SSC Red Indoor Championships

Scores:
Team Score
Shepard166.5
Argo98
Eisenhower (Blue Island)59
Oak Lawn Community51
Richards (Oak Lawn)47
Evergreen Park42.5
Reavis32

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mathew, Abe SO Reavis 27.83
2 Leslie, Anton JR Eisenhower (Blue Island) 28.81
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Torres, David JR Evergreen Park 25.54
2 Shuaibi, Alaa SO Argo 25.75
3 Turner, Darius JR Eisenhower (Blue Island) 27.64
4 Aldisi, Hamza SR Reavis 27.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Eric SR Evergreen Park 24.28 4
2 Shorter, Javaris JR Oak Lawn Community 25.27
3 Woods, Trevon JR Evergreen Park 25.72
4 Olejniczak, Zach FR Oak Lawn Community 25.78
5 Hernandez, Ben JR Reavis 29.00
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barber, Keshawn SR Argo 24.68 1
2 Thompson, Chammar JR Shepard 24.74
3 Williams, Christian SR Argo 25.15
4 Dukes, Montell JR Richards (Oak Lawn) 25.78
5 Wright , Niquan JR Eisenhower (Blue Island) 27.71
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butler, Elijah JR Shepard 23.92 10
2 Smith, Tyreese SR Shepard 24.16 8
3 Fonseca, Alonsu FR Richards (Oak Lawn) 24.26 6
4 Shorts, Andrew SR Richards (Oak Lawn) 24.44 2
5 Clark, Jabari SR Oak Lawn Community -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Damon SR Evergreen Park 56.13 2
2 Cabalona, Masato SO Oak Lawn Community 1:00.69
3 Vargus, Michael SR Richards (Oak Lawn) 1:04.20
4 Tyler , Cory FR Eisenhower (Blue Island) 1:17.17
5 Green, Kobe JR Evergreen Park -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Augustus, John SR Shepard 58.88
2 Martinez, Marco SO Argo 59.07
3 Blissett, Allan JR Eisenhower (Blue Island) 59.56
4 Growchowski, Nick JR Richards (Oak Lawn) 1:00.48
5 Fonseca, Alonsu FR Richards (Oak Lawn) 1:00.75
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Christian SR Argo 55.22 4
2 Ingram, Tajuan SR Evergreen Park 57.05
3 Glover, Anthony JR Oak Lawn Community 58.59
4 Kaczmarczyk, Mike SR Shepard 1:00.71
5 Garcia, Anthony JR Reavis 1:02.15
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Elihu JR Eisenhower (Blue Island) 53.09 10
2 Garcia, Carlos SR Argo 53.55 8
3 Serna, Sergio SR Oak Lawn Community 54.94 6
4 Wilder-Lindsey, Khaleel SR Shepard 56.90 1
5 Jackson, Darrell SR Reavis 57.57

Men's 600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Suarez, Alec JR Oak Lawn Community 1:42.47
2 Butler, Liam SR Richards (Oak Lawn) 1:43.69
3 Silva, Ricardo SR Reavis 1:44.98
4 Gause, Daren JR Richards (Oak Lawn) 1:47.95
5 Flores, Vincent JR Argo 1:48.54
6 Silva, Cesar SO Reavis 1:53.60
7 Delatorre, Arian FR Argo 1:54.32
8 Lunar, Isaac FR Reavis 1:55.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hauser, Brian JR Shepard 1:26.07 10
2 Barajas, Alvaro JR Argo 1:26.29 8
3 Arias, Kevin SR Oak Lawn Community 1:34.54 6
4 Stout, Matt JR Shepard 1:37.48 4
5 McGrath, Josh JR Shepard 1:38.54 2
6 Rios, Joshua JR Oak Lawn Community 1:39.26 1
7 Olsen, Matt SO Evergreen Park 1:42.63
8 Rodriguez, Aaron SO Evergreen Park 1:49.19

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hernandez, Juan JR Oak Lawn Community 2:18.93
2 Ortega, Miguel SO Eisenhower (Blue Island) 2:19.20
3 Czaja, Marcin FR Shepard 2:26.31
4 Schultz, Max SR Evergreen Park 2:26.40
5 Zobak, Zach SO Oak Lawn Community 2:26.75
6 Holifield, Horace SO Evergreen Park 2:32.15
7 Perez, Daniel JR Argo 2:32.20
8 Mclntyne, Jason JR Richards (Oak Lawn) 2:33.90
9 Richter, Anthony FR Evergreen Park 2:37.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 English, Joshua JR Eisenhower (Blue Island) 2:02.05 10
2 Humphrey, Dalvin SO Shepard 2:03.48 8
3 Deloera, Ricardo SR Argo 2:04.31 6
4 Milkus, Paul SR Shepard 2:05.01 4
5 Guevara, Josue SR Argo 2:05.08 2
6 Behling, John SR Reavis 2:10.76 1
7 Lesley , Paul SR Eisenhower (Blue Island) 2:13.87
8 Juchas, Kris SO Reavis 2:19.09
9 Majcherek, Michael SO Oak Lawn Community 2:19.87
10 Fulencio, Jesus SO Reavis 2:20.23

