Platteville Invitational Relays

Men's 3200m Run Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hatfield, Dustin SR River Valley 9:59.17 5
2 Evenstad, Tanner JR Darlington 10:29.01 4
3 King, Paul JR Darlington 10:31.56 4
4 Genthe, Austin SR River Valley 10:37.33 5
5 Sonsalla, Alex SO Platteville 10:54.24 3
6 Lobdell, Kade SR Lena-Winslow 11:11.77 2.5
7 Mickelson, Sam SO Galena 11:15.05 1
8 Morley, Weston JR Cuba City 11:19.93 0.5
9 Bandara, Tikiri JR Platteville JV 11:20.41 1.5
10 Johnson, Lucas SO Platteville 11:22.20 3
11 Graney, Tyler SR Lancaster 11:23.48 2
12 Bauer, Nelson FR Potosi 11:46.70
13 Doyle, Austin JR Lancaster 12:04.10 2
14 Dominguez, Luis FR Lena-Winslow 12:14.50 2.5
15 LaHaie, Tyler SO Platteville JV 12:20.66 1.5
16 Reese, Parker SO Galena 12:33.39 1
17 Bousley, Preston JR Cuba City 12:34.71 0.5
18 Mckillip, Andrew SO Potosi 13:26.56
19 Cooley, Blake SO Potosi JV 13:49.80
20 Schmitt, Nathaniel JR Potosi JV 14:05.69

Men's 4 x 100m Relay Throwers   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Belmont A , ,
,
1:10.00
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Darlington A Connor McGowan, Tyler Mosley,
Matthew Douglas, Josh Weaver
1:11.00
2 Platteville A Caleb Lueder, Ian Carter,
Austin Jentz, Quinn Kafer
1:12.00

Men's 800m Sprint Medley   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 River Ridge A Shane West, Will Esser,
Riley Bloom, Isaac White
1:48.76 3
2 Lancaster JV A Everett LaBudda, Mason Crooks,
Jacob Stelpflug, Aaron Murphy
1:49.59
3 River Valley JV A Dayton Fingerhut, Will Bergman,
Shane Liegel, Dylan Thielman
1:51.36
4 River Ridge JV A James Breuer, Camron Mish,
Josh Remis, Brett Breuer
2:06.68
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lena-Winslow JV A Sean Ormiston, Isaiah Bruce,
Bobby Brown, Luis Dominguez
1:45.46
2 Galena A Joshua Olmstead, Wyatt Potter,
D'Antae Jee, Brennen Smith
1:49.88 2
3 Platteville JV A Tyler McClain, Max Allion,
Grant Digman, Miles Steckling
1:55.07
4 Lancaster A Tyson Kelz, Tony Pozorski,
Harrison Stone, Austin Lucey
1:55.28 1
5 Potosi A Jeffrey Jacobson, Tyler Thingvold,
Evan Bloyer, Andrew Mckillip
1:55.41
6 Galena JV A Fernando Garcia, Victor Trujillo,
David Garcia, Anthony Portilla
2:01.72
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lena-Winslow A Ty Chrisman, Gaige Schwartz,
Bailey Litow, Rahveon Valentine
1:40.55 10
2 Platteville A AJ Barner, Mike Mussara,
Tyler Moss, Logan Henry
1:42.75 8
3 Cuba City A Kordell Stillmunkes, D'Angelo Robinson,
Anthony Zilliox, Paul Burrows
1:44.09 6
4 Darlington A Jared Meister, Blake Whalen,
Curtis Blosch, Tucker Lange
1:44.68 5
5 River Valley A Mason Hein, Dylan Hahn,
Kyle Thomas, Jack Kannenberg
1:45.48 4
6 Cassville A Parker Johll, Dylan Duvall,
Colten Whipkey, Skyler Bartels
2:05.68

Men's 1,600m Distance Medley   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Lena-Winslow JV 4:28.81
2 , SR Darlington JV 4:30.60
3 , SR Galena JV 4:35.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Galena 4:11.55 4
2 , SR River Ridge 4:17.50 3
3 , SR Potosi 4:20.64 1
4 , SR Cuba City 4:21.86
5 , SR Platteville JV 4:22.11
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Platteville 3:45.87 10
2 , SR Darlington 3:47.83 8
3 , SR Lancaster 3:49.92 6
4 , SR River Valley 3:59.76 5
5 , SR Belmont 4:19.37 2
6 , SR Lena-Winslow -

