Knox Bullet Invite

Scores:
Men's Score
Mercer County165
Elmwood134
Farmington114
ROWVA51
Cambridge50.5
Knoxville27
Abingdon-Avon8.5
Stark County5
 
Women's Score
Stark County111
Knoxville109
Farmington83
Cambridge82
Mercer County81
Elmwood56
ROWVA18
Abingdon-Avon15

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Draden, Paul FR Cambridge 13.07
2 Melow, Benny FR Cambridge 13.13
3 Lee, Wyatt SO ROWVA 13.42
4 Thorpe, James SO Knoxville 13.67
5 Worsfold, Coal SR Stark County 13.96
6 Crowley, Patrick SO Stark County 14.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Quinton JR Mercer County 11.47 10
2 Kellogg, Wyatt JR Mercer County 11.79 8
3 Endres, Andrew JR Elmwood 11.87 6
4 Watters, Daniel JR Knoxville 12.05 4
5 Butler, Nehemiah JR Elmwood 12.38 2
6 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 12.44 1
7 Garcia, Gavin SR Farmington 12.53
8 Hessler, Eric JR Abingdon-Avon 12.86

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 25.79
2 Boone, AJ SO Abingdon-Avon 26.60
3 Lane, John JR ROWVA 27.54
4 Eberts , Andrew FR Cambridge 27.57
5 Melow, Benny FR Cambridge 28.20
6 Worsfold, Coal SR Stark County 29.46
7 Crowley, Patrick SO Stark County 29.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Quinton JR Mercer County 23.62 10
2 Anderson, Judd JR Farmington 23.63 8
3 Neeld, Mike SR Mercer County 23.81 6
4 Endres, Andrew JR Elmwood 24.75 4
5 Butler, Nehemiah JR Elmwood 25.10 2
6 Anderson, Dash SO Farmington 25.51 1
7 Cordle, Isaac SO ROWVA 25.81

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lane, John JR ROWVA 1:00.48
2 Huls, Wyatt SO Farmington 1:01.34
3 Boone, AJ SO Abingdon-Avon 1:02.39
4 Ross, Dalton JR Abingdon-Avon 1:07.28
5 Bumann, Jack SR Cambridge 1:09.41
6 Lozier, Conner SO Knoxville 1:09.72
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Judd JR Farmington 52.72 10
2 Endres, Andrew JR Elmwood 55.94 8
3 Barnewolt, Kelby SR Elmwood 56.43 6
4 Sullivan, Evan JR Cambridge 57.03 4
5 Johnson, Tyler SR ROWVA 57.29 2
6 Plotner, James SR Stark County 57.86 1
7 Miller, Caden SO Mercer County 58.64
8 Speaker, Steve SR Mercer County 1:01.37

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Ethan SR Mercer County 2:04.77 10
2 Campagna, Kyle SR ROWVA 2:07.68 8
3 Hermann, Alex JR Elmwood 2:08.07 6
4 Inskeep, Griff SO Elmwood 2:08.09 4
5 Leonhart, Zach JR Mercer County 2:17.65 2
6 LaGrow, Colton JR ROWVA 2:23.46 1
7 Benedict, TJ JR Farmington 2:23.61
8 Morales, Isaac SO Stark County 2:23.77
9 Fultz, Quinton JR Farmington 2:24.62
10 Johnson, Jake FR Knoxville 2:25.60
11 Gray, Owen SO Abingdon-Avon 2:37.81
12 Hillier, Ryan SO Knoxville 2:55.01

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Ethan SR Mercer County 4:34.21 10
2 Hoffmann, Cooper JR Elmwood 4:38.81 8
3 Dunkel, Trevor JR Elmwood 4:40.61 6
4 Cecil, Jonah SR Farmington 4:48.25 4
5 Peterson, Lorin FR ROWVA 4:57.83 2
6 Hawk, Nick SR Mercer County 4:58.54 1
7 Hintz, Carter JR Farmington 5:13.38
8 Hensley, Christian FR Knoxville 5:23.11
9 Peters, Nate JR ROWVA 5:28.34
10 Hand, Andrew JR Cambridge 5:29.17
11 Dyken, Dawson SO Stark County 5:42.91
12 Shimin, Trevor JR Stark County 6:07.61
13 Gray, Kamron JR Cambridge 6:15.41

