Gene Armer Invitational

Scores:
Men's Score
Crete-Monee61
Oswego East55
Lane Tech52
Triad38.5
Bloom Twp.36
Oswego33
University (Normal)27
North Lawndale Prep25
Eureka22
Carbondale22
Marmion Academy22
Olympia22
Thornton Fractional North20
Rantoul19.5
Danville16
Peoria Christian15
Pontiac12
Manual11
Morgan Park11
Jacksonville10
Sacred Heart-Griffin9
Flanagan8
Morton8
Urbana8
Jersey5
Decatur Eisenhower4
Marengo3
Red Bud3
Champaign Central3
Kankakee2
Normal1
Tri-Valley1
 
Women's Score
Bloom Twp.54
Danville45
Lane Tech44
Springfield Southeast40
Normal Community36
Normal36
Shepard28
University (Normal)21
Thornton Fractional North20.5
Centennial20
PORTA20
Crete-Monee20
St. Thomas More19
Triad19
Fieldcrest17
Kankakee17
St. Anthony16
Mattoon15
Edwardsville13
Decatur Eisenhower12
Belleville West11
Prosser11
Marengo10.5
Olympia10
North Lawndale Prep8
Carbondale8
Red Bud7
Taylorville6
Central A & M6
Rantoul6
Morgan Park6
Anna-Jonesboro5
Highland5
Watseka4
Urbana3
Henry-Senachwine2

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stokes, Johnathan SR North Lawndale Prep 6.93 10
2 Nelson, Adam JR Triad 6.94 8
3 Charlton, Brett SR Eureka 7.06 6
4 Burnett, Javon JR Manual 7.09 5
5 Maggit, Bobby JR Oswego East 7.18 4
6 Treadwell, Juawan SO Crete-Monee 7.18 3
7 Hamilton, Malik SR Lane Tech 7.26 2
8 Obebe, James JR Sacred Heart-Griffin 7.27 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stokes, Johnathan SR North Lawndale Prep 7.09
2 Hamilton, Malik SR Lane Tech 7.18
3 Wallace, Kinley JR Bloom Twp. 7.25
4 Jimerson, Julian SR Urban Prep - Englewood 7.68
5 Watson, Tovion SO Danville 7.71
6 Ballinger, Triston JR Olympia 7.73
7 Marshall, Joshua FR Urbana 7.79
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Burnett, Javon JR Manual 7.13
2 Sikora, Austin SR Rockford Lutheran 7.25
3 Cunningham, Sedrick SR Decatur Eisenhower 7.28
4 Rodegeherio, Sam JR Morton 7.56
5 Wheeler, Austin SR University (Normal) 7.65
6 McVey, Nick SR Fieldcrest 7.66
7 Loverude, Dylan FR Carbondale 7.76
8 Shannon, Corey SO Morgan Park 8.08
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Charlton, Brett SR Eureka 7.04
2 Obebe, James JR Sacred Heart-Griffin 7.23
3 Strange, Steve JR Oswego 7.29
4 Kirby, Josh SR Peoria Christian 7.33
5 Adeolu, Richardson JR Thornton Fractional North 7.43
6 Caldwell, Deandrea SO Kankakee 7.44
7 Malinowsk, Dylan JR Flanagan 7.49
8 Jackson, Jarrell JR Marengo -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Nelson, Adam JR Triad 7.07
2 Treadwell, Juawan SO Crete-Monee 7.12
3 Maggit, Bobby JR Oswego East 7.24
4 Walker, Juan SR Rantoul 7.39
5 Hones, Michael SR Pontiac 7.58
6 Wilson, Jerell SR Champaign Central 7.62
7 Mendiola, Armani JR Normal 7.78

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sikora, Austin SR Rockford Lutheran 24.10
2 Malinowsk, Dylan JR Flanagan 24.54
3 McVey, Nick SR Fieldcrest 24.98
4 Dee, Bradley JR Champaign Central 25.17
5 Lujano, Edgar SR Urbana 25.51
6 Neville, Jacob SO Olympia 26.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Noah JR Jacksonville 23.94
2 Buford, Eric SR Rantoul 24.30
3 Slaughter, Dijmon SO Carbondale 24.44
4 Kelly, Darryl SO Danville 24.87
5 Motteler, James SR Pontiac 25.01
6 Englehardt, Cameron SR Tri-Valley 25.38
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wey, Christian JR Normal 23.63 1
2 Williams, Kyle JR Lane Tech 23.64
3 Blair, Tristan SO Sacred Heart-Griffin 23.88
4 Thomas, Eric SO Decatur Eisenhower 23.98
5 Brown, Isaiah JR Marmion Academy 24.35
6 Caldwell, Deandrea SO Kankakee 24.70
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeValdivielso, Nico SR Oswego East 23.27 5
2 Okolo, Patrick JR Thornton Fractional North 23.45 2
3 Carter, Jerermiah FR University (Normal) 24.19
4 Robinson, Jamere FR Manual 24.52
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Adam JR Triad 23.01 8
2 Strange, Steve JR Oswego 23.02 6
3 Howell, Greg JR Morgan Park 23.36 4
4 Jackson, Jarrell JR Marengo 23.71
5 Gibson, Damoni JR Urban Prep - Englewood 24.52
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stokes, Johnathan SR North Lawndale Prep 22.98 10
2 Treadwell, Juawan SO Crete-Monee 23.45 3
3 Wallace, Kinley JR Bloom Twp. 23.95

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hetzel, Nate JR Marengo 57.61
2 Niesen, Levi JR Olympia 57.82
3 McKee, Logan SO Champaign Central 57.88
4 Morse, Dustyn SO Fieldcrest 1:11.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yates, Brandon SO Danville 57.27
2 Pough, Kel SO Normal 57.27
3 Bond, Tomar JR Decatur Eisenhower 57.73
4 Avalos, Eduardo FR St. Thomas More 1:00.22
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rieke, Jaxon SR Eureka 54.06
2 Reavy, Nolan SO Sacred Heart-Griffin 56.91
3 logan, javarius SR Kankakee 57.93
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Dillon SR Jacksonville 53.01 4
2 DuRousseau, Xaviaer SR Pontiac 53.88 2
3 Caldwell, Kijana SO Oswego East 55.47
4 Lawson, Sawyer JR Triad 55.93
5 Wheeler, Austin SR University (Normal) 56.13
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galloway, Jaylen JR Thornton Fractional North 52.90 5
2 Duffield, Joe JR Marmion Academy 54.02 1
3 King, Stephon SO Manual 54.46
4 Boyd, Aaron JR Urban Prep - Englewood 54.52
5 Martin, Kelly SO North Lawndale Prep 55.10
6 Cooper, Trace SR Morton 55.30
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Treadwell, Juawan SO Crete-Monee 51.71 10
2 Johnson, Cedric SR Bloom Twp. 52.66 8
3 Gibson, Chris SR Lane Tech 52.82 6
4 Moran, Luke JR Oswego 53.63 3
5 Shipp, Chester JR Morgan Park 54.18
6 Lopez, Eduardo JR Rantoul 54.95