Men's High Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wagner, Mitchell SR Darlington 6' 0.0" 5
2 White, Isaac JR River Ridge 5' 10.0" 2
3 Kafer, Quinn SO Platteville 5' 8.0" 3.16
4 Evenstad, Tanner JR Darlington 5' 8.0" 5
5 Sutter, Christian JR Lena-Winslow 5' 6.0" 3.16
6 Lueder, Caleb JR Platteville JV 5' 6.0" 3.16
7 Marshall, Jacob SR Cuba City 5' 4.0" 1.5
8 Brown, Bobby SO Lena-Winslow 5' 4.0" 3.16
9 Jentz, Austin FR Platteville JV 5' 4.0" 3.16
10 Erschen, Connor FR Cuba City 5' 2.0" 1.5
11 Schambow, Brock SO Platteville 5' 2.0" 3.16
12 Crubel, Cole FR River Ridge 4' 10.0" 2
13 Stangl, Isaac FR Galena -
14 Stephanopolos, Damian FR Galena -
15 Sosa, Carlos JR Cuba City JV -
16 Robinson, D'Angelo FR Cuba City JV -

Men's Pole Vault Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blosch, Curtis JR Darlington 11' 0.0" 5
2 Shelliam, Martin SO Cuba City 10' 6.0" 4
3 Ubersox, Kolbe SO Darlington 10' 0.0" 5
4 Lenzendorf, Caleb SO River Ridge 10' 0.0" 2.75
5 Gillen, Chris SO Platteville 9' 6.0" 2.75
6 Tashner, Gabe SO Platteville JV 9' 6.0" 2
7 Polzin, Kaleb JR Cuba City 9' 6.0" 4
8 Wernimont, Calvin SO Platteville 9' 0.0" 2.75
9 Prete, Joshua JR Cuba City JV 8' 6.0"
10 Bloom, Ty JR River Ridge 8' 6.0" 2.75
11 Haas, Patrick JR Platteville JV 8' 0.0" 2
12 Sigwarth, Luke FR Platteville JV #2 7' 6.0"
13 Serkies, Jackson FR Platteville JV #2 -

Men's Long Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blevins, Donovan JR Platteville 17' 8.0" 5
2 Steckling, Miles FR Platteville 17' 7.5" 5
3 Murphy, Aaron FR Lancaster 17' 0.5" 4
4 Wein, Austin SO Platteville JV 17' 0.0" 3
5 Blosch, Kameron JR Darlington 16' 10.0" 1
6 Ormiston, Sean FR Lena-Winslow 16' 6.5" 1.5
7 Reuter, Mason SO Cuba City 16' 6.0" 2.5
8 Schoenhardt, Christian FR Galena 16' 2.0" 2
9 Murphy, Jonathon SR Lancaster 16' 0.0" 4
10 Carey, Jacob FR Cuba City 15' 11.0" 2.5
11 Barner, AJ SO Platteville JV 15' 9.0" 3
12 Smith, Brennen FR Galena 15' 5.5" 2
13 Barrita, Bryan FR River Ridge 14' 11.5" 0.5
14 Chitwood, Carter SO Platteville JV #2 14' 9.5"
15 Brown, Bobby SO Lena-Winslow 14' 9.0" 1.5
16 Thingvold, Tyler FR Potosi 14' 8.0"
17 Breuer, Brett JR River Ridge 14' 2.5" 0.5
18 Noll, Jackson FR Cuba City JV 14' 1.0"
19 Evenstad, Carson SO Darlington 13' 9.5" 1
20 Sargent, Aiden FR Platteville JV #2 12' 5.5"
21 Rassmussen, Axl JR River Ridge JV 12' 0.0"
22 Johnson, Troy SO Belmont 11' 8.0"
23 Gilberston, Tristen FR Belmont 11' 3.0"
24 Breuer, James SO River Ridge JV 11' 0.5"

