Charleston H.S. Boys Indoor Invitational

Scores:
Team Score
Shelbyville76
Cahokia71
Springfield59
Marion52
Normal West45
Pleasant Plains42
Collinsville41
Tuscola41
Unity (Tolono)39
Newton37
Lanphier35
Mascoutah34
Pana30
St. Joseph-Ogden30
Mattoon28
New Berlin23
Arthur22.5
Carlinville21
University (Urbana)20
Altamont20
Monticello20
Paxton-Buckley-Loda20
Nashville19
Teutopolis18
Cumberland17
Mt. Zion17
Charleston16
MacArthur14
Prairie Central14
Cowden-Herrick14
Southeast (Springfield)13
Vandalia12
Paris12
Williamsville11
North Shore Country Day11
Champaign Central10
Salt Fork (Catlin)10
Palestine10
Warsaw10
St. Anthony9
Harrisburg9
Clinton8
Lowpoint-Washburn8
Rochester8
Wesclin8
Casey-Westfield7
Taylorville7
Tremont7
Effingham6
Salem6
St. Anne6
Centennial6
Sullivan5
Bloomington Central Catholic5
Oakland4
Neoga4
Villa Grove4
Marshall3
Greenville3
Pekin3
Springfield Lutheran2
Pawnee2
Robinson2
Arcola1.5
Centralia1
Mt. Vernon1

Men's 60m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Malone, Nic SO Mt. Vernon 7.73
2 Cooley, Alec SR Clinton 7.73
3 Quinn, Blake JR Paris 7.74
4 Bax, Zach JR Rochester 7.77
5 Deaton, Austin JR Marion 7.82
6 Hughes, Isaiah SR Charleston 7.83
7 Henry, Torian SO Southeast (Springfield) 7.96
8 Lattanzi, Andrea SR Centralia 8.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Petty, Tyrese FR Clinton 7.66
2 Burcham, Leighton SO Sullivan 7.68
3 Wesley, Jacob JR Paris 7.81
4 Russ, Carl FR Harrisburg 7.84
5 Bryan, Johnathan JR Centralia 7.88
6 Blalock, Terrionce SO Mt. Vernon 7.95
7 Hendrix, Matt SO Charleston 7.95
8 Williams, Talon SO Rochester 8.05
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'neal, Martiece JR MacArthur 7.56
2 Bowman, Luke JR Sullivan 7.64
3 Reid, Shaun JR Salem 7.66
4 Moore, Jagger SO Taylorville 7.70
5 Bolden, Perrion SO Lanphier 7.84
6 Britton, Reese JR Olney (Richland County) 8.14
7 Nix, Da'reco SR Southeast (Springfield) 8.75
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuraoka, Raku JR Harrisburg 7.48
2 Evans, Germaine SO Springfield 7.49
3 Hess, Bryce FR Normal West 7.50
4 Harman, Nathan JR Monticello 7.54
5 Williams, James SR Centennial 7.66
6 Howard, Cameron JR Olney (Richland County) 7.67
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Michael SR Mattoon 7.33
2 Lieb, Lucas JR Monticello 7.36
3 Williams, Mulik JR Lanphier 7.43
4 Hillard, Caden JR Marion 7.46
5 Matthews, Trey JR Normal West 7.51
6 WEST, DARREON SO Cahokia 7.59
7 Maurer, Nic SR Pekin 7.71
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Jermarrion FR Collinsville 7.09 5
2 Patterson, Noah SR Mattoon 7.17 3
3 Hill, Terrance JR Effingham 7.19 2
4 Zimmerman, Lee JR Prairie Central 7.23 1
5 Wills, Devin FR Mascoutah 7.30
6 Edwards, Devin JR Champaign Central 7.32
7 Barefield, Kenny SR Centennial 7.41
8 Seljimi, Ardi JR Salem 7.49
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Ronald JR MacArthur 7.00 10
2 Burnes, Wendel JR Springfield 7.08 8
3 Sanders, Trevore SR Collinsville 7.09 6
4 Kaiser, Dawson JR Unity (Tolono) 7.12 4
5 Buckingham, Treshun JR Mascoutah 7.36
6 Taylor, Damonta SO Cahokia 7.41
7 Line, Kody JR Effingham 7.70

Men's 60m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Romo, Fernando SR Altamont 7.53 1
2 Smiley, Colby FR Oakwood 7.89
3 Galvan, Donte FR Arcola 8.33
4 Wolf, Stuart JR Villa Grove 8.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carrion, Antonio SO Oakwood 7.89
2 Kirkman, Kylar SR Villa Grove 8.01
3 Frantz , Miles JR Tri-Point 8.14
4 Miller, Garrett SO Casey-Westfield 8.26
5 McCloughan, Zach SO Springfield Lutheran 8.50
6 Dorn, Elijah FR Illinois Lutheran 8.56
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Corley, KJ JR Wesclin 7.58
2 Webster, Dylan SO Cowden-Herrick 7.78
3 Campbell, Zachary SR Casey-Westfield 7.82
4 Perry, Lane FR Pana 7.99
5 Baugh, Daymeon SO Nashville 8.05
6 Walker, JC JR Oakland 8.14
7 Niehart, Dayne FR St. Anthony 8.15
8 Daly, Ronnie FR Illinois Lutheran 8.16
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Mason SO Cowden-Herrick 7.61
2 Tippett, Justin SR Tremont 7.75
3 Waterman, Eli JR Pana 7.80
4 Masterson, Ryan SR Paxton-Buckley-Loda 7.80
5 Avalos, Valentin SR Wesclin 7.83
6 Panopio, Matthew FR Bloomington Central Catholic 7.85
7 Johns, Alec SR Nashville 8.02
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Polhemus, Colton SO Tremont 7.62
2 Meyer, Aiden SO St. Joseph-Ogden 7.66
3 McMasters, Brady JR Salt Fork (Catlin) 7.72
4 Garrett, Dylan JR Vandalia 7.73
5 Broughton, Zach SO Springfield Lutheran 7.88
6 Oppenhuis, Luke SO Beecher 8.05
7 Medsker, Nathan SR Oakland 8.08
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hinkle, Brody SR Lowpoint-Washburn 7.52 2
2 Crabb, Keenan JR Paxton-Buckley-Loda 7.67
3 Call, Levi SR Shelbyville 7.69
4 Woods, Noah SO Tuscola 7.75
5 Fauver, Caleb SR Salt Fork (Catlin) 7.77
6 Rainey, Cameron JR Carlinville 7.77
7 Nietfeldt, Christian FR St. Anne 7.80
8 Beemsterboer, Jack SO Bloomington Central Catholic 8.03
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lehman, Dylan JR New Berlin 7.51 4
2 Kocher, Rhett JR Newton 7.51 3
3 Cortez, Mario JR Arcola 7.57
4 Smalls, Trevor SO Vandalia 7.59
5 Colvin, Dwight SO St. Joseph-Ogden 7.63
6 Bushue, Braydan SR Teutopolis 7.90
7 Eaton, Braden JR Neoga 8.28
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wassell, Kahlil SR New Berlin 7.23 10
2 Lopez, Joe SR Tuscola 7.30 8
3 Bierman, Mitch SR Newton 7.37 6
4 Beck, Kentrell FR Shelbyville 7.38 5
5 Thompson, Hunter JR Williamsville 7.57
6 Sullivan, Jalmen SR St. Anne 7.64
7 Yaw, Ryan JR Cumberland 7.65
8 Miller, Jonah JR Pleasant Plains 7.66

Men's 200m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bray, Travon SR Mt. Vernon 25.51
2 Cornwell, Kasey JR Robinson 25.73
3 Secrest, Fred FR Centralia 26.11
4 Brock, Alex FR Paris 26.73
5 Portis, Victor SR Southeast (Springfield) 27.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patula, Josh SO Marion 25.10
2 Kuraoka, Raku JR Harrisburg 25.16
3 Sarver, Christian JR Salem 26.01
4 Welch, Clayton FR Clinton 26.67
5 Williams, Talon SO Rochester 26.80
6 Hamel, Brandon JR Greenville 26.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Griffin JR Charleston 24.69
2 Edwards, Devin JR Champaign Central 25.05
3 Woelfer, Jack JR Effingham 25.34
4 Williams, James SR Centennial 25.38
5 Martin, Jacob JR Unity (Tolono) 26.52
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patterson, Noah SR Mattoon 23.40 6
2 Lieb, Lucas JR Monticello 23.72 4
3 Buckingham, Treshun JR Mascoutah 24.01 2
4 Zimmerman, Lee JR Prairie Central 25.11
5 Howard, Cameron JR Olney (Richland County) 25.36
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Trevore SR Collinsville 22.59 10
2 Amerson, Micah JR Normal West 22.68 8
3 Jackson, Jairus SR Lanphier 23.62 5
4 Taylor, Damonta SO Cahokia 23.92 3
5 Cook, Marshaun SO MacArthur 24.38 1

