First Chance A-B-C Meet

Men's 60m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Nyrell JR Sterling 7.12
2 Cox, Arthur JR Dixon 7.44
3 Ramirez, Kobe SO Galesburg 7.46
4 Moreno, Isaiah JR Rock Falls 7.71
5 Ruiz, Ethan JR Mendota 7.86

Men's 60m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lipe, Austin SR Mendota 7.85
2 Riley, Caleb SR Galesburg 7.95
3 Hook, Preston JR Galesburg 8.33
4 Garcia-Marquez, Daniel SO Sterling 8.62
5 Huizenga, Caleb SO Sterling 9.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mobarak, Mason JR Sterling 8.02
2 Schielein, Clint SO Dixon 8.22
3 Mboyo, Chris FR Galesburg 8.44
4 Wickens, Logan JR Rock Falls 9.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gatson, Justis FR Galesburg 8.04
2 Gaston, Keyshon FR Galesburg 8.11
3 Johnson, Zayne FR Rock Falls 8.15
4 Handel, Tylo FR Rock Falls 8.78
5 Cowley, Tristen FR Rock Falls 9.64
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, . SR Rock Falls 7.64
2 Clark, Corbin SO Dixon 8.33
3 Vaynerman, David FR Galesburg 8.37
4 Mcguire, Gabe FR Dixon 8.53
5 Giblin, Evan FR Dixon 8.81
6 Bertolozzi, Jordan JR Rock Falls 8.87
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, Deshawn FR Galesburg 7.43
2 Fletcher, Chandler SR Galesburg 7.65
3 Chattic, Marcuise FR Sterling 8.15
4 Mighell, Charles JR Sterling 8.28
5 Holcomb, Walter FR Sterling 8.30
6 Heffelfinger, Luke FR Sterling 8.33
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Bryson SR Dixon 7.68
2 Snedden, Cris SO Galesburg 7.83
3 Lafferty, Connor SR Dixon 7.98
4 Claxton, Blake JR Rock Falls 8.07
5 Helfrich, Garrett FR Dixon 8.31
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Nick JR Galesburg 7.68
2 Breckenfelder, Alex JR Dixon 7.90
3 Frey, Kade FR Dixon 8.01
4 Herren, Sebastain JR Sterling 8.05
5 Parcus, Mike SR Dixon 8.21
6 Soltow, Tyler JR Rock Falls 8.22
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lessi, Steven JR Galesburg 7.49
2 Jones, Richard JR Sterling 7.80
3 Lafferty, Brayden FR Dixon 7.99
4 Everett, Tyler SO Sterling 7.71
5 Dallas, Josh JR Dixon 7.66

Men's 60m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shetter, Marcus JR Sterling 7.44
2 Pendleton, TJ SR Galesburg 7.49
3 Sandoval, Eddy SO Mendota 7.66
4 Callison, Kade SO Dixon 7.76

Men's 200m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cox, Arthur JR Dixon 24.69
2 Bland, Connor SO Sterling 24.82
3 Perry, Nick JR Galesburg 26.11

Men's 200m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gaston, Keyshon FR Galesburg 26.54
2 Gray, Naseem FR Mendota 27.72
3 Garcia-Marquez, Daniel SO Sterling 27.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ross, . SR Rock Falls 25.16
2 Henson, Drew JR Rock Falls 27.30
3 Handel, Tylo FR Rock Falls 29.07
4 Burger, Gabe FR Dixon 31.03
5 Huizenga, Caleb SO Sterling 33.53
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gatson, Justis FR Galesburg 26.91
2 Schielein, Clint SO Dixon 26.95
3 Mighell, Charles JR Sterling 28.04
4 Vaynerman, David FR Galesburg 28.35
5 Giblin, Evan FR Dixon 29.20
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harnandez, Isaac FR Dixon 26.58
2 Jones, Richard JR Sterling 26.79
3 Love, Brandon SR Sterling 27.18
4 Hook, Preston JR Galesburg 27.25
5 Mcguire, Gabe FR Dixon 28.82
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Callison, Kade SO Dixon 25.13
2 Forrest, Bryson SR Dixon 25.16
3 Ebersole, Nick JR Rock Falls 25.94
4 Clark, Corbin SO Dixon 26.36
5 Johnson, Braydon SO Rock Falls 26.48
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dallas, Josh JR Dixon 25.06
2 Greene, Daniel JR Galesburg 25.74
3 Forrest, Brayden SO Dixon 25.78
4 Fletcher, Chandler SR Galesburg 26.26
5 Walker, Ezra SR Dixon 26.31

