Lake Michigan Invitational

Scores:
Men's Score
Evanston Township77.5
Grant59
Warren Township55.5
Lakes47
Menomonee Falls32.5
Zion-Benton31
Grayslake Central29
McHenry28
Johnsburg24
New Berlin Eisenhower24
Jones21
Vernon Hills19
Nicolet18
Crystal Lake South18
Catholic Memorial16
Grayslake North14.5
Homestead13
Mundelein11
Milwaukee King9
Lindblom8
Marquette University7
Antioch5
St. Viator5
Kenosha Bradford5
Carmel4
Cedarburg3
Deerfield1
 
Women's Score
Grant67.5
Milwaukee King66
Lake Central44.5
Young44
Grayslake Central42
Vernon Hills32
Libertyville31
Stevenson29
Brooks College Prep26
Carmel23
Warren Township23
Racine Horlick19
Lake Forest19
McHenry18
Lakes17
Nicolet17
Zion-Benton17
Kenosha Bradford16
Evanston Township10
Menomonee Falls6
Mundelein5
Antioch4
Grayslake North3
New Berlin West2
Homestead2
Reedsville1

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Dante JR Warren Township 6.61 5
2 Purpura, Gio JR McHenry 6.66 4
3 Nuzzo, Bobby SO Mundelein 6.68 3
4 Avenaim, Jacob SR Deerfield 6.73 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Broihier, Sean SR New Berlin Eisenhower 6.59 10
2 Dunlap Jr, David JR Nicolet 6.60 8
3 Marcinkus, Nick SR Warren Township 6.60 6
4 Jansen, Mason SR Menomonee Falls 6.70 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Dakari JR Nicolet 6.73
2 Campbell, Jaylen JR Catholic Memorial 6.95
3 Lemcke, Blake JR Johnsburg 6.98
4 Nathan, Avinash SO Vernon Hills 7.03
5 Jones, Kris SR Lakes 7.06
6 Marquez, Felipe SR New Berlin West 7.31
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dunlap Jr, David JR Nicolet 6.64
2 Hackett, Amari JR Menomonee Falls 6.76
3 Rozell, Myles JR Johnsburg 6.91
4 Steinmetz, Fred JR Kenosha St. Joseph 7.23
5 Yang, Alex SR Vernon Hills 7.23
6 Wright, Cameran JR Milwaukee Madison 7.98
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Maras, Alex JR McHenry 6.97
2 Reed, Larry SO Grayslake Central 7.00
3 Detoro, Corey SO Homestead 7.02
4 Porter, Drew SO Antioch 7.06
5 Bailey, Cole JR Kenosha Bradford 7.10
6 Etayem, Brandon JR Antioch 7.46
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Brian JR Carmel 6.92
2 Campbell, Johnny SR Kenosha Bradford 6.97
3 Stulo, Caleb FR Racine Horlick 7.26
4 Kieffer, Elijaha JR North Chicago 7.67
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 English, Patrick JR Marquette University 6.92
2 Hampton, Miles JR Evanston Township 6.94
3 Czaplicki, Alec JR Marquette University 7.07
4 Tanner, Keion SO North Chicago 7.28
5 Womack, Zac SO East Alton-Wood River 7.39
6 Knutson, Brett SR Union Grove 7.49
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Broihier, Sean SR New Berlin Eisenhower 6.62
2 Johnson, Dante JR Warren Township 6.69
3 Kolle, Richie JR Grant 6.91
4 Stefo, James SO Carmel 7.03
5 Hill, Theo SR Antioch 7.06
6 White, Darrelle JR Racine Horlick 7.09
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Kameron SO Milwaukee King 6.76
2 Calta, Jordan SR Grayslake North 7.10
3 Ryan, Justin SO Crystal Lake South 7.13
4 Robinson, Trevon SR Milwaukee Madison 7.18
5 Hottmann, Tyler JR Cedarburg 7.20
6 Leonard, Dequan SO North Chicago 7.46
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Unze, Jacob SO Carmel 6.90
2 Crowley, Michael SR Marquette University 6.93
3 Adiyiah, Kenny SO Mundelein 6.96
4 Lawrence, Will FR Crystal Lake South 6.99
5 Williams, Jamal JR Milwaukee Madison 7.41
6 Garner, Tramonte SO Milwaukee Madison 7.47
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Marcinkus, Nick SR Warren Township 6.55
2 Collins, Tavarus SR Zion-Benton 6.82
3 Jung, Jae Won JR St. Viator 7.05
4 Lawson, TJ SO East Alton-Wood River 7.26
5 Zavala, Carlos JR Grant 7.29
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Avenaim, Jacob SR Deerfield 6.70
2 Cabahug, Michael JR Grayslake North 6.82
3 Garrison, Willie FR Homestead 6.95
4 Winters, Matt SR Homestead 7.02
5 Greenfield, Ethan SO Lakes 7.30
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jansen, Mason SR Menomonee Falls 6.65
2 Nuzzo, Bobby SO Mundelein 6.68
3 Clayton, Kamari SO Nicolet 6.87
4 Peete, Alex JR Johnsburg 7.02
5 Dzierzak, Josh SO Union Grove 7.83
Prelims Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Purpura, Gio JR McHenry 6.71
2 Karfonta, Josh JR Catholic Memorial 6.86
3 Madden, Jeremiah JR Kenosha St. Joseph 6.86
4 Antonneau, Colin JR Kenosha St. Joseph 6.93
5 Triggs, Armani SR New Berlin Eisenhower 7.07
6 Cooper, Max JR Catholic Memorial -

Men's 55m Dash Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schubert, Joe SR Marquette University 11.89

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garron, Brad JR Evanston Township 22.59 10
2 Ruiz, Cameron JR Lakes 23.00 8
3 Flores, Hugo JR Warren Township 23.45 4
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dunlap Jr, David JR Nicolet 23.09 5
2 Johnson, Dante JR Warren Township 23.66 3
3 Devito, Ryan SR Grant 23.87
4 Mierow, Nathan JR Cedarburg 25.75
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Donnie SR Kenosha Bradford 24.45
2 Dangelis, David JR Catholic Memorial 25.03
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nuzzo, Bobby SO Mundelein 23.02 6
2 Broihier, Sean SR New Berlin Eisenhower 23.74 2
3 Unze, Jacob SO Carmel 23.84 1
4 Hampton, Miles JR Evanston Township 23.91
5 Belongia, Jake SO New Berlin Eisenhower 24.75
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Brian JR Carmel 24.00
2 Reed, Larry SO Grayslake Central 24.24
3 Nunes, Joey SO Grant 24.73
4 Lemcke, Blake JR Johnsburg 25.40
5 Hottman, Evan FR Cedarburg 26.01
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kivisto, Brandon SR Menomonee Falls 24.07
2 Peel, Jordan SR Zion-Benton 24.57
3 Rastas, Jake SR New Berlin Eisenhower 24.76
4 Dawson, Josiah SR Milwaukee Bradley Tech 25.34
5 Rivera, Marques FR Evanston Township 25.67
6 Christian, Ricardo SO Kenosha Bradford -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Doyle, Patrick JR Menomonee Falls 23.96
2 Stewart, Tavian SR Milwaukee King 24.11
3 Lawrence, Will FR Crystal Lake South 24.87
4 Adiyiah, Kenny SO Mundelein 24.90
5 Greenfield, Ethan SO Lakes 25.63
6 Lawson, TJ SO East Alton-Wood River 25.67
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nogalski, Zach JR Marquette University 24.48
2 Santoro, Arthur JR Jones 24.80
3 Maras, Alex JR McHenry 24.81
4 Erlandson, Lief JR Homestead 25.12
5 Nathan, Avinash SO Vernon Hills 25.37
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Czaplicki, Alec JR Marquette University 24.18
2 Peete, Alex JR Johnsburg 24.72
3 Cabahug, Michael JR Grayslake North 25.04
4 Hill, Theo SR Antioch 25.10
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garrison, Willie FR Homestead 23.93
2 Brown, Kameron SO Milwaukee King 24.06
3 Cinq-Mars, Zack SR Grayslake Central 24.64
4 Morales, Gonzalo JR Homestead 25.08
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Cross JR Menomonee Falls 24.62
2 Gawenda, Griffin JR Grayslake North 24.74
3 Yang, Alex SR Vernon Hills 25.21
4 Shilhavy, Nick SO Racine Horlick 26.54
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alfahel, Sami SR New Berlin West 24.63
2 Brown, Jeremy SO Jones 25.79
3 Rose, Calvin JR Kenosha St. Joseph 25.98
4 Berggren, Jarred JR Johnsburg 26.06
5 Kpoho, Remi JR Milwaukee Bradley Tech 26.24
6 Greenspan, Sam SO Crystal Lake South 26.41
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Western, Dan SR New Berlin West 24.84
2 Becker, Bill JR Antioch 25.92
3 Moran, Alex JR Grayslake North 26.08
4 Leffler, Max JR Marquette University 26.50
5 Garner, Tramonte SO Milwaukee Madison 27.15
6 Williams, Jamal JR Milwaukee Madison 27.65
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oakland, Jake SO New Berlin West 25.20
2 Tanner, Keion SO North Chicago 25.97
3 Kieffer, Elijaha JR North Chicago 27.19
4 Ausse, Matt SO Kenosha St. Joseph 27.48
5 Wright, Cameran JR Milwaukee Madison 29.72
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitalo, Eric SR St. Viator 25.34
2 Sullivan, Danny P SR St. Viator 26.15
3 Leonard, Dequan SO North Chicago 26.29
4 Martinsen, Joe SO Union Grove 26.45
5 Deon, Eric SO Union Grove 26.59

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Octavian SR Grant 49.57 10
2 Edwards, Michael SR Zion-Benton 50.83 8
3 Thiel, Brandon SR Lakes 51.22 6
4 Oechsner, Mike JR Catholic Memorial 51.44 4
5 Canady, Jordan SR New Berlin Eisenhower 51.64 3
6 Ruiz, Cameron JR Lakes 52.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flores, Hugo JR Warren Township 51.40 5
2 Santoro, Arthur JR Jones 51.91 2
3 Cinq-Mars, Zack SR Grayslake Central 52.74 1
4 Fridl, Eric JR Catholic Memorial 52.88
5 Triplett, Nick JR Lindblom 54.34
6 Brown, Tyler JR Zion-Benton 58.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Komor, Tyler SR New Berlin Eisenhower 54.70
2 Haight, Matt SR Warren Township 55.32
3 Klohn, Amery SO Catholic Memorial 55.91
4 Robinson, Trevon SR Milwaukee Madison 59.97
5 Jones, Stacey JR Warren Township -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matthew, Calvin JR Milwaukee King 54.57
2 Gessert, Alec JR Kenosha St. Joseph 54.83
3 Brown, Jeremy SO Jones 55.27
4 Buckner, Connor JR Crystal Lake South 56.04
5 Carey, Sam SR New Berlin Eisenhower 59.20
6 Kramer, Alex SO Marquette University -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alfahel, Sami SR New Berlin West 54.34
2 Western, Dan SR New Berlin West 54.87
3 Bullock, Zion JR Homestead 56.32
4 Cain, Doug SR Crystal Lake South 56.51
5 Daley, Turner JR Cedarburg 56.77
6 Gleissner, Arick JR Menomonee Falls 58.01
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Cross JR Menomonee Falls 55.92
2 Meyer, Will FR Grayslake North 56.04
3 Zavala, Carlos JR Grant 56.35
4 Moore, Joe JR Crystal Lake South 56.84
5 Horton, Silas JR Milwaukee King 56.93
6 Martin, Anthony SO Kenosha Bradford 58.94
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swartz, Nathan SO Kenosha Bradford 56.34
2 Buchannan, Riley JR Johnsburg 56.53
3 Bell, Connor JR Johnsburg 57.08
4 Hale, Davonte JR Kenosha Bradford 59.85
5 Kocab, Alex SR Homestead 59.93
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Antonneau, Adam FR Kenosha St. Joseph 55.78
2 Mierow, Nathan JR Cedarburg 55.88
3 Saraina, Armaandip SR Vernon Hills 58.04
4 Keaskowski, Brandon SR Grayslake North 59.64
5 Lefer, Emile JR Milwaukee Madison 1:00.09
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grisham, Tyler SR Nicolet 56.57
2 Galante, Nick SO Antioch 57.40
3 Cho, Philip SR Vernon Hills 57.50
4 Shikoski, Joe JR Reedsville 59.78
5 McCune, Nathan FR Mundelein 1:00.50
6 Eckstein, Noah JR Reedsville 1:01.27
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lazarra, NIck JR McHenry 57.69
2 Martinez, Max FR Grayslake Central 57.92
3 Garcia, Nick FR Antioch 58.64
4 Wallendorff, Chase SO East Alton-Wood River 58.68
5 Olechno, David SO Mundelein 1:01.94
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fruscione, Joseph FR Carmel 59.25
2 Collis, Brady SO St. Viator 59.83
3 Alexander, Nigel FR Milwaukee Bradley Tech 1:00.04
4 Unterbrink, Blake SO East Alton-Wood River 1:08.69
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crowley, Braden FR McHenry 56.93
2 Rinka, Richard SO St. Viator 1:01.52
3 Dzierzak, Josh SO Union Grove 1:01.58
4 Reyes, Diego JR North Chicago 1:08.06
5 Montes, Pablo JR North Chicago 1:14.95