Men's 200m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smiley, Colby FR Oakwood 26.17
2 Anderson, Luke FR Casey-Westfield 26.56
3 Phillips, Curtis FR Paxton-Buckley-Loda 27.76
4 Frantz , Kaleb FR Tri-Point 28.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Kobe JR Arthur 24.72
2 McMasters, Brady JR Salt Fork (Catlin) 25.16
3 Cullens, Josh SO Illinois Lutheran 25.53
4 Hunt, Ramsey FR Oakland 25.94
5 Eaton, Braden JR Neoga 26.61
6 Bevilaqua, Boe JR Bloomington Central Catholic 26.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Mason SO Cowden-Herrick 24.53 3
2 McAfee, Jay SO Springfield Lutheran 24.59 1
3 Rogers, Max JR Carlinville 25.49
4 Acklin, John JR St. Joseph-Ogden 25.63
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nietfeldt, Christian FR St. Anne 25.21
2 Reid, Ethan SR Nashville 25.35
3 Knopp, Bryan JR Wesclin 25.57
4 Samson, Nikolas JR Pleasant Plains 25.76
5 Rice, Timothy SO Tremont 26.14
6 Oppenhuis, Luke SO Beecher 26.17
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Plummer, Keaton SR Shelbyville 24.02 8
2 Seip, Tyler SR Tuscola 24.10 5
3 Pearson, Jacob SR New Berlin 24.25 4
4 Salinas, Tony SR Arcola 24.76
5 Bierman, Mitch SR Newton 25.65
6 Nuxoll, Jack JR St. Anthony 26.02
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coleman, Camden JR University (Urbana) 23.17 10
2 Hinkle, Brody SR Lowpoint-Washburn 24.09 6
3 Stevenson, Mitchell JR Altamont 24.58 2
4 Howard, Dillon SR Cumberland 25.39
5 Stier, Gabe SR Williamsville 25.68

Men's 400m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ajster, Mason SO Oakwood 1:03.06
2 Hoag, David SR Wesclin 1:03.43
3 Curl, Ditton SO Cowden-Herrick 1:06.14
4 Dianni, Anthony FR Beecher 1:07.56
5 Horath, Lane FR Altamont 1:13.56
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cothern, Mitchell SR Pana 58.83
2 Talbott, Keegan SO Salt Fork (Catlin) 59.01
3 O'Connor, Will JR North Shore Country Day 59.71
4 Hawkins, Michael SO Oakland 59.85
5 Belt, Gunner FR Paxton-Buckley-Loda 1:00.49
6 Brown, Trey JR Lowpoint-Washburn 1:01.86
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Law, Chase SO Williamsville 56.48
2 Fletcher, Trevor SO Neoga 57.03
3 Brook, Logan SO Bloomington Central Catholic 57.15
4 Cochonour, Christian SR Casey-Westfield 58.27
5 Bratten, Adam SR Tuscola 58.46
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barth, Blake SO Vandalia 54.79 6
2 Gerhardt, Myles SO Cumberland 56.63
3 Fraser, Gage SO Marshall 57.48
4 Thompson, Titus FR Tremont 58.35
5 Duzan, Ty SR Arthur 58.88
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Rilley JR St. Joseph-Ogden 54.52 8
2 Holmes, Derryn SR Nashville 55.81 4
3 Hughes, Tyler JR Carlinville 55.86 3
4 Miller, Jonah JR Pleasant Plains 56.06 2
5 McAfee, Jay SO Springfield Lutheran 56.11 1
6 Heyn, Jamie SO Illinois Lutheran 58.11
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coleman, Camden JR University (Urbana) 53.71 10
2 Foltz, Luke SR Shelbyville 55.44 5
3 Nuxoll, Jack JR St. Anthony 56.43
4 Sullivan, Jalmen SR St. Anne -

Men's 400m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dzupa, Oliver SO Centralia 59.76
2 Keys, Austin SR Paris 1:00.54
3 Johnson, Kaleb JR Clinton 1:00.70
4 Jones, Craighton SR Prairie Central 1:04.15
5 Caballero, J.D. FR Robinson 1:10.80
6 Boss, Jacob FR Monticello -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Jonathan JR Greenville 56.55
2 Abe-Bell, Matthew FR Springfield 57.07
3 Jackson, Nicholas SR Champaign Central 57.61
4 Boone, Darnell SO Harrisburg 57.99
5 Johnston, Travis JR Mt. Vernon 1:00.55
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Josh JR Southeast (Springfield) 52.87 3
2 Carroll, Madigan SO MacArthur 53.52
3 Cramsey, Clayton FR Effingham 54.53
4 Wright, Justin SO Taylorville 56.44
5 Mitchell, Dalton SR Olney (Richland County) 59.53
6 Wayer, Kaden JR Salem 1:00.05
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Migut, Steven JR Unity (Tolono) 53.41 2
2 Cleary, Michael JR Normal West 53.47 1
3 Epperson, Austen SR Mattoon 54.53
4 Romanik, Rhett SR Collinsville 54.80
5 Chambers, Ryan SR Charleston 55.58
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 ROBERSON, BRANDON SR Cahokia 51.47 10
2 Herron, Dearis SR Lanphier 52.22 8
3 Mondika, Henoc SR Centennial 52.39 6
4 Cable, Josh JR Rochester 52.56 5
5 Bryant, Levi JR Marion 52.68 4
6 Ferguson-Scott, Christopher SR Mascoutah 54.69

Men's 800m Run Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Jordan JR Arthur 2:20.57
2 Clark, Pat SR Pana 2:25.21
3 Webber, Cody JR Oakland 2:26.24
4 Vincent, Justin JR Villa Grove 2:30.34
5 Arndt, Ethan JR Bloomington Central Catholic 2:30.81
6 Hagen, Paeton FR Casey-Westfield 2:30.96
7 Atkinson, Sam FR University (Urbana) 2:31.40
8 York, Trenton JR Oakland 2:31.41
9 Porter, Adam SO St. Joseph-Ogden 2:34.12
10 Thompson, Loggan SO Casey-Westfield 2:38.97
11 Gustafson, Sam SO Wesclin 2:43.72
12 Newell, Austin JR Wesclin 2:44.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Labaw, Landon JR Salt Fork (Catlin) 2:14.42
2 Purnell, Timmy SR University (Urbana) 2:16.33
3 Kramer, Bradley JR Tuscola 2:16.37
4 Homan, Danny JR Bloomington Central Catholic 2:19.02
5 Schnabel, Nik FR Paxton-Buckley-Loda 2:21.18
6 Ogburn, Gavin JR Paxton-Buckley-Loda 2:21.46
7 Burress, Wilson SO Marshall 2:21.81
8 Weber, Seth FR Newton 2:22.18
9 Lopez, Joel SR Lowpoint-Washburn 2:29.10
10 Clark, Jackson JR Neoga 2:29.25
11 Appelman, Logan FR Salt Fork (Catlin) 2:30.05
12 Ames, Mick FR Cumberland 2:30.63
13 Montalvo, Christopher SO Arcola 2:34.27
14 Beard, Sam SR Neoga 2:35.20
15 Swanson, Keenan SO St. Joseph-Ogden 2:39.29
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conlon, Andrew SR North Shore Country Day 2:12.93
2 Owens, Jared JR Williamsville 2:13.45
3 Kingery, Tanner SR Cumberland 2:14.36
4 Hewing, Cauy JR Teutopolis 2:15.68
5 Hill, Keayton FR Williamsville 2:17.85
6 Hrabak, Michael SR Pana 2:18.11
7 Stuber, Calvin SR Tremont 2:18.21
8 Brummett, Brock JR Pleasant Plains 2:18.35
9 Fitzgerald, Blake FR St. Anthony 2:19.72
10 Hammer, Jacob SO Altamont 2:20.47
11 Janssen, Justin SO Beecher 2:25.91
12 Gaytan, Jose SO St. Anne 2:35.26
13 Pratl, Jimmy FR St. Anne 2:44.38
14 Hall-Clark, Daniel FR Illinois Lutheran 2:59.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schnitker, Brandon JR Nashville 2:02.53 10
2 Stone, Joseph SR Newton 2:02.73 8
3 Pasley, Tyler SR Shelbyville 2:03.25 6
4 O'Connor, Brad JR North Shore Country Day 2:03.66 5
5 Knoll, Gage SR Villa Grove 2:05.08 4
6 Skowronski, Ryan JR Shelbyville 2:06.48 3
7 Sanders, Otis SO Pleasant Plains 2:09.12 2
8 Ponder, Trent SR Tuscola 2:09.91 1
9 Laughlin, Justin SR Arthur 2:12.25
10 Armour, Grayson JR Carlinville 2:12.98
11 Flores, Jesus SR Altamont 2:14.48
12 Zgonina, Caleb JR Nashville 2:16.27
13 Crane, Sam JR Arcola 2:17.75
14 Lampe, Brandon SR Marshall 2:19.82
15 Swanson, Adam JR Beecher 2:21.18

