Elmwood/Brimfield Trojan Invite

Scores:
Men's Score
Elmwood107.5
Tremont99.5
Wethersfield77
Eureka73
Princeville68
Illini Bluffs66
ROWVA25
Peoria Heights8
 
Women's Score
Eureka178
Elmwood113
ROWVA84
Peoria Heights57
Princeville49
Illini Bluffs39

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Elias, Bryce JR Wethersfield 11.74 6
2 Benson, Tyler JR ROWVA 12.69
3 Calhoun, Caleb SO Elmwood 12.71
4 Mahan, Gabe FR Illini Bluffs 12.72
5 Adlington, Michael JR Elmwood 12.76
6 Piper, Zack SO Peoria Heights 12.92
7 Lee, Wyatt SO ROWVA 13.34
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedden, Scott SR Princeville 11.46 10
2 Hill, Michael SO Illini Bluffs 11.71 8
3 Martin, Peyton SO Princeville 11.76 4
4 Tippett, Justin SR Tremont 12.01 2
5 Lehman, Mayson JR Eureka 12.29 1
6 Getz, Trevor SO Eureka 12.48
7 VanOpdorp, Zac SO Wethersfield 12.71
8 Rice, Timothy SO Tremont 12.86

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Michael SO Illini Bluffs 24.81 1
2 Wockley, Joel SO Tremont 25.84
3 Simpson, Tristan SO Elmwood 25.93
4 Lane, John JR ROWVA 27.04
5 Piper, Zack SO Peoria Heights 27.33
6 Lee, Wyatt SO ROWVA 27.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedden, Scott SR Princeville 23.72 10
2 Polhemus, Colton SO Tremont 23.87 8
3 Elias, Bryce JR Wethersfield 24.30 6
4 Martin, Peyton SO Princeville 24.37 4
5 Davis, Kyle SR Wethersfield 24.72 2
6 Lehman, Mayson JR Eureka 26.22
7 Schwind, Jason SO Eureka 26.39

Men's 400m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gorham, Colton SR Elmwood 1:00.57
2 LaGrow, Colton JR ROWVA 1:01.40
3 Peters, Nate JR ROWVA 1:02.94
4 Duhs, Denver SR Illini Bluffs 1:03.79
5 Woertz, Leighton FR Wethersfield 1:07.34
6 Rampey, Caleb FR Peoria Heights 1:10.85
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedden, Scott SR Princeville 53.31 10
2 Martin, Peyton SO Princeville 54.16 8
3 Rumbold, Isaiah SR Tremont 54.79 6
4 Ponce, Bryan SO Wethersfield 55.93 4
5 Barnewolt, Kelby SR Elmwood 56.49 2
6 Danner, Jacob SO Tremont 58.68 1
7 Ogg, Zach FR Eureka 59.30
8 Ludeman, Gavin SO Eureka 1:00.18

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Feucht, Will JR Princeville 2:14.92 1
2 Creek, Lucas FR Illini Bluffs 2:19.86
3 Lopez, Alex SR Princeville 2:38.76
4 Rampey, Caleb FR Peoria Heights 2:46.40
5 Robinson, Isaac FR ROWVA 2:49.52
6 Mosley, Cody FR Wethersfield 2:52.73
7 Clark, Layne FR ROWVA 2:53.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Petro, Dalton SO Tremont 2:06.89 10
2 Hoffmann, Cooper JR Elmwood 2:07.60 8
3 Dunkel, Trevor JR Elmwood 2:08.07 6
4 Schwenk, Caleb JR Tremont 2:12.08 4
5 Stark, Ryan SR Illini Bluffs 2:12.29 2
6 Johnson, Kyle SO Eureka 2:17.96
7 Heinold, Alex SO Eureka 2:21.20
8 Maribal, Brandon JR Peoria Heights 2:21.72
9 Fisher, Joe JR Wethersfield 2:34.13

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunkel, Trevor JR Elmwood 4:40.06 10
2 McCoy, Derek SR Elmwood 4:49.52 8
3 Sumer, Leland FR Tremont 4:51.43 6
4 Peterson, Lorin FR ROWVA 4:54.86 4
5 Early, Austin FR Wethersfield 4:54.90 2
6 Stark, Ryan SR Illini Bluffs 5:03.24 1
7 Maribal, Brandon JR Peoria Heights 5:12.06
8 Shafer, Austin SO Tremont 5:27.44
9 Creek, Lucas FR Illini Bluffs 5:29.56
10 Mcfarlin, Don JR Eureka 5:33.17
11 Hilsabeck, Briar SO Princeville 5:34.44
12 Strawn, Ryan FR Eureka 5:39.77
13 Miller, Nick FR Princeville 5:39.77
14 Fisher, Joe JR Wethersfield 5:51.82
15 Selman, Bryce SO ROWVA 6:15.79