Men's 200m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harrison, Jared JR Dixon 23.94
2 Snedden, Cris SO Galesburg 26.24

Men's 400m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ruiz, Ethan JR Mendota 56.33
2 Ramos, Orlando SR Sterling 56.37
3 Greene, Daniel JR Galesburg 57.81

Men's 400m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sandoval, Eddy SO Mendota 56.91
2 Fulton, Jonah JR Dixon 58.44
3 Interone, Arie SR Sterling 1:00.31
4 Perry, Nick JR Galesburg 1:02.17

Men's 400m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frey, Kade FR Dixon 1:02.21
2 Helfrich, Garrett FR Dixon 1:03.02
3 Gribbons, Lonnie SO Rock Falls 1:03.99
4 Seigmond, Drew SR Sterling 1:04.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leal, Ruben SO Sterling 1:00.28
2 Patel, Shivam JR Sterling 1:01.11
3 Dickerson, Kobe JR Galesburg 1:05.27
4 Lafferty, Brayden FR Dixon 1:05.43
5 Allison, Lennon FR Rock Falls 1:05.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedekind, Lukas JR Dixon 56.24
2 Breckenfelder, Alex JR Dixon 57.20
3 Brown, Marquez SO Sterling 57.81
4 Lafferty, Connor SR Dixon 58.03
5 Parcus, Mike SR Dixon 59.17
6 Patino, Jonathan JR Mendota 1:02.39

Men's 800m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Caden SO Galesburg 2:19.38
2 Warfield, Blake SO Galesburg 2:22.08
3 Parker, Devon FR Rock Falls 2:22.39
4 Patino, Jonathan JR Mendota 2:24.03
5 Santoyo, Diego SO Galesburg 2:24.29
6 DeLaTorre, Javier SO Rock Falls 2:25.39
7 Carrell, Trevor SO Sterling 2:26.69
8 Johnson, Jervias SR Sterling 2:40.52

Men's 800m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tessman, Bryce SR Sterling 2:13.99
2 Burton, Wilson SR Galesburg 2:14.85
3 Sandoval, Jose FR Mendota 2:33.80

Men's 800m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Aviilan, Rafael SR Galesburg 2:20.08
2 Hernandez, Jose SR Rock Falls 2:24.30
3 Garcia, Logan FR Mendota 2:51.70

Men's 1600m Run C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Aaron SO Galesburg 5:44.01
2 Martinez, Mason FR Galesburg 5:57.53
3 Allen, Parker SO Galesburg 6:06.55
4 Huaracha, Miguel SO Sterling 6:08.11
5 Shipp, Jared FR Galesburg 6:22.84
6 Tessman, Cade SO Sterling 6:48.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grady, Collin SO Dixon 4:53.35
2 Martinez, Mikio SO Sterling 4:58.02
3 Dixon, Mitchell SR Dixon 4:59.92
4 Seagren, Christian FR Dixon 5:03.31
5 Griswald, Logan FR Dixon 5:06.65
6 Warren, Jerome JR Rock Falls 5:21.33
7 Peterson, John SO Galesburg 5:24.20
8 Peterson, Colton SR Rock Falls 5:24.64
9 Janssen, Sam FR Sterling 5:32.22

Men's 1600m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Dawson FR Rock Falls 4:43.42
2 Masterson, Sean SR Dixon 4:43.77
3 Moorman, Isaiah SO Sterling 4:51.81
4 Frenster, Mark SO Galesburg 5:17.06

Men's 1600m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamblen, Brayden SR Rock Falls 4:21.54
2 Gebhardt, Jacob JR Sterling 4:32.07
3 Masterson, Blain SR Dixon 4:46.90
4 Burrows, Aaron SO Galesburg 4:54.00