Men's 800m Run Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moss, Issac JR Mt. Zion 2:14.42
2 Herberling, John FR Taylorville 2:16.77
3 Jones, Garrett JR Mattoon 2:16.92
4 Jones, Opeoluwa JR Southeast (Springfield) 2:19.05
5 Cranik, Nicholas SR Southeast (Springfield) 2:22.44
6 Speidel, Matt FR Centralia 2:22.70
7 Stork, Tyson SR Prairie Central 2:23.60
8 Simmons, Joe FR Centennial 2:24.18
9 Tanksley, Michael SO Centennial 2:24.60
10 Buttolph, Zach FR Robinson 2:25.94
11 Stanton, Robert JR Salem 2:27.40
12 Thomas, Reid SO Clinton 2:28.41
13 Aberle, Aaron FR Prairie Central 2:30.19
14 Gordon, Anthony FR Lanphier 2:30.36
15 Thomas, Caleb SO Olney (Richland County) 2:31.03
16 Williamson, Skyler FR Clinton 2:33.10
17 Simpson, Cole JR Olney (Richland County) 2:33.20
18 Frank, Rhett JR Unity (Tolono) 2:41.75
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oakley, Nick JR Charleston 2:08.76
2 Shekleton, Tyler SR Springfield 2:10.48
3 Wolfe, Andrew SO Pekin 2:11.06
4 Ratts, Josiah SO Monticello 2:11.94
5 Owens, Caden SR Salem 2:12.16
6 Biddle, Sammy SR Paris 2:12.25
7 Kihne, Kaleb SO Effingham 2:13.87
8 Waldinger, Ryan SO Springfield 2:16.18
9 Koppen , Mason JR Centralia 2:16.36
10 Lewis, Nick SR Mt. Zion 2:16.61
11 Zinzilieta, Max FR Mt. Vernon 2:17.05
12 Ochoa, Adrian JR Collinsville 2:17.08
13 Roush, Ben SR Paris 2:17.38
14 Tate, Eric JR Monticello 2:18.28
15 Smith, John SO Champaign Central 2:18.67
16 Higginbotham, Liam SO Rochester 2:21.29
17 Harner, Mason SR Sullivan 2:24.71
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 STANLEY, CHRIS SR Cahokia 1:59.26 10
2 Dunn, Tyler JR Normal West 2:01.19 8
3 Melvin, Ryan JR Marion 2:02.74 6
4 Little, Kyle JR Mascoutah 2:03.66 5
5 Seiler, Nathan SR Unity (Tolono) 2:03.73 4
6 Walton, Will SR Taylorville 2:04.93 3
7 Wright, Joey SR Robinson 2:05.20 2
8 Donaldson, Jacob SR Effingham 2:07.14 1
9 Rutkowski, Michael JR Marion 2:07.87
10 Kessinger, Colin SR Greenville 2:07.90
11 Reed, Micha SO MacArthur 2:08.56
12 GUFFEY, GABRIEL SR Cahokia 2:09.75
13 Walters, Seth JR Rochester 2:10.16
14 Autenreith, Will SR Collinsville 2:13.77
15 Allsop, Spencer JR Normal West 2:13.97
16 Goss, Charlie SR Sullivan 2:16.38
17 Johnson, Brandon JR Mascoutah -

Men's 1600m Run Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Purnell, Timmy SR University (Urbana) 5:05.02
2 Sarver, Jarrett JR Cowden-Herrick 5:18.06
3 Price, Kyle FR Paxton-Buckley-Loda 5:20.04
4 Worker, Kaelyb SO Vandalia 5:38.74
5 Maynard, Trevor SO Marshall 5:38.96
6 Swearingen, Cedric FR University (Urbana) 5:39.24
7 Bingham, Alex FR Bloomington Central Catholic 5:42.67
8 Reichardt, Micah SR Wesclin 5:42.94
9 Kelly, Matt FR Cowden-Herrick 5:45.60
10 Noel, Cameron JR Oakland 5:47.17
11 Kanitz, River FR Oakland 5:52.58
12 Schilling, Joshua SO Vandalia 5:56.26
13 Ludwig, David SO Springfield Lutheran 6:06.14
14 Leland, Justin SR Casey-Westfield 6:09.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mcmillen, Nick SR Pana 5:05.69
2 Schumacher, Jordan JR Teutopolis 5:13.01
3 Leal, Gustavo FR Beecher 5:18.14
4 Ritchie , Jacob SO Tri-Point 5:18.63
5 Crane, Ben FR Arcola 5:22.73
6 Titus, Brody JR Neoga 5:23.75
7 Middleton, Jordan SO Tuscola 5:25.12
8 Hammer, Jacob SO Altamont 5:25.36
9 Thomas, Ryan JR Bloomington Central Catholic 5:28.91
10 Martin, Seb JR Tremont 5:34.38
11 VanDuersen, Chase FR St. Anne 5:35.06
12 Dietz, Michael FR Neoga 5:35.30
13 Leesch, Gerald FR North Shore Country Day 5:45.32
14 Gayton, Anthony JR Beecher 5:45.65
15 Lusinski, Weston JR St. Anne 6:10.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Romine, Austin SO Arthur 4:52.33 1
2 WROBEL, AJ FR St. Thomas More 4:53.97
3 Rogers, Dawson SO Salt Fork (Catlin) 4:56.64
4 AUBRY, JACK FR St. Thomas More 5:00.40
5 Doll, Benny JR Pleasant Plains 5:01.14
6 Ross, Cort FR Casey-Westfield 5:01.70
7 Sutherland, Blake FR Cumberland 5:07.87
8 More, Nathan SO Palestine 5:08.24
9 Owens, Jared JR Williamsville 5:11.43
10 Helka, Cameron SO Oakwood 5:12.75
11 Detmer, Drew JR Wesclin 5:13.38
12 Holmes, Michael JR Tuscola 5:14.59
13 VanAntwerp, Brendan SR Paxton-Buckley-Loda 5:18.44
14 Helmink, Clayton JR St. Anthony 5:19.90
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Logan JR Arthur 4:23.56 10
2 Phillips, Justin SR St. Joseph-Ogden 4:27.82 8
3 McHugh, Tommy SR North Shore Country Day 4:39.64 6
4 Landon, Jason JR Carlinville 4:41.52 5
5 Sieger, Jordan SR Shelbyville 4:46.96 4
6 Pridemore, Braden JR St. Joseph-Ogden 4:48.74 3
7 Baker, Austin SR Pawnee 4:51.42 2
8 Latonis, Jacob SR Pana 4:55.69
9 Sumer, Leland FR Tremont 4:58.37
10 Sunley, Nick FR Pleasant Plains 4:59.72
11 Schnitker, Brandon JR Nashville 5:00.52
12 Zgonina, Caleb JR Nashville 5:04.68
13 Oetjen, Victor SR Marshall 5:08.44
14 McClellan, Kort SO Cumberland 5:16.87

