SWSC Girls Conference Indoor

Scores:
Team Score
Homewood-Flossmoor98
Lockport Township94.75
Lincoln-Way East90
Bolingbrook86
Lincoln-Way West51.5
Thornwood42
Thornton39.5
Thornridge24
Lincoln-Way Central23.5
Sandburg21
Stagg9.5
Bradley-Bourbonnais3.84

Women's 60m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Amaris FR Bolingbrook 8.48 4
2 Pass0lano, Maddie SO Lockport Township 8.77
3 Akindipe, Oyinkansola SO Bolingbrook 9.13
4 Stephens, Tyiana FR Thornton 9.17
5 Moore, Nakayla FR Thornridge 9.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Siebernaler, Tina FR Sandburg 8.72 2
2 Spells, Jellisa FR Lincoln-Way West 8.79
3 Knight, Kaylyn SO Stagg 8.85
4 Ibrahim, Tala SO Sandburg 9.00
5 Stariha, Kailey SO Andrew 9.11
6 Dedo, Lauren SO Lincoln-Way Central 9.19
7 Maas, Kaeli FR Andrew 9.20
8 Prince, Jessica SO Lincoln-Way West 9.25
9 Brown, Olivia FR Bradley-Bourbonnais 9.27
10 McBride, Molly SO Lincoln-Way Central 9.35
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bell, Makayla SO Thornwood 8.26 10
2 Nkemeh, Keto FR Lincoln-Way East 8.40 8
3 Coleman, Anijah SO Stagg 8.42 5.5
4 Mitchell, Imani FR Homewood-Flossmoor 8.42 5.5
5 Moses, Cheyenne SO Thornridge 8.58 3
6 Grim, Alexis SO Thornton 8.74 1
7 Knopp, Aaliyah SO Lincoln-Way East 8.76
8 Lake, Kayla SO Bradley-Bourbonnais 8.84
9 Mitchal, Imari FR Homewood-Flossmoor 8.88

Women's 60m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Skender, Jackie JR Sandburg 8.64
2 Latty, Kali SR Bradley-Bourbonnais 8.73
3 Levato, Lexi SR Lockport Township 8.81
4 Brueggemann, Abby JR Andrew 9.73
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Greci, Jaclyn SR Lockport Township 8.05 5
2 Obia, Chibueze SO Sandburg 8.23 2.5
3 James, Arriona SR Thornwood 8.45
4 LiVigni, Jessie FR Lincoln-Way Central 8.58
5 Edwards, Kayla SR Thornton 8.95
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaimie SR Homewood-Flossmoor 7.69 10
2 Bassey, Jacqueline JR Homewood-Flossmoor 7.97 8
3 Young, Claire SR Bolingbrook 8.03 6
4 Smith, Shnika SR Bradley-Bourbonnais 8.13 4
5 Wright, Taylor SO Lincoln-Way East 8.23 2.5
6 Ayoola, Ololade SR Lincoln-Way East 8.30 1
7 Evans, Karah JR Bolingbrook 8.33
8 Haberkorn, Phoebe SO Lincoln-Way Central 8.33
9 Warmack, Wynda SR Thornridge 8.38
10 Walker, Fierra JR Stagg 8.38

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dohm, Rachel SR Lincoln-Way Central 29.76
2 Brueggemann, Abby JR Andrew 32.89
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Fierra JR Stagg 27.72
2 Mussalem, Allyson JR Stagg 27.93
3 Hunt, Chicoyah SO Thornton 28.09
4 Purnell, Kamiya SO Bradley-Bourbonnais 28.85
5 Shaffer, Aryanna JR Thornwood 28.96
6 Korpitz, Kalie SO Lincoln-Way West 29.14
7 Pierre-Louis, Krysteen SR Thornridge 29.20
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Shnika SR Bradley-Bourbonnais 26.75 2
2 Myers, Sam SR Lincoln-Way East 26.93
3 Warmack, Wynda SR Thornridge 27.60
4 Obia, Chibueze SO Sandburg 27.74
5 Gliwa, Grace JR Lockport Township 27.99
6 Adams, Antavia JR Thornwood 28.17
7 LiVigni, Jessie FR Lincoln-Way Central 28.68
8 Dice, Erica JR Lincoln-Way West 29.00
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaimie SR Homewood-Flossmoor 25.47 10
2 Greci, Jaclyn SR Lockport Township 25.73 8
3 Oliver, Olivia JR Homewood-Flossmoor 26.16 6
4 Perry, Kayla JR Bolingbrook 26.56 5
5 Windom, Amari SR Thornton 26.64 4
6 Young, Claire SR Bolingbrook 26.69 3
7 Humenik, Nicole SR Lincoln-Way East 26.84 1

