HF Indoor Meet 2/18

Scores:
Team Score
Neuqua Valley108
Minooka96
Homewood-Flossmoor83.5
Shepard26.25
Argo17.25

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donahue, Mitchell JR Neuqua Valley 7.71
2 Chance, Percy SO Shepard 8.24
3 Monteilh, Paul SR Homewood-Flossmoor 10.72
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foley, Kel SO Neuqua Valley 8.15
2 Potti, Nischay SR Neuqua Valley 8.26
3 Hanna, Nicholas SR Neuqua Valley 8.29
4 Mitchell, Janssen SR Homewood-Flossmoor 9.63
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harper, Robert FR Shepard 7.90
2 Augustus, John SR Shepard 7.97
3 Provost, William SR Neuqua Valley 8.05
4 Russelburg, Jackson SO Neuqua Valley 8.32
5 Priser, Jake SO Neuqua Valley 8.53
6 Mitchell, Mckenzie JR Neuqua Valley 8.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Kaden SO Neuqua Valley 7.81
2 Okubadejo, Adeniyi SR Neuqua Valley 7.87
3 Franklin, Lendale FR Argo 7.90
4 Quinlan, Declan JR Shepard 7.90
5 Sheikh, Mouhammad JR Argo 8.55
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krajacic, Joshua JR Neuqua Valley 7.69
2 Sathyaprakash, Aditya SO Neuqua Valley 8.01
3 Finneran, Ryan FR Neuqua Valley 8.10
4 Smith, Jaylen SR Homewood-Flossmoor 8.38
5 Radcliffe, Caprice SR Homewood-Flossmoor 8.46
6 Davis, Darrion SO Argo 8.74
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Payton-Bernard, Adnan SR Homewood-Flossmoor 8.00
2 Sampson, Joseph SO Neuqua Valley 8.04
3 Frazier, Tyreek JR Neuqua Valley 8.05
4 Shurn, Myles JR Shepard 8.41
5 Thompson, Joey SR Minooka 9.05
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Geno JR Shepard 7.82
2 Brown, Josh FR Minooka 8.21
3 Kostyra, David SR Minooka 8.35
4 Leslie, Dylan SO Minooka 8.64
5 Doty, Shane SO Shepard 8.73
6 O'Malley, Austin JR Minooka 8.90
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matthews, Jordan SO Neuqua Valley 7.95
2 Spells, Malakhai SR Homewood-Flossmoor 8.06
3 Doumanian, Ozzie FR Minooka 8.16
4 Hounguevou, Dona JR Shepard 8.29
5 Haase, Nick FR Minooka 8.30
6 Young, DeLarren SO Neuqua Valley 8.57
7 O'Connell, Joey JR Shepard 8.88
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yassin, Abdel JR Shepard 7.80
2 Hubbard, Rashaun SO Shepard 7.92
3 Legardye, Brandon SR Homewood-Flossmoor 8.18
4 Daniels, Jonathan JR Shepard 8.19
5 Wright, Kori SR Homewood-Flossmoor 8.21
6 Washington, DaMarco SO Shepard 8.35
7 White, Caiden SO Minooka 8.64
8 Carrera, Edwin SO Minooka 8.83
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Tyreese SR Shepard 7.49
2 Babawale, Jide SR Homewood-Flossmoor 7.81
3 Dieudonne, Jivan SR Homewood-Flossmoor 8.02
4 Scott, David JR Minooka 8.22
5 Wells, Christian SO Minooka 8.40
6 Jackson, Donovan SR Homewood-Flossmoor 8.48
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lindsey, Khaleel SR Shepard 7.71
2 Stiteley, Calvin JR Minooka 7.74
3 Zamora, Ricardo JR Minooka 7.79
4 Franklin, David SR Homewood-Flossmoor 7.83
5 Payton, Zac SO Minooka 8.09
6 Johnson, Emani JR Minooka 8.55
7 Cole, Trace FR Minooka 8.62
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Battle, Kenneth SR Homewood-Flossmoor 7.79
2 DeBartolo, Matthew FR Minooka 7.83
3 Olkiewicz, Colin SO Minooka 7.84
4 Covarrubias, Jonah SO Neuqua Valley 7.92
5 Campbell, Adam SR Minooka 7.93
6 Etzkorn, Connor FR Minooka 7.96
7 Davis, Rixie FR Minooka 8.10
8 Gonzalez, James JR Minooka 8.22
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Molino, Tim SR Minooka 7.48 1