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitney, Logan SO Elmwood 10:45.24 10
2 Cation, Andrew SO Farmington 10:51.61 8
3 Powell, Andrew JR Abingdon-Avon 10:54.74 6
4 Hensley, Christian FR Knoxville 11:04.88 4
5 Monson, Ryan SO Mercer County 11:05.67 2
6 Lueschow, Drew SR Elmwood 11:16.36 1
7 Cutts, Nathan JR ROWVA 11:17.56
8 Hand, Andrew JR Cambridge 11:35.05
9 Benedict, TJ JR Farmington 11:48.11
10 Kuberski , Dylan SR ROWVA 12:13.16
11 Coulter, Riley SR Mercer County 12:13.97
12 Dyken, Dawson SO Stark County 12:25.47
13 Shimin, Trevor JR Stark County 12:28.67

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neeld, Mike SR Mercer County 15.28 10
2 Golemon, Hayden SR Elmwood 15.54 8
3 Anderson, Judd JR Farmington 15.74 6
4 Terrill, Evan SO Mercer County 15.85 4
5 Parkinson , Austin SR ROWVA 16.37 2
6 LaGrow, Colton JR ROWVA 17.80 1
7 Naumann, Alex SO Elmwood 19.80
8 Link, Evan SO Knoxville 20.76

Men's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Naumann, Alex SO Elmwood 49.84
2 Link, Evan SO Knoxville 50.65
3 Eberts , Andrew FR Cambridge 51.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Golemon, Hayden SR Elmwood 40.20 10
2 Parkinson , Austin SR ROWVA 43.46 8
3 Terrill, Evan SO Mercer County 45.32 6
4 Robinson, Austin JR Mercer County 46.35 4
5 Goss, Brett SR ROWVA 47.62 2
6 Uraysz, Jacob JR Farmington 47.99 1
7 Gray, Owen SO Abingdon-Avon 53.02

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Terrill, Evan SO Mercer County 6' 1.0" 10
2 Uraysz, Jacob JR Farmington 5' 8.0" 8
3 Loving, Dash JR Knoxville 5' 6.0" 5
4 English, Tyler SR Cambridge 5' 6.0" 5
5 Speaker, Seth FR Mercer County 5' 6.0" 2
6 Boone, Ethan SO Abingdon-Avon 5' 4.0" 1
7 Chaney, Collin SO Elmwood 5' 4.0"
8 Howard, Sam FR ROWVA 5' 4.0"
9 Clark, Layne FR ROWVA -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fultz, Quinton JR Farmington 10' 6.0" 10
2 Hintz, Carter JR Farmington 10' 6.0" 8
3 Russell, Jarrett SR Mercer County 9' 6.0" 6
4 Dillavou, Trevor FR Mercer County 8' 0.0" 4

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 16' 3.0"
2 Gray, Owen SO Abingdon-Avon 15' 9.0"
3 Lane, John JR ROWVA 15' 9.0"
4 Scholl, Treyton SO Stark County 15' 7.0"
5 Schutz, Dalien JR Elmwood 15' 2.0"
6 Worsfold, Coal SR Stark County 13' 5.5"
7 Bailey, Cayden SO Knoxville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Dash SO Farmington 18' 10.0" 10
2 Reed, Brockton SR Cambridge 18' 9.5" 8
3 Sullivan, Evan JR Cambridge 18' 1.0" 6
4 Russell, Jarrett SR Mercer County 18' 0.5" 4
5 Bunting, Brayden SO Elmwood 17' 6.5" 2
6 Loving, Dash JR Knoxville 17' 4.0" 1
7 Reid, Connor JR Mercer County 16' 10.5"
8 Smith, Jacob JR Farmington 16' 2.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 English, Tyler SR Cambridge 38' 0.5" 8
2 Haynes, Payton SO ROWVA 36' 7.25" 6
3 Reid, Connor JR Mercer County 35' 9.5" 4
4 Robinson, Austin JR Mercer County 34' 6.0" 2
5 Goss, Brett SR ROWVA 34' 4.0" 1
6 Dean, Zach FR Knoxville 28' 1.5"
7 Watters, Daniel JR Knoxville -
8 Chaney, Collin SO Elmwood -
9 Crowley, Patrick SO Stark County -
10 Bumann, Jack SR Cambridge -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Dash SO Farmington 39' 0.0" 10