Women's 200m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maas, Kaeli FR Andrew 31.63
2 Taylor, Joanna FR Lincoln-Way Central 32.47
3 Rushing, Kyra FR Andrew 32.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Lashaun FR Thornton 29.82
2 Kuduk, Rachel FR Stagg 30.52
3 Knight, Kaylyn SO Stagg 30.58
4 Akindipe, Oyinkansola SO Bolingbrook 30.64
5 Johnson, Grace FR Lincoln-Way West 30.73
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shepherd, Arnaejah SO Bradley-Bourbonnais 29.20 3
2 White, Mercedes FR Thornton 29.40 2
3 Crawford, Dynaste FR Bradley-Bourbonnais 29.76
4 Abu-Khalil, Jannah FR Lockport Township 29.76
5 Spells, Jellisa FR Lincoln-Way West 30.02
6 Alzoubi, Meera SO Sandburg 30.84
7 Williams, Danaja FR Thornwood 32.19
8 Krupinksi, Kaitlyn SO Lockport Township 32.74
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nkemeh, Keto FR Lincoln-Way East 27.44 10
2 Baker, Amaris FR Bolingbrook 28.35 8
3 Bell, Makayla SO Thornwood 28.50 6
4 Moses, Cheyenne SO Thornridge 28.56 5
5 Siebernaler, Tina FR Sandburg 28.97 4
6 Campbell, Sarah FR Lincoln-Way East 29.57 1

Women's 400m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lockwood, Kaitlyn FR Bradley-Bourbonnais 1:13.29
2 Cabada, Gianna FR Lincoln-Way West 1:14.04
3 McMahon, Anna FR Lincoln-Way Central 1:16.69
4 Johnson, Daja JR Thornton 1:18.39
5 Grim, Alexis SO Thornton 1:25.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poskus, April SO Stagg 1:07.05 5
2 McGee, Addison FR Andrew 1:07.81 3
3 Jones, Jenesis FR Thornwood 1:07.86 2
4 Nguyen, Caitlin SO Andrew 1:09.98
5 Henning, Abby SO Stagg 1:10.36
6 Brown, Olivia FR Bradley-Bourbonnais 1:10.81
7 Dorencz, Alex FR Lincoln-Way West 1:13.27
8 Stoch, Ewelina SO Lockport Township 1:13.28
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denton, Ashanti FR Homewood-Flossmoor 1:01.89 10
2 Nkemeh, Keto FR Lincoln-Way East 1:02.52 8
3 Parnello, Madison SO Lincoln-Way East 1:03.80 6
4 Overstreet , Kyla FR Thornwood 1:07.07 4
5 White, Akela FR Homewood-Flossmoor 1:08.59 1
6 Siebernaler, Tina FR Sandburg 1:09.14
7 Tylka, Evelynn FR Sandburg 1:09.68
8 Bielanski, Isabella SO Lockport Township 1:11.47

