Tri Meet

Scores:
Men's Score
Byron80
Winnebago66
Dakota37
 
Women's Score
Winnebago95
Byron44
Dakota41

Men's Men 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hinde, Jacob JR Winnebago 11.96 5
2 Ellis, Chandler FR Winnebago 12.00 3
3 Swain, Ronnie JR Winnebago 13.05
4 Denton, Caleb JR Byron 13.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarze, Luke FR Dakota 12.97 1
2 Barilla, Jerimiah FR Dakota 13.12
3 Dieken, Bryan SO Dakota 13.98
4 Grennan, Caleb FR Byron 15.23
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wise, Aaron SO Dakota 12.97
2 Bacher, Kyle FR Byron 13.54
3 Wise, James FR Dakota 14.01
4 Bicksler, Bryce SO Dakota 14.02
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stickler, Isaac FR Byron 12.43 2

Men's Men 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marshall, Malik SR Winnebago 23.43 5
2 Hinde, Jacob JR Winnebago 24.66 3
3 Ellis, Chandler FR Winnebago 24.93 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarze, Luke FR Dakota 26.81
2 Denton, Caleb JR Byron 27.58
3 Bacher, Kyle FR Byron 28.11
4 Sullivan, Colton JR Byron 29.98
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Welling, Derek JR Dakota 25.84 1
2 Stickler, Isaac FR Byron 30.53
3 Grennan, Caleb FR Byron 30.84

Men's Men 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holste, Matt SR Dakota 55.48 5
2 Navarro, Alexander SR Winnebago 56.40 3
3 Tervelt, Devin SO Winnebago 57.30 2
4 Kouris, Dylan JR Dakota 57.75 1
5 Hansen, Ruger FR Dakota 59.36
6 Hendrickson, Tyler SO Winnebago 59.82
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stickler, Isaac FR Byron 59.27
2 Stonecipher, Brandon JR Byron 59.94
3 McCarty, Robert SO Winnebago 1:02.24
4 Ooyen, Colton SR Winnebago 1:02.48
5 Denton, Caleb JR Byron 1:05.23
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearson, Jonah JR Byron 1:03.18
2 Ayres, Jordan FR Dakota 1:03.95
3 Lee, Jared SR Dakota 1:14.19

Men's Men 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chernick, Luke JR Byron 2:05.48 5
2 Johnson, Colton JR Byron 2:09.19 3
3 Upman, Chase SO Winnebago 2:23.70 2
4 Cascio, Anthony JR Winnebago 2:32.71 1
5 Engelbrecht, Derek JR Dakota 2:34.71
6 Rieman, Silas FR Dakota 2:42.30

Men's Men 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conderman, Collin SO Byron 5:22.63 5
2 Engelbrecht, Derek JR Dakota 5:29.42 3
3 Zaleski, Eddie SR Dakota 5:29.55 2
4 Johnson, Oliver JR Winnebago 5:32.25 1
5 Doyle, Jack SR Winnebago 5:32.44
6 Doyle, Brady FR Winnebago 5:38.39
7 Rieman, Silas FR Dakota 6:10.69

Men's Men 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sarver, Chase SR Byron 10:21.18 5
2 Pavlak, Dylan JR Winnebago 11:08.55 3

Men's Men 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marshall, Malik SR Winnebago 15.46 5
2 Galster, Wyatt SR Byron 16.44 3
3 Goner, Duayne SR Byron 17.57 2
4 Fortener, Zack SR Byron 17.84 1
5 Welling, Brian SR Dakota 18.13

Men's Men 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fortener, Zack SR Byron 42.27 5
2 Miller, Ryan SR Dakota 44.47 3
3 Goner, Duayne SR Byron 48.58 2
4 Stranberg, Alek FR Byron 50.80 1

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Winnebago B Trevor Kirabo, Ronnie Swain,
Joe Vicencio, Riley Pitney
1:37.60
2 Byron A Jacob Bradford, Tyler Rexroad,
Ethan Fortener, Tyler Ditmars
1:40.07 5
3 Dakota A , ,
,
1:45.78 3

Men's Men High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galster, Wyatt SR Byron 5' 8.0" 5
2 Whitehead, Isaiah SR Winnebago 5' 4.0" 3
3 Lentz, Nolan FR Dakota 5' 2.0" 2
4 Wise, James FR Dakota 5' 2.0" 1
5 Goner, Duayne SR Byron -

Men's Men Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearson, Jonah JR Byron 11' 2.0" 5
2 Bradford, Jacob SR Byron 9' 8.0" 3
3 Castillo, Xavier SO Winnebago 8' 2.0" 2
4 Swain, Ronnie JR Winnebago 6' 8.0" 1

Men's Men Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kouris, Dylan JR Dakota 17' 7.0" 5
2 Whitehead, Isaiah SR Winnebago 17' 7.0" 3
3 Ayres, Jordan FR Dakota 16' 11.5" 2
4 Stickler, Isaac FR Byron 16' 7.0" 1
5 Sullivan, Colton JR Byron 16' 1.5"
6 Vicencio, Joe JR Winnebago 15' 7.5"
7 Rieman, Silas FR Dakota 14' 1.5"
8 Grennan, Caleb FR Byron 13' 3.5"