Men's Triple Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wagner, Mitchell SR Darlington 37' 6.5" 5
2 Barth, Braydon JR Cuba City 36' 6.0" 4
3 Kafer, Quinn SO Platteville JV 36' 4.5" 2.5
4 Hein, Mason SO River Valley 35' 5.75" 2
5 Moss, Tyler SO Platteville 35' 2.0" 3
6 Schambow, Brock SO Platteville 35' 0.0" 3
7 Marshall, Jacob SR Cuba City 34' 9.0" 4
8 Leamon, Bailey FR Lena-Winslow 34' 7.0" 1.5
9 Rielly, Grady JR Darlington 34' 7.0" 5
10 Fransen, Brock SR Lena-Winslow 34' 5.0" 1.5
11 Potter, Wyatt SO Galena 34' 3.75" 1
12 Chitwood, Carter SO Platteville JV 33' 9.25" 2.5
13 Liegel, Shane SO River Valley 33' 8.5" 2
14 Weber, Andrew SO Belmont 32' 8.0"
15 Trautsch, Ivan JR River Ridge 32' 7.75" 0.5
16 Lucey, Austin SR Lancaster 32' 4.5"
17 Durns, Shane JR River Ridge 30' 4.5" 0.5
18 Schoenhardt, Christian FR Galena 30' 0.5" 1
19 Gilberston, Tristen FR Belmont 27' 2.5"
20 Stelpflug, Jacob FR Lancaster 26' 0.0"

Men's Shot Put Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Austin SR Belmont 30' 8.5" 2.5
2 Jacobson, Jeffrey FR Potosi 28' 7.5"
3 Schultz, Evan SO Cuba City JV 28' 4.5"
4 Schuetz, Joshua SO Darlington JV 26' 11.5"
5 Cowley, Kaidon JR River Valley 26' 9.0"
6 Wilson, Ben JR Platteville JV #2 26' 6.5"
7 Ziegler, Dakota FR River Valley JV 25' 8.5"
8 Collins, Quinn SO Platteville 25' 8.0"
9 Stingley, Josh FR River Valley JV 24' 0.0"
10 Kieckhafer, Josh FR Platteville 23' 10.0"
11 Serkies, Jackson FR Platteville JV #2 20' 9.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murphy, Logan SO Cuba City JV 37' 0.5"
2 Johll, Parker JR Cassville 33' 3.0"
3 Thoma, Gavin SO Cassville 31' 7.5"
4 Mish, Camron JR River Ridge JV 30' 8.5"
5 Wieseler, Nate SO Potosi 30' 6.0"
6 Laufenberg, Blake FR River Ridge JV 29' 8.0"
7 Trujillo, Mario FR Darlington JV 28' 5.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schaal, Nick JR Cuba City 41' 2.0" 1.5
2 Turner , Ryan SO Galena 38' 7.0" 3
3 Allen, Justin SR Lancaster 38' 5.5" 4
4 Oyen, Tanner SO Lancaster JV 37' 6.0" 0.5
5 Mosley, Tyler JR Darlington 37' 6.0"
6 McCarthy, Aaron SR Cuba City 36' 3.0" 1.5
7 Durns, Shane JR River Ridge 34' 10.0" 1
8 Withey, Ben SO Lancaster JV 34' 9.0" 0.5
9 Bredeson, Leif FR Darlington 32' 5.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedig, Jacob JR Belmont 49' 1.5" 2.5
2 Erb, Jared SR River Valley 44' 8.5"
3 Bruce, Isaiah FR Lena-Winslow 44' 4.5" 5
4 Gardner, Dalton JR Lancaster 43' 8.5" 4
5 Sinagra, Brandon SR Galena 42' 10.0" 3
6 Broge, Kenny JR Lena-Winslow 40' 10.5" 5
7 Maring, Bryan SR River Ridge 40' 7.5" 1
8 Lueder, Caleb JR Platteville 39' 5.0" 2
9 Jentz, Austin FR Platteville 38' 11.5" 2

Men's Shot Put Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guerin, Ben SO Cuba City 18' 7.0"

