Madison West Relays - Class A

Scores:
Team Score
Stevens Point54.5
Oak Creek48
Lake Forest44
Hononegah41.5
Menomonee Falls40
Middleton36
Kimberly28
Madison La Follette28
Mukwonago26
Verona Area25
Rockford Auburn23
D. C. Everest19.5
Ashwaubenon19
Kettle Moraine18
Whitefish Bay18
Oconomowoc17
Racine Park17
Madison Memorial15.5
Arrowhead15
Madison West10
Marquette University10
Waukesha North8
Wauwatosa East7
Hartford Union6
Madison East5
Jefferson3
Muskego1
Waunakee1

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franz, Chase SR Stevens Point 6.55 10
2 Murray, Evan FR Whitefish Bay 6.60 8
3 Chones, Liam SR Mukwonago 6.64 6
4 Turner, Trevaun JR Middleton 6.64 5
5 Meng, Chris SR Lake Forest 6.66 4
6 Kohnhorst, Nick JR D. C. Everest 6.68 3
7 Hackett, Amari JR Menomonee Falls 6.74 2
8 Ifediora, Chudi JR Verona Area -
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kohnhorst, Nick JR D. C. Everest 6.65
2 Murray, Evan FR Whitefish Bay 6.67
3 Meng, Chris SR Lake Forest 6.67
4 Genrich, Zach JR Mukwonago 6.71
5 Robinson, Elijah SO Oak Creek 6.90
6 King, Jeremiah SO Wauwatosa East 6.92
7 Hamerski, Trent SO Stevens Point 6.94
8 Wehr, Tyler SR Muskego 6.97
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ifediora, Chudi JR Verona Area 6.59
2 Chones, Liam SR Mukwonago 6.64
3 Turner, Trevaun JR Middleton 6.67
4 Marshall, Jordan SO Racine Park 6.75
5 Kivisto, Brandon SR Menomonee Falls 6.88
6 Pagel, Alex JR D. C. Everest 6.93
7 Kelnhofer, Ryan SR Wauwatosa East 6.98
8 Allen, Zach SO Hononegah 7.01
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Franz, Chase SR Stevens Point 6.62
2 Hackett, Amari JR Menomonee Falls 6.68
3 Johnson, L.O. SO Waunakee 6.69
4 Julian, Quinn SR Lake Forest 6.80
5 Harden, Roy JR Oak Creek 6.83
6 Madison, Steven SR Waukesha North 6.88
7 Bolden, RayQuan JR Whitefish Bay 6.96
8 Pabst, James SO Middleton 6.97
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hackett, Amari JR Menomonee Falls 6.71
2 Ellis, Terrance FR Jefferson 7.02
3 Ford, Tyshan JR Hononegah 7.06
4 Delany, Sam JR Kettle Moraine 7.16
5 Sims, Damarius SR Madison West 7.17
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Turner, Trevaun JR Middleton 6.69
2 Robinson, Elijah SO Oak Creek 6.93
3 Bauer, Sam SR Madison West 6.98
4 Conklin, DonDreon JR Madison Memorial 7.01
5 Sims, Alex JR Madison La Follette 7.03
6 Collins, Tyrese JR Racine Park 7.14
7 Seymore, Kaveion FR Jefferson 7.83
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, L.O. SO Waunakee 6.73
2 Marshall, Jordan SO Racine Park 6.76
3 Harden, Roy JR Oak Creek 6.78
4 Kivisto, Brandon SR Menomonee Falls 6.91
5 Morris, John JR Madison East 7.02
6 Connell, Ed JR Kettle Moraine 7.06
7 Calvetti, Rene JR Muskego 7.13
8 Hadley, Ryan JR Hartford Union 7.28
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Franz, Chase SR Stevens Point 6.58
2 Chones, Liam SR Mukwonago 6.65
3 Meng, Chris SR Lake Forest 6.70
4 King, Jeremiah SO Wauwatosa East 6.92
5 Pabst, James SO Middleton 6.95
6 Schoepp, Hunter SR Waunakee 7.04
7 Beres, Jeremy SR Arrowhead 7.33
8 Rutlin, Demarco SR Marquette University 7.38
