First Chance 2015

Men's 60m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Nyrel FR Dixon 7.54
2 Asbury, Jordan JR Sterling 7.82
3 Berberati, Steven FR Galesburg 7.84
4 Garcia, Jonathan JR Sterling 8.31
5 Jones, Richard FR Sterling 8.32
6 Hook, Preston FR Galesburg 9.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kendrick, Micha FR Sterling 7.78
2 Mobark, Mason FR Sterling 8.09
3 Wyatt, William JR Sterling 8.36
4 McLaren, Shawn SR Galesburg 8.61
5 Abele, Jon SO Sterling 8.71
6 Gomez, Javiel JR Dixon 9.90
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Brody SO Sterling 8.21
2 Taets, Devin SO Orion 8.26
3 Anderson, Gage SO Sterling 8.26
4 Love, Brandon SO Sterling 8.38
5 Interone, Arie SO Sterling 8.82
6 Bracero, Jarod FR Sterling 9.15
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Norville, Caleb SR Geneseo 8.02
2 Schulenberg, Clay SO Orion 8.10
3 Stropes, Koby SO Orion 8.16
4 Aguilar, Antonio JR Sterling 8.17
5 Watson, Dylan SO Orion 8.37
6 Hancock, Tate FR Orion 8.42
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramsey, Ian SR Geneseo 7.71
2 Tulcus, Ryan JR Geneseo 7.86
3 Shuler, Clinton SO Sterling 7.90
4 Gambon, Scott FR Orion 8.28
5 Burgert, Luke FR Orion 8.47
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rapps, Drew FR Geneseo 7.93
2 Stamp, Dalton SO Geneseo 7.99
3 Galladro, Pedro JR Sterling 8.03
4 Swartzendruber, Nick FR Geneseo 8.09
5 Biellier, Carter JR Geneseo 8.15
6 Robertson, Spencer JR Geneseo 8.19
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pitra, Ryan SR Geneseo 7.52
2 Nguyen, Kris SO Geneseo 7.68
3 Martin, Darrell JR Galesburg 7.74
4 Adami, Jaeden JR Sterling 7.91
5 DeYoung, Adam FR Geneseo 8.01
6 Cropp, Josiah SR Geneseo 8.04
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sibley, Cody SR Galesburg 7.31
2 Taylor, Tevin SR Galesburg 7.32
3 Oliphant, Eric SR Galesburg 7.40
4 Cole, Eric JR Galesburg 7.60
5 Clarke, Gabe SO Orion 7.61
6 Reyes, Brayden FR Sterling 7.92

Men's 60m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holloway, Ben SR Galesburg 7.31
2 LeBlanc, Kyle JR Dixon 7.42
3 Singbush, Quinn JR Geneseo 7.51
4 Keleher, Brandon JR Orion 7.58
5 Bruce, Terrance JR Sterling 7.60

Men's 60m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eiker, Josh JR Galesburg 6.97
2 Stamp, August SR Geneseo 7.51
3 Douglas, Quinton SR Dixon 7.54
4 Bruce, Dimitri SR Sterling 7.64

Men's 200m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wyatt, William JR Sterling 27.28
2 Dallas, Josh FR Dixon 27.47
3 Jones, Richard FR Sterling 28.72
4 Ellilot, Cody FR Dixon 28.95
5 McCollough, Sam JR Dixon 29.79
6 Sutton, Roger SR Dixon 29.84
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pendleton, TJ SO Galesburg 25.38
2 Asbury, Jordan JR Sterling 25.47
3 Mobark, Mason FR Sterling 26.23
4 Sherman, Corey SO Dixon 28.36
5 Hook, Preston FR Galesburg 30.15
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Brody SO Sterling 27.68
2 Hancock, Tate FR Orion 28.12
3 Larson, Hunter JR Orion 28.77
4 McLaren, Shawn SR Galesburg 29.44
5 Interone, Arie SO Sterling 29.86
6 Bracero, Jarod FR Sterling 30.52
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Currie, Jumari SO Galesburg 26.36
2 Forrest, Bryson SO Dixon 26.57
3 Jacobs, Brendon JR Dixon 26.64
4 Dickerson, Kobe FR Galesburg 27.24
5 Moore, Devon SO Geneseo 27.59
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brossart, Blake SR Orion 26.13
2 Nguyen, Kris SO Geneseo 26.46
3 Anderson, Gage SO Sterling 27.17
4 Garcia, Daniel JR Galesburg 27.37
5 Verplaetse, Jacob SO Geneseo 28.38
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Greene, Daniel FR Galesburg 26.44
2 Astorga, Cristian SO Galesburg 26.65
3 Griffin, Ryver FR Geneseo 27.77
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hofer, Lucas SO Geneseo 25.11
2 Ramos, Orlando SO Sterling 25.58
3 Stamp, Dalton SO Geneseo 26.39
4 Berberati, Steven FR Galesburg 26.42
5 Swartzendruber, Nick FR Geneseo 27.39
6 Watson, Dylan SO Orion 28.13
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oliphant, Eric SR Galesburg 24.38
2 Pitra, Ryan SR Geneseo 24.80
3 Norville, Caleb SR Geneseo 25.74
4 Dechow, Jack SR Galesburg 25.94
5 Reyes, Brayden FR Sterling 26.11