Men's 60m Hurdles A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harrison, Jared JR Dixon 8.64
2 Austin, Michael JR Rock Falls 9.33
3 Ramos, Orlando SR Sterling 9.53

Men's 60m Hurdles B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Brayden SO Dixon 9.21
2 Hibbard, Brody SR Sterling 9.31
3 Dickerson, Kobe JR Galesburg 10.42

Men's 60m Hurdles C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolber, Keyon SO Rock Falls 10.26
2 Harnandez, Isaac FR Dixon 10.93
3 Seigmond, Drew SR Sterling 11.40
4 Baldwin, Nathan FR Rock Falls 11.41

Men's 4 x 200m Relay Division 4   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Falls A , ,
,
1:42.23
2 Galesburg A , ,
,
1:46.87
3 Sterling A , ,
,
1:47.75

Men's High Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Aviilan, Rafael SR Galesburg 5' 10.0"
2 Wolber, Keyon SO Rock Falls 5' 10.0"
3 Ruiz, Ethan JR Mendota 5' 8.0"
4 Patel, Shivam JR Sterling 5' 8.0"
5 Harrison, Jared JR Dixon 5' 8.0"

Men's High Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Ezra SR Dixon 5' 6.0"
2 Allison, Lennon FR Rock Falls -

Men's High Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Seth SR Galesburg 6' 0.0"
2 Otterbach, Eli JR Mendota 5' 8.0"
3 Holcomb, Walter FR Sterling 5' 6.0"
4 Hernandez, Jose SR Rock Falls 5' 2.0"

Men's Pole Vault C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parker, Devon FR Rock Falls 5' 0.0"
2 Reyes, Brayden JR Sterling 5' 0.0"
3 Baldwin, Nathan FR Rock Falls -

Men's Pole Vault B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Soltow, Tyler JR Rock Falls 7' 6.0"
2 Seigmond, Drew SR Sterling 7' 0.0"

Men's Pole Vault A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parcus, Mike SR Dixon 10' 0.0"
2 Interone, Arie SR Sterling 8' 6.0"

Men's Long Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spinks, Lester SR Galesburg 20' 1.0"
2 Polk, Quantrell JR Galesburg 19' 0.5"
3 Callison, Kade SO Dixon 18' 7.5"
4 Riley, Caleb SR Galesburg 18' 2.0"
5 Hernandez, Jose SR Rock Falls 17' 7.25"
6 Chattic, Marcuise FR Sterling 17' 6.5"
7 Walker, Ezra SR Dixon 17' 5.5"
8 Heffelfinger, Luke FR Sterling 17' 5.0"
9 Moreno, Isaiah JR Rock Falls 17' 0.0"
10 Ibarra, Adrian FR Rock Falls 16' 6.25"
11 Love, Brandon SR Sterling 16' 5.0"
12 Handel, Tylo FR Rock Falls 16' 2.0"
13 Mcguire, Gabe FR Dixon 15' 0.25"
14 Gray, Naseem FR Mendota 14' 8.5"
15 Johnson, Zayne FR Rock Falls 14' 2.25"
16 Ebersole, Nick JR Rock Falls -

Men's Long Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Seth SR Galesburg 20' 5.5"
2 Wiles, Nate SO Rock Falls 18' 6.5"
3 Forrest, Brayden SO Dixon 18' 6.0"
4 Sandoval, Eddy SO Mendota 17' 8.25"
5 Everett, Tyler SO Sterling 17' 2.0"

Men's Long Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Nyrell JR Sterling 22' 8.25"
2 Ramirez, Kobe SO Galesburg 20' 4.0"
3 Austin, Michael JR Rock Falls 19' 8.25"
4 Lipe, Austin SR Mendota 18' 1.5"

Men's Triple Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Seth SR Galesburg 41' 2.0"
2 Lipe, Austin SR Mendota 37' 11.25"

Men's Triple Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Bryson SR Dixon 39' 9.25"
2 Spinks, Lester SR Galesburg 39' 1.5"

Men's Triple Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dallas, Josh JR Dixon 38' 1.75"
2 Greene, Daniel JR Galesburg 34' 6.5"
3 Callison, Kade SO Dixon -
4 Polk, Quantrell JR Galesburg -