Men's 1600m Run Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Mason SO Rochester 5:01.66
2 Plank, Isaiah JR Sullivan 5:08.45
3 Grove, Ryker JR Greenville 5:09.19
4 Millis, Alan JR Paris 5:09.24
5 McKneelen, Riley JR Rochester 5:10.01
6 Correll, Crede SO Centralia 5:11.46
7 Brothers, Jared FR Centralia 5:19.35
8 Woods, Luke JR Unity (Tolono) 5:19.38
9 Olaivar, Ben FR Centennial 5:19.46
10 Bradshaw, Isaiah SO Mt. Vernon 5:21.42
11 Wyse, Dalton SR Southeast (Springfield) 5:27.36
12 Perry, Andrew SO Effingham 5:30.70
13 Perrine, Parker SO Sullivan 5:32.59
14 Ervin, Jacob SR Lanphier 5:38.26
15 Wheeler, Cody JR Lanphier 5:55.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hendriex, Terry FR Clinton 4:49.81
2 Thompson, David SR Mattoon 4:52.69
3 Dunkelburger, Kolten SR Pekin 4:53.39
4 Cozzi, Casmir SO Mascoutah 4:56.40
5 Dixon, Zach SO Centennial 4:57.85
6 DOWELL, DEVIN SO Cahokia 4:59.60
7 Bright, Ethan SO Monticello 4:59.70
8 DeMeyer, Nathan SR Olney (Richland County) 5:01.68
9 Blackwell, Brody SO Pekin 5:02.90
10 WILLIAMS, KERRY SR Cahokia 5:03.61
11 Bonnell, Wyatt SO Robinson 5:04.36
12 Brennan, Ty FR Clinton 5:06.79
13 Marschewski, Brandon JR Effingham 5:11.33
14 Niemerg, Lance JR Charleston 5:12.76
15 Treakle, Kyle SO Champaign Central 5:16.47
16 Mercer, Robert SO Champaign Central 5:16.72
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Mason JR Mt. Zion 4:34.34 10
2 Esela, Jackson SR Springfield 4:38.12 8
3 Dixon, Garrett SO Monticello 4:38.98 6
4 Wimberley, Hayden JR Salem 4:41.08 5
5 Formea, Will SO Springfield 4:42.51 4
6 Kinley, Glenn SR Normal West 4:43.42 3
7 Bruce, John FR Marion 4:43.63 2
8 Webster, Dawson JR Salem 4:44.58 1
9 Ames , Austin SO Charleston 4:46.69
10 Prior, Gavin SR Mattoon 4:46.92
11 DeMeyer, Michael SR Olney (Richland County) 4:49.02
12 Baird, Lukas JR Robinson 4:52.88
13 Bush, Gabriel SO Normal West 4:53.40
14 Blevins, Nate JR Mt. Vernon 4:54.75
15 Maquet, Jacob JR Prairie Central 4:55.14
16 Sloan, Luke SR Taylorville 4:58.30
17 Hernandez, Benito JR Collinsville 4:59.37

Men's 3200m Run Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Helmuth, Alex JR Monticello 9:57.56 10
2 Oakley, Nick JR Charleston 10:01.05 8
3 Price, Ethan SR Mascoutah 10:07.22 6
4 Prior, Gavin SR Mattoon 10:08.67 5
5 Woodard, Cameron SO Unity (Tolono) 10:23.68 4
6 Blackwell, Brody SO Pekin 10:24.88 3
7 Forness, Sam FR Springfield 10:31.38 2
8 Zinn, Ben SR Normal West 10:38.55 1
9 McPhail, Julian JR Marion 10:47.55
10 Blevins, Nate JR Mt. Vernon 10:48.37
11 Ware, Carter SR Centennial 10:50.28
12 Treakle, Kyle SO Champaign Central 11:00.54
13 Hughes, Tyler JR Olney (Richland County) 11:15.77
14 Stauffer, Max FR Clinton 11:23.96
15 Amdahl , Kory FR Robinson 11:24.64
16 Correll, Crede SO Centralia 11:51.87
17 lopez, alfredo FR Effingham 12:07.19
18 Ruiz, Adrien SO Prairie Central 12:22.75

Men's 3200m Run Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McClellan, Kort SO Cumberland 10:09.66 10
2 Latonis, Jacob SR Pana 10:12.73 8
3 Wolfersberger, Wyatt JR St. Joseph-Ogden 10:15.98 6
4 Schlenker, Adam SR Bloomington Central Catholic 10:16.04 5
5 Flores, Jesus SR Altamont 10:35.31 4
6 Wells, Ryan JR Marshall 10:47.66 3
7 Melin, Steven SO Pleasant Plains 10:53.42 2
8 Horn, Evan FR Williamsville 10:54.89 1
9 Lippold, Bailey SO Carlinville 10:55.59
10 Probst, Noah SO Teutopolis 11:31.24
11 Davis, Landon SO Nashville 11:31.24
12 Bernson, Josh SR Shelbyville 12:20.03

Men's 60m Hurdles Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robertson, Donnell SR Rantoul 9.07
2 Green, Cameron SR Clinton 10.22
3 Weder, Jacob FR Mattoon 10.79
4 Meredith, Robin FR Southeast (Springfield) 11.46
5 Watkins, Chris SR Salem 11.51
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harvey, Josh SO Salem 10.31
2 Vasquez, Lucas JR Effingham 10.39
3 Weston, James JR Southeast (Springfield) 10.64
4 Retzer, Logan JR Mattoon 10.70
5 Taylor, Aaron JR Centralia 10.87
6 Goss, Brodie SO Sullivan 10.88
7 Harner, Mason SR Sullivan 11.11
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blanton, Peyton SO Olney (Richland County) 9.51
2 Deadmond, Brent JR Centralia 9.51
3 Mullenix, Caleb SO Paris 9.71
4 Dunaway, Zebert JR Taylorville 10.00
5 Bushue, Jacob SR Effingham 10.19
6 Larsen, Grant FR Normal West 10.36
7 Surheyao, Eldrick FR Centennial -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Treadwell, Tyrone JR Springfield 9.18
2 Silvia, Jarred SR Mascoutah 9.21
3 Spencer, Travis SR Unity (Tolono) 9.41
4 Wolf, Grayson SO Robinson 9.46
5 Kinkade, Ethan SR Prairie Central 9.68
6 Johnston, Travis JR Mt. Vernon 9.69
7 Scarbrough, Cade JR Mt. Vernon 10.01
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Robert SO Springfield 8.58 6
2 Davis, Ryan SR Mascoutah 8.66 4
3 Krieger, Aidan JR Prairie Central 9.14
4 Flot, River SR Normal West 9.19
5 Richardson, Anfernee JR MacArthur 9.26
6 Kinell, Dylan SO Marion 9.44
7 Burgard, Michael SR Monticello 9.61
8 Wilken, River SR Paris 9.86
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Migut, Steven JR Unity (Tolono) 8.34 10
2 Neal, Niko JR Harrisburg 8.56 8
3 WELLS, KEONDRE SR Cahokia 8.61 5
4 Broomfield, Marvin SO Lanphier 8.71 3
5 TOWERS, DA'VEYUN JR Cahokia 9.01 2
6 Adkinson, Stuart SO Marion 9.07 1
7 Mustafa, Cameron SR Centennial 9.13
8 Smith, Cameron SR Lanphier 9.52

Men's 60m Hurdles Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stevenson, Mitchell JR Altamont 8.77 10
2 Darnell, Connor SR Williamsville 9.89
3 Sager, Mitchell SR St. Anthony 10.88
4 Brill, Elijah FR St. Anne 12.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mason, Tony SO Bloomington Central Catholic 9.52
2 Mizeur, Mason SO Pana 10.20
3 Aulds, Jackson FR Nashville 10.41
4 Bratten, Adam SR Tuscola 10.49
5 Shirley, Kehm FR Villa Grove 10.70
6 Yedetore, Aditya JR University (Urbana) 10.83
7 Edwards, Alec SO Cowden-Herrick 10.95
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brewer, Calvin FR New Berlin 9.64
2 Kerkhoff, Ray SR Tuscola 9.65
3 Mizeur, Dagan SR Pana 10.21
4 Ingram, Kevin JR Pleasant Plains 10.44
5 Smith, Braydon FR Shelbyville 10.47
6 Labaume, Brice SO Cumberland 11.35
7 Schafer, Kyle FR Newton 11.66
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pullen, Turner JR Shelbyville 8.96 8
2 Evans, Holden SR Wesclin 9.04 6
3 Curry, Michael SR Paxton-Buckley-Loda 9.11 5
4 Gustafson, Evan SR New Berlin 9.15 4
5 Carver, Kyle JR Casey-Westfield 9.21 3
6 Little, Randy SO Vandalia 9.34 2
7 Shultz, David SR Pleasant Plains 9.35 1
8 Wilson, Caine SO Salt Fork (Catlin) 9.51

