2017 MCGE Coed Invite

Scores:
Men's Score
Mercer County207
Monmouth-Roseville156
Rockridge55
Galva37
Orion34
ROWVA32
Knoxville22
United (Monmouth)8
Abingdon-Avon4
 
Women's Score
Mercer County125
Monmouth-Roseville122
Rockridge103
Orion62
Knoxville60
Abingdon-Avon36
United (Monmouth)35

Men's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zaliesnyi, Alex JR Rockridge 13.17
2 Hodge, Tyvin FR Galva 13.93
3 Ginther, Gavin SR Galva 14.13
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Abbott, Jared JR Orion 12.45
2 Hessler, Eric JR Abingdon-Avon 12.64
3 Svob, Stewart FR United (Monmouth) 13.09
4 Jones, Trent SO United (Monmouth) 13.12
5 Lee, Wyatt SO ROWVA 13.27
6 Emre, Kon JR Rockridge 13.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Panzu, Obed SR Monmouth-Roseville 11.31 10
2 King, Quinton JR Mercer County 11.46 8
3 Smith, Devond JR Monmouth-Roseville 11.47 6
4 Kellogg, Wyatt JR Mercer County 11.61 4
5 Cordle, Isaac SO ROWVA 12.27 2
6 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 12.29 1
7 Mason, Colton SR Knoxville 12.31
8 Kline, Nick SR Orion 12.34

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Wyatt SO ROWVA 27.05
2 Ornduff, William FR United (Monmouth) 28.67
3 Allen, Joshua SO Galva 29.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kline, Nick SR Orion 25.05
2 Zarlatanes, Niko FR Rockridge 25.20
3 Svob, Stewart FR United (Monmouth) 26.91
4 Dondanville, Ryan FR Orion 26.95
5 Ginther, Gavin SR Galva 29.08
6 Cordle, Isaac SO ROWVA -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burris, Mathew JR Monmouth-Roseville 23.16 10
2 King, Quinton JR Mercer County 23.23 8
3 Panzu, Obed SR Monmouth-Roseville 23.41 6
4 Kellogg, Wyatt JR Mercer County 23.60 4
5 Harris, Equentin SO Knoxville 24.06 2
6 Griffin, Michael JR Rockridge 24.70 1
7 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 26.32
8 Stegall, Mathew SR Knoxville 26.83

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thorpe, James SO Knoxville 1:02.71
2 Lozier, Conner SO Knoxville 1:09.79
3 Larson, Knute JR Galva 1:13.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barry, Nick FR Monmouth-Roseville 57.27
2 Boone, AJ SO Abingdon-Avon 1:00.17
3 German, Nick SR Abingdon-Avon 1:00.94
4 LaGrow, Colton JR ROWVA 1:01.52
5 Perry, Bergen JR United (Monmouth) 1:04.44
6 Ornduff, William FR United (Monmouth) 1:04.82
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rogers, Gabe SO Rockridge 53.62 10
2 Morefield, Brady JR Monmouth-Roseville 54.19 8
3 Sopiars, Peyton FR Galva 54.80 6
4 Hess, Ben SO Mercer County 55.37 4
5 Abbott, Jared JR Orion 56.19 2
6 McCaw, Kiefer SR Orion 57.22 1
7 Johnson, Tyler SR ROWVA 57.77
8 Miller, Caden SO Mercer County -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kibling, Tyler FR Rockridge 2:20.43
2 Russell, Ryan SR Galva 2:22.28
3 Dredge, George JR Knoxville 2:28.37
4 Wampler, Andy SO Orion 2:29.24
5 Niemeyer, Trenton SR Galva 2:35.41
6 Bevenour, Joseph JR United (Monmouth) 2:47.86
7 Hillier, Ryan SO Knoxville 2:49.13
8 Peters, Nate JR ROWVA -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Ethan SR Mercer County 2:04.55 10
2 Leonhart, Zach JR Mercer County 2:07.56 8
3 Kibling, Caleb JR Rockridge 2:08.24 6
4 Campagna, Kyle SR ROWVA 2:10.48 4
5 Dulin, Riley JR Monmouth-Roseville 2:11.86 2
6 Scharpman, Trent SO Orion 2:12.03 1
7 Serratos, Carlos FR Monmouth-Roseville 2:12.20
8 Whitsitt, Toby JR United (Monmouth) 2:13.18