Men's 200m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eiker, Josh JR Galesburg 22.38
2 Singbush, Quinn JR Geneseo 23.90
3 Casten, Ian SO Sterling 25.49
4 Lafferty, Connor SO Dixon 25.67

Men's 200m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Eric JR Galesburg 24.21
2 Ramsey, Ian SR Geneseo 25.27
3 Shuler, Clinton SO Sterling 25.78
4 Milby, Matt FR Dixon 25.91

Men's 400m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Magerkurth, C.J. JR Geneseo 57.60
2 Gascoigne, Nate JR Dixon 58.62
3 Cabrera, Paul SO Galesburg 58.90
4 Clodfelter, Mitchell FR Sterling 1:02.62

Men's 400m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Etheridge, Mitchell SO Dixon 1:01.22
2 Aguilar, Antonio JR Sterling 1:04.40
3 Breckenfelder, Alex SR Dixon 1:04.94
4 Patel, Shivam FR Sterling 1:06.86
5 Sutton, Roger SR Dixon 1:07.36
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nordstrom, Jarron FR Geneseo 59.42
2 Schroeder, Cole FR Orion 59.56
3 Scharpman, Nick SO Orion 1:03.13
4 Parcus, Mike SO Dixon -

Men's 400m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeYoung, Adam FR Geneseo 56.57
2 Arteaga, Seabass SR Galesburg 56.63
3 Commons, Kyle FR Dixon 59.17
4 Mobark, Mason FR Sterling 59.21

Men's 800m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Ben JR Dixon 2:30.00
2 Stees, Luke FR Dixon 2:31.44
3 Triplett, Thomas JR Galesburg 2:33.56
4 Falcon, Raul SR Geneseo 2:37.01
5 Sebastian, Noah SO Geneseo 2:38.09
6 Hopp, Alan FR Dixon 2:42.43
7 Reschke, Simon SO Orion 2:42.72
8 White, Austyn FR Galesburg 2:54.34
9 Spangler, Nick SO Dixon 3:14.66

Men's 800m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rocha, Ethan SR Sterling 2:10.60
2 Frerichs, Cayson SO Geneseo 2:11.03
3 Burton, Wilson SO Galesburg 2:14.58
4 Masterson, Blain SO Dixon 2:18.39

Men's 800m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeLaFuente, Peter SR Sterling 2:12.01
2 Masterson, Sean SO Dixon 2:15.03
3 Gregory, Zach SR Galesburg 2:15.23
4 Schwartz, Chandler SO Geneseo 2:30.15

Men's 1600m Run C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wedekind, Lukas FR Dixon 5:16.65
2 Stees, Luke FR Dixon 5:25.64
3 Dixon, Mitchell SO Dixon 5:39.43
4 Murray, Sam SO Geneseo 5:55.42
5 Womac, Taylor SO Orion 5:55.47
6 McCaw, Kiefer SO Orion 6:01.08
7 Ademoski, Luke JR Sterling 6:01.72
8 Reschke, Simon SO Orion 6:13.20
9 Floyd, Nik SO Geneseo 6:55.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fox, Nick JR Geneseo 5:01.84
2 Reiley, Evan JR Sterling 5:05.43
3 Masterson, Blain SO Dixon 5:07.45
4 Elden, Charley JR Geneseo 5:07.59
5 Hart, Jalen JR Sterling 5:12.19
6 Owen, Tanner JR Galesburg 5:21.19
7 Pettit, Jakob FR Galesburg 5:26.80
8 Davis, Ben JR Dixon 5:27.80
9 Polzin, Kaleb FR Sterling 5:29.14
10 Elden, Keith SO Geneseo 5:40.61
11 Fiedler, Chase SO Orion 5:41.56

