Lake Forest Boys Invitational

Scores:
Team Score
Zion-Benton139
Grayslake North97
Rockford East92
Lake Forest64
Larkin51
Northside College Prep37
Riverside-Brookfield33

Men's 100m Dash Fresh/Soph   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holmes, Reese SO Zion-Benton 12.03 6
2 Holmes, Ethan FR Riverside-Brookfield 12.23 2
3 Dishmon, Corey FR Riverside-Brookfield 12.77
4 Zaffaro, Tyler FR Lake Forest 13.22
5 Hansen, Tyler FR Lake Forest 13.55
6 Pettway, Jesse FR Chicago Quest 13.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Osaghae, Osazee SO Northside College Prep 11.28 10
2 Newell, Adrian SO Rockford East 11.98 8
3 Lake, Tayveon SO Rockford East 12.15 4
4 Chisum, Jordan FR Zion-Benton 12.35 1
5 Gregori, Josh SO Grayslake North 12.50
6 Jackson, Chris FR Northside College Prep 12.57
7 Palo, Tyler SO Grayslake North 12.71
8 Narvaez, Mark FR Larkin 13.76

Men's 100m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graves, Donnie SO Zion-Benton 11.72 1
2 Brown, Nick JR Northside College Prep 11.85
3 Black, Pierre SO Larkin 12.17
4 Donaire, Bryan FR Grayslake North 12.20
5 Rimer, David SO Grayslake North 12.26
6 Agbeo, Daniel JR Northside College Prep 13.23
7 Rosales, Andrew JR Chicago Quest 13.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cervanka, George JR Riverside-Brookfield 11.23 10
2 Horton, Tyvionne JR Rockford East 11.33 8
3 Sullivan, Brian SR Lake Forest 11.51 6
4 Hernandez, Elijah SR Larkin 11.61 4
5 Powell, Payton JR Zion-Benton 11.62 2
6 Hardy, Kedric JR Rockford East 12.22
7 Williams, Jhalen SR Riverside-Brookfield 13.27

Men's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cervanka, George JR Riverside-Brookfield 23.31 2
2 Lee, Jalan JR Zion-Benton 24.83
3 Foster, Tyonn FR Zion-Benton 24.98
4 Rosales, Andrew JR Chicago Quest 27.74
5 Norman, Derrick FR Chicago Quest 29.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 stallings, craig SR Rockford East 23.02 10
2 Gawenda, Griffin SR Grayslake North 23.09 8
3 Horton, Tyvionne JR Rockford East 23.21 6
4 Edwards, Landon JR Lake Forest 23.30 4
5 Lohoua, Guy JR Northside College Prep 23.36 1
6 Hernandez, Elijah SR Larkin 23.63
7 Pooler, Liam SR Lake Forest 23.73
8 Williams, Jhalen SR Riverside-Brookfield 27.60

Men's 200m Dash Fresh/Soph   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Chris FR Northside College Prep 25.60 2
2 McKenzie, Jialyn FR Larkin 27.54
3 Pettway, Jesse FR Chicago Quest 28.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Osaghae, Osazee SO Northside College Prep 23.08 10
2 Holmes, Reese SO Zion-Benton 24.87 8
3 Holmes, Ethan FR Riverside-Brookfield 24.99 6
4 Palo, Tyler SO Grayslake North 25.03 4
5 Chisum, Jordan FR Zion-Benton 25.77 1
6 Chamberlain, Zach FR Grayslake North 25.82
7 Lake, Tayveon SO Rockford East 26.77

Men's 400m Dash Fresh/Soph   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boulanger, Cameron FR Northside College Prep 1:02.24 1
2 Osei-Akoto, Danis JR Chicago Quest 1:07.08
3 Fitzgerald, Tristan SO Zion-Benton 1:08.67
4 Bah, Sidy JR Chicago Quest 1:17.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flint-Hicks, Amarioyon SO Rockford East 56.28 10
2 Phalen, Jonathan SO Lake Forest 56.51 8
3 olofson, carson SO Rockford East 56.62 6
4 Doherty, Chris FR Riverside-Brookfield 1:00.56 4
5 Broege, Nick FR Grayslake North 1:00.67 2
6 Najarro, Jeronimo FR Northside College Prep 1:02.36
7 Silk, Nick FR Grayslake North 1:02.96
8 Carmona, Raz SO Riverside-Brookfield 1:04.74