Men's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Ethan SR Mercer County 4:31.61 10
2 Foley, Caelin SO Galva 4:55.58 8
3 Hawk, Nick SR Mercer County 4:57.73 6
4 Kibling, Caleb JR Rockridge 5:02.62 4
5 Arteaga, Martin FR Monmouth-Roseville 5:06.76 2
6 Peterson, Lorin FR ROWVA 5:06.81 1
7 Whitsitt, Cade FR United (Monmouth) 5:06.99
8 Gonelli, Andrea SR Monmouth-Roseville 5:10.33
9 Hensley, Christian FR Knoxville 5:10.80
10 Saavedra, Yovani SO United (Monmouth) 5:11.43
11 Cutts, Nathan JR ROWVA 5:16.30
12 Niemeyer, Trenton SR Galva 5:44.51
13 Marshall, Gavyn SO Rockridge 5:50.20
14 Powell, Andrew JR Abingdon-Avon -

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dulin, Riley JR Monmouth-Roseville 10:23.47 10
2 Adolphson, Ethan SR Mercer County 10:36.56 8
3 Foley, Caelin SO Galva 10:43.97 6
4 Peterson, Lorin FR ROWVA 11:14.65 4
5 Monson, Ryan SO Mercer County 11:24.39 2
6 Powell, Andrew JR Abingdon-Avon 11:41.71 1
7 Rudsell, Grady SR Rockridge 12:05.15
8 Kuberski , Dylan SR ROWVA 12:12.81
9 Kane, Will SR United (Monmouth) -

Men's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neeld, Mike SR Mercer County 15.24 10
2 Terrill, Evan SO Mercer County 16.25 8
3 Skinner, Jamonny SO Monmouth-Roseville 16.51 6
4 Izquierdo, John JR Monmouth-Roseville 17.91 4
5 Parkinson , Austin SR ROWVA 18.31 2
6 Goss, Brett SR ROWVA 18.88 1
7 Link, Evan SO Knoxville 20.68
8 Stone, AJ SR Galva 21.50

Men's 300m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neeld, Mike SR Mercer County 40.34 10
2 Skinner, Jamonny SO Monmouth-Roseville 42.80 8
3 Parkinson , Austin SR ROWVA 43.98 6
4 Terrill, Evan SO Mercer County 44.60 4
5 Link, Evan SO Knoxville 50.52 2
6 Gray, Owen SO Abingdon-Avon 51.69 1
7 Peterson, Calvin FR ROWVA -
8 Izquierdo, John JR Monmouth-Roseville -

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schulenberg, Dawson SO Orion 6' 0.0" 10
2 Terrill, Evan SO Mercer County 5' 6.0" 8
3 Sikorski, Eric JR Monmouth-Roseville 5' 6.0" 6
4 Fischer, Jacob SO Monmouth-Roseville 5' 2.0" 4
5 Speaker, Seth FR Mercer County 5' 2.0" 2
6 Howard, Sam FR ROWVA 4' 10.0" 1
7 Boone, Ethan SO Abingdon-Avon -
8 Rogers, Gabe SO Rockridge -
9 Mortenson, Eithan FR Rockridge -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Russell, Jarrett SR Mercer County 10' 0.0" 10
2 Toal, Jared JR Monmouth-Roseville 8' 0.0" 8
3 Dillavou, Trevor FR Mercer County 8' 0.0" 6
4 Young, Thomas JR Monmouth-Roseville 7' 0.0" 4

