First Chance Meet ABC 2016

Men's 60m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eiker, Josh SR Galesburg 6.92
2 Keleher, Brandon SR Orion 7.29
3 Sullivan, Nyrel SO Dixon 7.32
4 Spaulding, Andrew JR Sterling 7.64
5 Wiles, Nate FR Rock Falls 7.95

Men's 60m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berberati, Steven SO Galesburg 7.49
2 Ramirez, Kobe FR Galesburg 7.50
3 Martin, Treay JR Sterling 7.78
4 Handel, Austin FR Rock Falls 8.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Eric SR Galesburg 7.55
2 Poci, Vincent SR Sterling 7.68
3 Shetter, Marcus SO Sterling 7.70
4 Dallas, Josh SO Dixon 7.71
5 Greene, Daniel SO Galesburg 8.06
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Dimitric JR Sterling 8.09
2 Fletcher, Chandler JR Galesburg 8.27
3 Anderson, Jeremy SO Orion 8.83
4 Hicks, Jacob SO Rock Falls 9.03
5 Greene, Maurice FR Galesburg 9.26
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Jordyn SR Rock Falls 7.93
2 Lopez, Logan JR Orion 8.36
3 O'Bryan, Tim SO Sterling 8.42
4 Cantwell, Zach FR Galesburg 8.60
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Nick SO Galesburg 7.75
2 Parcus, Mike JR Dixon 8.16
3 Randolph, Guy SO Galesburg 8.34
4 Faley, Matt FR Dixon 8.81
5 Hansen, Donta SO Rock Falls 9.02
6 Jones, Andrew FR Sterling 9.03
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Elder, Rollie JR Rock Falls 8.41
2 McCann, Aaron SR Sterling 8.44
3 Leal, Ruben FR Sterling 8.45
4 Kilgore, Terey FR Dixon 8.59
5 Mighell, Charles SO Sterling 8.60
6 Clark, Corbin FR Dixon 8.65
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herren, Sebastain SO Sterling 8.00
2 Jones, Richard SO Sterling 8.09
3 Love, Brandon JR Sterling 8.18
4 Anderson, Gage JR Sterling 8.32
5 Meyers, Tyler JR Rock Falls 8.43
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lafferty, Connor JR Dixon 7.92
2 Cortes, Eduardo SR Sterling 7.96
3 Johnson, Detrich FR Rock Falls 8.18
4 Amos, Keyshawn SO Dixon 8.20
5 Wiseman, Seth FR Dixon 8.34
6 Reese, Demetrius SR Dixon 8.48
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duran, Alek FR Sterling 7.87
2 Leaf, Dylan FR Rock Falls 8.09
3 Soltow, Tyler SO Rock Falls 8.54
4 Benti, Browdie FR Rock Falls 9.18
5 Allen, Cameron FR Orion 9.81
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Diandre SO Dixon 7.78
2 Everett, Tyler FR Sterling 7.87
3 Polk, Quantrell SO Galesburg 7.97
4 Sneddon, Cris FR Galesburg 8.10
5 Suarez, Cesar FR Galesburg 8.39
6 Jackson, Caden FR Orion 8.49

Men's 60m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cox, Arthur SO Dixon 7.35
2 Martin, Darrell SR Galesburg 7.53
3 Nelsen, Patrick SO Sterling 7.57
4 Moreno, Isaiah SO Rock Falls 7.79

Men's 200m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiles, Nate FR Rock Falls 24.70

