CSL Girls Indoor Invitational

Scores:
Team Score
New Trier153
Glenbrook South97
Evanston Township94
Niles West73
Maine South61
Niles North5

Women's 50m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Imekah FR New Trier 7.42 6
2 Bodiford, Anara SO New Trier 7.72
3 Chaudhey, Yukta FR Niles North 7.85
4 Pelt, Emaurie SO Niles North 7.94
5 Faraci, Ariana FR Maine South 7.97
6 Iatrides, Maria SR Maine South 8.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Healy, Sarah SO Glenbrook South 7.34 10
2 Jue, Mina SO Evanston Township 7.35 8
3 Pratt, Chassa FR Evanston Township 7.50 4
4 Choi, Hana FR Niles West 7.62 2
5 Kim, Jamie SO Glenbrook South 7.67 1
6 McDonald, Monique SO Niles West 8.04

Women's 50m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hunt , Solana JR Niles West 7.53
2 Szelag, Iga SR Niles West 7.62
3 Lynch, Gabriella JR Maine South 7.80
4 Faraji, Tara SR Maine South 7.85
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holly, Kate SR New Trier 7.02 10
2 Herrera, Isla SR Niles North 7.14 8
3 Roberson, Raelyn FR Glenbrook South 7.17 6
4 Xavier, Rosalie SO Niles North 7.24 4
5 Smith, Bailey JR Glenbrook South 7.25 2
6 McCanna, Carla JR New Trier 7.28 1

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosca, Sarah FR Maine South 29.06 1
2 Kavanaugh, Melannie JR Maine South 29.48
3 Chin, Tiffany SO Niles West 29.71
4 Robinson, Lillie JR Niles West 30.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holly, Kate SR New Trier 27.27 10
2 Snively, Kate JR Glenbrook South 27.98 8
3 Kunkler, Sidney SO New Trier 28.09 6
4 Roberson, Raelyn FR Glenbrook South 28.56 4
5 Xavier, Rosalie SO Niles North 28.67 2
6 Herrera, Isla SR Niles North 29.56

Women's 200m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Malina, Sarah SO Niles West 31.36 1
2 Genese, Lorgie JR Niles North 31.71
3 Pelt, Emaurie SO Niles North 32.21
4 Luong, Sydney JR Niles West 33.40
5 Fox, McKenna FR New Trier -
6 Agbenya, Elorm JR Glenbrook South -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jue, Mina SO Evanston Township 28.34 10
2 Logan, Ariel FR Evanston Township 28.84 8
3 Birdsell, Julia JR New Trier 30.05 6
4 Zalessky, Renata SO Glenbrook South 30.30 4
5 Bruce, Ali SR Maine South 30.85 2
6 Faraci, Ariana FR Maine South 31.43

Women's 400m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pelt, Emaurie SO Niles North 1:15.99 1
2 Protofanousis, Ana FR Niles West 1:16.45
3 Luong, Sydney JR Niles West 1:17.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tingley, Cassis SO Evanston Township 1:05.67 10
2 Villa, Juliet SO Glenbrook South 1:09.31 8
3 Johnson, Haley SO New Trier 1:09.63 6
4 Frangos, Zoe SO Glenbrook South 1:10.76 4
5 Lazar, Emma JR New Trier 1:11.67 2

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Claire SO Glenbrook South 1:05.97 6
2 Adamczyk, Veronika FR Niles West 1:06.67 2
3 Batka, Maddy JR Glenbrook South 1:09.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Marne SO New Trier 1:01.60 10
2 Xavier, Rosalie SO Niles North 1:04.56 8
3 Mackic, Merima SR Niles West 1:06.18 4
4 Narel, Alexa SR Maine South 1:06.76 1
5 Herrera, Isla SR Niles North 1:07.22
6 Steinberg, Loren JR New Trier 1:08.00

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hayes, Lauren SO Glenbrook South 2:25.24 10
2 Noone, Emily JR Glenbrook South 2:27.03 8
3 Schmidt, Molly SR New Trier 2:28.62 6
4 Oribello, Jennifer SO Niles West 2:32.40 4
5 Syer, Katie SR Maine South 2:33.56 2
6 Keleher, Cara SR New Trier 2:35.01 1
7 Holmes, Olivia SR Maine South 2:42.66
8 Nerina, Alic SO Niles West 2:48.53
9 Becerra, Jaslin JR Niles North 2:49.49
10 Stein, Lani SR Niles North 3:09.37

Women's 800m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norman, Eavan FR Evanston Township 2:31.32 10
2 Tangney, Paige SO New Trier 2:31.34 8
3 Mehta, Rani SR New Trier 2:38.57 6
4 Purtell, Madison SO Maine South 2:48.67 4
5 Memidzan, Lamija SR Niles West 2:55.12 2
6 Hackl, Claire FR Glenbrook South 2:59.52 1
7 Ryan, Shannon SR Maine South 3:00.41
8 Sobecks, Briana JR Glenbrook South 3:02.61
9 Baik, Jackie SR Niles West 3:06.32
10 Guzina, Ena SO Niles North 3:06.68