2 Mitchell, Nicholas SR Neuqua Valley 7.58
3 Olokun, Justin SR Homewood-Flossmoor 7.62
4 Harris, Deunzee SR Homewood-Flossmoor 7.66
5 Armstrong, Lavarius SR Minooka 7.70
6 Waldinger, Alex JR Neuqua Valley 7.73
7 Covarrubias, Josh SR Neuqua Valley 7.78
8 Fals, Tyler FR Minooka 7.89
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis-Banks, Matt SR Homewood-Flossmoor 7.37 4
2 Verrette, Marquis JR Argo 7.44 2
3 Gouwens, Logan JR Minooka 7.56
4 Nelson, Andreas SR Neuqua Valley 7.58
5 Salmon, Kealan JR Neuqua Valley 7.64
6 Vercler, Braden SO Minooka 7.69
7 Salah, Abdallah SO Argo 7.87
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marchio, Colin SR Minooka 7.12 8
2 Gascon, Myles JR Neuqua Valley 7.17 6
3 Davis, Lance SR Homewood-Flossmoor 7.50
4 Rodriguez, Jose SR Minooka 7.56
5 Larson, Kai JR Neuqua Valley 7.58
6 Amadore, Marcus SR Homewood-Flossmoor 7.61
7 Caldwell, Kavonte SR Argo 7.72
8 Barber, Keshawn SR Argo 7.73

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denny, Alex SR Neuqua Valley 27.00
2 Gutierrez, Adam FR Neuqua Valley 28.21
3 Monteilh, Paul SR Homewood-Flossmoor 42.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smiley, Shelden JR Shepard 27.50
2 Sivasankar, Aakash SO Neuqua Valley 27.54
3 Jackson, Alexander FR Neuqua Valley 29.06
4 Byrnes, Aidan FR Neuqua Valley 29.26
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foley, Kel SO Neuqua Valley 25.76
2 Matthews, Jordan SO Neuqua Valley 26.69
3 Sampson, Joseph SO Neuqua Valley 27.11
4 Xu, Anthony SO Neuqua Valley 27.42
5 Shurn, Myles JR Shepard 27.91
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knight, Khalil SO Neuqua Valley 28.50
2 Shaikhali, Ahmed FR Shepard 32.18
3 Hernandez, Angel SR Homewood-Flossmoor 32.72
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denny, Amal SO Neuqua Valley 27.38
2 Kiefer, Paul FR Neuqua Valley 28.00
3 Brewton, Patrick SR Homewood-Flossmoor 28.61
4 Rodriguez, Joshua FR Neuqua Valley 29.94
5 Akers, Robert FR Neuqua Valley 30.35
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berhane, Omna SR Neuqua Valley 27.09
2 Mitra, Abhinav FR Neuqua Valley 27.80
3 White, Caiden SO Minooka 28.67
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Okubadejo, Adeniyi SR Neuqua Valley 26.55
2 Priser, Jake SO Neuqua Valley 26.74
3 Klimek, Jake FR Neuqua Valley 28.12
4 Leslie, Dylan SO Minooka 29.15
5 Doumanian, Ozzie FR Minooka 32.50
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sathyaprakash, Aditya SO Neuqua Valley 26.91
2 Russelburg, Jackson SO Neuqua Valley 27.34
3 Brown, Josh FR Minooka 27.49
4 Lee, K SR Shepard 29.20
5 Knighten, Jalen SR Shepard 29.39
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Legardye, Brandon SR Homewood-Flossmoor 26.21
2 Daniels, Jonathan JR Shepard 27.35
3 Gonzalez, James JR Minooka 27.85
4 Miller, Adebnego SR Homewood-Flossmoor 27.89
5 Smith, Jaylen SR Homewood-Flossmoor 28.00
6 Thompson, Joey SR Minooka 31.48
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Geno JR Shepard 25.82
2 Allen, Julian SR Homewood-Flossmoor 29.30
3 Stiteley, Calvin JR Minooka 29.59
4 Setta, Luke FR Minooka 29.74
5 Burns, Jawon JR Argo 30.45
6 Christenson, Bradon FR Minooka 30.89
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haase, Nick FR Minooka 26.49
2 Avant, Dajwon JR Shepard 26.68
3 Williams, Timothy SO Minooka 27.82
4 Schager, Chris SO Minooka 28.57