Men's 200m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Trevor JR Sterling 25.97
2 Wilson, Diandre SO Dixon 25.99
3 Handel, Austin FR Rock Falls 26.41
4 Suarez, Cesar FR Galesburg 27.31
5 Love, Brandon JR Sterling 27.42
6 Wiedenmann, Andrew FR Orion 27.47
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Treay JR Sterling 25.68
2 Brown, Marquez FR Sterling 26.25
3 Johnson, Detrich FR Rock Falls 26.89
4 Jones, Richard SO Sterling 27.80
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hibbard, Brody JR Sterling 26.77
2 Sneddon, Cris FR Galesburg 26.91
3 Amos, Keyshawn SO Dixon 28.01
4 Hook, Preston SO Galesburg 28.85
5 Reese, Demetrius SR Dixon 28.97
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Interone, Arie JR Sterling 26.87
2 Ramos, Leon SR Sterling 27.69
3 Kilgore, Terey FR Dixon 28.40
4 Fletcher, Chandler JR Galesburg 28.42
5 Soltow, Tyler SO Rock Falls 29.31
6 Faley, Matt FR Dixon 30.04
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Dimitric JR Sterling 26.05
2 Martin, Jordyn SR Rock Falls 26.18
3 Kirchhoff, Zach JR Sterling 26.24
4 Polk, Quantrell SO Galesburg 26.87
5 Winfield, Garret JR Sterling 27.00
6 Mighell, Charles SO Sterling 29.06
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shetter, Marcus SO Sterling 25.72
2 Bland, Connor FR Sterling 25.90
3 Cortes, Eduardo SR Sterling 27.31
4 Clark, Corbin FR Dixon 28.78
5 Leal, Chris FR Rock Falls 32.86
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duran, Alek FR Sterling 25.10
2 Perry, Nick SO Galesburg 26.33
3 Sellers, Camden FR Orion 26.36
4 Everett, Tyler FR Sterling 26.56
5 Greene, Maurice FR Galesburg 32.51
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Kandrac JR Dixon 25.78
2 Gambon, Scott SO Orion 26.02
3 O'Bryan, Tim SO Sterling 28.01
4 Anderson, Jeremy SO Orion 28.47
5 Spinks, Lester JR Galesburg 28.88

Men's 200m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Callison, Kade FR Dixon 25.69
2 Martin, Darrell SR Galesburg 26.92
3 Austin, Michael SO Rock Falls 27.03
4 Forrest, Brayden FR Dixon 27.22

Men's 400m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eiker, Josh SR Galesburg 52.53
2 Bruce, Terrance SR Sterling 53.00
3 Knox, Breu SR Rock Falls 1:00.64

Men's 400m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gascoigne, Nate SR Dixon 58.02
2 Soto, Rafael JR Galesburg 59.13
3 Peterson, Colton JR Rock Falls 1:01.28
4 McCann, Aaron SR Sterling 1:04.54

Men's 400m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lafferty, Connor JR Dixon 58.38
2 Sellers, Camden FR Orion 58.94
3 Johnson, Braydon FR Rock Falls 1:00.61
4 Clodfelter, Mitchell SO Sterling 1:02.91
5 Randolph, Guy SO Galesburg 1:05.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parcus, Mike JR Dixon 58.74
2 Cantwell, Zach FR Galesburg 1:06.12
3 Leal, Chris FR Rock Falls 1:08.64
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Logan JR Orion 59.66
2 Bambauer, Hunter FR Orion 1:00.35
3 Wiseman, Seth FR Dixon 1:00.37
4 Martin, Jordyn SR Rock Falls 1:00.85
5 Forrest, Brayden FR Dixon 1:01.54
6 Hook, Preston SO Galesburg 1:05.63

Men's 800m Run C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Healey, Bricyn SR Galesburg 2:20.20
2 Davis, Ben SR Dixon 2:24.86
3 Triplett, Thomas SR Galesburg 2:32.55
4 Williams, Jake SR Galesburg 2:35.15
5 DeLaTorre, Javier FR Rock Falls 2:40.14
6 Wampler, Andy FR Orion 2:44.71
7 Boos, Ryan SR Galesburg 2:50.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winfield, Garret JR Sterling 2:18.61
2 Leslie, Andrew FR Dixon 2:29.47
3 Heller, Jacob SO Dixon 2:34.27
4 Roberts, Aaron FR Galesburg 2:36.13
5 Allen, Parker FR Galesburg 2:41.14
6 Huarache, Miguel FR Sterling 2:42.40
7 Clark, Brandon SR Rock Falls 3:10.53

Men's 800m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Seth SR Rock Falls 2:05.94
2 Lund, Cody SR Sterling 2:11.46
3 Wedekind, Lukas SO Dixon 2:11.95
4 Stewart, Joe SR Galesburg 2:14.81

Men's 800m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burton, Wilson JR Galesburg 2:06.24
2 Grady, Collin FR Dixon 2:18.28
3 Cameron, Jonathan SR Rock Falls 2:20.39
4 Hart, Jalen SR Sterling 2:25.79