Women's 1600m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fix, Cassie SO New Trier 5:34.07 10
2 Marsh, Natalie SR New Trier 5:34.35 8
3 Wachnik, Klaudia SO Maine South 6:00.16 6
4 Lally, Maura SR Maine South 6:21.05 4
5 Wall, Bridget JR Glenbrook South 6:28.04 2
6 Brady, Megan FR Glenbrook South 6:28.19 1
7 Thomas, Angel SO Niles West 6:38.14
8 Pendavinji, Kate JR Niles West 6:38.94
9 Lee, Rachael SO Niles North 7:46.87

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fix, Caroline SR New Trier 5:13.76 10
2 Niziolek, Olivia JR Maine South 5:19.06 8
3 Jortberg, Kate FR Glenbrook South 5:31.30 6
4 Downey, Laura SO Maine South 5:39.21 4
5 Noethlich, Savannah JR New Trier 5:42.44 2
6 Theriault, Quincy SR Glenbrook South 5:55.19 1
7 Knudson, Teresa SR Niles North 6:07.40
8 Lawrence, Jamie FR Niles West 6:08.56

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Finnigan, Ellie SO New Trier 11:45.55 10
2 Glockner, Kathleen JR Maine South 11:48.70 8
3 Rittmanic, Meagan JR New Trier 11:56.51 6
4 Nowak, Catherine SO Glenbrook South 13:23.62 4
5 Garcia-Gil, Lizbeth SR Niles West 14:19.62 2
6 Keime, Morgan SO Glenbrook South 14:47.27 1

Women's 3200m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forbes, Bridget FR New Trier 12:21.35 10
2 Gallagher, Molly JR New Trier 12:36.56 8
3 Yun, Hannah FR Niles West 14:07.26 6
4 Wagner, Reena FR Maine South 14:21.05 4
5 Tener, Amanda JR Glenbrook South 14:51.61 2
6 OBrien, Caitlin FR Niles West 15:26.71 1

Women's 55m Hurdles Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jakubik, Julia FR Maine South 11.09 4
2 Cohen, Haley JR New Trier 11.31 2
3 Nedelcu, Madeline FR Niles North 13.32
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bock, Kathleen SO Glenbrook South 10.02 10
2 Alwan, Alena SR Glenbrook South 10.38 8
3 Carley, Lily JR New Trier 10.57 6
4 Genese, Lorgie JR Niles North 11.38 1
5 Smith, Nora FR Maine South 11.78

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dingle, Katie SO Maine South 9.51 4
2 Longman, Anne JR Maine South 10.43 1
3 Patterson, Megan JR New Trier 10.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Bailey JR Glenbrook South 8.94 10
2 Chong, Lauren SR New Trier 9.09 8
3 Chin, Tiffany SO Niles West 9.39 6
4 Lance, Zoe SR Niles North 9.95 2
5 Ravindran, Revathi JR Niles North 10.59

Women's High Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Nora FR Maine South 4' 9.0" 10
2 Goldenberg, Maya FR Glenbrook South 4' 7.0" 7
3 Fowkes, Emma SO New Trier 4' 7.0" 7
4 Breslin, Meghan JR Maine South 4' 5.0" 4
5 Malina, Sarah SO Niles West 4' 5.0" 2
6 Tran, Elanie JR Niles West 4' 5.0" 1
7 Hurley, Paige SO New Trier 4' 3.0"
8 Nedelcu, Emily FR Niles North 3' 9.0"
9 Dragon, Stefanie SO Niles North -
10 Logli, Tea FR Glenbrook South -

Women's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dingle, Katie SO Maine South 5' 3.0" 10
2 Karabas, Natalie JR New Trier 4' 11.0" 8
3 Chudziaszek, Olivia JR Maine South 4' 9.0" 6
4 Ozimek, Taylor SO Glenbrook South 4' 9.0" 3
5 Streb, Annie FR Glenbrook South 4' 9.0" 3
6 Lopez, Arianna FR Niles West 4' 9.0" 1
7 Lance, Zoe SR Niles North 4' 7.0"
8 Goldman, Rebecca SO New Trier 4' 7.0"
9 Kuzuhara, Kristie SR Niles West 4' 5.0"
10 Ravindran, Revathi JR Niles North 4' 5.0"

Women's Pole Vault Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Note, Alba SO Niles West 8' 6.0" 10
2 Choi, Hana FR Niles West 7' 6.0" 8
3 Park, Joan SO Glenbrook South 7' 6.0" 6
4 Jansen, Meg SR New Trier 6' 6.0" 3
5 Wall, Bridget JR Glenbrook South 6' 6.0" 3
6 Kozik, Jordyn SR Maine South -
7 Urquhart, Grace SO Maine South -