Men's Discus Throw Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Austin SR Belmont 75' 7.0" 2
2 Cowley, Kaidon JR River Valley JV 72' 1.0"
3 Pojar, Dalton SO Cassville 71' 9.0"
4 Utrera, Felipe SO Cuba City JV 71' 6.0"
5 Collins, Quinn SO Platteville JV 71' 1.0"
6 Mckillip, Andrew SO Potosi 70' 2.0"
7 Gift, Ethan FR Lena-Winslow 69' 4.0"
8 Hale, Tyler JR Lancaster JV 66' 5.0"
9 Laufenberg, Blake FR River Ridge JV 63' 11.0"
10 Thoma, Gavin SO Cassville 63' 10.0"
11 Kiekhafer, Josh FR Platteville JV 55' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anger, Alex FR Galena 107' 5.0" 3
2 Hahn, Dylan SO River Valley JV 101' 6.0"
3 Stauffacher, Ross FR Darlington JV 97' 10.0"
4 Liegel, Shane SO River Valley 97' 8.0" 0.5
5 Schaal, Nick JR Cuba City 95' 6.0" 1
6 Murphy, Logan SO Cuba City JV 93' 1.0"
7 Weaver, Josh SR Darlington 87' 0.0" 2.5
8 Riechers, Jacob JR Darlington JV 85' 0.0"
9 Mish, Camron JR River Ridge JV 80' 0.0"
10 Wieseler, Nate SO Potosi 68' 3.0"
11 Recker, Joe SO Lancaster JV 68' 2.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedig, Jacob JR Belmont 132' 5.0" 2
2 McGowan, Connor JR Darlington 127' 1.0" 2.5
3 Lueder, Caleb JR Platteville 126' 0.0" 5
4 Sinagra, Brandon SR Galena 124' 1.0" 3
5 Jentz, Austin FR Platteville 120' 4.0" 5
6 Gardner, Dalton JR Lancaster 119' 4.0" 4
7 Allen, Justin SR Lancaster 113' 5.0" 4
8 Broge, Kenny JR Lena-Winslow 108' 10.0"
9 Maring, Bryan SR River Ridge 105' 9.0" 1.5
10 McCarthy, Aaron SR Cuba City 103' 0.0" 1
11 Erb, Jared SR River Valley 99' 4.0" 0.5
12 Durns, Shane JR River Ridge 97' 8.0" 1.5

Women's 3200m Run Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schilling, Paige SR Darlington 12:25.98 5
2 Cohen, Hanna SO Lancaster 12:49.40 4
3 Komprood, Reghan JR Darlington 13:16.29 5
4 Kettler, Cori SO Platteville 13:38.44 3
5 Jentz, Courtney JR Platteville 14:18.50 3
6 Reuter, Cora FR Lancaster 14:59.16 4
7 Brandt, Madeline FR Cuba City 16:03.65 2
8 Holder, Adelle FR Platteville JV 16:15.34 2.5
9 Timlin, MacKenzie JR Platteville JV 17:22.34 2.5
10 Austin, Maxine SO Cuba City 17:45.57 2

Women's 1,600m Distance Medley   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Belmont 5:09.19 2
2 , SR Platteville JV 5:46.03
3 , SR Platteville JV #2 5:55.77
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR River Ridge 4:55.78 4
2 , SR Darlington JV 5:28.57
3 , SR Cassville 5:54.95
4 , SR River Valley JV 5:57.41
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 , SR Darlington 4:44.79 10
2 , SR Lancaster 4:47.28 8
3 , SR Cuba City 4:47.45 6
4 , SR Platteville 4:52.54 5
5 , SR Potosi 4:58.57 3
6 , SR River Valley 5:22.47 1

Women's High Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rooney, Makayla FR Platteville 5' 3.0" 5
2 Digman, Skye JR Platteville JV 4' 10.0" 3
3 Splinter, Maizee SR Cuba City 4' 10.0" 4
4 Misky, Elizabeth SO Cuba City 4' 8.0" 4
5 Langmeier, Taylor SO River Ridge 4' 6.0" 2.5
6 Haag, Lizzy FR Belmont 4' 6.0" 2
7 Langmeier, Sara FR Platteville 4' 4.0" 5
8 Mathias, Kathleen SO Darlington 4' 4.0" 1.5
9 Loeffelholz, McKayla JR Platteville JV 4' 4.0" 3
10 DeVoss, Katie SO River Ridge 4' 4.0" 2.5
11 Rankin, Taryn SR Darlington 4' 2.0" 1.5
12 Vogt, Grace FR Cassville 4' 2.0" 1
13 Dressler, Jordan JR Cassville 4' 2.0" 1
14 Carroll, Izzy FR Platteville JV #2 4' 2.0"
15 Reuter, Taylor JR Belmont 4' 2.0" 2
16 Neis, Mercedes SO Cuba City JV 3' 10.0"
17 Goomey, Talitha JR Platteville JV #2 -