Women's 400m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boudreau, Jillian SR Bradley-Bourbonnais 1:05.30
2 Aguilar, Skye SR Lockport Township 1:05.49
3 Martus, Madilyn SR Lockport Township 1:06.37
4 Higgins, Kelly JR Bradley-Bourbonnais 1:10.84
5 Navickas, Grace FR Andrew 1:26.29
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haberkorn, Phoebe SO Lincoln-Way Central 1:03.14 3
2 Ware, Deja SR Bolingbrook 1:04.57 1
3 Taylor, Alona JR Homewood-Flossmoor 1:05.50
4 Griffith, Linda FR Thornton 1:05.87
5 Hastings, Erin SO Lincoln-Way West 1:06.77
6 Johnson, Makalia FR Thornton 1:06.83
7 Sullivan, Hannah JR Sandburg 1:09.20
8 Johnson, Chante JR Thornridge -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ayoola, Ololade SR Lincoln-Way East 59.44 10
2 Perry, Kayla JR Bolingbrook 59.63 8
3 Diers, Jenna SR Lincoln-Way West 59.95 6
4 Smith, Kameesha SR Thornwood 59.97 5
5 Wright, Taylor SO Lincoln-Way East 1:00.16 4
6 McLaurin, Kaila SR Homewood-Flossmoor 1:03.52 2
7 Boucher, Dana JR Lincoln-Way Central 1:06.83

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Dorothy SR Thornton 2:32.95
2 Oh, Lauren JR Stagg 2:35.16
3 Pittman, Zaria SR Thornwood 2:36.17
4 Alsvig, Jessica SO Bradley-Bourbonnais 2:42.69
5 Posewick, Taylor SR Lincoln-Way West 2:43.61
6 Mugg, Annie JR Bolingbrook 2:55.60
7 DeCicco, Bri JR Andrew 2:55.68
8 Williams, Latreasa SR Thornridge 3:05.91
9 Dairo, Sumaiyah JR Thornridge 3:11.24
10 Navickas, Grace FR Andrew 3:16.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diers, Jenna SR Lincoln-Way West 2:17.04 10
2 Isom, Kayla SR Lockport Township 2:22.64 8
3 Mussalem, Allyson JR Stagg 2:22.91 6
4 Scales, Jaylyn JR Homewood-Flossmoor 2:27.27 5
5 DeJulius, Katie JR Lincoln-Way East 2:29.19 4
6 Wojoikiewicz, Kate SO Lockport Township 2:29.40 3
7 Brownrigg, Madison SR Lincoln-Way Central 2:29.76 2
8 Shroda, Madison JR Bolingbrook 2:29.81 1
9 Lampley, Elizabeth JR Homewood-Flossmoor 2:34.09
10 Waters, Samantha SO Lincoln-Way Central 2:34.94
11 Harden, Rebekah SR Lincoln-Way East 2:38.58
12 McKay, Dana SR Sandburg 2:41.96
13 Yaremchuk, Sofia JR Sandburg 2:44.73

Women's 800m Run Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Connor-Fry, Kylie FR Stagg 2:52.91
2 Dominguez, Lisa SO Bolingbrook 2:59.90
3 Gaeta, Kylie FR Stagg 3:00.13
4 Morsovillo, Emily FR Andrew 3:00.69
5 Williams, Caitlyn FR Thornridge 3:08.01
6 Frale, Allison SO Andrew 3:08.57
7 Kee, Zion SO Bradley-Bourbonnais 3:10.73
8 Stephens, Tyiana FR Thornton 3:11.90
9 Williams, Nina FR Thornridge 3:46.11
10 Kelly, Destiny FR Thornton 3:57.05
11 Rosares, Jasmine SO Bolingbrook -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baumgartner, Rachel FR Lincoln-Way Central 2:28.77 10
2 Polinski, Madison FR Lockport Township 2:33.06 8
3 Skibicki, Ola FR Lockport Township 2:35.66 6
4 Gryga, Isabelle SO Lincoln-Way West 2:37.59 5
5 Jacobs, Olivia FR Lincoln-Way East 2:38.52 4
6 Searles, Kaylin SO Homewood-Flossmoor 2:40.08 3
7 Prisby, Alyssa SO Sandburg 2:43.42 2
8 Hamilton, Makenna SO Lincoln-Way East 2:44.46 0.5
9 Lotz, Kara SO Lincoln-Way West 2:44.46 0.5
10 Murphy, Morgan SO Homewood-Flossmoor 2:49.15
11 Farrell , Cassidy FR Lincoln-Way Central 3:01.34
12 Augdahl, Kayla SO Sandburg 3:04.27