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hermann, Alex JR Elmwood 10:49.05 10
2 Early, Austin FR Wethersfield 11:00.88 8
3 Maribal, Brandon JR Peoria Heights 11:01.33 6
4 Lueschow, Drew SR Elmwood 11:33.56 4
5 Cutts, Nathan JR ROWVA 11:58.87 2
6 Miller, Nick FR Princeville 12:02.16 1
7 Strawn, Ryan FR Eureka 12:04.39
8 Hilsabeck, Briar SO Princeville 12:18.23
9 Kuberski , Dylan SR ROWVA 12:26.52
10 Donovan, Patrick SO Eureka 12:29.24
11 Charlet, Jared SO Wethersfield 12:52.48
12 Martin, Seb JR Tremont 13:17.17
13 Kaczmarek, Connor FR Illini Bluffs 13:18.82

Men's 110m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goss, Brett SR ROWVA 18.82 1
2 Naumann, Alex SO Elmwood 18.87
3 LaGrow, Colton JR ROWVA 20.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Golemon, Hayden SR Elmwood 16.36 10
2 Blakes, Emanuel JR Eureka 16.94 8
3 Stuber, Calvin SR Tremont 18.06 6
4 Johnson, Colton JR Eureka 18.31 4
5 Thole, Cody FR Princeville 18.45 2

Men's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Titus FR Tremont 45.93 1
2 Naumann, Alex SO Elmwood 50.13
3 Miller-Schipper, Caleb FR Wethersfield 1:01.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blakes, Emanuel JR Eureka 43.28 10
2 Golemon, Hayden SR Elmwood 43.62 8
3 Parkinson , Austin SR ROWVA 44.35 6
4 Thole, Cody FR Princeville 44.79 4
5 Stuber, Calvin SR Tremont 45.04 2
6 Peterson, Calvin FR ROWVA 47.11
7 Johnson, Colton JR Eureka 47.42

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duhs, Dalton SO Illini Bluffs 5' 9.0" 10
2 Ponce, Bryan SO Wethersfield 5' 7.0" 8
3 Lennington, Dakota SR Tremont 5' 5.0" 5
4 Thole, Cody FR Princeville 5' 5.0" 5
5 Johnson, Carter FR Princeville 5' 5.0" 2
6 Thompson, Titus FR Tremont 5' 1.0" 1
7 Howard, Sam FR ROWVA 5' 1.0"
8 Chaney, Collin SO Elmwood 4' 11.0"
9 Beck, Brayden SO Eureka 4' 11.0"
10 Danner, Miles JR Eureka 4' 11.0"
11 Vest, Blake SR Illini Bluffs 4' 9.0"
12 VanOpdorp, Zac SO Wethersfield -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Michael SO Illini Bluffs 19' 8.0" 10
2 Polhemus, Colton SO Tremont 18' 7.5" 8
3 Duhs, Dalton SO Illini Bluffs 18' 4.5" 6
4 Davis, Kyle SR Wethersfield 18' 0.0" 4
5 Samuels, Julian FR Wethersfield 16' 11.0" 2
6 Wockley, Joel SO Tremont 16' 2.0" 0.5
7 Naumann, Alex SO Elmwood 16' 2.0" 0.5
8 Lehman, Mayson JR Eureka 15' 11.0"
9 Dearing, Dean FR Princeville 15' 2.0"
10 Getz, Trevor SO Eureka 14' 11.0"
11 Lane, John JR ROWVA 14' 0.0"
12 Schutz, Dalien JR Elmwood 13' 7.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Michael SO Illini Bluffs 41' 10.0" 10
2 Garcia, Alex SR Wethersfield 35' 1.0" 8
3 Duhs, Dalton SO Illini Bluffs 32' 7.0" 6
4 Huggins, Jorden FR Wethersfield 27' 7.0" 4