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Tyler JR Monmouth-Roseville 19' 5.5" 10
2 Skinner, Jamonny SO Monmouth-Roseville 18' 9.0" 8
3 Coppess-Buikema, Anthony SR Rockridge 17' 10.0" 6
4 Russell, Jarrett SR Mercer County 17' 5.5" 4
5 Schulenberg, Clay SR Orion 17' 3.5" 2
6 Reid, Connor JR Mercer County 17' 1.0" 1
7 Stone, AJ SR Galva 16' 3.0"
8 Shuda, Nick SO Rockridge 15' 10.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Svob, Stewart FR United (Monmouth) 16' 2.5"
2 Mono, Samuel FR United (Monmouth) 16' 1.5"
3 Asher, Josh SO Abingdon-Avon 16' 1.25"
4 German, Nick SR Abingdon-Avon 15' 3.5"
5 Hodge, Tyvin FR Galva 15' 2.0"
6 Lane, John JR ROWVA 14' 6.5"
7 Dean, Zach FR Knoxville 10' 8.5"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koga, Da-Mon SR Galva 40' 7.75" 10
2 Reid, Connor JR Mercer County 38' 5.75" 8
3 Sopiars, Peyton FR Galva 38' 4.0" 6
4 Gambon, Scott JR Orion 37' 3.5" 4
5 Schulenberg, Clay SR Orion 36' 6.0" 1
6 Mono, Samuel FR United (Monmouth) 33' 7.0"
7 Griffin, Michael JR Rockridge -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Austin JR Mercer County 37' 1.0" 2
2 Murley, Logan SO Rockridge 32' 2.0"
3 Cunningham, Blake FR Monmouth-Roseville 31' 7.5"
4 Bentz, Jacob FR Monmouth-Roseville 30' 2.0"
5 Dean, Zach FR Knoxville 28' 3.5"
6 Goss, Brett SR ROWVA -
7 Ehlen, Carter SO United (Monmouth) -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lambasio, Ghage SO Knoxville 43' 1.2" 10
2 Dennison, Jacob JR Mercer County 43' 1.0" 8
3 Warren, Seth JR Monmouth-Roseville 41' 1.0" 6
4 Colbrese, Tavis SR United (Monmouth) 39' 3.5" 4
5 McDorman, Marshall SR United (Monmouth) 38' 3.0" 2
6 Crowl, Dylan SR Abingdon-Avon 36' 7.5" 1
7 Robinson, Tucker JR Rockridge 36' 5.5"
8 Ramadani, Adem SR Mercer County 36' 1.5"
9 Tarrassi, Noah SR Monmouth-Roseville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coursey, Gage JR Abingdon-Avon 33' 10.5"
2 Arteaga, Carlos SR Monmouth-Roseville 33' 0.5"
3 Mindock, Daytona SR Rockridge 31' 2.0"
4 Crouse, Dalton FR Knoxville 31' 1.5"
5 Welch, Sean JR ROWVA 30' 7.0"
6 Cain, D J FR ROWVA 29' 6.5"
7 Russell, Ryan SR Galva 28' 4.5"
8 Schmidt, Douglas FR Galva 26' 9.0"
9 Heinrich, Ernie SO Galva -

Men's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Sully SR Mercer County 120' 10.0" 10
2 Toal, Jared JR Monmouth-Roseville 116' 5.0" 8
3 Dennison, Jacob JR Mercer County 116' 1.0" 6
4 Gersicher, Cameron SO Rockridge 115' 6.0" 4
5 Zarlatanes, Niko FR Rockridge 114' 5.5" 2
6 Lemley, Jordan SR United (Monmouth) 113' 0.5" 1
7 Lindsey, Akira SO Monmouth-Roseville 112' 6.0"
8 Colbrese, Tavis SR United (Monmouth) 111' 0.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCune, Josh SO Abingdon-Avon 94' 1.0"
2 Roller, Nick JR Abingdon-Avon 92' 10.75"
3 Thorpe, James SO Knoxville 77' 4.75"
4 Niemeyer, Trenton SR Galva 77' 2.5"
5 Kness, Logan SR ROWVA 72' 2.0"
6 Schmidt, Douglas FR Galva 64' 10.0"
7 Lambasio, Ghage SO Knoxville 10' 3.0"
8 Thorne, Caleb SO ROWVA -

Women's 100m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palmer, Chloe SR Knoxville 14.30
2 Hawk, Zoe SR United (Monmouth) 14.62
3 Guthrie, Mary Grace FR Abingdon-Avon 14.65
4 Farr, Paige SO Orion 14.87
5 Plijnaar, Lucille SO Galva 15.51
6 Poole, Melissa SO United (Monmouth) 16.01
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hiland, Cheyenne SR Monmouth-Roseville 12.87 10
2 Baker, Kenzie SR Mercer County 12.89 8
3 Hofmann, Catelyn JR Mercer County 12.91 6
4 Blaesing, Maddie FR Monmouth-Roseville 13.77 4
5 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 13.86 2
6 Hoag, Megan FR Rockridge 13.94 1
7 Harris, Abigail SO Rockridge 14.02
8 Johnson, Haleigh SR Knoxville 14.17