Men's Shot Put A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ricketts, Matt SR Galesburg 43' 11.5"
2 Herren, Sebastain JR Sterling 41' 10.5"
3 Newman, Collin SR Dixon 41' 8.0"
4 Claxton, Blake JR Rock Falls 38' 11.0"
5 Stremlau, Cole FR Mendota 33' 2.25"

Men's Shot Put C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hess, Ryan SO Dixon 34' 6.5"
2 Lewis, Kevin FR Mendota 31' 4.5"
3 Salinas, Gustavo FR Mendota 25' 11.75"
4 Beyer, Nathan FR Sterling 22' 6.0"
5 Cowley, Tristen FR Rock Falls 22' 5.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spangler, Nick SR Dixon 33' 0.0"
2 Oltmans, Jacob JR Rock Falls 31' 8.0"
3 Scheffler, Zach FR Dixon 31' 3.5"
4 Valley, Mason SO Galesburg 30' 7.0"
5 Tupper, Noah JR Rock Falls 30' 5.0"
6 Purchase, Blayze FR Galesburg 29' 2.0"
7 Rocha, Logan JR Sterling 28' 2.5"
8 Perez, Edgar SO Galesburg 28' 2.25"
9 Bastian, Nik FR Galesburg 26' 0.0"
10 Miatke, Ethan FR Sterling 24' 9.5"
11 Bertolozzi, Jordan JR Rock Falls 24' 1.75"
12 Shankles, Cameron SO Mendota 20' 2.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brackett, Ryan JR Galesburg 39' 6.75"
2 Moreno, Richy JR Galesburg 37' 11.0"
3 Derksen, Heath JR Dixon 37' 0.0"
4 Shipp, Jacob JR Galesburg 36' 4.75"
5 Wallace, Adrian SO Galesburg 35' 9.75"
6 Lopez, Chris JR Galesburg 35' 6.5"
7 O'Brien, Josh SO Sterling 35' 6.5"
8 Fluker, Drake SR Dixon 35' 2.0"
9 Majeski, Dylan JR Sterling 34' 10.5"
10 Rodriguez, Edgar SR Sterling 33' 11.5"
11 Thomas, Cody SO Galesburg 33' 5.0"
12 Delgado, Travis JR Rock Falls 32' 1.5"
13 Rogers, Cody JR Dixon 29' 9.25"

Men's Shot Put B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cabrera, Cristian JR Galesburg 40' 10.0"
2 Duncan, Aaron SO Dixon 39' 5.0"
3 Shetter, Marcus JR Sterling 35' 8.25"
4 Godina, Juan FR Mendota 35' 7.0"
5 Wickens, Logan JR Rock Falls 34' 4.0"

Women's 60m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glasnovich, Hailey FR Galesburg 9.76
2 Royer, Samantha SO Rock Falls 10.16
3 Larson, Mahala SR Rock Falls 10.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sneddon, Tamara FR Galesburg 9.55
2 Folgers, Kierstyn FR Rock Falls 9.93
3 Bronaugh, Aubrey FR Galesburg 10.02
4 Betz, Evie SO Mendota 10.46
5 Wolf, Adison SR Rock Falls 11.52
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Samantha FR Sterling 9.67
2 Brekenfelder, Melody FR Dixon 9.81
3 Chen, Jenny SR Sterling 10.34
4 McCullough, Liz FR Dixon 10.36
5 Thomas, Kayleigh FR Dixon 10.50
6 Hobbs, Alyssa SR Sterling 10.55
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ryan, Zoe FR Sterling 9.29
2 Baker, Aaliyah FR Dixon 9.90
3 Perkins, Savannah FR Dixon 10.05
4 McCardle, Jasmine SR Sterling 10.29
5 Muntean, Kiarrah SO Dixon 10.42
6 Carr, Zoe SO Dixon 11.03
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lynch, Emily SO Dixon 8.85
2 Foley, Emma SR Mendota 9.11
3 Gusse, Madeline FR Dixon 9.43
4 Garcia, Jozlyn JR Sterling 9.44
5 Askegaard, Morgan SR Dixon 9.52
6 Rhodes, Jada FR Sterling 9.81
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Kallie SR Sterling 8.74
2 Vaughn , Serena SO Sterling 8.78
3 Booker, Reashell SO Galesburg 8.99
4 Huffman, Ashlyn JR Dixon 9.03
5 Thompson, India SO Dixon 9.04
6 Montgomery, Abri SR Dixon 9.23
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Rainbow SO Sterling 8.43
2 Hart, Ryann JR Sterling 8.73
3 Maloney, Isabell JR Sterling 8.75
4 Schielein, Tara FR Dixon 8.85
5 Rubright, Madisyn FR Dixon 9.15
6 Drezen, Katie SO Dixon 9.25

