstown 27' 9.0"
8 Oliver, Tia SO Kewanee 26' 9.0"
9 Tuttle, Makenzie SR Erie-Prophetstown 26' 6.0"
10 Cook, Courtney SR St. Bede 26' 5.0"
11 Barnes, Jane SO St. Bede 25' 8.0"
12 Morales, Makayla JR Stark County 25' 1.0"
13 Jaquez, Destiny FR Annawan 22' 3.0"

Women's Women Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Hope FR Riverdale 122' 4.0" 10
2 Jackson, Faith FR Riverdale 109' 5.0" 8
3 Barnett, Saige SO Bureau Valley 107' 11.0" 6
4 Jacobs, Lexie SR Bureau Valley 97' 10.0" 4
5 Cook, Courtney SR St. Bede 91' 1.0" 2
6 Damron, Maddy JR Kewanee 90' 4.0" 1
7 Quinn, Madelyn SO Erie-Prophetstown 86' 0.0"
8 Sullivan, Payten SO Erie-Prophetstown 79' 0.5"
9 Barnes, Jane SO St. Bede 78' 8.0"
10 Oliver, Tia SO Kewanee 77' 0.0"
11 West, Elizabeth SR Stark County 73' 4.0"
12 Evans, McKenzie SO Stark County 67' 7.0"
13 Miller, Maggie SO Annawan 65' 4.0"
14 Ross, Kellyanne JR Annawan 53' 9.0"