Argo Boys Track Quad 2-10-17

Scores:
Team Score
Argo144
Stagg101
Proviso East96
Eisenhower (Blue Island)96

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Salah, Abdallah SO Argo 7.28 6
2 Williams , Jemille SO Eisenhower (Blue Island) 7.33 4
3 Barnett, Jayelin FR Stagg 7.45 3
4 Maciolek, Adrian SO Argo 7.58
5 Burns, Jawon JR Argo 7.83
6 Miller, William SR Argo 7.85
7 Davis, Donovan SO Proviso East 8.19
8 Prince, Jalen JR Eisenhower (Blue Island) 8.95
9 Aloran, Tareq SR Stagg 8.97
10 Russell, Cornelius SO Proviso East 8.34
11 Grieshaber, Daniel SO Stagg 8.52
12 Marcos-Castro, Marcso Castro JR Eisenhower (Blue Island) -
13 Cage, Vernell SO Proviso East -
14 Abu-Issa, Zachary JR Stagg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jennings, Michael JR Stagg 7.08 3
2 Troy, Blaylock JR Proviso East 7.11 2
3 Tolliver, Tyrone SO Proviso East 7.71
4 Novak, Dylan SO Stagg 7.76
5 Potts, Derrick JR Proviso East 7.35
6 Lamin, Mohamed SR Argo 7.45
7 Tyler , Cory FR Eisenhower (Blue Island) 7.85
8 Brown , Terrell SO Eisenhower (Blue Island) 7.87
9 Kianty, Tyer JR Proviso East 7.69
10 Tangonan, Melanio JR Stagg 7.72
11 Prieto, Daniel SO Argo 8.31
12 Warren , Andre FR Eisenhower (Blue Island) 8.80
13 Delaney, Zayveon SO Argo 8.91
14 Abrutis, David FR Stagg 9.01
15 Osborn, Javion SR Proviso East -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 booth, devin SR Proviso East 7.03 6
2 Barber, Keshawn SR Argo 7.06 4
3 Amer, Mohammad SR Stagg 7.49 2
4 Sowell, Jeramia JR Proviso East 7.20 1
5 Owens , Eric FR Eisenhower (Blue Island) 7.53 1
6 Williams, Christian SR Argo 7.30
7 Saju, Sujith SO Stagg 7.34
8 Buckley, Ethan SO Stagg 7.91
9 Ramirez, Armando SO Stagg 7.99
10 Valois, Arturo FR Argo 8.12
11 Alkhatib, Ahmed JR Stagg 7.87
12 Hall, Brandon SR Eisenhower (Blue Island) 8.18
13 Mercado , Gilbert JR Eisenhower (Blue Island) 8.14
14 Hernandez, Alfohso SO Proviso East -