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sneed, Chris JR Shepard 26.58
2 Malcolm, Jared SO Neuqua Valley 28.05
3 O'Malley, Austin JR Minooka 29.82
4 Valois, Arturo FR Argo 30.19
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, William JR Neuqua Valley 25.29
2 Donahue, Mitchell JR Neuqua Valley 25.35
3 Kunke, Benjamin SO Minooka 26.92
4 Scott, David JR Minooka 27.12
5 Clark, Jelani SR Homewood-Flossmoor 27.84
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Etzkorn, Connor FR Minooka 25.85
2 Pei, Sicong JR Minooka 26.27
3 Magana, Joshua FR Shepard 27.11
4 Hanna, Nicholas SR Neuqua Valley 27.70
5 Johnson, Emani JR Minooka -
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brandenburg, Blake FR Minooka 25.06
2 Payton, Zac SO Minooka 27.02
3 Knapp, Christopher JR Minooka 27.27
4 Guthrie, Jacob SO Neuqua Valley 27.52
5 Wright, Kori SR Homewood-Flossmoor 27.91
6 Potti, Nischay SR Neuqua Valley 28.19
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dong, Norman JR Neuqua Valley 26.26
2 Bugajski, Jake SR Minooka 26.34
3 Reitz, Chris JR Minooka 26.96
4 Fisher, Matthew FR Minooka 27.63
5 Kalich, Matthew SR Neuqua Valley 27.98
6 Doty, Shane SO Shepard 30.91
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Myers, Justin JR Minooka 25.11
2 Spells, Malakhai SR Homewood-Flossmoor 26.86
3 Kasche, Kyle FR Neuqua Valley 29.78
4 Campbell, Adam SR Minooka 46.03
Finals Heat #18
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gouwens, Logan JR Minooka 24.78
2 DeBartolo, Matthew FR Minooka 26.07
3 Davis, Rixie FR Minooka 26.53
4 Payton-Bernard, Adnan SR Homewood-Flossmoor 26.79
5 Quinlan, Declan JR Shepard 27.02
6 Finneran, Ryan FR Neuqua Valley 27.87
Finals Heat #19
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Armstrong, Lavarius SR Minooka 25.06
2 Beatty, Nicholas SR Neuqua Valley 25.68
3 Williams, Donovan SO Minooka 25.78
4 Olkiewicz, Colin SO Minooka 25.83
5 Covarrubias, Jonah SO Neuqua Valley 26.59
6 Chiang, Kyle JR Neuqua Valley 26.84
Finals Heat #20
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanchez, James JR Minooka 24.64
2 Nelson, Andreas SR Neuqua Valley 24.74
3 Hunter, Jalen SR Homewood-Flossmoor 24.80
4 Covarrubias, Josh SR Neuqua Valley 25.16
5 Waldinger, Alex JR Neuqua Valley 25.88
6 Molino, Tim SR Minooka 26.06
Finals Heat #21
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bentley-Dean, Knikolas SR Homewood-Flossmoor 23.93 4
2 Gascon, Myles JR Neuqua Valley 24.01 2
3 Vercler, Braden SO Minooka 25.34
4 Lindsey, Khaleel SR Shepard 25.51
5 Salmon, Kealan JR Neuqua Valley 25.55
6 Lamin, Mohamed SR Argo 26.86
Finals Heat #22
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marchio, Colin SR Minooka 23.29 8
2 Floyd, Grant SR Homewood-Flossmoor 23.53 6
3 Mitchell, Nicholas SR Neuqua Valley 24.29 1
4 Smith, Tyreese SR Shepard 24.30
5 Rodriguez, Jose SR Minooka 24.67
6 Barber, Keshawn SR Argo 26.12

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dy, Michael JR Neuqua Valley 55.98
2 Kiefer, Paul FR Neuqua Valley 1:02.82
3 Hanna, Nicholas SR Neuqua Valley 1:03.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Kaden SO Neuqua Valley 56.85
2 Jackson, Alexander FR Neuqua Valley 1:02.74
3 Chmiel, Tomasz SO Argo 1:03.84
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Price, Michael SR Homewood-Flossmoor 1:00.73
2 Klimek, Jake FR Neuqua Valley 1:02.81
3 Rodriguez, Joshua FR Neuqua Valley 1:06.13