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wixom, Maverick SO Peoria Christian 2:18.59
2 Duke, Connor JR Sacred Heart-Griffin 2:18.81
3 Walder, Keith FR Eureka 2:18.84
4 Downey, Bailey JR Flanagan 2:20.86
5 Covell, Jacob FR Jacksonville 2:23.34
6 Motley, Jared FR Rantoul 2:24.19
7 Stromberg, Kevin SO Fieldcrest 2:24.74
8 Sanchez, Kenneth JR Champaign Central 2:26.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bland, Tyler SR Crete-Monee 2:02.72 5
2 McQuality, Tanner JR Oswego East 2:04.42 2
3 Boone, Collin SO Oswego 2:06.37
4 Kelley, Khalil SR North Lawndale Prep 2:10.20
5 Sierra, Alex SO Manual 2:10.79
6 Rettke, Patrick SO Morton 2:12.72
7 Horn, David JR St. Thomas More 2:13.90
8 Shipp, Chester JR Morgan Park 2:15.89
9 Burns, Jeremy SR Kankakee 2:18.54
10 Bauman, Jacob SR Pontiac 2:24.39
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stine, Connor SR Olympia 1:58.83 10
2 Lee, Keith SR Urbana 2:01.01 8
3 Cooley, Jeremiah JR Danville 2:02.26 6
4 Atekha, Willis SR Thornton Fractional North 2:03.13 4
5 Cardiel, Arturo SR Lane Tech 2:03.52 3
6 Davis, Antonio SO Bloom Twp. 2:04.78 1
7 Krause, Ryan SR Triad 2:05.37
8 Chambers, Jamal SR Urban Prep - Englewood 2:09.59
9 Gratz, Quinn SO Marmion Academy 2:09.71

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oh, Tim SR Sacred Heart-Griffin 5:03.68
2 Karlow, Brian JR Marengo 5:12.18
3 Nelson, Conner FR Rockford Lutheran 5:15.01
4 Durham, Nate SO Pontiac 5:16.01
5 Owen, David SO Urbana 5:16.69
6 Shumate, Jacob SR Manual 5:18.84
7 MacAdam, Zack JR Champaign Central 5:19.55
8 Hesterberg, Colten FR Rantoul 5:24.79
9 Stremkouv, Alex SR Morgan Park 5:25.93
10 Moberly, Jacob FR Jacksonville 5:30.27
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hutsalyuk, Pavlo SR Lane Tech 4:19.11 10
2 Johnsrud, Peter SR Oswego 4:27.40 8
3 Kelly, Turner SR Oswego East 4:27.85 6
4 Flowers, Ben SO Jersey 4:28.29 5
5 Way, Carl JR Danville 4:42.22 4
6 Lifka, Andrew SO Marmion Academy 4:44.60 3
7 Cherry, Micah JR Carbondale 4:50.29 2
8 Maier, Blake SR Triad 4:54.62 1
9 franklin, Jack SO University (Normal) 4:57.03
10 Garcia, Julian FR Bloom Twp. 4:59.75
11 Rader, Kyle SO Olympia 5:11.90

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Eil SR University (Normal) 9:50.47 10
2 Carius, Brady SR Morton 9:52.62 8
3 Way, Carl JR Danville 9:58.52 6
4 Fluke, Ryan SR Oswego East 10:04.59 5
5 Badillo, Christian SR Lane Tech 10:09.79 4
6 Arevalo, Victor JR Marengo 10:20.29 3
7 Zimmer, Charlie SO Marmion Academy 10:21.47 2
8 Rupkey, Paul SR Oswego 10:22.32 1
9 Lee, Jon SR Peoria Christian 10:38.62

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Douglas, Elijah SR Crete-Monee 8.16 10
2 Kirby, Josh SR Peoria Christian 8.34 8
3 Simpson, Devonshe SR Oswego East 8.54 6
4 Nickerson, Clayton JR Triad 8.92 5
5 King, Stephon SO Manual 8.93 4
6 McCormick, Tyler JR Carbondale 8.96 3
7 Litwiller, Levi JR Olympia 9.48 2
8 Johnson, Cedric SR Bloom Twp. 10.22 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Simpson, Devonshe SR Oswego East 8.75
2 Johnson, Cedric SR Bloom Twp. 9.15
3 Pennell, Dillon SR Jacksonville 9.21
4 Grusy, Austin SR Eureka 9.69
5 Taylor, Avery JR Thornton Fractional North 9.76
6 Banks, Michael SO Lane Tech 9.87
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kirby, Josh SR Peoria Christian 8.55
2 Englehardt, Cameron SR Tri-Valley 9.24
3 McVey, Nick SR Fieldcrest 9.41
4 DuRousseau, Xaviaer SR Pontiac 9.42
5 Bray, Mason JR University (Normal) -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 King, Stephon SO Manual 8.70
2 Turner, Ladontis JR Urbana 9.36
3 Muccianti, Nick JR Sacred Heart-Griffin 9.69
4 Davis, Jasaun FR Kankakee 9.78
5 Orrico, Garrett FR Morton 9.88
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Douglas, Elijah SR Crete-Monee 8.46
2 Nickerson, Clayton JR Triad 8.74
3 McCormick, Tyler JR Carbondale 9.12
4 Litwiller, Levi JR Olympia 9.15
5 Smith, Jaycee SO Normal 9.85
6 Pender, Hunter SO Rantoul 10.43

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olympia A Wyatt Crump, Triston Ballinger,
Jacob Neville, Levi Litwiller
1:41.56
2 Morton A Jeff Abney, Eli Virgil,
Cody Hilliard, Sam Rodegeherio
1:42.30
3 Champaign Central A Jerell Wilson, Justen Boclair,
Bradley Dee, Amir James
1:46.53
4 Fieldcrest A Sam Bane, Nate Overocker,
Evan Seggermen, Andres Zhina
2:03.92
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Urbana A Joshua Marshall, Broderick Warren,
Marquis Davis, Ladontis Turner
1:38.94
2 Normal A Armani Mendiola, Josh Schapmire,
Christian Wey, Andrew Gregory
1:39.32
3 Manual A Jamere Robinson, Mark Williams,
Quivartae McElroy, Randy Simms
1:39.38
4 Decatur Eisenhower A Malcom Moore, Salat Al-Nurridin,
Eric Thomas, Sedrick Cunningham
1:39.54
5 Danville A Darryl Kelly, Tovion Watson,
Armond Mayfield, Brandon Yates
1:41.30
6 Eureka A Jake Miller, Jason Folkerts,
Kevin Mickelson, Austin Grusy
1:44.53
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Oswego East A Nico DeValdivielso, Khalil Driver,
I'Shawn Stewart, Bobby Maggit
1:35.30 6
2 Lane Tech A Malik Hamilton, Kyle Williams,
Bright Boachie, Victor Jarosiewicz
1:36.13 3
3 Oswego A Willie Rodriguez, Tucker LaMarre,
Jake Smutzer, Steve Strange
1:37.82
4 Kankakee A Nathan Bowers, Jasaun Davis,
Chris Williamson, Aarron Pitman
1:39.22
5 Carbondale A Dylan Loverude, Tyler McCormick,
Dijmon Slaughter, Dalton Van Avery
1:41.68
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Triad A Adam Nelson, Josiah Pottorff,
Will Zehnder, Clayton Nickerson
1:34.91 8
2 North Lawndale Prep A terrence Lindsey, Joshua Alexander,
Johnathan Stokes, Terrel Pope
1:35.36 5
3 Pontiac A Bryan Worby, Michael Hones,
Mikey Carroll, Vaughn Hobart
1:37.68
4 Morgan Park A Chris Parker, Xavier Taylor,
Kendall Joiner, Greg Howell
-
5 Thornton Fractional North A Richardson Adeolu, Jaylen Galloway,
Derrell Johnson, Patrick Okolo
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crete-Monee A Ahmari Knight, Elijah Douglas,
Tiyen Simmons, Jermaine Averhart
1:33.08 10
2 Bloom Twp. A Emanuel Williams, Kinley Wallace,
Amitai Wheat, Jacobi Agee
1:35.71 4
3 Rantoul A DeShawn Buford, George Washington,
Jay Williams, Juan Walker
1:36.78 2
4 University (Normal) A Jerermiah Carter, Duncan Terry,
Drake Taylor, Niles Smith
1:36.88 1
5 Jacksonville A Anthony Banks, Noah James,
Dillon Miller, Evan Weigand
1:39.33
6 Urban Prep - Englewood A Terrance Worley, Aaron Boyd,
A Whatley, Damoni Gibson
1:39.58