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cho, Nicole SR Niles West 10' 9.0" 10
2 Marin, Karina SR Niles West 10' 6.0" 8
3 Ashford, Elise SR New Trier 8' 6.0" 6
4 Duerkop, Jillian SR Maine South 7' 6.0" 3
5 Wilkens, Elaina SR Maine South 7' 6.0" 3
6 Morton, Sarah SO New Trier 7' 0.0" 1
7 Sybirtseva, Maryna JR Glenbrook South 6' 6.0"
8 Kruger, Kylie JR Glenbrook South 6' 6.0"
9 Rimer, Noa JR Niles North -

Women's Long Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Healy, Sarah SO Glenbrook South 16' 2.0" 10
2 Gordon, Sasha SO Evanston Township 14' 11.0" 8
3 Ralon, Kaitlyn JR Niles West 14' 10.0" 6
4 Dieujuste, Cyndji JR Evanston Township 14' 10.0" 4
5 Betea, Gabriella FR Maine South 14' 9.5" 2
6 Fox, McKenna FR New Trier 14' 9.0" 1
7 Genese, Lorgie JR Niles North 14' 8.5"
8 Sirivat, Danielle JR New Trier 14' 0.0"
9 Babich, Staci SO Glenbrook South 13' 9.0"
10 Schuy, Samantha SO Niles West 13' 2.5"
11 Kim, Sophy JR Niles North 12' 6.0"

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kunkler, Sidney SO New Trier 16' 4.0" 10
2 Roberson, Raelyn FR Glenbrook South 16' 1.0" 8
3 Cho, Nicole SR Niles West 16' 0.5" 6
4 Streb, Annie FR Glenbrook South 15' 10.5" 4
5 Goldman, Rebecca SO New Trier 15' 5.0" 2
6 Longman, Anne JR Maine South 15' 1.0" 1
7 Gomez, Denise JR Maine South 14' 3.0"
8 Marinescu, Raluca JR Niles North 14' 2.5"
9 Ravindran, Revathi JR Niles North 14' 1.5"
10 Hunt , Solana JR Niles West 12' 11.5"

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kunkler, Sidney SO New Trier 34' 2.0" 10
2 Richter, Sydney SR Maine South 32' 6.5" 8
3 Cho, Nicole SR Niles West 32' 5.5" 6
4 Ozimek, Taylor SO Glenbrook South 32' 5.0" 4
5 Chong, Lauren SR New Trier 32' 3.0" 2
6 Lance, Zoe SR Niles North 30' 3.0" 1
7 Szurzynski, Anna JR Maine South 29' 8.5"
8 Fernandez, Nikki SO Glenbrook South 28' 3.0"
9 Rimer, Noa JR Niles North 28' 1.5"
10 Hunt , Solana JR Niles West 26' 9.0"

Women's Triple Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shelton, Noni JR Evanston Township 35' 0.25" 10
2 Fox, McKenna FR New Trier 33' 5.0" 8
3 Betea, Gabriella FR Maine South 32' 3.0" 6
4 Sirivat, Danielle JR New Trier 29' 6.0" 4
5 Alwan, Alena SR Glenbrook South 29' 5.5" 2
6 Trippiedi, Marisa JR Maine South 29' 5.25" 1
7 Pireva, Lily FR Glenbrook South 29' 2.5"
8 Kim, Sophy JR Niles North 29' 1.0"
9 Ralon, Kaitlyn JR Niles West 28' 11.0"
10 Schuy, Samantha SO Niles West 28' 7.0"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Madrid, Lindsay SR Niles West 34' 8.75" 10
2 An, Yeji SR New Trier 34' 4.5" 8
3 Gerbich, Anna SO Maine South 31' 3.5" 6
4 Schuman, Mel JR Glenbrook South 30' 7.0" 4
5 Walinski, Veronica SO Niles North 30' 4.5" 2
6 Soto, Cassandra SO Maine South 29' 10.75" 1
7 Park, Hope SR Niles North 29' 2.75"
8 Tolan, Alexis SO Niles West 28' 9.0"
9 Rosenfeld, Alexis FR Glenbrook South 26' 10.0"
10 Floyd, Colleen FR New Trier 23' 4.5"

Women's Shot Put Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simms, Arusha SO Niles West 26' 6.5" 10
2 Perez, Rachel FR Niles West 25' 3.0" 8
3 Brown, Keyala JR Glenbrook South 24' 9.0" 6
4 Russell, Lauren SO New Trier 24' 3.0" 4
5 Gonyo, Elena SO Glenbrook South 23' 7.0" 2
6 Riyaz, Alina FR Niles North 22' 6.0" 1
7 Lee, Heavyn SO New Trier 22' 6.0"
8 Williams, Janelle FR Maine South 22' 5.0"
9 Stamos, Tatiana FR Maine South 19' 0.0"
10 Droszcz, Mariah FR Niles North 19' 0.0"