Men's 4 x 200m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Arthur A Adam Day, Keegan Morfey,
Eusabio Briseno, Ty Duzan
1:43.77
2 Oakland A Michael Hawkins, Nathan Medsker,
Drake Bevill, Ramsey Hunt
1:46.43
3 Springfield Lutheran A Zach Broughton, Hunter Fortune,
Zach McCloughan, Noah Carpenter
1:50.96
4 Cowden-Herrick A Aaron Wells, Jhett Buchanan,
Trace Smith, Walker Brown
1:56.65
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cumberland A Myles Gerhardt, Ryan Yaw,
Cole Willenborg, Dillon Howard
1:39.09 5
2 Wesclin A Ryan Alvis, Bryan Knopp,
Valentin Avalos, Blake Kohlbrecher
1:41.02
3 Arcola A Diego Perez, Jacob Butler,
Austin Hopkins, Jordan Melton
1:45.24
4 St. Anthony A Jake Brandt, Dayne Niehart,
Blake Fitzgerald, Mitchell Sager
1:46.87
5 Oakwood A Antonio Carrion, Cody Hansbraugh,
Zane Priest, Colby Smiley
1:47.12
6 Illinois Lutheran A Ronnie Daly, Josh Cullens,
Elijah Dorn, Chris Bushey
1:50.09
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tremont A Timothy Rice, Justin Tippett,
Josh Class, Colton Polhemus
1:41.05
2 St. Joseph-Ogden A Aiden Meyer, Dwight Colvin,
Kaleb Harshbarger, John Acklin
1:41.94
3 Bloomington Central Catholic A Jack Beemsterboer, Logan Brook,
Jack Moews, Matthew Panopio
1:44.37
4 Casey-Westfield A Nate Fouty, Luke Anderson,
Zachary Campbell, Garrett Miller
1:45.93
5 St. Anne A Nick Gliwa, Quaysean Isom,
Marshawn Ellis, Tywon Johnson
1:48.92
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Paxton-Buckley-Loda A Jonathan Muller, TJ Jones,
Keenan Crabb, Riley Cuppernell
1:39.20 4
2 Salt Fork (Catlin) A Caleb Fauver, Byron Hackman,
Brady McMasters, Caine Wilson
1:39.85 2
3 Williamsville A Gabe Stier, Keayton Hill,
Cole Collins, Hunter Thompson
1:42.02
4 Nashville A Alec Johns, Daymeon Baugh,
Jackson Aulds, Ethan Reid
1:43.50
5 Teutopolis A Collin Beckman, Braydan Bushue,
Trevor Hardiek, Andy Isley
1:45.04
6 Villa Grove A Ethan March, Gage Knoll,
Kylar Kirkman, Cole Mohr
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Keaton Plummer, Kentrell Beck,
Brett Spears, Turner Pullen
1:37.25 10
2 Newton A Mitch Bierman, Trenton Duncan,
Tim Weber, Rhett Kocher
1:37.70 8
3 Tuscola A Joe Lopez, Tyler Seip,
Noah Woods, Turner Hastings
1:37.70 6
4 Pana A Bryson Thompson, Jack Epley,
Adam Miller, Jared Beyers
1:39.59 3
5 Pleasant Plains A Sam McAfee, Hunter Tapscott,
Jonah Miller, Dakota Sunley
1:40.02 1
6 Vandalia A Trevor Smalls, Randy Little,
Blake Barth, Dylan Garrett
1:40.41

Men's 4 x 200m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Prairie Central A Matt Kerns, Wes Semmerling,
Keegan Stein, Connor Haab
1:44.89
2 Paris A Blake Quinn, Jacob Wesley,
Alex Brock, DJ Fessant
1:45.53
3 Rochester A Brady Wycoff, Talon Williams,
Zach Bax, Logan Tapscott
1:50.10
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Southeast (Springfield) A Jason Hacker, James Weston,
Da'reco Nix, Anthony Fairlee
1:38.25 2
2 Mt. Vernon A Eli Badger, Travon Bray,
Nic Malone, Evan Owens
1:42.63
3 Centralia A Bailey Horst, Brent Deadmond,
Dalshawn Mitchell, Dante Jones
1:43.00
4 Robinson A Tyler Beard, Trenton Rodgers,
Jake Servison, Masen Garrard
1:50.99
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Effingham A Terrance Hill, Jack Woelfer,
Tyler Marschewski, Kody Line
1:39.46
2 Unity (Tolono) A Travis Spencer, Jackson Schweighart,
David Martin, Levi Williams
1:40.22
3 Pekin A Tylor Pearson, Mason Carr,
Dylan Christopherson, Ethan Hall
1:42.43
4 Salem A Christian Sarver, Cameron Hoard,
Shaun Reid, Logan Brooks
1:43.87
5 Charleston A Christoph Bertrand, Dayton Black,
Tony Chavez, Ryan Chambers
1:43.90
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mascoutah A Treshun Buckingham, Edward Wilson,
Kourtney Jackson, Gerik Garlington
1:36.98 5
2 Mattoon A , ,
,
1:37.12 4
3 Monticello A Lucas Lieb, Cole Reedy,
Nathan Harman, Michael Burgard
1:39.42
4 Marion A Caden Hillard, Jaden Lacy,
Malcolm Berry, Stuart Adkinson
1:40.42
5 Clinton A Kyle Johnson, Blake Karr,
Austin Rauch, Keagan Dyer
1:41.48
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cahokia A Marquis Murray, Brandon Roberson,
Damonta Taylor, Keondre Wells
1:33.95 10
2 Collinsville A Malcolm Burns, Rhett Romanik,
Jermarrion Stewart, Trevore Sanders
1:34.07 8
3 Normal West A Micah Amerson, Trey Matthews,
JJ Billington, Brady Stoewer
1:35.27 6
4 Springfield A Nnamdi Onyewuchi, Qa'Ron Hawkins,
Wendel Burnes, Cameron Jones
1:37.54 3
5 Harrisburg A Niko Neal, Evan Vaughn,
Darnell Boone, Chris Williams
1:38.27 1
6 Lanphier A Mulik Williams, Jairus Jackson,
Travionne Morton, Dearis Herron
-

Men's 4 x 400m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Salem A Kaden Wayer, Evan Wilzbach,
Jennings Barnfield, Hayden Wimberley
3:56.94
2 Robinson A Morgan Beabout, Jake Servison,
Joey Wright, Kasey Cornwell
3:58.03
3 Rochester A Luke Arends, Grayson Hatch,
Nathaniel Cross, Colton Mitchell
4:15.70
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Prairie Central A Aidan Krieger, Joe Wilson,
Ethan Kinkade, Craighton Jones
3:51.46
2 Centennial A Gabe Olaivar, Chance Yentes,
Parth Abani, Tyson Burton
3:55.63
3 Charleston A Austin Ames, Josh Hoh,
Griffin Green, Ryan Chambers
4:00.00
4 Mt. Vernon A Nate Blevins, Evan Owens,
Cade Scarbrough, Max Zinzilieta
4:06.05
5 Olney (Richland County) A Cole Simpson, Dalton Mitchell,
Levi Seitzinger, Tyler Hughes
4:17.61
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mattoon A , ,
,
3:41.05 2
2 Lanphier A Devin Westrum, Johnathan Carter,
Gavin Blisset, Dontarius Anderson
3:45.63
3 Monticello A Michael Burgard, Cole Reedy,
Rye Johnson, Josiah Ratts
3:50.34
4 Centralia A Dante Jones, Bailey Horst,
Johnathan Bryan, Oliver Dzupa
3:51.77
5 Effingham A Kaleb Kihne, Clayton Cramsey,
Jacob Miller, Jack Woelfer
3:54.38
6 Clinton A Terry Hendriex, Keagan Dyer,
Kaleb Johnson, Ty Brennan
3:54.78
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Southeast (Springfield) A Jason Hacker, James Weston,
Opeoluwa Jones, Josh White
3:36.10 8
2 Springfield A Jarrett Gary, Elijah Williams,
Nnamdi Onyewuchi, Qa'Ron Hawkins
3:36.88 5
3 Mascoutah A Christopher Ferguson-Scott, Brandon Johnson,
Kyle Little, Edward Wilson
3:38.55 3
4 Paris A River Wilken, Ben Roush,
Caleb Mullenix, DJ Fessant
3:41.07 1
5 Taylorville A Jagger Moore, Justin Wright,
Carter Walton, Will Walton
3:41.10
6 Collinsville A Noah Bailey, Will Autenreith,
Adrian Ochoa, Austin Knight
3:52.78
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cahokia A Keondre Wells, Brandon Roberson,
Damonta Taylor, Chris Stanley
3:30.52 10
2 Normal West A Micah Amerson, Michael Cleary,
Brady Stoewer, Tyler Dunn
3:36.44 6
3 Marion A Levi Bryant, Timothy Surburg,
Stuart Adkinson, Zach Young
3:37.56 4
4 Harrisburg A Niko Neal, Hunter Smith,
Evan Vaughn, Chris Williams
3:44.02
5 Pekin A Tylor Pearson, Branden Langenbahn,
Devin Tovrea, Seth Kasinger
3:45.81
6 Champaign Central A John Smith, Luis Ramirez,
Kai Baumgartner, Nicholas Jackson
4:02.23