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Murray, Evan FR Whitefish Bay 6.66
2 Kohnhorst, Nick JR D. C. Everest 6.69
3 Kelnhofer, Ryan SR Wauwatosa East 6.94
4 Madison, Steven SR Waukesha North 6.96
5 Santana, Josiah SR Ashwaubenon 7.12
6 Duchow , Matt JR Arrowhead 7.19
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Genrich, Zach JR Mukwonago 6.67
2 Julian, Quinn SR Lake Forest 6.81
3 Pagel, Alex JR D. C. Everest 6.97
4 Wehr, Tyler SR Muskego 6.97
5 Allen, Zach SO Hononegah 6.98
6 Kalifatidi, Paul JR Verona Area 7.16
7 Jon, Golner JR Hartford Union 7.34
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ifediora, Chudi JR Verona Area 6.61
2 Hamerski, Trent SO Stevens Point 6.97
3 Bolden, RayQuan JR Whitefish Bay 6.98
4 Erato, Joe SR Marquette University 7.02
5 Pryor, Jacob SR Waukesha North 7.16
6 Waech, Collin SO Madison East 7.55

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, DJ SO Kimberly 23.58 4
2 Pooler, Liam JR Lake Forest 23.91
3 Gould, Kendall JR Waukesha North 24.16
4 Sala, Simone SR Waunakee 25.85
5 Hart, Cooper JR Madison West 25.88
6 Fiorita, Nick SO Oconomowoc -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Doyle, Patrick JR Menomonee Falls 23.72 3
2 Conklin, DonDreon JR Madison Memorial 24.11
3 Flores, Randy SR Jefferson 24.37
4 LeGros, Grant SR Muskego 25.05
5 Gatlin, Anthony JR Middleton 25.07
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scallon, Danny SR Wauwatosa East 23.49 5
2 English, Patrick JR Marquette University 23.72 2
3 Bassindale, Van SR Whitefish Bay 23.82 1
4 Kizewski, Colton SO Stevens Point 23.94
5 Lilly, Conner JR Kettle Moraine 24.17
6 Zaborowski, Zach SR Mukwonago 24.79
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ogden, Caleb SR Oak Creek 22.33 10
2 Guerrero, Vito JR Hononegah 23.12 8
3 James, Jamias SR Racine Park 23.22 6
4 holliman, mykeal SO Rockford Auburn 24.03
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strehlow, Tim SR D. C. Everest 24.20
2 Herriott, Chris SR Arrowhead 25.74

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gardner, Steven JR Arrowhead 55.57
2 Besson, Caleb JR Muskego 1:00.34
3 Madison, Steven SR Waukesha North 1:01.62
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ranum, Jordan SO Waunakee 54.82
2 Webb, Derek SR Ashwaubenon 55.59
3 Gleissner, Arick JR Menomonee Falls 56.95
4 Braun, Elliot SO Madison Memorial 57.02
5 Faye, David SO Marquette University 1:00.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Omar, Robleh SR Madison West 53.07
2 Schedlbauer, Ryan JR Mukwonago 54.33
3 Coenen, Vince SR D. C. Everest 54.77
4 Hecker, Taylor SR Hartford Union 54.78
5 Marshall, Chris JR Kettle Moraine 55.09
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ifediora, Obi JR Verona Area 52.06 5
2 Gussel, Griffin SR Middleton 52.23 4
3 Jones, Patriq JR Hononegah 52.28 3
4 Bassindale, Van SR Whitefish Bay 53.41
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ogden, Caleb SR Oak Creek 49.09 10
2 Metz, Nolan SO Stevens Point 50.82 8
3 James, Jamias SR Racine Park 51.50 6
4 Flores, Randy SR Jefferson 52.56 2
5 Mick, Matthew SR Lake Forest 52.58 1
6 Stelloh, Sam SR Wauwatosa East 57.02