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gavin, Maddie SR United (Monmouth) 30.28
2 Bates, Olivia JR Knoxville 31.54
3 Moore, Courtney SO Abingdon-Avon 31.63
4 Plijnaar, Lucille SO Galva 31.76
5 Nees, Shelby SO Knoxville 32.93
6 Daggett, Theo SR Orion 36.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hofmann, Catelyn JR Mercer County 26.47 10
2 Baker, Kenzie SR Mercer County 26.61 8
3 Hiland, Cheyenne SR Monmouth-Roseville 27.46 6
4 Feltmeyer, Ally JR United (Monmouth) 29.07 4
5 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 29.12 2
6 Hoag, Megan FR Rockridge 29.36 1
7 Goodnight, Jacy SO Rockridge 29.91
8 Sindani, Ruth SR Monmouth-Roseville 30.18

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stearns, Kamryn FR Knoxville 1:11.01
2 Madsen, Esmerelda SO Monmouth-Roseville 1:12.46
3 Smith, Lynze SO Mercer County 1:16.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blaesing, Maddie FR Monmouth-Roseville 1:03.49 10
2 Harris, Abigail SO Rockridge 1:06.53 8
3 Feltmeyer, Ally JR United (Monmouth) 1:07.08 6
4 Jones, Madison SR Abingdon-Avon 1:08.42 4
5 Heisch, Peyton SO Rockridge 1:08.65 2
6 Gillette, Natalie FR United (Monmouth) 1:08.92 1
7 Sprinkle, Samantha SR Knoxville 1:10.34
8 Root, Jalen SO Mercer County 1:12.29

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chard, Destiny FR Rockridge 2:51.06
2 Shreeves, Shelby SO Knoxville 3:01.27
3 Thorpe, Taylor SR Rockridge 3:07.46
4 Miller, Amy JR Abingdon-Avon 3:11.33
5 Goehl, Delaynie FR Abingdon-Avon 3:11.37
6 Malcom, Lydia SO Mercer County -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Madyson SR Knoxville 2:34.58 10
2 Hofmann, Arika JR Monmouth-Roseville 2:37.05 8
3 Poole, Emma JR United (Monmouth) 2:38.30 6
4 Narkiewitcz, Stella FR Monmouth-Roseville 2:39.54 4
5 Hess, Alyssa JR Mercer County 2:42.96 2
6 Catour, Faith FR Orion 2:44.32 1
7 DeBaillie, Carly SR Orion 2:50.05
8 Poole, Nicole JR United (Monmouth) 2:51.78

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Block, Ryan SR Knoxville 5:31.00 10
2 Copeland, Jordan JR Monmouth-Roseville 5:42.00 8
3 Matson, Lauren JR Orion 6:09.13 6
4 Renteria, Samantha SR Rockridge 6:23.24 4
5 Patch, Jessica SO Rockridge 6:23.33 2
6 Catour, Faith FR Orion 6:24.53 1
7 Lucas, Shalyn FR United (Monmouth) 6:33.47
8 Hansen, Mady SR Mercer County 6:38.74
9 Cruz, Carolina JR United (Monmouth) 6:53.54
10 Miller, Amy JR Abingdon-Avon 6:54.98
11 Carlson, Brooke SO Knoxville 6:57.10
12 Speer, Tori SO Mercer County 6:59.46
13 Huston, Sully FR Monmouth-Roseville 7:00.23

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hansen, Mady SR Mercer County 13:57.77 10
2 Speer, Tori SO Mercer County 14:41.38 8
3 Cruz, Carolina JR United (Monmouth) 15:26.45 6
4 Hulderson, Joscalyn SO Rockridge 16:09.82 4

Women's 110m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle SO Orion 15.67 10
2 Mack, Alexandra JR Orion 16.57 8
3 Huston, Maggie SO Monmouth-Roseville 17.01 6
4 Wyman, Kelsey SR Monmouth-Roseville 17.77 4
5 Jones, Hannah FR Knoxville 17.93 2
6 Freyermuth, Mia FR Rockridge 18.79 1
7 Villarreal, Arianna FR United (Monmouth) 21.38

Women's 300m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Villarreal, Arianna FR United (Monmouth) 56.40 1
2 Stoneking, Raven SO Knoxville 57.53
3 Joy, Tori SO Mercer County 1:00.89
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle SO Orion 48.46 10
2 Walker, Katie JR Rockridge 49.08 8
3 Mack, Alexandra JR Orion 49.38 6
4 Wyman, Kelsey SR Monmouth-Roseville 50.39 4
5 Jones, Hannah FR Knoxville 51.50 2
6 Close, Barbara FR Mercer County 56.50