Women's 1600m Run Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bukas, Rachel SO Lincoln-Way West 6:49.81
2 Para, Monica SO Stagg 6:55.39
3 Pannitto, Nicole SO Andrew 6:59.60
4 Dissi, Tala FR Stagg 7:02.31
5 Kee, Zion SO Bradley-Bourbonnais 7:32.21
6 Williams, Caitlyn FR Thornridge 7:53.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reiniche, Kendall FR Lockport Township 5:45.64 10
2 Sams, Lexy FR Lincoln-Way Central 5:51.79 8
3 Jacobs, Olivia FR Lincoln-Way East 5:52.47 6
4 Bollinger, Maggie SO Lockport Township 5:52.96 5
5 Hamilton, Makenna SO Lincoln-Way East 6:02.41 4
6 Champlin, Elise FR Lincoln-Way West 6:12.13 3
7 Wille, Grace FR Sandburg 6:16.04 2
8 Penzenik, Erin SO Sandburg 6:17.97 1
9 Farhat, Mary FR Lincoln-Way Central 6:37.76

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zirgaitis, Gretchen JR Lincoln-Way Central 5:43.03 3
2 Alsvig, Jessica SO Bradley-Bourbonnais 6:01.76
3 Guzman, Jenny JR Stagg 6:02.91
4 Oh, Lauren JR Stagg 6:05.46
5 Kucan, Alyssa JR Bolingbrook 6:15.73
6 Sanders, Rebekah SR Thornton 7:36.77
7 Sanders, Rachel SR Thornton 7:55.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bollinger, Morgan SR Lockport Township 5:16.74 10
2 Couwenhoven, Jenna SO Lincoln-Way East 5:20.95 8
3 Jensen, Casey SR Sandburg 5:23.70 6
4 Brownrigg, Mackenzie SO Lincoln-Way Central 5:27.20 5
5 Friedrich, Aubrey JR Lockport Township 5:37.63 4
6 Lyke, Teagan SR Lincoln-Way West 5:44.76 2
7 Harden, Rebekah SR Lincoln-Way East 5:48.96 1
8 Moore, Marie SO Lincoln-Way West 5:49.54
9 Cerva, Erica SR Sandburg 6:06.92
10 Richardson, Victoria JR Homewood-Flossmoor 6:17.33

Women's 3200m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Polinski, Madison FR Lockport Township 12:09.69 10
2 Jacobucci, Jordan SO Lincoln-Way East 12:38.30 8
3 Kozak, Anna FR Lockport Township 12:48.87 6
4 Passarelli, Isabel SO Lincoln-Way East 13:06.80 5
5 Cherry, Hannah SO Lincoln-Way Central 14:05.00 4
6 Litman, Danielle SO Lincoln-Way West 14:16.00 3
7 Gaeta, Kylie FR Stagg 14:18.28 2
8 Goacher, Grace SO Sandburg 14:27.66 1
9 Castle , Angelina SO Lincoln-Way Central 14:54.17
10 Stefka, Naomi SO Lincoln-Way West 14:55.00
11 Funk, Jamie SO Sandburg 15:35.15

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bollinger, Morgan SR Lockport Township 11:25.48 10
2 Fiore, Jenna JR Lincoln-Way West 12:17.00 8
3 Kozak, Abbey FR Lockport Township 12:21.28 6
4 Arias, Veronica SR Lincoln-Way East 12:28.10 5
5 Feehan, Madisen SO Lincoln-Way West 12:32.00 4
6 Cerva, Erica SR Sandburg 12:33.76 3
7 Prisby, Elizabeth JR Sandburg 12:46.96 2
8 Troegar, Rachel SR Lincoln-Way East 12:51.80 1
9 Hammes, Claire SR Bradley-Bourbonnais 12:54.76
10 Curtin, Samantha JR Stagg 13:23.96
11 Kroning, Kelsey SR Lincoln-Way Central 14:09.40
12 Williams, Latreasa SR Thornridge 14:09.58