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Manual A Alex Sierra, Stephon King,
Randy Simms, Jacob Shumate
3:41.33
2 Normal A Andrew Bates, Josh Schapmire,
Kel Pough, Andrew Gregory
3:43.07
3 Kankakee A Jeremy Burns, Aarron Pitman,
Nathan Bowers, Javarius Logan
3:52.29
4 Marengo A Nate Hetzel, Andrew Anchor,
Cameron Vanderlin, Jorge Herrera
4:00.24
5 Fieldcrest A Kevin Stromberg, Evan Seggermen,
Andres Zhina, Dustyn Morse
4:32.29
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Danville A Jeremiah Cooley, Phillip Hall,
Rashan Jackson, Carl Way
3:45.45
2 Urbana A Marquis Davis, Edgar Lujano,
Keith Lee, Ladontis Turner
3:45.73
3 Carbondale A Tyler McCormick, Atlantis Green,
Kylan Rottinghaus, Khilan Vaughn
3:50.18
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Oswego A Luke Moran, Nathan Montgomery,
Brandon Ramsbottom, Steve Strange
3:36.44 4
2 Olympia A Triston Ballinger, Connor Stine,
Wyatt Crump, Kyle Rader
3:39.69
3 Oswego East A Diamonte Simpson, Kijana Caldwell,
Jacob Salazar, Matt Salazar
3:40.00
4 Rantoul A Eduardo Lopez, Juan Walker,
Cristian Villanueva, Jay Williams
3:49.69
5 Champaign Central A Jonathan Bien, Nicholas Jackson,
Carr Hess, Logan McKee
4:11.58
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Morgan Park A Greg Howell, Kendall Joiner,
Chris Parker, Chester Shipp
3:38.34 3
2 Crete-Monee A Michael Albi, Tiyen Simmons,
Michael Souffrant, William Smith
3:38.78 2
3 Urban Prep - Englewood A Aaron Boyd, Jamal Chambers,
A Whatley, Damoni Gibson
3:39.05
4 Marmion Academy A Joe Duffield, Andrew Burroughs,
Michael Ronzone, Brady Bobbitt
3:39.83
5 Eureka A Jake Miller, Logan Ogg,
Jason Folkerts, Travis Dietrich
3:43.78
6 North Lawndale Prep A Joshua Alexander, Khalil Kelley,
terrence Lindsey, Johnathan Stokes
3:49.50
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lane Tech A Pavlo Hutsalyuk, Arturo Cardiel,
Chris Gibson, Malik Hamilton
3:31.71 10
2 Bloom Twp. A Brandon Bishop, Jacobi Agee,
Antonio Davis, Cedric Johnson
3:34.10 8
3 Pontiac A Bryan Worby, Michael Hones,
Xaviaer DuRousseau, Mikey Carroll
3:34.52 6
4 Thornton Fractional North A Jaylen Galloway, Richardson Adeolu,
Derrell Johnson, Willis Atekha
3:34.98 5
5 Triad A Ryan Krause, Will Zehnder,
Clayton Nickerson, Sawyer Lawson
3:38.99 1
6 University (Normal) A Alexander Bruno, Mason Bray,
Austin Wheeler, Duncan Terry
3:48.15

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rantoul A Eduardo Lopez, Cristian Villanueva,
Colten Hesterberg, Alan Riley
8:54.65 1
2 Eureka A Tommy Standish, Logan Ogg,
Malik Peterson, Travis Dietrich
8:57.70
3 Danville A Tyler Huckelberry, Skyler Huckleberry,
William Powell, Phillip Hall
9:00.08
4 Kankakee A Jeremy Burns, Dewayne Johnson,
JJ Rose, Nathan Bowers
9:05.35
5 Normal A Andrew Bates, Ben Lawrence,
Lucas Lasher, Sam Cler
9:05.90
6 Morgan Park A Semaj Buckley, Christian Bradford,
George Palmer, Alex Stremkouv
9:18.07
7 Pontiac A Jacob Bauman, Noah Worby,
Lance Kaminski, Alex Sennott
9:18.62
8 Marengo A Nate Hetzel, Brian Karlow,
Alex Leonard, Jorge Herrera
9:18.82
9 Triad A Colin Brannon, Curtis Lynn,
Adam Lawson, Zach Jung
9:22.63
10 Urban Prep - Englewood A Lazaarrick Blair, Tyrone Williams,
Jaylen Green, Jamal Chambers
9:52.07
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Marmion Academy A Michael Ronzone, Quinn Gratz,
Andrew Burroughs, Brady Bobbitt
8:23.06 10
2 Sacred Heart-Griffin A Ethan Bluhm, Nat3 Fierstos,
Devin McReynolds, Sam Rogers
8:24.63 8
3 Oswego A Collin Boone, Luke Moran,
Owen Kelty, Jackson Simon
8:26.22 6
4 Lane Tech A Luis Ramirez, Chris Gibson,
Pedro Fernandez, Jorge Villanueva
8:39.59 5
5 University (Normal) A Tanner Gillam, Grayson Will,
Anderw Walch, Jared Schuckman
8:45.66 4
6 Bloom Twp. A Jacobi Agee, Brandon Bishop,
Moises Rangel, Mikael Boyd
8:47.24 3
7 Oswego East A Trevor Nold, Gavin Frias,
Dylan Zangri, Malcolm Wolfe
8:47.41 2
8 Crete-Monee A Tyler Bland, Michael Albi,
Versye O'Berry, Josh Soto
9:01.82
9 Thornton Fractional North A Willis Atekha, Michael Espinoza,
Douglas Heard, Travon Stephenson
9:05.03
10 Carbondale A Kylan Rottinghaus, Atlantis Green,
Kyle Bathgate, Shayne Hale
9:17.46