Men's 400m Dash Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schubert, Joe SR Marquette University 1:19.31

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mosley, Thomas JR Zion-Benton 1:58.05 10
2 Kuhlmann, Robert SR Lakes 1:59.49 8
3 Aho, Jack JR Grayslake Central 1:59.80 6
4 Ponomar, Dylan SR Grayslake North 1:59.89 5
5 Krashevsky, Tim JR Vernon Hills 2:01.30 4
6 Miller, Bryce SO New Berlin Eisenhower 2:01.77 3
7 Routhier, Evan SR Homestead 2:03.86 2
8 Duckworth, Dylan SR Antioch 2:06.49
9 Tonyan, Dan SR McHenry 2:15.50
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Delgado, Alex SR Warren Township 2:06.07 1
2 Bonanotte, Jacob SR St. Viator 2:06.45
3 Struve, Max SR Cedarburg 2:06.71
4 Caffarelli, John SR Carmel 2:07.71
5 Walls, George JR Lindblom 2:09.11
6 Hubbard, Jake SR Lakes 2:09.51
7 Mohr, Matthew JR McHenry 2:10.09
8 Reffat, Ibraheem SR Lakes 2:11.34
9 Foydl, Miles JR Crystal Lake South 2:12.94
10 Clark, Roderick JR Zion-Benton 2:22.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McKenna, James JR Marquette University 2:07.88
2 Kellner, Doug SR Homestead 2:08.22
3 Schrom, Andrew SR New Berlin Eisenhower 2:09.73
4 Spatchek, Andy JR Reedsville 2:11.00
5 Melone, Tommy SR Crystal Lake South 2:12.89
6 Carrera, Miguel JR Grayslake North 2:13.97
7 Stanek, Jake SR Kenosha Bradford 2:15.85
8 Ahmad, Najee JR Milwaukee King 2:16.95
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wahl, Jack JR Marquette University 2:12.03
2 Matias, Guadaiupe JR Mundelein 2:13.41
3 Rappe, Nicholas SO Jones 2:13.46
4 Fundator, A.J. FR Jones 2:13.86
5 Salgado, Alan FR Mundelein 2:15.70
6 Schwartz, Zakry SR Kenosha Bradford 2:15.79
7 Su, Albert SO Libertyville 2:16.31
8 Kolinski, Jayce SR Menomonee Falls 2:17.25
9 Hare, Andrew SO Antioch 2:17.40
10 Lee, Kalvin JR Jones 2:17.95
11 Schneider, Jacob JR Reedsville 2:18.88
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mills, Cameron SO Kenosha St. Joseph 2:14.90
2 Lomelli, Brandon FR Grayslake Central 2:17.03
3 Gayton, Brendan SO Carmel 2:17.62
4 Stegner, Owen SR Menomonee Falls 2:17.77
5 McCarthey, Jackson SR Catholic Memorial 2:18.29
6 Petterson, Matt JR Catholic Memorial 2:18.45
7 Fields, Ryan JR Milwaukee King 2:19.92
8 White, Ryne FR East Alton-Wood River 2:20.27
9 Schilke, Alex SR Cedarburg 2:20.55
10 Herrera, Christian JR Grant 2:21.99
11 Zbiegen, Matthew JR Cedarburg 2:23.69
12 Acosta, Mauro SO Johnsburg 2:30.80
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brey, Sam JR St. Viator 2:09.91
2 Robe, Toby SR Union Grove 2:13.47
3 Lindsay, Tyree SR Milwaukee Madison 2:23.43
4 Jumabayev, Arslan FR Nicolet 2:23.47
5 Harris, Justin SR Milwaukee King 2:27.14
6 Cairo, Jake SR Kenosha St. Joseph 2:32.52
7 Lefer, Emile JR Milwaukee Madison 2:32.59
8 Maline, William SR Milwaukee Bradley Tech 2:45.73
9 Wendt, Nate FR Johnsburg 2:51.31
10 Navin, Alex JR Union Grove -

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stelmasek, Matt SR Johnsburg 4:26.08 10
2 Routhier, Evan SR Homestead 4:26.09 8
3 Adams, Jeremy JR Jones 4:27.87 6
4 DeMuelenaere, Riley SR Marquette University 4:28.14 5
5 Becker, Jack SO Crystal Lake South 4:28.34 4
6 Aho, Matt JR Grayslake Central 4:32.07 2
7 Prus, Jon JR Crystal Lake South 4:33.89 1
8 Fellman, Ansel SO Kenosha Bradford 4:34.04
9 Minsky, Eli SO Grayslake Central 4:34.84
10 Vincent, Danny SR Grayslake Central 4:35.66
11 Trimark, Noah SR Kenosha Bradford 4:37.75
12 Richardson, Stephen JR Libertyville 4:38.01
13 Rodriguez, Eduardo JR Lindblom 4:39.32
14 Macuiba, Dustin SR Warren Township 4:42.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bosley, Drew FR Homestead 4:30.62 3
2 Cavanaugh, Matt SR New Berlin Eisenhower 4:35.60
3 Lay, Tyler SR McHenry 4:35.97
4 Dewitt, Jacob SR McHenry 4:37.17
5 Schmidt, John JR Grant 4:38.26
6 O'Connell, Liam JR Grayslake North 4:39.50
7 Ruiz, Julian JR Warren Township 4:39.71
8 Frank, Trevor SR Reedsville 4:40.07
9 Merten, Nikolas SR Jones 4:46.74
10 Hirsch, Andrew SR Catholic Memorial 4:48.62
11 Fellman, Jake SR Kenosha Bradford 4:49.49
12 Cappon, Will SR Marquette University 4:50.86
13 Lodermeier, Jack SR New Berlin Eisenhower 4:52.83
14 Meverden, Jeff SR Lakes -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, James SR Grayslake North 4:44.11
2 Brey, Sam JR St. Viator 4:46.42
3 Gasick, Joseph JR Libertyville 4:47.98
4 Voeller, Braden SO Cedarburg 4:50.54
5 Afonso, Aidan FR Mundelein 4:50.74
6 Coronel, Ruben SO Jones 4:50.81
7 Miraldi, Dominic SR Johnsburg 4:53.01
8 Carlson, Kaleb SO Mundelein 4:54.32
9 Mills, Cameron SO Kenosha St. Joseph 4:55.74
10 Springman, Brenden JR East Alton-Wood River 4:56.17
11 Sorrell, Gregory SO Cedarburg 4:58.38
12 Smalley, Tyler JR Menomonee Falls 5:00.25
13 Halberg, Charlie FR Lakes 5:18.77
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schonter, Justin JR Zion-Benton 4:53.63
2 Snow, Dylan SO Antioch 4:56.82
3 Rathkamp, Andrew JR Cedarburg 4:59.52
4 Anderson, Jacob SR Crystal Lake South 5:04.10
5 Clow, Joseph SR Mundelein 5:04.22
6 Bertulis, Tim SO Johnsburg 5:06.17
7 Barton, Max SO Antioch 5:07.43
8 Swiderski, Sebastian SR New Berlin West 5:07.98
9 Appleton, Tommy SR Racine Horlick 5:11.20
10 George, Mike FR Catholic Memorial 5:15.90
11 Paulick, Brandon SR Union Grove 5:20.48
12 Kiefer, Mason JR Racine Horlick 5:22.68
13 Grymkoski, Scott JR Kenosha St. Joseph 5:28.44
14 Laneman, Sam SR Vernon Hills 5:40.81
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McDonnell, Miles SR St. Viator 4:59.50
2 Asmann, Kyle JR Nicolet 5:00.55
3 Asmann, Zach JR Nicolet 5:09.88
4 Ebner, Josh JR Menomonee Falls 5:11.96
5 Cairo, Jake SR Kenosha St. Joseph 5:29.07
6 Washington, Marques FR Milwaukee King 5:29.17
7 Unterbrink, Blake SO East Alton-Wood River 5:32.70
8 Anderson, Jake FR Union Grove 5:36.57
9 Gilpatric, James FR Milwaukee King 5:40.45
10 Ramirez, Zachary JR Milwaukee King 5:59.83
11 Cardy, DJ FR Grant 6:05.11
12 Maline, William SR Milwaukee Bradley Tech 6:10.52

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stelmasek, Matt SR Johnsburg 9:39.05 10
2 O'Connell, Liam JR Grayslake North 9:55.25 8
3 Moreno, Nico SR Jones 9:55.75 6
4 Schmidt, John JR Grant 10:03.68 5
5 Benes, Zac JR Jones 10:04.30 4
6 Barreto, Ethan SR Jones 10:06.41 3
7 Foster, Ryan SO Crystal Lake South 10:06.85 2
8 Thornton, Corey JR Milwaukee King 10:07.48 1
9 Wallace, Jeremy JR Lakes 10:11.12
10 O'Neil, Jack SR Cedarburg 10:11.86
11 Gwynne, Nick JR Kenosha Bradford 10:31.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krause, Ben JR Mundelein 10:14.84
2 Girmscheid, John SR Grayslake Central 10:15.10
3 Delgado, Joel JR Lindblom 10:22.28
4 Frank, Trevor SR Reedsville 10:22.78
5 Lozano, Salvador JR Lindblom 10:40.57
6 Moran, Kael SO Lakes 10:41.21
7 Defaut, Emanuel SR Kenosha Bradford 10:42.33
8 Ahmad, Raees JR Warren Township 10:42.70
9 Steinbeck, Ben JR Grayslake Central 10:43.03
10 Lacke, Stephen JR Carmel 10:52.94
11 Ehrenhofer, Nathan SO Grant 10:52.96
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zaborowski, Steve SR New Berlin Eisenhower 10:33.65
2 Schoenfield, Carl JR Mundelein 10:36.44
3 DeGuire, Frank SO Marquette University 10:37.11
4 Van Witzenburg, Matt SO Crystal Lake South 10:41.15
5 Hein, Nick JR Reedsville 10:41.53
6 Betancourt, AJ JR Johnsburg 10:44.00
7 Saavedra, Denilson JR Lindblom 10:44.50
8 Detweiler, Cam JR Grayslake North 10:44.82
9 Fetherston, Noah SR New Berlin Eisenhower 10:46.33
10 Vettesse, Kevin JR Antioch 10:48.20
11 Webber, Evan SO Vernon Hills 11:02.53
12 Rocha, Jose JR Racine Horlick 11:38.75
13 Spanier, Nicholas SR St. Viator 11:51.95
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Selbach, Maxwell SO Nicolet 10:40.21
2 Overbeck, Cameron FR Vernon Hills 11:05.08
3 Muenster, Andrew SO Nicolet 11:13.12
4 Doland, Jason FR St. Viator 11:17.33
5 Goihl, Thomas SO Menomonee Falls 11:17.59
6 Weber, Galen JR Racine Horlick 11:28.49
7 Hipps, Logan FR Menomonee Falls 11:28.59
8 Ketchman, Louis FR Milwaukee King 11:39.07
9 Holt, Jacob SO Catholic Memorial 12:10.58

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bamgbose, Babajide SR Evanston Township 8.03 4
2 Hokanson, Matt SR Cedarburg 8.13 3
3 Hatton, Chris SR Grant 8.14 2
4 McInerny, Mike SR McHenry 8.31 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brundidge, Timmy SR Grant 7.45 10
2 Amarteifio, Roland SR Evanston Township 7.50 8
3 McMurtry, Bryce SR Menomonee Falls 7.92 6
4 Keefover, Landon JR Antioch 8.00 5
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Keefover, Landon JR Antioch 8.07
2 Gawenda, Griffin JR Grayslake North 8.17
3 Spencer, Kyle SR Warren Township 9.71
4 Wilkins, Tyler SR Antioch 9.93
5 Fascone, Max SO Carmel 10.81
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pentico, Skyler SR Crystal Lake South 8.73
2 Kosmach, Shane JR Mundelein 8.94
3 Gillespie, Marc JR Antioch 9.03
4 Carrera, Francisco SR Grayslake North 9.85
5 Greenspan, Sam SO Crystal Lake South 10.02
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bamgbose, Babajide SR Evanston Township 8.08
2 Hatton, Chris SR Grant 8.16
3 Moore, Sean JR New Berlin Eisenhower 8.76
4 Roman, Sal JR Mundelein 9.29
5 Stevens, Braylen JR Milwaukee King 10.13
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Westhoff, Luke SR Kenosha Bradford 8.60
2 Schneider, Jared FR Homestead 9.55
3 Hale, Davonte JR Kenosha Bradford 9.85
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McMurtry, Bryce SR Menomonee Falls 7.98
2 Polark, Josh JR Grant 8.17
3 Nienow, Matthew JR Menomonee Falls 8.51
4 Pogue, Colin SR Grayslake Central 9.60
5 Gordon, Nick SO Milwaukee King 10.23
6 Anderson, Kyle FR Catholic Memorial 10.90
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Comerford, Noah SR Grayslake Central 8.30
2 Ford, John SO Nicolet 8.59
3 Clark, Zevulon SR Zion-Benton 9.00
4 Metz, Fletcher SR Catholic Memorial 9.32
5 Burchfield, Dante SR Zion-Benton 9.52
6 Bullock, Zion JR Homestead 9.83
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brundidge, Timmy SR Grant 7.63
2 Hokanson, Matt SR Cedarburg 8.12
3 McInerny, Mike SR McHenry 8.16
4 Carey, Sam SR New Berlin Eisenhower 11.16
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Amarteifio, Roland SR Evanston Township 7.58
2 Zalapukis, Mike SR Lakes 8.53
3 Beckman, Chris SR Warren Township 8.92
4 Leyva, Matt SR Lakes 8.95
5 Jackson, Tyler JR Menomonee Falls 8.97