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leonard, Levi SO Muskego 2:13.50
2 Dettmann, Brennan JR Ashwaubenon 2:16.82
3 Doberstein, Matt SO Wauwatosa East 2:18.32
4 Leonard, Dontay SO Jefferson 2:22.39
5 Vogt, Triston FR Waunakee 2:22.63
6 Brien, Ty JR Madison Memorial 2:22.97
7 Ross, Patrick JR Verona Area 2:30.69
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Humy, Nathan SR Hononegah 2:07.77
2 Levin, Grant SR Lake Forest 2:12.59
3 Carr, Aaron SR D. C. Everest 2:16.24
4 Smith, Jared SR Racine Park 2:16.47
5 Cappon, Will SR Marquette University 2:21.01
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hagge, Perrin SR Middleton 1:59.54 10
2 Legg, Trevor SR Madison La Follette 2:02.98 8
3 WALLER, MIKE SR Mukwonago 2:03.15 6
4 Renner, Drew SR Arrowhead 2:04.56 5
5 Ellis, Parker JR Oconomowoc 2:05.16 4
6 Bishop, Sam JR Madison West 2:05.61 3
7 Rojahn, Scott SR Whitefish Bay 2:05.94 2
8 Smith, Sam SR Stevens Point 2:06.74 1

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kierzek, Adam FR Muskego 4:53.62
2 Lopez, Eric FR Jefferson 4:54.73
3 Rocha, Seth SO Oak Creek 4:56.91
4 Matt, Sutrick SR Hartford Union 5:00.69
5 Goihl, Thomas SO Menomonee Falls 5:01.86
6 Strohman, Jacob SO Verona Area 5:03.91
7 Hebbring, Andrew SR Ashwaubenon 5:09.12
8 Selgel, Matt SR Rockford Auburn 5:53.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Freitag, Josh SO Madison La Follette 4:39.72
2 McKenna, James JR Marquette University 4:43.41
3 Vander Meer, Luke JR Madison Memorial 4:45.27
4 Najman, Etienne JR Lake Forest 4:46.72
5 Bartlett, Faisal JR Wauwatosa East 4:55.92
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newcomb, Gus JR Middleton 4:24.61 10
2 Carter, Alex JR Oconomowoc 4:29.19 8
3 Belson, Liam SO Stevens Point 4:31.65 6
4 Spooner, Logan SR D. C. Everest 4:34.48 5
5 Licari, Nick SR Hononegah 4:35.19 4
6 Juarez, Michael JR Waukesha North 4:35.40 3
7 Topel, Sean JR Madison West 4:35.44 2
8 Dorn, Nathan SR Waunakee 4:35.89 1
9 Sandvold, Cole JR Arrowhead 4:39.70

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foss, Harrison JR Muskego 10:28.23
2 Crull, Josh FR Hononegah 10:28.63
3 Zweifel, Jack JR Madison Memorial 10:30.95
4 Sveum, Jack JR Wauwatosa East 10:31.23
5 Straka, Sean SR Arrowhead 10:38.41
6 Potter, David SO Whitefish Bay 10:39.53
7 Rohn-Capellaro, Julian JR Madison East 10:45.66
8 Herrera, Max SR Jefferson 10:47.84
9 Boyle, Luke FR Mukwonago 10:51.43
10 Smalley, Tyler JR Menomonee Falls 11:04.18
11 Gumieny, JJ FR Verona Area 11:27.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gessner, Finn JR Madison La Follette 9:19.56 10
2 DeMuelenaere, Riley SR Marquette University 9:36.03 8
3 Rader, Jack SO Middleton 9:37.97 6
4 Myers, Mark SR Lake Forest 9:52.18 5
5 Derek, Franz JR Stevens Point 9:58.64 4
6 Anderson, Anthony SR D. C. Everest 9:59.16 3
7 Zamzow-Schmidt, Noah JR Madison West 10:03.04 2
8 Fitzgerald, Jack SO Kimberly 10:08.52 1
9 Jacques, Brian JR Oconomowoc 10:08.55
10 Wilson, Philip SR Racine Park 10:09.04
11 Siira, Evan SR Oak Creek 10:27.76

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hoch, Gavin SR Lake Forest 7.48 10