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fowler, Lane SR Eureka 6' 2.0" 10
2 Slaughter, Dijmon SO Carbondale 5' 10.0" 7
3 Battle, Kyndell SR Oswego East 5' 10.0" 7
4 Boachie, Bright JR Lane Tech 5' 10.0" 5
5 Taylor, Avery JR Thornton Fractional North 5' 10.0" 3
6 Jacobs, Carter SR Pontiac 5' 10.0" 3
7 Jackson, Nicholas SO Champaign Central 5' 10.0" 3
8 Englehardt, Cameron SR Tri-Valley 5' 10.0" 1
9 Taylor, Xavier JR Morgan Park 5' 8.0"
10 Thomas, Jasonta FR Rantoul 5' 8.0"
11 Corbett, Maurice FR Kankakee 5' 6.0"
12 Kingston, Zach SO Olympia 5' 6.0"
13 Janca, Nick SO Oswego 5' 6.0"
14 Downey, Bailey JR Flanagan 5' 6.0"
15 Heffner, Trey FR University (Normal) 5' 4.0"
16 Jones, Thomas FR Triad 5' 0.0"
17 Turner, Ladontis JR Urbana 5' 0.0"
18 Banks, Anthony SR Jacksonville 5' 0.0"
19 McMackin, Kurt JR Marengo 5' 0.0"
20 Overocker, Nate FR Fieldcrest 5' 0.0"
21 Martin, Kelly SO North Lawndale Prep -
22 Sparks, Ryan SO Normal -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ballinger, Triston JR Olympia 13' 6.0" 10
2 Rariden, Michael SR University (Normal) 13' 0.0" 8
3 Cornish, Jake SR Marmion Academy 12' 6.0" 6
4 Schschwary, Matt JR Oswego 12' 6.0" 5
5 Hamzat, Ibraheem JR Lane Tech 11' 6.0" 4
6 McGinnis, Thomas SO Peoria Christian 11' 0.0" 3
7 McGavin, Aaron SR Oswego East 11' 0.0" 2
8 Richardson, Preston FR Rantoul 11' 0.0" 0.5
9 Colligan, Dylan JR Triad 11' 0.0" 0.5
10 Merritt, Kaleb FR Eureka 9' 6.0"
11 Borak, Pavel FR Bloom Twp. 9' 0.0"
12 Cash, Mathias SO Normal -
13 Hobart, Vaughn JR Pontiac -
14 Pelmore, D.J. SO Champaign Central -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spencer, Dalton FR Olympia 19' 7.5"
2 Simms, Randy SR Manual 18' 11.0"
3 Kelly, Darryl SO Danville 17' 9.5"
4 Warren, Broderick JR Urbana 17' 7.0"
5 Demay, Joel JR Normal 17' 5.5"
6 Martin, Kelly SO North Lawndale Prep 17' 0.0"
7 Adeolu, Richardson JR Thornton Fractional North 16' 5.0"
8 Nugent, Lorin FR Champaign Central 16' 1.0"
9 WYNN, CHARLES FR Urban Prep - Englewood 14' 9.0"
10 Rodegeherio, Sam JR Morton 14' 7.25"
11 Overocker, Nate FR Fieldcrest 14' 1.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Douglas, Elijah SR Crete-Monee 22' 8.75" 10
2 Washington, George SR Rantoul 21' 8.75" 8
3 Charlton, Brett SR Eureka 21' 5.0" 6
4 Williams, Emanuel SR Bloom Twp. 21' 3.25" 5
5 Fox, Philip SR Peoria Christian 21' 0.5" 4
6 Battiest, John SR Morgan Park 20' 9.25" 3
7 Pottorff, Josiah SR Triad 20' 8.5" 2
8 Worby, Bryan SR Pontiac 20' 6.0" 1
9 Taylor, Drake SR University (Normal) 20' 6.0"
10 Brown, Isaiah JR Marmion Academy 19' 5.0"
11 Driver, Khalil SR Oswego East 18' 6.25"
12 Davis, Jasaun FR Kankakee 17' 11.5"
13 Hardman, Michael SR Lane Tech 17' 2.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Darryl SO Danville 39' 5.0"
2 Warren, Broderick JR Urbana 39' 0.5"
3 Blaeser, Anton SR Marmion Academy 38' 8.0"
4 Hamzat, Ibraheem JR Lane Tech 37' 10.0"
5 Stuckey, Josh SR Morton 36' 8.0"
6 Motteler, James SR Pontiac 35' 11.5"
7 Vallee, Jacob SO Marengo 35' 3.0"
8 Sparks, Ryan SO Normal 34' 11.5"
9 Stradtmann, Cole SO Rockford Lutheran -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Driver, Khalil SR Oswego East 42' 11.25" 10
2 Franklin, Kenelius SR Crete-Monee 42' 10.5" 8
3 Thompson, Christopher SR Bloom Twp. 42' 6.0" 6
4 Zehnder, Will SO Triad 41' 9.0" 5
5 Diffor, Caleb FR University (Normal) 40' 11.75" 4
6 Carter, Jessie SR Rantoul 40' 1.5" 3
7 logan, javarius SR Kankakee 39' 11.75" 2
8 Taylor, Avery JR Thornton Fractional North 39' 10.5" 1
9 Williams, Ky SR Manual 37' 4.0"
10 Byrant, Jamin SO Urban Prep - Englewood -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Torres, Dario SR Lane Tech 38' 9.0"
2 Brusick, Nick JR Peoria Christian 36' 10.0"
3 Velasquez, Kwinn JR Marengo 36' 8.0"
4 Hopkins, Peyton JR Morton 35' 6.0"
5 Coleman Jr., James SO Normal 33' 3.5"
6 Hinders, Kevin SO St. Thomas More 33' 3.5"
7 Maatuka, Khalfani SO Champaign Central 31' 1.5"
8 Spicer, Trvor SO North Lawndale Prep 28' 11.5"
9 Bane, Sam SO Fieldcrest 27' 7.0"
10 Stoller, Matt SR Eureka 26' 3.5"
11 Pearson, Caleb SR Rockford Lutheran -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirkwood, Charlie SR Oswego 42' 9.5"
2 Dickens, Michael SR Urban Prep - Englewood 42' 3.5"
3 McNulty, LaVall JR Crete-Monee 41' 9.0"
4 Peters, T.J. JR Olympia 40' 10.0"
5 garrison, jahmeek SR Kankakee 39' 10.5"
6 Williams, Jamal SR Thornton Fractional North 39' 10.0"
7 Patkunas, Nick SR University (Normal) 39' 3.0"
8 Salmon, Dwayne SR Bloom Twp. 39' 1.5"
9 Bassler, Hunter SR Triad 38' 4.0"
10 Adams, Harold JR Urbana 38' 1.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sikon, Sam SO Carbondale 60' 0.0" 10
2 Olson, Nick SO Flanagan 49' 5.0" 8
3 Megginson, Gabe SR Jacksonville 48' 4.5" 6
4 Williams, Alex SR Rantoul 46' 6.5" 5
5 Woodland, Braxton SR Decatur Eisenhower 45' 9.0" 4
6 Hooten, Mitchell SR Red Bud 45' 3.5" 3
7 Watts, Devon JR Manual 44' 9.0" 2
8 Robinson, Anfernee SR Morgan Park 43' 10.0" 1
9 Corona, Adrian JR Oswego East 39' 0.0"
10 Mayfield, Kolby SO Danville -