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Evanston Township A Brad Garron, Roland Amarteifio,
Babajide Bamgbose, Brian Daniels
1:33.10 10
2 Warren Township A Dante Johnson, Melvin Pettis,
Cody Canegan, Nick Marcinkus
1:34.25 8
3 Zion-Benton A Daniel Armstead, Tavarus Collins,
Thomas Mosley, Dinario Hickman
1:35.71 4
4 Lakes A Nick Garcia, Shemar Gladden,
Leon Small, Kris Jones
1:38.10
5 Racine Horlick A Brenden Valko, Darrelle White,
Akili Boatner, Colby Claybrook
1:44.31
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Menomonee Falls A Amari Hackett, Mason Jansen,
Brandon Kivisto, Patrick Doyle
1:34.69 6
2 New Berlin Eisenhower A Sean Broihier, Stephen Halusan,
Sean Moore, Jake Belongia
1:37.70 2
3 Cedarburg A Turner Daley, Tyler Hottmann,
Matt Hokanson, Evan Hottman
1:42.84
4 St. Viator A Jack Scislowski, Trevor Koos,
Kevin Teraji, Danny P Sullivan
1:43.60
5 Catholic Memorial A Josh Karfonta, Max Cooper,
Dylan Schubbe, Jaylen Campbell
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 McHenry A Gio Purpura, Alex Maras,
Corey Lersch, Nicco Lorenzo
1:36.02 3
2 Grant A Joey Nunes, Richie Kolle,
Michael Smith, Ryan Devito
1:38.32
3 Crystal Lake South A Will Lawrence, Mario Ochoa,
Justin Ryan, Drew Murtaugh
1:39.18
4 Johnsburg A Blake Lemcke, Alex Peete,
Jarred Berggren, Myles Rozell
1:39.79
5 Mundelein A Charles Nacion, Tristian Empalmado,
Mat Empalmado, Nik Fisher
1:43.93
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Nicolet A Dakari Williams, David Dunlap Jr,
Maxwell Selbach, Kamari Clayton
1:34.78 5
2 Grayslake Central A Noah Comerford, Larry Reed,
Elijah Eugene, David Dorlack
1:37.85 1
3 Marquette University A Patrick English, Michael Crowley,
Zach Nogalski, Max Leffler
1:38.41
4 Kenosha Bradford A Donnie Jackson, Cole Bailey,
Ricardo Christian, Johnny Campbell
1:39.06
5 Homestead A Corey Detoro, Joe Wasserman,
Brad Woldt, Matt Winters
1:40.35
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Vernon Hills A Avinash Nathan, Heesung Noh,
Alex Yang, James Holloway
1:39.45
2 Carmel A James Stefo, Jacob Unze,
Jeremy Strutzel, Brian Thompson
1:39.80
3 Grayslake North A William Bauman, Michael Cabahug,
Jordan Calta, Andres Gonzalez
1:41.10
4 Kenosha St. Joseph A Jeremiah Madden, Calvin Rose,
Ronnie Fredrick, Matt Ausse
1:41.27
5 Milwaukee Bradley Tech A Josiah Dawson, Eric Walker,
Remi Kpoho, Isaiah Blake
1:49.60
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Antioch A Landon Keefover, Drew Porter,
Theo Hill, Quinn Landl
1:41.89
2 New Berlin West A Will Bush, Jake Oakland,
Felipe Marquez, Mitchell Hewitt
1:43.73
3 Union Grove A Christian Haubrich, Joe Martinsen,
Matt Lacher, Jake Knuth
1:47.32
4 Milwaukee Madison A Tramonte Garner, Trevon Robinson,
Cameran Wright, Jamal Williams
1:48.09

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grant A Ben Schram, Kemar Miller,
Timmy Brundidge, Octavian Wells
3:27.81 10
2 Evanston Township A Roland Amarteifio, Michael Henry,
Brian Daniels, Brad Garron
3:28.19 8
3 Catholic Memorial A Eric Fridl, Jacob Bisswurm,
Austin Ciezki, Mike Oechsner
3:28.75 6
4 Lakes A Brandon Thiel, Robert Kuhlmann,
Cameron Ruiz, Leon Small
3:29.19 5
5 Zion-Benton A Tavarus Collins, Dinario Hickman,
Thomas Mosley, Michael Edwards
3:31.17 4
6 Cedarburg A Turner Daley, Nathan Mierow,
Evan Hottman, Ben Taft
3:53.41
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Township A Alex Delgado, Matt Haight,
Stacey Jones, Hugo Flores
3:36.86 1
2 Crystal Lake South A Jon Prus, Connor Buckner,
Justin Ryan, Skyler Pentico
3:40.24
3 Grayslake Central A Eli Minsky, Danny Vincent,
Jack Aho, Larry Reed
3:41.42
4 Menomonee Falls A Bryce McMurtry, Matthew Nienow,
Arick Gleissner, Tyler Jackson
3:42.23
5 Mundelein A Kenny Adiyiah, Uly Hagedorn,
Sal Roman, Bobby Nuzzo
3:49.86
6 St. Viator A Jacob Bonanotte, Richard Rinka,
Jack Scislowski, Zach Wolf
4:06.49
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Vernon Hills A Nick Mohrdieck, Brandon Coty,
Tim Krashevsky, Nikolay Kravtsev
3:34.38 3
2 New Berlin Eisenhower A Jordan Canady, Bryce Miller,
Matt Cavanaugh, Tyler Komor
3:35.86 2
3 Antioch A Landon Keefover, Dylan Duckworth,
Pat Schoenfelder, Marc Gillespie
3:46.00
4 Carmel A Jeremy Strutzel, John Caffarelli,
James Stefo, David Daniels
4:00.11
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Johnsburg A Myles Rozell, Riley Buchannan,
Connor Bell, Braden Helma
3:42.44
2 Racine Horlick A Cameron Tresider, Bryce Allen,
Tyler Buckley-Hunter, Charles Ward
3:42.56
3 Kenosha St. Joseph A Alec Gessert, Colin Antonneau,
Adam Antonneau, Scott Grymkoski
3:47.90
4 Grayslake North A William Bauman, Connor Brennan,
Dylan Ponomar, Will Meyer
3:52.34
5 Kenosha Bradford A Anthony Martin, Nathan Swartz,
Will Fellman, Luke Westhoff
3:52.97
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 McHenry A Nicco Lorenzo, Kevin Szamlewski,
Maki Mohr, Matthew Mohr
3:37.18
2 Nicolet A Tyler Grisham, Jack Hansen,
JaRon Williams, Michael McLaughlin
3:50.51
3 East Alton-Wood River A Huner O Brien, Phil Tierney,
Dalton Miller, Thaddeus Weaver
3:54.23

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 McHenry A Tyler Lay, Maki Mohr,
Dan Tonyan, Jacob Dewitt
8:13.08 10
2 Lindblom A George Walls, Walmer Saavedra,
Eduardo Rodriguez, Nick Triplett
8:14.16 8
3 Crystal Lake South A Jon Prus, Doug Cain,
Miles Foydl, Jack Becker
8:17.92 6
4 St. Viator A Jacob Bonanotte, Sam Brey,
Richard Rinka, Brady Collis
8:18.76 5
5 Warren Township A Dustin Macuiba, Julian Ruiz,
Nathan Oommen, Alex Delgado
8:21.32 4
6 Lakes A Ibraheem Reffat, Jake Hubbard,
Jeremy Wallace, Robert Kuhlmann
8:25.90 3
7 Mundelein A Uly Hagedorn, Dario Carrillo,
Robert St. Clair, Mike Parduhn
8:30.54 2
8 Evanston Township A Logan Singer, Julion Michelin,
Joe Eovaldi, Samuel Bergman
8:42.45 1
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Catholic Memorial A Andrew Hirsch, Jacob Bisswurm,
Troy Humpal, Nolan McCarthey
8:47.23
2 Jones A Matt Byun, Jeremy Brown,
Steve! Kruto, Kalvin Lee
8:48.12
3 Reedsville A Nick Hein, Andy Spatchek,
Jacob Schneider, Levi Otto
8:54.08
4 Grayslake Central A Sabastian Hinestrosa, Evan Johns,
Sam Ottolino, Nick Greenwald
8:54.22
5 Milwaukee King A Najee Ahmad, Julian White,
Kevin Diaz, Corey Thornton
9:01.08
6 Racine Horlick A Tyler Buckley-Hunter, Nathan Perez,
Mike Streckenbach, Subhan Umar
9:06.27
7 New Berlin Eisenhower A Erik Diedrich, Nick DeFrance,
Danny Browne, Anthony Diedrich
9:06.99
8 Menomonee Falls A Daniel Behrent, Tony Thorn,
Bennett Jaskaniec, Jon Thomas
9:08.47
9 Johnsburg A Dominic Miraldi, AJ Betancourt,
Tim Bertulis, Mauro Acosta
9:16.51
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kenosha Bradford A Zakry Schwartz, Sam Herzog,
Garrett Olson, Jake Stanek
9:00.57
2 Grant A Michael Smith, Bobby Cayet,
Robert Yerushalmi, Kyle Kowalski
9:01.44
3 East Alton-Wood River A Brenden Springman, Chase Wallendorff,
Andrew Noack, Ryne White
9:09.35
4 Zion-Benton A John Cruz, Justin Schonter,
Frederick Mascorra, Sergio Vargas
9:10.50
5 Grayslake North A Connor Brennan, Will Meyer,
Miguel Carrera, Liam O'Connell
9:23.00
6 Antioch A Pat Schoenfelder, Andrew Hare,
Kevin Tebbe, David Lonski
9:30.14
7 Union Grove A Nick Gursky, Brandon Paulick,
Ryan Krause, Mitchell Rybarik
9:31.77

Men's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galante, Nick SO Antioch 5' 10.0"
2 Babiasz, Alex SR Homestead 5' 8.0"
3 Kouvelis, Nick JR Grant 5' 8.0"
4 Landl, Quinn JR Antioch 5' 8.0"
5 Harris, Justin SR Milwaukee King 5' 6.0"
6 Triggs, Armani SR New Berlin Eisenhower 5' 6.0"
7 Murtaugh, Drew SR Crystal Lake South 5' 6.0"
8 Federico, Brian SO Grayslake Central 5' 6.0"
9 Nimz, Ben SO Catholic Memorial 5' 0.0"
10 Helma, Braden JR Johnsburg -
11 Pietrusiewicz, Jason FR Mundelein -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Watts, Ngozi SR Evanston Township 6' 0.0" 1.5
2 Bell, Connor JR Johnsburg 6' 0.0"
3 Kosmach, Shane JR Mundelein 5' 10.0"
4 McLaughlin, Michael SO Nicolet 5' 10.0"
5 Coughlin, Scott SR Crystal Lake South 5' 8.0"
6 Schubbe, Dylan SO Catholic Memorial 5' 8.0"
7 McCune, Nathan FR Mundelein 5' 8.0"
8 Barot, Sohan SO Vernon Hills 5' 6.0"
9 Jones, Jared JR Evanston Township 5' 4.0"
10 Jones, Joe JR Evanston Township 5' 4.0"
11 Geiman, Tyler SO Zion-Benton 5' 4.0"
12 Campbell, Johnny SR Kenosha Bradford 5' 4.0"
13 Clark, Zevulon SR Zion-Benton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Murray, Darren SR Menomonee Falls 6' 8.0" 10
2 Gosell, Connor SR Grayslake Central 6' 8.0" 8
3 Agnew, Noah SR Vernon Hills 6' 8.0" 6
4 Halverson, Henry SO Grant 6' 2.0" 5
5 Ellis, Brandon SO Warren Township 6' 2.0" 3.5
6 Handy, Terrell JR Menomonee Falls 6' 2.0" 3.5
7 Moran, Alex JR Grayslake North 6' 0.0" 1.5
8 Stroebel, Mitchell JR Cedarburg 6' 0.0"
9 Michel, Jake SR McHenry 5' 10.0"
10 Rastas, Jake SR New Berlin Eisenhower 5' 10.0"
11 Bruner, Mike SO Homestead 5' 8.0"
12 Matthew, Calvin JR Milwaukee King -