2 Fierek, Konner SR D. C. Everest 7.62 8
3 McMurtry, Bryce SR Menomonee Falls 7.71 6
4 Peters, Hunter JR Madison Memorial 7.79 5
5 Herkert, Jack JR Verona Area 7.87 4
6 Biddle, Jared JR Verona Area 7.88 3
7 Driscoll, Jake JR Arrowhead 7.91 2
8 Smith, Dominique SR Oak Creek 8.09 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fierek, Konner SR D. C. Everest 7.66
2 Peters, Hunter JR Madison Memorial 7.80
3 Driscoll, Jake JR Arrowhead 7.98
4 Stewart, DJ SO Kimberly 8.05
5 Kirkendoll, Michael JR Whitefish Bay 8.12
6 Enge, Riley JR Waunakee 8.19
7 Toennies, Jack JR Middleton 8.51
8 Schrang, Jared JR Oconomowoc 8.58
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McMurtry, Bryce SR Menomonee Falls 7.83
2 Herkert, Jack JR Verona Area 7.85
3 Patoka, Tyler SR Stevens Point 8.02
4 Nienow, Matthew JR Menomonee Falls 8.20
5 Brewer, Adam SR Kettle Moraine 8.41
6 Ranum, Jordan SO Waunakee 8.45
7 Wallace, Austin SO Kimberly 8.59
8 Pedraza, Jose SR Madison La Follette 8.78
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hoch, Gavin SR Lake Forest 7.63
2 Biddle, Jared JR Verona Area 7.79
3 Smith, Dominique SR Oak Creek 7.97
4 Wieland, Bailey SR Whitefish Bay 8.16
5 Crape, Taysion SR Wauwatosa East 8.24
6 Hewitt, Austin JR Muskego 8.26
7 Sabree, Ali SR Wauwatosa East 8.66
8 Bilstad, Tanner SR Madison West 8.73
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Peters, Hunter JR Madison Memorial 7.94
2 Smith, Dominique SR Oak Creek 7.97
3 Stewart, DJ SO Kimberly 8.16
4 Sabree, Ali SR Wauwatosa East 8.49
5 Ramos, Antonio SR Arrowhead 8.75
6 Leaders, Isaiah SR Waukesha North 9.16
7 Moore, Andrew SO Hononegah 9.50
8 Tippett, Gavin JR Kettle Moraine 12.22
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McMurtry, Bryce SR Menomonee Falls 7.99
2 Patoka, Tyler SR Stevens Point 8.10
3 Driscoll, Jake JR Arrowhead 8.11
4 Kirkendoll, Michael JR Whitefish Bay 8.44
5 Pedraza, Jose SR Madison La Follette 8.51
6 Toennies, Jack JR Middleton 8.62
7 Klubertanz, Nicholas SO Madison West 9.11
8 Anderson, Jalen FR Hononegah 9.37
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Herkert, Jack JR Verona Area 7.79
2 Wieland, Bailey SR Whitefish Bay 8.26
3 Crape, Taysion SR Wauwatosa East 8.28
4 Wycklendt, Kobe SR Muskego 8.77
5 Lehner, Matt JR Hartford Union 8.87
6 McDonald, Will SO Waukesha North 8.88
7 O'Hearn, Payton SR D. C. Everest 9.43
8 Ellis, Hershey SO Rockford Auburn 10.48
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hoch, Gavin SR Lake Forest 7.68
2 Biddle, Jared JR Verona Area 8.03
3 Ranum, Jordan SO Waunakee 8.48
4 Hewitt, Austin JR Muskego 8.49
5 Schrang, Jared JR Oconomowoc 8.68
6 Wallace, Austin SO Kimberly 8.72
7 Meyer, Garet SR Stevens Point 8.81
8 Jameth, Musa JR Madison La Follette 8.85
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fierek, Konner SR D. C. Everest 7.96
2 Nienow, Matthew JR Menomonee Falls 8.23
3 Brewer, Adam SR Kettle Moraine 8.41
4 Enge, Riley JR Waunakee 8.42
5 Bilstad, Tanner SR Madison West 8.75
6 Westhoff, Max SR Middleton 9.08

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Arrowhead A Jake Driscoll, Robert Tetzlaff,
Matt Duchow, Zach Hastings