Men's 1600m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martinez, Mikio FR Sterling 5:08.11
2 Moorman, Isaiah FR Sterling 5:11.00
3 Dixon, Mitchell JR Dixon 5:19.77
4 Scharpman, Nick JR Orion 5:38.76
5 Peterson, John FR Galesburg 5:39.76
6 Frenster, Mark FR Galesburg 5:40.51
7 Roberts, Aaron FR Galesburg 5:50.27
8 McCaw, Kiefer JR Orion 6:04.49
9 Allen, Parker FR Galesburg 6:30.10

Men's 1600m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamblen, Brayden JR Rock Falls 4:31.44
2 Gebhardt, Jacob SO Sterling 4:47.16
3 Masterson, Blain JR Dixon 4:52.91
4 Long, Sam SR Orion 5:13.70
5 Burrows, Aaron FR Galesburg 5:16.14

Men's 1600m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landis, Jonathon JR Sterling 4:45.18
2 Fulton, Jonah SO Dixon 4:54.31
3 Caro, Juan FR Galesburg 5:22.15
4 Meyers, Chase SO Rock Falls 5:35.38
5 Fiedler, Chase JR Orion 5:43.42

Men's 60m Hurdles A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harrison, Jared SO Dixon 8.89
2 Cabrera, Paul JR Galesburg 9.01
3 Tribble, Bobby SR Sterling 9.72
4 Austin, Michael SO Rock Falls 10.15

Men's 60m Hurdles B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knox, Breu SR Rock Falls 9.87
2 Forrest, Bryson JR Dixon 9.98
3 Ramos, Orlando JR Sterling 10.04

Men's 60m Hurdles C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirchhoff, Zach JR Sterling 9.53
2 Hibbard, Brody JR Sterling 10.13
3 Epps, Xzaviar FR Rock Falls 10.71
4 Wolber, Keyon FR Rock Falls 11.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Casten, Ian JR Sterling 10.69
2 Dickerson, Kobe SO Galesburg 10.89
3 Patel, Shivam SO Sterling 11.46
4 Sears, Jordan SR Orion 9.81

Men's High Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schulenberg, Dawson FR Orion 6' 2.0"
2 LeBlanc, Kyle SR Dixon 6' 2.0"
3 Boyer, Brandon SR Rock Falls 6' 2.0"
4 Interone, Arie JR Sterling 5' 4.0"

Men's High Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blackburn, Reid JR Sterling 5' 10.0"
2 Kirchhoff, Zach JR Sterling 5' 6.0"
3 Eisele, Jackson FR Galesburg 5' 4.0"
4 Soto, Rafael JR Galesburg 5' 2.0"
5 Sanford, Ethan SR Sterling -

Men's High Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gascoigne, Nate SR Dixon 5' 10.0"
2 Kelly, Jason JR Galesburg 5' 6.0"
3 Patel, Shivam SO Sterling 5' 6.0"
4 Wolber, Keyon FR Rock Falls 5' 4.0"

Men's Pole Vault C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seigmond, Drew JR Sterling 8' 1.0"

Men's Pole Vault B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knox, Breu SR Rock Falls 9' 1.0"
2 Petroski, Mitchell SO Sterling 7' 6.0"

Men's Pole Vault A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Villa, David SR Rock Falls 10' 1.0"
2 Parcus, Mike JR Dixon 8' 7.0"