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Evans, Preston JR Wethersfield 34' 8.0"
2 Spurgeon, Andrew SO Princeville 34' 4.0"
3 Larimore, Jeb JR Tremont 32' 10.0"
4 Welch, Sean JR ROWVA 30' 6.0"
5 Foster, Andy FR Wethersfield 30' 2.5"
6 Cain, D J FR ROWVA 29' 0.0"
7 Christianson, Stephen SO Princeville 28' 8.0"
8 Hosbrough, Tristan JR Peoria Heights 26' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harkness, Jackson SR Elmwood 56' 3.0" 10
2 Sheckler, Jackson JR Illini Bluffs 51' 2.5" 8
3 Brown, Derek JR Eureka 43' 8.5" 6
4 Hunziker, Chase JR Eureka 41' 0.0" 4
5 Delitt, David SR Peoria Heights 37' 0.0" 2
6 Class, Josh SR Tremont 36' 9.0" 1
7 Stark, Ryan SR Illini Bluffs 36' 4.5"
8 Tomlinson, Daniel SO Elmwood 33' 5.5"

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spurgeon, Andrew SO Princeville 96' 9.0"
2 Jenkin, Kirk SR Wethersfield 92' 8.0"
3 Benson, Jeremiah SO Princeville 81' 9.0"
4 Larimore, Jeb JR Tremont 80' 5.0"
5 Kness, Logan SR ROWVA 76' 11.0"
6 Thorne, Caleb SO ROWVA 70' 4.0"
7 Wagenbach, Zach SO Tremont 69' 4.0"
8 Hosbrough, Tristan JR Peoria Heights 61' 11.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harkness, Jackson SR Elmwood 159' 0.0" 10
2 Hunziker, Chase JR Eureka 140' 0.0" 8
3 Brown, Derek JR Eureka 129' 5.0" 6
4 Sheckler, Jackson JR Illini Bluffs 129' 4.0" 4
5 Tomlinson, Daniel SO Elmwood 120' 3.0" 2
6 Alepra, David JR Wethersfield 109' 7.0" 1
7 Delitt, David SR Peoria Heights 97' 1.0"
8 Dooley, Austin SR Illini Bluffs 82' 4.0"

Women's 100m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hicks, Seven FR Peoria Heights 12.57 10
2 Ledbetter, Annadoria JR ROWVA 13.84 8
3 McFall, Regan SR Elmwood 13.89 6
4 Bartholomew, Megan FR Peoria Heights 13.92 4
5 Hoffman, Emma FR Eureka 14.06 2
6 Sperry, Emily SO ROWVA 14.57 1
7 Meyer, Sumner FR Elmwood 14.79
8 Schwab, Addie JR Eureka 14.99

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartman, Cammi JR Eureka 29.61 1
2 Burwell, Eleanore SO Elmwood 30.28
3 Sturgis, Ciara FR Elmwood 31.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hicks, Seven FR Peoria Heights 26.34 10
2 Heffren, Courtney SO Eureka 26.56 8
3 Main, Taylor FR ROWVA 29.27 6
4 Goehl, Lacie JR ROWVA 29.36 4
5 Sargent, Jayden JR Peoria Heights 29.38 2

Women's 400m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pineda, Amy SO Eureka 1:03.39 10
2 Argo, Emma SO Eureka 1:06.18 8
3 Parkinson, Hannah SO ROWVA 1:07.90 6
4 Meyer, Natalie SO Elmwood 1:10.15 4
5 Burwell, Eleanore SO Elmwood 1:10.28 2
6 Hennenfent, Sarah SO ROWVA 1:16.06 1
7 Davis, Mikayla SO Peoria Heights 1:36.28
8 Heimer, Anglea SO Peoria Heights 1:47.49

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bardwell, Natalie JR Eureka 2:35.48 10
2 Dunkel, Julianna FR Elmwood 2:37.65 8
3 Rumbald, Sadie SO Elmwood 2:51.36 6
4 Rinkel, Valynn FR Princeville 2:54.00 4
5 Allen, Taylor SR Peoria Heights 3:06.27 2
6 Schabatka, Cynthia FR Illini Bluffs 3:07.99 1

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grober, Lexi SO Eureka 5:44.45 10
2 Sapp, Kaitlyn FR Eureka 6:07.86 8
3 Meyers, Kate FR Elmwood 6:09.51 6
4 McCauley, Emily JR Elmwood 6:13.53 4
5 Campagna, Kasey FR ROWVA 7:01.55 2
6 James, Sydeny SO Peoria Heights 8:58.06 1