Men's 1600m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gebhart, Jacob FR Sterling 4:40.01
2 Soria, Nathan SO Geneseo 4:43.63
3 Stewart, Joe JR Galesburg 4:47.70
4 Grady, Evan SR Dixon 4:49.22

Men's 1600m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landis, Jonathon SO Sterling 4:42.36
2 Johnson, Gabe JR Geneseo 4:54.24
3 Healey, Bricyn JR Galesburg 5:06.12
4 Masterson, Sean SO Dixon 5:12.90
5 Long, Sam JR Orion 5:22.34

Men's 60m Hurdles B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vanderheyden, Reed FR Geneseo 9.30
2 Quiroz, Javier SR Sterling 9.43
3 Cervantez, Nic JR Galesburg 9.52

Men's 60m Hurdles C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Galladro, Pedro JR Sterling 10.90
2 Hibbard, Brody SO Sterling 11.43
3 Abele, Jon SO Sterling 11.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cosgrave, Ben SO Geneseo 9.53
2 Dickerson, Kobe FR Galesburg 11.58

Men's 60m Hurdles A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pischke, Andrew SO Geneseo 9.11
2 Cabrera, Paul SO Galesburg 9.23
3 Tribble, Bobby JR Sterling 9.38

Men's High Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LeBlanc, Kyle JR Dixon 6' 2.0"
2 Daniels, Will JR Geneseo 6' 0.0"
3 Patel, Shivam FR Sterling 5' 2.0"

Men's High Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carr, Laron SR Dixon 5' 8.0"
2 Gascoigne, Nate JR Dixon 5' 2.0"
3 Darin, Cameron FR Geneseo 5' 2.0"
4 Asbury, Jordan JR Sterling 5' 0.0"
5 Lyon, Blake SR Geneseo -
6 Kendrick, Micha FR Sterling -

Men's High Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roby, Isaiah JR Dixon 6' 2.0"
2 Sears, Gage SR Geneseo 5' 10.0"
3 Interone, Arie SO Sterling 5' 6.0"

Men's Pole Vault C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sherman, Corey SO Dixon 9' 0.0"
2 White, Austyn FR Galesburg 8' 6.0"
3 Darin, Cameron FR Geneseo 8' 0.0"
4 Tulcus, Ryan JR Geneseo 8' 0.0"
5 Petrosky, Mitchell FR Sterling 7' 0.0"
6 Triplett, Thomas JR Galesburg 6' 6.0"
7 McCollough, Sam JR Dixon 6' 0.0"

Men's Pole Vault A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Atwell, Arthur JR Geneseo 14' 4.0"
2 Taylor, Tevin SR Galesburg 13' 0.0"
3 Jacobs, Brendon JR Dixon 10' 0.0"
4 Tribble, Bobby JR Sterling -

Men's Pole Vault B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Verplaetse, Jacob SO Geneseo 9' 6.0"
2 Dechow, Jack SR Galesburg 8' 6.0"
3 Parcus, Mike SO Dixon 8' 0.0"
4 Polzin, Kaleb FR Sterling 7' 6.0"

Men's Long Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Tevin SR Galesburg 21' 8.5"
2 Keleher, Brandon JR Orion 20' 3.5"
3 Carr, Laron SR Dixon 18' 6.0"
4 Spaulding, Andrew SO Sterling 18' 5.0"
5 Sammons, Erik JR Geneseo 17' 4.25"

Men's Long Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holloway, Ben SR Galesburg 20' 5.5"
2 Sullivan, Nyrel FR Dixon 20' 2.75"
3 Cosgrave, Ben SO Geneseo 17' 5.5"
4 Adami, Jaeden JR Sterling 16' 6.5"