Women's Pole Vault Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weber, Hunter JR Darlington 9' 6.0"
2 Breuer, Rebecca SR River Ridge 8' 0.0" 5
3 White, Skylar FR River Ridge 8' 0.0" 5
4 Busch, Emilie JR Platteville 8' 0.0" 4
5 Hammermeister, Grace SR Platteville 7' 6.0" 4
6 Fowler, Mya FR Cuba City 6' 6.0"
7 Momot, Renee SO Platteville JV 6' 6.0"
8 Droessler, Clara FR Cuba City -
9 Soper, Natty FR Darlington -
10 Goomey, Talitha JR Platteville JV -

Women's Long Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaassen, Mykenzie JR Cuba City 15' 11.0" 5
2 Wagner, Devin SO Lancaster 15' 1.0" 4
3 Jandro, Karli SR River Ridge 14' 0.0" 2
4 Hoyer, Rebecca FR Platteville 13' 8.5" 3
5 Meyers, Kaylee SO Darlington 13' 2.5" 2.5
6 Crist, Maddie FR Darlington 13' 1.0" 2.5
7 Burkhard, Rachel SO Platteville JV 13' 0.5" 1.5
8 Pitzen, Kaylee SO Cuba City 13' 0.0" 5
9 Langmeier, Hannah JR Platteville 12' 11.0" 3
10 Klar, Eli SO Lancaster JV 12' 10.5"
11 Eastlick, Jalyn SO River Valley 12' 8.5" 1
12 Herrick, Rachael JR River Ridge 11' 10.0" 2
13 Walker, Elizabeth JR Lancaster 11' 8.0" 4
14 Foecking, Taylor JR Belmont 11' 7.0" 0.5
15 McElwee, Maci FR River Valley 11' 5.0" 1
16 Kasper, Katherine JR Platteville JV 11' 3.5" 1.5
17 Rucker, Trinity SR Belmont 11' 1.5" 0.5
18 Reynolds, Lydia FR Cassville 10' 4.0"
19 Gaber, Ellie FR Cuba City JV 10' 3.5"
20 Mulrooney, Kyleigh FR River Ridge JV 9' 11.5"
21 Schwab, Ambrielle SO Lancaster JV 8' 5.5"
22 Hyer, Cassidy FR Cassville 8' 4.5"

Women's Triple Jump Relay   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwingle, Sierra SR River Valley 28' 7.0" 1
2 Pitzen, Kaylee SO Cuba City 28' 4.0" 4
3 Fitzsimons, Sadie SR Darlington 28' 3.0" 3
4 Hoyer, Rebecca FR Platteville 28' 0.5" 5
5 Langmeier, Hannah JR Platteville 27' 5.5" 5
6 Herrick, Rachael JR River Ridge 27' 0.25" 2
7 Handel, Kennedy FR Lancaster 27' 0.0" 2.5
8 Sander, Sophia FR Cuba City 26' 9.0" 4
9 Breuer, Rebecca SR River Ridge JV 26' 0.75" 1.5
10 Haack, Maddy SR Lancaster 26' 0.25" 2.5
11 Schwartz, Lizzie FR Darlington 25' 8.0" 3
12 Langmeier, Taylor SO River Ridge JV 25' 7.5" 1.5
13 Loeffelholz, McKayla JR Platteville JV 25' 6.5" 0.5
14 Schier, Faith FR River Ridge 25' 2.5" 2
15 Kersten, Emily FR River Valley 22' 9.5" 1
16 Loeffholz, Maddie SO Platteville JV 20' 9.5" 0.5

