Charger Invite

Scores:
Men's Score
Rockridge171.83
Abingdon-Avon119.33
Galva116
Orion107.83
 
Women's Score
Rockridge170.5
Cambridge144
Orion82
Abingdon-Avon43.5
Galva15

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gersicher, Cameron SO Rockridge 13.80 0.33
2 Larson, Knute JR Galva 14.50
3 Allen, Joshua SO Galva 14.70
4 Taylor, Parker SO Galva 15.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sellers, Camden SO Orion 13.00 2
2 Clark, Cory JR Abingdon-Avon 13.80 0.33
3 Dondanville, Ryan FR Orion 13.80 0.33
4 Coursey, Gage JR Abingdon-Avon 13.90
5 Emre, Kon JR Rockridge 13.90
6 Zaliesnyi, Alex JR Rockridge 13.90
7 Ginther, Gavin SR Galva 15.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schroeder, Cole JR Orion 12.20 10
2 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 12.60 8
3 Zarlatanes, Niko FR Rockridge 12.80 6
4 Schulenberg, Clay SR Orion 12.90 4
5 Hancock, Tate JR Orion 12.90 4
6 Hessler, Eric JR Abingdon-Avon 12.90 4

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murley, Logan SO Rockridge 26.20 4
2 Hodge, Tyvin FR Galva 29.20
3 Larson, Knute JR Galva 30.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hessler, Eric JR Abingdon-Avon 26.00 5.5
2 Dondanville, Ryan FR Orion 26.00 5.5
3 Zaliesnyi, Alex JR Rockridge 26.80
4 Ginther, Gavin SR Galva 28.40
5 Allen, Joshua SO Galva 28.50
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schroeder, Cole JR Orion 25.19 10
2 Sellers, Camden SO Orion 25.72 8
3 Rollason, Thomas SO Rockridge 26.24 3
4 Zarlatanes, Niko FR Rockridge 26.26 2
5 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 26.57 1
6 Stone, AJ SR Galva 27.19
7 Koga, Da-Mon SR Galva 27.22

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dondanville, Ryan FR Orion 1:01.60 3
2 Boone, AJ SO Abingdon-Avon 1:03.70 2
3 Ross, Dalton JR Abingdon-Avon 1:06.10 1
4 Larson, Knute JR Galva 1:13.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shuda, Nick SO Rockridge 54.40 10
2 Rogers, Gabe SO Rockridge 55.00 8
3 Sopiars, Peyton FR Galva 55.80 6
4 Gambon, Scott JR Orion 59.50 5
5 McCabe, Myles SO Rockridge 59.90 4

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foley, Caelin SO Galva 2:11.40 10
2 Kibling, Caleb JR Rockridge 2:14.30 8
3 McCaw, Kiefer SR Orion 2:17.60 6
4 Kibling, Tyler FR Rockridge 2:27.60 5
5 Niemeyer, Trenton SR Galva 2:38.40 4
6 Mortensen, Eithan SR Orion 3:01.40 3

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heinrich, Ernie SO Galva 19.30 10
2 Stone, AJ SR Galva 21.60 8

Men's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heinrich, Ernie SO Galva 48.80 10
2 Gray, Owen SO Abingdon-Avon 52.53 8

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schulenberg, Dawson SO Orion 6' 2.0" 10
2 Rogers, Gabe SO Rockridge 5' 8.0" 8
3 Scheper, Daan SO Galva 5' 2.0" 6
4 Boone, Ethan SO Abingdon-Avon 4' 10.0" 5

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coppess-Buikema, Anthony SR Rockridge 17' 8.5" 10
2 Hoxworth, Cooper SO Galva 17' 6.75" 8
3 Stone, AJ SR Galva 17' 1.5" 6
4 Shuda, Nick SO Rockridge 16' 11.75" 5
5 Vroman, Gabe FR Rockridge 16' 1.5" 4
6 German, Nick SR Abingdon-Avon 15' 6.75" 3
7 Gray, Owen SO Abingdon-Avon 15' 4.5" 2
8 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 15' 1.0" 1
9 Hodge, Tyvin FR Galva 15' 0.25"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koga, Da-Mon SR Galva 40' 3.0" 10
2 Sopiars, Peyton FR Galva 40' 1.0" 8
3 Griffin, Michael JR Rockridge 39' 9.0" 6
4 Schulenberg, Clay SR Orion 39' 4.0" 5
5 Gambon, Scott JR Orion 38' 7.5" 4
6 Murley, Logan SO Rockridge 32' 6.0" 3