Women's 60m Hurdles Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jager, Madison SO Andrew 12.03
2 Harris, Denae FR Thornridge 12.44
3 Omadayo, Florence FR Thornridge 13.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubon, Nicole SO Stagg 10.83 4
2 Baran, Karleigh FR Lincoln-Way West 11.53 1
3 Beck, Theresa SO Lincoln-Way West 12.16
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCall, Kaylah FR Homewood-Flossmoor 9.46 10
2 Baker, Amaris FR Bolingbrook 9.76 8
3 Parnello, Madison SO Lincoln-Way East 10.70 6
4 Hennesy, Andi SO Lockport Township 10.79 5
5 Sanders, Janae FR Lincoln-Way East 10.89 3
6 Alzoubi, Meera SO Sandburg 11.02 2
7 Ingalls , Ciara SO Lincoln-Way Central 11.76
8 Hutchinson, Hannah FR Lincoln-Way Central 11.84
9 Zylo, Zoey FR Sandburg 11.89

Women's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Paloma, Dakota SR Lockport Township 10.33
2 Hastings, Tara SO Lincoln-Way West 10.43
3 Scialabba, Claudia SO Lockport Township 11.00
4 Abed, Maha JR Sandburg 11.23
5 Abiona, Mayokun JR Sandburg 11.50
6 Kurek, Chrissy SR Andrew 12.16
7 Hamilton, Abigail JR Andrew 13.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walters, Kayla SO Bolingbrook 9.14 10
2 Robinson, Mya SR Thornton 9.14 8
3 Windom, Amari SR Thornton 9.52 6
4 Johnson, Katelyn SO Bolingbrook 9.58 5
5 Taylor, Alona JR Homewood-Flossmoor 9.76 4
6 Zednick, Maddy SR Lincoln-Way East 9.87 3
7 DeJulius, Katie JR Lincoln-Way East 10.26 2
8 Alexander, Taiya SR Stagg 10.27 1
9 Elston, Alexis SR Thornridge 10.89
10 Khaliq, Maya SO Homewood-Flossmoor 11.64

Women's High Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Erica FR Lincoln-Way West 4' 10.0" 10
2 Kwiatkowski, Kathleen SO Lockport Township 4' 6.0" 6.33
3 Scheulin, Claire FR Andrew 4' 6.0" 6.33
4 Myrick, Madison SO Homewood-Flossmoor 4' 6.0" 6.33
5 Henning, Abby SO Stagg 4' 6.0" 4
6 Zylo, Zoey FR Sandburg 4' 6.0" 3
7 Kee, Zion SO Bradley-Bourbonnais 4' 4.0" 0.42
8 A, Leena FR Lockport Township 4' 4.0" 0.42
9 Shepherd, Arnaejah SO Bradley-Bourbonnais 4' 4.0" 0.42
10 Overstreet , Kyla FR Thornwood 4' 4.0" 0.42
11 Spates, Kiara FR Thornton 4' 4.0" 0.42
12 Jones, Jenesis FR Thornwood 4' 4.0" 0.42
13 Maholy, Amber FR Lincoln-Way Central 4' 4.0" 0.42
14 Ansberg, Nora FR Lincoln-Way Central 4' 2.0"
15 Murphy, Kaley FR Lincoln-Way East 4' 2.0"
16 Nguyen, Caitlin SO Andrew 4' 2.0"
17 Haberling, Libby FR Lincoln-Way East 4' 0.0"
18 Mitchell, Imani FR Homewood-Flossmoor 4' 0.0"
19 Foley, Rose FR Sandburg 4' 0.0"
20 Ryce, Jokeyla SO Thornridge -
21 Williams, Nina FR Thornridge -
22 O'Donnell, Lindsey FR Lincoln-Way West -