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Modiest, Reide SO Stagg 27.08 3
2 Blissett, Allan JR Eisenhower (Blue Island) 26.93
3 Moore , Amari FR Eisenhower (Blue Island) 30.73
4 Sheikh, Mouhammad JR Argo 28.71
5 Ahmed, Amer SO Stagg 33.64
6 Aloran, Tareq SR Stagg 33.39
7 Abrutis, David FR Stagg 36.55
8 Abu-Issa, Zachary JR Stagg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hijjawi, Amer JR Argo 24.65 3
2 Jennings, Michael JR Stagg 25.37 1
3 Nocun, Bart SO Argo 28.26
4 Lugo, Dominick FR Stagg 29.61
5 Ramirez, Armando SO Stagg 29.81
6 Alkhatib, Ahmed JR Stagg 28.25
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnett, Jayelin FR Stagg 26.95 4
2 Troy, Blaylock JR Proviso East 25.49
3 Sowell, Jeramia JR Proviso East 26.25
4 Eaton, Jared JR Argo 27.61
5 Grieshaber, Daniel SO Stagg 31.79
6 Turner, Darius JR Eisenhower (Blue Island) 29.91
7 Johnson, Christian FR Stagg 33.03
8 Prince, Jalen JR Eisenhower (Blue Island) 33.23
9 Makris, Gregory FR Stagg 34.64
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Corasis, Peter SO Stagg 28.06 1
2 Smith , Kivon FR Eisenhower (Blue Island) 28.68
3 Pradzinski, Sean JR Argo 25.94
4 Kayode, Idowo JR Eisenhower (Blue Island) 26.20
5 Valois, Arturo FR Argo 29.72
6 Patel, Manav FR Stagg 30.62
7 Kianty, Tyer JR Proviso East 27.94
8 Taha, Omar FR Stagg 37.49
9 Johnson, Kevonte SR Proviso East -
10 Baitly, Tim JR Eisenhower (Blue Island) -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bryant, Deonte JR Proviso East 24.07 6
2 sylvestor, john SR Proviso East 24.43 4
3 Spearmon, Latrell SO Argo 27.79 2
4 Payne, David SR Proviso East 24.85 2
5 Verrette, Marquis JR Argo 25.40
6 Goodloe, Ja'quan SO Argo 31.27
7 Romero , Rodrigo FR Eisenhower (Blue Island) 32.19
8 booth, devin SR Proviso East -
9 Davis, Donovan SO Proviso East -
10 Russell, Cornelius SO Proviso East -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shuaibi, Alaa SO Argo 26.92 6
2 Tolliver, Tyrone SO Proviso East 28.09
3 Flowers, Jamonte SO Proviso East -
4 Cage, Vernell SO Proviso East -
5 Manson, Cory FR Proviso East -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Awadallah, Mahmoud JR Stagg 1:04.40
2 Trebunia, Matthew SO Argo 1119:17.50
3 Romo, Alex SR Eisenhower (Blue Island) 1:06.18
4 Marure, Andi SR Proviso East 1119:26.90
5 Abrutis, David FR Stagg 1119:33.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Marzell SR Proviso East 56.94 4
2 Lugo, Dominick FR Stagg 1:07.22 2
3 Patel, Manav FR Stagg 1:11.69 1
4 Johnson, Christian FR Stagg 1:13.08
5 Neputy, Kyle JR Stagg 1:01.80
6 Makris, Gregory FR Stagg 1:23.22
7 Miller, William SR Argo 1:06.42
8 Eaton, Jared JR Argo 1:09.02
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Marcel SO Eisenhower (Blue Island) 58.81 6
2 Martinez, Marco SO Argo 1:00.60 4
3 Nieto, Francisco FR Argo 1:01.30 3
4 Strothers, Reginald JR Argo 1:01.41 2
5 Corasis, Peter SO Stagg 1:16.49
6 Taha, Omar FR Stagg 1:22.70
7 Hood, Anthony JR Eisenhower (Blue Island) 1:04.92
8 Williams , Jovanni JR Eisenhower (Blue Island) 1:05.67
9 Marquez, Alejandro SR Eisenhower (Blue Island) 1:06.28
10 Johnson, Kevonte SR Proviso East -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Elihu JR Eisenhower (Blue Island) 55.48 6
2 Alusaimeb, Ali JR Proviso East 58.97 3
3 Potts, Derrick JR Proviso East 1:01.63 1
4 Sigaran, Christian JR Proviso East -

Men's 600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galvan, Carlos SO Argo 1:45.21 6
2 sylvestor, john SR Proviso East 1:28.42 6
3 Deloera, Ricardo SR Argo 1:30.54 4
4 Szuba, Sebastian FR Argo 1:47.00 4
5 Valtierrez, Emmanuel JR Proviso East 1:32.19 3
6 Delatorre, Arian FR Argo 2:04.72 3
7 Zwijack, Andrew SR Argo 1:34.78 2
8 Nieto, Julio SR Argo 1:34.85 1
9 Hernandez, Alfohso SO Proviso East 1:43.24
10 Kopec, Brian SR Argo 2:02.67

Men's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortega, Miguel SO Eisenhower (Blue Island) 2:23.82 6
2 Barajas, Alvaro JR Argo 2:02.62 6
3 Trujillo, Jose FR Argo 2:26.64 4
4 English, Joshua JR Eisenhower (Blue Island) 2:05.46 4
5 Barbalic, Kyle SO Stagg 2:31.70 3
6 Guevara, Josue SR Argo 2:13.51 3
7 Donnahue, Kyle SO Stagg 2:34.11 2
8 Dawson, John Michael JR Proviso East 2:14.26 2
9 Aleck, Matthew JR Stagg 2:15.83 1
10 Rokowski, Peter FR Stagg 2:36.12 1
11 Sammak, Waleed SO Argo 2:38.93
12 Lesley , Paul SR Eisenhower (Blue Island) 2:17.37
13 Montavalo , Randy FR Eisenhower (Blue Island) 2:43.47
14 Osborn, Javion SR Proviso East 2:22.13
15 Inafante , Ricardo FR Eisenhower (Blue Island) 2:44.23
16 Adame, Marco JR Argo 2:23.64
17 Chlebek, Dawid FR Argo 2:47.27
18 Suleiman, Dia JR Stagg 2:37.54
19 Schab, Nicolas FR Stagg 2:51.03
20 Vaquez, Sergio JR Proviso East 2:43.92
21 Ivan, Julian SR Eisenhower (Blue Island) 2:54.53
22 Lopez, Jorge SO Eisenhower (Blue Island) 3:02.29
23 Madura, Kyle JR Stagg -
24 Koncius, Anthony SR Stagg -