Women's 60m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Samantha SO Sterling 8.25
2 Bay, Ana SR Dixon 8.95
3 Biers, Mari SR Mendota 9.04
4 Lilly-Lee, Jasmine SO Rock Falls 9.06

Women's 60m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Erin JR Sterling 8.02
2 Arickx, Madison FR Rock Falls 8.43
3 Sigwards, Alyssa JR Dixon 8.62
4 Brown, Maya SR Galesburg 8.63
5 Motter, Abby SO Mendota 9.16

Women's 200m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shaw, Kennedy FR Rock Falls 30.56
2 Bronaugh, Aubrey FR Galesburg 33.40
3 Betz, Evie SO Mendota 37.13
4 Leepromat, Eye SR Sterling 38.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glasnovich, Hailey FR Galesburg 33.61
2 Johnson, Saire SR Rock Falls 34.52
3 Moroni, Margherita SR Rock Falls 35.14
4 McCardle, Jasmine SR Sterling 36.56
5 Muntean, Kiarrah SO Dixon 37.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brekenfelder, Melody FR Dixon 33.60
2 Perkins, Savannah FR Dixon 34.28
3 Chen, Jenny SR Sterling 34.67
4 Thomas, Kayleigh FR Dixon 36.12
5 McCullough, Liz FR Dixon 36.23
6 Larson, Mahala SR Rock Falls 36.34
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gusse, Madeline FR Dixon 32.76
2 Royer, Samantha SO Rock Falls 32.84
3 Rhodes, Jada FR Sterling 33.93
4 Baker, Aaliyah FR Dixon 34.74
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Claire SO Galesburg 32.89
2 Bessert, Hailey FR Galesburg 35.17
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bay, Ana SR Dixon 30.25
2 Range, Daija SO Galesburg 30.79
3 Booker, Reashell SO Galesburg 30.86
4 Lopez, Lilah JR Sterling 30.94
5 Askegaard, Morgan SR Dixon 31.66
6 Ryan, Zoe FR Sterling 31.72
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaughn , Serena SO Sterling 29.98
2 Schielein, Tara FR Dixon 30.38
3 Huffman, Ashlyn JR Dixon 31.28
4 Garcia, Jozlyn JR Sterling 31.73

Women's 200m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Erin JR Sterling 26.79
2 Ladner, Cindy SR Galesburg 28.20
3 Sigwards, Alyssa JR Dixon 29.35
4 Lilly-Lee, Jasmine SO Rock Falls 31.02

Women's 200m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maloney, Isabell JR Sterling 29.22
2 Boyd, Sydney JR Galesburg 29.72
3 Biers, Mari SR Mendota 29.78
4 Thompson, India SO Dixon 30.44

Women's 400m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ivarson, Anna SR Sterling 1:14.09
2 Jones, Aja FR Rock Falls 1:16.55
3 Costner, Elizabeth SO Galesburg 1:21.97

Women's 400m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harden, Mekenzie SR Dixon 1:07.85
2 Barnhart , Madilyn FR Sterling 1:08.72
3 Moeller, Lauren FR Rock Falls 1:09.09
4 Robinson, Claire SO Galesburg 1:14.16
5 Willis, Lydia SO Mendota 1:15.05

Women's 400m Dash C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sneddon, Tamara FR Galesburg 1:13.10
2 Goff, Audra FR Rock Falls 1:15.70
3 Sweesy, Mary SO Galesburg 1:16.30
4 Baker, Aaliyah FR Dixon 1:18.40