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Madison SR Abingdon-Avon 4' 10.0" 10
2 Palmer, Chloe SR Knoxville 4' 8.0" 8
3 Atwell, Emily SO Rockridge 4' 6.0" 6
4 Bain, Rose FR Rockridge 4' 6.0" 4
5 Woodard, Kaylee JR Monmouth-Roseville 4' 4.0" 2
6 Muske, Caitryn SR Mercer County -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ziegenhorn, Brooke SO Mercer County 8' 0.0" 10
2 Bohnsack, Chloe SR Rockridge 7' 0.0" 8
3 Dowd, Natalie SO Mercer County 6' 6.0" 6
4 Narkiewitcz, Stella FR Monmouth-Roseville -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coulter, Kari JR Mercer County 16' 8.0" 10
2 Shreeves, Shelby SO Knoxville 15' 3.0" 6
3 Larson, Anna SO Knoxville 15' 0.25" 4
4 Huston, Maggie SO Monmouth-Roseville 14' 11.5" 2
5 Long, Sheridan SO Rockridge 14' 2.0" 1
6 Plijnaar, Lucille SO Galva 13' 4.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hegener, Gina SO Abingdon-Avon 15' 4.5" 8
2 Moore, Courtney SO Abingdon-Avon 13' 9.0"
3 Gregory, Vada JR United (Monmouth) 13' 8.25"
4 Poole, Melissa SO United (Monmouth) 13' 6.0"
5 Sindani, Ruth SR Monmouth-Roseville 13' 3.5"
6 DeFrieze, Karley FR Mercer County 13' 2.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle SO Orion 36' 0.0" 10
2 Ziegenhorn, Brooke SO Mercer County 33' 4.5" 8
3 Mack, Alexandra JR Orion 32' 11.0" 6
4 Grissom, Skyler JR Rockridge 29' 10.5" 4
5 Peters, Erin SO Rockridge 28' 11.0" 2
6 Gregory, Vada JR United (Monmouth) 28' 2.5" 1

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McVey, Hannah SR Monmouth-Roseville 30' 11.0" 10
2 Guthrie, Mary Grace FR Abingdon-Avon 30' 7.75" 8
3 Finch, Josie JR Mercer County 29' 2.5" 6
4 Finley, Samantha FR Rockridge 27' 10.5" 2
5 Stice, Jessica SO Rockridge 27' 7.0" 1
6 Wexell, Emilyann SO Galva 27' 3.0"
7 Freeman, Cassidy SO Mercer County 26' 3.5"
8 Ginther, Taylor JR Abingdon-Avon 24' 4.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Putnam, Allyn SO Knoxville 28' 6.5" 4
2 Daggett, Theo SR Orion 24' 11.0"
3 Hale, Allison SO Knoxville 22' 9.5"
4 Fredrickson, Grace JR United (Monmouth) 22' 3.5"
5 Hitchcock, Hannah SR United (Monmouth) 17' 8.0"
6 Davis, Paige JR Knoxville -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plijnaar, Lucille SO Galva 24' 1.0"
2 Daniel, Abi FR Monmouth-Roseville 24' 0.0"
3 Rico, Griselda FR Monmouth-Roseville -

Women's Discus Throw   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McVey, Hannah SR Monmouth-Roseville 108' 7.5" 10
2 Stice, Jessica SO Rockridge 93' 4.5" 8
3 Finch, Josie JR Mercer County 91' 3.5" 6
4 Rico, Griselda FR Monmouth-Roseville 88' 4.5" 4
5 Salmon, Emily SO Rockridge 81' 1.0" 2
6 Freeman, Cassidy SO Mercer County 76' 5.5" 1
7 Putnam, Allyn SO Knoxville 72' 9.0"
8 Ginther, Taylor JR Abingdon-Avon 68' 11.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daggett, Theo SR Orion 75' 5.5"
2 Beil, Shelby JR Abingdon-Avon 64' 10.5"
3 Fredrickson, Grace JR United (Monmouth) 59' 6.0"
4 Davies, Fancy SO Knoxville 57' 2.5"
5 Wexell, Emilyann SO Galva 57' 0.0"
6 Schmidt, Samantha SR Galva 56' 8.0"
7 Hitchcock, Hannah SR United (Monmouth) 47' 4.0"