Men's Long Jump C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanford, Ethan SR Sterling 18' 6.75"
2 Young, Dimitric JR Sterling 17' 5.0"
3 Spinks, Lester JR Galesburg 16' 11.5"
4 Polk, Quantrell SO Galesburg 16' 11.5"
5 Bland, Connor FR Sterling 16' 7.75"
6 Wiles, Nate FR Rock Falls 16' 3.0"
7 Martin, Jordyn SR Rock Falls 16' 0.5"
8 Soltow, Tyler SO Rock Falls 14' 10.5"
9 Wampler, Andy FR Orion 14' 6.5"
10 Elder, Rollie JR Rock Falls 14' 1.5"
11 Nelson, Joseph SO Rock Falls 11' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramirez, Kobe FR Galesburg 19' 2.0"
2 Martin, Darrell SR Galesburg 18' 0.5"
3 Nelsen, Patrick SO Sterling 17' 5.25"
4 McWilliams, Tyler SO Galesburg 17' 1.5"
5 Epps, Xzaviar FR Rock Falls 17' 0.5"
6 Martin, Treay JR Sterling 16' 5.0"
7 Johnson, Detrich FR Rock Falls 16' 1.0"
8 Love, Brandon JR Sterling 16' 0.5"
9 King, Trevor JR Sterling 15' 11.5"
10 Moreno, Isaiah SO Rock Falls 15' 3.0"
11 Rodriguez Silva, Israel FR Rock Falls 13' 2.0"
12 Hansen, Donta SO Rock Falls 11' 9.5"
13 Anderson, Gage JR Sterling -
14 Forrest, Brayden FR Dixon -

Men's Long Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cole, Eric SR Galesburg 18' 4.5"
2 Wilson, Diandre SO Dixon 16' 10.0"
3 Handel, Austin FR Rock Falls 16' 4.0"
4 Bambauer, Hunter FR Orion 14' 6.0"
5 Adami, Jaeden SR Sterling -

Men's Long Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Nyrel SO Dixon 20' 10.5"
2 Keleher, Brandon SR Orion 20' 0.5"
3 Moss, Ricky SR Galesburg 19' 6.5"
4 Spaulding, Andrew JR Sterling 19' 0.5"
5 Harris, Isaiah JR Rock Falls 17' 9.0"

Men's Triple Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Kandrac JR Dixon 41' 5.5"
2 Kirchhoff, Zach JR Sterling 40' 0.5"
3 Moss, Ricky SR Galesburg 37' 4.5"

Men's Triple Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spinks, Lester JR Galesburg 34' 5.0"
2 King, Trevor JR Sterling 34' 4.0"

Men's Triple Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McWilliams, Tyler SO Galesburg 35' 7.0"
2 Schulenberg, Clay JR Orion 35' 5.0"

Men's Shot Put A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snell, Max SR Galesburg 45' 9.5"
2 Shetter, Marcus SO Sterling 42' 11.5"
3 Duncan, Aaron FR Dixon 38' 10.5"
4 Arellano, Francisco SR Rock Falls 32' 10.25"

Men's Shot Put B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ricketts, Matt JR Galesburg 43' 10.0"
2 Soresie, Rico SR Dixon 39' 11.25"
3 Ramos, Leon SR Sterling 35' 1.25"
4 Delgado, Travis SO Rock Falls 29' 2.0"
5 Jackson, Caden FR Orion 29' 2.0"

Men's Shot Put C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lucero, Joey SR Galesburg 37' 10.0"
2 Dickerson, Dimitree SO Galesburg 33' 1.5"
3 Shipp, Jacob SO Galesburg 33' 1.0"
4 Seigmond, Drew JR Sterling 32' 9.0"
5 Perez, Edgar FR Galesburg 25' 10.0"
6 Oltmans, Jacob SO Rock Falls 25' 4.5"
7 Nelson, Joseph SO Rock Falls 24' 5.0"
8 Hicks, Jacob SO Rock Falls 24' 1.75"
9 Bertolozzi, Jordan SO Rock Falls 20' 10.5"
10 Knapp, Tobias SO Sterling 19' 7.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Chris SO Galesburg 36' 2.0"
2 Gomez, Javier SR Dixon 34' 8.25"
3 Moreno, Richy SO Galesburg 32' 8.75"
4 Rodriguez, Edgar JR Sterling 32' 2.25"
5 O'Brien, Josh FR Sterling 31' 7.75"
6 Barrientos, Jose JR Sterling 30' 5.75"
7 Robbins, Teddy JR Dixon 30' 0.5"
8 Wiedenmann, Andrew FR Orion 28' 9.75"
9 Capes, Jacob FR Sterling 28' 9.5"
10 Lavelle, Ethan SO Sterling 27' 10.75"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LeBlanc, Kyle SR Dixon 41' 9.0"
2 Fredrickson, Jared SR Galesburg 39' 2.5"
3 Moton, Caleb SR Dixon 36' 11.5"
4 Cabrera, Cristian SO Galesburg 36' 3.25"
5 Gebru, Aeden SR Galesburg 35' 9.5"
6 Luna, Ruben JR Sterling 34' 8.25"
7 Brackett, Ryan SO Galesburg 33' 7.75"
8 Wallace, Adrian FR Galesburg 32' 8.25"
9 Majeski, Dillion SO Sterling 32' 2.75"
10 Rogers, Cody SO Dixon 31' 10.0"
11 Clodfelter, Mitchell SO Sterling 30' 10.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herren, Sebastain SO Sterling 30' 6.0"
2 Meyers, Tyler JR Rock Falls 30' 5.5"
3 Benti, Browdie FR Rock Falls 25' 8.0"