46.77
2 Kettle Moraine A Nick Goran, Tanner Smith,
Brandon Ring, Jared Jones
47.73
3 Madison West A Tanner Bilstad, Cooper Hart,
Damarius Sims, Sam Bauer
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Jacob Bielke, Trent Hamerski,
Tyler Patoka, Colton Kizewski
45.79 4
2 Middleton A Austin Delaney, Noah Roberson,
Anthony Gatlin, Trevaun Turner
46.60
3 Madison La Follette A Jose Pedraza, Braden Jorenby,
Alex Sims, Carl Wesley
47.46
4 Verona Area A Meja Maka, Reggie Curtis,
Austin Schwartz, Lance Andrew
48.35
5 D. C. Everest A Aidan Dupont, Ethan Stashek,
Zion Turner, Derek Musanas
48.49
6 Waukesha North A Zac Hogeland, Xavier Phillips-Groce,
Jacob Pryor, Malcom Turner
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockford Auburn A mykeal holliman, Hershey Ellis,
Adrian Girone, Juwuane parchman
45.62 5
2 Mukwonago A Zach Genrich, Keanu Komar,
Collin Radowicz, Liam Chones
46.04 3
3 Jefferson A Randy Flores, Dontrell Edwards,
Ahmad Washington, Terrance Ellis
46.58 1
4 Hononegah A Zach Allen, Jacob Eccles,
Ryan Polfliet, Max Whitaker
47.08
5 Racine Park A Tyrese Collins, Rance Kendrick,
Jordan Marshall, D'Angelo James
47.67
6 Muskego A Ayden Malcomson, Travis Bednarek,
Sam Scholz, Sam Sadowski
48.56
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lake Forest A Gavin Hoch, Jonathan DiValerio,
Chris Meng, Quinn Julian
43.77 10
2 Menomonee Falls A Amari Hackett, Mason Jansen,
Brandon Kivisto, Patrick Doyle
44.37 8
3 Oak Creek A Ryan McDermott, Cornelius Bright,
Macen Leonardi, Roy Harden
44.98 6
4 Wauwatosa East A Ryan Kelnhofer, Jeremiah King,
Colin Bertz, Danny Scallon
46.19 2
5 Waunakee A Hunter Schoepp, Riley Zuhde,
Lucas Statz, L.O. Johnson
46.84

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Verona Area A Lance Andrew, Joe Riley,
Austin Schwartz, Reggie Curtis
1:39.84
2 Madison West A Tanner Bilstad, Cooper Hart,
Lukas Wellenstein, Sam Bauer
1:41.83
3 Waunakee A Hunter Schoepp, Riley Zuhde,
Lucas Statz, L.O. Johnson
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kettle Moraine A Ed Connell, Ben Psicihulis,
Ben Varick, Sam Delany
1:34.48 5
2 Lake Forest A Liam Pooler, Jonathan DiValerio,
Landon Edwards, Brian Sullivan
1:34.64 4
3 Waukesha North A Isaiah Leaders, Will McDonald,
Eric McDonald, Kendall Gould
1:38.50
4 Middleton A Will Funk, Trevaun Turner,
Jack Jesse, Anthony Gatlin
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Colton Kizewski, Trent Hamerski,
Chase Franz, Tyler Patoka
1:34.35 6
2 Ashwaubenon A Jose Guzman, Nate Holly,
Josiah Santana, Kevin Liu
1:35.42 2
3 Arrowhead A Jake Driscoll, Robert Tetzlaff,
Antonio Ramos, Zach Hastings
1:36.86
4 Jefferson A Dontrell Edwards, Ahmad Washington,
Terrance Ellis, Malcolm Warren
1:38.42
5 Racine Park A Tyrese Collins, Rance Kendrick,
Jordan Marshall, Adan Matsen
1:38.63
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Muskego A Ayden Malcomson, Keith Kamer,
Sam Sadowski, Austin Hewitt
1:35.80 1
2 Marquette University A Patrick English, Joe Erato,
Zach Nogalski, Alec Czaplicki
1:36.39
3 D. C. Everest A Alex Pagel, Zion Turner,
Ethan Stashek, Matt Nichols
1:37.49