Women's Shot Put Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stephens, MJ FR Platteville JV 27' 1.5" 0.5
2 Mead, Rabia JR Platteville JV #2 26' 9.5"
3 Kelley, Sami JR Platteville JV #2 26' 8.5"
4 Buchholz, Emily JR Platteville JV #3 24' 6.5"
5 O'Neill, Taylor SR River Valley JV 21' 2.0"
6 Kenyan, Abbigail SO Belmont JV 20' 10.0"
7 Stingley, Samantha FR River Valley JV 19' 7.0"
8 Miesen, Jayla JR Platteville JV #3 18' 1.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Skubal, Anna SR Platteville JV 26' 6.5" 0.5
2 Wright, Kylie JR Cuba City JV 26' 5.0" 1
3 Bahl, Mallory SR Lancaster 25' 5.0"
4 Pennekamp, Alexandria SO Potosi 25' 5.0" 3
5 Mendez, Giselle FR Darlington JV 25' 2.0"
6 Stingley, Elizabeth FR River Valley 23' 9.0"
7 Carl, Alayna FR Lancaster JV 22' 3.0"
8 Smith, Shelby SO Lancaster JV 20' 10.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carroll, Izzy FR Platteville 29' 8.0" 5
2 Whalen, Olivia SO Darlington 29' 8.0" 2.5
3 deHaan, Elsie SO Belmont 29' 7.0" 1.5
4 Kopp, Parker FR Cuba City JV 29' 2.5" 1
5 Kopp, Payton SR Cuba City 27' 11.0" 2
6 White, Skylar FR River Ridge 26' 8.0"
7 McCarthy, Hannah SO Darlington JV 26' 6.0"
8 Stone, Alex SO Lancaster 23' 8.0"
9 Richardson, Jenna SO Belmont JV 17' 0.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Digman, Skye JR Platteville 39' 4.5" 5
2 Morgan, Grace JR Potosi 34' 6.0" 3
3 McMillan, Kennedy SR Cassville 34' 0.0" 4
4 Johll, Paige JR Cassville 32' 0.0" 4
5 Fields, Camry SR Cuba City 31' 5.0" 2
6 Wedig, Isabel SR Darlington 30' 1.0" 2.5
7 Briehl, Emily SO River Valley 29' 1.5"
8 Wrege, Sasha SO Belmont 29' 1.0" 1.5
9 Linder, Taylor SR River Ridge 22' 11.0"

Women's Discus Throw Relay   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stephens, MJ FR Platteville JV 81' 2.0" 2.5
2 Kelley, Sami JR Platteville JV #3 76' 11.0"
3 Jacobson, Alysha JR Potosi 74' 1.0" 0.5
4 Miesen, Jayla JR Platteville JV #3 59' 4.0"
5 Forman, Lexee JR Cuba City JV 57' 4.0"
6 Reints, Mackenzie SO Cassville 48' 6.0"
7 Baenen, Harper SR River Valley JV 42' 3.0"
8 Schroeder, Megan SO Belmont JV 40' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buchholz, Emily JR Platteville JV #2 83' 8.0" 1
2 Zinkle, Rylee FR River Ridge 68' 5.0"
3 Hessling, Rachel JR Cuba City JV 66' 9.0"
4 Stingley, Elizabeth FR River Valley 65' 3.0"
5 Carl, Alayna FR Lancaster JV 64' 10.0"
6 Smith, Shelby SO Lancaster JV 63' 3.0"
7 Stingley, Samantha FR River Valley JV 56' 8.0"
8 Wheeler, Brenna FR Cassville 53' 10.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wrege, Sasha SO Belmont 85' 10.0" 3
2 Linder, Taylor SR River Ridge 85' 6.0"
3 Reichling, Kaitlyn SR Darlington JV 84' 7.0" 1.5
4 Morgan, Grace JR Potosi 80' 2.0" 0.5
5 Stone, Alex SO Lancaster 77' 1.0" 2
6 Whalen, Olivia SO Darlington JV 76' 7.0" 1.5
7 Mead, Rabia JR Platteville JV #2 75' 1.0" 1
8 Briehl, Emily SO River Valley 72' 9.0"
9 Richardson, Jenna SO Belmont JV 39' 0.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rankin, Kennedy JR Darlington 115' 0.0" 5
2 Digman, Skye JR Platteville 108' 6.0"
3 Rankin, Taryn SR Darlington 108' 1.0" 5
4 Fields, Camry SR Cuba City 107' 0.0" 4
5 Carroll, Izzy FR Platteville JV 97' 0.0" 2.5
6 deHaan, Elsie SO Belmont 94' 1.0" 3
7 Kopp, Payton SR Cuba City 92' 7.0" 4
8 Bahl, Mallory SR Lancaster 87' 8.0" 2
9 Skubal, Anna SR Platteville -