Men's 4 x 400m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cowden-Herrick A Mason Stewart, Dylan Webster,
Zach Burks, Keegan Martin
3:58.45
2 Oakwood A Zane Priest, Bryce Jones,
Mason Ajster, Trevan Garrett
4:03.33
3 Oakland A Trenton York, Cody Webber,
JC Walker, Drake Bevill
4:11.01
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Williamsville A Noah Branson, Cole Collins,
Keayton Hill, Chase Law
3:50.92
2 Salt Fork (Catlin) A Zach Dable, Caleb Fauver,
Dawson Labaw, Caine Wilson
3:58.81
3 Vandalia A Randy Little, Matthew Hobler,
Nic Wollerman, Blake Barth
4:03.18
4 Illinois Lutheran A Jamie Heyn, Josh Cullens,
Elijah Dorn, Ronnie Daly
4:05.25
5 Casey-Westfield A Luke Anderson, Christian Cochonour,
Loggan Thompson, Kyle Carver
4:08.08
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Paxton-Buckley-Loda A Jonathan Muller, Riley Cuppernell,
Jacob Parrish, Wolfgang Hiesler
3:51.02
2 Wesclin A Ryan Alvis, Reiss Wegman,
Blake Kohlbrecher, KJ Corley
3:58.12
3 Bloomington Central Catholic A Logan Brook, Danny Homan,
Jack Moews, Matthew Panopio
4:01.90
4 Neoga A Trevor Fletcher, Trevor Roy,
Michael Dietz, Zack Gresens
4:13.12
5 St. Anne A Jose Gaytan, Nick Gliwa,
Brandon Morse, Jesse Page
4:31.50
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pleasant Plains A David Shultz, Sam McAfee,
Jack McFadden, Luke McGraw
3:38.01 10
2 St. Joseph-Ogden A Justin Phillips, Lane Gaskin,
John Acklin, Andrew McDermott
3:42.08 5
3 Tuscola A Joe Lopez, John Hill,
Noah Woods, Turner Hastings
3:42.27 3
4 Nashville A Alec Johns, Tabor Kozuszek,
Derryn Holmes, Ethan Reid
3:50.09
5 Carlinville A Jason Landon, Jacob Landon,
Briley Roper, Tyler Hughes
3:50.89
6 Arcola A Conner Strader, Christopher Montalvo,
Diego Perez, Pedro Gauna
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Ryan Skowronski, Turner Pullen,
Kentrell Beck, Luke Foltz
3:39.60 8
2 Newton A Joseph Stone, Tim Weber,
Keith King, Ben Carr
3:40.93 6
3 Arthur A Adam Day, Eusabio Briseno,
Kobe Wells, Justin Laughlin
3:42.17 4
4 Tremont A Isaiah Rumbold, Josh Class,
Dalton Petro, Jacob Danner
3:43.40 2
5 Cumberland A Myles Gerhardt, Dillon Howard,
Tanner Kingery, Cole Willenborg
3:45.82 1
6 Villa Grove A Ierik Sorenson, Mattison Alholwani,
Austin Langellier, Trevor Reberger
4:14.64

Men's 4 x 800m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mascoutah A Brandon Johnson, Kyle Little,
Casmir Cozzi, Ethan Price
8:52.76 2
2 Robinson A Lukas Baird, Trayton Tragesser,
Wyatt Bonnell, Morgan Beabout
9:05.39
3 Lanphier A Devin Westrum, Johnathan Carter,
Gavin Blisset, Tyler Richards
9:10.27
4 Sullivan A Isaiah Plank, Mason Harner,
Charlie Goss, Canaan Christensen
9:15.02
5 Collinsville A Edgar Acevado, Adrian Ochoa,
Benito Hernandez, Will Autenreith
9:19.27
6 Effingham A Brandon Marschewski, zeel patel,
Chris Schaefer, Clayton Cramsey
9:43.04
7 Champaign Central A Payton Hopkins, Robert Mercer,
John Smith, Alex Stack
9:44.66
8 Salem A Evan Wilzbach, Jennings Barnfield,
Robert Stanton, Braden Tate
10:15.39
9 Clinton A Ian Hale, Luke Shobe,
Ethan O'Daniell, Jacob Phillips
10:24.68
10 Unity (Tolono) A Brandon Downen, Cutler Wiggins,
Derek Dayton, Rhett Frank
10:35.89
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cahokia A Chris Stanley, Kerry Williams,
Devin Dowell, Gabriel Guffey
8:16.12 10
2 Mattoon A , ,
,
8:18.20 8
3 Marion A Zach Young, John Bruce,
Ryan Melvin, Michael Rutkowski
8:18.34 6
4 Springfield A Jackson Esela, Barrett Kurmann,
Jarrett Gary, Will Formea
8:22.31 5
5 Taylorville A Luke Sloan, John Herberling,
Carter Walton, Will Walton
8:25.82 4
6 Rochester A Josh Cable, Seth Walters,
Mason Brown, Elliot Staley
8:52.36 3
7 Paris A Ben Roush, Alan Millis,
Kathan Watson, Sammy Biddle
8:58.21 1
8 Pekin A Kolten Dunkelburger, Seth Kasinger,
Andrew Wolfe, Jayden Tabb
9:01.45
9 Normal West A Thomas Lipka, Nick Baumgardner,
Zaine Losk, Charlie Wetzel
9:08.60
10 Monticello A Garrett Dixon, Eric Tate,
Kenrick Vail, Josiah Ratts
9:08.69
11 Prairie Central A Aidan Krieger, Jacob Maquet,
Aaron Aberle, Tyson Stork
9:12.15
12 Centennial A Nathan Hart, Henry Hornbrook,
Chance Yentes, Hunter Fitzwater
9:30.99

Men's 4 x 800m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Salt Fork (Catlin) A Logan Appelman, Dawson Labaw,
Landon Labaw, Dawson Rogers
8:58.79 2
2 Tuscola A Trent Ponder, John Hill,
Marcus Holmes, Jordan Middleton
9:24.45
3 Wesclin A Drew Detmer, Reiss Wegman,
Caidin Schrage, Eric Goff
9:35.07
4 St. Joseph-Ogden A Ryne Krall, Joel Branson,
Andrew McDermott, Jacob Shaw
9:41.03
5 Cowden-Herrick A Alec Edwards, Dylan Taylor,
Keegan Martin, Zach Burks
9:42.82
6 Neoga A Trevor Roy, Sam Beard,
Brody Titus, Jackson Clark
9:45.26
7 Bloomington Central Catholic A Ethan Arndt, Alex Bingham,
Jacob Bingham, Will Dionesotes
10:08.67
8 Casey-Westfield A Christian Cochonour, Cort Ross,
Loggan Thompson, Logan Hawker
10:20.29
9 Villa Grove A Ierik Sorenson, Ian Price,
Sam Reno, Mattison Alholwani
10:32.85
10 St. Anne A Weston Lusinski, Jesse Page,
Jose Gaytan, Chase VanDuersen
10:43.62
11 Oakland A Joshua Hunt, Camden Harmon,
Brady Stone, Cameron Noel
10:48.61
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Jordan Sieger, Luke Foltz,
Ryan Skowronski, Tyler Pasley
8:27.37 10
2 Pleasant Plains A Luke McGraw, Nick Sunley,
Brock Brummett, Otis Sanders
8:43.69 8
3 Arthur A Kobe Wells, Logan Hall,
Justin Laughlin, Austin Romine
8:43.72 6
4 Tremont A Dalton Petro, Leland Sumer,
Seb Martin, Isaiah Rumbold
8:46.04 5
5 Carlinville A Jason Landon, Grayson Armour,
Briley Roper, Jacob Landon
8:53.13 4
6 Nashville A Caleb Zgonina, Derryn Holmes,
Gavin Love, Brandon Schnitker
8:56.96 3
7 Paxton-Buckley-Loda A Kody Harrison, Wolfgang Hiesler,
Jordan Giese, Brendan VanAntwerp
9:07.88 1
8 Arcola A Sam Crane, Carlos Gonzalez,
Conner Strader, Ivan Franco
9:19.13
9 Newton A Collin Harris, Ben Carr,
Giuceppe Cucinella, Michael Koebele
9:21.35
10 Marshall A Brandon Lampe, Victor Oetjen,
Brandon Rowe, Reece Hutchinson
9:22.74
11 Beecher A Adam Swanson, Justin Janssen,
Gustavo Leal, Anthony Gayton
10:07.40
12 Oakwood A Cameron Helka, Bryce Jones,
Dennis Kinser, Trevan Garrett
10:24.55