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Dominique SR Centennial 7.68 10
2 Eason, Tyjuana SR Kankakee 7.78 8
3 Davis, Emone SR Danville 7.78 6
4 Prear, Kelsie SR Morgan Park 7.87 5
5 Lee, Stacia JR Decatur Eisenhower 7.92 4
6 Johnson, Jenniba SR Triad 7.98 3
7 Anderson, Mikia SR Springfield Southeast 8.11 2
8 Morris, Hannah FR Bloom Twp. 8.19 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Prear, Kelsie SR Morgan Park 7.93
2 Johnson, Jenniba SR Triad 8.07
3 Thompson, Sierra SO Mattoon 8.15
4 Kereta, Amanda SR Henry-Senachwine 8.15
5 Mathieson, Micayla JR University (Normal) 8.53
6 Fuller, Abbie JR Fieldcrest 8.56
7 Dawson, Ashley FR PORTA 9.52
8 Salther, Diona SR Jacksonville 9.62
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Davis, Emone SR Danville 7.88
2 Anderson, Mikia SR Springfield Southeast 8.07
3 Hardman, Amira FR Lane Tech 8.30
4 Davis, Teonna FR Belleville West 8.37
5 Sparrgrove, Jorji SR Central A & M 8.41
6 Morrow, Gladys JR Thornton Fractional North 8.53
7 Williams, Kasia JR Manual 8.57
8 Donald, Samone SO Olympia 8.72
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Eason, Tyjuana SR Kankakee 7.96
2 Terry, Mariah SR Shepard 8.08
3 Douglas, Diamond SR North Lawndale Prep 8.23
4 Watson, Olivia JR Edwardsville 8.33
5 Bristow, Elizabeth SR St. Thomas More 8.39
6 Baxter, Kathryn SO Normal 8.70
7 Esker, Aly JR St. Anthony 8.89
8 Brandon, Dynasty FR Rantoul 9.14
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lewis, Dominique SR Centennial 7.81
2 Lee, Stacia JR Decatur Eisenhower 7.92
3 Morris, Hannah FR Bloom Twp. 8.04
4 Henderson, Tatyana JR Crete-Monee 8.18
5 James, Sierra SR Lanphier 8.24
6 Thomas, Keshauna JR Carbondale 8.36
7 Burns, Megan SO Marengo 8.54
8 Davis, Lexi FR Urbana 9.54

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rulon, Lucy FR St. Thomas More 29.56
2 Hettmansberger, Katylyn JR Judah Christian 29.66
3 Aldridge, Morgan FR Olympia 29.90
4 McDevitt, Emily JR St. Anthony 31.15
5 Eckstein, Sydney FR Jacksonville 31.25
6 Combs, Hannah FR Rantoul 32.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hale, Madison SO Marengo 28.03
2 Fuller, Abbie JR Fieldcrest 28.58
3 Russell, Keamber FR Manual 28.96
4 Black, Diamond FR Lane Tech 29.14
5 Mampouya, Muriel JR Urbana 30.54
6 Pickerill, Katherine JR PORTA 34.73
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henderson, Tatyana JR Crete-Monee 27.39
2 Quarles, Kwanisha FR Belleville West 27.41
3 Manning, Courtney SR Normal 27.50
4 Gilbert, Nia SO University (Normal) 28.78
5 Conlin, Katie SO Central A & M 29.35
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Tina FR Decatur Eisenhower 25.75 8
2 Horton, Charlene JR Thornton Fractional North 26.49 4
3 Tillman, Day-Sha JR Shepard 26.66 2
4 James, Sierra SR Lanphier 27.29
5 Thomas, Keshauna JR Carbondale 28.79
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Emone SR Danville 26.25 6
2 Solomon-Phillips, Taylor SR Bloom Twp. 26.91
3 Bates, Jemiya SR Kankakee 28.33
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Dominique SR Centennial 25.59 10
2 DesRosiers, , Gabriell JR North Lawndale Prep 26.31 5
3 Smyles, Jasmine JR Prosser 26.57 3
4 Drake, Jamari JR Springfield Southeast 26.78 1

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Jasmine SO Decatur Eisenhower 1:10.73
2 Halligan, Katelyn SR Jacksonville 1:12.83
3 Kuehl, Madison SO PORTA 1:16.24
4 Evans, Charlyne FR Urbana 1:21.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolis, Irene SR Marengo 1:07.85
2 Hettmansberger, Kylie SO Judah Christian 1:09.07
3 Walker, Carrington FR University (Normal) 1:09.70
4 Arbas, Gabby JR Triad 1:10.78
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pongracz, Erin JR Fieldcrest 1:06.40
2 Brown, Terriaunna FR Lanphier 1:06.55
3 Falconburg, Elizabeth JR St. Anthony 1:09.34
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chapman, Kiara SO Jersey 1:02.74
2 Sparrgrove, Jorji SR Central A & M 1:03.58
3 Horton, Charlene JR Thornton Fractional North 1:04.44
4 Caldwell, Vanessa JR Crete-Monee 1:05.06
5 Turman, Ty Shay SO Carbondale 1:06.76
6 Johnson, Zamiyah FR Shepard 1:08.32
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manning, Courtney SR Normal 1:01.22 4
2 Cashdollar, Lorie FR Edwardsville 1:02.07 2
3 Hall, Imani JR Danville 1:02.33 1
4 Bouie, Khydeshia SR North Lawndale Prep 1:02.79
5 Bristow, Elizabeth SR St. Thomas More 1:02.99
6 Cephus, Alexis JR Kankakee 1:08.97
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griggs, Kierra JR Bloom Twp. 58.10 10
2 Smyles, Jasmine JR Prosser 59.30 8
3 Monticello, Madeline SO Lane Tech 59.66 6
4 Henry, Alexis JR Springfield Southeast 1:00.17 5
5 McNamee, Ni'Jia SR Belleville West 1:01.61 3
6 Keyes, Likkaya FR Morgan Park -

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gilson, Charity JR Urbana 2:45.82
2 Jones, Ebony FR Decatur Eisenhower 2:51.77
3 Phillips, Tiarah FR Springfield Southeast 3:02.68
4 Peiffer, Hailey FR Fieldcrest 3:03.10
5 Lindsey, Jatisa SR Manual 3:03.37
6 McWhorter, Madison FR St. Anthony 3:03.96
7 Callahan, Maura SO Shepard 3:07.61
8 Combs, Aleah SR Rantoul 3:08.75
9 Dean, Brittney SO Kankakee 3:19.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sloan, Salena JR Central A & M 2:38.85
2 Drake, Elle JR Mattoon 2:43.10
3 Valdivia, Anahi SO Thornton Fractional North 2:44.45
4 Johnson, DeAndra SO Crete-Monee 2:45.04
5 Wofford, Lezlie JR Lanphier 2:47.36
6 Voller, Stephanie SR Marengo 2:47.47
7 Shabazz, Tahja SR Morgan Park 2:56.96
8 Hansen, Madeline SO Belleville West 2:58.56
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Imani JR Lane Tech 2:20.03 10
2 Ramirez, Sullibet SR Bloom Twp. 2:21.09 8
3 Garbutt, Deneisha SR Danville 2:21.16 6
4 Hendrickson, Marguerite FR St. Thomas More 2:27.76 5
5 Brauer, Maria JR PORTA 2:27.93 4
6 Richter, Abigail JR Triad 2:28.10 3
7 Portell, Rece FR Highland 2:30.72 2
8 Supan, Shannan JR University (Normal) 2:31.72 1
9 Hettmansberger, Katylyn JR Judah Christian 2:35.05
10 McGuire, Bailey SO Edwardsville 2:35.97