Men's Pole Vault   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schweitzer, Max SO McHenry 11' 6.0"
2 Gonzalez, Humberto JR Warren Township 10' 6.0"
3 Garcia, Nick FR Antioch 10' 0.0"
4 Holmgren, Larry SR Lakes 9' 6.0"
5 Haubrich, Christian SR Union Grove 9' 0.0"
6 Fascone, Max SO Carmel 9' 0.0"
7 Schnieder, Zach JR Carmel 9' 0.0"
8 Wojslaw, Chris JR Grant 8' 6.0"
9 Bauman, William SO Grayslake North 8' 0.0"
10 Becker, Bill JR Antioch -
11 Lonski, David JR Antioch -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Szamlewski, Kevin SR McHenry 14' 6.0" 10
2 Jazo, Cooper SR Lakes 14' 0.0" 7
3 Peterson, Nick SR Grant 14' 0.0" 7
4 Peschke, Sam JR Crystal Lake South 13' 0.0" 5
5 Eugene, Elijah SR Grayslake Central 13' 0.0" 4
6 Jaskowski, Kacper JR Vernon Hills 12' 6.0" 3
7 Williamson, Aidan SO Vernon Hills 12' 6.0" 2
8 Bolotin, Martin JR Vernon Hills 12' 0.0" 1
9 Rosmann, Charles SR Nicolet 12' 0.0"
10 Jemison, Cameron JR Menomonee Falls 12' 0.0"
11 Polizos, Peter JR Crystal Lake South 11' 6.0"
12 Richartz, Dylan JR McHenry 11' 6.0"
13 Garcia, Nick JR Lakes 11' 6.0"
14 Asmar, Nabil JR Warren Township 11' 0.0"
15 Dorlack, David SR Grayslake Central 11' 0.0"

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trevithick, Dusten JR Grant 18' 10.0"
2 Steinmetz, Fred JR Kenosha St. Joseph 18' 6.0"
3 Wu, Calvin FR Vernon Hills 18' 5.0"
4 O Brien, Huner SR East Alton-Wood River 18' 3.0"
5 Oakland, Jake SO New Berlin West 17' 11.0"
6 Fruscione, Joseph FR Carmel 17' 10.0"
7 Sullivan, Danny P SR St. Viator 17' 9.0"
8 Weaver, Thaddeus FR East Alton-Wood River 17' 7.0"
9 Fredrick, Ronnie JR Kenosha St. Joseph 17' 4.0"
10 Knuth, Jake JR Union Grove 17' 0.0"
11 Bush, Will SO New Berlin West 16' 11.0"
12 Nacion, Charles SO Mundelein 15' 7.0"
13 Hamilton, Sean FR Mundelein 14' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McMurtry, Bryce SR Menomonee Falls 21' 3.0" 4
2 Christian, Ricardo SO Kenosha Bradford 19' 8.0"
3 Lorenzo, Nicco SO McHenry 19' 5.5"
4 Engsberg, Zach JR Catholic Memorial 19' 4.0"
5 Fletcher, Stephan SR Grayslake Central 19' 3.5"
6 Calta, Jordan SR Grayslake North 19' 2.5"
7 McManus, Mike SR McHenry 19' 1.0"
8 Porter, Drew SO Antioch 19' 0.0"
9 Murray, Darren SR Menomonee Falls 18' 10.0"
10 Brancato, Shane JR Lakes 18' 5.0"
11 Grzesk, Dakota SR New Berlin Eisenhower 18' 2.0"
12 Potts, Ryan SR New Berlin Eisenhower 17' 4.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bell, Kendrick SR Warren Township 21' 4.0" 6
2 Westhoff, Luke SR Kenosha Bradford 21' 4.0" 5
3 Ciezki, Austin JR Catholic Memorial 20' 7.0"
4 Strutzel, Jeremy JR Carmel 19' 11.0"
5 Collins, Jimmy SR Crystal Lake South 19' 7.0"
6 Bruner, Mike SO Homestead 19' 6.0"
7 Miller, Kemar SR Grant 19' 5.0"
8 Neal, Greg SR Zion-Benton 19' 4.0"
9 Yoder, Jeremy SO St. Viator 18' 10.0"
10 Coughlin, Scott SR Crystal Lake South 18' 2.0"
11 Babiasz, Alex SR Homestead 18' 0.0"
12 Keaskowski, Brandon SR Grayslake North 17' 10.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ruiz, Cameron JR Lakes 22' 9.0" 10
2 Stewart, Tavian SR Milwaukee King 21' 10.0" 8
3 Gosell, Connor SR Grayslake Central 21' 2.5" 3
4 Broihier, Sean SR New Berlin Eisenhower 20' 11.0" 2
5 Daniels, Brian JR Evanston Township 20' 10.75" 1
6 Armstead, Daniel SR Zion-Benton 20' 6.5"
7 Winters, Matt SR Homestead 20' 4.0"
8 Pettis, Melvin JR Warren Township 19' 11.5"
9 Clayton, Kamari SO Nicolet 19' 7.5"
10 Holloway, James SR Vernon Hills 19' 6.0"
11 Sawyer, Cortez SO Zion-Benton 19' 3.5"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Faye, David SO Marquette University 41' 9.5" 2
2 Oakland, Jake SO New Berlin West 38' 0.0"
3 Morrow, Peyton SR Antioch 37' 7.0"
4 Stevens, Braylen JR Milwaukee King 37' 0.0"
5 Helma, Braden JR Johnsburg 36' 11.0"
6 Claybrook, Colby SR Racine Horlick 35' 9.0"
7 Landl, Quinn JR Antioch 35' 5.0"
8 Zahorik, James JR Reedsville 35' 0.0"
9 Neukam, Justin SR Mundelein 34' 10.0"
10 O Brien, Huner SR East Alton-Wood River 34' 8.0"
11 Empalmado, Mat FR Mundelein 33' 4.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramirez-Wilson, Darrien JR Warren Township 42' 2.0" 4
2 Caines, Matt SO Evanston Township 39' 8.0"
3 Kosmach, Shane JR Mundelein 38' 9.5"
4 Wu, Calvin FR Vernon Hills 38' 9.0"
5 Weyde, Michael JR McHenry 37' 10.0"
6 Gosell, Connor SR Grayslake Central 36' 11.5"
7 Daniels, David JR Carmel 36' 9.0"
8 Keaskowski, Brandon SR Grayslake North -
9 Collins, Jimmy SR Crystal Lake South -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neal, Greg SR Zion-Benton 42' 3.0" 5
2 Fletcher, Stephan SR Grayslake Central 41' 6.0" 1
3 Schram, Ben SR Grant 41' 2.0"
4 Fuentes, Nate SR Lakes 40' 4.0"
5 Bush, Will SO New Berlin West 38' 7.0"
6 Jackson, Tyler JR Menomonee Falls 38' 5.0"
7 Geiman, Tyler SO Zion-Benton 38' 5.0"
8 Brancato, Shane JR Lakes 38' 2.0"
9 Nennig, Chris SR Catholic Memorial 38' 2.0"
10 Babiasz, Alex SR Homestead 37' 7.0"
11 Schneider, Jared FR Homestead 37' 1.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilburn, Jonathan SO Evanston Township 44' 6.0" 10
2 Miller, Kemar SR Grant 42' 8.5" 8
3 Engsberg, Zach JR Catholic Memorial 42' 7.5" 6
4 Strutzel, Jeremy JR Carmel 41' 11.5" 3
5 Lersch, Corey SR McHenry 40' 9.0"
6 Murtaugh, Drew SR Crystal Lake South 40' 6.0"
7 Wilson, Deshawn JR McHenry 40' 2.0"
8 Triggs, Armani SR New Berlin Eisenhower 40' 0.0"
9 Canady, Jordan SR New Berlin Eisenhower 39' 8.0"

Men's Shot Put Wheelchair   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boehmer, Joe SR Homestead 14' 4.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tompkins, Andrew SO Union Grove 38' 2.0"
2 McCune, Drake JR Kenosha St. Joseph 34' 11.5"
3 Frye, Zach SR Antioch 34' 0.0"
4 Janis, Kyle SO Kenosha St. Joseph 31' 9.0"
5 Castillo, Habram JR Lindblom 31' 0.0"
6 Grant, Ryan JR Grayslake North 29' 11.5"
7 Wilson, Rotrail SR Milwaukee Bradley Tech 29' 11.5"
8 Mead, Fred JR Lindblom 29' 8.0"
9 Vasquez, Nathan FR Grayslake North 29' 3.0"
10 Wade, Jaylin SO Lindblom 27' 6.0"
11 Roder, Michael JR Milwaukee Madison 25' 1.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzales, Angel JR Racine Horlick 39' 0.0"
2 Smith, BruVaughn JR Nicolet 38' 8.5"
3 Noll, Cory SR Union Grove 37' 4.0"
4 Naumann, Patrick JR Marquette University 37' 3.5"
5 Baker, Jacob JR Antioch 36' 7.5"
6 Sykora, John JR Kenosha Bradford 35' 1.5"
7 Capetillo, Zenaido JR Reedsville 34' 9.5"
8 Kalasa, Jacob JR Crystal Lake South 34' 4.0"
9 Gaines, Jon SO Marquette University 33' 8.0"
10 Shea, Collin JR Nicolet 33' 8.0"
11 Utz, Jason JR New Berlin Eisenhower 33' 6.5"
12 Loftin, Michael JR Milwaukee Bradley Tech 33' 3.0"
13 Banks, Darren JR Milwaukee King 32' 3.5"
14 Yarborough, Brandon SR East Alton-Wood River 32' 1.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schafer, Brandon JR Menomonee Falls 43' 8.5"
2 Orchard, Colin SR Lakes 43' 0.5"
3 Beale, Zach SR Homestead 42' 11.0"
4 Nash, Alvin SO Grant 42' 1.5"
5 Belongia, Jake SO New Berlin Eisenhower 41' 1.5"
6 Cervantes, Jaime SR Vernon Hills 40' 4.5"
7 Garlow, Justin JR Vernon Hills 40' 2.0"
8 Rodd, Tim JR Homestead 40' 0.0"
9 Mitchell, Najee SO Kenosha Bradford 39' 11.0"
10 Flucke, Dylan SO Grant 38' 5.0"
11 Kelly, Tommy SR Carmel 37' 8.5"
12 Friese, Zach SO Carmel 36' 5.5"
13 Kesselring, Jeff SR Grayslake North 34' 8.0"
14 Lacy, Devin JR Milwaukee King 33' 5.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perdzock, Ben SR Menomonee Falls 45' 7.0" 1
2 Sharer, Mitch JR Mundelein 45' 2.5"
3 Moore, Joe JR Johnsburg 44' 1.5"
4 Anderson, Cole SR Warren Township 43' 0.0"
5 Waddington, Graham SR McHenry 42' 6.5"
6 Gibson, Jamir SO Zion-Benton 42' 2.5"
7 Owens, Zion JR Zion-Benton 41' 10.0"
8 Vincent, McNemon JR Vernon Hills 40' 10.5"
9 Torrez, Diego JR Lakes 40' 2.0"
10 Tighe, Riley JR Catholic Memorial 39' 9.5"
11 Knier, Cole JR Reedsville 38' 10.5"
12 Keyes, Brian SO McHenry 38' 4.0"
13 Rusch, Owen SO Catholic Memorial 38' 1.0"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nielsen, Christian JR Evanston Township 51' 8.0" 10
2 Brown, Morgan JR Evanston Township 50' 2.0" 8
3 Connerly-Bey, Jonathan SR Evanston Township 49' 3.5" 6
4 Diehn, Dom SR Warren Township 48' 11.5" 5
5 Conroy, John SR Johnsburg 47' 9.5" 4
6 Chum, Johnny JR Grayslake Central 46' 10.5" 3
7 Maranto, Dylan SR Grant 46' 5.5" 2
8 Hunt, William JR Racine Horlick 44' 0.0"
9 Andrews, Mikey JR Grayslake Central 43' 10.5"
10 McLenithan, Ian SR Warren Township 43' 1.0"
11 Verette, Travis JR Catholic Memorial 42' 5.5"
12 Hicks, Antonie SR Mundelein 42' 1.5"
13 Meador, Nathan JR Crystal Lake South 41' 6.0"