Men's High Jump Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Nicholas SR Champaign Central 6' 4.0" 10
2 Decker, Jonathan JR Unity (Tolono) 6' 2.0" 8
3 Rauch, Austin JR Clinton 6' 2.0" 6
4 Rakers, Luke SR Marion 6' 0.0" 5
5 Ratsch, Joseph JR Springfield 5' 10.0" 4
6 Matthews, Hunter SO Greenville 5' 10.0" 3
7 Lawson, Zhamond JR MacArthur 5' 10.0" 2
8 White, Bryson SR Mt. Zion 5' 10.0" 1
9 DeTore, Matthew SR Mascoutah 5' 8.0"
10 Smith, Cameron SR Lanphier 5' 8.0"
11 Garth, Juan JR Collinsville 5' 8.0"
12 Bachtold, Jake FR Prairie Central 5' 8.0"
13 Kremer, Mitchell JR Mattoon 5' 8.0"
14 Roy, Landon FR Robinson 5' 8.0"
15 Smith, Hunter JR Harrisburg 5' 8.0"
16 Line, Kody JR Effingham 5' 8.0"
17 Dunaway, Zebert JR Taylorville 5' 6.0"
18 Duenas, Jordan SO Olney (Richland County) 5' 6.0"
19 Watson, kaleb SO Salem 5' 6.0"
20 Jones, Dante JR Centralia 5' 6.0"
21 White, Josh JR Southeast (Springfield) -
22 Keys, Austin SR Paris -
23 Spence, Jack SO Monticello -
24 Baker, Antoine SR Cahokia -

Men's Pole Vault Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Witts, Cameron SO Williamsville 14' 3.0" 10
2 McWhorter, Andrew SR Teutopolis 13' 6.0" 8
3 Hubbard, Blake JR Carlinville 13' 0.0" 6
4 Thompson, Bryson SR Pana 12' 0.0" 5
5 Fonner, Will FR St. Anthony 11' 0.0" 4
6 Kauffman, Hunter SR Tuscola 11' 0.0" 3
7 Lietz, Gavyn SO Nashville 10' 6.0" 2
8 Messado, Emric SO Shelbyville 10' 6.0" 1
9 Crocker, Sam SO Pleasant Plains 10' 0.0"
10 Ciborowski, Kyle JR Wesclin 10' 0.0"
11 Miles, Jakob SR Paxton-Buckley-Loda 10' 0.0"
12 Delaney, Donavan FR Altamont 9' 6.0"
13 Dietz, Michael FR Neoga 9' 0.0"
14 Webster, Dylan SO Cowden-Herrick -
15 Butler, Connor SO Cumberland -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Voyles, Brian SR Blue Ridge HS 10' 0.0"

Men's Pole Vault Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitwood, Hunter SR Normal West 14' 6.0" 10
2 Ifft, Chandlar SO Prairie Central 13' 0.0" 8
3 Black, Dayton SO Charleston 12' 9.0" 6
4 Nuzzo, Jadon SO Sullivan 12' 6.0" 5
5 Eads, Mason SR Collinsville 12' 6.0" 4
6 Morrissey, Alec JR Effingham 12' 0.0" 3
7 Johnson, Austin SR Clinton 12' 0.0" 2
8 Badger, Eli SO Mt. Vernon 12' 0.0" 1
9 DeTore, Matthew SR Mascoutah 11' 6.0"
10 Robinson, Hunter JR Greenville 11' 6.0"
11 Burckhartt, Josiah JR Olney (Richland County) 11' 0.0"
12 Cavender, Kody SO Harrisburg 11' 0.0"
13 Melgreen, Spencer SR Rochester 10' 6.0"
14 Imeroni, Santiago FR Paris 10' 6.0"
15 Shannon, Quinn SO Unity (Tolono) 10' 6.0"
16 Rice, Connor FR Marion 10' 0.0"
17 McFarland, Camdyn FR Monticello -
18 Rice, Nick JR Robinson -
19 Meyer, John SO Mattoon -

Men's Long Jump Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herron, Dearis SR Lanphier 21' 11.0" 10
2 Stewart, Jermarrion FR Collinsville 20' 1.5" 8
3 Jones, Cameron SO Springfield 20' 0.75" 6
4 Landrum, Colton SO Paris 20' 0.5" 5
5 Silvia, Jarred SR Mascoutah 20' 0.25" 4
6 Kaiser, Dawson JR Unity (Tolono) 19' 11.5" 3
7 Smith, Connor SR Normal West 19' 4.5" 2
8 Murray, Marquis SR Cahokia 19' 4.25" 1
9 Smith, Michael SR Mattoon 19' 3.75"
10 Seljimi, Ardi JR Salem 19' 2.25"
11 Johnson, Kyle JR Clinton 18' 10.75"
12 Santarelli, Joe SR Rochester 18' 9.75"
13 Lieb, Lucas JR Monticello 18' 8.0"
14 Lawson, Zhamond JR MacArthur 18' 7.25"
15 Moore, Jagger SO Taylorville 18' 4.25"
16 Mustafa, Cameron SR Centennial 18' 2.0"
17 Line, Kody JR Effingham 18' 1.25"
18 Hendrix, Matt SO Charleston 18' 0.75"
19 Berry, Malcolm SR Marion 17' 10.0"
20 Baumgartner, Kai FR Champaign Central 17' 8.0"
21 Jones, Dante JR Centralia 17' 0.0"
22 Walker, Noah SR Greenville 16' 10.75"
23 Breeden, Dalton JR Prairie Central 16' 3.0"
24 Perry, Hunter FR Olney (Richland County) 15' 11.75"
25 Hacker, Jason JR Southeast (Springfield) 15' 0.75"
26 Bowman, Luke JR Sullivan -

Men's Long Jump Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Muller, Jonathan JR Paxton-Buckley-Loda 20' 7.0" 10
2 McAfee, Sam SO Pleasant Plains 19' 7.0" 8
3 Sullivan, Jalmen SR St. Anne 19' 5.5" 6
4 Seip, Tyler SR Tuscola 19' 2.25" 5
5 Hunt, Ramsey FR Oakland 19' 0.25" 4
6 Stevenson, Mitchell JR Altamont 18' 10.25" 3
7 Smalls, Trevor SO Vandalia 18' 10.25" 2
8 Magee, Tyson JR Cumberland 18' 10.25" 1
9 Kocher, Rhett JR Newton 18' 9.5"
10 Polhemus, Colton SO Tremont 18' 6.75"
11 Reid, Ethan SR Nashville 18' 6.0"
12 Ferguson, Dawson SR Palestine 18' 4.75"
13 Fauver, Caleb SR Salt Fork (Catlin) 18' 3.75"
14 Spears, Brett JR Shelbyville 18' 3.5"
15 Hinkle, Brody SR Lowpoint-Washburn 18' 2.5"
16 Burks, Zach SO Cowden-Herrick 17' 8.75"
17 Gresens, Zack JR Neoga 17' 7.5"
18 March, Ethan JR Villa Grove 17' 7.25"
19 Lehman, Dylan JR New Berlin 17' 4.75"
20 Day, Adam SO Arthur 17' 0.75"
21 Mcmillen, Nick SR Pana 17' 0.75"
22 Hellerich, Gavin SR Wesclin 16' 7.5"
23 Emmert, Nathan SO St. Joseph-Ogden 16' 4.75"
24 Ritchie , Jacob SO Tri-Point 16' 3.25"
25 Yedetore, Aditya JR University (Urbana) 16' 1.75"
26 Homan, Danny JR Bloomington Central Catholic 15' 6.25"
27 Oppenhuis, Luke SO Beecher 15' 5.0"
28 Dorn, Elijah FR Illinois Lutheran 15' 2.5"
29 Brandt, Jake JR St. Anthony 14' 3.5"