Men's Long Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Eric JR Galesburg 18' 2.0"
2 Moss, Richard JR Galesburg 17' 10.5"
3 Tulcus, Ryan JR Geneseo 17' 3.5"
4 Nelsen, Patrick FR Sterling 17' 3.0"
5 Anderson, Gage SO Sterling 17' 1.0"
6 Quiroz, Javier SR Sterling 16' 11.0"
7 Abbott, Jared FR Orion 16' 9.0"
8 Commons, Kyle FR Dixon 16' 5.75"
9 Galladro, Pedro JR Sterling 16' 5.5"
10 King, Trevor SO Sterling 16' 5.5"
11 Dallas, Josh FR Dixon 16' 5.5"
12 Martin, Darrell JR Galesburg 15' 11.5"
13 Love, Brandon SO Sterling 15' 0.5"
14 Abele, Jon SO Sterling 14' 11.0"
15 Breckenfelder, Alex SR Dixon 14' 9.5"
16 Lyon, Blake SR Geneseo -

Men's Triple Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beard, Josh SR Geneseo 42' 4.0"
2 Taylor, Tevin SR Galesburg 40' 11.5"
3 Carr, Laron SR Dixon 38' 10.0"
4 Quiroz, Javier SR Sterling 36' 5.0"

Men's Triple Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sears, Gage SR Geneseo 39' 10.5"
2 Cervantez, Nic JR Galesburg 37' 3.0"
3 Kirchhoff, Zach SO Sterling 34' 9.5"
4 Douglas, Quinton SR Dixon -

Men's Triple Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Kandrac SO Dixon 39' 7.75"
2 Pischke, Andrew SO Geneseo 37' 4.0"
3 Moss, Richard JR Galesburg 36' 0.0"
4 Roby, Isaiah JR Dixon 34' 7.0"
5 Dallas, Josh FR Dixon 31' 4.5"
6 Gascoigne, Nate JR Dixon -

Men's Shot Put A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brouilette, Joseph SR Sterling 45' 3.0"
2 Ricketts, Matt SO Galesburg 43' 10.75"
3 Helander, Alex SR Dixon 39' 1.5"
4 Carlile, Austin JR Orion 37' 3.0"
5 Mathis, Josh JR Geneseo 35' 3.75"

Men's Shot Put B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jensen, Tanner SR Sterling 42' 4.75"
2 Snell, Max JR Galesburg 41' 9.25"
3 Soresie, Rico JR Dixon 37' 9.0"
4 Fleming, Griffin JR Geneseo 34' 10.0"
5 Stropes, Koby SO Orion 32' 10.0"

Men's Shot Put C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Sam SO Geneseo 38' 1.5"
2 Koster, Michael SR Sterling 34' 3.0"
3 Lyon, Blake SR Geneseo 32' 11.0"
4 Brossart, Blake SR Orion 32' 11.0"
5 Shetter, Marcus FR Sterling 31' 8.5"
6 Spangler, Nick SO Dixon 30' 4.0"
7 Grunwald, Jacob SO Geneseo 28' 11.0"
8 Davila, Cristian FR Sterling 28' 9.5"
9 Moreno, Ricardo SO Sterling 26' 2.0"
10 Kass, Ryan SO Geneseo 25' 6.0"
11 Ziegenhorn, Logan FR Geneseo 25' 5.0"
12 Bachman, Gabriel SO Sterling 24' 7.0"
13 Rocha, Logan FR Sterling 24' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Girten, Hunter SO Geneseo 35' 10.25"
2 Hinton, Hunter JR Geneseo 35' 4.75"
3 Kastorff, Paul SR Geneseo 35' 4.25"
4 Williams, Dakota SR Galesburg 33' 8.0"
5 Barrientos, Jose SO Sterling 32' 6.75"
6 Legge, Drake SO Galesburg 32' 0.25"
7 Lopez, Chris FR Galesburg 30' 9.5"
8 Gomez, Javiel JR Dixon 30' 7.0"
9 Baker, Geoffery FR Dixon 29' 8.25"
10 Majeski, Dillion FR Sterling 29' 1.0"
11 Rodriguez, Edgar JR Sterling 28' 1.75"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LeBlanc, Kyle JR Dixon 40' 0.75"
2 Dickerson, Craig SR Galesburg 39' 5.0"
3 Wolber, Jason SR Sterling 38' 7.75"
4 Salisbury, Parker SR Geneseo 38' 7.5"
5 Blissett, Milan JR Galesburg 38' 6.5"
6 Gebru, Aeden JR Galesburg 35' 3.75"
7 Decker, Dylan SO Geneseo 34' 5.0"
8 Pena, Kiko JR Geneseo 34' 1.25"
9 Brackett, Ryan FR Galesburg 33' 8.5"
10 Miller, Josh SO Galesburg 32' 1.0"
11 Stage, Dalton SO Geneseo 31' 5.5"