Men's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Brien, Connor JR Riverside-Brookfield 59.37 1
2 Rappaport, Asher JR Northside College Prep 1:02.67
3 Sotomayor, Mason JR Northside College Prep 1:04.77
4 Norman, Derrick FR Chicago Quest 1:07.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Creamer, Tyler SO Zion-Benton 52.55 10
2 Winternheimer, Ethan JR Rockford East 53.09 8
3 Stickler, Grant SO Lake Forest 53.70 6
4 Guo, Jacky FR Grayslake North 55.27 4
5 Williams, Logan SO Grayslake North 56.15 2
6 Williams, Jhalen SR Riverside-Brookfield 1:00.20

Men's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berge, Luke SR Rockford East 2:12.94
2 Krieg, Eric JR Lake Forest 2:19.76
3 Nuechterlein, Cody JR Grayslake North 2:25.47
4 Hunt, Justin SR Grayslake North 2:40.65
5 Butcher, Angelo FR Larkin 2:46.07
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mosley, Thomas SR Zion-Benton 1:57.54 10
2 Van Barriger, Jordan SR Rockford East 2:01.84 8
3 Najman, Etienne SR Lake Forest 2:05.88 6
4 Nunez, Mateo SR Riverside-Brookfield 2:10.21 4
5 Guthmann, Charlie JR Northside College Prep 2:11.04 2
6 Luell, Collin JR Zion-Benton 2:12.60 1

Men's 800m Run Fresh/Soph   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Carson FR Lake Forest 2:24.24 1
2 Facio Guzman, Alan FR Larkin 2:26.97
3 Carden, Garrett SO Lake Forest 2:27.47
4 Kagay, Alex FR Grayslake North 2:27.62
5 Conceicao, Marcus SO Grayslake North 2:33.54
6 Acosta, Jaime-Enrique FR Zion-Benton 2:35.69
7 Ivy II, Michael SR Chicago Quest 3:05.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Magno, Chris SO Riverside-Brookfield 2:15.27 10
2 Villagomez, Jair FR Larkin 2:17.82 8
3 Zinke, Marcus FR Northside College Prep 2:18.06 6
4 Kim, John SO Northside College Prep 2:18.30 4
5 Curtis, Leonard FR Rockford East 2:20.62 2
6 Aguirre, Nick FR Riverside-Brookfield 2:43.73

Men's 1600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Riss, Connor SO Grayslake North 4:39.18 10
2 Sagan, Jack JR Riverside-Brookfield 4:40.76 8
3 friske, noah SO Rockford East 4:41.29 6
4 Yosowitz, Jacob JR Northside College Prep 4:46.59 4
5 Najman, Etienne SR Lake Forest 4:48.55 2
6 Rosa, Ben FR Lake Forest 4:51.34 1
7 Mascorro, Frederick SR Zion-Benton 4:58.78
8 Nunez, Mateo SR Riverside-Brookfield 5:09.24
9 Detweiler, Cam SR Grayslake North 5:10.66
10 Soto, Sergio SR Northside College Prep 5:11.79
11 Bathje, Cole JR Rockford East 5:37.54
12 Guerrero, Chris SR Larkin 6:02.84
13 Ferral, Carlos JR Larkin 6:26.35

Men's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Luell, Collin JR Zion-Benton 9:41.25 10
2 Schmitt, Nathan FR Lake Forest 9:57.58 8
3 friske, noah SO Rockford East 10:04.68 6
4 Detweiler, Cam SR Grayslake North 10:42.50 4
5 Fietsam, Elijah SO Lake Forest 10:49.19 2
6 Jones, Evan SR Riverside-Brookfield 10:54.54 1
7 Hertogs, RJ SR Riverside-Brookfield 11:10.50
8 Garcia, Alexander JR Zion-Benton 11:26.29
9 Woloszyn, Jacob JR Rockford East 11:37.93
10 Guerrero, Chris SR Larkin 12:44.08
11 Ferral, Carlos JR Larkin 12:46.14

Men's 110m Hurdles Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landmesser, Ralf FR Grayslake North 18.86 10
2 Sarno, Elliott SO Lake Forest 21.92 8