Women's 60m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tira, Ashleigh SR Sterling 8.49
2 Brown, Erika SR Galesburg 8.95
3 Huffman, Ashlyn SO Dixon 9.35
4 Chavez, Marissa SR Rock Falls 9.86
5 Ince, Alyssa FR Orion 10.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Rainbow FR Sterling 8.64
2 Maloney, Isabell SO Sterling 8.77
3 Booker, Charmel JR Galesburg 9.10
4 Celestino, Gabriella SR Sterling 9.24
5 Meier, Zia FR Sterling 9.35
6 Askegaard, Morgan JR Dixon 9.49
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coronado, Sonrisa SO Sterling 9.33
2 Miller, Kristin FR Dixon 9.38
3 Roach, Maddie FR Dixon 9.54
4 Bell, Jahlen SO Dixon 9.68
5 Booker, Reashell FR Galesburg 9.00
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCardle, Jasmine JR Sterling 9.94
2 Donahue, Heather SO Sterling 10.12
3 Wolf, Adison JR Rock Falls 11.28
4 Dagget, Annie JR Orion 11.31
5 Farley, Rachel SR Sterling 11.46
6 Delgado, Camryn FR Sterling 9.79
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Bryana SR Sterling 8.58
2 Booker, Marshell FR Galesburg 8.65
3 Foster, Erin JR Sterling 9.46
4 Chen, Jenny JR Sterling 9.97
5 Edwards, Avery JR Sterling 10.11
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shaw, Britni SR Sterling 9.68
2 Flynn, Morgan JR Sterling 9.78
3 Hobbs, Alyssa JR Sterling 9.88

Women's 60m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chamberlain, Sabrina SR Sterling 8.39
2 Range, Daija FR Galesburg 8.86
3 Lilly-Lee, Jasmine FR Rock Falls 9.17
4 Carlson, Makayla JR Orion 9.22

Women's 60m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Erin SO Sterling 8.30
2 Arickx, Sydney SR Rock Falls 8.40
3 Sigwards, Alyssa SO Dixon 8.93
4 Collis, Jessica SR Orion 8.97

Women's 200m Dash C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tira, Ashleigh SR Sterling 28.23
2 Hibbard, Samantha FR Sterling 28.91
3 Zuidema, Kallie JR Sterling 29.50
4 Bell, Jahlen SO Dixon 32.43
5 Burton, Kelcie JR Galesburg 33.11
6 Chavez, Marissa SR Rock Falls 33.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Rainbow FR Sterling 29.28
2 Askegaard, Morgan JR Dixon 32.59
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Bryana SR Sterling 29.71
2 Carr, Zoe FR Dixon 31.53
3 Huffman, Ashlyn SO Dixon 32.23
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Geiger, Megan JR Sterling 31.55
2 Krueger, Addisyn FR Rock Falls 34.49
3 Shaw, Kylie SO Dixon 35.09
4 Wolf, Adison JR Rock Falls 39.73
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warren, Brianna FR Rock Falls 35.14
2 Hudgin, Felicia SO Rock Falls 35.66
3 Hoffman, Julia FR Sterling 36.12
4 Simon, April JR Rock Falls 37.92

Women's 200m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolden, Serena FR Galesburg 26.84
2 Chamberlain, Sabrina SR Sterling 28.47
3 Sigwards, Alyssa SO Dixon 29.33
4 Mack, Alexandra SO Orion 30.48
5 Thompson, Marissa FR Rock Falls 31.12