Women's 60m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Erin FR Sterling 8.63
2 Celestino, Gabriella JR Sterling 8.95
3 Malone, Isabel FR Sterling 8.99
4 Williams, Kalei FR Sterling 9.01
5 Lidetoft, Sarah SR Sterling 10.70
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McFadden, Alexis JR Sterling 8.94
2 Renteria, Sofia SR Sterling 9.39
3 Askegaard, Morgan SO Dixon 9.80
4 Voss, Ellie FR Dixon 10.03
5 McCardle, Jasmine SO Sterling 10.26
6 Juarez, Brianna FR Sterling 10.27
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wampler, Emily SR Orion 9.31
2 Dewey, Katie SR Dixon 9.34
3 Commons, Kennedy FR Dixon 9.48
4 Bi, YunHan FR Dixon 9.69
5 Pultorak, Olivia SO Dixon 9.72
6 Huffman, Ashlyn FR Dixon 9.79
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Bryana JR Sterling 8.47
2 Duncan, Rebecca JR Galesburg 8.84
3 Lopez, Jazmin JR Sterling 8.84
4 Wise, Jasmine SR Orion 8.96

Women's 60m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duncan, Delaney SR Galesburg 8.32
2 Chamberlain, Sabrina JR Sterling 8.48
3 Lahey, Shannon JR Dixon 8.60
4 Chavez, Marissa JR Rock Falls 10.21

Women's 60m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arickx, Sydney JR Rock Falls 8.27
2 Ladner, Cindy SO Galesburg 8.28
3 Phillips, Denajha SR Sterling 8.45
4 Haime, Jayda SO Dixon 8.69
5 DeBaillie, Abby SR Orion 9.21

Women's 200m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McFadden, Alexis JR Sterling 30.35
2 Main, Natalie SO Galesburg 30.98
3 Sisson, Autum SO Rock Falls 33.45
4 Lidetoft, Sarah SR Sterling 36.13
5 McCardle, Jasmine SO Sterling 36.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Malone, Isabel FR Sterling 30.14
2 Smoot, Katelyn FR Sterling 32.04
3 Lopez, Lilah FR Sterling 32.37
4 Juarez, Brianna FR Sterling 34.34
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gieson, Kylie SO Dixon 30.10
2 Ivarson, Anna SO Sterling 30.87
3 Williams, Kalei FR Sterling 31.31
4 Renteria, Sofia SR Sterling 32.57
5 Bi, YunHan FR Dixon 32.97
6 Huffman, Ashlyn FR Dixon 33.13
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Bryana JR Sterling 29.26
2 Phillips, Denajha SR Sterling 30.13
3 Brown, Erika JR Galesburg 30.86
4 Wise, Jasmine SR Orion 31.17
5 Wampler, Emily SR Orion 31.54

Women's 200m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tira, Ashleigh JR Sterling 28.28
2 Boydstun, Kaylin JR Galesburg 28.45
3 Haime, Jayda SO Dixon 29.19
4 DeBaillie, Abby SR Orion 30.38

Women's 200m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chamberlain, Sabrina JR Sterling 27.94
2 Mack, Alexandra FR Orion 29.64
3 Kremer, Alissa JR Galesburg 30.89
4 Rice, Kaylee SO Dixon 32.38
5 Chavez, Marissa JR Rock Falls 33.88

Women's 400m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBaillie, Abby SR Orion 1:07.18
2 Lahey, Shannon JR Dixon 1:10.47
3 Kremer, Alissa JR Galesburg 1:12.10
4 Geiger, Megan SO Sterling 1:13.60
5 Arrezola, Jackie FR Rock Falls 1:16.70