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Tanesha SR Racine Horlick 7.22 6
2 Ward, Whitney SR Brooks College Prep 7.47 3
3 Tilmon, Taylor SO Lakes 7.48 2
4 Lubner, Faith JR Reedsville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Amira SO Young 7.12 10
2 jackson, makayla FR Milwaukee King 7.17 8
3 Wallace, Ariyona SO Grant 7.42 5
4 Bryan, Cierra FR Zion-Benton 7.45 4
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 jackson, makayla FR Milwaukee King 7.15
2 Ward, Whitney SR Brooks College Prep 7.48
3 Green, Adriana JR Racine Horlick 7.65
4 Nelson, Alexus SR Kenosha Bradford 7.67
5 Bell, Jaleya SR Brooks College Prep 7.89
6 Alghini, Christina SR Lake Forest 7.95
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Green, Gabby SO New Berlin Eisenhower 7.86
2 bates, deja JR Milwaukee King 7.98
3 Ossentjuk, Emily FR Stevenson 8.09
4 Glenn, Destini SO Zion-Benton 8.24
5 Reyes, Stephanie SR Mundelein 8.61
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tilmon, Taylor SO Lakes 7.61
2 Hunter, Anaya JR Menomonee Falls 7.94
3 Marynevytch, Krystyna SO Grayslake Central 8.08
4 Howie, Jamie FR McHenry 8.17
5 Schlageter, Maddie SR Cedarburg 8.53
6 Winter, Vanessa FR New Berlin Eisenhower 8.80
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hackett, Kiara FR Menomonee Falls 7.91
2 Foster, Kailey JR New Berlin West 8.16
3 Warren, Corey FR Grayslake North 8.18
4 Rice, Jasmine FR Waukegan 8.30
5 Ortega, Yulissa SO Harvard 8.45
6 Jewell, Chasity FR Johnsburg 9.01
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wallace, Ariyona SO Grant 7.45
2 Paul, Cydnie SO Grayslake Central 7.79
3 Saery, Liz SO McHenry 7.92
4 Gilreath, Carissa JR East Alton-Wood River 8.16
5 Riportella, Sophia FR Mundelein 8.29
6 Johnson, Shantel JR Milwaukee Madison 8.36
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 fowler, ameira FR Milwaukee King 7.73
2 Purcell, Shelby FR Antioch 8.13
3 White, Destinee FR Racine Horlick 8.32
4 Walton, Zia SR Union Grove 8.54
5 Hart, Elaina SO Libertyville 8.81
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Earving, Alaysha SO Lake Central 7.68
2 Curry, Ana SO Lake Forest 7.92
3 Zahorik, Jenna FR Reedsville 7.92
4 Ceelen, Natalie SO Homestead 7.94
5 Stubblefield, Milan SR Grayslake North 8.11
6 Harrington, Asia SO North Chicago 8.94
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Silge, Emily SO Carmel 7.69
2 Blasinski, Brooke JR Lakes 8.12
3 Phillips, Amber FR Antioch 8.33
4 Jones, Kyala SO Milwaukee Madison 8.37
5 Weyker, Maya FR Kenosha Bradford 8.45
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Young, Amira SO Young 7.29
2 Bryan, Cierra FR Zion-Benton 7.44
3 Duehr, Alexis SR Antioch 7.69
4 Robinson, Nora JR Evanston Township 7.82
5 Harris, Jataia FR Warren Township 7.96
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lubner, Faith JR Reedsville 7.62
2 Foreman, Tauja JR Evanston Township 7.62
3 Gibbs, Cerriyah JR Racine Horlick 7.74
4 Purifoy, Zaria FR Nicolet 8.15
5 Stackhouse, Kenadi FR North Chicago 8.68
6 Hasenbuhler, Brittany FR Johnsburg 9.20
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Davis, Tanesha SR Racine Horlick 7.47
2 McClendon, Maniga JR Young 7.71
3 Santos, Brynn SR Warren Township 7.72
4 Platt, Anna SR Lake Forest 8.14
Prelims Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Jada SO Menomonee Falls 7.87
2 Moton, MyKenzie FR North Chicago 8.14
3 Goebel, Molly SO Libertyville 8.16
4 Stallworth, Breanna SR Waukegan 8.28
5 Bates, Jaelin SO Nicolet 8.29
6 Sharapata, Amber JR Kenosha St. Joseph 9.39
Prelims Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Kennedy FR Vernon Hills 7.67
2 Stricker, Sophie SR Harvard 7.89
3 Glover, Brooke JR Lake Central 8.00
4 Mecardo, Yesenia FR Harvard 8.11
5 Watts, Coreyonna FR Kenosha St. Joseph 8.17
6 Nelson, Dannielle FR Johnsburg 9.05
Prelims Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Zimmerman, Alycia SR Carmel 7.89
2 Debuhr, Olivia SO Cedarburg 7.95
3 Wasserman, Olivia SO Homestead 8.13
4 Phillips, Rakia SO Grant 8.22
5 Ramagnano, Emma FR Stevenson 8.23
6 Tingley, Cassis FR Evanston Township 8.49

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Kiersten JR Milwaukee King 25.98 10
2 Marko, Madison SR Kenosha Bradford 26.18 8
3 Diarrassouba, Khady SO Menomonee Falls 26.99 6
4 Ward, Edlecia SR Brooks College Prep 27.89
5 Elliott, Jasmine SR Brooks College Prep 28.07
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Adriana JR Racine Horlick 27.12 5
2 Bryan, Cierra FR Zion-Benton 27.27 4
3 DiNino, Renee SR Lake Central 27.84
4 Bunning, Jordyn SO Vernon Hills 27.90
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Tanesha SR Racine Horlick 27.28 3
2 Bell, Jaleya SR Brooks College Prep 28.41
3 Earving, Alaysha SO Lake Central 29.35
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wallace, Ariyona SO Grant 27.76 1
2 Mitchell, Summer SO Evanston Township 28.22
3 Jhaveri, Juhi JR Stevenson 28.44
4 Hackett, Kiara FR Menomonee Falls 29.04
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Paul, Cydnie SO Grayslake Central 27.63 2
2 McClendon, Maniga JR Young 28.22
3 Stricker, Sophie SR Harvard 28.35
4 Tingley, Cassis FR Evanston Township 28.91
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Jasmine JR Warren Township 28.37
2 Robinson, Ameilia SR Grayslake North 28.38
3 Bayan-Dahr, Mahdiyyah FR Waukegan 28.55
4 Jones, Kyala SO Milwaukee Madison 29.63
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zahorik, Jenna FR Reedsville 28.52
2 Duehr, Alexis SR Antioch 28.62
3 golden, nyierra SR Milwaukee King 29.11
4 Huven, Destiny FR Nicolet 29.36
5 Ramagnano, Emma FR Stevenson 30.33
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Gabby SO New Berlin Eisenhower 28.56
2 Berryhill, Yasmin JR Young 29.24
3 Marynevytch, Krystyna SO Grayslake Central 29.26
4 Kennedy , Delaney JR Carmel 30.07
5 Mason, Shania FR Zion-Benton 31.73
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chisholm, Caleigh JR Menomonee Falls 29.08
2 Glosson, Macy SR McHenry 29.90
3 Miller, Kierra FR Grant 29.97
4 Parker, Maddie FR Grant 30.17
5 Wilk, Lauren SO McHenry 30.53
6 Thompson, Laura FR Carmel 31.71
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karrellas, Miranda SO Antioch 29.23
2 Taylor , Shannon JR Lakes 29.64
3 Joubert, Goergeanna SR Homestead 30.14
4 Kerney, Tashenna SO Waukegan 30.40
5 Wasserman, Olivia SO Homestead 30.43
6 Ozymko, Natalia JR Mundelein 31.08
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lanier, Asante SR Nicolet 29.85
2 Phillips, Amber FR Antioch 30.25
3 Gleed, Maddie SR Cedarburg 30.71
4 Adams, Hannah SO Mundelein 30.81
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Shantel JR Milwaukee Madison 30.50
2 Kosch, Lauren FR New Berlin Eisenhower 31.00
3 Nelson, Hannah JR Libertyville 31.35
4 Hirsbrunner, Kaylee SR Cedarburg 31.51
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartshorne, Hannah FR Libertyville 29.45
2 Blasinski, Brooke JR Lakes 30.06
3 Tryner, Madison JR Lakes 32.13
4 Carson, Maria JR New Berlin Eisenhower 32.15
5 Hart, Elaina SO Libertyville 32.19
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moton, MyKenzie FR North Chicago 29.04
2 Brummet, Christina JR Harvard 32.96
3 Coffee, Precious FR North Chicago 33.85
4 Sharapata, Amber JR Kenosha St. Joseph 34.64
5 First, Ally SO Kenosha St. Joseph 34.91
6 Hund, Nelli JR Kenosha St. Joseph 35.33
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bryson, Hannah JR Union Grove 29.17
2 Moffatt, Lindsey SO Union Grove 32.19
3 Hasenbuhler, Brittany FR Johnsburg 34.80
4 White, Jordan JR East Alton-Wood River 39.11
5 Evans, Cierra SO East Alton-Wood River 41.95

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Amira SO Young 58.71 10
2 Johnson, Avryl SO Libertyville 59.14 8
3 Walker, Kiersten JR Milwaukee King 59.22 6
4 Basala, Delaney SR Grant 1:00.29 5
5 Taylor, Crea SR Evanston Township 1:03.34 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Silge, Emily SO Carmel 1:01.93 4
2 Verdeyen, Nikki SR Lake Central 1:04.58
3 Ward, Edlecia SR Brooks College Prep 1:05.75
4 Elliott, Jasmine SR Brooks College Prep 1:08.43
5 Bell, Jaleya SR Brooks College Prep 1:14.78
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heuberger, Sarah SR Lake Central 1:03.74
2 Stricker, Sophie SR Harvard 1:03.97
3 Soeder, Mariah FR Grant 1:04.06
4 Ishamuddin, Sarah JR Grayslake Central 1:04.27
5 Long, Meghan FR Lake Central 1:05.01
6 Shelton, Noni SO Evanston Township 1:05.74
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bentley, Grace SO Lake Forest 1:02.93 3
2 Tingley, Cassis FR Evanston Township 1:02.93 2
3 Robinson, Ameilia SR Grayslake North 1:04.42
4 Bruuresma, Jaley SR Young 1:05.53
5 Mahlik, Isabella JR Nicolet 1:08.67
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gioia, Ellie JR McHenry 1:05.33
2 Eiers, Cassidy SO Nicolet 1:06.71
3 Duffy, Abby SR Carmel 1:07.76
4 Hansen, Cassidy JR Menomonee Falls 1:14.39
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Estrada, Lucia FR Cedarburg 1:06.58
2 Osuch, Julia SO Stevenson 1:07.20
3 Steinert, Makayla SO Lakes 1:07.43
4 Bromley, Emily SO McHenry 1:07.86
5 Sullivan, Eliza JR Stevenson 1:08.06
6 Bush, Sammi SR New Berlin West 1:08.42
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tsai, Vivian FR Vernon Hills 1:07.00
2 Kus, Alyssa SO Union Grove 1:08.24
3 Zaehringer, Marissa FR Grayslake North 1:08.85
4 Diaz, Keyana FR Waukegan 1:10.10
5 Larsen, Amanda JR Grayslake Central 1:10.59
6 Skalitzky, Alexis SR Kenosha Bradford 1:17.74
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stubblefield, Milan SR Grayslake North 1:06.57
2 Bestor, Kati SR Cedarburg 1:09.22
3 Martell, Mercaides JR Waukegan 1:09.48
4 Fu, Jessica SO Libertyville 1:11.12
5 Morrow, Miranda JR Antioch 1:11.53
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrison, Quinn SR Warren Township 1:06.98
2 Peterson, Alixandra FR Warren Township 1:07.99
3 Schmidt, Grace SO Johnsburg 1:11.05
4 Libreri, Lindsey JR Lakes 1:11.87
5 Abdellatif, Noor FR Antioch 1:12.79
6 Adams, Hannah SO Mundelein 1:13.18
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Riportella, Sophia FR Mundelein 1:13.67
2 Smith, Desiree SR Zion-Benton 1:16.17
3 Dailey, Kailey JR East Alton-Wood River 1:16.86
4 Leitinger, Sarah SO New Berlin Eisenhower 1:16.98
5 Baden, Grace FR Homestead 1:18.07
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McMath, Lalonda JR North Chicago 1:07.55
2 Stackhouse, Kenadi FR North Chicago 1:14.27
3 Neuvirth, Ashley JR Zion-Benton 1:15.12
4 Zipperer, McCailey SO Reedsville 1:20.05
5 Kilmer, Jennifer SR Kenosha Bradford 1:25.40
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stead, Sara JR Lakes 1:17.51
2 Horenziak, Ashton FR Union Grove 1:17.73
3 Arizmendi, Gabriela SO North Chicago 1:24.46