4 Eaton, Jared JR Argo 1:07.47
5 Miller, William SR Argo 1:08.24
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berhane, Omna SR Neuqua Valley 1:02.39
2 Glod, Matt SO Argo 1:04.66
3 Radcliffe, Caprice SR Homewood-Flossmoor 1:05.37
4 Akers, Robert FR Neuqua Valley 1:06.75
5 Finneran, Ryan FR Neuqua Valley 1:08.10
6 Hernandez, Angel SR Homewood-Flossmoor 1:14.90
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sathyaprakash, Aditya SO Neuqua Valley 1:01.83
2 Clark, Jelani SR Homewood-Flossmoor 1:01.86
3 Augustus, John SR Shepard 1:01.91
4 Gutierrez, Adam FR Neuqua Valley 1:02.88
5 Guo, Christopher SO Neuqua Valley 1:06.49
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Jake SR Neuqua Valley 1:01.08
2 Priser, Jake SO Neuqua Valley 1:01.63
3 Mitra, Abhinav FR Neuqua Valley 1:03.19
4 Kalich, Matthew SR Neuqua Valley 1:05.31
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brandenburg, Blake FR Minooka 58.28
2 Payton, Zac SO Minooka 59.98
3 Porter, Amari SR Homewood-Flossmoor 1:00.03
4 DeBartolo, Matthew FR Minooka 1:00.21
5 Carpio, Santiago SR Homewood-Flossmoor 1:03.76
6 Cole, Trace FR Minooka 1:07.84
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matthews, Jordan SO Neuqua Valley 56.59
2 Warner, Acque SR Homewood-Flossmoor 56.79
3 Armstrong, Lavarius SR Minooka 57.24
4 Kiefer, Alexander SO Neuqua Valley 57.56
5 Fals, Tyler FR Minooka 1:00.32
6 Richter, Alex FR Minooka 1:02.21
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanchez, James JR Minooka 54.52 1
2 Myers, Justin JR Minooka 54.56
3 Lewis-Banks, Matt SR Homewood-Flossmoor 55.69
4 Covarrubias, Josh SR Neuqua Valley 55.69
5 Robinson, Jalen SR Homewood-Flossmoor 56.16
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberson, Tyler SR Homewood-Flossmoor 51.52 8
2 Williams, JaQuere SR Neuqua Valley 52.13 6
3 Robinson, Isaiah SR Neuqua Valley 53.24 4
4 Arroyo, Aaron JR Minooka 53.38 2
5 Clemon, Davell SR Homewood-Flossmoor 54.92
6 Rodriguez, Jose SR Minooka 55.68

Men's 600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yemuil, Sahil SO Neuqua Valley 1:42.35
2 Contreras, Alex SR Homewood-Flossmoor 1:44.06
3 Trujillo, Jose FR Argo 1:48.90
4 Chlebek, Dawid FR Argo 2:07.43
5 Delatorre, Arian FR Argo 2:11.35
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Provost, William SR Neuqua Valley 1:31.75 8
2 Guevara, Josue SR Argo 1:32.21 6
3 Mitchell, Nicholas SR Neuqua Valley 1:35.20 4
4 Robinson, Jikhail SR Homewood-Flossmoor 1:35.37 2
5 Frazier, Tyreek JR Neuqua Valley 1:40.92 1
6 Wiemer, Chris JR Neuqua Valley 1:41.05
7 Wilson, Perry JR Shepard 1:41.74
8 Harper, Dylan SO Neuqua Valley 1:43.91
9 Kats, Jacob JR Shepard 1:50.15

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Felgenhauer, Dylan JR Minooka 2:29.09
2 Kory, Ryan SO Neuqua Valley 2:31.04
3 Denny, Amal SO Neuqua Valley 2:33.41
4 Delatorre, Arian FR Argo 2:41.47
5 Nash, Kenneth SR Homewood-Flossmoor 2:41.62
6 Contreras, Ivan SR Minooka 2:45.27
7 Connors, Ian SR Homewood-Flossmoor 2:47.16
8 Aguilar, Jeffrey JR Minooka 2:47.63
9 Gonzalez, Nicolas FR Minooka 2:47.66
10 Escorcia, Ethan FR Shepard 3:08.09
11 Suchy, John FR Shepard 3:36.58
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolcott, Nate FR Minooka 2:21.97
2 Sehwail, Hasan SR Minooka 2:24.65
3 Anians, Jack JR Minooka 2:28.98
4 Knicker, Elijah SR Homewood-Flossmoor 2:31.05
5 Felgenhauer, Tyler JR Minooka 2:31.39
6 Reilly, Justin SO Shepard 2:32.29