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zieba, Robert JR Reavis 5:07.79
2 Walker, Troy SR Oak Lawn Community 5:15.72
3 Zambrano, Alejandro SO Reavis 5:22.68
4 Guptill, Eli SR Reavis 5:22.69
5 Brennan, Nolan SO Evergreen Park 5:29.59
6 Tawil, Ibraheem SO Richards (Oak Lawn) 5:41.79
7 Bruno-Lind , Nicholas SO Richards (Oak Lawn) 5:44.66
8 Brennan, Liam SO Richards (Oak Lawn) 5:47.04
9 Chlebek, Dawid FR Argo 5:55.89
10 O'Toole, Kevin FR Evergreen Park 5:57.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Washington, Caleb SR Shepard 4:33.87 10
2 Callahan, Kevin SR Shepard 4:43.44 8
3 Arana, Diego SR Oak Lawn Community 4:45.78 6
4 Zwijack, Andrew SR Argo 4:48.50 4
5 Maty, Brian SR Shepard 4:49.89 2
6 Cruz, Ernan JR Argo 4:55.62 1
7 Chapman, Nick JR Eisenhower (Blue Island) 4:57.73
8 Meza, Dan JR Evergreen Park 4:58.51
9 Garcia , Javier SR Eisenhower (Blue Island) 5:05.41
10 Mercardo , Imanol FR Eisenhower (Blue Island) 5:17.02
11 Agapito, Alfred JR Oak Lawn Community 5:47.91

Men's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Callahan, Kevin SR Shepard 10:24.20 10
2 Morrelly, Nathan SO Argo 10:30.61 8
3 Chapman, Nick JR Eisenhower (Blue Island) 10:41.15 6
4 Gibson, Matt SR Shepard 10:47.57 4
5 Rios, Joshua JR Oak Lawn Community 11:01.62 2
6 Jamrozy, Evan FR Shepard 11:09.38 1
7 Meza, Dan JR Evergreen Park 11:09.43
8 Majcherek, Michael SO Oak Lawn Community 11:17.75
9 Mercardo , Imanol FR Eisenhower (Blue Island) 11:22.37
10 Carbajal , Jose SO Eisenhower (Blue Island) 11:23.75
11 Rangel, Manuel SR Argo 11:31.23
12 Agapito, Alfred JR Oak Lawn Community 11:37.85
13 Gradzki, Dorian FR Argo 11:38.14
14 Munoz, Rafael SR Reavis 11:42.17
15 Brennan, Nolan SO Evergreen Park 11:43.08
16 Lopez, Hector SR Reavis 11:43.72
17 Richter, Anthony FR Evergreen Park 11:46.83
18 Lopez, Rafael SR Reavis 11:47.18

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arias, Kevin SR Oak Lawn Community 10.19
2 Mesiti, Adnan FR Reavis 10.81
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ayyad, Bilal SR Reavis 8.71 2
2 Turner, Damon SR Evergreen Park 9.16
3 Goins, Quintin JR Richards (Oak Lawn) 9.24
4 Dukes, Montell JR Richards (Oak Lawn) 10.08
5 Ramirez, Brandon JR Argo 10.14
6 Moore , Amari FR Eisenhower (Blue Island) 10.80
7 Howard, Loyal SO Evergreen Park 10.82
8 Trebunia, Matthew SO Argo 11.38
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ikner, Khalin SR Argo 8.04 10
2 Colbert, Ivan JR Richards (Oak Lawn) 8.27 8
3 Green, Kobe JR Evergreen Park 8.49 6
4 Baity, Tim SR Eisenhower (Blue Island) 8.62 4
5 Woods, Marcel SO Eisenhower (Blue Island) 8.83 1
6 Isa, Yousef SO Shepard 9.11
7 Paslawski, Justin SR Oak Lawn Community 9.31
8 Olejniczak, Zach FR Oak Lawn Community 9.72