Men's Triple Jump Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 WARD, ANDRA SO Cahokia 42' 9.25" 10
2 Treadwell, Tyrone JR Springfield 41' 5.5" 8
3 Whitehorn, Trevell SR Marion 40' 10.0" 6
4 Wilken, River SR Paris 40' 2.25" 5
5 Williams, Levi SO Unity (Tolono) 39' 6.5" 4
6 Silvia, Jarred SR Mascoutah 39' 5.5" 3
7 Chavez, Tony SR Charleston 39' 4.0" 2
8 Richardson, Anfernee JR MacArthur 39' 1.5" 1
9 Steidinger, Wyatt SO Prairie Central 38' 10.5"
10 Reid, Shaun JR Salem 37' 7.5"
11 Smith, Connor SR Normal West 37' 7.25"
12 Edwards, Devin JR Champaign Central 37' 7.25"
13 Crone, Kyle SO Collinsville 37' 5.25"
14 Dosie, Andrew FR Lanphier 37' 4.5"
15 Burcham, Leighton SO Sullivan 36' 7.5"
16 Miller, Jacob JR Effingham 36' 1.5"
17 Stephens, Dalton SR Mattoon 34' 8.0"
18 Burton, Brandon SO Monticello 34' 4.75"
19 Dunn, Sutton SO Olney (Richland County) 34' 4.5"
20 Rich, Sam SO Clinton 33' 1.5"
21 Stelivan, Jujuan JR Southeast (Springfield) 32' 3.25"

Men's Triple Jump Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hardiek, Mitch SR Teutopolis 39' 10.25" 10
2 Epley, Jack SR Pana 39' 8.75" 8
3 Webster, Dylan SO Cowden-Herrick 39' 5.25" 6
4 McMasters, Brady JR Salt Fork (Catlin) 38' 10.25" 5
5 Gresens, Zack JR Neoga 38' 6.5" 4
6 Rogers, Max JR Carlinville 38' 5.75" 3
7 Wollerman, Nic JR Vandalia 38' 0.5" 2
8 Lehman, Dylan JR New Berlin 37' 9.75" 1
9 Baugh, Daymeon SO Nashville 37' 6.5"
10 Kerkhoff, Ray SR Tuscola 37' 6.25"
11 Heyn, Jamie SO Illinois Lutheran 37' 3.0"
12 Cortez, Mario JR Arcola 36' 9.5"
13 Bernius, Mitchell SR Arthur 36' 3.0"
14 Yedetore, Aditya JR University (Urbana) 36' 1.5"
15 Jones, TJ SO Paxton-Buckley-Loda 36' 0.0"
16 McAfee, Jay SO Springfield Lutheran 35' 10.5"
17 Willenborg, Cole SR Cumberland 35' 4.0"
18 Kattenbraker, Ryan JR Wesclin 34' 11.5"
19 Hunt, Ramsey FR Oakland 34' 4.0"
20 Mudra, Alec SO Pleasant Plains 33' 7.5"

Men's Shot Put Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirgan, Derek JR Nashville 37' 0.5"
2 Burwell, Chase FR Villa Grove 35' 11.0"
3 Gilbert, Nate JR Villa Grove 35' 9.25"
4 Garza, Ivan FR Arcola 35' 7.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zellers, Greg FR New Berlin 40' 0.25"
2 Reisner, Jacob SO Teutopolis 39' 1.5"
3 Garcia, Arturo SR Nashville 37' 10.5"
4 Mills, Jacob JR Illinois Lutheran 37' 9.5"
5 Lantz, Keegan JR Paxton-Buckley-Loda 37' 5.0"
6 Means, Jaren SO Bloomington Central Catholic 36' 11.0"
7 Ashenfelter, Isaac SO Arthur 36' 3.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Card, Daniel JR Carlinville 44' 1.75"
2 Tate, Rylan SR Salt Fork (Catlin) 42' 9.5"
3 Long, Gabe JR Carlinville 42' 4.5"
4 Williams, Antonio SR Wesclin 41' 3.25"
5 Schmitt, Chase SO Pleasant Plains 41' 0.5"
6 Kuhring, Clayton SR Arcola 40' 11.75"
7 Wolke, Mike SR Cumberland 40' 9.0"
8 Class, Josh SR Tremont 39' 6.75"
9 Johnson, Caleb SO St. Joseph-Ogden 39' 3.5"
10 Hawkins, Evan SR St. Joseph-Ogden 39' 2.75"
11 Mose, Grant FR Shelbyville 39' 2.25"
12 Brown, Nate JR Altamont 38' 1.5"
13 Herbord, Kade JR Pana 37' 3.75"
14 Mayer, Austin JR Pleasant Plains 36' 5.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bird, Andy JR Warsaw 53' 0.0" 10
2 Birch, Dillon SR Shelbyville 52' 8.0" 8
3 Woodard, Hunter JR Tuscola 48' 6.25" 6
4 Kinkelaar, Ty SR St. Anthony 48' 0.0" 5
5 Guo, Anthony SR Tuscola 46' 5.25" 4
6 Cartright, Nicholas SR Newton 46' 5.0" 3
7 Brown, Jacob SO Wesclin 45' 6.75" 2
8 Taylor, Payton FR Salt Fork (Catlin) 45' 6.75" 1
9 Walk, Dalton SR St. Anthony 45' 0.5"
10 Olysav, Brad SO Williamsville 43' 7.0"
11 Cox, Max JR Oakland 43' 0.5"
12 Rich, Jake SO Paxton-Buckley-Loda 41' 11.0"
13 Herbord, Owen SR Pana 41' 1.5"
14 Rawlings, Brock SR Cumberland 38' 2.5"

Men's Shot Put Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Colton SR Greenville 38' 8.0"
2 Ernst, Josh SR Sullivan 37' 4.0"
3 Manint, Tracey SR Monticello 36' 5.0"
4 Scott, Branton JR Robinson 36' 1.5"
5 Silvey, Kolby SO Salem 35' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberson, Jaquez JR Springfield 44' 0.75"
2 Pearman, David SR Greenville 41' 11.0"
3 Weber, Alex JR Robinson 41' 1.0"
4 Johnson, Clay JR Rochester 39' 8.0"
5 Wernowsky, Nate SO Pekin 39' 7.5"
6 Schmohe, Austin SR Sullivan 39' 7.0"
7 Logue, Kevin JR Champaign Central 39' 1.5"
8 Washington, Chris FR Centralia 38' 6.5"
9 Stiene, Carson JR Unity (Tolono) 37' 10.0"
10 Green, Thomas SO Centennial 37' 7.75"
11 Barringer, Spencer SO Charleston 37' 7.25"
12 Thurston, Nicholas JR Mascoutah 36' 11.5"
13 Goodnight, Bobby JR Unity (Tolono) 36' 7.0"
14 Wesley, Jacob JR Paris 36' 3.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alli, Ben SR Centralia 45' 3.0" 1
2 Lutz, Brett JR Pekin 43' 6.25"
3 Johnson, Maurice SR Southeast (Springfield) 43' 2.5"
4 Blunt, Ash SR Effingham 42' 11.5"
5 Westfall, Seth JR Clinton 42' 10.0"
6 Petty, Dustin JR Collinsville 42' 5.5"
7 Evans, Spencer FR Centennial 41' 10.5"
8 Harman, Nathan JR Monticello 40' 8.5"
9 Alewelt, Clay FR Rochester 38' 1.5"
10 Smith, Payton SO Mattoon 37' 11.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bunting, Jack SR Marion 54' 0.25" 10
2 Sullivan, Tucker SR Marion 51' 0.25" 8
3 VonAlven, Cody JR Lanphier 47' 1.0" 6
4 Matson, Zach JR Prairie Central 46' 8.5" 5
5 McCleery, Tyler SR Mt. Zion 46' 1.25" 4
6 Scheib, Austin SR Lanphier 45' 7.25" 3
7 Russell, Harley JR Mt. Zion 45' 4.25" 2
8 Gilbert, Tony SR Charleston 44' 9.0"
9 WALKER, MARQWON JR Cahokia 44' 0.5"
10 Kennel, Brett SO Mattoon 42' 1.75"
11 Davis, Jack SR Normal West 41' 0.0"
12 Schniederjon, Frank JR Effingham 40' 1.5"