Men's Men Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galster, Wyatt SR Byron 41' 4.5" 5
2 Hinde, Jacob JR Winnebago 38' 5.5" 3
3 Fortener, Zack SR Byron 37' 8.0" 2
4 Pitney, Riley SR Winnebago 36' 3.5" 1
5 Castillo, Xavier SO Winnebago 33' 6.0"
6 Lentz, Nolan FR Dakota 33' 2.0"
7 Ayres, Jordan FR Dakota 32' 8.5"
8 Bacher, Kyle FR Byron 30' 7.5"
9 Stranberg, Alek FR Byron 29' 6.0"

Men's Men Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Logan, Shane SR Winnebago 42' 9.0" 5
2 Wiegman, Hayden SR Byron 40' 4.0" 3
3 Hall, Jacob SO Winnebago 40' 2.0" 2
4 Dunbaugh, Josh SR Winnebago 39' 4.0" 1
5 Palmer, Devin FR Winnebago 38' 9.5"
6 Christian, Dawson JR Byron 35' 8.0"
7 Welling, Derek JR Dakota 35' 1.0"
8 Schwarze, Luke FR Dakota 34' 11.0"
9 Bicksler, Bryce SO Dakota 33' 6.0"
10 Spencer, Logan FR Winnebago 31' 9.0"
11 Lee, Jared SR Dakota 30' 9.5"
12 Rodriguez, Marco SO Winnebago 30' 8.0"
13 Hernandez, Erick SO Byron 29' 7.5"
14 Swanson, Brandon SR Dakota 29' 2.0"
15 Dieken, Bryan SO Dakota 28' 5.0"
16 Conley, David SO Winnebago -

Men's Men Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trosper, Billy SR Byron 144' 5.0" 5
2 Dunbaugh, Josh SR Winnebago 126' 4.0" 3
3 Logan, Shane SR Winnebago 125' 5.0" 2
4 Christian, Dawson JR Byron 113' 2.0" 1
5 Welling, Brian SR Dakota 111' 0.0"
6 Wiegman, Hayden SR Byron 109' 0.0"
7 Lee, Jared SR Dakota 100' 1.0"
8 Palmer, Devin FR Winnebago 98' 7.0"
9 Conley, David SO Winnebago 96' 6.0"
10 Spencer, Logan FR Winnebago 92' 7.0"
11 Schwarze, Luke FR Dakota 87' 11.0"
12 Rodriguez, Marco SO Winnebago 84' 2.0"
13 Hall, Jacob SO Winnebago 83' 7.0"
14 Dieken, Bryan SO Dakota 72' 9.0"
15 Bicksler, Bryce SO Dakota 72' 8.0"
16 Hernandez, Erick SO Byron 72' 3.0"
17 Trampel, Ethan JR Dakota 69' 0.0"
18 Swanson, Brandon SR Dakota 67' 6.0"

Women's Women 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaultonburg, Tamya JR Byron 13.31 5
2 Peterson, Lauren SO Winnebago 13.44 3
3 Corkran, Ralee SO Byron 13.96 1
4 Yoder, Alayna SO Dakota 14.09
5 Riggle, Mickey JR Dakota 14.16
6 Watson, Victoria FR Winnebago 14.66
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Kyla FR Winnebago 13.81 2
2 Gilley, Cassidy SO Winnebago 14.11
3 Moyer, Hallie SO Dakota 14.39
4 Spain, Lauren FR Winnebago 14.93
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Croegaert, Kayla FR Byron 16.53
2 Reedy, Kendra SO Byron 16.78
3 Clodfelter, CeCe FR Byron 17.41
4 Heslop, Kiya FR Byron 17.45
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Kennedy FR Byron 15.27
2 Wieck, Jenna SO Byron 17.89

Women's Women 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Currens, Betsy JR Winnebago 27.16 5
2 Baldwin, Cameryn SR Winnebago 28.21 3
3 Stoddard, Faith SR Byron 28.42 2
4 Johnson, Kyla FR Winnebago 29.31
5 Bielskis, Tiana JR Winnebago 29.38
6 Moyer, Hallie SO Dakota 30.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Lauren SO Winnebago 29.24 1
2 Watson, Victoria FR Winnebago 30.71
3 Rumery, Nevaria JR Winnebago 31.60
4 Schuur, Paige SR Winnebago 31.76
5 Toepfer, Taylor JR Byron 34.02
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spain, Lauren FR Winnebago 32.21
2 Turner, Kennedy FR Byron 32.38
3 Williams, Laura SR Byron 32.88
4 Reedy, Kendra SO Byron 37.17

Women's Women 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baldwin, Grace SO Winnebago 1:08.10 5
2 Binicewicz, Arianna FR Winnebago 1:08.47 3
3 Gomon, Hailey SO Winnebago 1:10.70 2
4 Vittetow, Joie SR Winnebago 1:11.70 1
5 Easley, Kaya JR Dakota 1:20.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pearson, Annie FR Byron 1:13.68
2 Vincent, Jessica JR Dakota 1:20.17
3 Ferguson, Addison JR Dakota 1:24.59