7 Zacek, Jared FR Minooka 2:35.77
8 Morales, Jonathon SO Minooka 2:35.81
9 Chlebek, Dawid FR Argo 2:36.08
10 Rourke, Mike SO Shepard 2:49.02
11 Strama, Nick FR Shepard 2:50.84
12 Frye, Mark SO Shepard 3:05.95
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huenecke, Erik SR Neuqua Valley 2:18.42
2 Laney, Parker SR Minooka 2:18.67
3 Undesser, Rick FR Minooka 2:18.94
4 Cimino, Cameron FR Minooka 2:19.06
5 White, Myles SR Homewood-Flossmoor 2:23.31
6 McGrath, Jeremy JR Shepard 2:23.44
7 Gedwill, Connor JR Minooka 2:23.64
8 Pierce, Matthew SO Shepard 2:25.69
9 Mangun, Andrew SR Minooka 2:28.07
10 Ceballos, Andres FR Minooka 2:29.56
11 Perez, Daniel JR Argo 2:36.20
12 Sima, Jackson FR Shepard 2:37.98
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramos, Hector FR Minooka 2:03.06 8
2 Humphrey, Dalvin SO Shepard 2:04.01 6
3 Poe, Alan SR Neuqua Valley 2:04.71 4
4 Bazzarone, Vince SR Minooka 2:06.00 2
5 Hauser, Brian JR Shepard 2:06.41 1
6 Scholfield, Matthew JR Minooka 2:08.23
7 Deloera, Ricardo SR Argo 2:09.26
8 Cisneros, Antonio JR Minooka 2:14.87
9 Doody, Tim JR Minooka 2:17.42
10 Graham, Byron SR Homewood-Flossmoor 2:20.18
11 Cruz, Ernan JR Argo 2:21.82
12 Stout, Matt JR Shepard 2:28.34
13 Lagrosa, Jason JR Shepard 2:29.16

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Ramsey FR Neuqua Valley 5:19.33
2 Thompson, Erik SO Neuqua Valley 5:27.88
3 Stuart, Samuel FR Neuqua Valley 5:34.50
4 Kelly, Patrick SO Neuqua Valley 5:37.95
5 Coggeshall, Thomas SO Neuqua Valley 6:07.31
6 White, Myles SR Homewood-Flossmoor 6:16.66
7 Janek, Luke FR Neuqua Valley 6:17.48
8 Speckles, Daniel JR Neuqua Valley 6:20.87
9 Amalidosan, Jonathan FR Neuqua Valley -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Senders, Cole SO Minooka 5:02.62
2 Bushelle, Dylan FR Neuqua Valley 5:36.57
3 Magana, Carlos JR Minooka 5:38.83
4 Rushing, Ryan FR Minooka 5:58.39
5 Horvat, Jon FR Minooka 5:59.98
6 Moukalled, Hadi FR Neuqua Valley 6:00.59
7 Knicker, Elijah SR Homewood-Flossmoor 6:01.36
8 Held-Marino, Christian SR Minooka 6:01.88
9 Letourneau, Jacoub FR Neuqua Valley 6:07.80
10 Sehwail, Amer FR Minooka 6:11.97
11 Barnhart, Marcus JR Minooka 6:26.34
12 Fakhruddin, Zaid FR Neuqua Valley 7:02.45
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carbajal, Christian SO Minooka 5:14.00
2 Storoe, Blake SO Neuqua Valley 5:20.21
3 Gradzki, Dorian FR Argo 5:32.17
4 Jamrozy, Evan FR Shepard 5:33.97
5 Beck, Nicolas SO Minooka 5:34.64
6 Greene, James FR Shepard 5:35.18
7 McGrath, Josh JR Shepard 5:39.41
8 Spencer, Nathan SO Neuqua Valley 5:40.83
9 Huenecke, Luke SO Neuqua Valley 5:41.14
10 Galvan, Carlos SO Argo 5:58.51
11 Szuba, Sebastian FR Argo 6:00.41
12 Adame, Marco JR Argo 6:02.41
13 Lozano, Ivan SR Shepard 6:24.41
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hoffman, Jason FR Minooka 4:47.52
2 Westerhoff, Jacob JR Minooka 4:55.57
3 O'Connor, Michael SO Neuqua Valley 4:56.65
4 Maty, Brian SR Shepard 4:57.04
5 Zwijack, Andrew SR Argo 5:00.05
6 Orengo, Jack SO Neuqua Valley 5:04.11
7 Graham, Byron SR Homewood-Flossmoor 5:10.12
8 Lindell, Matthew JR Neuqua Valley 5:10.65
9 McIntyre, Robert JR Neuqua Valley 5:13.63
10 Klepec, Peter SR Minooka 5:17.67
11 Coen, Bradley SR Homewood-Flossmoor 5:21.54
12 Gibson, Matt SR Shepard 5:26.20
13 Ciseros, Giovanni JR Shepard 5:43.49
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Scott SR Neuqua Valley 4:29.39 8