4 Madison La Follette A Alex Sims, Braden Jorenby,
Mamadou Diallo, Shane Alfred
1:38.43
5 Hononegah A Tyshan Ford, Max Whitaker,
Jacob Eccles, Brandon Dougherty
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Menomonee Falls A Amari Hackett, Mason Jansen,
Brandon Kivisto, Patrick Doyle
1:32.42 10
2 Rockford Auburn A mykeal holliman, Hershey Ellis,
Adrian Girone, Juwuane parchman
1:33.88 8
3 Whitefish Bay A Bo Bassindale, Evan Murray,
Henry Primack, Karon Lever
1:35.06 3
4 Oak Creek A Charlie Quentin, Elijah Robinson,
Roy Harden, Ryan McDermott
1:36.06
5 Mukwonago A Zach Genrich, Zach Zaborowski,
Tommy Hodkiewicz, Collin Radowicz
1:36.07
6 Wauwatosa East A Taysion Crape, Ryan Kelnhofer,
Jeremiah King, Danny Scallon
1:37.74

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waunakee A Brian Carl, Jordan Ranum,
Tyler Adler, Andrew Ashmore
3:50.63
2 Jefferson A Dontay Leonard, Eric Lopez,
Ricardo Zarate, Dontrell Edwards
3:57.93
3 Racine Park A Adan Matsen, Sean Fischer,
Yamil Ramos, Estevan Longoria
4:00.22
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison Memorial A Luke Vander Meer, Zach Herman,
Hunter Peters, Darrion Morgan
3:42.49
2 Madison West A Nick Lawson, Kaleb Kohn,
Robleh Omar, Lukas Wellenstein
3:43.22
3 Arrowhead A Robert Tetzlaff, Matt Prendergast,
David Widenski, Zach Hastings
3:43.73
4 Marquette University A Carl Sustar, James McKenna,
Jule Thompson, Myles Roeske
3:53.76
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Oconomowoc A Alex Carter, Parker Ellis,
Nick Fiorita, Taishi Ikeda
3:37.19 1
2 Kimberly A Adam Lind, DJ Stewart,
Trent Hyland, Alex Jansen
3:39.99
3 D. C. Everest A Evan Torgerson, Vince Coenen,
Zach Ostrowski, Logan Spooner
3:42.87
4 Muskego A Grant LeGros, Keith Kamer,
Tyler Wehr, Jim Kern
3:46.96
5 Waukesha North A Adam Schmidt, Chris Lehouillier,
Evan Shepard, Spencer Muffler
3:47.96
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Verona Area A Chudi Ifediora, Corey Pedersen,
Peter Barger, Obi Ifediora
3:37.09 3
2 Whitefish Bay A Bo Bassindale, Evan Murray,
Joe O'Neill, Rhys Koch
3:37.12 2
3 Mukwonago A Mike Waller, Tommy Hodkiewicz,
Ryan Schedlbauer, Sean Stokhaug
3:38.20
4 Menomonee Falls A Matthew Nienow, Terrell Handy,
Bryce McMurtry, Arick Gleissner
3:41.73
5 Wauwatosa East A Marquez Green, Adam Schell,
Nathan Green, Sam Stelloh
3:43.84
6 Madison La Follette A Parker Storck, Mamadou Diallo,
Shane Alfred, Alex Cotter
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stevens Point A Victor Kizewski, Chase Franz,
Nolan Metz, Liam Belson
3:25.46 10
2 Ashwaubenon A Jose Guzman, Nate Holly,
Tannor Wagner, Anthony Nitti
3:29.18 8
3 Lake Forest A Gavin Hoch, Quinn Julian,
Chris Meng, Matthew Mick
3:30.01 6
4 Oak Creek A Caleb Ogden, Sam Wesner,
Charlie Quentin, Dominique Smith
3:33.86 5
5 Hononegah A Patriq Jones, Brandon Dougherty,
Elliot West, Vito Guerrero
3:34.41 4
6 Middleton A Griffin Gussel, James Pabst,
Brendon Martin, Randy Hernadez
3:47.40

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukesha North A Collin Ribar, Spencer Muffler,
Adam Schmidt, Chris Lehouillier
8:39.78
2 Waunakee A Ian Williamson, Tyler Adler,