Women's Long Jump Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeGroot, Ellie FR Lincoln-Way West 14' 6.25" 4
2 Scheulin, Claire FR Andrew 13' 10.25"
3 Maholy, Amber FR Lincoln-Way Central 13' 10.0"
4 Lake, Kayla SO Bradley-Bourbonnais 13' 6.75"
5 Murphy, Kaley FR Lincoln-Way East 13' 4.75"
6 Baran, Karleigh FR Lincoln-Way West 13' 1.5"
7 Componigro, Alexa SO Andrew 12' 11.5"
8 Watson, Adriana FR Lockport Township 12' 5.0"
9 Banks, Maya SO Stagg 10' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moses, Cheyenne SO Thornridge 15' 9.0" 10
2 Daniels, Trinity SO Homewood-Flossmoor 15' 7.0" 8
3 Knopp, Aaliyah SO Lincoln-Way East 15' 1.75" 6
4 Myrick, Madison SO Homewood-Flossmoor 15' 1.0" 5
5 Miazek, Julia FR Stagg 14' 6.0" 3
6 Ungaro, Angelina FR Lockport Township 14' 4.75" 2
7 White, Mercedes FR Thornton 14' 3.0" 1
8 Williams, Stephanie SO Thornton 14' 2.0"
9 Zylo, Zoey FR Sandburg 13' 11.0"
10 Foley, Rose FR Sandburg 13' 4.0"

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Kayla JR Bolingbrook 16' 7.75" 4
2 Mussalem, Allyson JR Stagg 16' 0.75" 0.5
3 Knox, Zarreeel SR Thornridge 15' 0.5"
4 Sinkus, Kaitlyn JR Lockport Township 14' 11.0"
5 Schmutzler, Kaleigh SR Lockport Township 14' 10.0"
6 Hooper, Paige SR Andrew 13' 8.0"
7 Dohm, Rachel SR Lincoln-Way Central 13' 7.75"
8 Lewis, Nicole JR Thornton 13' 5.5"
9 Nevills, Jesse SR Sandburg 13' 1.0"
10 Purnell, Kamiya SO Bradley-Bourbonnais 12' 5.0"
11 Dyslin, Mary SO Andrew 8' 3.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaimie SR Homewood-Flossmoor 18' 8.5" 10
2 Smith, Shnika SR Bradley-Bourbonnais 17' 8.0" 8
3 Oliver, Olivia JR Homewood-Flossmoor 17' 0.75" 6
4 Obia, Chibueze SO Sandburg 16' 10.0" 5
5 Dice, Erica JR Lincoln-Way West 16' 5.25" 3
6 Wright, Taylor SO Lincoln-Way East 16' 2.75" 2
7 Blackwell, Brea SR Thornton 16' 0.75" 0.5
8 Warmack, Wynda SR Thornridge 15' 5.5"
9 Humenik, Nicole SR Lincoln-Way East 14' 10.75"
10 Williams, Mackenzie SR Bolingbrook 14' 9.75"
11 Korpitz, Kalie SO Lincoln-Way West 13' 1.5"

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brezinski, Kate JR Bradley-Bourbonnais 31' 0.75"
2 Shaffer, Aryanna JR Thornwood 29' 9.0"
3 Pozulp, Kendall SR Sandburg 29' 2.25"
4 Egan, Teresa JR Sandburg 29' 1.75"
5 Bishop, Sonae SO Thornwood -
6 Dorencz, Camryn JR Lincoln-Way West -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Jaimie SR Homewood-Flossmoor 40' 10.0" 10
2 Litynski, Drew SR Lockport Township 37' 7.0" 8
3 Blackwell, Brea SR Thornton 35' 10.5" 6
4 Johnson, Chante JR Thornridge 35' 5.0" 5
5 Taylor, Tyronay SR Bolingbrook 34' 7.5" 4
6 Kruzel, Brittney JR Lincoln-Way East 34' 6.75" 3
7 Reposh, Regan JR Lockport Township 34' 3.0" 2
8 Kwarteng, Gina JR Lincoln-Way East 33' 10.0" 1
9 Newkirk, Trelyn SO Homewood-Flossmoor 33' 3.75"
10 Knox, Zarreeel SR Thornridge 32' 7.25"