Men's 110m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitaker, Max SR Larkin 17.73 4
2 Redding, Lucas FR Lake Forest 19.66
3 Dwyer, Matt JR Riverside-Brookfield 22.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gawenda, Griffin SR Grayslake North 15.57 10
2 Stubbs, Jahari SO Larkin 16.39 8
3 Borgwardt, Josh SR Northside College Prep 17.35 6
4 Scott, Tyjaun SO Lake Forest 18.33 2
5 Decker, Elias JR Northside College Prep 18.40 1

Men's 300m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Banks, Zylik JR Rockford East 48.40
2 Dwyer, Matt JR Riverside-Brookfield 55.39
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rivers, Avante SR Rockford East 44.61 10
2 Geiman, Tyler JR Zion-Benton 45.50 8
3 Redding, Lucas FR Lake Forest 45.52 6
4 Stubbs, Jahari SO Larkin 45.59 4
5 Borgwardt, Josh SR Northside College Prep 45.80 2
6 Decker, Elias JR Northside College Prep 47.54 1
7 Jacob, William SR Lake Forest 50.84

Men's 300m Hurdles Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dishmon, Corey FR Riverside-Brookfield 49.93 10
2 Zhao, Kamrin SO Zion-Benton 50.14 8
3 Landmesser, Ralf FR Grayslake North 52.19 6
4 Sarno, Elliott SO Lake Forest 53.14 4
5 Judd, Alexander FR Zion-Benton 56.65 2

Men's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moran, Alex SR Grayslake North 6' 5.0" 10
2 Edwards, Landon JR Lake Forest 6' 2.0" 8
3 Sawyer, Cortez JR Zion-Benton 6' 2.0" 6
4 Ransom, Ryan SO Lake Forest 5' 6.0" 4
5 Lohoua, Guy JR Northside College Prep 5' 2.0" 2
6 Banks, Zylik JR Rockford East 5' 2.0" 1
7 Aladesuru, Josh JR Northside College Prep 5' 0.0"
8 Geiman, Tyler JR Zion-Benton -

Men's High Jump Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kenebrew, Brian FR Grayslake North 5' 2.0" 10
2 Jackson, Chris FR Northside College Prep 5' 0.0" 8
3 Ulrich, Marcus SO Lake Forest 5' 0.0" 6
4 Donald, Kaydon SO Larkin 5' 0.0" 4
5 Chandwani, Eshan SO Lake Forest 4' 10.0" 2
6 Nasher, Yousif JR Rockford East -

Men's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oakley, Spencer SR Lake Forest 11' 0.0" 10
2 Flynn, Bennet SO Lake Forest 10' 0.0" 8
3 Bauman, William JR Grayslake North 9' 6.0" 6
4 Zell, Trevor JR Grayslake North 7' 6.0" 4

Men's Pole Vault Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dishmon, Corey FR Riverside-Brookfield 8' 0.0" 10
2 Rubin, Emmet SO Lake Forest 7' 0.0" 7
3 Diaz, Santana FR Riverside-Brookfield 7' 0.0" 7

Men's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pooler, Liam SR Lake Forest 20' 8.25" 10
2 Duty, Jalen SR Zion-Benton 20' 6.5" 8
3 Gawenda, Griffin SR Grayslake North 20' 4.0" 6
4 Sawyer, Cortez JR Zion-Benton 19' 7.5" 3
5 Scott, Tyjaun SO Lake Forest 19' 7.5" 3
6 McKinney, Isaiag JR Rockford East 18' 9.25" 1
7 Morales, Jason SR Larkin 17' 6.0"
8 Abushamaa, Adam JR Grayslake North 16' 5.2"

Men's Long Jump Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Chris FR Northside College Prep 19' 5.5" 10
2 Crawford, Jerome SO Zion-Benton 17' 8.75" 8
3 Kenebrew, Brian FR Grayslake North 17' 3.5" 6
4 Ulrich, Marcus SO Lake Forest 17' 0.0" 4
5 Chamberlain, Zach FR Grayslake North 16' 6.5" 2
6 Sarno, Elliott SO Lake Forest 16' 1.75" 1
7 Golden-Garcia, Romero SO Larkin 14' 10.0"
8 Diaz, Santana FR Riverside-Brookfield 14' 4.0"
9 Thomas, Deion FR Zion-Benton 13' 6.0"