Women's Women 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hildreth, Emma SR Byron 2:41.24 5
2 Insko, Hannah SR Winnebago 2:41.67 3
3 Cassell, Mycah SO Dakota 2:56.80 2
4 Pettigrew, Ayanna SR Winnebago 2:58.35 1
5 Vaultonburg, Tamya JR Byron 3:09.90
6 Galster, Dianna SO Byron 3:57.56
7 Thoren, Ashley SR Winnebago 4:12.85

Women's Women 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moraska, Callihan JR Winnebago 6:21.79 5
2 McQueary, McKenzie FR Byron 7:01.06 3
3 Mundt, Taylor SO Byron 7:51.90 2

Women's Women 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pavlak, Averi FR Winnebago 14:34.03 5
2 Mundt, Taylor SO Byron 17:08.05 3

Women's Women 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaultonburg, Tamya JR Byron 16.17 5
2 Rumery, Nevaria JR Winnebago 17.88 3
3 Cassell, Mycah SO Dakota 20.93 2
4 Tucker, Ruby SO Byron 23.15 1

Women's Women 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heavlin, Samantha JR Winnebago 53.11 5
2 Sargent, Flynne FR Winnebago 57.49 3
3 Tucker, Ruby SO Byron 1:03.91 2

Women's Women High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yoder, Alayna SO Dakota 4' 8.0" 5
2 Schroeder, Kennedy SO Dakota 4' 4.0" 3
3 Gomon, Hailey SO Winnebago 4' 2.0" 2

Women's Women Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baldwin, Cameryn SR Winnebago 10' 8.0" 5
2 Packer, Ellie JR Dakota 9' 8.0" 3
3 Stoddard, Faith SR Byron 9' 8.0" 2
4 Baldwin, Grace SO Winnebago 9' 2.0" 1
5 Spain, Lauren FR Winnebago 6' 8.0"
6 Williams, Laura SR Byron -

Women's Women Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Corkran, Ralee SO Byron 16' 4.0" 5
2 Currens, Betsy JR Winnebago 15' 11.5" 3
3 Ayres, Kaylee SR Dakota 14' 2.5" 2
4 Croegaert, Kayla FR Byron 11' 4.5" 0.5
5 Smith, Rilee SO Byron 11' 4.5" 0.5

Women's Women Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Easley, Kaya JR Dakota 29' 4.0" 5
2 Vittetow, Joie SR Winnebago 27' 11.5" 3
3 Bielskis, Tiana JR Winnebago 27' 6.5" 2
4 Vincent, Jessica JR Dakota 25' 9.5" 1
5 Ferguson, Addison JR Dakota -

Women's Women Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garrigan, Kiah JR Winnebago 34' 2.0" 5
2 Zimmerman, Kaycia FR Winnebago 31' 0.0" 3
3 Mathieu, Arynn SO Byron 29' 6.0" 2
4 Elliot, Sam SO Dakota 23' 10.0" 1
5 Reifsteck, Jacalyn SO Dakota 23' 8.0"
6 Rock, Mary SO Byron 22' 10.0"
7 Folk, Madison SR Dakota 22' 8.0"
8 Wells, Morgan SR Dakota 22' 5.0"
9 Lofgren, Ayana SR Dakota 21' 7.0"
10 Nelson, Maddisen SR Byron 21' 6.0"
11 Lewis, Isabel SR Byron 21' 3.0"
12 Harvey, Maddie JR Byron 21' 0.0"
13 Pals, Alanna JR Dakota 20' 11.0"
14 Schultz, Joslyn FR Dakota 19' 9.0"
15 Gordon, Susie JR Dakota 17' 1.5"
16 Wilkins, Scarlet JR Dakota 15' 9.0"

Women's Women Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garrigan, Kiah JR Winnebago 96' 0.0" 5
2 Mathieu, Arynn SO Byron 83' 4.0" 3
3 Mundt, Taylor SO Byron 70' 11.0" 2
4 Lofgren, Ayana SR Dakota 70' 10.0" 1
5 Elliot, Sam SO Dakota 68' 11.0"
6 Reifsteck, Jacalyn SO Dakota 65' 8.0"
7 Folk, Madison SR Dakota 64' 3.0"
8 Zimmerman, Kaycia FR Winnebago 64' 2.0"
9 Nelson, Maddisen SR Byron 57' 6.0"
10 Pals, Alanna JR Dakota 53' 6.0"
11 Rock, Mary SO Byron 51' 9.0"
12 Wells, Morgan SR Dakota 50' 10.0"
13 Wilkins, Scarlet JR Dakota 48' 2.0"
14 Harvey, Maddie JR Byron 47' 9.0"
15 Schultz, Joslyn FR Dakota 43' 9.0"
16 Lewis, Isabel SR Byron 43' 4.0"
17 Gordon, Susie JR Dakota 39' 5.0"