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolf, Dylan FR Stagg 10.27 6
2 Woods, Marcel SO Eisenhower (Blue Island) 10.43 4
3 Manson, Cory FR Proviso East 10.92 3
4 Baitly, Tim JR Eisenhower (Blue Island) 8.60 2
5 Moore , Amari FR Eisenhower (Blue Island) 11.56 2
6 Strothers, Reginald JR Argo 9.63
7 Alusaimeb, Ali JR Proviso East 9.79
8 Neputy, Kyle JR Stagg 10.76
9 Awadallah, Mahmoud JR Stagg 11.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ikner, Khalin SR Argo 8.37 6
2 sylvestor, john SR Proviso East 8.46 4
3 Gay, Rayshawn SR Proviso East 8.55 3
4 Kayode, Idowo JR Eisenhower (Blue Island) 8.69 1
5 Ramirez, Brandon JR Argo 11.01

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stagg A Grant Wright, Kyle Barbalic,
Ali Abuzir, Brendan Conroy
9:44.95 6
2 Stagg A , ,
,
10:02.72 6

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nocun, Bart SO Argo 4' 8.0" 6
2 Payne, David SR Proviso East 5' 8.0" 6
3 Alusaimeb, Ali JR Proviso East 5' 6.0" 4
4 Barber, Keshawn SR Argo 5' 4.0" 3
5 Strothers, Reginald JR Argo 5' 2.0" 2
6 Ikner, Khalin SR Argo -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guerra, Ivan SO Argo 7' 6.0" 6
2 Hijjawi, Amer JR Argo 10' 6.0" 6
3 Montalvo, Giovannie JR Eisenhower (Blue Island) 8' 6.0" 4
4 Maciolek, Adrian SO Argo 6' 0.0" 4
5 Sheikh, Mouhammad JR Argo 8' 0.0" 3
6 Hill, Michael SO Eisenhower (Blue Island) -
7 Nieto, Francisco FR Argo -
8 Valois, Arturo FR Argo -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herrera, Jorge SR Eisenhower (Blue Island) 32' 5.0" 6
2 Bryant, Deonte JR Proviso East 39' 3.0" 6
3 Williams, Christian SR Argo 38' 1.0" 4
4 Easter, Antoinie SR Eisenhower (Blue Island) 37' 3.5" 3
5 Lamin, Mohamed SR Argo 32' 8.0" 2

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Brashawn JR Eisenhower (Blue Island) 42' 2.0" 6
2 Wells , Jacobo SO Eisenhower (Blue Island) 38' 7.0" 6
3 Ruiz, Martin JR Stagg 39' 8.0" 4
4 Ayesh, Mohammad SO Argo 33' 1.0" 4
5 Roczkowski, Patrick JR Stagg 39' 7.0" 3
6 Kamel, Muhammad SO Stagg 32' 7.0" 3
7 Domingo, Enriguez SR Stagg 31' 10.0" 2
8 Bailey, Armon JR Eisenhower (Blue Island) 38' 2.0" 2
9 Mrowka, Bartek FR Stagg 28' 7.0" 1
10 Harris, Nicholas SR Proviso East 37' 9.0" 1
11 Ivery, Darren SR Proviso East 37' 4.0"
12 McNeal, Mah SR Eisenhower (Blue Island) 27' 6.5"
13 Leslie, Anton SR Eisenhower (Blue Island) 37' 2.0"
14 Greer , Xavier SO Eisenhower (Blue Island) 25' 10.0"
15 Jawor, Dan JR Argo 35' 10.0"
16 Atieh, Aziz SO Stagg 25' 5.0"
17 Steffan, Rory FR Stagg 24' 8.0"
18 Degonia , Ryan JR Stagg 34' 2.0"
19 Aguilar, Eric FR Argo 23' 0.0"
20 DeGonia, Andrew SR Stagg 34' 1.0"
21 Rodriguez, David SR Argo 27' 2.0"
22 Hussain, Inshal JR Argo 25' 6.0"
23 Campbell , Mikelecs FR Eisenhower (Blue Island) 24' 9.0"
24 Gay, Rayshawn SR Proviso East -
25 henderson, andra SR Proviso East -