Women's 800m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanchfield, Ally SR Dixon 2:50.52
2 McCue, Maegan SR Sterling 2:52.18
3 Schwindenhammer, Whitney FR Rock Falls 3:10.67
4 Brown, Gabbi SO Mendota 3:22.77

Women's 800m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goral, Kira SO Dixon 2:39.62
2 Bland, Maddison FR Sterling 2:45.63
3 Heald, Aubri JR Rock Falls 3:04.33

Women's 800m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gaffey , Aaliyah FR Sterling 2:55.71
2 Moorman, Shayla SO Sterling 3:01.59
3 Rodriguez, Britney FR Rock Falls 3:03.66
4 Shipman, Brittney FR Rock Falls 3:03.89
5 Tichler, Tiana FR Dixon 3:04.17
6 Austin, Shilah SR Rock Falls 3:08.63
7 O'brien, Tylor JR Sterling 3:12.78
8 Bickett, Bailey SR Rock Falls 3:14.00
9 Mendoza, Belen FR Rock Falls 3:21.86
10 Steinhagen, Claire JR Sterling 3:30.39

Women's 1600m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herr, Lexie JR Galesburg 6:17.05
2 Buck, Molly SO Rock Falls 6:21.81
3 Allison, Gillian SR Galesburg 6:30.02
4 Truesdell , Jenna SO Sterling 6:34.92
5 Gomez, Alexandra FR Rock Falls 6:45.72
6 Brown, Sophia JR Sterling 7:00.99
7 Anderson, Madison SO Sterling 7:01.57

Women's 1600m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Renkes, Taylor FR Dixon 5:56.39
2 St. George, Emma FR Galesburg 5:58.34
3 Young, Sydney SR Rock Falls 6:06.31
4 Nicklaus, Madisyn FR Sterling 6:12.72

Women's 1600m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McPherson, Maggie SR Sterling 5:29.08
2 Fazekes, Nicquelette FR Dixon 5:37.04
3 Pendergast, Kaitlyn SO Galesburg 5:40.49
4 Fortney, Bailee FR Rock Falls 5:50.12

Women's 60m Hurdles A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Samantha SO Sterling 9.89
2 Rehn, Tegan FR Galesburg 10.16
3 Rice, Kaylee SR Dixon 11.37
4 Law, Kilie FR Rock Falls 11.43

Women's 60m Hurdles B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Lilah JR Sterling 11.58
2 Austin, Shilah SR Rock Falls 11.93
3 Costner, Elizabeth SO Galesburg 12.09

Women's 60m Hurdles C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ivarson, Anna SR Sterling 11.50
2 Blackert, Emily SR Rock Falls 11.88
3 Rodriguez, Nayelli JR Rock Falls 12.50
4 Bessert, Hailey FR Galesburg 13.06

Women's 4 x 200m Relay Division 4   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rock Falls A , ,
,
1:57.16
2 Galesburg A , ,
,
1:57.48
3 Dixon A , ,
,
2:02.64
4 Sterling A , ,
,
2:03.25

Women's High Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pendleton, Tiara FR Galesburg 4' 10.0"
2 Schimmer, Lauren SO Mendota 4' 6.0"
3 Garcia, Jozlyn JR Sterling 4' 4.0"

Women's High Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCarthey, Chloe SO Galesburg 4' 8.0"
2 Booker, Reashell SO Galesburg 4' 2.0"
3 Hart, Ryann JR Sterling 4' 0.0"
4 Hessenberger, Phalen SO Mendota 4' 0.0"
5 Foster, Erin SR Sterling -
6 Bronaugh, Aubrey FR Galesburg -

Women's High Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huppenbauer, Hannah JR Galesburg 5' 3.0"
2 Geiger, Megan SR Sterling 4' 10.0"
3 Moeller, Lauren FR Rock Falls 4' 6.0"
4 Drezen, Katie SO Dixon 4' 4.0"

Women's Pole Vault A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Kallie SR Sterling 7' 0.0"

Women's Pole Vault C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Foster, Erin SR Sterling 7' 0.0"
2 Hobbs, Alyssa SR Sterling 6' 6.0"
3 Chen, Jenny SR Sterling 5' 0.0"