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Avryl SO Libertyville 2:20.05 10
2 O'Malley, Sara SR Grayslake Central 2:21.40 8
3 Romig, Madison SR Grant 2:21.60 6
4 Katz, Lauren SO Vernon Hills 2:22.12 5
5 Michelin, Enyaeva SO Evanston Township 2:26.26 4
6 Pitrof, Sydney SO Racine Horlick 2:27.46 3
7 Wegmann, Katie JR Homestead 2:27.83 2
8 Ramos, Sara JR Lake Central 2:28.77
9 Kerpan, Haley SR East Alton-Wood River 2:30.85
10 Cabrera, Zyana FR Young 2:31.21
11 Jones, Ciara SO Nicolet 2:32.64
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sridas, Umaiyal SR Grayslake Central 2:27.85 1
2 Sparreo, Natalie SO Stevenson 2:28.28
3 Pirih, Sarah SR Libertyville 2:30.39
4 Vandersteeg, Sydney JR Lake Central 2:31.28
5 Blake, Josie JR Waukegan 2:31.54
6 Appell, Lauren SO Stevenson 2:32.43
7 Irwin, Rachel SR McHenry 2:33.25
8 Budd, Rachel SR Cedarburg 2:33.68
9 Kuborn, Abbey SO Cedarburg 2:34.57
10 Sullivan, Claire JR Stevenson 2:35.54
11 Sorescu, Jennifer SR Young 2:39.04
12 Pigg, Michelle SR Nicolet 2:43.96
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jagielo, Gabriela SO Stevenson 2:31.87
2 Short, Jenna FR Cedarburg 2:33.67
3 Olmos, Vanessa SO Grayslake Central 2:34.76
4 Dywer, Rae FR Lakes 2:35.10
5 Schmidt, Callie SR Lake Forest 2:35.86
6 Panos, Zoe SR Lake Forest 2:36.84
7 bronson, olivia JR Milwaukee King 2:37.74
8 Schmidt, Courtney FR Lake Forest 2:38.61
9 Hartlieb, Kimmie FR Homestead 2:42.25
10 Garner, Alex SO Warren Township 2:44.87
11 Cartagena, Marrisa SO Racine Horlick 3:06.12
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kachurik, Ashley FR Warren Township 2:37.63
2 Grancorbitz, Jenna FR New Berlin Eisenhower 2:38.02
3 Leder, Amanda SO New Berlin Eisenhower 2:38.12
4 Sullivan, Megan FR Nicolet 2:42.77
5 Bolton, Karleigh SO Grant 2:43.10
6 Clow, Beth FR Mundelein 2:44.61
7 Rodriguez, Leslye FR Mundelein 2:45.50
8 Hendriks, Carina SR Warren Township 2:50.41
9 Jones, Grace FR Carmel 2:50.50
10 Lombardo, Maddy SR Carmel 2:52.57
11 Coley, Mya JR Brooks College Prep 3:22.89
12 Alreed, Daisy JR Brooks College Prep 3:25.72
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hettermann, Kaylee FR McHenry 2:42.11
2 Willman, Victoria JR Mundelein 2:43.42
3 Baldwin, Liana JR Zion-Benton 2:46.35
4 Wijenayake, Ruwandi JR New Berlin West 2:47.45
5 Carson, Julia SO New Berlin Eisenhower 2:49.39
6 felix, olivia FR Milwaukee King 2:52.56
7 Neilsen, Natalie SR Antioch 2:52.82
8 Warren, Corey FR Grayslake North 3:00.32
9 Menconi, Michelle SO Lakes 3:00.39
10 Baroun, Melissa SO Reedsville 3:05.01
11 Wright, Katie SR Harvard 3:13.56
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pascual, Marta SO Menomonee Falls 2:59.26
2 Carrasco, Monica SR Zion-Benton 3:00.35
3 Schefelker, Georgia JR Menomonee Falls 3:00.47
4 Mateja, Gracie SO Antioch 3:06.73
5 Propson, Heidi JR Reedsville 3:07.00
6 nilssen, greta SO Milwaukee King 3:08.29
7 Melson, Savannah FR Harvard 3:12.56
8 Black, Audrey SO Union Grove 3:13.08
9 Jolly, Connie JR Kenosha St. Joseph 3:16.58
10 McDade, Tianna JR Zion-Benton 3:22.12
11 Grosz, Mikaela JR Kenosha St. Joseph 3:31.05

Women's 1 Mile Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schardt, Kortney SR Lakes 5:08.21 10
2 Sparreo, Isabelle SO Stevenson 5:08.50 8
3 Milburn, Emma SO Lake Forest 5:08.67 6
4 Overbeck, Vivian SR Vernon Hills 5:18.54 5
5 Hull, Eileen SO Carmel 5:25.20 4
6 Short, Jenna FR Cedarburg 5:33.19
7 Levin, Allie JR Homestead 5:36.30
8 Kuborn, Abbey SO Cedarburg 5:37.64
9 Ocheltree, Jenna SO Libertyville 5:38.34
10 Garza, Jacque JR Grayslake North 5:39.61
11 Kane-Preissing, Zoe SR Young 5:39.78
12 Jahn, Emily SR Warren Township 5:40.56
13 Novak, Katie SR Nicolet 5:41.28
14 Kraus, Emily SR Kenosha Bradford 5:41.95
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Kendall FR Stevenson 5:30.29 3
2 Crague, Jenny JR Lake Central 5:32.19 2
3 Quandt, Lura SR Grayslake Central 5:32.54 1
4 Achtemeier, Riley JR Grayslake Central 5:36.52
5 Skeoch, Shannon SR Vernon Hills 5:36.78
6 Laughlin, Lauren SO Carmel 5:40.20
7 Kerpan, Haley SR East Alton-Wood River 5:40.39
8 Cardy, Eva FR Grant 5:41.59
9 Knuettel, Megan FR Lakes 5:41.87
10 Paglia, Audrey JR Libertyville 5:44.69
11 Reif, Jordan SR McHenry 5:47.34
12 DePalma, Jessica SO Warren Township 5:53.94
13 Kreynin, Anna SR Homestead 5:54.94
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kranz, Shania JR McHenry 5:40.84
2 Gentile, Sophia JR Kenosha Bradford 5:41.11
3 Hunsley, Sarah JR Lake Central 5:42.18
4 McGuire, Nora JR Nicolet 5:47.30
5 Wienckowski, Clarissa FR Mundelein 5:55.62
6 Dickens, Helena SO Young 6:06.89
7 Cairo, Nathalie SO Kenosha St. Joseph 6:10.06
8 Radtke, Claire SR New Berlin West 6:14.70
9 Hernandez, Jacklyn FR Waukegan 6:14.76
10 Brown, Rebekah FR Grant 6:14.92
11 Martin, Gabi SR Kenosha Bradford 6:16.70
12 Luu, Michelle SR Waukegan 6:23.85
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Amy SO Grayslake Central 6:07.86
2 Ortiz, Veronica JR Young 6:10.09
3 Bullington, Claire JR Mundelein 6:18.94
4 Vettesse, Brianna SO Antioch 6:21.75
5 Arroyo, Crystal SR Mundelein 6:23.27
6 Synder, Tina SR New Berlin Eisenhower 6:23.76
7 Molidor, Ashley SO Johnsburg 6:25.94
8 Maniscalco, Allie JR New Berlin West 6:26.87
9 sankovitz, nora FR Milwaukee King 6:29.05
10 Maggio, Ella SO Antioch 6:30.22
11 Ziolkowski, Leah SR New Berlin Eisenhower 6:32.25
12 Grimes, Theresa JR Johnsburg 6:34.08
13 Sears, Lainey JR Zion-Benton 6:34.45
14 Abrego, Karyn JR Zion-Benton 6:43.39
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Abby SO Union Grove 6:14.02
2 Westphal, Felicity SO Johnsburg 6:14.49
3 Wedepohl, Marie JR Reedsville 6:41.16
4 gunderson, celeste SO Milwaukee King 6:43.51
5 Thomas, Maddie SR Menomonee Falls 6:50.81
6 Wright, Katie SR Harvard 6:52.45
7 Hein, Elini FR Reedsville 6:54.49
8 Johnson, Jayla JR Brooks College Prep 6:55.14
9 Mis, Savannah FR Menomonee Falls 7:08.44
10 Haag, Alexandria JR Kenosha St. Joseph 7:12.66
11 Grosz, Mikaela JR Kenosha St. Joseph 7:20.82
12 pratt, taylor JR Milwaukee King 7:37.52

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Overbeck, Vivian SR Vernon Hills 11:16.06 10
2 Osmon, Danielle FR Grant 11:24.58 8
3 Girmscheid, Margaret JR Grayslake Central 11:26.32 6
4 Hull, Eileen SO Carmel 11:34.91 5
5 Stockhausen, Zella FR Carmel 11:37.12 4
6 Behrens, Ella FR Young 11:50.75 3
7 Aho, Elizabeth JR Grayslake Central 11:52.20 2
8 Makowskyj, Payton FR Vernon Hills 11:52.32 1
9 Willemse, Zanelle SO Homestead 11:53.97
10 Hunsley, Sarah JR Lake Central 12:03.18
11 Crague, Jenny JR Lake Central 12:03.24
12 Garza, Jacque JR Grayslake North 12:27.43
13 Schmidt, Kelsey SR Lake Forest 12:42.37
14 Agterberg, Sita SR Nicolet 13:00.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McMahon, Riley JR Union Grove 11:55.42
2 Temple, Rachael JR Grant 12:01.09
3 Laughlin, Lauren SO Carmel 12:17.61
4 Marques, Thais FR Homestead 12:31.52
5 Yen, Taylor FR Stevenson 12:31.59
6 Kirby, Shea SO Stevenson 12:32.21
7 Damron, Olivia SR Homestead 12:47.26
8 Gebhardt, Katie JR Homestead 12:55.01
9 Grace, Sydney JR Mundelein 12:55.75
10 Ringo, Alessa SO Young 12:56.22
11 Kerpan, Haley SR East Alton-Wood River 13:00.76
12 Delgado, Kelly JR Mundelein 13:25.39
13 Galan, Yolanda SO Waukegan 13:30.34
14 McKinnon, Kathryn SR Kenosha Bradford 14:33.31
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Allison SO Antioch 13:16.98
2 Tenpenny, Lorraine JR Cedarburg 13:30.90
3 Fitzgerald, Shayla JR Zion-Benton 13:34.33
4 Cuasay, Bea JR Warren Township 13:37.91
5 Alcala, Paloma SR Grayslake North 13:38.91
6 Travelstead, Lindsay SR Warren Township 13:42.50
7 Xu, Katie JR Libertyville 13:46.18
8 Grady, Samantha JR Cedarburg 14:02.51
9 dansby-white, shamera JR Milwaukee King 14:10.22
10 Seiler, Tina SR Menomonee Falls 14:14.79
11 Schild, Samantha FR Lakes 14:38.20
12 Gillespie, Morgan FR Lakes 14:45.07
13 Jaworski, Stacy SR Menomonee Falls 15:40.05

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schmitt, Alexa SR Grayslake Central 8.79 4
2 Foreman, Tauja JR Evanston Township 8.82 3
3 Fajardo, Janine SR Stevenson 8.85 2
4 Lubner, Faith JR Reedsville 8.99 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carothers, Imani SO Brooks College Prep 8.29 10
2 Ataessien, Joelle SR Young 8.41 8
3 jones, siarah JR Milwaukee King 8.74 6
4 Bunning, Jordyn SO Vernon Hills 8.78 5
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Basala, Delaney SR Grant 9.26
2 Klingbeil, Anna JR New Berlin West 9.77
3 Tani, Miffy FR Stevenson 9.82
4 Robinson, Sam FR Grant 9.87
5 Reisman, Jessica FR Mundelein 10.68
6 Molina, Suzie JR Waukegan 11.11
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tyler, Alex SR Lake Central 9.47
2 Stoneham, Emily FR Grayslake North 10.16
3 Rabay, Jesse SR Menomonee Falls 10.44
4 Williams, Sasha JR Waukegan 10.58
5 Lamon, Arionna FR Zion-Benton 10.94
6 Gibbs, Cerriyah JR Racine Horlick 11.14
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 jones, siarah JR Milwaukee King 8.75
2 Bunning, Jordyn SO Vernon Hills 8.85
3 Hendon, Rachel JR Warren Township 10.14
4 Gajda, Sarah JR Lakes 10.55
5 Jensen, Emma FR Carmel 11.79
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Parker, Maddie FR Grant 10.32
2 Alreed, Daisy JR Brooks College Prep 10.33
3 Majewski, Kalli JR Mundelein 10.37
4 Menzel, Maddy SO Cedarburg 11.27
5 Leitinger, Sarah SO New Berlin Eisenhower 13.08
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Vallone, Olivia JR Lake Forest 9.05
2 O'Connell, Allison SR Grayslake North 9.24
3 Heuberger, Sarah SR Lake Central 9.30
4 Miller, Ashlee SO Kenosha Bradford 11.36
5 Ciardo, Olivia SO New Berlin Eisenhower 11.67
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Carothers, Imani SO Brooks College Prep 8.34
2 Pasquesi, Jessica SO Lake Forest 10.06
3 Ng, Sophie SO Homestead 10.14
4 Fletcher, Meghan FR Grayslake Central 10.23
5 Marshall, Jaidyn FR Cedarburg 10.30
6 Gladieux-Carter, Ariana SR New Berlin West 10.96
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lubner, Faith JR Reedsville 9.01
2 Jack, Nikki SR Warren Township 9.14
3 Krug, Delanie SR Racine Horlick 11.18
4 Pokorny, Elisa JR Antioch 11.32
5 Gay, Stephanie FR Libertyville 11.59
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schmitt, Alexa SR Grayslake Central 9.02
2 Reinhart, Megan SR Grayslake North 10.26
3 McCane, Erin FR Libertyville 10.47
4 mobley, tatyanna JR Milwaukee King 11.00
5 Jaske, Tessa FR Lakes 16.95
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ataessien, Joelle SR Young 8.63
2 Fajardo, Janine SR Stevenson 8.94
3 Clark-Jordan, Azana SR Young 9.27
4 Glosson, Macy SR McHenry 9.40
5 Callen, Savannah SR Menomonee Falls 9.57
6 Wilk, Lauren SO McHenry 10.14
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Foreman, Tauja JR Evanston Township 8.90
2 Asplin, Megan JR Cedarburg 10.04
3 Russel, Abby JR Antioch 11.46
4 Skalitzky, Alexis SR Kenosha Bradford 11.50
5 Kinney, kayla SO Zion-Benton 11.61
6 Panlaqui, Gabby JR Carmel 11.80