Women's 200m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyd, Sidney SO Galesburg 29.72
2 Lynch, Emily FR Dixon 32.22
3 Ince, Alyssa FR Orion 35.70
4 Long, Erin SO Sterling 28.23

Women's 400m Dash B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wallace, Taishea SO Galesburg 1:13.37

Women's 400m Dash A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lahey, Shannon SR Dixon 1:05.78
2 Beetler, Anastatia SR Galesburg 1:05.94
3 Taets, Danielle FR Orion 1:10.20
4 Elder, Katie FR Rock Falls 1:25.97

Women's 400m Dash C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carr, Zoe FR Dixon 1:12.41
2 Herr, Lexie SO Galesburg 1:15.16
3 Shaw, Kylie SO Dixon 1:25.15

Women's 800m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grell, Katelyn FR Sterling 2:48.12
2 Arrezola, Jackie SO Rock Falls 3:08.63

Women's 800m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McPherson, Maggie JR Sterling 2:30.89
2 DeBaillie, Carly JR Orion 2:48.02
3 Austin, Shilah JR Rock Falls 3:01.17

Women's 800m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Binkley, Katie SR Dixon 2:45.04
2 Moorman, Shayla FR Sterling 2:47.82
3 Hart, Ryann SO Sterling 2:53.03
4 Brown, Sophia SO Sterling 3:14.18
5 Law, Faythe FR Galesburg 3:15.45

Women's 1600m Run C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCue, Maegan JR Sterling 6:29.65
2 Bickett, Bailey JR Rock Falls 6:32.02
3 Anderson, Madison FR Sterling 6:38.69
4 Allison, Gillian JR Galesburg 6:43.42
5 Nelson, Aylana SR Galesburg 6:53.19
6 Boone, Natalee SO Rock Falls 7:05.51
7 Boynton, Jacinta FR Galesburg 7:17.67

Women's 1600m Run B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drengenberg, Leah FR Dixon 5:50.30
2 Everett, Katelyn SR Sterling 6:13.55
3 Velasquez, Makaley SR Rock Falls 6:32.58
4 Jackson, Loren SR Orion 7:09.19

Women's 1600m Run A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goral, Kira FR Dixon 5:31.80
2 Barnhart, Megan JR Sterling 5:50.60
3 Young, Sydney JR Rock Falls 5:54.66
4 Shroyer, Jordan SR Galesburg 6:22.52
5 Wampler, Katie SR Orion 6:33.73

Women's 60m Hurdles A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Alexandra SO Orion 10.40
2 Hibbard, Samantha FR Sterling 10.83
3 Kremer, Alissa SR Galesburg 10.94
4 Busch, Michaela SR Rock Falls 11.01
5 Lynch, Emily FR Dixon 11.16

Women's 60m Hurdles B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taets, Danielle FR Orion 10.66
2 Kersh, Jacie JR Galesburg 10.98
3 Lopez, Lilah SO Sterling 12.02
4 Rodriguez, Nayelli SO Rock Falls 12.36

Women's 60m Hurdles C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ivarson, Anna JR Sterling 11.31
2 Smoot, Katelyn SO Sterling 12.35

Women's High Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huppenbauer, Hannah SO Galesburg 5' 0.0"
2 Carr, Zoe FR Dixon -

Women's High Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garman, Sadie FR Galesburg 4' 6.0"
2 McCarthey, Chloe FR Galesburg 4' 2.0"
3 Booker, Reashell FR Galesburg 4' 0.0"
4 Booker, Marshell FR Galesburg 4' 0.0"
5 Garcia, Jozlyn SO Sterling -

Women's High Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Busch, Michaela SR Rock Falls 5' 2.0"
2 Mack, Alexandra SO Orion 5' 0.0"
3 Geiger, Megan JR Sterling 4' 8.0"
4 Boyd, Sidney SO Galesburg 4' 6.0"
5 Drezen, Katie FR Dixon 4' 6.0"

Women's Pole Vault A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zuidema, Kallie JR Sterling 9' 1.0"