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCulley, Lincoln JR Rockridge 34' 5.0" 2.5
2 Roller, Nick JR Abingdon-Avon 32' 10.0"
3 Russell, Ryan SR Galva 29' 1.5"
4 McCune, Josh SO Abingdon-Avon 28' 3.0"
5 Taylor, Parker SO Galva 27' 7.0"
6 Allen, Joshua SO Galva 27' 5.0"
7 Schmidt, Douglas FR Galva 27' 1.5"
8 Buckrop, Lucas SO Rockridge 24' 9.0"
9 Hilligoss, Tyler FR Rockridge 21' 9.0"
10 Mast, Payton FR Rockridge 20' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sloan, Wyatt JR Abingdon-Avon 39' 3.0" 10
2 Landers, Jack JR Abingdon-Avon 37' 4.0" 8
3 Crowl, Dylan SR Abingdon-Avon 36' 6.0" 6
4 Robinson, Tucker JR Rockridge 36' 1.0" 5
5 Mindock, Daytona SR Rockridge 34' 8.0" 4
6 Coursey, Gage JR Abingdon-Avon 34' 5.0" 2.5
7 Schmidt, Collin JR Rockridge 34' 4.0" 1
8 Heinrich, Ernie SO Galva 30' 9.0"

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roller, Nick JR Abingdon-Avon 92' 6.0" 5
2 Kibling, Tyler FR Rockridge 85' 2.0" 2
3 Buckrop, Lucas SO Rockridge 82' 11.0" 1
4 Taylor, Parker SO Galva 75' 8.0"
5 Coursey, Gage JR Abingdon-Avon 69' 6.0"
6 Schmidt, Douglas FR Galva 67' 10.0"
7 Russell, Ryan SR Galva 64' 7.0"
8 Hilligoss, Tyler FR Rockridge 56' 2.0"
9 Mast, Payton FR Rockridge 47' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gersicher, Cameron SO Rockridge 131' 0.0" 10
2 Sloan, Wyatt JR Abingdon-Avon 113' 5.0" 8
3 Zarlatanes, Niko FR Rockridge 108' 9.0" 6
4 McCune, Josh SO Abingdon-Avon 90' 3.0" 4
5 Crowl, Dylan SR Abingdon-Avon 88' 1.0" 3
6 Mindock, Daytona SR Rockridge 82' 4.0"
7 Robinson, Tucker JR Rockridge 79' 11.0"
8 McCulley, Lincoln JR Rockridge 77' 8.0"
9 Landers, Jack JR Abingdon-Avon 73' 8.0"
10 Niemeyer, Trenton SR Galva 73' 5.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Courtney SO Abingdon-Avon 15.80
2 Plijnaar, Lucille SO Galva 16.30
3 Morandini, Caterina SO Galva 17.00
4 Steele, Paige FR Abingdon-Avon 17.60
5 Daggett, Theo SR Orion 18.30
6 Twiss, Abigail SO Abingdon-Avon 19.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Madison SR Abingdon-Avon 14.80 2
2 Long, Sheridan SO Rockridge 15.10
3 Guthrie, Mary Grace FR Abingdon-Avon 15.50
4 Farr, Paige SO Orion 16.00
5 Wilson, Amanda JR Cambridge 16.40
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spicher, Grayce JR Cambridge 13.70 10
2 Nuckles, Olivia SO Cambridge 14.30 8
3 Hoag, Megan FR Rockridge 14.40 6
4 Coziahr, Mackenzie JR Cambridge 14.60 5
5 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 14.70 3.5
6 Harris, Abigail SO Rockridge 14.70 3.5
7 Adams, Danielle SO Cambridge 14.90 1
8 Goodnight, Jacy SO Rockridge 15.10

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goehl, Delaynie FR Abingdon-Avon 32.10
2 Miller, Amy JR Abingdon-Avon 32.20
3 Purchase, Abigail JR Abingdon-Avon 32.30
4 Twiss, Abigail SO Abingdon-Avon 32.40
5 Morandini, Caterina SO Galva 32.50
6 Daggett, Theo SR Orion 32.60
7 Steele, Paige FR Abingdon-Avon 32.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goodnight, Jacy SO Rockridge 30.60 2.5
2 Long, Sheridan SO Rockridge 30.70 1
3 Guthrie, Mary Grace FR Abingdon-Avon 31.10
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Alexandra JR Orion 28.50 10
2 Nuckles, Olivia SO Cambridge 29.70 8
3 Hoag, Megan FR Rockridge 29.90 6
4 Jones, Madison SR Abingdon-Avon 30.20 5
5 Harris, Abigail SO Rockridge 30.30 4
6 Peters, Erin SO Rockridge 30.60 2.5
7 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 30.80