Women's 400m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bushman, Maggie SR Dixon 1:05.56
2 Peterson, Katelyn SR Galesburg 1:09.53
3 Lopez, Jazmin JR Sterling 1:11.82

Women's 400m Dash C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wampler, Emily SR Orion 1:11.01
2 Wise, Jasmine SR Orion 1:13.27
3 Lozano, Kira FR Dixon 1:18.75
4 Burton, Kelcie SO Galesburg 1:18.90

Women's 800m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harden, Mekenzie SO Dixon 2:39.60
2 Matson, Lauren FR Orion 2:40.40
3 Shroyer, Jordan JR Galesburg 2:43.11
4 Estrada, Santana SR Sterling 2:49.14
5 Spreier, Michaela SR Rock Falls 2:53.77

Women's 800m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seagren , Courtney SO Dixon 2:44.64
2 Herr, Lexie FR Galesburg 2:46.46
3 McCue, Maegan SO Sterling 2:55.14
4 Arrezola, Alexis SR Rock Falls 2:56.35
5 Wampler, Katie JR Orion 2:57.15

Women's 800m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Binkley, Katie JR Dixon 2:45.04
2 Lawton, Katie SO Dixon 2:46.76
3 Thorpe, Claire JR Dixon 2:47.56
4 Kitzman, Sydney SR Dixon 2:52.22
5 Allison, Gillian SO Galesburg 2:53.45
6 Dregenburg, Shana SR Dixon 2:55.32
7 Lozano, Kira FR Dixon 2:58.88
8 Schueler, Mackenzie JR Rock Falls 3:06.64
9 Austin, Shilah SO Rock Falls 3:15.36
10 O'brien, Tylor FR Sterling 3:17.89
11 Brown, Sophia FR Sterling 3:19.35
12 Steinhagen, Claire FR Sterling 3:22.83

Women's 1600m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McPherson, Maggie SO Sterling 5:36.06
2 Velasquez, Makaley JR Rock Falls 5:44.32
3 Matson, Lauren FR Orion 6:07.76
4 Shroyer, Jordan JR Galesburg 6:22.95

Women's 1600m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Anna JR Galesburg 6:11.16
2 Barnhart, Megan SO Sterling 6:13.53
3 Castillo, Priscila SO Sterling 6:29.68
4 Jackson, Loren JR Orion 6:46.31
5 Martinez, Amelia SO Sterling 7:17.47
6 Nelson, Alyana SR Galesburg 7:26.35

Women's 1600m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanchez, Mercedes SR Sterling 5:51.96
2 Beetler, Anastatia JR Galesburg 5:52.81
3 Smith, Bailie SR Rock Falls 6:08.84
4 Wampler, Katie JR Orion 6:42.25

Women's 60m Hurdles A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sohn, Brittani SR Dixon 10.53
2 DeBaillie, Abby SR Orion 10.60
3 Kersh, Jacie SO Galesburg 10.99
4 Tira, Ashleigh JR Sterling -

Women's 60m Hurdles B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kremer, Alissa JR Galesburg 10.77
2 Miller, Maya SR Sterling 10.87
3 Mack, Alexandra FR Orion 11.02
4 Rice, Kaylee SO Dixon 11.54

Women's 60m Hurdles C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koch, Kacey JR Dixon 11.32
2 Gieson, Kylie SO Dixon 11.55
3 Ivarson, Anna SO Sterling 12.01
4 Lopez, Lilah FR Sterling 12.33
5 Smoot, Katelyn FR Sterling 13.15
6 Nelson, Leah SO Dixon 13.59

Women's High Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Geiger, Megan SO Sterling 4' 8.0"
2 Huppenbauer, Hannah FR Galesburg 4' 6.0"
3 Schlag, Juliane SR Dixon 4' 0.0"

Women's High Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matznick, Jacqueline SR Sterling 4' 10.0"
2 Peterson, Katelyn SR Galesburg 4' 4.0"
3 Nelson, Leah SO Dixon 4' 0.0"
4 Pultorak, Olivia SO Dixon -

Women's High Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Morgan SR Sterling 4' 10.0"
2 Wise, Jasmine SR Orion 4' 8.0"
3 Boyd, Sidney FR Galesburg 4' 6.0"
4 Cooper, Megan SR Dixon -