Women's Pole Vault C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rumbolz, Zaina FR Sterling 6' 7.0"
2 Foster, Erin JR Sterling 6' 7.0"
3 Hobbs, Alyssa JR Sterling 6' 7.0"
4 Edwards, Avery JR Sterling 5' 7.0"
5 Coronado, Sonrisa SO Sterling 5' 7.0"
6 Maloney, Isabell SO Sterling 5' 1.0"
7 Shaw, Britni SR Sterling 5' 1.0"
8 Chen, Jenny JR Sterling 5' 1.0"
9 Farley, Rachel SR Sterling 4' 7.0"
10 Flynn, Morgan JR Sterling -

Women's Pole Vault B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grell, Maddison SR Sterling 6' 7.0"

Women's Long Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loos, Megan SR Sterling 13' 3.75"
2 Brown, Erika SR Galesburg 13' 3.5"
3 Celestino, Gabriella SR Sterling 13' 0.5"
4 Booker, Charmel JR Galesburg 12' 9.5"
5 Wallace, Taishea SO Galesburg 12' 9.0"
6 Thompson, Marissa FR Rock Falls 12' 8.0"
7 McCardle, Jasmine JR Sterling 11' 3.5"
8 Delgado, Camryn FR Sterling 11' 0.5"
9 Burton, Kelcie JR Galesburg 10' 5.25"
10 Donahue, Heather SO Sterling 10' 3.5"
11 Garcia, Jozlyn SO Sterling 10' 3.0"

Women's Long Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolden, Serena FR Galesburg 18' 1.5"
2 Long, Erin SO Sterling 15' 6.5"
3 Lahey, Shannon SR Dixon 14' 9.5"
4 Arickx, Sydney SR Rock Falls 13' 7.0"

Women's Long Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mammosser, Molly JR Rock Falls 14' 3.5"
2 Johnson, Bryana SR Sterling 13' 10.5"
3 Lynch, Emily FR Dixon 13' 3.5"

Women's Triple Jump C   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Geiger, Megan JR Sterling 27' 7.5"
2 Brown, Sophia SO Sterling 26' 2.0"

Women's Triple Jump A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loos, Megan SR Sterling 31' 8.0"
2 Lahey, Shannon SR Dixon 31' 7.0"
3 Boyd, Sidney SO Galesburg 31' 5.0"
4 Mammosser, Molly JR Rock Falls 26' 7.0"

Women's Triple Jump B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Celestino, Gabriella SR Sterling 29' 1.5"
2 Booker, Charmel JR Galesburg 27' 7.5"

Women's Shot Put A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarz, Tayla SO Dixon 39' 7.0"
2 Romo, Alex JR Rock Falls 33' 0.25"
3 Casteel, Marissa SR Galesburg 32' 4.5"
4 Wade, Allison SR Sterling 29' 1.25"
5 Dagget, Annie JR Orion 20' 8.5"

Women's Shot Put B   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Florine, Shayli SR Galesburg 32' 9.0"
2 Stegbauer, Sarah SO Dixon 30' 2.5"
3 Tanton, Akira SO Sterling 27' 3.5"
4 Folgers, Ashtyn JR Rock Falls 23' 10.0"
5 Gillis, Samantha FR Orion 16' 4.0"

Women's Shot Put C   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hoffman, Julia FR Sterling 23' 7.75"
2 Gomez, MariaJose JR Rock Falls 22' 2.0"
3 Heiderscheit, Natalie SO Dixon 22' 0.0"
4 Sandoval, Vanessa SO Dixon 21' 8.0"
5 Willett, Jocelyn SO Sterling 19' 6.0"
6 Ince, Alyssa FR Orion 19' 3.5"
7 Larimore, Maddie SO Dixon 18' 4.0"
8 Finn, Andrea JR Sterling 17' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Range, Daija FR Galesburg 32' 2.0"
2 Scheidegger, Bre JR Dixon 31' 7.0"
3 Shiaras, Isabelle JR Dixon 30' 0.5"
4 Wallace, Taishea SO Galesburg 29' 11.5"
5 Koch, Kacey SR Dixon 28' 0.5"
6 Rahn, Jessica JR Sterling 26' 6.5"
7 Preston, Shantell SO Rock Falls 24' 2.0"
8 Kinnicut, Grace JR Sterling 24' 2.0"
9 Wetzell, Bailey JR Rock Falls 23' 2.5"