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brooks College Prep A Whitney Ward, Imani Carothers,
Lenaann Ramsey, Sabria Croom
1:50.38 10
2 Milwaukee King A makayla jackson, deja bates,
mariah williams, ameira fowler
1:50.76 8
3 Stevenson A Hannah Yan, Janine Fajardo,
Kesina Daley, Juhi Jhaveri
1:57.12
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren Township A Brynn Santos, Jasmine Ward,
Jataia Harris, Janii Jenkins
1:51.27 6
2 Lake Central A Brooke Glover, Alaysha Earving,
Madison Sandoval, Renee DiNino
1:54.44 3
3 McHenry A Liz Saery, Taylor Hettermann,
Savanah Howie, Jamie Howie
1:54.63 2
4 Young A Gift Pendleton, Tatiana Montanez,
Hannah Huang, Rebecca Reid
1:57.20
5 Lakes A Taylor Tilmon, Shannon Taylor,
Toyin Jackson, Paule Ceneac
2:00.03
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Zion-Benton A Cierra Bryan, Jayla Green,
Alicia Taylor, Keshayla Barnett
1:53.17 4
2 Mundelein A Lauren Owens, Megan Schlebecker,
Khari Thompkins, Stephanie Reyes
1:56.71 1
3 Carmel A Alycia Zimmerman, Abby Duffy,
Emily Tyndorf, Allison Reily
1:57.17
4 Antioch A Anna Arden, Elisa Pokorny,
Rachel Phillips, Alexis Duehr
1:57.44
5 Menomonee Falls A Mayelie Kamara, Rachel Aumueller,
Brittney Resulta, Sophie Dejanovich
2:02.82
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukegan A A'Ysha Callahan, Paige Christian,
Mahdiyyah Bayan-Dahr, Tashenna Kerney
1:59.38
2 Cedarburg A Olivia Debuhr, Bridget Murphy,
Hayden Simons, Sarah Peksa
1:59.93
3 Grayslake Central A Kaitlyn Coonan, Lian Boucek,
Vanessa Ortiz, Katherine Schroeder
2:01.30
4 Kenosha Bradford A Lyric King, Claire Swartz,
Airiana White, Ashlee Miller
2:02.00
5 New Berlin West A Kailey Foster, Kierra Carter,
Anna Klingbeil, Liz Doty
2:03.70
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Vernon Hills A Jordyn Bunning, Kennedy Smith,
Emily Carido, Raeden Mays
1:51.95 5
2 Homestead A Allison Fochs, Ellie Hetrick,
Savannah Melan, Goergeanna Joubert
1:56.94
3 Nicolet A Jaelin Bates, Destiny Huven,
Zaria Purifoy, Asante Lanier
1:58.24
4 Libertyville A Niya Mitchell, Hannah Nelson,
Emma Kosowski, Emma Stevenson
2:00.79
5 Grant A Kierra Miller, Rakia Phillips,
Sam Robinson, Clara Swanson
-
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Harvard A Yesenia Mecardo, Leah Brookner,
Yulissa Ortega, Cynthia Pelayo
2:02.36
2 Grayslake North A Leah Mendenwaldt, Emily Stoneham,
Christine Eaton, Corey Warren
2:03.39
3 New Berlin Eisenhower A Maria Carson, Olivia Ciardo,
Lauren Kosch, Megan Oswald
2:07.06
4 Johnsburg A Heidi Fischer, Megan Cronin,
Dannielle Nelson, Chasity Jewell
2:08.97
5 Kenosha St. Joseph A Grace Wavro, Coreyonna Watts,
Ally First, Nelli Hund
2:09.97
6 East Alton-Wood River A Bri Yenne, Carrie Price,
Fiona Hamiti, Carizza Domingo
2:30.89

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Milwaukee King A siarah jones, aniesha white,
maya chaney, Kiersten Walker
4:10.08 10
2 Lake Central A Sarah Heuberger, Alex Tyler,
Meghan Long, Nikki Verdeyen
4:12.94 8
3 Grant A Delaney Basala, Morgan Race,
Roxanne Temple, Mariah Soeder
4:13.15 6
4 Carmel A Abby Duffy, Alycia Zimmerman,
Jacklyn Psenka, Emily Silge
4:16.98 4
5 Lake Forest A Anna Bazell, Grace Bentley,
Haley Click, Emma Milburn
4:26.51
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Young A Joelle Ataessien, Azana Clark-Jordan,
Jaley Bruuresma, Ginger Stanciel
4:16.12 5
2 Brooks College Prep A Whitney Ward, Imani Carothers,
Sabria Croom, Edlecia Ward
4:21.55 3
3 Grayslake Central A Alexa Schmitt, Sara O'Malley,
Sarah Ishamuddin, Umaiyal Sridas
4:29.37
4 Nicolet A Ciara Jones, Julia Simenz,
Isabella Mahlik, Cassidy Eiers
4:33.46
5 Warren Township A Brynn Santos, Jessica DePalma,
Janii Jenkins, Kiara Mabien
4:52.81
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Libertyville A Molly Goebel, Nora Tucker,
Lily Moore, Avryl Johnson
4:22.32 2
2 Kenosha Bradford A Sophia Gentile, Claire Swartz,
Alexus Nelson, Madison Marko
4:29.25
3 McHenry A Emily Bromley, Izzy Fugatt,
Ellie Gioia, Taylor Hettermann
4:30.22
4 Grayslake North A Valeria Zamora, Caroline Riss,
Marissa Zaehringer, Ameilia Robinson
4:34.16
5 Lakes A Makayla Steinert, Paule Ceneac,
Taylor Tilmon, Jazmynn Foster
4:36.20
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mundelein A Lauren Owens, Kalli Majewski,
Megan Schlebecker, Sarah Ouimet
4:24.46 1
2 Stevenson A Claire Sullivan, Eliza Sullivan,
Meghan Liss, Julia Osuch
4:28.81
3 Waukegan A Josie Blake, A'Ysha Callahan,
Paige Christian, Jocelyn Olayo
4:32.34
4 Menomonee Falls A Khady Diarrassouba, Sam Kruk,
Caroline Hanson, Savannah Callen
4:40.16
5 Zion-Benton A Cierra Bryan, Ashley Neuvirth,
Liana Baldwin, Alicia Taylor
4:52.51
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Homestead A Allison Fochs, Ellie Hetrick,
Sadie Lezszynski, Savannah Melan
4:30.89
2 Antioch A Elisa Pokorny, Miranda Morrow,
Shelby Purcell, Anna Arden
4:31.46
3 Cedarburg A Kati Bestor, Rachel Budd,
Bridget Murphy, Lucia Estrada
4:34.80
4 New Berlin Eisenhower A Jenna Grancorbitz, Gabby Green,
Amanda Leder, Lauren Kosch
4:49.06
5 Johnsburg A Heidi Fischer, Megan Cronin,
Grace Schmidt, Theresa Grimes
4:54.68
6 East Alton-Wood River A Carrie Price, Kailey Dailey,
Carissa Gilreath, Haley Kerpan
5:04.45

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lake Central A Sydney Vandersteeg, Sam Dittrich,
Sara Ramos, Nikki Verdeyen
9:53.68 10
2 Stevenson A Natalie Sparreo, Lauren Appell,
Kendall Roberts, Isabelle Sparreo
9:59.79 8
3 Grant A Madison Romig, Danielle Osmon,
Karleigh Bolton, Roxanne Temple
10:01.32 6
4 Young A Ellie Odom, Zyana Cabrera,
Piper McDonald, Olisa Ausara-Lasaru
10:21.16 5
5 Lake Forest A Grace Bentley, Emma Milburn,
Zoe Panos, Callie Schmidt
10:22.22 4
6 Mundelein A Marissa Richards, Andrea Cordova,
Kalli Majewski, Sarah Ouimet
10:23.03 3
7 Grayslake North A Valeria Zamora, Marissa Zaehringer,
Caroline Riss, Jacque Garza
10:41.24 2
8 Homestead A Katie Wegmann, Grace Baden,
Kimmie Hartlieb, Zanelle Willemse
11:00.06
9 Union Grove A Riley McMahon, Racheal Staaden,
Abby Martin, Alyssa Kus
11:03.56
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Libertyville A Sami Campbell, Gabby Basler,
Maddie Jacobs, Nora Tucker
10:42.56 1
2 Nicolet A Sita Agterberg, Cassidy Eiers,
Elizabeth Mowers, Megan Sullivan
10:46.46
3 Warren Township A Alex Garner, Lindsay Travelstead,
Jessica DePalma, Emily Jahn
10:53.77
4 Racine Horlick A Sydney Pitrof, Leslie Ortiz,
Megan Sollman, Grace Tempesta
10:59.84
5 Carmel A Maddy Lombardo, Grace Jones,
Emily Tyndorf, Allison Reily
11:05.46
6 Lakes A Rae Dywer, Michelle Cousineau,
Kalie Molczan, Citlalli Trujillo
11:05.70
7 Grayslake Central A Abby Burgett, Lauren Brunk,
Mira Atkinson, Jesse Matthews
11:11.79
8 Vernon Hills A Maddie Powder, Eleanor Zaczek,
Vivian Tsai, Rhea Ramaiya
11:13.56
9 Kenosha St. Joseph A Ariana Hernandez, Megan Marciniak,
Lili Jaraczewski, Maggie McGuire
11:14.80
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukegan A Michelle Luu, Yolanda Galan,
Jocelyn Olayo, Maria Garcia
11:10.50
2 Cedarburg A Erin Galioto, Samantha Grady,
Anya Kusnierewicz, Lorraine Tenpenny
11:22.98
3 McHenry A Katelyn Harder, AJ Pfannkuche,
Sarah Tonyan, Maddie Weaver
11:33.24
4 Milwaukee King A olivia bronson, mallory bree,
julianna carroll, erika mcCoy
11:40.00
5 Zion-Benton A Julia Athans, Janelle Athans,
Steffany Banda, Mary Mullins
11:50.01
6 Antioch A Alex Knight, Emily Holmes,
Rachel Price, Danielle Tebbe
12:27.41
7 Reedsville A Elini Hein, Melissa Baroun,
Isabel Liebeit, McCailey Zipperer
12:30.52

Women's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sollman, Megan SO Racine Horlick 4' 10.0" 2
2 Foster, Kailey JR New Berlin West 4' 8.0"
3 Brown, Alex JR Lake Forest 4' 8.0"
4 Grancorbitz, Jenna FR New Berlin Eisenhower 4' 6.0"
5 Karrellas, Miranda SO Antioch 4' 6.0"
6 Abdellatif, Noor FR Antioch 4' 4.0"
7 Bissell-Bell, Destiny SR Racine Horlick 4' 4.0"
8 Haasch, Katie SR Cedarburg 4' 4.0"
9 Wavro, Grace JR Kenosha St. Joseph 4' 4.0"
10 Leitinger, Sarah SO New Berlin Eisenhower 4' 4.0"
11 Patrick, Abigail SO Cedarburg 4' 2.0"
12 Hunley, Matayla SO Waukegan -
13 Kolosick, Allison JR Mundelein -
14 Levenhagen, Alexis JR Menomonee Falls -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beaupre, Megane SO Warren Township 4' 10.0" 3
2 Hettermann, Kaylee FR McHenry 4' 8.0"
3 Tempesta, Grace SO Racine Horlick 4' 6.0"
4 Kalinina, Liza SR Young 4' 6.0"
5 Cox, Sheila FR Grayslake North 4' 6.0"
6 McCane, Erin FR Libertyville 4' 6.0"
7 Gladieux-Carter, Ariana SR New Berlin West 4' 4.0"
8 Lanier, Asante SR Nicolet 4' 4.0"
9 Pascual, Marie SO Stevenson 4' 4.0"
10 Bell, Sam SR Lake Central 4' 4.0"
11 Mays, Raeden FR Vernon Hills 4' 4.0"
12 flecther, britini SO Milwaukee King 4' 4.0"
13 Washington, Takyra SO Zion-Benton 4' 2.0"
14 Jewell, Nakiah FR Waukegan 4' 2.0"
15 Pavlick, Caitlin SR Lake Forest 4' 2.0"
16 white, aniesha SR Milwaukee King -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tyler, Alex SR Lake Central 5' 6.0" 10
2 Daley, Kesina SO Stevenson 5' 2.0" 8
3 Fletcher, Meghan FR Grayslake Central 5' 0.0" 6
4 Schweinberg, Allie JR Grant 4' 10.0" 4.5
5 Tyler, Stormie FR Lake Central 4' 10.0" 4.5
6 Liska, Liz SR New Berlin West 4' 10.0" 1
7 Barnes, Ania SO Grayslake Central 4' 10.0"
8 Robinson, Sam FR Grant 4' 10.0"
9 Waldvogel, Kelly SR Libertyville 4' 10.0"
10 O'Connell, Allison SR Grayslake North 4' 10.0"
11 Morrison, Quinn SR Warren Township 4' 8.0"
12 Owens, Lauren SR Mundelein 4' 8.0"
13 Irwin, Rachel SR McHenry 4' 8.0"
14 Doughty, Karmyn SR Young 4' 6.0"
15 Barnett, Keshayla SR Zion-Benton 4' 6.0"
16 Buddenhagen, Ashley SR Menomonee Falls 4' 6.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jensen, Emma FR Carmel 7' 6.0"
2 Glisovich, Danielle SO Warren Township 7' 6.0"
3 Abdellatif, Noor FR Antioch 7' 0.0"
4 Stoneham, Emily FR Grayslake North 7' 0.0"
5 Armagno, Olivia SO Carmel -
6 Wedepohl, Marie JR Reedsville -
7 Hettermann, Taylor FR McHenry -
8 Buenaobra, Regine JR Warren Township -
9 Skie, Kylie FR Libertyville -
10 Geick, Johnna FR Stevenson -
11 Moran, Bailey FR Grant -
12 Martell, Mercaides JR Waukegan -
13 Crombie, Abbie JR Waukegan -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Lily SR Libertyville 11' 6.0" 10
2 Schroeder, Katherine SR Grayslake Central 11' 6.0" 8
3 Howie, Savanah SR McHenry 11' 0.0" 6
4 Stepanovic, Melanie SR Lake Central 10' 6.0" 5
5 Callahan, Rylee JR Nicolet 9' 6.0" 4
6 Mahoney, Cailin SO Nicolet 9' 0.0" 3
7 Lombardino, Kaitlyn JR Grant 9' 0.0" 2
8 Gandolfi, Taegan SR Antioch 8' 6.0" 1
9 Wagner, Lauryn JR Nicolet 8' 6.0"
10 Neuberger, Claire SO Libertyville 8' 0.0"
11 Boyd, Anika SR Lake Forest 8' 0.0"
12 Wantoch, Megan SR Warren Township 7' 6.0"