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sloan, Salena JR Central A & M 5:55.73
2 Pettis, Ronna JR Henry-Senachwine 5:59.51
3 Alejo, Milie SR Belleville West 6:08.35
4 Conway, Alli SO Judah Christian 6:30.63
5 Willard, Madison FR Carbondale 6:39.87
6 Del Horno, Mariah SO Bloom Twp. 6:52.81
7 Magruder, Danasha JR Crete-Monee 6:56.11
8 Russell , Hope FR Rantoul 6:56.27
9 Baltimore, Aryana FR Lanphier 6:58.14
10 Tello, Leslie FR Shepard 7:31.26
11 Wortman, Emily SR St. Anthony 7:49.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beckstead, Danielle JR Normal 5:16.06 10
2 Brauer, Adrienne JR PORTA 5:16.31 8
3 Burmester, Keri JR Red Bud 5:26.06 6
4 Mulkerrins, Roisin SO Lane Tech 5:29.11 5
5 Allen, Caitlyn SR Marengo 5:29.73 4
6 Cultra, Libby FR Urbana 5:29.77 3
7 Shelton, Jayden SR Highland 5:32.38 2
8 Siltman, Shelby SO Olympia 5:35.64 1
9 LaFayette, Ashley SR University (Normal) 5:37.76
10 Determan, Julianna SO Edwardsville 5:48.64
11 Huckleberry, Desiree SO Danville 5:51.99
12 Herman, Elaine SR Triad 6:11.28

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keller, Anna Sophia SO St. Anthony 10:55.83 10
2 Brauer, Maria JR PORTA 11:15.07 8
3 Allen, Caitlyn SR Marengo 11:15.52 6
4 Brauer, Adrienne JR PORTA 11:30.56
5 Lynn, Elizabeth SR Edwardsville 12:07.53 5
6 Lowry, Anna SR Taylorville 12:24.78 4
7 Penn, Hannah SR Normal Community 12:30.64 3
8 Monier, Jill SR Henry-Senachwine 12:37.89 2
9 Deterding, Deanna SR Red Bud 12:54.96 1
10 Weers, Claire SO Fieldcrest 13:49.27

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foy, Tineja SR Crete-Monee 9.15 10
2 Stonewall, Chante JR University (Normal) 9.51 8
3 Horton, Charlene JR Thornton Fractional North 9.55 6
4 Manning, Courtney SR Normal 9.79 5
5 Rulon, Lucy FR St. Thomas More 10.24 4
6 Jumper, Jordan FR Olympia 10.24 3
7 Stewart, Josclyn FR Danville 10.36 2
8 Dooley, Ryan JR Central A & M 10.43 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jumper, Jordan FR Olympia 10.46
2 Bouie, Khydeshia SR North Lawndale Prep 10.77
3 Freeman, Takeisha SR Morgan Park 11.04
4 Morstatter, LaDonna SO Decatur Eisenhower 11.07
5 Wankel, Julianna SO Rantoul 12.48
6 Ragland, Sara JR St. Anthony 13.75
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stonewall, Chante JR University (Normal) 9.64
2 Horton, Charlene JR Thornton Fractional North 9.80
3 Dooley, Ryan JR Central A & M 10.50
4 Cooper, Dejuana FR Lanphier 10.59
5 Jackson, Tamia JR Kankakee 11.24
6 Schenk, Haley JR Marengo 11.40
7 Brown, Latericka JR Manual 11.48
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Manning, Courtney SR Normal 9.49
2 Stewart, Josclyn FR Danville 10.46
3 Price, Jada SR Springfield Southeast 10.51
4 Burgin, Shelby SO Urbana 10.83
5 Porter, Carolyn SR Shepard 11.02
6 Belcher, Paige FR Triad 11.65
7 Pettit, Katie SO Fieldcrest 12.46
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Foy, Tineja SR Crete-Monee 9.27
2 Rulon, Lucy FR St. Thomas More 10.22
3 Davis, Natasha FR Edwardsville 11.18
4 Ervin, Rachel SO Mattoon 11.43
5 Bell, Kaiaja FR Bloom Twp. 11.45
6 Dawson, Ashley FR PORTA 12.32

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mattoon A Shayla Arthur, LeAndra Webb,
Anna VanHyfte, Lauren McCain
1:58.76
2 Lanphier A Samara Bell, Dejuana Cooper,
Ashley Farmer, Nytorius McCoy
1:59.54
3 St. Anthony A Aly Esker, Emily McDevitt,
Abby Brown, Kristin Slaughter
2:01.15
4 Normal A Kaylee Probst, Jade Carlock,
Claire McConnell, Aurelie Kiamana
2:03.47
5 Fieldcrest A Katie Pettit, Linnea Nordstrom,
Kelly Coons, Jayla Gensler
2:17.28
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Manual A Thai Powell, Asaja Jackson-Wright,
Tyjionna Irby, Jade Sashington
1:53.86
2 Marengo A Haley Schenk, Gretel Hoffmeyer,
Megan Burns, Madison Hale
1:55.36
3 Olympia A Jenny Bennet, Shannon Morr,
Dani Litwiller, Jordan Jumper
1:55.63
4 Thornton Fractional North A Muneerat Lawal, Emani James,
Lakisa Scott, Reyona Warrior
1:57.63
5 PORTA A Cassidy Cutright, Ashleigh Smith,
Keely Miller, Katherine Pickerill
2:02.75
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 University (Normal) A Nia Gilbert, Micayla Mathieson,
Spencer Smiley, Chante Stonewall
1:51.86
2 Henry-Senachwine A Melanie Yanke, Emma Cluskey,
Amber Kereta, Amanda Kereta
1:51.99
3 Lane Tech A Sabrina Matias, Julia Lawson,
Amira Hardman, Imani Jones
1:52.44
4 Edwardsville A Dahlia Nelson, Sydnee Valentine,
Tatiania Perry, Olivia Watson
1:53.97
5 Central A & M A Ryan Dooley, Katie Conlin,
Mikah Maples, Abigail Hilton
1:58.02
6 Urbana A Muriel Mampouya, Gabby Pollard,
Shania Williams, Lexi Davis
2:01.11
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Jemiya Bates, Moequisha Collins,
Shaneequa Hubert, Tyjuana Eason
1:48.50 6
2 Crete-Monee A Tatyana Henderson, Mariah Marshall,
Kinnidi Perry, Tineja Foy
1:48.82 4
3 Belleville West A Monique Shine, Teonna Davis,
Kwanisha Quarles, Brittany Walker
1:50.87 2
4 North Lawndale Prep A kierra Abraham, Khydeshia Bouie,
Diamond Douglas, Ari Foster
1:51.14
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Springfield Southeast A Mikia Anderson, Zaneta White,
Torri Covington, Jamari Drake
1:47.16 10
2 Danville A Emone Davis, Yaman Wilson,
Najaya Mason, Imani Hall
1:47.59 8
3 Shepard A Khalia McIntyre, Chasz Wells,
Mariah Terry, Day-Sha Tillman
1:48.79 5
4 Bloom Twp. A Taylor Solomon-Phillip, Larrece Metoyer,
Hannah Morris, Angelique Hamilton
1:49.84 3
5 Morgan Park A Jada Laye, Carinne Parker,
Mekah Jordan, Kelsie Prear
1:51.10 1
6 Rantoul A Rachel Daugherty, Shapresha Johnson,
Faith Johnson, Akalah Spinks
2:05.43