2 Kinne, Zachary SO Neuqua Valley 4:29.48 6
3 Bombacino, Tyler JR Neuqua Valley 4:31.10 4
4 Washington, Caleb SR Shepard 4:34.29 2
5 Mason, Matt SR Minooka 4:38.14 1
6 Keeley, Chris SO Neuqua Valley 4:39.93
7 Barajas, Alvaro JR Argo 4:41.51
8 Callahan, Kevin SR Shepard 4:41.84
9 Milkus, Paul SR Shepard 4:43.99
10 Jett, Jackson SR Neuqua Valley 4:45.34
11 Keene, Stewart SR Homewood-Flossmoor 4:49.02
12 Freese, Jordan SO Minooka 4:52.63
13 Iaquinta, Joey SR Shepard 4:53.65

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Madiol, Michael SO Neuqua Valley 10:12.21 1
2 Teske, Spencer SO Neuqua Valley 10:22.92
3 Joder, Seth SO Minooka 10:33.99
4 Patel, Josh SR Neuqua Valley 10:41.03
5 McVittie, Evan JR Neuqua Valley 10:42.22
6 Sauer, DJ JR Neuqua Valley 10:48.61
7 Phillips, Hunter FR Minooka 11:02.77
8 Coen, Bradley SR Homewood-Flossmoor 11:06.76
9 Morrelly, Nathan SO Argo 11:06.97
10 Kennedy, Quinn FR Neuqua Valley 11:17.64
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kennedy, Ryan JR Neuqua Valley 9:47.02 8
2 Hayhurst, Jeremy SR Neuqua Valley 9:50.91 6
3 Mollway, Josh SR Neuqua Valley 9:59.12 4
4 Dames, Mark SO Minooka 10:02.66 2
5 Milostan, Matthew SR Neuqua Valley 10:12.48
6 Johnson, Alex JR Neuqua Valley 10:19.66
7 Alvarez Gonzalez, Rodrigo FR Neuqua Valley 10:20.77
8 Quagliano, Quinton JR Neuqua Valley 10:28.48
9 Tutt, Justin SR Minooka 10:32.32
10 Getty, Dakota JR Neuqua Valley 10:41.85
11 Dreschler, Nicholas SO Neuqua Valley 10:59.53

Men's 55m Hurdles low hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Isa, Yousef SO Shepard 9.35
2 Fisher, Matthew FR Minooka 10.24
3 Remack, Jacob SO Neuqua Valley 10.71
4 Brewton, Patrick SR Homewood-Flossmoor 11.59

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carpio, Santiago SR Homewood-Flossmoor 10.19
2 Allen, William JR Neuqua Valley 10.24
3 Strothers, Reginald JR Argo 11.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dong, Norman JR Neuqua Valley 9.54
2 Olokun, Justin SR Homewood-Flossmoor 10.02
3 Kunke, Benjamin SO Minooka 10.73
4 Pei, Sicong JR Minooka 10.90
5 Price, Michael SR Homewood-Flossmoor 11.08
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanchez, James JR Minooka 9.40 2
2 Lewis, Cole SR Homewood-Flossmoor 9.43 1
3 Myers, Justin JR Minooka 9.98
4 Osafo, Daniel JR Neuqua Valley 10.08
5 Wright, Nadzir SR Homewood-Flossmoor 10.16
6 Dy, Michael JR Neuqua Valley 10.18
7 Ramirez, Brandon JR Argo 11.71
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bugajski, Jake SR Minooka 9.20 8
2 Lewis-Banks, Matt SR Homewood-Flossmoor 9.21 6
3 Knapp, Christopher JR Minooka 9.37 4
4 Ikner, Khalin SR Argo 9.66
5 Carter, Nieko JR Shepard 9.80
6 Eckols, Trevor SR Homewood-Flossmoor 9.81
7 Guthrie, Jacob SO Neuqua Valley 9.91

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shepard A Chammar Thompson, Andrew Maebane,
Justin Dickey, Darnell Maebane
53.45
2 Homewood-Flossmoor A , ,
,
54.03
3 Neuqua Valley A Matthew Appel, Sam Jourdan,
Jacob Remack, Akbar Faruqi
54.57
4 Minooka A , ,
,
57.83
5 Minooka B , ,
,
58.23
6 Minooka C , ,
,
1:02.79

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hayden, Antonio JR Minooka 6' 0.0" 7
2 Lewis, Cole SR Homewood-Flossmoor 6' 0.0" 7
3 Reitz, Chris JR Minooka 5' 6.0" 3
4 Sneed, Chris JR Shepard 5' 6.0" 3
5 Thompson, Chammar JR Shepard 5' 4.0" 0.25
6 Warner, Acque SR Homewood-Flossmoor 5' 4.0" 0.25
7 Barber, Keshawn SR Argo 5' 4.0" 0.25