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bianchi, Jackie SO Union Grove 15' 4.0"
2 Liska, Liz SR New Berlin West 15' 3.0"
3 Kosch, Lauren FR New Berlin Eisenhower 14' 10.0"
4 McMahon, Terra FR Union Grove 14' 5.0"
5 Schuler, Emily SR Libertyville 14' 2.5"
6 Carter, Kierra SO New Berlin West 14' 2.0"
7 Wasserman, Olivia SO Homestead 13' 8.75"
8 Phillips, Rachel FR Antioch 11' 5.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pelayo, Cynthia JR Harvard 15' 1.5"
2 Barnes, Ania SO Grayslake Central 14' 3.5"
3 Swanson, Clara FR Grant 14' 1.25"
4 Smith, Katie JR Carmel 13' 10.75"
5 Ozymko, Natalia JR Mundelein 13' 8.75"
6 Fu, Jessica SO Libertyville 13' 7.5"
7 Grimes, Theresa JR Johnsburg 13' 5.0"
8 DeBoer, Brittney JR Cedarburg 13' 5.0"
9 Krutsch, Jackie SO Vernon Hills 13' 3.5"
10 Olson, Devin SR Nicolet 12' 7.25"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jenkins, Janii FR Warren Township 17' 0.5" 4
2 Carido, Emily JR Vernon Hills 16' 4.5" 1
3 Taylor, Alicia SR Zion-Benton 15' 11.0"
4 Jensen, Emma FR Carmel 15' 3.5"
5 O'Toole, Megan SR Carmel 15' 1.0"
6 Arden, Anna SR Antioch 14' 7.5"
7 McKowen, Cayley JR New Berlin Eisenhower 14' 5.5"
8 Thompkins, Khari FR Mundelein 14' 2.0"
9 Earby, Kendra JR Waukegan 11' 8.0"
10 Schlebecker, Megan JR Mundelein -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fears, Katrina JR Nicolet 15' 6.5"
2 Ceelen, Natalie SO Homestead 15' 6.5"
3 Gilreath, Carissa JR East Alton-Wood River 15' 2.75"
4 Christian, Paige SR Waukegan 15' 1.25"
5 Boyd, Anika SR Lake Forest 15' 0.5"
6 Galeczka, Erika SO Grayslake Central 15' 0.0"
7 Weyker, Maya FR Kenosha Bradford 14' 4.5"
8 Herrington, Sierra JR Grayslake North 14' 2.0"
9 Adedokun, Fatima JR Young 14' 0.75"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Race, Morgan JR Grant 17' 5.25" 6
2 Doughty, Karmyn SR Young 16' 8.5" 3
3 Nelson, Alexus SR Kenosha Bradford 16' 3.0"
4 Jhaveri, Juhi JR Stevenson 16' 1.0"
5 Stubblefield, Milan SR Grayslake North 15' 10.0"
6 Smith, Mora FR Zion-Benton 15' 9.0"
7 Reinhart, Megan SR Grayslake North 15' 6.25"
8 Klingbeil, Anna JR New Berlin West 15' 6.0"
9 Foster, Jazmynn SR Lakes 15' 5.75"
10 Wavro, Grace JR Kenosha St. Joseph 14' 6.25"
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 williams, mariah JR Milwaukee King 18' 4.0" 10
2 Marko, Madison SR Kenosha Bradford 18' 1.0" 8
3 jackson, makayla FR Milwaukee King 17' 3.0" 5
4 Long, Meghan FR Lake Central 16' 8.0" 2
5 Jackson, Toyin JR Lakes 16' 0.25"
6 Rusiniak, Katie SO Lake Central 15' 11.0"
7 Lubner, Faith JR Reedsville 15' 10.0"
8 Howie, Savanah SR McHenry 15' 7.0"
9 Ramsey, Lenaann JR Brooks College Prep 13' 11.5"
10 Howie, Jamie FR McHenry -

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kalinina, Liza SR Young 31' 8.75"
2 Ceelen, Natalie SO Homestead 30' 7.25"
3 Smith, Mora FR Zion-Benton 29' 3.5"
4 Green, Jayla JR Zion-Benton 29' 2.5"
5 Pelayo, Cynthia JR Harvard 28' 8.0"
6 Schuler, Emily SR Libertyville 28' 5.5"
7 Abdellatif, Noor FR Antioch 27' 10.75"
8 Krutsch, Jackie SO Vernon Hills 27' 10.5"
9 Herrera, Athina JR Vernon Hills 27' 8.25"
10 Phillips, Rachel FR Antioch 26' 9.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beaupre, Megane SO Warren Township 30' 5.25"
2 Zancho, Hanna SR McHenry 30' 4.5"
3 Peterson, Alixandra FR Warren Township 28' 10.0"
4 Ozymko, Natalia JR Mundelein 28' 9.5"
5 DeBoer, Brittney JR Cedarburg 28' 3.0"
6 Carter, Kierra SO New Berlin West 27' 11.75"
7 Campos, Ashley SO Stevenson 27' 7.5"
8 Wang, Jessica SO Stevenson 27' 3.25"
9 Olson, Devin SR Nicolet 25' 9.0"
10 Ko, Stacie JR Mundelein -
11 Kosowski, Emma SO Libertyville -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Toole, Megan SR Carmel 33' 0.75" 2
2 Liska, Liz SR New Berlin West 32' 9.5" 1
3 Williams, Sasha JR Waukegan 32' 0.0"
4 Ramsey, Lenaann JR Brooks College Prep 31' 1.75"
5 Christian, Paige SR Waukegan 30' 11.25"
6 Adedokun, Fatima JR Young 30' 11.0"
7 Cox, Sheila FR Grayslake North 30' 7.25"
8 Phillips, Rakya SO Grant 30' 3.25"
9 Jensen, Anna JR Grant 29' 9.5"
10 Holt, Baylee JR Menomonee Falls 29' 5.5"
11 Kristan, Vivian SR Waukegan 28' 7.25"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fears, Katrina JR Nicolet 34' 8.5" 10
2 Howie, Jamie FR McHenry 34' 1.0" 8
3 Boyd, Anika SR Lake Forest 33' 7.75" 6
4 Jackson, Toyin JR Lakes 33' 5.25" 5
5 Ishamuddin, Sarah JR Grayslake Central 33' 5.0" 4
6 batemon, jayla SO Milwaukee King 33' 2.5" 3
7 Hunter, Anaya JR Menomonee Falls 32' 7.5"
8 Reinhart, Megan SR Grayslake North 32' 7.5"
9 Foster, Jazmynn SR Lakes 32' 4.0"
10 Simons, Hayden SO Cedarburg 31' 3.25"
11 abdullah, jayla SO Milwaukee King 30' 0.5"
12 Smith, Katie JR Carmel 29' 5.5"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Myers, Cady FR Johnsburg 27' 7.5"
2 Black, Rebecca SR Union Grove 27' 0.5"
3 Winter, Arielle FR New Berlin Eisenhower 24' 0.5"
4 Dedert, Marie FR Nicolet 23' 8.0"
5 Baroun, Melissa SO Reedsville 23' 7.5"
6 Jefferson, Makayla SO Nicolet 23' 5.0"
7 Gildersleeve, Kim SO East Alton-Wood River 23' 5.0"
8 Schneider, Maria SO Kenosha St. Joseph 23' 2.0"
9 Sinkovec, Susannah SO Carmel 23' 1.0"
10 Brown, Holly SO Libertyville 22' 1.5"
11 Bennett, Alexa JR Johnsburg 21' 4.0"
12 Ziccoli, Natalie FR New Berlin Eisenhower 20' 10.5"
13 Smith, Kelli JR Carmel 19' 0.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Powell, Japhia FR Grayslake Central 30' 9.0"
2 Cossman, Tiffany SR Waukegan 29' 0.5"
3 Marks, Alyssa JR Menomonee Falls 28' 3.0"
4 Wilkerson, Tayla FR Vernon Hills 27' 7.0"
5 Maddox, Alexis FR Kenosha St. Joseph 27' 4.0"
6 Parola, Taylor JR Mundelein 26' 7.0"
7 Mitchell, Morgan JR Vernon Hills 26' 6.0"
8 Robinson, Angelique SR Waukegan 26' 0.0"
9 Eaton, Christine JR Grayslake North 25' 3.0"
10 Sise, Abbie JR Stevenson 23' 4.5"
11 Merten, Alyssa SO Menomonee Falls 23' 4.5"
12 Everett, Jill FR Antioch 21' 9.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ambrosini, Angelica JR Kenosha Bradford 32' 5.5"
2 Hardy, Dominque FR Lakes 31' 10.5"
3 Bons, Lindsay SO Menomonee Falls 29' 5.5"
4 Atkinson, Amy SR Stevenson 29' 2.0"
5 Ramirez, Daisy SR Racine Horlick 28' 6.0"
6 Moses, Ja'Naya JR Waukegan 27' 4.5"
7 Hoerchner, Ella SR Cedarburg 27' 0.5"
8 Whiton, Rebecca JR Warren Township 26' 11.0"
9 Kilroy, Madison SO Lakes 25' 11.0"
10 Alsina-Fernandez, Fabbi SR Grayslake Central 24' 8.5"
11 boswell, kniesha SR Milwaukee King 23' 9.0"
12 Dupree, Mariah JR Milwaukee King 23' 3.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Macheras, Clara FR Warren Township 37' 3.0" 4
2 Long, Sabrina SR Antioch 35' 8.0" 3
3 Rambi, Kanemah JR Kenosha Bradford 33' 5.0"
4 Wiegert, Cali SR Homestead 32' 7.5"
5 Schad, Elizabeth SR Cedarburg 32' 6.0"
6 Rainey, Jenna JR Union Grove 30' 9.0"
7 Freckelton, Kylee JR Lake Central 30' 8.5"
8 Christian, Mikayla SR Antioch 30' 4.5"
9 Sanchez, Lessly SO McHenry 29' 11.0"
10 Hopkins, Maya JR Young 29' 10.0"
11 Ebben, Bethanie SR Reedsville 29' 8.0"
12 Knier, Alyssa SO Reedsville 28' 8.0"
13 Maldonado, Alexandra JR Mundelein 28' 7.0"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McEnery, Kate JR Grant 40' 1.5" 10
2 Bicknase, Rachel SR Grant 39' 11.5" 8
3 Atuobi, Abena JR Warren Township 39' 7.5" 6
4 Morris, Raven SR Zion-Benton 38' 10.5" 5
5 Meszaros, Haley SR McHenry 35' 7.0" 2
6 Krieg, Kennedy SR Grayslake North 35' 2.0" 1
7 Morris, Jalah SO Zion-Benton 34' 10.5"
8 Murray, Amelia SR McHenry 34' 2.5"
9 Guiard, Maddie SR Libertyville 32' 2.5"
10 Keith, Jadah JR Young 31' 7.0"
11 Miotke, Rachel SO Lake Central 31' 5.5"
12 Harrity, Mallory SO Grant -