Brian Carl, Cole Hinton
8:58.49
3 Menomonee Falls A Owen Stegner, Jon Thomas,
Josh Ebner, Logan Hipps
9:03.12
4 Hononegah A Tyler Wilson, Eddie Baines,
Andrew Wilson, Ben Welte
9:03.27
5 D. C. Everest A Evan Torgerson, Zach Ostrowski,
Aaron Carr, Jon Mulder
9:03.65
6 Marquette University A Ryan Wexler, Frank DeGuire,
Nolan Vozniski, Myles Roeske
9:13.72
7 Mukwonago A Dylan Scherff, Sam Grochowski,
Evan Nelson, Logan Goetz
9:22.44
8 Jefferson A Dontay Leonard, Ruben Lopez,
Eric Lopez, Jared Johnson
9:27.76
9 Kettle Moraine A Robert Ziobro, Nick Yray,
Eric Neuwirth, Travis Luterbach
9:37.16
10 Muskego A Eric Jensen, Kyle Neuroth,
Glenn Kaboskey, Jake Vitt
9:38.38
11 Racine Park A Sean Fischer, Yamil Ramos,
Isaiah Martin, Edward Aguirre
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison La Follette A Alex Cotter, Kye Nichols,
Terrill Oliphant, Trevor Legg
8:13.87 10
2 Ashwaubenon A Jose Guzman, Nate Holly,
Randy Johnson, Tannor Wagner
8:15.20 8
3 Arrowhead A Cole Sandvold, David Widenski,
Sean Straka, Drew Renner
8:26.26 6
4 Kimberly A Alex Jansen, Trent Hyland,
Rowen Ellenberg, Isaac Benz
8:26.30 5
5 Oconomowoc A Taishi Ikeda, Brian Jacques,
Parker Ellis, Alex Carter
8:26.35 4
6 Madison West A Noah Zamzow-Schmidt, Kaleb Kohn,
Sam Bishop, Nick Lawson
8:26.73 3
7 Whitefish Bay A Blake Bostwick, David Potter,
Rhys Koch, Scott Rojahn
8:30.24 2
8 Middleton A Sam Jaeger, Caleb Easton,
Cole Conklin-Little, Michael Madoch
8:32.59 1
9 Stevens Point A Sam Smith, Mark Stoskopf,
Tyler Bernstein, Matt Altmann
8:35.72
10 Madison Memorial A Casey Gregorich-Trevo, Jonas Bietz,
Ty Brien, Zach Herman
8:38.59
11 Verona Area A Corey Pedersen, Peter Barger,
Brady Traeder, TJ Manning
8:42.96
12 Wauwatosa East A Marquez Green, Joe Paetsch,
Adam Schell, Nathan Green
8:47.05

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Dominique SR Oak Creek 14' 0.0" 10
2 Jones, Jared JR Kettle Moraine 13' 6.0" 8
3 Johnson, Jack JR Hartford Union 13' 6.0" 6
4 Jemison, Cameron JR Menomonee Falls 13' 0.0" 5
5 Taylor, Nick JR Hononegah 13' 0.0" 4
6 Pliska, Connor SO Stevens Point 13' 0.0" 2.5
7 Ditsworth, T.J. SR Hononegah 13' 0.0" 2.5
8 Husnick, Jeremy SR D. C. Everest 12' 0.0" 0.5
9 Conklin, DonDreon JR Madison Memorial 12' 0.0" 0.5
10 Gardner, Steven JR Arrowhead 12' 0.0"
11 Richards, Sam JR Waukesha North 12' 0.0"
12 Laurent, Myles SO Kimberly 11' 6.0"
13 Barrett, Jesse SR Ashwaubenon 11' 6.0"
14 Godfrey, Andrew JR Menomonee Falls -
15 Soderstrom, Travis SR Waukesha North -
16 holliman, mykeal SO Rockford Auburn -
17 Zocher, Jack SR Middleton -
18 Kroll, Bailey JR Mukwonago -
19 Komar, Keanu SR Mukwonago -
20 Madalinski, Josh JR Verona Area -
21 Kirkendoll, Michael JR Whitefish Bay -
22 Trzbiataski, Jack SR Stevens Point -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Psicihulis, Ben JR Kettle Moraine 20' 5.5"
2 Driscoll, Jake JR Arrowhead 20' 0.5"
3 Lui, TJ SR Kettle Moraine 19' 11.75"
4 Andrew, Lance SR Verona Area 19' 11.5"
5 Steward, Noah SO Ashwaubenon 19' 0.5"
6 Zaborowski, Zach SR Mukwonago 19' 0.5"
7 Rose, Aaron SO Stevens Point 18' 3.5"
8 Herkert, Max FR Verona Area 17' 7.0"