Women's Pole Vault B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pultorak, Olivia SO Dixon 6' 6.0"
2 Grell, Maddison JR Sterling 6' 0.0"

Women's Pole Vault A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hobbs-Galvin, Destiny SR Galesburg 9' 0.0"
2 Zuidema, Kallie SO Sterling 9' 0.0"
3 Busch, Michaela JR Rock Falls 7' 6.0"
4 Cooper, Megan SR Dixon 7' 6.0"

Women's Pole Vault C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hobbs, Alyssa SO Sterling 6' 6.0"
2 Foster, Erin SO Sterling 6' 6.0"
3 Coronado, Sonrisa FR Sterling 5' 6.0"
4 Edwards, Avery SO Sterling 5' 6.0"
5 Nelson, Leah SO Dixon -
6 Chen, Jenny SO Sterling -

Women's Long Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillips, Denajha SR Sterling 14' 11.0"
2 Williams, Kalei FR Sterling 14' 0.0"
3 Brown, Erika JR Galesburg 13' 11.0"
4 Lopez, Jazmin JR Sterling 13' 5.5"
5 Bushman, Maggie SR Dixon 13' 3.0"
6 McFadden, Alexis JR Sterling 13' 1.0"
7 Haime, Jayda SO Dixon 13' 0.0"
8 McCardle, Jasmine SO Sterling 7' 0.0"

Women's Long Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ladner, Cindy SO Galesburg 15' 11.25"
2 Sohn, Brittani SR Dixon 14' 7.0"
3 Stoner, Shaylee SR Rock Falls 13' 6.5"
4 Matson, Lauren FR Orion 13' 0.0"
5 Johnson, Bryana JR Sterling -

Women's Long Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Tamia SO Galesburg 15' 0.5"
2 Long, Erin FR Sterling 14' 4.5"
3 Mammosser, Molly SO Rock Falls 14' 2.0"
4 Lahey, Shannon JR Dixon 13' 7.75"

Women's Triple Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sohn, Brittani SR Dixon 31' 8.5"
2 Huppenbauer, Hannah FR Galesburg -

Women's Triple Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bushman, Maggie SR Dixon 31' 9.0"
2 Celestino, Gabriella JR Sterling 28' 1.0"
3 Stoner, Shaylee SR Rock Falls 27' 7.0"
4 Booker, Charmel SO Galesburg 27' 6.0"

Women's Triple Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dewey, Katie SR Dixon 29' 3.0"
2 Gieson, Kylie SO Dixon 27' 11.0"
3 Boyd, Sidney FR Galesburg 27' 1.0"
4 Lawton, Katie SO Dixon 26' 10.0"

Women's Shot Put C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lingafelter, Megan FR Galesburg 29' 3.5"
2 Stegbauer, Sarah FR Dixon 28' 11.5"
3 Lego, Liz JR Rock Falls 27' 11.0"
4 Koch, Kacey JR Dixon 26' 2.0"
5 Tanton, Akira FR Sterling 24' 11.0"
6 Sullivan, Macee SR Sterling 24' 5.0"
7 Strader, . SR Sterling 23' 2.0"
8 Folgers, Ashtyn SO Rock Falls 23' 1.5"
9 Gomez, MariaJose SO Rock Falls 22' 3.0"
10 Stingley, Shelby FR Rock Falls 21' 7.5"
11 Celestino, Gabriella JR Sterling 21' 0.0"
12 Rahn, Jessica SO Sterling 20' 7.0"
13 Kinnicut, Grace SO Sterling 19' 9.0"
14 Fruin, Megan SR Dixon 17' 3.0"
15 Finn, Andrea SO Sterling 15' 2.0"

Women's Shot Put B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wallace, Taishea FR Galesburg 30' 10.0"
2 Scheidegger, Bre SO Dixon 29' 11.25"
3 Romo, Alex SO Rock Falls 26' 3.0"
4 Garcia, Michaila SR Sterling 25' 7.0"

Women's Shot Put A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarz, Tayla FR Dixon 38' 4.0"
2 Casteel, Marissa JR Galesburg 31' 3.0"
3 Lee, Latesha SR Rock Falls 30' 7.5"
4 Wade, Allison JR Sterling 28' 3.0"