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaczmarczyk, Mike SR Shepard 5' 11.0" 10
2 Seymore, Brantrell SR Reavis 5' 10.0" 8
3 Hightower, Matt FR Shepard 5' 8.0" 6
4 Cobbs, Jalen JR Argo 5' 8.0" 4
5 Strothers, Reginald JR Argo 5' 6.0" 2
6 Thompson, Chammar JR Shepard 5' 4.0" 0.5
7 Turner, Damon SR Evergreen Park 5' 4.0" 0.5
8 Barber, Keshawn SR Argo 5' 4.0"
9 Paslawski, Justin SR Oak Lawn Community 5' 0.0"
10 Easter, Antoinie SR Eisenhower (Blue Island) 5' 0.0"
11 Mclaurin, e SR Eisenhower (Blue Island) 5' 0.0"
12 Shorter, Javaris JR Oak Lawn Community 5' 0.0"
13 Prater, Orrin JR Richards (Oak Lawn) 5' 0.0"
14 Littleton , Antoine JR Eisenhower (Blue Island) 5' 0.0"
15 Ihmeidan, Sayef FR Reavis -
16 Butler, Liam SR Richards (Oak Lawn) -
17 Lazcano, Carlos FR Reavis -
18 Cross, Najee SR Richards (Oak Lawn) -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hijjawi, Amer JR Argo 10' 6.0" 10
2 Montalvo, Giovannie JR Eisenhower (Blue Island) 9' 0.0" 8
3 Guerra, Ivan SO Argo 8' 6.0" 6
4 Sheikh, Mouhammad JR Argo 8' 6.0" 4
5 Anderson, Jaden JR Shepard 8' 6.0" 2
6 Rios, Joshua JR Oak Lawn Community 8' 0.0" 1
7 Hernandez, Jose SO Oak Lawn Community 7' 0.0"
8 Anderson, Liam SR Evergreen Park 7' 0.0"
9 Zobak, Zach SO Oak Lawn Community 7' 0.0"
10 Hill, Michael SO Eisenhower (Blue Island) -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shorts, Andrew SR Richards (Oak Lawn) 19' 3.0" 4
2 Strothers, Reginald JR Argo 18' 5.25"
3 Woods, Trevon JR Evergreen Park 18' 2.0"
4 Shorter, Javaris JR Oak Lawn Community 17' 5.0"
5 White, Obidiah JR Evergreen Park 17' 4.5"
6 Easter, Antoinie SR Eisenhower (Blue Island) 16' 10.5"
7 Herrea, Jorge SO Eisenhower (Blue Island) 16' 6.25"
8 Schroeder, Jeremy FR Oak Lawn Community 15' 8.5"
9 Ihmeidan, Sayef FR Reavis 15' 3.5"
10 Zeidan, Noure FR Reavis 14' 11.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Nieko JR Shepard 21' 3.0" 10
2 Whitaker, Thristian SO Richards (Oak Lawn) 19' 5.0" 8
3 Cross, Najee SR Richards (Oak Lawn) 19' 4.0" 6
4 Knapp, Peter SR Oak Lawn Community 19' 2.0" 2
5 Ingram, Tajuan SR Evergreen Park 18' 8.0" 1
6 Mclaurin, e SR Eisenhower (Blue Island) 17' 6.0"
7 Hernandez, Ben JR Reavis 17' 5.0"
8 Isa, Yousef SO Shepard 17' 5.0"
9 Salah, Abdallah SO Argo 15' 8.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smiley, Shelden JR Shepard 38' 10.5" 6
2 Easter, Antoinie SR Eisenhower (Blue Island) 38' 0.0" 2
3 Herrea, Jorge SO Eisenhower (Blue Island) 33' 10.0"
4 Glod, Matt SO Argo 33' 10.0"
5 Butler, Liam SR Richards (Oak Lawn) 33' 5.0"
6 Growchowski, Nick JR Richards (Oak Lawn) 33' 1.75"
7 Marshall, Rashawn JR Evergreen Park 32' 1.5"
8 Davis, Darrion SO Argo 30' 11.5"
9 Littleton , Antoine JR Eisenhower (Blue Island) -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Kobe JR Evergreen Park 42' 0.0" 10
2 Isa, Yousef SO Shepard 40' 0.0" 8
3 Williams, Christian SR Argo 38' 10.0" 4
4 Torres, David JR Evergreen Park 37' 3.0" 1
5 Prater, Orrin JR Richards (Oak Lawn) 36' 7.0"
6 Hernandez, Ben JR Reavis 34' 4.0"
7 Lazcano, Carlos FR Reavis 33' 1.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maebane, Andrew SR Shepard 38' 5.5"
2 Ayesh, Mohammad SO Argo 38' 4.0"
3 Wells , Jacobo SO Eisenhower (Blue Island) 38' 3.0"
4 Nowak, Pawel SO Argo 38' 2.0"
5 Joos, Alex JR Oak Lawn Community 38' 2.0"
6 Bailey, Armon JR Eisenhower (Blue Island) 36' 9.0"
7 Ercakar, Atakin SO Shepard 35' 9.0"
8 Jawor, Dan JR Argo 35' 6.0"
9 Caban, Chris SO Oak Lawn Community 35' 3.5"
10 Germann, Kyle FR Evergreen Park 33' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Michaels, Patrick JR Oak Lawn Community 49' 5.0" 10
2 Esparza, Tom SR Reavis 49' 0.0" 8
3 Johnson, Brashawn JR Eisenhower (Blue Island) 46' 5.0" 6
4 Beach, Matt JR Reavis 45' 11.0" 4
5 Wasielewski, Noah JR Reavis 45' 3.0" 2
6 Quinn, Anthony SR Richards (Oak Lawn) 44' 4.0" 1
7 Gladney, Leonard SR Richards (Oak Lawn) 43' 11.0"
8 Dickey, Justin JR Shepard 42' 8.0"
9 Ford, Brendan SR Evergreen Park 41' 10.0"
10 Franklin, Kameron SO Richards (Oak Lawn) 38' 7.0"
11 Hicks, Robert JR Evergreen Park 36' 7.0"