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramadani, Adem SR Mercer County 34' 11.5"
2 Crowl, Dylan SR Abingdon-Avon 34' 8.5"
3 Warren, Tanner JR Knoxville 34' 8.25"
4 Largent, Casey SR Farmington 34' 5.25"
5 Meaker, Eric JR Stark County 34' 3.5"
6 Tomlinson, Daniel SO Elmwood 33' 7.0"
7 Cain, D J FR ROWVA 30' 3.75"
8 Welch, Sean JR ROWVA 29' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harkness, Jackson SR Elmwood 53' 2.5" 10
2 Dennison, Jacob JR Mercer County 44' 1.75" 8
3 Turney, John SR Farmington 43' 1.5" 6
4 Lambasio, Ghage SO Knoxville 40' 6.5" 4
5 Nuckles, Max JR Cambridge 39' 7.0" 2
6 White, Jacob SR Cambridge 39' 3.5" 1
7 Fletcher-Adams, Skylar SR Stark County 38' 2.0"
8 Sloan, Wyatt JR Abingdon-Avon 37' 5.0"

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reckers, Quentin SR Cambridge 111' 2.0"
2 Turney, John SR Farmington 100' 11.0"
3 Adams, Sully SR Mercer County 100' 5.0"
4 Dredge, Daniel JR Knoxville 86' 11.0"
5 Thorne, Caleb SO ROWVA 80' 1.0"
6 Fletcher-Adams, Skylar SR Stark County 79' 11.0"
7 Landers, Jack JR Abingdon-Avon 74' 10.0"
8 Kness, Logan SR ROWVA 70' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harkness, Jackson SR Elmwood 157' 4.0" 10
2 Kenney, Dylan JR Farmington 118' 8.0" 8
3 Tomlinson, Daniel SO Elmwood 117' 5.0" 6
4 Dennison, Jacob JR Mercer County 115' 6.0" 4
5 Meaker, Eric JR Stark County 114' 4.0" 2
6 White, Jacob SR Cambridge 111' 11.0" 0.5
7 Sloan, Wyatt JR Abingdon-Avon 111' 11.0" 0.5
8 Lambasio, Ghage SO Knoxville 98' 5.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McFall, Regan SR Elmwood 14.09
2 Johnson, Haleigh SR Knoxville 14.11
3 Lenz, Emily JR Knoxville 14.24
4 Sperry, Emily SO ROWVA 14.70
5 Guthrie, Mary Grace FR Abingdon-Avon 14.78
6 Perry, Amanda FR Stark County 14.93
7 Seibolt, Christina SR Cambridge 15.41
8 Demetreon, Katrina FR Stark County 15.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peckham, Jordan JR Farmington 12.93 10
2 Hofmann, Catelyn JR Mercer County 12.94 8
3 Baker, Kenzie SR Mercer County 13.17 6
4 Spicher, Grayce JR Cambridge 13.30 4
5 Peckham, Payton JR Farmington 13.61 2
6 Lehew, Zofia SO Elmwood 13.96 1
7 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 14.07
8 Adams, Danielle SO Cambridge 14.18

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McDonald, Kylie SO Knoxville -
2 Palmer, Mackenzie FR Elmwood -
3 Wilson, Amanda JR Cambridge -
4 Moore, Courtney SO Abingdon-Avon -
5 Perry, Amanda FR Stark County -
6 Meyers, Allie SR Elmwood -
7 Lenz, Emily JR Knoxville -
8 Johnson, Amber SO ROWVA -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hofmann, Catelyn JR Mercer County 26.67 10
2 Peckham, Jordan JR Farmington 26.82 8
3 Stotler, Abby SO Stark County 28.44 6
4 Nuckles, Olivia SO Cambridge 29.30 4
5 Goehl, Lacie JR ROWVA 29.62 2
6 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 29.89 1

