Bomber Invite

Scores:
Men's Score
Rushville-Industry96
Liberty66
Macomb41
Camp Point Central26
Carthage23
Illinois School for the Deaf12
Brown County1
 
Women's Score
Macomb70
Camp Point Central63
Liberty57.5
Brown County31
Carthage23.5
Illinois School for the Deaf3

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hedden, Ethan SO Brown County 12.34
2 Sizemore, Gavin JR Macomb 12.67
3 Reid, Aden FR Macomb 12.72
4 Hernandez, Antonio SO Illinois School for the Deaf 12.80
5 Predmore, Jared FR Liberty 13.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolf, Ethan SR Liberty 11.67 6
2 Kabanga, Gueriame SO Rushville-Industry 11.77 4
3 Tshibuabua, Charly SO Rushville-Industry 12.00 3
4 Wallace, Dajour SO Illinois School for the Deaf 12.01 2
5 Bivens, Brody SR Camp Point Central 12.21 1
6 Payne, Bryce SO Carthage 12.27
7 Stotts, Wilson JR Camp Point Central 12.33
8 Zimmerman, Cameron FR Brown County 12.46

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zimmerman, Cameron FR Brown County 26.95
2 Blaesing, Logan SO Brown County 29.48
3 Hawkins, James FR Illinois School for the Deaf 32.45
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rochelle, Seth JR Liberty 23.18 6
2 Wolf, Ethan SR Liberty 24.09 4
3 Campbell, Xavier JR Macomb 24.11 3
4 Johnson, Brock SR Camp Point Central 24.15 2
5 Kabanga, Gueriame SO Rushville-Industry 24.88 1
6 Wallace, Dajour SO Illinois School for the Deaf 25.15
7 Sizemore, Gavin JR Macomb 26.24
8 Stotts, Wilson JR Camp Point Central 26.34

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitescarver, James SR Rushville-Industry 57.70 1
2 Neisen, Tanner FR Liberty 1:01.90
3 Hernandez, Antonio SO Illinois School for the Deaf 1:02.41
4 Stotts, Wilson JR Camp Point Central 1:03.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adler, Quintin SR Macomb 54.08 6
2 Seay, DeAngelo SR Liberty 55.02 4
3 Vynnanek, Brayden SR Macomb 55.76 3
4 Wallace, Dajour SO Illinois School for the Deaf 55.92 2
5 Tullock, Logan FR Camp Point Central 58.00

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goodrich, Issac SR Rushville-Industry 2:16.00 6
2 Waid, Logan SR Liberty 2:16.28 4
3 Peacock, Matt SO Carthage 2:16.59 3
4 Myers, Evan SO Camp Point Central 2:18.12 2
5 Shepler, Dakota SO Macomb 2:19.00 1
6 Vigezzi, Tim SR Macomb 2:22.00
7 Orwig, Kieth FR Rushville-Industry 2:27.07
8 Neisen, Tanner FR Liberty 2:41.00
9 Tournear, Isaac FR Camp Point Central 2:41.34
10 McArthur, Ryan FR Illinois School for the Deaf 3:28.00

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Booher, Lucas SR Liberty 4:59.00 6
2 Tate, Reed SR Liberty 5:07.00 4
3 Seaver, Zach SR Rushville-Industry 5:08.21 3
4 Myers, Evan SO Camp Point Central 5:17.39 2
5 Cramsey, John SR Camp Point Central 5:19.00 1
6 Gray, Tyler JR Rushville-Industry 5:38.47
7 Vigezzi, Tim SR Macomb 6:01.59
8 Payne, Alex SR Macomb 6:24.00

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Booher, Lucas SR Liberty 10:44.64 6
2 Tate, Reed SR Liberty 10:51.13 4
3 Cramsey, John SR Camp Point Central 11:29.63 3
4 Shepler, Dakota SO Macomb 11:30.00 2
5 Andrews, Damian JR Carthage 11:51.36 1
6 Escapa, Isaac FR Rushville-Industry 13:00.94
7 Meyer, Jonathon JR Macomb 13:39.54

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krohe, Dylan SR Rushville-Industry 17.02 6
2 Heinecke, Gavin FR Liberty 17.48 4
3 Dimmitt, Tyler SO Rushville-Industry 18.38 3
4 Hoyt, Loden FR Illinois School for the Deaf 20.32 2