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiegand, Tessa SO Eureka 13:14.27 10
2 Argo, Emma SO Eureka 13:14.63 8
3 Hilsabeck, Sorin FR Princeville 13:22.65 6
4 Perrow, Alexa SO Elmwood 13:29.23 4
5 Hartwig, Sydney FR Elmwood 14:26.11 2
6 Campagna, Kasey FR ROWVA 15:28.62 1

Women's 100m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Emily SO Princeville 17.13 10
2 Edelman, Tamra JR Eureka 17.64 8
3 Sajovec, Marisa FR Eureka 18.15 6
4 Sturgis, Ciara FR Elmwood 18.45 4
5 Palmer, Mackenzie FR Elmwood 19.33 2

Women's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edelman, Tamra JR Eureka 52.88 10
2 Green, Emily SO Princeville 52.89 8
3 Sajovec, Marisa FR Eureka 56.26 6
4 Treadway, Elizabeth FR Elmwood 59.93 4
5 Raistrick, Madison SO Peoria Heights 1:03.50 2
6 Tarrant, Madison FR Elmwood 1:07.47 1
7 Heimer, Bryanna FR Peoria Heights 1:16.77

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lehew, Zofia SO Elmwood 5' 1.0" 10
2 Mason, Natalie SR Eureka 4' 11.0" 8
3 Wiegand, Halle SR Eureka 4' 11.0" 6
4 Pollman, Peyton FR Illini Bluffs 4' 9.0" 4
5 Alvey, Hannah FR Illini Bluffs 4' 9.0" 2
6 Sturgis, Ciara FR Elmwood 4' 7.0" 1
7 Johnson, Amber SO ROWVA -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pollman, Peyton FR Illini Bluffs 15' 5.0" 10
2 Dillbeck, Kinze SR ROWVA 13' 8.0" 8
3 Sperry, Emily SO ROWVA 12' 11.5" 6
4 Sturgis, Ciara FR Elmwood 12' 8.0" 4
5 Snyder, Libby FR Princeville 12' 7.0" 2
6 Hoffman, Emma FR Eureka 11' 9.5" 1
7 Coats, Vicky SR Princeville 11' 1.0"
8 Tarrant, Madison FR Elmwood -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pollman, Peyton FR Illini Bluffs 32' 0.0" 10
2 Hartman, Cammi JR Eureka 29' 8.0" 8
3 Dillbeck, Kinze SR ROWVA 29' 6.5" 6
4 Green, Emily SO Princeville 28' 4.0" 4
5 Meiss, Natalie SO Eureka 26' 4.5" 2
6 Snyder, Libby FR Princeville 26' 1.0" 1
7 Treadway, Elizabeth FR Elmwood 25' 3.0"
8 Tarrant, Madison FR Elmwood 24' 8.0"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Treadway, Elizabeth FR Elmwood 29' 6.0" 6
2 Minton, Jayden FR Eureka 26' 6.0"
3 Daniels, Daeja SR Princeville 25' 8.0"
4 Minor, Taryn JR Peoria Heights 25' 1.5"
5 Hand, Rachel JR Illini Bluffs 24' 6.0"
6 Givens, Lindsey FR Princeville 21' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Little, Lexie SO ROWVA 32' 3.0" 10
2 Haffner, Katie FR Illini Bluffs 29' 10.5" 8
3 Roberts, Anna JR Elmwood 28' 8.0" 4
4 Rokey, Magdalene FR Eureka 28' 1.0" 2
5 Gibbons, Gracie FR ROWVA 27' 7.0" 1
6 Allen, Taylor SR Peoria Heights 24' 3.5"

Women's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ingersoll, Gwynne FR Elmwood 74' 4.0" 1
2 Minor, Taryn JR Peoria Heights 70' 0.0"
3 Givens, Lindsey FR Princeville 64' 9.0"
4 Goede, Darcy SO Eureka 63' 2.0"
5 Daniels, Daeja SR Princeville 47' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rokey, Magdalene FR Eureka 89' 7.0" 10
2 Stowe, Elizabeth SR ROWVA 87' 0.0" 8
3 Roberts, Anna JR Elmwood 86' 9.0" 6
4 Hand, Rachel JR Illini Bluffs 85' 10.0" 4
5 Evans, Taylor SR ROWVA 76' 5.0" 2
6 Alvey, Hannah FR Illini Bluffs 70' 0.0"