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Freyermuth, Mia FR Rockridge 1:12.60 2
2 Bain, Rose FR Rockridge 1:14.70 1
3 Miller, Amy JR Abingdon-Avon 1:17.90
4 Purchase, Abigail JR Abingdon-Avon 1:20.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle SO Orion 1:02.20 10
2 Nail, Julia JR Cambridge 1:04.20 8
3 Stromquist, Jenna SO Cambridge 1:06.20 6
4 Heisch, Peyton SO Rockridge 1:08.00 5
5 Harris, Abigail SO Rockridge 1:09.20 4
6 Farr, Paige SO Orion 1:11.00 3
7 Moore, Courtney SO Abingdon-Avon 1:19.10

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Catour, Faith FR Orion 2:44.80 10
2 Renteria, Samantha SR Rockridge 2:49.00 8
3 Patch, Jessica SO Rockridge 2:57.00 6
4 Chard, Destiny FR Rockridge 3:01.00 5
5 Goehl, Delaynie FR Abingdon-Avon 3:07.00 4
6 Thorpe, Taylor SR Rockridge 3:19.00 3

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle SO Orion 16.60 10
2 Mack, Alexandra JR Orion 17.60 8
3 Freyermuth, Mia FR Rockridge 18.90 6
4 Webster, Kaylnn FR Cambridge 20.50 5
5 Ables, Jordan FR Cambridge 21.00 4
6 Fortino, Renee JR Cambridge 23.30 3

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Katie JR Rockridge 51.18 10
2 Matter, Tobi JR Cambridge 54.86 8
3 Plijnaar, Lucille SO Galva 1:00.80 6

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Madison SR Abingdon-Avon 5' 0.0" 10
2 Webster, Kaylnn FR Cambridge 4' 8.0" 8
3 Atwell, Emily SO Rockridge 4' 6.0" 6
4 Bain, Rose FR Rockridge 4' 4.0" 5

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spicher, Grayce JR Cambridge 15' 4.0" 10
2 Mack, Alexandra JR Orion 15' 1.25" 8
3 Stromquist, Jenna SO Cambridge 14' 11.25" 6
4 Long, Sheridan SO Rockridge 14' 1.25" 5
5 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 13' 11.25" 4
6 Adams, Danielle SO Cambridge 12' 4.75" 3
7 Plijnaar, Lucille SO Galva 11' 9.75" 2
8 Morandini, Caterina SO Galva 9' 9.75" 1

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle SO Orion 36' 9.0" 10
2 Mack, Alexandra JR Orion 34' 3.0" 8
3 Nelson, Hunter SR Cambridge 32' 9.0" 6
4 Grissom, Skyler JR Rockridge 30' 10.0" 5
5 Peters, Erin SO Rockridge 28' 11.5" 4

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daggett, Theo SR Orion 24' 1.0" 1
2 Ginther, Taylor JR Abingdon-Avon 23' 9.0"
3 Beil, Shelby JR Abingdon-Avon 22' 4.0"
4 Michael, Ava JR Cambridge 22' 2.0"
5 Hinerichsen, Chloe SR Cambridge 21' 2.5"
6 Schmidt, Samantha SR Galva 19' 11.0"
7 Ewing, Jordyn SO Rockridge 16' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guthrie, Mary Grace FR Abingdon-Avon 30' 5.0" 10
2 Coziahr, Mackenzie JR Cambridge 30' 0.0" 8
3 Wexell, Emilyann SO Galva 27' 8.5" 6
4 Finley, Samantha FR Rockridge 27' 7.0" 5
5 Stice, Jessica SO Rockridge 27' 5.5" 4
6 Wiley, Lexi JR Cambridge 24' 9.0" 3
7 Salmon, Emily SO Rockridge 24' 6.0" 2

Women's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daggett, Theo SR Orion 64' 1.0" 2
2 Hinerichsen, Chloe SR Cambridge 60' 1.0" 1
3 Wexell, Emilyann SO Galva 58' 9.0"
4 Beil, Shelby JR Abingdon-Avon 58' 5.0"
5 Michael, Ava JR Cambridge 48' 0.0"
6 Ewing, Jordyn SO Rockridge 39' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stice, Jessica SO Rockridge 88' 8.0" 10
2 Salmon, Emily SO Rockridge 87' 9.0" 8
3 Wiley, Lexi JR Cambridge 77' 7.0" 6
4 Ginther, Taylor JR Abingdon-Avon 70' 9.0" 5
5 Finley, Samantha FR Rockridge 68' 11.0" 4
6 Wilson, Amanda JR Cambridge 67' 3.0" 3
7 Schmidt, Samantha SR Galva 51' 7.0"