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keyembe, Cyrille SR Rushville-Industry 5' 8.0" 6
2 Risasi, Emmanuel SR Rushville-Industry 5' 6.0" 4
3 Predmore, Jared FR Liberty 5' 4.0" 3
4 Stotts, Wilson JR Camp Point Central 5' 0.0" 2
5 Zimmerman, Cameron FR Brown County 4' 10.0" 1
6 Lino, Skyler FR Macomb 4' 8.0"

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillips, Andrew SO Rushville-Industry 9' 3.0" 5
2 Street, Harley SO Rushville-Industry 9' 3.0" 5

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adler, Quintin SR Macomb 19' 1.75" 6
2 Campbell, Xavier JR Macomb 18' 7.25" 4
3 Johnson, Brock SR Camp Point Central 18' 5.0" 3
4 Caudle, Cameron SR Rushville-Industry 16' 10.5" 2
5 Norfolk, Chase JR Camp Point Central 16' 0.5" 1
6 Buckner, Basil JR Rushville-Industry -

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campbell, Xavier JR Macomb 38' 2.5" 3
2 Allen, Sam FR Macomb 35' 4.0"
3 Predmore, Jared FR Liberty 31' 4.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawani, Nader JR Rushville-Industry 39' 5.75" 6
2 Caudle, Cameron SR Rushville-Industry 38' 7.0" 4
3 Payne, Bryce SO Carthage 36' 7.75" 2
4 Bivens, Brody SR Camp Point Central 35' 9.5" 1

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kunkel, Jakob SR Rushville-Industry 42' 3.25" 6
2 McNeal, Shannon SO Illinois School for the Deaf 40' 1.0" 4
3 Jackson, Ty SO Carthage 39' 9.5" 3
4 Coulter, Tanner SO Carthage 39' 1.0" 2
5 Grist, Bryson SR Liberty 38' 8.0" 1
6 Bunch, Marcus FR Camp Point Central 33' 3.5"
7 Blaesing, Logan SO Brown County 32' 6.0"
8 Kestner, Mathew JR Camp Point Central 32' 0.5"
9 Fields, Mark JR Macomb 32' 0.0"
10 Hedden, Ethan SO Brown County 30' 5.0"
11 Basit, Abdul SO Illinois School for the Deaf 26' 3.5"
12 Sizemore, Gavin JR Macomb 26' 1.5"

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fields, Mark JR Macomb 94' 3.0"
2 Kestner, Mathew JR Camp Point Central 76' 10.0"
3 Villazana, Hermilo JR Illinois School for the Deaf 66' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Ty SO Carthage 130' 0.0" 6
2 Grist, Bryson SR Liberty 123' 7.0" 4
3 Piper, Zac SR Macomb 112' 2.0" 3
4 Kunkel, Jakob SR Rushville-Industry 101' 0.0" 2
5 McNeal, Shannon SO Illinois School for the Deaf 100' 7.0" 1
6 Bunch, Marcus FR Camp Point Central 90' 9.0"
7 Coulter, Tanner SO Carthage 81' 10.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hull, Jade SO Brown County 13.69 1
2 Tate, Trashauna JR Illinois School for the Deaf 14.11
3 Huls, Emberleigh SO Carthage 15.90
4 Biles, Alexis SO Illinois School for the Deaf 15.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiskirchen, Zakila JR Camp Point Central 12.33 6
2 Reid, Destiny SO Macomb 13.10 4
3 Lehne, Kate FR Brown County 13.34 3
4 Seay, DeLayshia FR Liberty 13.40 2
5 Gille, Lauren SO Camp Point Central 13.87
6 Grotts, Brianna SR Carthage 14.03
7 Dively, Anna JR Macomb -

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oliver, Emily FR Camp Point Central 30.11
2 Doyle, Alexis JR Brown County 32.00
3 Rankins, Trinity JR Illinois School for the Deaf 35.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Blessed SR Macomb 27.61 6
2 Seay, DeLayshia FR Liberty 28.42 4
3 Rhodes, Katie JR Carthage 28.87 3
4 Gille, Lauren SO Camp Point Central 29.62 2
5 Tate, Trashauna JR Illinois School for the Deaf 29.85 1
6 Fanshier, Sophie SO Brown County 30.46
7 Lambert, Kimberly FR Carthage 31.89