8 Porter, Amari SR Homewood-Flossmoor 5' 4.0" 0.25
9 Knight, Khalil SO Neuqua Valley 5' 2.0"
10 Guo, Christopher SO Neuqua Valley 5' 2.0"
11 Zamora, Ricardo JR Minooka 5' 0.0"
12 Allen, Julian SR Homewood-Flossmoor 5' 0.0"
13 Malcolm, Jared SO Neuqua Valley 5' 0.0"
14 Donahue, Mitchell JR Neuqua Valley 5' 0.0"
15 Strothers, Reginald JR Argo 5' 0.0"
16 Ikner, Khalin SR Argo 4' 0.0"
17 Covarrubias, Jonah SO Neuqua Valley -
18 Nocun, Bart SO Argo -
19 Overcash, Todd SR Minooka -
20 Etzkorn, Connor FR Minooka -
21 Carrera, Edwin SO Minooka -
22 Schager, Chris SO Minooka -
23 Wells, Christian SO Minooka -
24 Johnson, Emani JR Minooka -
25 Chmiel, Tomasz SO Argo -
26 Wheeler, Chad SR Homewood-Flossmoor -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loughran, Brennan SR Minooka 12' 6.0" 8
2 Vercler, Braden SO Minooka 12' 0.0" 6
3 Loughran, Nolan JR Minooka 11' 6.0" 3
4 Brooks, Jayson SR Minooka 11' 6.0" 3
5 Hijjawi, Amer JR Argo 10' 6.0" 1
6 Dziekan, Matthew JR Neuqua Valley 10' 0.0"
7 Kiefer, Alexander SO Neuqua Valley 10' 0.0"
8 Guerra, Ivan SO Argo 9' 0.0"
9 Nair, Rahul SO Neuqua Valley 8' 6.0"
10 Lambert, Trevor SO Neuqua Valley 8' 6.0"
11 Carpio, Santiago SR Homewood-Flossmoor 8' 0.0"
12 Sheikh, Mouhammad JR Argo 8' 0.0"
13 Ford II, Ricky SR Homewood-Flossmoor 8' 0.0"
14 Robinson, Jikhail SR Homewood-Flossmoor 8' 0.0"
15 Gonzalez, James JR Minooka 8' 0.0"
16 Overcash, Todd SR Minooka 8' 0.0"
17 Kostyra, David SR Minooka 8' 0.0"
18 Haase, Nick FR Minooka 8' 0.0"
19 Monroe, Jalen SR Homewood-Flossmoor 7' 6.0"
20 Winters, Demor SR Homewood-Flossmoor 7' 0.0"
21 Maciolek, Adrian SO Argo 7' 0.0"

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hunter, Jalen SR Homewood-Flossmoor 20' 5.0" 7
2 Reed, Christian SR Homewood-Flossmoor 20' 5.0" 7
3 Oketona , Ife JR Neuqua Valley 20' 3.0" 4
4 Carter, Nieko JR Shepard 19' 6.25" 2
5 Adeyiga, Jesuseun SR Homewood-Flossmoor 19' 4.0" 1
6 Lasinis, Stephen SR Minooka 19' 0.0"
7 Isa, Yousef SO Shepard 18' 6.25"
8 Osafo, Daniel JR Neuqua Valley 18' 0.0"
9 Vercler, Braden SO Minooka 17' 9.0"
10 Chiang, Kyle JR Neuqua Valley 17' 6.5"
11 Beatty, Nicholas SR Neuqua Valley 17' 6.0"
12 Xiong, Alex JR Neuqua Valley 17' 4.0"
13 Anderson, Jake SR Neuqua Valley 17' 1.5"
14 Williams, Donovan SO Minooka 16' 11.0"
15 Spearmon, Latrell SO Argo 16' 9.5"
16 Davis, Rixie FR Minooka 16' 6.0"
17 Fals, Tyler FR Minooka 16' 6.0"
18 Walker Jr., Jermaine SR Homewood-Flossmoor 16' 0.0"
19 Ogungbemi, Ayo JR Shepard 15' 8.0"
20 Wells, Christian SO Minooka 15' 7.0"
21 Hubbard, Rashaun SO Shepard 15' 3.0"
22 Stiteley, Calvin JR Minooka 15' 3.0"
23 Salah, Abdallah SO Argo 14' 11.0"
24 Rodriguez, Joshua FR Neuqua Valley 14' 9.0"
25 Matthews, Jordan SO Neuqua Valley 14' 8.25"
26 Monroe, Jalen SR Homewood-Flossmoor 14' 6.0"
27 Byrnes, Aidan FR Neuqua Valley 14' 4.0"
28 Shuaibi, Alaa SO Argo 14' 1.0"
29 Knighten, Jalen SR Shepard 14' 0.0"
30 Lee, K SR Shepard 14' 0.0"
31 Delaney, Zayveon SO Argo 13' 8.0"
32 Williams, Timothy SO Minooka 13' 4.25"
33 Strothers, Reginald JR Argo -
34 Mitchell, Janssen SR Homewood-Flossmoor -
35 Cole, Trace FR Minooka -
36 Lewis, Ivery SR Homewood-Flossmoor -
37 Magana, Joshua FR Shepard -
38 Nelson, Andreas SR Neuqua Valley -
39 Sivasankar, Aakash SO Neuqua Valley -
40 Kasche, Kyle FR Neuqua Valley -
41 Crocker, Keaton JR Neuqua Valley -
42 Dziekan, Matthew JR Neuqua Valley -
43 Potti, Nischay SR Neuqua Valley -