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meyer, Natalie SO Elmwood 1:10.24 1
2 Root, Jalen SO Mercer County 1:10.34
3 Fox, Presley FR Farmington 1:12.74
4 Hennenfent, Sarah SO ROWVA 1:14.60
5 Longabaugh, Lyla FR Stark County 1:18.47
6 Purchase, Abigail JR Abingdon-Avon 1:18.55
7 Mcguire, April SO Farmington 1:18.78
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nail, Julia JR Cambridge 1:03.78 10
2 Williams, Ashleigh JR Stark County 1:04.05 8
3 Stromquist, Jenna SO Cambridge 1:04.68 6
4 Shreeves, Shelby SO Knoxville 1:07.54 4
5 Jones, Madison SR Abingdon-Avon 1:08.83 2
6 Stearns, Kamryn FR Knoxville 1:10.63
7 Wagner, Ali SR Cambridge 1:10.95
8 Ziegenhorn, Brooke SO Mercer County 1:12.15

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Madyson SR Knoxville 2:36.76 10
2 Rumbald, Sadie SO Elmwood 2:46.04 8
3 Downing, Naomi SR Stark County 2:48.12 6
4 Sprinkle, Samantha SR Knoxville 2:49.09 4
5 Schaer, Mackenzie SO Farmington 2:51.56 2
6 Perrow, Alexa SO Elmwood 2:52.25 1
7 Grey, Payton FR Mercer County 2:59.35
8 Miller, Amy JR Abingdon-Avon 3:01.61
9 Goehl, Delaynie FR Abingdon-Avon 3:06.92

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Block, Ryan SR Knoxville 5:42.26 10
2 Frail, Olivia FR Stark County 5:46.25 8
3 McCauley, Emily JR Elmwood 5:48.17 6
4 Rumbold, Hannah SR Stark County 5:50.68 4
5 Peckham, Addi SO Farmington 6:12.03 2
6 Inskeep, Greta FR Elmwood 6:38.12 1
7 Hansen, Mady SR Mercer County 6:41.22
8 Carlson, Brooke SO Knoxville 6:43.03
9 Medley, Makenna JR Cambridge 6:44.88
10 Speer, Tori SO Mercer County 6:51.55
11 Campagna, Kasey FR ROWVA 6:52.63
12 Miller, Amy JR Abingdon-Avon 6:52.88
13 Hintz, Jessamy JR Farmington 6:55.76
14 Seabloom, Andrea JR Cambridge 6:59.11

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rennick, Brooke JR Stark County 12:34.18 10
2 Block, Ryan SR Knoxville 13:05.61 8
3 Perrow, Alexa SO Elmwood 13:37.64 6
4 Meyers, Kate FR Elmwood 13:40.37 4
5 Hansen, Mady SR Mercer County 14:49.41 2
6 West, Elizabeth SR Stark County 14:58.77 1
7 Campagna, Kasey FR ROWVA 15:33.13

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tyree, Taytum JR Stark County 18.34 10
2 Jones, Hannah FR Knoxville 18.38 8
3 Litchfield, Allie SR Farmington 18.79 6
4 Sturgis, Ciara FR Elmwood 18.91 4
5 Webster, Kaylnn FR Cambridge 19.28 2
6 Hartwig, Sydney FR Elmwood 19.39 1
7 Ables, Jordan FR Cambridge 20.32

Women's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartwig, Sydney FR Elmwood 55.56 4
2 Nelson, Kennedy FR Cambridge 59.95
3 Ita, Addison JR Abingdon-Avon 1:02.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Hannah FR Knoxville 51.39 10
2 Matter, Tobi JR Cambridge 53.38 8
3 Tyree, Taytum JR Stark County 53.41 6
4 Close, Barbara FR Mercer County 56.59 2
5 Stoneking, Raven SO Knoxville 59.17 1
6 Treadway, Elizabeth FR Elmwood 1:00.22
7 Joy, Tori SO Mercer County 1:00.32

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Madison SR Abingdon-Avon 5' 4.0" 10
2 Lehew, Zofia SO Elmwood 5' 4.0" 8
3 Webster, Kaylnn FR Cambridge 5' 0.0" 6
4 Muske, Caitryn SR Mercer County 4' 10.0" 3
5 Palmer, Chloe SR Knoxville 4' 10.0" 3
6 Stotler, Abby SO Stark County 4' 10.0" 1
7 Ferrell, Abby SO Farmington 4' 8.0"
8 Johnson, Amber SO ROWVA 4' 8.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Litchfield, Sarah SO Farmington 9' 0.0" 10
2 Ziegenhorn, Brooke SO Mercer County 9' 0.0" 8
3 Torman, Erika JR Farmington 8' 6.0" 6
4 Dowd, Natalie SO Mercer County 7' 0.0" 4