9 Bertz, Colin SR Wauwatosa East 15' 10.0"
10 Gauthier, Benny SO Wauwatosa East 15' 9.0"
11 Williams, Antione FR Rockford Auburn 15' 1.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, John JR Madison East 21' 4.5" 5
2 Kohnhorst, Nick JR D. C. Everest 19' 4.0"
3 McDermott, Ryan SR Oak Creek 19' 1.5"
4 Faye, David SO Marquette University 19' 0.0"
5 Scholz, Sam SO Muskego 18' 7.0"
6 Nichols, Matt JR D. C. Everest 18' 3.5"
7 Wycklendt, Kobe SR Muskego 18' 3.0"
8 Lever, Karon FR Whitefish Bay 17' 11.0"
9 Waech, Collin SO Madison East 15' 6.0"
10 Wachowiak, Eli JR Stevens Point -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beres, Jeremy SR Arrowhead 20' 9.5" 2
2 Leaders, Isaiah SR Waukesha North 19' 11.5"
3 Eccles, Jacob SR Hononegah 19' 7.0"
4 Murray, Darren SR Menomonee Falls 19' 4.5"
5 Delaney, Austin JR Middleton 18' 3.5"
6 Bolden, RayQuan JR Whitefish Bay -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 parchman, Juwuane SR Rockford Auburn 22' 3.5" 10
2 Polfliet, Ryan SR Hononegah 21' 10.25" 8
3 Peters, Hunter JR Madison Memorial 21' 6.0" 6
4 Harden, Roy JR Oak Creek 21' 3.75" 4
5 Meng, Chris SR Lake Forest 21' 1.5" 3
6 Gould, Kendall JR Waukesha North 20' 9.0" 1
7 Haste, Chauncey JR Madison La Follette 20' 8.0"
8 McGee, Camaal SR Racine Park 20' 1.0"
9 Radowicz, Collin SR Mukwonago -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Joey, Buddenhagen JR Hartford Union 42' 4.0"
2 Rodriquez, Triston JR D. C. Everest 42' 2.25"
3 Schild, Charlie JR Menomonee Falls 41' 1.0"
4 Day, Lukas JR Madison Memorial 41' 0.0"
5 Percy, Ben JR Madison Memorial 40' 10.0"
6 Koskinen, Soren SR Madison West 36' 11.5"
7 McClelland, Connor JR Rockford Auburn 35' 6.75"
8 Wedig, Nick SO Kettle Moraine 35' 2.0"
9 James, Diquevion SO Jefferson 28' 3.5"
10 Moore, Tyler SR Rockford East -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Enderle, Rhys JR Madison West 46' 0.75"
2 Warren, Malcolm JR Jefferson 44' 11.5"
3 Burzinski, Andrew SR Menomonee Falls 43' 8.75"
4 Kauer, Anthony SR Arrowhead 43' 3.5"
5 Vertz, Matt SR Mukwonago 43' 0.25"
6 Benzinger, Alec JR Mukwonago 42' 1.5"
7 Prince, Oscar SR Oconomowoc 41' 1.75"
8 Crape, Kyire SR Wauwatosa East 39' 11.5"
9 Ludwig, Joe JR Middleton 37' 8.75"
10 Lowe, Vederian JR Rockford Auburn -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Servais, Airon SR Ashwaubenon 48' 1.5" 1
2 Curtis, Reggie SR Verona Area 47' 6.25"
3 Schultz, Nate JR Arrowhead 47' 5.0"
4 Elliot, Max JR Middleton 46' 0.25"
5 McGuire, Jorin JR Muskego 45' 2.5"
6 Schwartz, Austin JR Verona Area 43' 1.25"
7 Roth, Max SR Oconomowoc 42' 3.25"
8 Dulaney, Nick JR Oak Creek 38' 11.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCormick, Logan SR Kimberly 57' 6.0" 10
2 Bruss, Logan JR Kimberly 53' 2.25" 8
3 Terry, John JR Hononegah 53' 1.0" 6
4 Perez, Julio SR Kettle Moraine 52' 0.25" 5
5 Graf, Justice SR Waukesha North 50' 11.5" 4
6 Scott, Alex SR Stevens Point 50' 4.25" 3
7 Quinn, Cullen SR Oak Creek 48' 5.5" 2
8 Copeland, Jermaine SR Wauwatosa East 47' 10.5"
9 Anderson, Aubrey JR Racine Park 47' 7.5"
10 Mueller, Zach SO D. C. Everest 46' 3.0"
11 Meinerz, Quin JR Hartford Union 40' 1.5"