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lanphier A Terriaunna Brown, Ashley Farmer,
Aryana Baltimore, Samara Bell
4:36.80
2 Decatur Eisenhower A Jasmine Clark, Chrissy Clark- Smith,
Mackenzie Cook, Ebony Jones
4:44.85
3 Thornton Fractional North A Muneerat Lawal, Chaciydah Heffner,
Lakisa Scott, Danielle Wolford
4:46.66
4 Fieldcrest A Erin Pongracz, Tiffany Landino,
Hailey Peiffer, Jorie Pongracz
4:54.12
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Thomas More A Airiana Smith, Alex Specht,
Marguerite Hendrickson, Elizabeth Bristow
4:30.96
2 Marengo A Irene Bolis, Megan Burns,
Gretel Hoffmeyer, Molly Viktora
4:31.69
3 PORTA A Katherine Pickerill, Ashleigh Smith,
Keely Miller, Maria Brauer
4:32.87
4 Carbondale A Ty Shay Turman, Kendall Jones,
Diamond Norwood, Kaylee Fann
4:43.11
5 Urbana A Shelby Burgin, Charity Gilson,
Muriel Mampouya, Gabby Pollard
4:49.78
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olympia A Samone Donald, Shannon Morr,
Dani Litwiller, Sadie Donaldson
4:21.68
2 Manual A Thai Powell, Asaja Jackson-Wright,
Jade Sashington, Tyjionna Irby
4:28.32
3 Triad A Abigail Richter, Lauren Pingsterhaus,
Kelly Pottorff, Kylee Crockett
4:37.14
4 Mattoon A Gillian Card, Shayla Arthur,
Elle Drake, Lauren McCain
4:41.14
5 Rantoul A Shelly Richardson, Rachel Turner,
Macy Wilkerson, Jianna Wankel
4:59.91
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crete-Monee A Vanessa Caldwell, Kinnidi Perry,
Mariah Marshall, Tineja Foy
4:13.97 4
2 Henry-Senachwine A Melanie Yanke, Amber Kereta,
Amanda Kereta, Jenna Rock
4:21.55
3 Central A & M A Ryan Dooley, Paige Seitz,
Abby Forlines, Jorji Sparrgrove
4:24.82
4 University (Normal) A Amber Nanni, Carrington Walker,
Katie Reeves, Madigan Landess
4:34.46
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Tyjuana Eason, Alexis Cephus,
Ny'Garia Hammond, Shaneequa Hubert
4:14.91 3
2 Shepard A Rae'ven McFadden, Anila McFadden,
Amber Pierce, Chasz Wells
4:15.71 2
3 Normal A Kaylee Probst, Danielle Beckstead,
Brooke Catherine, Destiny Fawley
4:35.42
4 Edwardsville A Natasha Davis, Bailey McGuire,
Kendra Griggs, Gabriella Romano
4:39.65
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bloom Twp. A Kierra Griggs, Manique Smith,
Sullibet Ramirez, Angelique Hamilton
4:01.90 10
2 Lane Tech A Imani Davis, Madeline Monticello,
Anna Batuldis, Roisin Mulkerrins
4:02.52 8
3 Springfield Southeast A Lunden Henry, Merari James,
Charlicia Watson, Alexis Henry
4:07.22 6
4 Danville A Imani Hall, Deneisha Garbutt,
Keneisha Williams, Emone Davis
4:10.23 5
5 Belleville West A Dejah Campbell, Sydney Oats,
Teonna Davis, Ni'Jia McNamee
4:17.61 1
6 Morgan Park A Mekah Jordan, Likkaya Keyes,
Rainasia Harris, Kelsie Prear
4:20.24

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Alexis Cephus, Stacy Lawernce,
Joshln Jefferson, Shaneequa Hubert
11:10.76
2 Crete-Monee A DeAndra Johnson, D Meeful,
Danasha Magruder, Amy Mayhill
11:16.72
3 Normal A Alexis Lanier, Alyse Lanier,
Lauren Mecum, Violette Girard
11:26.14
4 Shepard A Annie Rangel, Milan Carter,
Vivian Garza, Markayla Rodgers
11:29.88
5 Morgan Park A Mekah Jordan, Chante Johnson,
Jazmine Maxwell, Olivia Strong
11:36.71
6 Springfield Southeast A Jessica Reed, Elena Wittenauer,
Mariah Guest, Kashonna Mattson
11:37.95
7 Triad A Elaine Herman, Lauren Pingsterhaus,
Katie Chase, Erin Murphy
11:38.37
8 St. Anthony A Madison McWhorter, Emily Wortman,
Avery Elder, Maddi Tegeler
13:03.39
9 Rantoul A Aleah Combs, Hope Russell,
Harley Anna Zook, Hannah Combs
13:26.12
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lane Tech A Cailin Condisine, Anna Batuldis,
Kelly Tran, Julia Troszczynska
9:59.24 10
2 University (Normal) A Shannan Supan, Amber Nanni,
Madigan Landess, Ashley LaFayette
10:03.10 8
3 Edwardsville A Honor Dimick, Haley Allard,
Danielle Bohannon, Victoria Vegher
10:13.29 6
4 Bloom Twp. A Mariah Del Horno, Kyla McNeese,
Manique Smith, Garesia Woods
10:24.39 5
5 Olympia A Shannon Morr, Dani Litwiller,
Shelby Siltman, Sadie Donaldson
10:28.68 4
6 Central A & M A Paige Seitz, Kaitlin Villanueva,
Abby Forlines, Salena Sloan
10:53.69 3
7 Mattoon A Elle Drake, Gillian Card,
AnnaBelle Blanchette, Rachel Ervin
10:57.52 2
8 Belleville West A Sarah Dintelmann, Brianna Schaefer,
Sydney Oats, Alyssa Frakes
11:03.76 1
9 Carbondale A Kendall Jones, Madison Willard,
Atlexus Green, Emily Russell
11:12.60
10 PORTA A Katherine Pickerill, Keely Miller,
Madison Kuehl, Natalie Beard
11:17.21