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shreeves, Shelby SO Knoxville 14' 7.0" 1
2 Sperry, Emily SO ROWVA 13' 8.0"
3 Hayden, Kylee FR Farmington 13' 7.0"
4 Sturgis, Ciara FR Elmwood 13' 2.5"
5 Perry, Amanda FR Stark County 13' 1.0"
6 Moore, Courtney SO Abingdon-Avon 12' 9.5"
7 Mcguire, April SO Farmington 12' 9.0"
8 Tarrant, Madison FR Elmwood 12' 0.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spicher, Grayce JR Cambridge 15' 10.5" 10
2 Stromquist, Jenna SO Cambridge 15' 8.0" 7
3 Hogsett, Hope FR Stark County 15' 8.0" 7
4 Larson, Anna SO Knoxville 14' 10.0" 4
5 Coulter, Kari JR Mercer County 14' 8.0" 2
6 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 14' 2.0"
7 Dillbeck, Kinze SR ROWVA 13' 7.0"
8 Dowd, Natalie SO Mercer County 13' 4.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scott, Allison SR Knoxville 33' 2.0" 10
2 Williams, Ashleigh JR Stark County 32' 7.5" 8
3 Nelson, Hunter SR Cambridge 32' 2.0" 6
4 Downing, Naomi SR Stark County 31' 4.5" 4
5 Ziegenhorn, Brooke SO Mercer County 31' 1.0" 2
6 Winters, Ashlyn FR Farmington 30' 2.0" 1
7 Dillbeck, Kinze SR ROWVA 29' 1.5"
8 Tarrant, Madison FR Elmwood -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Treadway, Elizabeth FR Elmwood 27' 11.25" 1
2 Freeman, Cassidy SO Mercer County 27' 2.0"
3 Gibbons, Gracie FR ROWVA 26' 6.0"
4 Putnam, Allyn SO Knoxville 26' 4.0"
5 Gilstrap, Kaitlin SR Farmington 24' 11.75"
6 Woerner, Grace JR Farmington 24' 10.25"
7 Ginther, Taylor JR Abingdon-Avon 23' 3.5"
8 Hale, Allison SO Knoxville 22' 8.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ehnle, Jenna SR Stark County 34' 2.0" 10
2 Little, Lexie SO ROWVA 31' 7.0" 8
3 Finch, Josie JR Mercer County 30' 10.75" 6
4 Coziahr, Mackenzie JR Cambridge 30' 9.0" 4
5 Guthrie, Mary Grace FR Abingdon-Avon 28' 3.25" 2
6 Wiley, Lexi JR Cambridge 27' 9.5"
7 Roberts, Anna JR Elmwood 26' 4.0"
8 Morales, Makayla JR Stark County 26' 1.25"

Women's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Anna JR Elmwood 75' 5.0" 2
2 Ginther, Taylor JR Abingdon-Avon 69' 10.0"
3 Wilson, Amanda JR Cambridge 66' 1.0"
4 Ingersoll, Gwynne FR Elmwood 65' 10.0"
5 West, Elizabeth SR Stark County 64' 7.0"
6 Beil, Shelby JR Abingdon-Avon 57' 6.0"
7 Davis, Paige JR Knoxville 56' 2.0"
8 Powers, Sarah SR Farmington 54' 1.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Powell, Morgan JR Farmington 98' 4.0" 10
2 Finch, Josie JR Mercer County 95' 11.0" 8
3 Evans, Taylor SR ROWVA 85' 0.0" 6
4 Putnam, Allyn SO Knoxville 77' 3.0" 4
5 Wiley, Lexi JR Cambridge 75' 1.0" 1
6 Freeman, Cassidy SO Mercer County 67' 9.0"
7 Stowe, Elizabeth SR ROWVA 65' 11.0"
8 Evans, McKenzie SO Stark County 63' 3.0"