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rankins, Trinity JR Illinois School for the Deaf 1:18.44
2 Hernandez, Dahlia FR Illinois School for the Deaf 1:43.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reid, Destiny SO Macomb 1:02.63 6
2 Turner, Leah SO Camp Point Central 1:06.81 4
3 Oliver, Emily FR Camp Point Central 1:07.78 3
4 Balzer, Christen JR Liberty 1:10.47 2
5 Balzer, Carrie FR Liberty 1:15.91 1

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stovall, Maya SO Macomb 2:46.00 6
2 Wohlstadter, Emma JR Macomb 2:47.00 4
3 Wellman, Kaela SO Liberty 2:50.00 3
4 Obert, Katelyn SR Liberty 2:58.00 2
5 Payne, Aspen SO Carthage 3:01.00 1
6 Tate, Shavon JR Illinois School for the Deaf 3:08.00
7 Serratos, Daniela SR Illinois School for the Deaf 3:09.00
8 Young, Whitney JR Carthage 3:12.00
9 Ennis, Brooke JR Camp Point Central 3:24.00
10 Turner, Chloe SO Camp Point Central 3:25.00

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stovall, Maya SO Macomb 5:59.00 6
2 Lee, Megan SR Camp Point Central 6:14.00 4
3 Balzer, Christen JR Liberty 6:24.00 3
4 Floyd, Alura SR Carthage 6:41.00 2
5 Wohlstadter, Emma JR Macomb 6:54.00 1
6 Tate, Shavon JR Illinois School for the Deaf 7:20.00
7 Serratos, Daniela SR Illinois School for the Deaf 7:22.00
8 Wagy, Victoria SO Camp Point Central 8:11.00

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robbins, Katelyn SO Liberty 11:35.71 6
2 Lee, Megan SR Camp Point Central 13:42.72 4
3 Barry, Megan SR Liberty 14:23.28 3

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Volk, Emma FR Brown County 18.65 6
2 Parkhill, Whitney FR Liberty 18.72 4
3 Sholl, Annie JR Carthage 21.02 3
4 DeMoss, Madalin SO Camp Point Central 23.21 2

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glick, Lauren JR Camp Point Central 49.97 6
2 Neve, Alex JR Macomb 50.07 4
3 Grotts, Brianna SR Carthage 54.84 3
4 Parkhill, Whitney FR Liberty 59.41 2
5 DeMoss, Madalin SO Camp Point Central 1:05.34 1
6 Sholl, Annie JR Carthage 1:07.35

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wellman, Kaela SO Liberty 4' 10.0" 6
2 Coonrod, Allison FR Liberty 4' 6.0" 3.5
3 Rhodes, Katie JR Carthage 4' 6.0" 3.5
4 Floyd, Alura SR Carthage 4' 4.0" 2
5 Volk, Emma FR Brown County -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiskirchen, Zakila JR Camp Point Central 16' 9.5" 6
2 Glick, Lauren JR Camp Point Central 16' 6.0" 4
3 Matthews, Kyla SR Macomb 15' 5.5" 3
4 Rhodes, Katie JR Carthage 14' 11.0" 2
5 Doyle, Alexis JR Brown County 13' 5.5" 1
6 Tate, Shavon JR Illinois School for the Deaf 12' 5.5"
7 Huls, Emberleigh SO Carthage 9' 4.0"
8 Gomez, Estrella SO Illinois School for the Deaf -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gille, Lauren SO Camp Point Central 31' 8.75" 6
2 Grotts, Brianna SR Carthage 31' 7.0" 4
3 Matthews, Kyla SR Macomb 29' 10.0" 3
4 Dormire, Janel SR Brown County 26' 9.0" 2

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mann, Kelsi JR Macomb 29' 10.0" 6
2 Ingram, Hannah JR Brown County 28' 7.0" 4
3 Ford, Celena JR Macomb 26' 9.0" 3
4 Dormire, Janel SR Brown County 26' 6.0" 2
5 Holtschlag, Ronni SR Camp Point Central 25' 6.0" 1
6 Waddill, Macie FR Camp Point Central 22' 3.5"
7 Kilgore, Destiny FR Illinois School for the Deaf 22' 2.5"
8 Sholl, Annie JR Carthage 17' 8.5"

Women's Discus Throw   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ingram, Hannah JR Brown County 89' 11.0" 6
2 Ford, Celena JR Macomb 83' 11.0" 4
3 Holtschlag, Ronni SR Camp Point Central 76' 2.0" 3
4 Gomez, Estrella SO Illinois School for the Deaf 64' 5.0" 2
5 Waddill, Macie FR Camp Point Central 43' 10.0" 1