Women's Triple Jump Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Stephanie SO Thornton 31' 9.5" 5
2 Ungaro, Angelina FR Lockport Township 30' 1.0" 3
3 Omadayo, Florence FR Thornridge 28' 9.5" 2
4 Parthemore, Rachel FR Sandburg 27' 8.0"
5 Crespo, Isabella SR Bolingbrook -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Myrick, Madison SO Homewood-Flossmoor 34' 7.0" 10
2 Daniels, Trinity SO Homewood-Flossmoor 33' 6.5" 8
3 Nguyen, Caitlin SO Andrew 32' 1.0" 6
4 Knopp, Aaliyah SO Lincoln-Way East 31' 0.05" 4
5 Harris, Denae FR Thornridge 28' 8.5" 1
6 Murphy, Kaley FR Lincoln-Way East 28' 6.5"
7 Watson, Adriana FR Lockport Township 28' 5.5"
8 Miazek, Julia FR Stagg 27' 10.25"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kampenga, Megan SR Lockport Township 30' 7.5"
2 Gray, Lauren SR Andrew 29' 10.5"
3 Thurman, Deb SR Bradley-Bourbonnais 27' 11.25"
4 Gibbs, Samantha JR Homewood-Flossmoor 27' 2.0"
5 Kastler, Kendall SR Bolingbrook 26' 3.25"
6 Pierre-Louis , Krystel SR Thornridge 25' 4.0"
7 Gordan, Jazmon'ai JR Stagg 24' 10.0"
8 Cavanaugh, Ashley JR Sandburg 23' 1.0"
9 Watts, Jala SR Andrew 22' 5.5"
10 Smith, Piper JR Bolingbrook 18' 2.5"
11 Goldstein, Veronica FR Lincoln-Way Central 15' 1.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taiwo, Oluwasheyi SR Thornwood 44' 7.0" 10
2 LaDere, Lauren SR Lincoln-Way East 41' 7.5" 8
3 Mitchell , Jasmine SO Thornwood 40' 6.0" 6
4 Latty, Kali SR Bradley-Bourbonnais 35' 0.75" 5
5 Hutchins, Alexis JR Thornton 34' 4.75" 4
6 Williams, Orianna SO Homewood-Flossmoor 32' 10.25" 3
7 Alexander, Taiya SR Stagg 32' 9.25" 2
8 O'Donnell, Courtney SR Lincoln-Way West 32' 8.0" 1
9 Sanchez, Maritza SR Lincoln-Way East 31' 2.0"
10 Woods, Kelsey JR Sandburg 30' 11.75"
11 Barry, Hannah JR Lincoln-Way West 30' 10.75"
12 Schulz, Peyton JR Lockport Township 29' 3.0"
13 Williams, Jasmine JR Thornton 27' 7.75"

Women's Shot Put Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Taron SO Andrew 23' 7.5" 1
2 Campbell , Tyanna FR Thornwood 23' 5.5"
3 Hall, Tatum SO Bradley-Bourbonnais 23' 2.5"
4 Bobak, Ewelina SO Stagg 22' 2.75"
5 Theoharis, Xenia FR Lockport Township 21' 10.5"
6 Al-Kodmany, Nur SO Stagg 21' 3.0"
7 Ross, Erica FR Thornridge 20' 9.25"
8 Roche, Genevieve FR Sandburg 20' 9.0"
9 Fairrow, Diana SO Bradley-Bourbonnais 20' 7.75"
10 Perez, Deisy FR Bolingbrook 17' 0.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zolvinski, Grace SO Bolingbrook 33' 4.0" 10
2 Miles, Kindle SO Thornton 30' 9.5" 8
3 Ansberg, Nora FR Lincoln-Way Central 29' 2.75" 6
4 Ebiringah, Nneoma SO Lincoln-Way East 27' 0.5" 5
5 Jilek, Emma FR Lockport Township 25' 10.75" 4
6 Hart, Shaleia FR Thornridge 25' 3.0" 3
7 Rouba, Mikaylah SO Lincoln-Way East 25' 0.5" 2
8 Kelly, Destiny FR Thornton 22' 5.25"
9 Lopez, Olivia FR Lincoln-Way Central 21' 9.5"
10 Carpenter, Janae SO Homewood-Flossmoor 20' 9.5"
11 Deramus, Nia SO Homewood-Flossmoor 19' 10.75"