44 Akers, Robert FR Neuqua Valley -
45 Miller, Adebnego SR Homewood-Flossmoor -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Mckenzie JR Neuqua Valley 41' 2.5" 8
2 Lasinis, Stephen SR Minooka 41' 0.0" 6
3 Xiong, Alex JR Neuqua Valley 38' 11.0" 4
4 Reed, Christian SR Homewood-Flossmoor 38' 10.0" 2
5 Beatty, Nicholas SR Neuqua Valley 38' 9.5" 1
6 Oketona , Ife JR Neuqua Valley 38' 8.0"
7 Williams, Donovan SO Minooka 38' 5.5"
8 Isa, Yousef SO Shepard 37' 10.0"
9 Osafo, Daniel JR Neuqua Valley 37' 5.0"
10 Payne, Cameron SR Homewood-Flossmoor 36' 6.5"
11 Davis, Rixie FR Minooka 36' 1.0"
12 Lamin, Mohamed SR Argo 35' 2.0"
13 Wheeler, Chad SR Homewood-Flossmoor 35' 0.0"
14 Wright, Nadzir SR Homewood-Flossmoor 34' 9.0"
15 Avant, Dajwon JR Shepard 34' 2.5"
16 Ford II, Ricky SR Homewood-Flossmoor 32' 9.5"
17 Wells, Christian SO Minooka 31' 3.5"
18 Mendriatta, Rohan SO Neuqua Valley 31' 3.0"
19 Gutierrez, Adam FR Neuqua Valley 30' 0.25"
20 Rodriguez, Joshua FR Neuqua Valley 28' 11.0"
21 Akers, Robert FR Neuqua Valley 28' 10.0"
22 Davis, Darrion SO Argo 28' 9.5"

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Mike SR Homewood-Flossmoor 43' 2.0" 8
2 Kijowski, Zackary SR Minooka 42' 3.0" 6
3 Hayden, Mauro SR Minooka 42' 0.0" 4
4 Knapp, Christopher JR Minooka 41' 5.0" 2
5 Malloy, Jack JR Minooka 41' 1.0" 0.5
6 Russo, Frank JR Minooka 41' 1.0" 0.5
7 Krajacic, Joshua JR Neuqua Valley 40' 8.0"
8 Aviles, Jordan SR Homewood-Flossmoor 40' 8.0"
9 Dorenkamper, Matthew JR Minooka 40' 8.0"
10 Dickey, Justin JR Shepard 40' 5.0"
11 Lighthall, Alexander SR Neuqua Valley 40' 0.0"
12 Maebane, Andrew SR Shepard 38' 9.0"
13 McKissick, Douglas SR Neuqua Valley 38' 6.0"
14 Caldwell, Kavonte SR Argo 37' 11.0"
15 Aschenbrenner, Matthew JR Minooka 36' 0.0"
16 Gladden, Jaden SR Homewood-Flossmoor 36' 0.0"
17 Maebane, Darnell FR Shepard 35' 11.0"
18 Vaughn, Alfred SO Minooka 35' 11.0"
19 Ercakar, Atakin SO Shepard 35' 11.0"
20 Thompson, Chammar JR Shepard 35' 10.0"
21 Jawor, Dan JR Argo 35' 7.0"
22 Ayesh, Mohammad SO Argo 34' 11.0"
23 Anfield, Walker SO Minooka 34' 8.0"
24 Appel, Matthew FR Neuqua Valley 34' 7.0"
25 Cole, Jalen SO Minooka 34' 3.0"
26 Carpenter, Christian FR Minooka 34' 1.0"
27 Petersen, Ben SO Minooka 33' 5.0"
28 Robinson, Austin SR Homewood-Flossmoor 33' 2.0"
29 Claybrook, Donovan JR Shepard 33' 2.0"
30 Remack, Jacob SO Neuqua Valley 32' 9.0"
31 Hill, Desean SR Homewood-Flossmoor 32' 1.0"
32 Vasquez, David SO Shepard 31' 11.0"
33 Doody, Ryan FR Minooka 31' 3.0"
34 White, Micah SR Homewood-Flossmoor 30' 0.0"
35 Iasillo, Rocco SO Minooka 29' 9.0"
36 Thomas, Julian JR Neuqua Valley 29' 4.0"
37 Mullons, David FR Neuqua Valley 29' 1.0"
38 Stovall, Ronnie SO Minooka 29' 0.0"
39 Faruqi, Akbar FR Neuqua Valley 29' 0.0"
40 Pape, Andrew FR Minooka 28' 11.0"
41 Jegede, Tele SO Minooka 28' 10.0"
42 Dorsey, Bryce SR Homewood-Flossmoor 28' 10.0"
43 Fleming, Blaine FR Minooka 28' 9.0"
44 Graham, Garrett SO Minooka 28' 4.0"
45 Jurinek, Jacob FR Neuqua Valley 28' 3.0"
46 Jourdan, Sam FR Neuqua Valley 28' 3.0"
47 Caselberry, Kenneth SO Minooka 28' 0.0"
48 Rodriguez, David SR Argo 25' 10.0"
49 Turner, Patrick FR Neuqua Valley 25' 1.0"
50 Roberts, Andrew FR Minooka 24' 11.0"
51 Hussain, Inshal JR Argo 24' 9.0"
52 Burrs, Tommy FR Minooka 24' 2.0"
53 Antoon, Bobby JR Neuqua Valley 24' 0.0"
54 Aguilar, Eric FR Argo 23' 11.0"
55 Crowley, Blake FR Minooka 17' 7.0"