Men's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gawenda, Griffin SR Grayslake North 42' 2.0" 10
2 Edwards, Landon JR Lake Forest 41' 2.0" 8
3 Geiman, Tyler JR Zion-Benton 40' 11.75" 6
4 Sawyer, Cortez JR Zion-Benton 40' 1.75" 4
5 Scott, Tyjaun SO Lake Forest 38' 6.5" 2
6 Borgwardt, Josh SR Northside College Prep 36' 6.25" 1
7 Banks, Zylik JR Rockford East 36' 0.0"
8 Zell, Trevor JR Grayslake North 33' 6.5"
9 Banas, Brandon SR Northside College Prep 33' 2.0"

Men's Triple Jump Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crawford, Jerome SO Zion-Benton 36' 6.0" 10
2 Nasher, Yousif JR Rockford East 33' 8.5" 8
3 Sarno, Elliott SO Lake Forest 33' 6.75" 6
4 Conceicao, Marcus SO Grayslake North 32' 4.25" 4
5 Chamberlain, Zach FR Grayslake North 32' 2.0" 2
6 Golden-Garcia, Romero SO Larkin 30' 11.0" 1
7 Lewis, Andrew SO Lake Forest 29' 10.0"

Men's Shot Put Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rios, Isai SO Larkin 39' 0.5" 10
2 Bauis, Jason JR Rockford East 35' 10.5" 8
3 Vasquez, Nathan SO Grayslake North 30' 1.0" 6
4 Alcazar, Oscar SO Larkin 30' 0.5" 4
5 Mendez, Marco SO Riverside-Brookfield 28' 1.0" 2
6 Park, Michael SO Lake Forest 27' 10.5" 1
7 Villalba, Gil FR Grayslake North 26' 11.5"
8 Diaz, Josh FR Riverside-Brookfield 25' 10.0"

Men's Shot Put Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibson, Jamir JR Zion-Benton 54' 4.0" 10
2 Bernstein, Ryan JR Grayslake North 44' 0.5" 8
3 Gardner, Matthew JR Northside College Prep 40' 1.5" 6
4 Owens, Zion SR Zion-Benton 39' 6.0" 4
5 Kosova, Matthew SR Northside College Prep 37' 0.0" 2
6 Wilbur, Clayton JR Lake Forest 34' 4.0" 1
7 Keeling, Seth JR Riverside-Brookfield 32' 8.0"
8 Dorantes, Darian JR Riverside-Brookfield 30' 3.0"
9 Dinter, Adrian SR Lake Forest 30' 0.5"
10 Flores, Carlos JR Larkin 27' 5.5"
11 Bolman, Brad SR Grayslake North 25' 5.0"
12 Feliciano, Giovanni JR Larkin 22' 1.5"

Men's Discus Throw Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibson, Jamir JR Zion-Benton 160' 8.0" 10
2 Owens, Zion SR Zion-Benton 124' 0.0" 8
3 Bauman, William JR Grayslake North 107' 0.0" 6
4 Bernstein, Ryan JR Grayslake North 103' 2.0" 4
5 Dinter, Adrian SR Lake Forest 97' 5.0" 2
6 Dorantes, Darian JR Riverside-Brookfield 97' 1.0" 1
7 Keeling, Seth JR Riverside-Brookfield 89' 4.0"
8 Kosova, Matthew SR Northside College Prep 88' 5.0"
9 Gardner, Matthew JR Northside College Prep 73' 8.0"
10 Wilbur, Clayton JR Lake Forest 69' 6.0"
11 Villagomez, Antoni SO Larkin 66' 5.0"
12 Flores, Carlos JR Larkin 60' 4.0"

Men's Discus Throw Fresh/Soph   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bauis, Jason JR Rockford East 104' 9.0" 10
2 Rios, Isai SO Larkin 92' 5.0" 8
3 Villalba, Gil FR Grayslake North 90' 10.0" 6
4 Mendez, Marco SO Riverside-Brookfield 90' 2.5" 4
5 Diaz, Josh FR Riverside-Brookfield 76' 10.0" 2
6 Park, Michael SO Lake Forest 75' 11.0" 1
7 Alcazar, Oscar SO Larkin 68' 10.0"
8 Goebel, Jacob SO Lake Forest 57' 8.0"
9 Vasquez, Nathan SO Grayslake North -