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drake, Jamari JR Springfield Southeast 5' 7.0" 10
2 Holland, Tessa SR Fieldcrest 5' 4.0" 8
3 Rulon, Lucy FR St. Thomas More 5' 2.0" 6
4 Hall, Imani JR Danville 5' 0.0" 5
5 Catherine, Brooke SR Normal 5' 0.0" 4
6 Miller, Nadia SR North Lawndale Prep 5' 0.0" 3
7 Spinks, Akalah SO Rantoul 4' 10.0" 2
8 Wolford, Danielle JR Thornton Fractional North 4' 8.0" 0.5
9 Hale, Madison SO Marengo 4' 8.0" 0.5
10 Morstatter, LaDonna SO Decatur Eisenhower 4' 8.0"
11 Thompson, Sierra SO Mattoon 4' 6.0"
12 Pierce, Amber SR Shepard 4' 6.0"
13 Murdock, Autumn JR Lane Tech 4' 6.0"
14 Wheeler, Lexie SR Triad 4' 6.0"
15 Forlines, Abby SO Central A & M 4' 6.0"
16 Tegeler, Maddi FR St. Anthony 4' 4.0"
17 Johnson, Brianna FR Lanphier 4' 4.0"
18 Harris, Danielle SO Crete-Monee 4' 4.0"
19 Donaldson, Sadie FR Olympia 4' 4.0"
20 Brown, Alexis FR Belleville West 4' 2.0"
21 Dawson, Ashley FR PORTA -
22 Perry, Tatiania JR Edwardsville -
23 Rowe, Jelena SO Bloom Twp. -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Catherine, Brooke SR Normal 13' 2.0" 10
2 Buck, Claire SR Triad 11' 6.0" 8
3 Slaughter, Kristin SO St. Anthony 10' 6.0" 6
4 Reach, Hannah JR Anna-Jonesboro 9' 6.0" 5
5 Reeves, Katie SO University (Normal) 9' 6.0" 4
6 Drum, Macie SR Mattoon 9' 0.0" 3
7 Jachino, Hannah JR Taylorville 9' 0.0" 2
8 Richardson, Shelly SO Rantoul 8' 6.0" 1
9 Aldridge, Morgan FR Olympia 8' 6.0"
10 Romano, Gabriella JR Edwardsville 7' 6.0"
11 Hernandez, Angela JR Bloom Twp. 7' 6.0"
12 Yathaputanon, TIffany SR Springfield Southeast 6' 6.0"
13 Breckenridge, Najah SO Crete-Monee 6' 0.0"
14 Carter, Milan JR Shepard 6' 0.0"
15 Smith, Ashleigh JR PORTA 6' 0.0"

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walsh, Payten SR Triad 14' 5.0"
2 Styczynski, Michelle JR University (Normal) 14' 4.0"
3 Probst, Kaylee FR Normal 14' 2.75"
4 Lawal, Muneerat JR Thornton Fractional North 14' 1.25"
5 Specht, Alex JR St. Thomas More 13' 7.5"
6 Price, Faith FR Lanphier 13' 3.0"
7 Pakey-Rodriguez, Melina SO Urbana 13' 2.0"
8 Hilton, Abigail JR Central A & M 12' 11.5"
9 Schenk, Haley JR Marengo 12' 6.0"
10 Marshall, Mariah SR Crete-Monee 11' 6.0"
11 Schreiner, Jaylin FR Kankakee -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Hannah FR Bloom Twp. 17' 8.0" 10
2 McIntyre, Khalia SR Shepard 17' 1.25" 8
3 Holland, Tessa SR Fieldcrest 16' 9.0" 6
4 Hardman, Amira FR Lane Tech 16' 3.25" 5
5 Hopson, Abrea SR Belleville West 16' 2.0" 4
6 Spinks, Akalah SO Rantoul 15' 11.0" 3
7 Bennet, Jenny SR Olympia 15' 3.75" 2
8 Williams, Shelby SO Springfield Southeast 15' 3.0" 1
9 Laye, Jada FR Morgan Park 15' 0.5"
10 Jones, Sydney SR Jersey 14' 9.75"
11 Mason, Najaya SR Danville 14' 8.75"
12 Watson, Olivia JR Edwardsville 14' 4.0"
13 Douglas, Diamond SR North Lawndale Prep -

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Kamryn JR Crete-Monee 33' 7.5" 2
2 Jones, Sydney SR Jersey 32' 8.0"
3 Schenk, Haley JR Marengo 30' 8.0"
4 Arbas, Abby JR Triad 30' 5.0"
5 McWherter, Kimberly FR Belleville West 30' 0.0"
6 Villanueva, Kaitlin SO Central A & M 29' 11.0"
7 Styczynski, Michelle JR University (Normal) 29' 0.75"
8 McKay, Jakeena SR Lane Tech 28' 10.0"
9 Johnson, Faith FR Rantoul 28' 7.0"
10 Pakey-Rodriguez, Melina SO Urbana 27' 3.75"
11 VanHyfte, Anna FR Mattoon 26' 8.5"
12 Lawernce, Stacy SR Kankakee -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Emani JR Thornton Fractional North 36' 8.0" 10
2 Wells, Chasz SR Shepard 35' 10.25" 8
3 Hamilton, Angelique SR Bloom Twp. 35' 6.75" 6
4 Watson, Charlicia SR Springfield Southeast 34' 4.25" 5
5 Bristow, Elizabeth SR St. Thomas More 33' 11.75" 4
6 Holland, Tessa SR Fieldcrest 33' 9.75" 3
7 Leitschuh, Bailey SR Highland 33' 7.25" 1
8 Cluskey, Emma SR Henry-Senachwine 32' 7.5"
9 Mason, Najaya SR Danville 32' 6.75"
10 Bennet, Jenny SR Olympia 32' 2.0"
11 Watson, Olivia JR Edwardsville 30' 7.0"
12 Miller, Nadia SR North Lawndale Prep -
13 Manning, Courtney SR Normal -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cunningham, Deborah SR Decatur Eisenhower 31' 1.0"
2 Sapp, Madison JR University (Normal) 29' 11.0"
3 Ozoh, Chinereye SO Thornton Fractional North 29' 2.5"
4 Gensler, Jayla SR Fieldcrest 29' 2.0"
5 Bogan, Tiayanna JR Morgan Park 27' 6.5"
6 Setzer, Erin SO PORTA 27' 1.5"
7 Cockrell, J'Ny JR Urbana 26' 2.5"
8 Adams, Katie SO Olympia 24' 0.5"
9 Shulze, Paige SO Marengo 22' 7.0"
10 Eason, Shyvonne SO Crete-Monee -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, DeAmbrea SO Manual 33' 7.0"
2 Bolden, Keona SR Lanphier 33' 3.0"
3 Williams, Kanosha SO Rantoul 33' 1.0"
4 Patton, Angel JR Normal 30' 7.5"
5 Hohlt, Kasey SR Edwardsville 29' 11.5"
6 Gonzalez, Raquel SR Lane Tech 29' 7.5"
7 Bufford, Kayonna SO St. Thomas More 29' 4.5"
8 Yates, Rachel SR Springfield Southeast 28' 11.5"
9 Jackson, Tamia JR Kankakee 28' 9.5"
10 Henry, Iesha SO North Lawndale Prep 24' 3.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weaver, Tayler JR Mattoon 40' 8.5" 10
2 Person, Sian JR Carbondale 39' 11.0" 8
3 Isaac, Brittney JR Danville 39' 4.0" 6
4 Richter, Allison JR Triad 37' 6.5" 5
5 Allhands, Emily SR Watseka 37' 6.0" 4
6 Jackson, Jada JR Shepard 37' 1.5" 3
7 Maples, Mikah JR Central A & M 36' 10.0" 2
8 Peoples-Johnson, Kyma SR Bloom Twp. 35' 0.5" 1
9 Liefer, Rachel SR Red Bud 31' 9.5"
10 Meitzenheimer, Danielle JR Belleville West 31' 4.0"