Women's Pole Vault B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rumbolz, Zaina SO Sterling 7' 6.0"

Women's Long Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hessenberger, Phalen SO Mendota 14' 9.25"
2 Booker, Marshell SO Galesburg 14' 3.0"
3 Rubright, Madisyn FR Dixon 13' 2.75"
4 Ryan, Zoe FR Sterling 12' 10.5"
5 Vaughn , Serena SO Sterling 12' 4.25"
6 McCardle, Jasmine SR Sterling 11' 3.5"
7 Sneddon, Tamara FR Galesburg 11' 2.75"
8 Baker, Aaliyah FR Dixon 10' 8.5"
9 Muntean, Kiarrah SO Dixon 8' 2.75"

Women's Long Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ladner, Cindy SR Galesburg 17' 0.0"
2 Long, Erin JR Sterling 16' 9.75"
3 Renkes, Taylor FR Dixon 14' 5.0"
4 Foley, Emma SR Mendota 14' 3.5"
5 Mammosser, Molly SR Rock Falls 13' 10.0"

Women's Long Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Florine, Payton FR Galesburg 15' 1.0"
2 Lynch, Emily SO Dixon 15' 1.0"
3 Smith, Samantha FR Sterling 13' 7.5"

Women's Triple Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gusse, Madeline FR Dixon 28' 7.0"
2 Sneddon, Tamara FR Galesburg 26' 8.75"
3 Rubright, Madisyn FR Dixon 26' 3.0"
4 Sweesy, Mary SO Galesburg 23' 9.0"

Women's Triple Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyd, Sydney JR Galesburg 33' 11.25"
2 Phalen, Abby SO Mendota 32' 5.25"
3 Shaw, Kennedy FR Rock Falls 32' 3.0"
4 Brown, Sophia JR Sterling 29' 5.0"
5 Lynch, Emily SO Dixon 28' 11.0"

Women's Triple Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ladner, Cindy SR Galesburg 34' 0.5"
2 Geiger, Megan SR Sterling 28' 0.75"
3 Schimmer, Lauren SO Mendota 25' 6.5"

Women's Shot Put A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarz, Tayla JR Dixon 40' 7.25"
2 Range, Daija SO Galesburg 34' 0.0"
3 Willis, Lydia SO Mendota 33' 5.5"
4 Romo, Alex SR Rock Falls 30' 10.0"
5 Tanton, Akira JR Sterling 28' 0.5"

Women's Shot Put B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stegbauer, Sarah JR Dixon 29' 4.0"
2 Romo, Vanessa FR Rock Falls 27' 4.25"
3 Kinnicut, Grace SR Sterling 27' 0.0"
4 Cash, Kennedy SR Galesburg 26' 11.0"

Women's Shot Put C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olson, Kenzie SO Rock Falls 25' 7.5"
2 Musselman, Emily JR Rock Falls 22' 7.0"
3 Seeley , Saryn FR Sterling 22' 5.0"
4 Donahue, Heather JR Sterling 20' 9.0"
5 Salmon , Alivia JR Sterling 20' 3.0"
6 Finn, Andrea SR Sterling 17' 11.5"
7 Clevenger, Jessica SO Rock Falls 17' 6.0"
8 Sandrock , Myria FR Sterling 17' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Preston, Tessa JR Rock Falls 27' 11.0"
2 Rahn, Jessica SR Sterling 25' 10.25"
3 Hoffman, Julia SO Sterling 24' 7.75"
4 Preston, Shantell JR Rock Falls 23' 11.0"
5 Lage, Racheal FR Rock Falls 23' 7.0"
6 Preston, Tori JR Rock Falls 23' 2.0"
7 Woolard, Kailey JR Dixon 23' 1.0"
8 Rotella, Juliana JR Dixon 22' 11.0"
9 Henson, Jaelyn FR Rock Falls 21' 10.5"
10 Gomez, MariaJose SR Rock Falls 21' 9.5"
11 Marks, Sarah SR Rock Falls 21' 1.0"
12 Sneek, Alexis FR Dixon 20' 9.0"